Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Azthiszem igen. Öcsinek már sokat meséltem Chirrut-ról, de lehet hogy a lánynak sok lesz. Ő csak a Rebelst nézte, a PT-t nem. A lightosabb sztorik tetszenek neki, az RO pedig kvázi egy háborús film. Na talán Jyn menti a helyzetet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó sorozat, élveztem minden részét! Ráadásul ez volt az, amely vissza hozott a Star Wars világába (persze a Bane trilógia is segített :) )! Tettszettek az Inkvizítorok, ezek az új Sötét Sith harcosok, akik igen profik voltak. Kicsit sajnálom is egyébként, hogy a sorozat vége felé már egyre kevesebbet lehetett őket látni... Igaz a történet szempontjából nem igazán illetek volna bele a sorozatba. Annak, hogy visszatért olyan karakter akit halottnak hittek, az azért jól esett! Kanan Jarrus elvesztése kicsit úgy hatott rám, mint amikor Obi-Wan egyé vált az az erővel azután, hogy teljesítette a feladatát! Ezután örültem neki, hogy Ezra nem állt át a sötét oldalra a Mestere elvesztése után. A fényben tudott maradni, és a végén képes volt meghozni egy olyan döntést, mely alapján szerintem már nem egy Padawan, hanem egy Mester! Persze egy kicsit hiányérzetem is van, bár ez az egész eddigi Star Wars világról bemutatott filmek és könyvek nagy részéveben tapasztalható! Ez pedig abban nyilvánul meg, hogy a Birodalom embereit -legyenek katonák, vagy bármilyen más munkát végző egyének- egyszerű és kíméletlen gazembereknek minősítik... Egyedül az Elveszett csillagok című könyvben éreztem, hogy végre úgy mutatták be őket, mint igazi húsvér érzelmekkel ellátott egyéneket. Gondolkodtak, éreztek, akartak (még ha ez nem is volt szabad)! Ezt hiányolom, de nem csak ebből a sorozatból, de az új filmekből is... Remélem majd kapunk olyan filmeket, sorozatokat melyekben erre is odafigyelnek! Arról nem is beszélve, hogy én személy szerint örülnék egy olyan alkotásnak, ami kimondottan a birodalmi emberekre fókuszál. Hasonló elven épülne fel mint a már fentebb említett Elveszett csillagok... Bár még nem néztem utána jobban, de, őszintén remélem, hogy az új Star Wars sorozat is olyan jó lesz mint a Klónok háborúja vagy a Lázadók! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 19. - 11:39, SZKipi Padawan írta:

a Birodalom embereit -legyenek katonák, vagy bármilyen más munkát végző egyének- egyszerű és kíméletlen gazembereknek minősítik...

Itt azért már próbálták árnyalni ezt Kallus által. Egyébként aki a Birodalom oldalán harcol azok valószínűleg romlott lelkű emberek. Az alsóbb beosztásokban lehetnek még idealisták, de ezek aránya ahogy haladunk felfelé egyre csökkenhet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is, a Rebels azért próbált elszabadulni icipicit attól a lucasi sablontól, hogy a birodalmi tisztek idióták (Ozzell), tehetetlenek (Piett) vagy szimplán gonoszok (Tarkin). Kallus mindenképpen ennek a megtestesítője, de én Thrawn-t is idesorolnám - utóbbi bár számító, nem rossz szándékból az. Nem hatalomért vagy vagyonért, esetleg pusztán gonoszságból ilyen embertelen, hanem mert katonai lángelme, és ez megkövetel tőle egyfajta ridegséget. Ugyanakkor láttuk, hogy van "gyengédebb" oldala, ami a művészetek iránti csodálatában és az ellenfelei tiszteletében nyilvánul meg.

Azonban szerintem kicsit hiba várni olyan birodalmi tisztekre, akik alapvetően jók. Egyrészt a Star Wars mesei jellege kicsit megköveteli, hogy a rossz oldalon ne legyenek jók. Másrészt, nehéz is igazolni, hogy jó emberről van szó, miközben ártatlanokat lemészárló rezsimeket szolgál. Az említett Elveszett csillagokban is az egyik fél ugye alapvetően jó ember, de valóban jó az, aki az alternatíva ellenére a Birodalommal marad? A könyv ezt próbálja körbejárni.

A helyzet szerintem az, hogy ha voltak is olyanok, akik jó emberek voltak, de hittek abban, hogy a Birodalomból lehet valami normális dolog, az Alderaan és a yavini csata után csatlakoztak a felkeléshez, mint például Madine tábornok, aki a Birodalmi Különleges Erőknél szolgált, míg a yavini csata után - valószínűleg ráébredve a Halálcsillag láttán a Birodalom igazi arcára - csatlakozott a Szövetséghez. És valószínűleg sokan követék őt és a hozzá hasonlókat. Egyszerűen nehéz elképzelnem, hogy egy jó ember, ráadásul háborús veterán kitartana a Birodalom mellett, azután, hogy felrobbantották az Alderaant. Nem is véletlen, hogy míg a scarifi csata előtt a Szövetség széthullóban volt, a yavini csata után megerősödött.

Szerintem az endori csata idején már csak olyan főtisztjei voltak a Birodalomnak, akik alapvetően romlott emberek voltak és önös érdekből tartottak a Birodalommal, nem volt okuk csatlakozni a Szövetséghez (nem ideológiai vagy önös érdekből dolgoztak a Birodalomnak, hanem csak mert ez is egy munka), vagy egyszerűen féltek dezertálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nekünk is nagyon tetszett!Főleg a 3. és 4. évad.Azok már komolyabbak voltak.

sajnálom ,hogy vége.elnéztem volna még őket.

Bar nem épp erre a befejezésre számítottam...

majd képregényekben meg könyvrkben kiderül a sorsuk?:roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Megérdemelné mindkettőt! Csak az a kérdés, hogy akik döntést hozzák tudják-e miről itélkeznek. A rebels nagyon komoly komoly magasságokba jutott több területen is, biztos vagyok benne, hogy minőségben párját ritkítja. Remélem döntéshozók nem filmposzterek alapján mérlegelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2013. 05. 23. - 7:57, Dzséjt írta:

De épp arra próbáltam célozni, hogy ha az ep4 és 6 között képes volt még egy ilyen faék egyszerűségű karakter is fejlődni, akkor miért ne tudna ugyanez a karakter az ep3 és 4 között valami izgalmasat prezentálni. Elég nagy marhaság lenne, ha Han élete első harminc egynéhány évében ugyanolyan jellem lenne, majd pont, amikor már alig változik az ember, ő három év alatt teljesen átformálódott. Azért ez az elképzelés elég gáz. Könnyedén lehetne olyan ifjú Hant csinálni, aki köszönő viszonyban sincs az ep4-es karakterrel (engedelmes ifjú TIE pilóta, esetleg egy családi űrfuvarozási vállalat aranyifjú örököse, vagy mezei földműves a Dantooine-on :D). Ahogy Boba Fettnek, vagy éppen Darth Maulnak, úgy Han Solonak is simán lehetne valami érdekeset, mélységekbe menőt kreálni, és erre a Rebels tökéletes felület lenne. És szerintem nem is fogják, hiszen Fetthez hasonló népszerűségnek örvend, úgyhogy már csak marketing célokból is be fogják hozni a sztoriba. Darth Maul hihetetlen feltámasztása után már bármi lehetséges, bár egy ifjú Hant könnyebb bemesélni, mint egy halottat. :)

 

Akikre szerintem bizton számíthatunk:

- Darth Sidious, az Uralkodó, még jó, és remélem ugyanakkora szerepe lesz, mint a TCW-ben. Neki most sok dolga lesz, egyrészt megerősítenie a hatalmát, másrészt, még fenn kell tartania egy darabig a "jóságos Palpatine" álarcot. Hülyeség lenne háttérbe szorítani, hiszen az ep3 és 4 közötti időben még fontosabb szereplő, mint az ep1 és 3 közötti korszakban.

- Darth Vader, adja magát, Anakinnak át kell változnia az ep4-es Darth Vaderré, le kell vadásznia a menekülő Jediket, és el kell mélyülnie a Sith tudományokban.

- Bail Organa, szintén egyértelmű, neki sok jelenése kell legyen a Birodalmi Szenátusban, és közben aknamunkát kell végeznie, megalapítania a Lázadók Szövetségét.

- Mon Mothma, ugyanaz, mint Bail, csak többet kell szerepelnie, mint a TCW-ben. Én remélem, hogy ő lesz ennek a sorozatnak a Padméja.

- Leia Organa (Skywalker :)), attól függ, mennyivel járunk majd az ep3 után, ep4 előtt, de korától függően cameora vagy kisebb szerepre tuti feltűnik.

- Ben Kenobi, szintén kisebb szerepre, de kizártnak tartom, hogy nem lesz egy-két Tatooine-i jelenés. Jó is lenne, mert az ep3-as Obi-Wanról még mindig nehezen képzelem el, hogy nyugton maradt a hátsóján. A Tatooine-t ne hagyja el, de ott egy-két kalandba azért belekeveredhet, ami segíti előhozni belőle az öreg Bent.

- Larsék, cameo szerep, ha Ben kap szerepet, szinte biztos a jelenésük.

- Luke, Leiahoz hasonlóan kortól függően cameo vagy kisebb szerep. Azért Luke felnövése sem lehetett teljesen eseménymentes, ráadásul így lehetőség lenne Biggs szerepeltetésére is, hogy kis extrát kapjon a halála.

- Han, már írtam, miért vagyok biztos a szerepeltetésében. Elég nagy esélyt látok rá, hogy látni fogjuk vagy itt, vagy a spin-off filmben a Falcon megszerzését és/vagy Chewie-vel való megismerkedését.

- Chewie, beleerőszakolták az ep3-ba, a TCW-be, na majd pont abból a sorozatból marad ki, amiben már lenne is helye. :)

- Tarkin, na, tőle nagyon sokat várok, ennek az érának ő lehetne a Dooku grófja (Vader pedig a Grievoussa, csak kevesebb futással :D).

- Jabba, szintén egy olyan szereplő, akit remekül ki lehetne használni a sorozatban, csak adjanak neki új dizájnt, mert nagyon nevetségesen festett a TCW-ben.

- Rotta, igen, ha már létezik, remélem foglalkoznak kicsit vele.

- Darth Maul, mivel a történetét le kéne zárni, ha már nem nyírták ki. Bár nem sok keresnivalója lenne ebben az érában, de él, és ezen változtatni kell a kettős szabály miatt.

- Boba Fett, adja magát, ő lehet az éra Cad Bane-je.

- Asajj Ventress, egy-két részre szerintem még visszatér, de aztán Vader kinyírja.

- Ahsoka Tano, nagyon nagy elvárások, a sorozat fő sztorivonala lehetne Ahsoka és Vader macska-egér játéka. Természetesen a lány halálával befejezve.

- Cad Bane, egy rész erejéig szerintem ő is megjelenik, aztán Boba kinyírhatja. :D

- Hondo Ohnaka, TCW sztár, kizárt, hogy kihagyják.

- Talzin anyu, szintén lezáratlan szál, és Darth Sidiousnak már foglalkoznia kéne vele.

Azért ebből pár dolog egész jól bejött. Oké, Hannal tévedtem, nem a Rebelsben volt, inkább adtak neki egy filmet. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idei Dragon Con -on volt egy Farewell Rebels nevű panel is, ahol az alábbiakat tudhattuk meg Henry Gilroy -tól és Timothy Zahn -tól:

- Henry először érvelni kezdett Kanan túléléséről, de utána amikor elkezdte írni a Jedi Night nevű epizódot, rá kellett jönnie, hogy ekkor ír utoljára a karakterről és tkp. megkönnyezte Kanant.

- Amikor először látta Henry a korai animációt, észrevette, hogy Dave megváltoztatta Kanan szemeinek színét. Ez nem volt benne a forgatókönyvben, de egy hatalmas hatása volt, hiszen rájött, hogy Kanan újra látja Herát.

- Zahn imádta Kanan halálának a következményeit/hatását, mert a WbW -ben Ezra vállára egy rettenetes súlyt adott.

- Zahn megígérte, hogy Thrawn túléli, de nem tudott semmit sem a végéről - itt gondolom a fináléról beszél. :)

- Henry elmondta, hogy kezdetben nem terveztek Mandalore -ra ellátogatni, addig, amíg nem derült ki egyértelműen, hogy szükségük van rá a történet alakulása miatt.

- Sabine -nak tkp. további 10 évre és némi plusz tapasztalatra lenne szüksége, hogy igazából vezetni tudja Mandalore népét.

- Hondo egy kicsikét látta saját magát Ezrában, talán ha más döntéseket hozott volna és kevésbé lett volna önző.

- A "World between Worlds" epizód sokban építkezett Dave George -al folytatott beszélgetéseire. Az epizód az élő és a kozmikus erő "metszéspontjáról" szól, de úgy mesélve el, hogy a misztikumot kiveszi belőle.

- Ez a mód az Erő miszticizmusának a kiterjesztése, anélkül, hogy megalapozná a tudományt.

- Zahn: Az első gondolatom az volt a WBW -ről, hogyha a Jedik felfedezték ezt a helyet, akkor talán a sitheknek is van egy sajátja?

- A WBW ragyogóan kiterjeszti azt, amit Obi-wan mondott az Ep4 -ben: az Erő összeköt mindnyájunkat.

- Henry -nek mindig volt egy olyan érzése, hogyha mások mentek volna el a WBW -be, akkor másmilyen élményekben gazdagodtak és másféle hangokat hallottak volna.

- Henry szerint Ezra utazása különleges volt a fiú számára, ami egy kicsit különbözik mint az időutazás, amit máshol már láttunk.

- Az inqvizítorok történetének folytatására felvetett Henry pár ötletet, de végül a történetre és Maul végső szálára fókuszáltak.

- Ezra vezetékneve igazából arra utal, hogy hogyan képes összetartani/összekapcsolni az embereket. Ez az állatokkal való kapcsolatára is igaz.

- Zahn kétkedett abban, hogy Maul története a Tatooine -on tényleg véget ér.

- Henry trollkodott egy kicsit: hosszúra akarták csinálni az egész harcot, néha-néha Ezrára váltottak volna, aki várakozik és eközben hot-dogot eszik. Végül a végén Obi-wan elégette volna Maul bizonyos részeit. :lol:

- Minister Hyden -nek eredetileg nagyobb szerepe lett volna a 3. évadban(!), ahol ősi Erővel kapcsolatos leleteket kutatott volna a Royal Guardokkal az oldalán.

- Henry elmondta, hogy gondoltak Cody behozására a Rebelsben, ugyanis mikor Thrawn megtudja, hogy a lázadóknál régebbi klónok is vannak, kutatott volna és keresett volna valakit aki segítene a chiss -nek.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.