Ugrás a kommentre

Metróközlekedés


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Engem a metóróban ritkán büntettek meg. Volt hogy hónapokig lutriztam hol lukasztottam, hol nem úgy megérzés alapján.

Buszon többször megszívtam. Megláttam hogy felszállt az "őrszem" és erre lukasztanóért nyúltam, persze kibökte, odarohant és kitépte a kezeből a jegytömböt. A jegytömbbel tartott sakkban, még elég sok jegy volt rajta. legközelebb ilyen esetnél, mert hogy megismétlődött, otthagytam inkább a jegyeket.

Nemrég még fizetési meghagyást is kaptam mert néhány éve pont karácsony előtt büntettek meg és akkor már nem tudtam időben bemutani az Akácfa utcában a bérletet, kifizettem a mindenféle kamattal erre megint jött papír ugyanarról :( amit már kifizettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyavalyások! Ez azért már túlzás. Megvan még a fizetés igazoló papírod? Bár ha néhány éve volt, erre kevés lehet az esély. Talán nézzenek szét a saját házuk táján. Amire meg lusták.

Pénzügyes vagyok, így tudom, hogy sok h*** cég is inkább felhívja a partnerét, hogy miért nem fizettek, ahelyett, hogy a saját "házukon" belül kutatnának. Mikor meg kiderül, hogy ők tévedtek, még csak elnézést sem kérnek. Kolléganőmmel ilyenkor sokat anyázunk :D

A hivatalos szervek még rosszabbak :D Futhatsz ezzel még néhány kört, mire rendeződik.

A fizetési meghagyás már bírósági papír, előtte nem értesítettek róla ? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Metrot szeretem.Gyors.Az ellenörők ellen meg van egy módszer.Venni kell jegyet ,vagy bérletet.

Különben hiába menne el mindenhova a metro.Rengeteg ember akkor is az autót használná.Egyszerüen derogál nekik bkv-n utazni.Megszerzi az autóját és ki nem lehet robbantani belőle.Mintha szégyen lenne bkv-val utazni.

 

Én az a típus vagyok aki jobban szereti a tömegközlekedést. :( Közben lehet ábrándozni, a volánnál nem igen. Én lennék az a női sofőr akit a halál f***ra kívánnak az utakon :D

Tömegközlekedve csak arra kell ügyelnem hogy jó járatra, jó irányba szálljak fel és időben szálljak le :D a többi a vezető dolga én meg havaj-didzsé. A tömeg néha persze fullaszt, de kivédem azzal, hogy többnyire olyan időben jövök melózni, amikor már nincsenek sokan :D

 

A Kontroll-ban azt is bírtam, hogy olyan helyeket láttunk a metróból amit amúgy nem. Egyszer úgy emlékszem a kis földalatti alagútjában sétáltam este. Ne kérdezzétek lehet ez, kihalt volt és simán besétáltunk, bár lehet hogy csak álmodtam, de olyan élesen bennem van hogy ott sétálok és közben aggódunk hogy észrevesznek-e. A metró már nem járt persze, asszem megnéztük hogy már nem jár.

A Kontroll-ban van egy jelenet, mikor meglátja a kapucnis alakot az alagútból nyíló járat végén, amit egy nő mutat neki. Az olyan mint egy szülőcsatorna és az anyaméh, amiben ő maga van benne. a Dagohba barlangja is eszembe jutott róla, megijedt saját magától, fél a saját halálától, a saját sötétségétől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben lehet ábrándozni, a volánnál nem igen. Én lennék az a női sofőr akit a halál f***ra kívánnak az utakon  

 

Igen, nagy előny, hogy nem kell figyelni a többi őrült autósra.

Én is az a tipus vagyok, akinek nem való a vezetés, még gyalog is katasztrófálisan közlekedem, mi lenne velem volán mögött ???

Jobb, hogy ettől megkímélem a társadalmat. Bár a sok őrült, szabályokat be nem tartó vezető megérdemelné, hogy szembe kerüljenek velem, és átkozódjanak, mint mások az ő h**-gük miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyavalyások! Ez azért már túlzás. Megvan még a fizetés igazoló papírod? Bár ha néhány éve volt, erre kevés lehet az esély.  

A fizetési meghagyás már bírósági papír, előtte nem értesítettek róla ? :(

 

Megvan mert pár hónapja fizettem ki. Úgyhogy gondolom még nem ért oda a bíroságra az adminisztráció.

Valószínű kaptam, csak nem voltam otthon sokszor és senki nem ment érte a postára mert tudtuk mi az. Ez nem mentség x felszólítás után ha nem vettem át is megy bíróságra. Egyébként idén januárba is elkaptak a várbuszon és nem fizettem be :33: mert kitépte a kezemből a jegyeket. Felszállás után csak leültem és még el sem indult már lukasztottam volna, csak érezte, hogy ha nem veszem észre akkor nem lukasztanék és ki akart cselezni :D És ugyanaz a pali volt aki előtte a metróban megnézte a jegyemet. Olyan érzés volt mintha követett volna. Összeesküvés elmélet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is az a tipus vagyok, akinek nem való a vezetés, még gyalog is katasztrófálisan közlekedem, mi lenne velem volán mögött ???  

Jobb, hogy ettől megkímélem a társadalmat. Bár a sok őrült, szabályokat be nem tartó vezető megérdemelné, hogy szembe kerüljenek velem, és átkozódjanak, mint mások az ő h**-gük miatt.

 

:(:D Én azért nem kockáztatom a társadalom épségét, nem szeretném rontani a női vezetők statisztikáját. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan mert pár hónapja fizettem ki. Úgyhogy gondolom még nem ért oda a bíroságra az adminisztráció.  

 

Ez a BKV lustasága, ennél azért gyorsabban mennek az ilyen ügyek. Ha kifizetted, pár nap alatt lekönyvelik. Az ilyesfajta bírósági ügyek akár néhány hét alatt is le tudnak zajlani, ha rendesen csinálják. Meg egyébként nekik kötelességük lenne jelenteni, ha fizetés érkezett. Nem neked kellene velük vacakolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó az autó ,csak mértékkel.Egy éjszakai piálásos buli után jobb ha hazahoznak mint éjszakai busszal menni.De van pár barátom akik ha nem jó a kocsijuk sehova sem mennek.Nyáron lementünk Kápolnyásnyékre egy hétvégi bulira, az egyiknek elromlott a kocsija előtte 2 nappal.Mondom neki menjünk vonattal.Vonattal??????????Annyira fel volt háborodva, hogy azt hittem megüti a guta.Végül levitték őkelmét.Odaértünk, megbeszéltük, menjünk le a tóra.Kb 2 Km volt az út, de oda is kocsival mentek.Pedig nagyon jó kis séta lett volna.

Egyszóval némelyek túlzásba viszik az autó használatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nemnagyon kaptak el.Ja de, egyszer.Amikor fogorvoshoz rohantam vérző szájjal.Nagyon jól időzítettek.Bediktáltam hogy Sült Jakab, Mekoriki Béla utca 14.Személyi nem volt nállam, nem tudhatták hogy ki a nevem.

Egyszer az egyik ismerősömet elkapták, és az anyja nevére akarták kiíratni a számlát.De nem volt ott.Megadta a magyar tanárja nevét és címét :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyáron lementünk Kápolnyásnyékre egy hétvégi bulira, az egyiknek elromlott a kocsija előtte 2 nappal.Mondom neki menjünk vonattal.Vonattal??????????

 

Tavaly elindultunk kocsival két napos Balcsis hétvégére. Már induláskor lerobbant a kocsi. Szombat lévén alig találtunk szerelőt. Na persze nem tudták megmondani, mi lehet a baj. Utólag kiderült, hogy egy elektromos vezeték ment tönkre, ehhez szét kellett szerelni az egész autót. A vége az lett, hogy fél napos késéssel elmentünk vonattal, mert minket ugyan semmi nem tarthat vissza, ha menni akarunk :cry: Emiatt rendhagyóra sikerült a hétvége, ma is emlegetjük, de legalább emlékezetes marad sokáig. Szerencsére még vannak, akiket nem akadályoz, ha vonattal kell menni, mert beüt egy kis "baleset".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Örülök ha tetszett.

 

Nekem, mint vidéki mucsajnak, bejött. Régen tömegközlekedtem már. :P

 

A vonat is annak számít, nem?

A metróval előferdült már többször, hogy a Határ útnál valami áramzavar miatt nem jár azon a szakaszon. Viszont szerelvények torlódása és elágazásnál várakozás az alagútban ritka. Ha van is, nem hosszabb pár percnél, ami a föld alatt persze óráknak is tűnhet, mivel nem lehet le/kiszállni, mint mondjuk a vonatról, vagy átfáradni másik kocsiba. A pályaudvaron, teszem azt Cegléden, az órákig tartó várakozást minden vonattal közlekedő hazánkban alanyi jogon megtapasztalhatja.

A „kiváltságosok”, szinte sosem élik meg milyen egy élő szardíniásdobozban közlekedni, pláne egy alagútban, a föld alatt, akár csak pár percig várni. Paradicsomi élmény, mit ne mondjak :)

Ezzel nem kisebbíteni szeretném a más járműveken megtapasztalható „dugó élményt” ám e téren, személyes tapasztalataim alapján a metró viszi a pálmát. Akár enyhe tömeg vagy klausztofóbiával is pánikszerű tud lenni, ahogy az emberi massza a tehetetlenség törvényének engedelmeskedve áramlik a mozgólépcsők irányába. Minden más ehhez képest közönséges türelemmel könnyen átvészelhető, ám a metróban ez a többszörös kiszolgáltatottság érzésével párosulva „vámpírcsorda” élménnyé is fajulhat.

 

Kivilágítatlan metrókocsiban utazni kifejezetten üdítő tud lenni, persze a sötétséget szeretni tanácsos, ebben az esetben.

:wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pályaudvaron, teszem azt Cegléden, az órákig tartó várakozást minden vonattal közlekedő hazánkban alanyi jogon megtapasztalhatja.

 

:) az csak a pályamunkák miatt volt. Már nincs késés. :P

 

Na nem mond! Most hétvégén nővéremék is ott vártak órákig a csatlakozásra :P BE

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Már akartam írni hogy láttam a gázolást ma amikor mentem haza a suliból.Kijött 5 tűzoltó autó is.Valószínűleg öngyilkosság.

 

Azt gondoltam, hogy Te a környéken voltál. :roll: Mentél mártogatni? :roll: Amúgy túlélte sztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már akartam írni hogy láttam a gázolást ma amikor mentem haza a suliból.Kijött 5 tűzoltó autó is.Valószínűleg öngyilkosság.

 

Azt gondoltam, hogy Te a környéken voltál. :roll: Mentél mártogatni? :roll: Amúgy túlélte sztem.

 

Mártogatni??

Egyébként még szép hogy a környélen voltam, a Dózsa György úti metrótól lakok kb. 200-300 méterre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi eset. Van, amikor észrevesznek a biztonságiak problémás eseteket. Amit egyszer én láttam, az nem öngyilkos volt, hanem egy idős néni elvágodot még a mozgólépcső elején. Nem tudott felkászálódni, egy női biztonsági szolgálatos azonnal kijött az ajtón, és segített a néninek. Figyelik a kamera rendszert, ha tudják. A probléma ott kezdődik, hogy nem mindig tudják, ráadásul az öngyilkos jelöltek szemfülesek is. Nem a legjobb ötlet a metróban öngyilkolni, mert nagy a rizikó, hogy nem sikerül. Lehet, hogy figyelemfelkeltésből csinálja valaki, mint pl. a hídra felmászást. Ez csak filózgatás tőlem. Ha valaki nagyon komolyan akar öngyilkos lenni, az vonuljon el, hogy senki nem tudja megakadályozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg hogy mekkora gondot okoz a vezetőnek.Ha elüti napokig-hetekig lehet hogy nem tud majd aludni, vagy akár ki is lép a BKV-ből.Nemlehet jó érzés elütni egy embert.Vagy, mivan ha egy 5-6 éves gyerek is ottvan a helyszínen.Neki se lenne szép látvány...Torlódásák vannak a balesetek miatt, ezért lelassítja az emberek dolgát is.Inkább ha öngyilkos akar lenni valaki lője le magát a garázsban. :46:

Pár évvel ezelött az egyik sulitársam kezét nyisszantotta le a HÉV. :46: Veszélyes dolog ez a tömegközlekedés :26: Én maradok a biciklinél

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pestre macerás felvinni a kerékpárt vidékről, parkolni vele még jobban :lol:

Ezért tömegközlekedem. Idehaza marad a keró. Hehe, én azzal is tudok ám úgy közlekedni, hogy még! Beillene öngyilkolási kísérletnek is.

 

Az ugrás kiszámítása tényleg lényeges. Attól függetlenül még mindig fennáll a rizikó, hogy nem sikerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az élet lassú öngyilkosság. A metró azért jó megoldás, mert nem tettleges, nem nekem kell megtennem, és jóval nehezebb egy metrót befékezni mint egy autót, csak jól kell kiszámítani hogy mikor kell ugrani. :twisted:

 

Ajjajjj. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.