Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Én még mindig eufórikus állapotban vagyok. Ennél jobbat egyszerűen nem lehetett volna kitalálni, emberek, ebben több potenciál van, mint a TCW-ben. Itt gyakorlatilag bárki visszatérhet a Klónok Háborújából, és megismerhetjük a régi trilógia karaktereit is. :yeah: :yeah: :rock: :rock: :clap: :clap: :yes: :yes:

Ez most nagyon kellett...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reméljük Werebazs igazad lesz a minőséget illetően.

 

Ha Greg Weisman pont ezzel a sorozattal okoz csalódást, számüzetésbe vonulok.

 

Animáció, időtartam, komolyság. A három sarkalatos kérdés. :)

Pontosan ezért bizakodom Weisman részvételének kapcsán.

Ajánlom figyelmedbe a Gargoyles-t, a sorozatot, amely Weisman első áttörő sikerű munkája volt (és nem mellékesen az amerikai Disney Délutánon futott 94-95-ben, Magyarországra sajnos valami oknál fogva nem jutott el, semmilyen formában). Erről lemérheted, hogy mire számíthatunk ezen a három sarokponton ;)

http://www.youtube.com/watch?v=OjA443qGvh8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem szép dolog. :nana: Egyébként minden arrafelé mutatott amit mi írtunk. Mákod volt. :P Zééé rémálom teóriája se jött be szerencsére. Az egészben az a legjobb, hogy meghagyták a LucasfilmAnimation -t.

:P Nem bírtam ki, mert számomra már akkor logikusnak tűnt, hogy ez lesz. Egy jól menő sorozatot nem kaszálnak csak úgy el, minden nélkül. Persze kérdés, hogy mennyit befolyásolt a döntésben a rajongók felháborodása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hangulata van.

 

Egyébként az érdekes, hogy az EPIV nyitó szövege leszögezi, hogy akkortájt sikerült az első sikeres támadást végrehajtani a Birodalom ellen. Ezek szerint a sorozatban elég egyoldalú lesz a küzdelem. :D Kíváncsi leszek hogyan animálják le Vadert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván nem lesz egységes lázadó-szervezet, és csak kisebb győzelmeket tudnak elérni (rajtaütések egy fegyverszállítmányon, és hasonlók), na meg, talán egymással is acsarkodni fognak. Remélem, a sorozatban ez is terítékre kerül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul nem csak a főfejesek nevei miatt nem kell aggódni az animációért, hanem a játékban maradt Lucasfilm Animationosok miatt sem. Gondolok itt Kilian Plunkettre, és Joel Aronra. Az ő munkásságuk tette azzá (nagy részben) a TCW-t ami volt. Már csak azt remélem, hogy Matthew Wood megmarad a hangmérnöki poszton.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hálás vagyok, hogy lesz, de én Civil Wars-ra kereszteltem volna.

De gondolom nem akarták, hogy emlékeztessen bárkit is a TCW-ra.

Vajon milyen megjelenítése lesz? Gondlok itt az emberekre..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól csinálják meg még a TCW-t is simán felülmúlhatja! Rengeteg új karakterből lehet meríteni, úgy hogy emellett a régiek még be nem fejezett sorsából is megtudhatunk új információkat... nagyon felcsigázott, régóta nem lelkesedtem ennyire az SW iránt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több, mint remek hír, nagyon örülök a bejelentésnek, ezzel együtt alig várom 2014 őszét. :yeah: Épp délelőtt elmélkedtem róla, hogy az egyik kedvenc érámról van szó, ami egy kiaknázatlan aranybánya is egyben, rengeteg lehetőséggel. Ez az első hír a Disney "uralma" óta, aminek felhőtlenül tudok örülni. :) Két dologban bízom nagyon: egyrészt, folytassák a TCW elvarratlan szálait, szerintem ez kihagyhatatlan ziccer... másrészt: legyen valódi tartalma, és szülessen minőségi alkotás, ahogy az a TCW-nél is történt. Amiatt nem aggódom, hogy a látvánnyal, vagy a dolog technikai részével gondok lennének majd... már a TCW-ben is félelmetes szintre fejlődött az animáció. Filoni és csapata minőségi munkát fog letenni elénk az asztalra. Nem vagyok jós, vagy a jövőt kifürkésző Jedi, de a fickó nálam már bizonyított. ;)

 

Bejövős az ütemterv is, ami kedvenc univerzumom jövőjét illeti:

- Bár ez még nem 100%, elvileg idén ősszel megkapjuk a TCW "bónusz tartalmat"...10, vagy akár 16 vadonatúj részt, amivel elleszünk egy ideig.

- 2014-ben debütál a Rebels, ami már most baromi várós.

- 2015-ben Episode 7 premier.

- 2016-tól évente további SW-filmek.

 

HA biztosítják a minőséget, mi ez egy SW-fan számára, ha nem a kánaán? :yes:

 

Hálás vagyok, hogy lesz, de én Civil Wars-ra kereszteltem volna.

De gondolom nem akarták, hogy emlékeztessen bárkit is a TCW-ra.

Vajon milyen megjelenítése lesz? Gondlok itt az emberekre..

Szerintem a Rebels jobb cím, mint a Civil Wars. :)

A Polgárháború nem sokkal az Ep4 előtt vette kezdetét, a sorozat viszont valószínűleg korábbról indít és a Lázadókra, a Szövetség kialakulásáig elvezető útra koncentrál... miként verődnek össze a lázadók, hogy szilárdul meg a Birodalom, mi történik Vaderrel és a túlélő Jedikkel, stb. Abban egyébként biztos vagyok, hogy lesznek csaták és akciók, a behatároltság nem lehet nagy akadály. A TCW-ben is szinte folyton a Köztársaság aratta a győzelmeket, mégse mondanám unalmasnak. Érdekes lesz, szép lesz, jó lesz. Ebben bízom. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majdnem felugrottam a székemből, mikor belefutottam az ezzel kapcsolatos videóba a YouTube-on! :yes:

 

Esküszöm, ennek a sorozatnak a korszakába még több potenciál van, mint a TCW-ébe. Plusz, az általunk szeretett szereplőket is átemelhetik. Ahogy Filonit ismerem, biztos fog legalább egy minimális utalást tenni a TCW-ra. Figyel ő a rajongókra. ;) Egy Ahsoka vs. Vaderre befizetnék! :D Bár sajnos tudom, hogy ki jönne ki győztesen, szóval inkább ne... Meg amúgy sem tett ő Vader ellen semmit. Kezdjük ott, hogy ott se volt, mikor kiadták a 66-os parancsot, elvileg. A nagyúrnak meg esze ágában sincs a múltján rágódni. Hála Padmé halálának, már túl van a lelki összeomláson. Ezért se megy a Tatooinera például. Max Obi-Want keresheti. Remélem ugyanazt a fickót kérik fel Vader hangjának, mint aki a TFU-ben is volt. Ő jó választás lenne. Már csak azért is, mert akkor Sam Witwer után lenne megint egy TFU-es szinkronszínész a szereplőgárdában, plusz ő adja a hangját Vader testvérének, Chadnek egy YouTube-os komédiasorozatban, szóval nálam mindenképp plusz pont lenne. :clap2: Rengeteg szálra lehetnek itt fókuszálni:

 

- Vader esetlen kiborgból a Birodalom félelmetes fekete lovagjává válása és a személyes küzdelme a múltjával.

- A Birodalom kiterjesztése, technológiájának fejlesztése és Palpatine diktatúrája.

- A túlélő Jedik menekülése a Birodalom elől. Itt szóba jöhet Ahsoka sorsa is. Mi a helyzet az ifjakkal? Mi van ha életben maradtak és mondjuk Tera Sinube mesterrel együtt bújkálnak? :hmm: Na meg ott van Quinlan Vos, aki az EU szerint túlélte a 66-ost!

- A lázadás kialakulása. Itt feltűnhet például Bail Organa, mint kulcsszereplő.

- A galaxis lakóinak reakciója a rendszerváltásra. Itt előszedhetik a fejvadászokat. Cad Bane, Aurra Sing és Boba Fett visszatérhet. Az utóbbi immár mandalóriai páncélban. Akár még Asajj Ventress is szóba jöhet, elvégre mikor legutóbb láttuk már ő is fejvadász volt. Sőt én még egy Hondót is megkockáztatnék! ;)

 

Ez mindjárt 5 szál egy csomó TCW-s szereplővel és melléjük még jöhetnek az újak is! Rengeteg lehetőség van ebben a sorozatban! Alig várom! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi leszek, hogy a TCW-s szálak akkor TCW néven futnak még majd le, vagy inkább átrakják ebbe a sorozatba. Én hajlok az utóbbira.

Valamennyi utalás biztos lesz rájuk. Elvileg alig később játszódna. Legalább is az elején.

 

Egyébként pedig. :D

 

fnv3wj.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek hír. Remélem az új sorozat, hasonlóan a TCW-hez figyelembe veszi legalább 75%-ban az EU-t. Ha ez így megvalósul, akkor elégedett leszek.

Már csak a címválasztást nem igazán értem. Egy ilyen címből nem éppen az EP3 és 4 közötti eseményekre asszociálnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre egy olyan hír, aminek tudok örülni ezekben a nehéz napokban. :clap: Hirtelen két dolog jutott eszembe:

 

1) Hogy a klasszikust idézzem kicsit átalakított formában: 'most már tudjuk, ki az az S.K.'. S mindezt Rudolf Péter hangján :D

 

Magyarázat: Pár nappal ezelőtt jött a cikk: http://www.theforce.net/story/front/Dave_Filoni_Doing_Research_For_His_Next_SW_Project_151932.asp. Ebben írják az update#3 alatt, hogy a videón látható egy SK_DF_GW nevű könyvtár, ez alapján próbálták beazonosítani a projectben részt vevőket.

DF - Dave Filoni

GW - Greg Weisman

Az SK-t akkor még nem tudták kit takar. Mostanra ez is kiderült: Simon Kinberg.

 

2) A TCW befejezésekor elterjedt a pletyka - s erről beszélgettünk is - hogy megváltoztatták a Lawless és a Wrong Jedi befejezését tavaly év végén. Az előbbinél Maul életben maradt (itt Sidi hangváltása utalhat erre), az utóbbinál meg Ahsoka döntött úgy, hogy nem marad a Rendben. Tudom, hogy JAT szerint nem is szerepelt Ashley a hatodik évadban, de ez akár lehet direkt félreinformálás is. Mindenesetre most - hogy ez az időszak kerül a képernyőre - már mindörökre ott motoszkál a kisördög bennem, hogy nem véletlenül változtattak a részeken utólag pont így. Legalábbis jövő őszig :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek hír. Remélem az új sorozat, hasonlóan a TCW-hez figyelembe veszi legalább 75%-ban az EU-t. Ha ez így megvalósul, akkor elégedett leszek.

Már csak a címválasztást nem igazán értem. Egy ilyen címből nem éppen az EP3 és 4 közötti eseményekre asszociálnék.

Mert?

Nyilván az Ep.3 után kell lennie, mert akkortól van Birodalom és ellenük lázadók. Az is egyértelmű, hogy az Ep.6 (vége) előtt van, mert akkor már nem lázadók voltak.

Az Ep.4 idején már létezett és aktívan működött a Szövetség, így nem feltétlenül érdemes rájuk szimplán lázadókként hivatkozni (még ha a birodalmiak így is tettek, mert nem voltak tisztában a probléma összetettségével).

Így tehát az időszak elég szépen leszűkül az Ep.3 és 4 közé. Emellett nyilván az első perctől kezdve voltak (még ha eleinte nem is sokan) akik nem lelkesedtek a Birodalomért, közülük többen (pl. Organa) már ekkor aktívan felléptek vhogy, így lázadóknak titulálhatók. Számuk idővel rohamosan nőtt, ahogyan a Birodalom népszerűsége csökkent. Sokféle lázadó csoport, sejt volt, ezeket fogták később össze és alakult meg a Szövetség. Valószínűleg ezen folyamatok fogják a legfőbb szerepet játszani az új sorozatban (ahogyan a klónháborúk a TCW esetén), így a cím szerintem egész korrekt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert?

Nyilván az Ep.3 után kell lennie, mert akkortól van Birodalom és ellenük lázadók. Az is egyértelmű, hogy az Ep.6 (vége) előtt van, mert akkor már nem lázadók voltak.

Az Ep.4 idején már létezett és aktívan működött a Szövetség, így nem feltétlenül érdemes rájuk szimplán lázadókként hivatkozni (még ha a birodalmiak így is tettek, mert nem voltak tisztában a probléma összetettségével).

Így tehát az időszak elég szépen leszűkül az Ep.3 és 4 közé. Emellett nyilván az első perctől kezdve voltak (még ha eleinte nem is sokan) akik nem lelkesedtek a Birodalomért, közülük többen (pl. Organa) már ekkor aktívan felléptek vhogy, így lázadóknak titulálhatók. Számuk idővel rohamosan nőtt, ahogyan a Birodalom népszerűsége csökkent. Sokféle lázadó csoport, sejt volt, ezeket fogták később össze és alakult meg a Szövetség. Valószínűleg ezen folyamatok fogják a legfőbb szerepet játszani az új sorozatban (ahogyan a klónháborúk a TCW esetén), így a cím szerintem egész korrekt.

Igen, de a cím arra utalhat, hogy közelebb leszünk kronológiailag az EP4-hez. A Lázadás az képzetemben EU-tól függetlenül is pár évvel az EP4 előtt bontakozhatott ki szervezeti formában. Az EP3 utáni első 10-12 évnek a birodalmi terror kiteljesedéséről kell, hogy szóljon, esetleg elszórt lázadásokról, vagy kezdeti szervezkedésről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Lázadás nagy alakjai szerintem már ekkor is szervezkedtek. Kíváncsi lennék, hogy az olyan köztiszteletnek (vagy ami még fontosabb közismeretnek) örvendő személyek, mint pl: Mon Mothma, hogy éli túl a dolgokat, és hogy kezd "ügyködni".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de a cím arra utalhat, hogy közelebb leszünk kronológiailag az EP4-hez. A Lázadás az képzetemben EU-tól függetlenül is pár évvel az EP4 előtt bontakozhatott ki szervezeti formában. Az EP3 utáni első 10-12 évnek a birodalmi terror kiteljesedéséről kell, hogy szóljon, esetleg elszórt lázadásokról, vagy kezdeti szervezkedésről.

Ezen van a hangsúly. Ebben tökéletesen igazad van. A Lázadók Szövetsége amiről írsz. Ezért nem lett mondjuk Alliance vagy Rebel Wars, stb. az új cím.

A Rebels kellően általános és nem feltétlen a szervezett lázadókra utal. Sokkal inkább az elszórt, egyre több helyen felbukkanókra, akik elkezdtek szervezkedni. Ilyenek már a Birodalom kezdetén is voltak és nagyon érdekes lehet a sorsuk, hiszen javarészt ilyenek kezdeményezték később a szervezett formába való szerveződést, ill. vezető szerepet vállaltak a Szövetségben.

 

Az pedig kérdés, hogy mettől meddig fogunk eljutni a sorozattal. Nem biztos ám, hogy rögtön Tarkin és Vader mellett kezdünk az Ep.3 végén. És az sem kizárt, hogy a végére eljutunk egészen az Ep.4 közelébe (akár a Tantive IV útra keléséig). Valószínűleg jóval nagyobb léptékben fognak haladni, mint a TCW, hisz sokkal nagyobb időszakot ölel fel az új sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... ebben a lázadásban gondolom akárkik részt vehetnek. Legyen az akár mondjuk ex-Szeparatista. Szerintem kifejezetten érdekes lenne, ha néhány ex-Szeparatista és ex-Köztársasági összefogna. Ez remek belső konfliktusoknak adhatna táptalajt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... ebben a lázadásban gondolom akárkik részt vehetnek. Legyen az akár mondjuk ex-Szeparatista. Szerintem kifejezetten érdekes lenne, ha néhány ex-Szeparatista és ex-Köztársasági összefogna. Ez remek belső konfliktusoknak adhatna táptalajt.

Kíváncsi lennék a képviselők arcára a Szeparatista Parlamentben, amikor hírt kapnak a mustafari mészárlásról, annyi szent. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor emberek, eljött a Canossa járás ideje! :lol:

:D

Jó ötletnek tűnik egy ep3-4 között játszódó sorozat. Sok lehetőség rejlik benne, és ez az időszak sokkal jobban érdekel, mint a klónháborúk, ami nem a kedvenc időszakom. Egyszerűen sok volt már a klónokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D

Jó ötletnek tűnik egy ep3-4 között játszódó sorozat. Sok lehetőség rejlik benne, és ez az időszak sokkal jobban érdekel, mint a klónháborúk, ami nem a kedvenc időszakom. Egyszerűen sok volt már a klónokból.

 

A másik oldalon viszont még mindig ott lesznek a Jango-másolatok, úgyhogy lesz klónháborús emlék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.