Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

OFF:

Tényleg Sky, ilyen jellegű műveken nem gondolkodtál még? Nyilván a saját kézi rajzos stílusodban, de szerintem lenne benne potenciál. ;)

Ő sose fogja lerajzolni Lux -ot. :D

 

Ezek szerint nem rögtön a 3. rész után fog játszódni a Rebels.

Számomra már a bejelentés pillanatában valószínű volt, hogy ezúttal a klasszikus részek sikerét akarják meglovagolni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő sose fogja lerajzolni Lux -ot. :D

Én sem így gondoltam a dolgot. Eddig se volt hiányérzetem miatta. :D

Arra gondoltam, hogy Ahsoka lehetséges jövője, a Rebels-ben betöltött esetleges szerepe nem ihlette-e meg. Tudom, hogy vannak konkrét elképzelései ezekről és felmerült bennem, hogy nem akarja-e rajzba önteni ezeket is.

------------------------------

Azért remélem, hogy nemcsak úgy berobbannak a rohamosztagosok, hanem megmutatják hogyan "vedlett át" a klónhadsereg. Ez egy olyan motívum volt, amire mindig nagyon kíváncsi voltam és hiányoltam a SW-ból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kép, amit Filoni rakott ki tegnap a Facebook-ra és a starwars.com blogra, a rohamosztagos sisakról. Gondolom az a Rebels-hez készült. És ha igen, akkor "berobbannak".

Rancisis meg még jöhet a bónuszba :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért remélem, hogy nemcsak úgy berobbannak a rohamosztagosok, hanem megmutatják hogyan "vedlett át" a klónhadsereg. Ez egy olyan motívum volt, amire mindig nagyon kíváncsi voltam és hiányoltam a SW-ból.

Én ugyanúgy képzelem el ezt a váltást, mint a TCW-ben látott Phase I-es páncél cseréjét a II-esre. Ami az állományt illeti, egy, vagy több rész folyamán utalhatnak rá, hogy a birodalmi hadsereg klónok mellett immár kényszer sorozottak keveredéséből tevődik össze (ha jól tudom, 1/3-ad klón, 2/3-ad sorozott az arány a Polgárháborúra). Nem hiszem, hogy ennél jobban boncolgatnák ezt a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kép, amit Filoni rakott ki tegnap a Facebook-ra és a starwars.com blogra, a rohamosztagos sisakról. Gondolom az a Rebels-hez készült. És ha igen, akkor "berobbannak".

Rancisis meg még jöhet a bónuszba :)

Az, hogy lesznek rohamosztagosok a Rebels-ben (amire valljuk be, lehetett számítani) nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindenfajta magyarázat nélkül berobbannak a képbe. Ugyanakkor valószínűbb ez a verzió, az bizonyos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem vegyes lesz, mármint a magas rangú tisztek valószínűleg még Jango klónok lesznek (Rex parancsnok, Cody tábornok :yes: ), mellettük pedig lennének új klónok és besorozott emberek. Én legalábbis így tudnám értékelni igazán a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyébként az lenne a jó, ha bemutatnák a zöldfülű rohamosztagosok és a tapasztalt klónok közti konfliktust. Cody például nem igazán rajongott az új katonákért:

 

"Since the Empire has redirected the clone trooper program to other pursuits and stepped up recruiting inferior humans from the Outer Rim, the operational effectiveness of this army has declined significantly."

 

"Just today I witnessed a new recruit hit his head on a blast door during maneuvers. Blasted idiots!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemcsak, hogy nagyon jó kép, de olyan témát feszeget, ami a Rebels tekintetében az egyik (ha nem a) legnagyobb potenciálú szál. Nagyon remélem, hogy nem hagyják veszni és igényes megvalósítással kihozzák belőle a maximumot. De ha csak egy olyan kerekedik belőle, mint a TCW végén az Ahsoka-szál, már kifejezetten boldog és elégedett leszek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem érdemes lenne beszélnünk az új karakterekről is, nem csak a régiekről. Mármint, róluk értelemszerűen nem tudunk semmit, de az ismert karakterek legnagyobb része jelenleg nem annyira aktív. Obi-Wan ugye a Tatooine-on bujkál és vigyáz Luke-ra. Luke-nak szerintem nem lesz sok szerepe. (Bár egy-két epizód simán beleférne, hogy hogyan ismerkedett meg Bennel, stb.) De nem fogják túlzásba vinni. Palpatine és Darth Vader nyilván nagyobb teret kapnak majd, de szerintem hiba lenne az ő szereplésüket túlzásba vinni. Ugyanabból az okból kifolyólag, amiért Grievous tábornok is egy kicsit talán... Sok volt a TCW első évadában. A kevesebb, több. Han Solo már esélyesebb lenne, esetleg megtudhatnánk, hogy találkozott Chewbaccával és hogyan lett csempész. (Most szándékosan hagyom figyelmen kívül az EU-t.) Ha szerepet kap az alvilág, akkor ő is szoba kerülhet, sőt, akár Lando is. (És ha már alvilág Jabba szereplése akár kötelező is lehetne.) Bail és Leia Organa már sokkal jelentősebb szerepet kaphatnak, elvégre ők a Lázadás éllovasai. De kétlem, hogy ők ketten el tudnák vinni a hátukon a show-t. Éppen ezért szerintem rengeteg új karakterre számíthatunk. Mind a lázadók, mind a birodalom felől. Bár utóbbi téren kétségtelenül megjelenhetnek a különböző moffok és birodalmi méltóságok, köztük Tarkin, Motti, sőt, akár Yularen is.

 

Tudom, fentebb úgy fogalmaztam, hogy bizonyos karakterek vagy nem aktívak, vagy az EPIV. miatt nem nagyon kerülhetnek kapcsolatba a Polgárháborúval. Ezt most javítanám, mert annak idején a TCW sem kizárólag a Klón Háborúról szólt. Szerintem, ha Filoniék folytatják ugyanazt a munkát, mint a TCW idején, csak más környezetben, akkor bizonyára egy rendkívül szórakoztató sorozat lesz a Rebels. Lehetnének itt is akció orientált epizódok és olyanok is, amelyek a Birodalmi Szenátus korrupcióját mutatják be. Lehet egy-két kikacsintás az alvilág felé, vagy olyan események felé, amelyeket a háború egyébként annyira különösebben nem érint. (Pl.: Luke élete a Tatooine-on.)

 

Mindenesetre a sok rajongói képtől eltekintve én inkább nem látnék egy alternatív TCW folytatást ebben a sorozatban. Sőt, egyáltalán nem várom el tőle azt, hogy elvarrjanak benne a TCW-ben nyitva hagyott szálakat, mert ezek szerintem biztosan nem lesznek benne. Tény, hogy elvileg lesz szó benne a Birodalom elől menekülő és bujkáló Jedikről, de kétlem, hogy ennek a középpontjában pont Ahsoka lenne. Inkább Quinlan Vos, akit maga Lucas kérésére hagytak életben az EU-ban, mert tetszett neki a karakter és gyanítható volt, hogy az élőszereplős tévésorozatban adna neki szerepet. Ahsoka egyébként sem Jedi már. Az a baj, hogy ha túl sok elemet pakolnának át a TCW-ből a Rebelsbe, akkor nem lenne elég önálló és túl TCW-s lenne. Szükség van némi elhatárolódásra azért, hogy a sorozat megálljon a saját lábán.

 

Az egyetlen olyan TCW-s karakter, akinek a megjelenését valószínűsíteni tudom, az Cad Bane. Ezt különösebben nem alapozom semmire, de egy erősen közönség kedvenc karakterről van szó, aki ráadásul életben van a Birodalom idején. (Tudom, Ahsoka is, de ez megint egy más kérdés.) De tőle is csak egy afféle cameót, egy, max. két epizódos szereplést tudnék elképzelni, mint bármely más, korábbi TCW-s karaktertől. (Sőt, szerintem Darth Mault sem fogják visszahozni. Már eleve annak nem láttam sok értelmét, hogy a The Lawless végén életben hagyták.)

 

Jut eszembe, mielőtt még elfelejtem, Boba Fett szereplése is kifejezetten üdítő lenne! :)

 

Tudom, egy kicsit bő lére eresztettem és bocsánat, ha olyan dolgokat fogalmaztam meg, amelyekről korábban már volt szó. Tudom, mostanában nem voltam olyan aktív a fórumon, de időközben éledt bennem némi várakozás a Rebels és az EPVII. irányába, ami nagy szó. :)

 

Nekem nem annyira tetszik ez a kép. Elég darabosnak tűnnek rajta a mozdulatok, főleg Vader esetében.

Ezt nem igazán értem. Hogy lehetnek darabosak a mozdulatok egy állóképen? >.<

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a címválasztás sokat elárul abból, hogy kikre fog majd fókuszálni a sorozat. Mivel a Lázadók címet viseli, így nyilván azok lesznek prominens szereplők, akik először csendben és titokban, majd nyíltan is szervezik az ellenállást: Organa herceg, Mon Mothma (+ azok, akik az újonnan megismert szenátorok közül esetleg hozzájuk társulnak, talán Riyo Chuchi, Lux Bonteri); valamint, ha maradnak jedi túlélők, akkor ők, esetleg talán Rex és Cody, amint megcsömörlenek az új rendszertől, és átpártolnak a másik oldalra... Ugyanilyen lázadó jelleműek a fejvadászok és csempészek, szóval szerintem rájuk mindenképpen számíthatunk az új sorozatban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem KisKósa, ettől még miért ne folytathatnák a TCW-s cuccokat? Olyan szinten folytatásért ordít, hogy az idiotizmus felsőfoka lenne nem kihasználni. ;)

Mert ez nem TCW és nem is a TCW folytatása, hanem egy teljesen különálló sorozat. Más éra, más karakterek, más események, amelyek rengeteg lehetőséget hordoznak magukban, határ a csillagos ég, ráadásul most nincsenek is annyira behatárolva, mint a TCW esetén. Szerintem se Ahsokára, se Rexre, Cody-ra, Maulra, Talzinra és a többiekre ne számítsunk, mert szinte biztos vagyok benne, hogy nem fognak szerepelni. Nem a régi ötleteiket, történeteiket akarják továbbvinni, hanem újakat megírni.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új sztorik írása nem zárja ki, hogy valamilyen módon tovább szőjék a TCW-ben megismert, és életben maradt karakterek útját. Az éraváltást nem érzem gátló tényezőnek. Egy Ahsoka, egy Ventress, vagy egy Maul kellően frappánsan kiépített, érdekes történet(ek) keretében, hiteles motivációkkal megállná a helyét a Rebels-ben, ha nem is főszereplőként. Bár Ahsokát (meglepő módon) el tudom képzelni főbb szerepben is, akár a 66-os parancsot túlélő Jediket vezéregyéniségként egységbe foglaló személyként, reménnyel telve lázadva a Birodalom ellen, mint a Jedi Rend megmaradt töredéke. Sor kerülhetne a sokak által áhított Ahsoka-Vader találkozásra is, illetve az ennek kapcsán felmerülő események, karakterfejlődések kibontakozására, stb. Minimum érdekes lenne. Miért hagynák ki a lehetőséget? Mert van, aki nem nézte a TCW-t és nem tudja, ki az az Ahsoka vagy Ventress? A friss nézők kedvéért ezeket néhány mondatban is bőven elegendő lenne ismertetni a cselekmény értelmezéséhez. Akit ez után is komolyabban érdekel, az úgyis belekezd majd a sorozatba. Mellesleg, a kasza bizonyos mértékű "jóvátétele" lenne, ha a Disney helyet biztosítana a TCW karaktereinek további útjához. Remélem, így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is pontosan így remélem. :)

Egyébként ha meg akarják oldani a TCW szálainak elvarrását, akár csinálhatnák az új történetek, szereplők bemutatásával együtt illetve párhuzamosan, úgy még izgalmasabb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én sem gondolnám, hogy a TCW minden általunk félbehagyottnak ítélt szálát folytatni fogják és befejezik. Nyilván nem véletlenül indítanak új sorozatot és nem véletlenül adnak ki extrákat a TCW-ből, amolyan 6,5. évad gyanánt.

Ettől függetlenül teljesen veszni hagyni a karaktereket, bizonyos szálakat és az ezek adta gazdag lehetőségeket, hatalmas hülyeség lenne. Elvégre mégiscsak a SW univerzumról van szó, ami egységes. A filmekben is megvannak az állandó szereplők, az Ep.7-ben is feltűnnek majd a régi motorosok. Egyszerűen ez fontos, igénylik a nézők, a rajongók és nem utolsó sorban könnyű út a sikerhez, hisz késztermékekkel lehet dolgozni.

Persze nyilván sok új karakter lesz, hisz ez is elengedhetetlen. Megvan az esély arra, hogy jó érzékkel kombinálják a régi és új szereplőket, hangulatot, szálakat. A sorozat átvezetés lesz a két trilógia közt, ilyen szempontból pedig kulcsszerepe van a SW világában. A legfontosabb megosztottság és határvonal ugyanis itt helyezkedik el, kár lenne tagadni, hogy nem lett tökéletes a két korszak és trilógia illesztése. Komoly űrt hagyott maga után a prequel e tekintetben, amit most a Rebels képes lehet bizonyos körökben kitölteni. Nagy lehetőség ez, de óvatosságot és megfontoltságot is igényel.

A "régi" karakterek pedig semmi bemutatást nem igényelnek, a SW-ban mindig is a semmiből kerültek elő fontos alakok, nincs ezzel semmi baj. Nem hiányozna semmi beharangozás vagy előtörténet senkihez, mert az megtörné a SW szellemiségét. Ezért nem is örülök annyira a tervezett Han spin-off-nak, mert tartok tőle, hogy elrontják a tökéletes belépőjét. Arra amúgy kíváncsi leszek, hogy mit kezdenek a Rebels-ben Han-nal és Boba-val, hisz részben maguk alatt vágnák a fát a spin-off-ok tekintetében ha ellőnék a puskaport.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen én sem mondanám, hogy ezek mind nem lennének érdekes történetszálak, csak túlságosan szorosan kötődnének a TCW-hez a kelleténél. De hogy Ahsoka ilyen jelentős főszereplője legyen a sorozatnak, azt teljesen kizártnak tartom. Max. 1-2 részben feltűnik, de nem több. Az meg, hogy mit lenne ostobaság kihagyni, és mit nem... Nos, a TCW-t is eleve ostobaságnak láttuk abbahagyni. A Disney még is megtette. Folytathatta volna a Disney XD-n és befejeződhetett volna rendesen 6-7-8 évaddal. De nem akarták befejezni, helyette inkább indítottak valami teljesen mást. Épp ezért vagyok biztos benne, hogy ez nem egy TCW folytatás lesz. Még ha a lógva maradt szálakból nagyon jó kis történeteket is ki lehetne hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen én sem mondanám, hogy ezek mind nem lennének érdekes történetszálak, csak túlságosan szorosan kötődnének a TCW-hez a kelleténél.

Mivel a TCW a Star Wars univerzum igen magas kánoni része, és reményeim szerint a Rebels sem lesz más, igen nagyon furcsa lenne, ha lazán ignorálnának mindent, ami abban volt, pláne egy ilyen befejezés (karakterek élete, történetek lettek elvarratlanok) után. És lazán kivitelezhető, hogy úgy kötődjön a Rebels a TCW-hez, ahogy az ep4 az ep3-hoz. Éraváltás, mégis, minden történet folytatódik, ami az ep3-ban félbe maradt. Persze nem kell Ahsoka főszereplőnek, de hogy fel se tűnjön, az maga lenne a kalapos baromság.

A Star Wars ezen szakasza egy folyamatos történet, nincs mód és lehetőség ignorálni korábbi eseményeket, életben maradt fontos szereplőket. Ha így tesznek, akkor egyszerűen elhibázott lesz a Rebels (ep7-8-9 és spin-offok szintén zenész), hiszen nem lesz az univerzum része. Akkor meg minek csinálják meg?

 

Az meg, hogy a Disney lecsapta a TCW-t és elindította a Rebels-t, aztán pláne nem érv amellett, hogy mi lesz benne. A TCW jogilag nem az ő sorozatuk, hanem a Warneré, és egyszerűbb újat készíteni, mint egyezkedni. Nem mellesleg, ők csak a szponzorok, nem az alkotók. Majd az alkotók eldöntik, mi lesz benne. A Rebelsnél megtehetik, a Disney hagyja érvényesülni az embereit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a TCW-s levegőben lógó szálakra minimum kikacsintanak, ha nem is végzik be teljesen, legalábbis Filoni eddigi elkötelezettsége, és a megtartott Lucasfilm Animationos fejesek jelenléte miatt jó okunk van ebben (is) reménykedni. Filoni mindig is rajongóközeli személyiség volt, mindig a lehető legjobbat hozta ki abból, ami rá volt bízva, és a jelekből ítélve most se lesz másképp. :)

OFF

Milestone unlocked: kerek ezredik hozzászólásom :yeah:

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ez nem TCW és nem is a TCW folytatása, hanem egy teljesen különálló sorozat. Más éra, más karakterek, más események, amelyek rengeteg lehetőséget hordoznak magukban, határ a csillagos ég, ráadásul most nincsenek is annyira behatárolva, mint a TCW esetén. Szerintem se Ahsokára, se Rexre, Cody-ra, Maulra, Talzinra és a többiekre ne számítsunk, mert szinte biztos vagyok benne, hogy nem fognak szerepelni. Nem a régi ötleteiket, történeteiket akarják továbbvinni, hanem újakat megírni.

Előttm már kifejtették páran, miért lenne marhaság teljesen elszigetelődni a TCW-től. :) Ahsoka Tano is lehet főszereplő, senki nem írta, hogy 100% a valószínűsége. Én se hiszem hogy így lesz. Az viszont hogy teljesen veszni hagyják őt és a többi függőben lévő karaktert, szerintem értelmetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW EU-ról pont az nem mondható el, hogy összefüggő, kerek egész volna, ellentmondások nélkül, így aztán simán megtörténhet az is, hogy egyetlen TCW-s karakter sem fog szerepelni a Rebelsben. Pár év múlva meglátjuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.