Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem akarták eredetileg (tehát még leleplpeződése előtt) lemondatni Palpatine-t, csak visszavenni azokat a jogköröket, amiket a háború kitörése óta folyamatosan megkapott a Szenátustól.

 

Nemcsak szerinted :)

EP III

 

Windu: -Úgy érzem támadás készül a Jedik ellen, a Kancellárt körülveszi az Erő sötét oldala.

Ki-Adi-Mundi: -Ha Grievous legyőzése után nem mond le a különleges jogosítványairól, akkor el kell őt távolítani a hivatalából.

 

Mivel kánon, ez eldönti a vitát.

 

A könyvregények is kánon szintre lettek emelve? Mármint oké ami a filmek eseményeivel foglalkozó fejezet/bekezdés, de amit a filmekben nem látunk azok a részek is, mint pl. EP I könyv Anakin Boonta előtti fogatversenyével indít akkor az is kánonnak számít? (mondjuk ez nem teljesen jó példa mert megemlítik a filmben is viszont szánom bánom egyik filmregényt sem olvastam csak a Baljós Árnyakba kezdtem bele, abban is csak eddig jutottam, ezért jobb példát nem tudok) :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu: -Úgy érzem támadás készül a Jedik ellen, a Kancellárt körülveszi az Erő sötét oldala.

Ki-Adi-Mundi: -Ha Grievous legyőzése után nem mond le a különleges jogosítványairól, akkor el kell őt távolítani a hivatalából.

És szerintetek melyik Jedi gondolta komolyan, hogy Palpatine, akit körülvesz az Erő Sötét Oldala, tényleg le fog mondani a különleges jogairól? ;)

 

A könyvregények is kánon szintre lettek emelve? Mármint oké ami a filmek eseményeivel foglalkozó fejezet/bekezdés, de amit a filmekben nem látunk azok a részek is, mint pl. EP I könyv Anakin Boonta előtti fogatversenyével indít akkor az is kánonnak számít? (mondjuk ez nem teljesen jó példa mert megemlítik a filmben is viszont szánom bánom egyik filmregényt sem olvastam csak a Baljós Árnyakba kezdtem bele, abban is csak eddig jutottam, ezért jobb példát nem tudok) :)

A filmregényekből minden kánon, ami nem mond ellent a filmekben látottaknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És szerintetek melyik Jedi gondolta komolyan, hogy Palpatine, akit körülvesz az Erő Sötét Oldala, tényleg le fog mondani a különleges jogairól? ;)

 

Mindenesetre az ártatlanság vélelmét megadták neki :D

 

 

A filmregényekből minden kánon, ami nem mond ellent a filmekben látottaknak.

 

Köszi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki számára legyen kultusza? Az UFO -knak? :D Nem az a lényeg, hogy a rajongók hogy viszonyulnak hozzájuk? És azért némelyik kapott is megfelelő szerepet. A párbajon mit kellett magyarázni? Ezt most nem értem. :)

Egy alkotó is bánhat szebben egy rajongók által kultuszként értékelt karakterrel.

Lásd:Filoniék.

A párbajon? Azt írtad, hogy jó ez ide, mert a film végén jön a jobb.

Én meg azt mondom, hogy attól ez még lehetett volna jobb egy kicsit..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A yoda-s részre lehet reagálok még kicsit később. Annyi biztos, hogy senkire nem fogok tudni rácáfolni azzal, hogy a párbaj előtti jelenet a SW legszégyenteljesebbike, mert csak egyetérteni tudok. :)

 

Azt nem értem, hogy ha nem akartak egy újabb durva többszemélyes párbajt a filmbe, akkor miért kellett odaküldeni a többi jedit és ilyen balfácánnak beállítani őket? Ment volna Windu egyedül (vagy csak mondjuk 1 bohóccal), aztán elvitte volna ezt a balhét is, amúgy is általában az ügyeletes baromarcú és IQ-light jedi szerepre volt kárhoztatva, sokat nem rombolt volna az imázsán. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tárgyalás nélküli kivégzés eldöntése előtt vagy után? :D:evil:

 

Előtte, mert ott még csak lemondatni akarják, lévén még nem tudják, hogy ő a Sith Nagyúr, de azt is csak akkor teszik meg, ha nem válik meg a különleges jogoktól, ez bőven benne van az ártatlanság vélelmében szerintem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ha lemond a különleges jogköreiről, akkor automatikusan elveszítette volna a kancellári széket is, hiszen az alkotmány kétszer 4 évre korlátozta a kancellár terminusát, ha jól tudom.

 

Anakin vallomása előtt a Jedik csak azt gyanították, hogy Palpatine belső körébe beférkőzött a Sith. Ez a könyvben (ha már kánon) jobban ki van fejtve, pár nevet fel is sorol (köztük Mas Amedda), hogy kikre gyanakodtak Winduék.

 

pb: Fisto, Kolar stb. ezek a rajongók számára ismert karakterek voltak, így meg kellett őket is ölni, hogy sorsuk ne maradjon homályban, Lucas ezt a gyors megoldást választotta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ha lemond a különleges jogköreiről, akkor automatikusan elveszítette volna a kancellári széket is, hiszen az alkotmány kétszer 4 évre korlátozta a kancellár terminusát, ha jól tudom.

Hopp, ez igaz, a Szenátus csak a háború miatt hosszabbította meg a kinevezését, de ha a háborúnak vége, le kell mondania.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, Palpatine már az EP2 idejére is csak a jogosítványnak köszönhette, hogy még kancellár, már két évvel előtte át kellett volna adni a stafétabotot. De ugye, pont 2 évvel az EP2 eseményei előtt jelent meg intenzíven a szakadárveszély és Dooku is ekkor lépett színre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A párbajon? Azt írtad, hogy jó ez ide, mert a film végén jön a jobb.

Én meg azt mondom, hogy attól ez még lehetett volna jobb egy kicsit..

De ezzel nem izzadva magyarázom, hanem rámutatok egy evidens tényre. :) Az alkotók ehhez a jelenethez nem akartak katartikus fénykardpárbaj kreálni mert nem volt lényeges a sztori szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fisto, Kolar stb. ezek a rajongók számára ismert karakterek voltak, így meg kellett őket is ölni, hogy sorsuk ne maradjon homályban, Lucas ezt a gyors megoldást választotta. :)

Ez az, ami csak tovább ront a helyzeten. Nem is nyeretlen tacskókat, hanem amúgy nagy tiszteletnek örvendő mestereket aláztak porrá azzal a hanyag jelenettel. Simán mutathatták volna őket a 66-osban vagy ha totál kihagyják őket, akkor se lett volna ennyire ciki az egész.

 

Mondjuk az érdekes lett volna, ha Sidious beismeri, hogy ő a Sith Nagyúr, de lemond a különleges jogköreiről. Nyilván értelme nem lett volna, de pisloghattak volna az okosék. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezzel nem izzadva magyarázom, hanem rámutatok egy evidens tényre. :) Az alkotók ehhez a jelenethez nem akartak katartikus fénykardpárbaj kreálni mert nem volt lényeges a sztori szempontjából.

Nem kell katartikus párbaj, elég lett volna egy kicsit jobban megkoreografált jelenet. Fejben nekem mondjuk elég magyarázat, hogy szűk volt a hely, meg nem számítottak arra, hogy a vén csirkefogó lazán nekiugrik a Jedi Tanács négy tagjának, de akkor is, a jelenet azért suta. Pedig még nem is kellene sok a javításhoz, csak annyi, hogy itt-ott megkurtítani Palpatine egy-egy pillanatát. Gyorsabbra vágva nem lenne az az érzésem, hogy Agen Kolar és Saessee Tiin bambulva várta, hogy Sidi papa levágja őket.

Egyszer anno elképzeltem, milyen lett volna a jelenet, ha Sidious már földet érésének pillanatában keresztülböki Tiint (és nincs a jelenet, amiben felrántja a kardot, majd vár egy kicsit, és csak aztán szúr), aztán egy laza mozdulattal villámokkal megpörköli Kolart. Windu és Fisto viszont már szerintem teljesen rendben vannak.

Mondjuk sutaságától függetlenül, nekem az egyik kedvenc pillanatom ez az ep3-ból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezzel nem izzadva magyarázom, hanem rámutatok egy evidens tényre. :) Az alkotók ehhez a jelenethez nem akartak katartikus fénykardpárbaj kreálni mert nem volt lényeges a sztori szempontjából.

Figyi, persze vágom, egyetértünk. Én is csak egy kicsivel jobbat tudnék elképzelni, nem katartikusat. Tudjuk, hogy volt itt mizéria; kivágtak belőle megmásították és ilyen lett. Ha Anakin kardját nem lehetne oly tisztán kivenni a BD-n lehet nem is lenne egy szavam se. Vagy ha egy kicsivel tovább húzza legalább Fisto. Jó lett volna látni, ahogy két mester összedolgozva helytáll, még ha reménytelenül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiin halála megmagyarázható, őt talán érhette hirtelen az egész (bár nem tudom mit várt, amikor tudta, hogy egy Sith nagyúrhoz igyekeznek...). A legvállalhatatlanabb Kolar bénázása, ő még arra is képtelen volt, hogy felemelje a kardját, pedig egy fénykard-párbajban már 1-2 másodperc is igen hosszú időnek számít. Fisto egy kicsit húzhatta volna több ideig (mint ahogy a könyvben így történt), és akkor nem lenne annyira problémás.

 

Megjegyzem, egyetértve Dzséjttel, még így is az egyik legjobb és legbaljósabb jelenet a főkancellári irodában történtek. Lerí Palpatineról, hogy rettentően élvezi, hogy annyi étized után lehullt az álcája és magához vehette hőn szeretett fénykardját. Biztos vagyok benne, hogy az elmúlt évtizedekben már nagyon irritálta Windu, a hanyatló Jedi-rend úgymond "állatorvosi lova".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell katartikus párbaj, elég lett volna egy kicsit jobban megkoreografált jelenet. Fejben nekem mondjuk elég magyarázat, hogy szűk volt a hely, meg nem számítottak arra, hogy a vén csirkefogó lazán nekiugrik a Jedi Tanács négy tagjának, de akkor is, a jelenet azért suta. Pedig még nem is kellene sok a javításhoz, csak annyi, hogy itt-ott megkurtítani Palpatine egy-egy pillanatát. Gyorsabbra vágva nem lenne az az érzésem, hogy Agen Kolar és Saessee Tiin bambulva várta, hogy Sidi papa levágja őket.

Egyszer anno elképzeltem, milyen lett volna a jelenet, ha Sidious már földet érésének pillanatában keresztülböki Tiint (és nincs a jelenet, amiben felrántja a kardot, majd vár egy kicsit, és csak aztán szúr), aztán egy laza mozdulattal villámokkal megpörköli Kolart. Windu és Fisto viszont már szerintem teljesen rendben vannak.

Mondjuk sutaságától függetlenül, nekem az egyik kedvenc pillanatom ez az ep3-ból.

Hú, egy ilyet de megnéznék. Kár, hogy Lucas papa eladta a jogokat, lehet amúgy 2020-ban már így nézne ki a jelenet az Ultimate Revised Saga editionben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a jelenet egyszerűen sehogyan se menthető. Olyan, mintha már szánt szándékkal se lehetett volna rosszabbul csinálni. Kb. minden elemében botrányosnak tartom. Amíg Palpi fel nem áll, ill. onnantól, hogy csak Windu marad, minden kifejezetten tetszik. De az a köztes 20 mp (igen, ennyi időbe sikerült belezsúfolni megannyi hülyeséget, ez már önmagában "megsüvegelendő") érthetetlen...

 

Kaotikus vágások, értelmetlen kameraállások, irracionális viselkedés és mozdulatsorok. Azért ezek, pláne ilyen mennyiségben abszolút nem jellemzőek a SW-ra. Sokszor csináltak pl. felesleges mozdulatokat párbajok közben (a legékesebb példája talán Obi és Anakin mustafar-i kardpörgetős farokméregetése, ami amúgy ez egyik kedvenc képsorom), de az legalább látványos és szórakoztató volt, a nézőknek élvezetes. Itt is azt mondom, hogy hát pörögjön az öreg, mint a szerencsekerék, végül is mutatós trükk, de a többi már nonszensz. Ezek a teátrális széles és lassú mozdulatok, kifejezetten műmájerkedés az egész.

 

Most az in-universe oldaláról nem is beszélve. Nekem abszolút nem magyarázat a szűk hely és a meglepődöttség. Úgy mennek oda, hogy akár egy Sith Nagyúrral kell megküzdeni, aztán erről simán meg is bizonyosodnak. Feláll, hosszú másodpercekig szorongat egy fénykardot, majd aktiválja is, aztán jön a pörgőugrás. Nehogy már 4 nem épp átlagos Jedi Mesternek eztán annyira sokkoló legyen a támadás.

Aztán leesik a 4 ember elé, szép komótosan rákészül a döfésre, miközben kék kardos barátunknak annyira futja, hogy felemeli a kezét, nehogy ne lehessen gond nélkül hasba szúrni. A zöld kardos kollégája ekkor már lendíti a karját, de nála is csak a testének szabaddá tételére futja vele.

Ilyen "koreográfiák" a 2000-es évek eleji videojátékokban voltak, de ott is leginkább időlassításos jeleneteknél. Tényleg olyan az egész, mintha Sidious belassította volna az időt, de erre amúgy más utalás nincs és akkor is hülyén van tálalva az egész. Vagy színházakban szokott ez még így menni, ahol a realisztikusságnál fontosabb, hogy a leghátsó sorban ülő félvak és már szenilis törpének is egyértelmű legyen mi történt a színpadon. Még visszatérhettek volna 1-1 ária vagy monológ erejéig, az lett volna a tényleges csúcspont. :D

 

Fisto-nál már rendben vannak? Követhetetlen módon fordulnak kettőt, majd szinte láthatatlanul lekaszálják és vége is van. Ennyit egy 8-9 éves padawan is jó eséllyel elért volna. Sőt, egy átlagos katonának vagy fejvadásznak a kezébe nyomnának egy fénykardot és az is többre menne vele. Meg ugye addig már szemtanúi lehettek az öreg parádéjának, ennél komolyabb reakcióideje kéne legyen egy Kit Fisto szintű jedi-nek. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen harcjelenetben még egy huszadrangú klón megölését is illene legalább normálisan megmutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak annak örülök, hogy nem Plo Koon lett lejáratva. :) A Jedi Power Battles óta ő a kedvencem. Amúgy szvsz azért nem annyira vészes a jelenet, mint ahogy pb lefesti, de Dzséjt jól rávilágított volna, hogy kisebb odafigyeléssel sokkal jobb jelenetet lehetett volna faragni az egészből (és ehhez még csak nem is az kellett volna, hogy hosszabb legyen a cselekménysor, ahogy Dzséjt is írta). Kicsit számomra érthetetlen is, mert amúgy minden a helyén van a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a jelenet egyszerűen sehogyan se menthető. Olyan, mintha már szánt szándékkal se lehetett volna rosszabbul csinálni. Kb. minden elemében botrányosnak tartom. Amíg Palpi fel nem áll, ill. onnantól, hogy csak Windu marad, minden kifejezetten tetszik. De az a köztes 20 mp (igen, ennyi időbe sikerült belezsúfolni megannyi hülyeséget, ez már önmagában "megsüvegelendő") érthetetlen...

 

Kaotikus vágások, értelmetlen kameraállások, irracionális viselkedés és mozdulatsorok. Azért ezek, pláne ilyen mennyiségben abszolút nem jellemzőek a SW-ra. Sokszor csináltak pl. felesleges mozdulatokat párbajok közben (a legékesebb példája talán Obi és Anakin mustafar-i kardpörgetős farokméregetése, ami amúgy ez egyik kedvenc képsorom), de az legalább látványos és szórakoztató volt, a nézőknek élvezetes. Itt is azt mondom, hogy hát pörögjön az öreg, mint a szerencsekerék, végül is mutatós trükk, de a többi már nonszensz. Ezek a teátrális széles és lassú mozdulatok, kifejezetten műmájerkedés az egész.

 

Most az in-universe oldaláról nem is beszélve. Nekem abszolút nem magyarázat a szűk hely és a meglepődöttség. Úgy mennek oda, hogy akár egy Sith Nagyúrral kell megküzdeni, aztán erről simán meg is bizonyosodnak. Feláll, hosszú másodpercekig szorongat egy fénykardot, majd aktiválja is, aztán jön a pörgőugrás. Nehogy már 4 nem épp átlagos Jedi Mesternek eztán annyira sokkoló legyen a támadás.

Aztán leesik a 4 ember elé, szép komótosan rákészül a döfésre, miközben kék kardos barátunknak annyira futja, hogy felemeli a kezét, nehogy ne lehessen gond nélkül hasba szúrni. A zöld kardos kollégája ekkor már lendíti a karját, de nála is csak a testének szabaddá tételére futja vele.

Ilyen "koreográfiák" a 2000-es évek eleji videojátékokban voltak, de ott is leginkább időlassításos jeleneteknél. Tényleg olyan az egész, mintha Sidious belassította volna az időt, de erre amúgy más utalás nincs és akkor is hülyén van tálalva az egész. Vagy színházakban szokott ez még így menni, ahol a realisztikusságnál fontosabb, hogy a leghátsó sorban ülő félvak és már szenilis törpének is egyértelmű legyen mi történt a színpadon. Még visszatérhettek volna 1-1 ária vagy monológ erejéig, az lett volna a tényleges csúcspont. :D

 

Fisto-nál már rendben vannak? Követhetetlen módon fordulnak kettőt, majd szinte láthatatlanul lekaszálják és vége is van. Ennyit egy 8-9 éves padawan is jó eséllyel elért volna. Sőt, egy átlagos katonának vagy fejvadásznak a kezébe nyomnának egy fénykardot és az is többre menne vele. Meg ugye addig már szemtanúi lehettek az öreg parádéjának, ennél komolyabb reakcióideje kéne legyen egy Kit Fisto szintű jedi-nek. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen harcjelenetben még egy huszadrangú klón megölését is illene legalább normálisan megmutatni.

WOW! :D Kicsit túlprörögted nem? A korábban írt indok bőven elég a jóságos kancellárról, akiről a szobán átrepülő légy se gondolná, hogy képes annál többre, hogy szövegel. Hát képes volt... Lerohanta, meglepte, lebénította őket. Akkor tört elő belőle a sötét oldal amit évtizedeken keresztül elfojtott. Abban nincs benne egy ilyen lehetőség? Miért kell mindenből hősies eposzt kihozni? Na hogy majd mind a négyükkel drámai csatát vív nem? :D Talán annyi még belefért volna amit Dzséjt írt, de több aligha. Persze ízlések és pofonok, de nekem ezzel a jelenettel nincs bajom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik lassú reakciójáról és gyors halálukról nekem az a véleményem, hogy ugyebár a Jedik eleve kellemetlenül érzik magukat a Sötét oldaltól, egyes esetekben az Erővel való fókuszt/kapcsolatot is elveszthetik erős Sötét oldali jelenlétben és valljuk be Palpinak eléggé sötét kisugárzása lehetett mikor szabadjára engedte az erejét plusz lehet a Jedik is elpuhultak az efféle konkrét Sötét oldal elleni védekezésben hisz nagyon régóta magabiztosan úgy hiszik végeztek a Sithekkel így a képzésben kisebb hangsúlyt fektetnek rá. Ezen érvelést pár Legends mű alapján hoztam össze, tudom, hogy az nem kánon, de amíg nincs jobb nekem megteszi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén, ti hogyan vittétek volna filmre ezt azon a sebességen, ahogy valószínűleg élőben történt?

(Jó, persze, tekintsünk el attól hogy fiktív eseményről van szó)

 

Az egész talán egy másodperc, ha volt. Sokszoros lassításban is max annyi látszódna belőle, hogy Palpi ugrik, és a következő kockán négyből három Jedi ott dől el hasba szúrva/vágva. A negyedikkel is csak szórakozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és persze, hagyjuk a Sith-et a trónján ülni, míg Yoda levezényli a kashyyyki csatát, ami akár hetekig is elhúzódhat, majd hazautazik, ami jó esetben is valószínűleg pár napos út. Addig meg a Jedik malmozzanak és várják, hátha a Sith Nagyúr nem csinál semmit a győzelme kapujában.

Yodába szorult realitásérzék, ő nem mondta volna hogy menjenek négyen*. A Jedik szerteszét voltak és csatáztak, nem is tudták hogy mi folyik Coruscanton. Cin Drallig bent volt a Jedi Templomban. Ja és volt egy hadsereg amivel szintén közölni lehetett volna, hogy a főkancellárt a Köztársaság elárulásával vádoljuk, még mielőtt a főkancellár vádolja ugyanezzel őket.

 

*Igaz, ennek kapcsán azon is töprenghetnénk hogy a két megmaradt Jedi miért nem egyszerre ment előbb az egyik, aztán a másik Sith ellen, miért kellett szétválniuk hogy aztán mindkettő elveszítse a maga párbaját. Attól eltekintve, hogy a történet ezt követelte meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodába szorult realitásérzék, ő nem mondta volna hogy menjenek négyen*. A Jedik szerteszét voltak és csatáztak, nem is tudták hogy mi folyik Coruscanton. Cin Drallig bent volt a Jedi Templomban. Ja és volt egy hadsereg amivel szintén közölni lehetett volna, hogy a főkancellárt a Köztársaság elárulásával vádoljuk, még mielőtt a főkancellár vádolja ugyanezzel őket.

Igaz is, teljesen korrekt lett volna, ha mondjuk tíz Jedi tolong abban az apró irodában és a pöcsüket sem tudják megfogni, nemhogy a kardjukat aktiválni. Vagy menjen mindjárt az egész Templom, sok jó Jedi kis helyen is elfér...

És persze, nyilván teljesen jó ötlet lett volna beavatni az árulásukba azt a sereget, aminek a főparancsnoka az, akit éppen elárulni készülnek, mert a letartóztatására túl sok jogalapjuk nem volt, bizonyítékuk meg még annyi sem, ellenben az, ha valaki fénykardot ránt ilyen módon a Köztársaság főkancellárjára, eléggé árulásnak minősül. Az, hogy Palpatine gonosz, sajnos nem elég a vád alá helyezésére vagy leváltására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az öt és fél soros mondat azért ütős. :D

 

 

Igyekszik az ember :D Mondjuk az is igaz, hogy az alábbi 2 helyen szétkaphattam volna 3 mondattá kis átfogalmazással, most már így marad. :)

 

...érzik magukat a Sötét oldaltól, egyes esetekben ...engedte az erejét plusz lehet a Jedik is elpuhultak ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.