Ugrás a kommentre
gunji

Rebels

Ajánlott hozzászólás

A gyerekekkel ma értünk a Rebels végére. Elhangzott a kulcskérdés: "ugye van még rész?"

Mondtam, hogy igen: mozifilmeknek hívják őket. Bele is fogunk vágni. Életükben először! Nagyon izgulok!

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azthiszem igen. Öcsinek már sokat meséltem Chirrut-ról, de lehet hogy a lánynak sok lesz. Ő csak a Rebelst nézte, a PT-t nem. A lightosabb sztorik tetszenek neki, az RO pedig kvázi egy háborús film. Na talán Jyn menti a helyzetet. ;)

• Tetszik 3

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

na ennyit az RO-ról.. A Rebels-t kellett előről kezdeni. "Apa, az menjen mikor Ezrának még fénycsúzlija van!" .....

Ám legyen.. :) hisz az sem az én kicsi pónim. ;)

• Vicces 3
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Így van ez jól, Csoli. Mindent akkor kell, amikor lesz rá igazi igény. :) 

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nagyon jó sorozat, élveztem minden részét! Ráadásul ez volt az, amely vissza hozott a Star Wars világába (persze a Bane trilógia is segített :) )! Tettszettek az Inkvizítorok, ezek az új Sötét Sith harcosok, akik igen profik voltak. Kicsit sajnálom is egyébként, hogy a sorozat vége felé már egyre kevesebbet lehetett őket látni... Igaz a történet szempontjából nem igazán illetek volna bele a sorozatba. Annak, hogy visszatért olyan karakter akit halottnak hittek, az azért jól esett! Kanan Jarrus elvesztése kicsit úgy hatott rám, mint amikor Obi-Wan egyé vált az az erővel azután, hogy teljesítette a feladatát! Ezután örültem neki, hogy Ezra nem állt át a sötét oldalra a Mestere elvesztése után. A fényben tudott maradni, és a végén képes volt meghozni egy olyan döntést, mely alapján szerintem már nem egy Padawan, hanem egy Mester! Persze egy kicsit hiányérzetem is van, bár ez az egész eddigi Star Wars világról bemutatott filmek és könyvek nagy részéveben tapasztalható! Ez pedig abban nyilvánul meg, hogy a Birodalom embereit -legyenek katonák, vagy bármilyen más munkát végző egyének- egyszerű és kíméletlen gazembereknek minősítik... Egyedül az Elveszett csillagok című könyvben éreztem, hogy végre úgy mutatták be őket, mint igazi húsvér érzelmekkel ellátott egyéneket. Gondolkodtak, éreztek, akartak (még ha ez nem is volt szabad)! Ezt hiányolom, de nem csak ebből a sorozatból, de az új filmekből is... Remélem majd kapunk olyan filmeket, sorozatokat melyekben erre is odafigyelnek! Arról nem is beszélve, hogy én személy szerint örülnék egy olyan alkotásnak, ami kimondottan a birodalmi emberekre fókuszál. Hasonló elven épülne fel mint a már fentebb említett Elveszett csillagok... Bár még nem néztem utána jobban, de, őszintén remélem, hogy az új Star Wars sorozat is olyan jó lesz mint a Klónok háborúja vagy a Lázadók! :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2018. 05. 19. - 11:39, SZKipi Padawan írta:

a Birodalom embereit -legyenek katonák, vagy bármilyen más munkát végző egyének- egyszerű és kíméletlen gazembereknek minősítik...

Itt azért már próbálták árnyalni ezt Kallus által. Egyébként aki a Birodalom oldalán harcol azok valószínűleg romlott lelkű emberek. Az alsóbb beosztásokban lehetnek még idealisták, de ezek aránya ahogy haladunk felfelé egyre csökkenhet. 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem is, a Rebels azért próbált elszabadulni icipicit attól a lucasi sablontól, hogy a birodalmi tisztek idióták (Ozzell), tehetetlenek (Piett) vagy szimplán gonoszok (Tarkin). Kallus mindenképpen ennek a megtestesítője, de én Thrawn-t is idesorolnám - utóbbi bár számító, nem rossz szándékból az. Nem hatalomért vagy vagyonért, esetleg pusztán gonoszságból ilyen embertelen, hanem mert katonai lángelme, és ez megkövetel tőle egyfajta ridegséget. Ugyanakkor láttuk, hogy van "gyengédebb" oldala, ami a művészetek iránti csodálatában és az ellenfelei tiszteletében nyilvánul meg.

Azonban szerintem kicsit hiba várni olyan birodalmi tisztekre, akik alapvetően jók. Egyrészt a Star Wars mesei jellege kicsit megköveteli, hogy a rossz oldalon ne legyenek jók. Másrészt, nehéz is igazolni, hogy jó emberről van szó, miközben ártatlanokat lemészárló rezsimeket szolgál. Az említett Elveszett csillagokban is az egyik fél ugye alapvetően jó ember, de valóban jó az, aki az alternatíva ellenére a Birodalommal marad? A könyv ezt próbálja körbejárni.

A helyzet szerintem az, hogy ha voltak is olyanok, akik jó emberek voltak, de hittek abban, hogy a Birodalomból lehet valami normális dolog, az Alderaan és a yavini csata után csatlakoztak a felkeléshez, mint például Madine tábornok, aki a Birodalmi Különleges Erőknél szolgált, míg a yavini csata után - valószínűleg ráébredve a Halálcsillag láttán a Birodalom igazi arcára - csatlakozott a Szövetséghez. És valószínűleg sokan követék őt és a hozzá hasonlókat. Egyszerűen nehéz elképzelnem, hogy egy jó ember, ráadásul háborús veterán kitartana a Birodalom mellett, azután, hogy felrobbantották az Alderaant. Nem is véletlen, hogy míg a scarifi csata előtt a Szövetség széthullóban volt, a yavini csata után megerősödött.

Szerintem az endori csata idején már csak olyan főtisztjei voltak a Birodalomnak, akik alapvetően romlott emberek voltak és önös érdekből tartottak a Birodalommal, nem volt okuk csatlakozni a Szövetséghez (nem ideológiai vagy önös érdekből dolgoztak a Birodalomnak, hanem csak mert ez is egy munka), vagy egyszerűen féltek dezertálni.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekünk is nagyon tetszett!Főleg a 3. és 4. évad.Azok már komolyabbak voltak.

sajnálom ,hogy vége.elnéztem volna még őket.

Bar nem épp erre a befejezésre számítottam...

majd képregényekben meg könyvrkben kiderül a sorsuk?:roll:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Tegnap megtartották a 44. Szaturnusz díjátadót, és a Rebels elvitte a legjobb animációs sorozat díját! :clap:

• Tetszik 3

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ