Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Az SW EU-ról pont az nem mondható el, hogy összefüggő, kerek egész volna, ellentmondások nélkül, így aztán simán megtörténhet az is, hogy egyetlen TCW-s karakter sem fog szerepelni a Rebelsben. Pár év múlva meglátjuk :)

De eddig egyik magas szintű EU-ból sem tűntek el komplett szereplők vagy események "soha nem is léteztek/történtek meg" formában, előbb-utóbb (általában előbb, mint utóbb) még olyanok is előbukkantak, akik más közegben jelentek meg (pl. Kyle Katarn könyvben). A TCW pedig az EU megújításának, új, koherens SW kánon létrehozásának szellemében készült, s mivel ugyanazok csinálják a Rebels-t is, nem hiszem, hogy most hirtelen eltérnének ettől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal ez ugyanúgy EU lesz mint a TCW. Az EU-ban is vannak "rangsorolások". Ezek az animációs cuccok nyilván elsőbb rangúak, mint egy utolsó minősíthetetlen képregény.

Valóban így van. Az utolsó tagmondatra pedig inkább nem is mondok semmit. -.-"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal ez ugyanúgy EU lesz mint a TCW. Az EU-ban is vannak "rangsorolások". Ezek az animációs cuccok nyilván elsőbb rangúak, mint egy utolsó minősíthetetlen képregény.

A TCW kánon, és egyáltalán nem egyszintű bármilyen EU művel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW kánon, és egyáltalán nem egyszintű bármilyen EU művel.

Ahogy minden más is, ami nem N-Canon. De inkább nem megyek ebbe bele még egyszer... Túl sokszor beszéltük már át ezt, mégis mindig újra és újra előjön. Egyébként is OFF.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW kánon, és egyáltalán nem egyszintű bármilyen EU művel.

Szerintem én se írtam mást. ;) Az EU is kánon, de a kánonon belül is vannak rangsorok. A TCW magasabb rangú mint a könyevek és társaik, ahogy a Rebels is lesz, de a filmeknél alacsonyabbak vagyis EU.

 

Valóban így van. Az utolsó tagmondatra pedig inkább nem is mondok semmit. -.-"

Mi rosszat írtam? Sajnos vannak minősíthetetlen EU-k ez tény. És egyben OFF is itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy minden más is, ami nem N-Canon. De inkább nem megyek ebbe bele még egyszer... Túl sokszor beszéltük már át ezt, mégis mindig újra és újra előjön. Egyébként is OFF.

Kicsit homályosan fogalmaztam, de kijavítom. Mindössze arra akartam célozni, hogy ha szembeállítjuk a TCW-z és egy EU művet, akkor egyértelműen a TCW-vel lehet felülírni az EU-t. Mellesleg nem szoktam EU-nak nevezni a TCW-t, akármelyik szintjén álljon is (már ha valóban magába foglalja), de ez az én hibám. :)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek, mire számíthatunk a Rebels szempontjából a Celebration Europe-on? Azt nem hinném, rendes 1-1,5 perces trailerre a sorozatból.

Szerintem egy fél perces videó lesz, amiből szinte semmi újat nem tudhatunk meg, max látjuk Vadert animációs formában

Bár azért feltűnhet még néhány fontosabb szereplő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis morzsa., de nem tudom mennyire hiteles.

A lényeg annyi, hogy egy csapatnyi tinédzser lesz a főszereplő, akik elindulnak összehozni a Lázadók Szövetségét... Háááát ha ez igaz, remélem csak azért hangzik nagyon bárgyúnak, mert nagyon minimális konkrétumot adtak meg...

 

A Celebration-re szerintem ne számítsatok klippre meg ilyesmire, legfeljebb néhány koncept rajzra, vagy esetleg egy-két elkészült CGI modellre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis morzsa., de nem tudom mennyire hiteles.

A lényeg annyi, hogy egy csapatnyi tinédzser lesz a főszereplő, akik elindulnak összehozni a Lázadók Szövetségét... Háááát ha ez igaz, remélem csak azért hangzik nagyon bárgyúnak, mert nagyon minimális konkrétumot adtak meg...

Jaja, hát nem néz ki ez így túl jól Di$ney köntösben, de bízok abban, hogy

(1) a cikk szerint csak 'most of main cast', illetve

(2) a tinédzser kifejezés sok mindent jelenthet, ugye a TCW-ben a balrább látható lányka is az volt.

 

De azért a cikk egyik hozzászólóját idézném inkább: 'i'll judge later'.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne érts félre gunji, engem ez csak azért aggaszt, mert ez a koncepció erősen emlékeztet a '80-as '90-es évek olyan "mesterműveire" mint pl az Artúr király és az igazság lovagjai, a Bolygó Kapitánya vagy a Power Rangers.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire örültem anno, amikor kiderült, hogy épp e korban fog az új sorozat játszódni (mert talán kicsit naivan a TCW folytatására számítottam), legalább annyira nem örülök ennek a hírnek. Mert tinédzser főszereplőkkel a fiataloknak szólna a sorozat, 'sötétebb' történetek nélkül, mindig csak happy end. E korszak (és amúgy az egész franchise is) komolyabb/komorabb megközelítést kíván. Még a TCW-nél is sötétebbet. Ez meg így nem fog menni.

 

De megpróbálok most még optimistán állni a dologhoz, felsorolni a pozitívumokat: Ahsoka is (forrástól függően) 11/13/15 éves volt, amikor a háború kitört, Padmé is talán 14 évesen lett királynő, stb. A TCW kaszájakor temettem a Star Warst, most nem szeretném még egyszer elkövetni ez a 'hibát'. Inkább megvárom a hivatalos infókat, pl az esetleges nyári videót.

Amúgy egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy tinédzser főszereplői lennének a sorozatnak, miért jelenti kapásból azt, hogy nem kapnánk sötétebb, drámaibb sztorikat? :pfff:

Emlékeim szerint, a TCW egyik Ahsoka Tano névre hallgató főhőse (aki épp megfelel a "kamasz" jelző kritériumainak) biztosította a sorozat egyik legkomorabb hangvételű négyes epizódfogatát, mely befejezésére minden elmondható, csak a happy end nem... A kamasz főszereplőkkel megáldott Onderon-szálra sem könnyedsége, és vidám hangvétele volt jellemző. De említhetném Boba Fettet is, aki 12-13 évesen úgy ölt embereket, mint más legyet. De valóban, kamasz szereplőkkel sötétebb sztorik nélkül maradnánk, és biztosítva lenne az állandó happy end. :facepalm:

Nem látok logikát abban, hogy egy sztori hangvétele miért függne össze ilyen mértékben a karakterek életkorával...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De tényleg, ez a tinédzser dolog ez nagyon meredek, ráadásul teljesen idétlen, Star Wars idegen elem. Nem is tudom, hogy juthatott ez eszükbe. A kilenc éves Anakin, aki megment egy bolygót egy űrcsatában, a tizennégy éves Padmé, aki egy egész bolygót ural és felszabadítja népét, a 19 éves Anakin, aki a klón háborúk hőse, a 18 éves Luke, aki legyőzi a Birodalom szuperfegyverét, a 18 éves Leia, aki nem csak a Szenátus egyik legismertebb szenátora, de még a Lázadók Szövetségének egyik vezére is... Nos, ezek után komolyan nem értem, honnan szedhették azt az ötletet, hogy egy csapat fiatal legyen a Lázadók alapítóinak egy részegysége... Ha ehhez meg hozzáveszem még az Onderon kvartettet, hát komolyan aggódom... :para:

Amit meg Sky leírt, hát kérem, azután ez a dolog meg mindennek a teteje. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De tényleg, ez a tinédzser dolog ez nagyon meredek, ráadásul teljesen idétlen, Star Wars idegen elem. Nem is tudom, hogy juthatott ez eszükbe. A kilenc éves Anakin, aki megment egy bolygót egy űrcsatában, a tizennégy éves Padmé, aki egy egész bolygót ural és felszabadítja népét, a 19 éves Anakin, aki a klón háborúk hőse, a 18 éves Luke, aki legyőzi a Birodalom szuperfegyverét, a 18 éves Leia, aki nem csak a Szenátus egyik legismertebb szenátora, de még a Lázadók Szövetségének egyik vezére is... Nos, ezek után komolyan nem értem, honnan szedhették azt az ötletet, hogy egy csapat fiatal legyen a Lázadók alapítóinak egy részegysége... Ha ehhez meg hozzáveszem még az Onderon kvartettet, hát komolyan aggódom... :para:

Amit meg Sky leírt, hát kérem, azután ez a dolog meg mindennek a teteje. :D

Csak tudod mi a különbség? Hogy ezek a tinik mind csupán belekeveredtek a felnőttek játszmájába és fele-fele arányban sikerült helytállniuk (a másik felében meg Palpi malmára hajtották a vizet). Nem ők voltak a kezdeményezők. SOSEM ők voltak a kezdeményezők. Itt viszont arról van szó, hogy egy csapat tini elindul megdönteni Palpatine-t, ala az onderoniak, akik viszont igenis komoly okot adnak az aggodalomra, hiszen azok hárman az egész TCW legsilányabb, legjellegtelenebb karakterei voltak, akiknek a sorozat (sőt a saga) egyetlen kimondottan dögunalmas történet szálát köszönhetjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt viszont arról van szó, hogy egy csapat tini elindul megdönteni Palpatine-t, ala az onderoniak

Hol van erről szó? :pfff: Még csak konkrét tényeket sem írnak, csak "bennfentesek állítása szerint" lesznek tinik, akik összehozzák a Lázadókat, de ez így ebben a formában csak pletyka, a hír többi része meg az író masszív találgatása.

De ha mégis megvalósulna, hogy ők indulnak el, akkor mi van? Semmi! Ez nem ok semmiféle aggodalomra egy olyan univerzumban, amelyben kilenc éves rabszolgafiú sugárhajtású, lebegő versenyjárművet épít roncsokból titokban (természetesen egy hatmillió nyelven beszélő protokoll droid után), majd azzal még versenyt is nyer, és végül behuppan egy űrvadászgépbe és megnyer egy csatát. Hát ezután néhány majdnem felnőtt már igazán kaphat annyi céltudatosságot, hogy ráeszméljenek, ez a Birodalom rossz, hát uzsgyi, ragadjunk fegyvert ellene. (Mint ahogy Luke is látva az eseményeket maga döntött úgy, hogy Bennel tart, vagy Amidala látva az eseményeket, maga döntött úgy, hogy visszatér a Naboora és szétrúgja Gunray-ék zöld hátsóját - de tényleg sosem kezdeményeztek, tök véletlen kevertek mindig az események kellős közepébe.)

Azt meg aztán pláne ne nem látom, hol van leírva, hogy ha tinik vannak, akkor már a Birodalom labdába sem rúghat. Nem csodálom, hogy aggódsz, ha mindenfélét belelátsz, ami ott sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tiniséget nem a kor határozza meg, hanem a történetben betöltött szerep. Leia a karaktere szempontjából sosem volt tini, már az első SW filmben sem gondolta róla senki, hogy kislány. Amidala is olyan karakterisztikával bír, ami túlmutat a korán, róla sem gondoltuk, hogy kislány, ellenben a High School Musical című okádék minden szereplője TINI! Az Alkonyat foskalács sorozat legtöbb szereplője TINI! Hiába korosabb színészek játszanak benne, 1000 éves vámpírok, a karakterük úgy lett megírva, hogy ütődött tinik legyenek, a könnyebb azonosulás miatt. A Star Wars egyik része sem tartalmaz TINI karaktert. Erre gondoltam.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.