Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért fontos volt neki Anakin ne tagadjuk. Mert ha bárki megfelel akkor nem megy el érte Mustafarra, és nem hagy maga mellett egy roncs embert.

Nyilván fontos volt, az ellenkezőjét nem is állítottam, de attól még, hogy fontos volt neki, nem rá alapozta a tervét, nem az átállásán állt a galaktikus hatalom megszerzése. Eleve, hogyan alapozhatta volna rá? Palpatine már évekkel azelőtt kiagyalta ezt az egészet és elkezdte véghezvinni, hogy először meglátta Anakin Skywalkert. Ráadásul Anakin baromi labilis alak, és senki nem teszi fel egy élet - egy évezred - munkáját ilyen emberre. Anakin jutalom volt a fáradozásáért, de nem a cél elérésen kulcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Én nem is írtam, hogy rá alapozta a tervét, hanem inkább arra céloztam, hogy nagyon fontos láncszem volt benne. 

Szerintem még az sem. A látottak alapján a klónoknál is elhanyagolhatóbb láncszem volt, egy kiváltható tényező, mint Jar Jar. Azt láthatjuk, hogy Sidious nagy tervében Anakinnak semmilyen előre meghatározott szerepe sem volt. Amit Palpatine végül rábízott, azt bármelyik Sith-csicska elvégezhette volna. Az egészet végre tudta volna hajtani akkor is, ha Anakin nem is létezik. Végül adott neki egy feladatot a terv utolsó szakaszában: öljön meg néhány Jedit és egy halom fegyvertelen mukit. Most komolyan, a Jedi Templomot az 501-es légió szimplán Appo vezetésével, Vader nékül is bevette volna, a Szeparatista Tanácsot meg egy klón különítménnyel is fel lehetett volna számolni vagy csak odarepül egy LAAT/i és szanaszét bombázzák az épületet.

Anakin azért volt fontos Sidiousnak, mert ő a Jedik nagy reménysége volt, fiatal, erős, kiváló harcos és hatalomvágyó. Remek Sith erények. Az jó kérdés, hogy tudott-e a próféciáról, de ha még nem is (bár Anakin valószínűleg elmondta), Palpatine akkor is láthatta, hogy a Jedik különlegesen bánnak Anakinnal, így a megszerzése hatalmas nagy diadal lett volna a Sith számára, és bazi nagy fricska a Jediknek. Szóval szegény Anakin inkább trófea volt a Sith-ek és a Jedik örökös háborújában. És, ha Palpadious tudott a próféciáról, akkor kicsit létkérdés is volt, vagyis biztosítania kellett azt, hogy Anakin vagy mellette áll vagy meghal. Valószínűleg ezért sem volt az ellen, hogy Anakin örökösen veszélyben forgott, sőt nem egy alkalommal pont Sidious csatlósai igyekeztek megölni - és Sidious egyszer sem avatkozott közbe. Ha Dooku megöli a Geonosison, a Naboo-n vagy az Invisible Handen, Sidious azzal sem vesztett volna. Ha annyira fontos láncszem lett volna, mindezt nem hagyja Sidi.

 

7 perccel korábban, Donát írta:

Ebben az esetben jobban az önvédelemre kell kidomborítania a csörtét, el kell érnie, hogy Anakin kimaradjon a buliból, de elég erőt kell bemutatnia, hogy Windu meg akarja ölni. És folyamatosan szajkóznia kell Anakin felé, hogyha meghal, Padmé is meghal. 

Ez azért érdekes, mert eredetileg Lucas tényleg így csinálta meg. Anakin ott lett volna, nem tért volna már vissza a Templomba, és ő adta volna oda a kardját Sidiousnak, mert az öreg beadta, hogy ő fegyvertelen. Ezért is láthatjuk azt néhány snittben, hogy Palpatine Anakin kardját szorongatja.

HnF5oLn.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

a klónoknál is elhanyagolhatóbb láncszem volt, egy kiváltható tényező, mint Jar Jar. Azt láthatjuk, hogy Sidious nagy tervében Anakinnak semmilyen előre meghatározott szerepe sem volt.

laugh laughing GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk aztán később azért komoly szerepet kapott Vader. Amikor az életben maradt jediket fel kellett számolni akkor több esetben az Inkvizitorok túl kevésnek bizonyultak volna. Például a képregényekben van egy elég nagy hatalmú jedi Kirak Infil'a, akivel Vader se egykönnyen bán el. De lehet ha nincs Vader akkor ezeket a súlyosabb figurákat, akikkel az Inkvizitorok nem birnak Palpatine személyesen szedte volna le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem még mindig megdöbbent, hogy tudott Palpatine ilyen simán végezni 4 Jedi-mesterrel, akik mind a Tanács tagjai. Saesee Tiin és Agen Kolar mesterek olyan könnyedén eldőlnek, mint ha nem tudták volna, hogy egy Sith nagyurat mennek letartóztatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Engem még mindig megdöbbent, hogy tudott Palpatine ilyen simán végezni 4 Jedi-mesterrel, akik mind a Tanács tagjai. Saesee Tiin és Agen Kolar mesterek olyan könnyedén eldőlnek, mint ha nem tudták volna, hogy egy Sith nagyurat mennek letartóztatni.

Rosszul van a párbaj eleje megkoreografálva és rendezve :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Anakin azért volt fontos Sidiousnak, mert ő a Jedik nagy reménysége volt, fiatal, erős, kiváló harcos és hatalomvágyó. Remek Sith erények. Az jó kérdés, hogy tudott-e a próféciáról, de ha még nem is (bár Anakin valószínűleg elmondta), Palpatine akkor is láthatta, hogy a Jedik különlegesen bánnak Anakinnal, így a megszerzése hatalmas nagy diadal lett volna a Sith számára, és bazi nagy fricska a Jediknek. Szóval szegény Anakin inkább trófea volt a Sith-ek és a Jedik örökös háborújában. És, ha Palpadious tudott a próféciáról, akkor kicsit létkérdés is volt, vagyis biztosítania kellett azt, hogy Anakin vagy mellette áll vagy meghal

Én azt érzem, hogy Palpatine tervében Anakinnek a hosszú távú Sith jövő bebiztosításában van / lett volna szerepe. Szerintem kellően erősnek látta ahhoz, hogy majd átadja neki a staféta botot, ha egyszer arra kerül a sor. Elképesztő midi száma volt, kiváló Sith alapanyag volt, Palpatine-ra az apjaként tekintett (kisebb árulási együttható :D ) mi más kéne még Palpatine-nak? Szóval ha bukja Anakint, akkor bukja a jól felépített hosszú távú tervét a Sith rend utánpótlásával kapcsolatban. És ilyen szempontból Anakin ha nem is feltétlenül pótolható, de helyettesíthető egy kicsivel kevésbé alkalmas jelölttel. Szóval azt mondanám, hogy fontos szerepe volt Anakinnak Palpatine tervében, csak nem a közeljövőt tekintve, hanem a hosszú távú terveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell Vicces gifek helyett talán kifejthetnéd, miért gondolod másképpen, mi az, ami szerinted a Nagy Terv megvalósításában, azaz a Birodalom megszületésében és a császári cím megszerzésében Anakinon múlott, mi az a szerep, amit fontos volt, hogy ő töltsön be. Mert eddig ilyet tőled még nem olvastam. A hahahahák nem túl combos ellenérvek. ;)

 

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mondjuk aztán később azért komoly szerepet kapott Vader. Amikor az életben maradt jediket fel kellett számolni akkor több esetben az Inkvizitorok túl kevésnek bizonyultak volna. Például a képregényekben van egy elég nagy hatalmú jedi Kirak Infil'a, akivel Vader se egykönnyen bán el. De lehet ha nincs Vader akkor ezeket a súlyosabb figurákat, akikkel az Inkvizitorok nem birnak Palpatine személyesen szedte volna le.

1 órával korábban, Donát írta:

Én azt érzem, hogy Palpatine tervében Anakinnek a hosszú távú Sith jövő bebiztosításában van / lett volna szerepe.

Ez a kettő így van, de ezek már a Birodalom megszületése és Palpatine császárrá koronázása után vannak. Ezeknek semmi köze ahhoz, hogy az előbbi kettőt Sidi elérje. Később persze, hogy kapott szerepet - bár ezek sem olyanok, amiket Anakinon kívül más Sith tanítvány ne tudott volna ellátni.

 

1 órával korábban, Donát írta:

Szóval ha bukja Anakint, akkor bukja a jól felépített hosszú távú tervét a Sith rend utánpótlásával kapcsolatban.

Szerintem az ő hosszú távú terve az volt, hogy ő örökké fog élni, és nagyon-nagyon vésztartalék volt az, hogy talán Vader átveszi a helyét. Bár jelenleg nagyon úgy fest, hogy Vadert nem tekintette utódjának, mert semmi jele annak, hogy a Contingency-tervezetben az ex-Jedinek akármilyen szerepe lett volna.

Ezt megerősíteni látszik az is, hogy Vader mintha a megszállottjává vált volna a halál visszafordításának/megállításának, Palpatine ezt ki akarhatja használni, hogy ő örök életet nyerjen, aztán megszabadulhatott volna Vadertől, mert akkor a Sith létezése örökre biztosítva van általa. De ismételten, ennek semmi köze ahhoz, hogy Sidious létre hozza a Birodalmat és uralkodó lehessen. Abban Anakinnak nem volt olyan szerepe, ami rajta és csak is rajta múlott. Ha Anakin nem áll át, Sidiois valószínűleg megöli, és akkor is Uralkodó lesz és kiirtja a Jedi Rendet. Vagy ha tudtok olyan momentumot, ami a fontosságát reprezentálja ebben a kérdésben, akkor mutassatok rá.

 

Amúgy szerintem ez pont így van rendjén. Palpatine számára a többi lény csak eldobható eszköz, még a tanítványai is, és ez alól Vader sem kivétel. Láthattuk, amint feltűnt Luke, úgy félredobta Vadert, mint az elhasznált rongyot. Azt is láthattuk, hogy Sidious senkit nem helyez olyan pozícióba, hogy ne lehessen onnan egy kardcsapással elmozdítani vagy bármi is múljon rajta. Az ep6-ban ez olyan végletes gondolkodásban nyilvánult meg, hogy még Vader sem ismerte Palpatine igazi terveit. Darth Sidious egy undorító lény, akinek senki és semmi sem fontos csak ő maga és a hatalma, és azt sem hagyja senkinek, hogy ezt veszélyeztesse vagy bármi is múljon rajta, de legalább mindenkiben potenciális ellenséget lát. Szerintem az sem véletlen, hogy fényévekre laknak egymástól és csak ritkán találkoznak személyesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha Anakin nem áll át, Sidiois valószínűleg megöli, és akkor is Uralkodó lesz és kiirtja a Jedi Rendet. Vagy ha tudtok olyan momentumot, ami a fontosságát reprezentálja ebben a kérdésben, akkor mutassatok rá.

Félreértesz, én ezt egyáltalán nem vitatom. :)

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Láthattuk, amint feltűnt Luke, úgy félredobta Vadert, mint az elhasznált rongyot.

Szerinted, ha Vader nem sérül le a Mustafaron, akkor is ez lett volna a helyzet? Ahogy Bomarr is célzott rá, Palpatine egy Ferrarit vett, de aztán csak egy Alfa Romeot kapott, úgyhogy folyamatosan tesztelgette, mennyi idő alatt gyorsul fel 100-ra. :) Ha Vader nem sérül le, én úgy érzem, hogy Palpatine a Sith Rend nagy ígéreteként és hosszútávú biztosítékként tekintett volna rá, és erre utal a Yoda felé intézett hencegés is. Darth Vader will become more powerful than either of us.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Vicces gifek helyett talán kifejthetnéd, miért gondolod másképpen, mi az, ami szerinted a Nagy Terv megvalósításában, azaz a Birodalom megszületésében és a császári cím megszerzésében Anakinon múlott, mi az a szerep, amit fontos volt, hogy ő töltsön be. Mert eddig ilyet tőled még nem olvastam. A hahahahák nem túl combos ellenérvek. ;)

Anakint tíz évig pátyolgatta Palpatine, mivel a Kiválasztottról beszélünk, nem kis tehetséggel lett megáldva az Erő-használat terén, de ha ez még nem lenne elég, a Sith-ek mindig ketten vannak és Sidious csak úgy eldobta Dooku-t a fiú miatt. Ezek szerintem bizonyítják, hogy Palpatine nagyon is számolt Anakinnal, mint jobbkezével. Az, hogy mennyire ezt szerette volna mi sem bizonyítja jobban, hogy még félig megsütve is kellett neki. Persze eleinte voltak súrlódások de semmi áthidalhatatlan. Amint Vader megszilárdult a szerepében, onnantól kéz a kézben vezették a galaxist. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem érdemes szétválasztani azt, hogy Palpi tervének mennyire volt fontos Anakin, illetve Palpinak személyesen.

Előbbiből indult a diskurzus, erre a kérdésre a válasz az, hogy semennyire. Sidious nagy terve az volt, hogy kiirtja a jediket, megbuktatja a Köztársaságot, majd sith-ként felépít egy birodalmat, amit a sötét oldal tart egyben. Ehhez Anakinra semmi szükség nem volt, a terve nélküle is gond nélkül működött volna. Ennek a legfőbb oka, hogy a terv politikára épült, háttérmachinációkra, emberi játszmákra, nem pedig nyers erőre vagy küzdelemre. Teljesen mindegy ki lett volna mellette, csak mellette legyen és ne árulja el, de ennyi szerepe volt a tanítványának az egészben.

 

Az már egy másik kérdés, hogy ezen tervétől függetlenül Anakin fontos volt neki, de ez inkább csak egy jó helyzetfelismerés és a lehetőség megragadása. Egy ekkora potenciállal bíró gyereket nyilván figyelemmel kísér, már csak kíváncsiságból is. Ahogy figyelte, kiderült, hogy egyrészt tényleg megvan benne a határtalan Erő, másrészt pedig bizonytalan és meghajlítható. Így hát egyre közelebb férkőzött hozzá, amiből aztán rájöhetett, hogy a világlátásuk és a politikai nézetük is stimmel. És így tovább.

Minél közelebb került hozzá, annál inkább látta mekkora esély ez, mekkora erő lakozik a fiúban, és mennyire adott minden ahhoz, hogy az ügye mellé állítsa. A terve jó úton haladt, megengedte magának azt a luxust, hogy egyre merészebbeket kockáztasson Anakin átállítása kapcsán, mert a tervét ez még nem veszélyeztette. Akárhol is veszíti el Anakint, szerintem fél pillanatnál tovább nem zökkent volna meg ezen. De ha már ott volt a vas, egyre melegebben, hát ütötte. 

 

A többit nem részletezném, ebben a témában tökéletesen egyetértek Dzséjttel, illetve szinte mindenben Donáttal is. 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

a Sith-ek mindig ketten vannak

Ez nem azt jelenti, hogy minden pillanatban ketten vannak, rövidebb kivételes átmeneti időszakokat leszámítva. Ha nincs Anakin, lett volna más, ahogyan lett anno Maul, Maul helyett Dooku, Dooku helyett Vader, vagy lett volna Vader helyett Luke.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sidious csak úgy eldobta Dooku-t a fiú miatt

Nem dobta csak úgy el. Dooku legyőzetett, ráadásul 1-1-ben pont az az Anakin győzte le, akiről Sidious tudta, hogy jókora esélye van maga mellé csábítani. Újabb ráadás, hogy pont Dooku megöletése volt egy fontos lépés, hogy közelebb hozza ehhez. Nem meglepő, hogy Anakin mellett döntött, de ez lehetett volna bárki hasonló helyzetben. Ha bárki olyan legyőzi a tanítványát, akit átállíthat, akkor nem a legyőzött fél mellé fog állni.

Dooku itt leszerepelt, de ne gondoljuk, hogy ez a színpad véletlenül alakult így. Pontosan tudta az öreg, hogy mit csinál, ez egy előre megrendezett kis teszt volt. Az erősebb marad életben, neki lesz bérelt helye mellette. Dookut nem eldobta, csak próbára tette. A próbán elbukott, így már nem kellett, főképp, hogy ott volt az alkalmasabb jelölt.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az, hogy mennyire ezt szerette volna mi sem bizonyítja jobban, hogy még félig megsütve is kellett neki.

Kézenfekvő megoldás volt. Meg azért Anakinban volt akkora potenciál, hogy ennyit áldozzon érte, főleg, hogy a Birodalom már megvolt, a terve sínen volt, nem kockáztatott semmit. Amit Vader az ezt követő időszakban csinált, arra nagyon sokan képesek lettek volna, még egy alig megmentett roncs Vader is. Ahogyan azt láttuk is később.

Ill. ne csak azt nézzük, hogy Anakin mennyire megsérült, hanem azt is, hogy mégis életben maradt. Maga Sidious mondja ki, hogy micsoda Erő van benne, hogy képes volt erre. Ez meg Anakinnak volt egy vizsga, amit egyrészről elbukott, másrészről viszont fényes diadalt aratott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2019. 10. 18. - 14:45, Donát írta:

Ha Vader nem sérül le, én úgy érzem, hogy Palpatine a Sith Rend nagy ígéreteként és hosszútávú biztosítékként tekintett volna rá, és erre utal a Yoda felé intézett hencegés is. Darth Vader will become more powerful than either of us.

 

Dzséjt, erre végül nem írtál semmit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Dzséjt, erre végül nem írtál semmit. :)

Yep, közben elutaztam. :) De akkor most pótlom: szerintem akkor sem lett volna más a helyzet, ha Vader nem sérül le. Egyrészt Vader alapvetően nem vesztett sokat a sérülésével. Túlélt egy túlélhetetlen sérülést, ami remekül jelzi, hogy igen jól elmélyült a Sötét Oldalban, akárcsak korábban Maul. És később Vader több ízben is bizonyította, hogy sérülései ellenére félelmetes és közel legyőzhetetlen harcos. Ezt Palpatine is felismerte, hiszen több mint húsz évig nem törte magát azzal, hogy leváltsa tanítványát, pedig, ha akkora nagyot csalódott volna benne, akkor leváltotta volna, mert potenciális helyettes akadt szép számmal.

Másrészt, és szerintem ez fontosabb: Sidious a Sith túlélését nem tartja fontosabbnak a saját túlélésénél. Úgy értem, hogy annyira egocentrikus, hogy ha ő nem maradhat életben, akkor a Birodalom és a Sith sem élheti túl. Ezt főleg amiatt gondolom, mert a Contingency-tervezetben nincs szerepe tanítványoknak. Ugyan nem tudjuk a végét, de az elejét és a kivitelezés egy tetemes részét nagyon is jól ismerjük, és, ha valamikor is szerepet szánt volna Palpatine ebben Tyranusnak vagy Vadernek, azaz a tanítványoknak, akik tovább vihették volna a Sith örökséget, akkor az Utóhatás-trilógia során legalább egyszer Raxnak meg kellett volna említenie legalább gondolatban, hogy a tervezet nem lehet teljesen sikeres, mert nem maradt élő Sith, aki a rendet életben tarthatná.

Szóval szerintem egy olyan egoista állat, aki képes a halála esetén elpusztítani a saját birodalmát, az a saját rendjét sem tiszteli jobban. Pláne annak tükrében nem, hogy a Birodalomnak is azért kellett pusztulnia, mert "képtelen volt megvédeni" az uralkodóját - szóval bosszúból -, így aligha maradhat életben egy olyan tanítvány, aki nagy eséllyel a halálát okozta. Mert ugye a Sith mantra az: az egyik birtokolja a hatalmat, a másik sovárog utána. És végül a tanítvány megöli a mestert, így ő lesz a mester. Sidious ezt elég jól tudta, hiszen ő is így csinálta, és tuti, hogy számolt azzal, hogy egyszer az ő tanítványa is bepróbálkozik. Ezért is adta ki az ukázt Dookunak, hogy ölje meg Asajj-t, amikor Tyranus már Sith-nek nevelte a csajt. És valószínűleg Vadertől azért is akart szabadulni, mert megneszelte, hogy Luke-ban Vader tanítványt lát, és lehetőséget, hogy ő legyen a Sith mester.

Emiatt hiszem azt, hogy Palpatine egyik tanítványában sem látott többet eszköznél. Őt csak saját maga és saját hatalma érdekelte, a Sith csakis és kizárólag általa maradhat fenn, vagy sehogy. Nem tekintet se Maulra, se Tyranusra, se Vaderre utódként, sosem hagyta volna, hogy valamelyik a helyére álljon. Ezért is maradt ki Vader a Contingency-ből, mert Palpatine halála esetén igen valószínű, hogy Vadert Rax megöleti valahogy (az más kérdés, hogy sikerrel járt volna-e, de Sidiousnak szerintem volt erre is terve).

Vader pedig eszközként jól funkcionált sérülten is, hiszen a hatalma az Erőben nem gyengült, se az elszántsága arra, hogy legyőzze a halált, és általa Sidious is örök életet nyerhessen, és továbbra is félelmetesen jó harcos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

"To cheat death is a power only one has achieved, but if we work together, I know we can discover the secret" - mondja ezt Palpatine a frissen Sith-té avanzsált Anakinnak. Eddig csak találgathattunk, hogy kire utalhat Sidious, de az ep9 tükrében már nagyon is elképzelhető, hogy ez a görény önmagára céloz, és kőkeményen belehazudik ifjú tanítványa pofájába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Dzséjt írta:

"To cheat death is a power only one has achieved, but if we work together, I know we can discover the secret" - mondja ezt Palpatine a frissen Sith-té avanzsált Anakinnak. Eddig csak találgathattunk, hogy kire utalhat Sidious, de az ep9 tükrében már nagyon is elképzelhető, hogy ez a görény önmagára céloz, és kőkeményen belehazudik ifjú tanítványa pofájába.

Én tartom, hogy Plagueisnek is sikerült és Palpatine megszerezte tőle a tudást. Különben Sidit ismerve tuti nem nyírta volna ki a mesterét. Szóval, ahogy azt már korábban pedzegettem, itt sanszos, hogy hazudik Anakinnek, mivel nem akar úgy járni, mint Plagueis: hogy átadja a hőn áhított tudást, aztán Vader álmában kinyírja. Inkább ebben a kínálkozó pillanatban, mikor Anakin amúgy is meg van "delejezve" és sebezhető, visszakozik a kétértelmű célozgatásokból és úgy tesz, mintha nem tudná a titok nyitját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Donát írta:

Szóval, ahogy azt már korábban pedzegettem, itt sanszos, hogy hazudik Anakinnek, mivel nem akar úgy járni, mint Plagueis: hogy átadja a hőn áhított tudást, aztán Vader álmában kinyírja. Inkább ebben a kínálkozó pillanatban, mikor Anakin amúgy is meg van "delejezve" és sebezhető, visszakozik a kétértelmű célozgatásokból és úgy tesz, mintha nem tudná a titok nyitját.

Igen, illetve ez több más szempontból is hasznosabb, ügyesebb húzás így.

 

Egyrészt, simogatja vele Anakin egoját. Nem azt mondja, hogy "figyelj mán' hülyegyerek, én tudom már ám azt, amit te akarsz, legyél a hű kiskutyám, és megtudhatod te is, ha jól viselkedsz". Helyette egy szintre emeli saját maga mellé, partnernek kéri fel a nagy talány megfejtésére. Ezzel Anakin végre nem egy tanítvány lehet, vagy egy a sok közül, hanem ő lehet a kulcsa annak, hogy Sidious hatalmas tudását kiegészítve a sajátjával, korszakos rejtély végére tegyenek pontot.

 

Másrészt, ezzel elfedi azt, hogy a tudás már megvan és tovább is adható. Ugyanis, ha elmondja, hogy Plagueis tudta, átadta neki, most már pedig ő is tudja, akkor adódik a kérdés, hogy miért nem adja át ő isa tudást Anakinnak. Ezzel a felelősség terhe egyértelműen Palpira nehezedne, hiszen csak rajta múlik, hogy segít-e Anakinnak, megadja-e, amire vágyik. És noha lehet, hogy az átállításban jó stratégia lenne, hogy "állj mellém és elmondom", utána viszont ez a taktika durván megbosszulná magát, amikor Anakin számon is kéri ezt az ígéretet rajta.

Azzal, hogy ketten együtt majd megoldják, benne van az a lehetőség is, hogy Anakin sose lesz képes elsajátítani a képességet. Miért? Hát mert vagy Sidious nem elég ügyes, vagy ő nem elég ügyes, szóval ketten nem elegek hozzá. A lényeg az, hogy nem lehet egyértelműen Sidious-nak felróni. Ellenben, ha az öreg már birtokában van a bizonyítottan továbbadható tudásnak, akkor már csak rajta múlik miért nem tudja Anakin is megtanulni.

Elvégre az nem is merülhet fel benne, hogy ő, a kiválasztott, ne lenne elég erős hozzá. Ebből fakadóan pedig folyton Sidious nyakát járná ezért a tudásért. Vagy pl. Padmé haláláért is simán felelőssé tehetné. Így meg mondhatja az öreg, hogy "fiam, hát hülye voltál, mert elmondtam, hogy majd közösen megszerezzük a tudást, de te rögtön nekiestél az asszonynak és még idő előtt eltetted láb alól, nem menthettük meg".

 

Harmadrészt, Anakint mindig motiválni kell. Mindegy mivel, szerelemmel, becsvággyal, hatalommal, de mindig szüksége van erre. Ha Sidious elismeri, hogy tudja amit tud, az előző bekezdés problémáját elkerülve pedig ezt át is adja Anakinnak, onnantól kezdve már nem tudja mivel motiválni. És ebből jön az, hogy "mindent tudok, amit a mesterem, akkor hát ideje kiiktatni".

Ehelyett Sidious olyat ígér Anakinnak, amiről pontosan tudja, hogy a fiú sosem fogja magától elérni. Vagy ha el is éri (hiszen végül is elérte önerőből is, csak épp teljesen másképp, mint ahogyan ő várta volna), magától aligha fog rájönni erre. Sidious meg úgyse mondja el neki soha. Sőt, még félre is vezetheti, ha épp közeledne a megoldáshoz.

Ezzel pedig örökre biztosít egy olyan motivációt, amit lengethet Anakin előtt, ezzel maga mellett tartva őt. Ha elhiteti vele, hogy csak ketten közösen érhetik el azt a tudást, akkor Anakin előtt hasznosnak bizonyul, egészen addig, amíg meg nem szerzi ezt a tudást. Ez meg nem következik be, tehát Anakin nem fogja megölni. Gondolta legalábbis így, ami jó eséllyel be is jött volna neki, ha nem árulja el nyíltan később, illetve akarja a szeme láttára halálra kínozni a fiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Donát írta:

Én tartom, hogy Plagueisnek is sikerült és Palpatine megszerezte tőle a tudást. Különben Sidit ismerve tuti nem nyírta volna ki a mesterét. Szóval, ahogy azt már korábban pedzegettem, itt sanszos, hogy hazudik Anakinnek, mivel nem akar úgy járni, mint Plagueis: hogy átadja a hőn áhított tudást, aztán Vader álmában kinyírja. Inkább ebben a kínálkozó pillanatban, mikor Anakin amúgy is meg van "delejezve" és sebezhető, visszakozik a kétértelmű célozgatásokból és úgy tesz, mintha nem tudná a titok nyitját.

Erről van valami az ep9 könyvváltozatában.

Spoiler

Plagueis valóban ismerte a tudást, Plapatine igazat mondot, eltanulta tőle és végül ezért ölte meg a mesterét. De Plagueis még nem tudott kellőképpen felkészülni, ezért nem tudta végül becsapni a halált. Viszont Palpatine már készen volt, néhány dolog azt mutatja (pl. a túlélését szavatoló Contingency-tervezet évekkel ezelőtti beindítása), hogy már itt, az ep3 idején is. Szerintem Palpatine - tanulva mestere hibájából -, amint megtehette, már klónoztatta is magát és jó előre berendezkedett az Exegolon.

És ilyesformán tényleg ő az egyetlen a Sith vonalról, aki már képes volt becsapni a halált bármelyik percben is üt be a crach.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Erről van valami az ep9 könyvváltozatában.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

És akkor az is igaz, hogy

 

Spoiler

Plagueis a midikloriánokkal életet tudott teremteni? Vagy ezt csak Palpatine költötte hozzá?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

És akkor az is igaz, hogy

 

  Spoiler elrejtése

Plagueis a midikloriánokkal életet tudott teremteni? Vagy ezt csak Palpatine költötte hozzá?

 

Spoiler

 

Sajnos erről nem szól a fáma.

Bár az ep9 alapján akár igaz is lehet. Szerintem az, amit Rey és Ben csinál, az olyasmi, amire akár Plagueis is képes lehetett. Még ha nem is tudott konkrétan életet kreálni, képes lehetett komoly sérüléseket begyógyítani, ezáltal megmentve másokat a haláltól, amit Palpatine mondott.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Én némileg furcsának találom, hogy a három Jedi, akiket Windu magával vitt, olyan könnyen elhalálozik. Persze Palpi egy hatalmas Sith, aki sokat tud az Erőről, nem mellesleg szinte ő maga a megtestesült sátán, de akkor is méltatlannak érzem, hogy három Jedi lovag története ilyen egyszerűen ér véget - akik mellesleg mesterek, illetve a Tanács tagjai is egyben. Ennyi erővel Windu vihetett volna magával három total fogalmatlan padavant is. 

Én kicsit elnyújtottam volna a jelenetet, hogy méltó halált haljon Fisto és társai. Valamint hogy eggyel több pazar párbajozós jelenete legyen a filmnek. Persze így is kafa volt, de ha a három szerencsétlennel nem végez ilyen hamar, még inkább az lett volna szerintem. :)

 

2005. 10. 06. - 17:40, Dzséjt írta:

In the name of the Galactic Senate of the Republic, you are under arrest, Chancellor. 

Nem biztos, hogy jól emlékszem, de mintha a magyar szinkronban csak simán Köztársaságot mondana. 

 

Idézet

és Windu elmondja a film egyik legjobb mondatát

Nahát, sose gondoltam volna, hogy tőled olvashatok dicséretet Winduval kapcsolatban. :P:evil:

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, caseyjones írta:

Én némileg furcsának találom, hogy a három Jedi, akiket Windu magával vitt, olyan könnyen elhalálozik. Persze Palpi egy hatalmas Sith, aki sokat tud az Erőről, nem mellesleg szinte ő maga a megtestesült sátán, de akkor is méltatlannak érzem, hogy három Jedi lovag története ilyen egyszerűen ér véget - akik mellesleg mesterek, illetve a Tanács tagjai is egyben. Ennyi erővel Windu vihetett volna magával három total fogalmatlan padavant is. 

Én kicsit elnyújtottam volna a jelenetet, hogy méltó halált haljon Fisto és társai. Valamint hogy eggyel több pazar párbajozós jelenete legyen a filmnek. Persze így is kafa volt, de ha a három szerencsétlennel nem végez ilyen hamar, még inkább az lett volna szerintem. :)

Ha valahol bele kéne kötnöm ebbe a filmbe, akkor ez lenne az a jelenet :D értem, hogy a szándék az volt, hogy bemutassák, hogy Palpatine és Windu egy egészen más szinten vannak a többiekhez, de sajnos a megvalósítás eléggé hagy kívánni valót maga után...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak nem volt idő egy hosszabb harcra, ahol fokozatosan hullanak el Windu társai. Az a baj, hogy még a jelenet dinamikáján is érződik egy megbicsaklás, amikor Palpatine az ellenfeleihez ugrik és leszúrja Kolart majd Tiint, akik még csak nem is reagálnak a támadásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, caseyjones írta:

De akkor Windu hogyhogy állva maradt? Szimplán azért, mert ő képzettebb, tapasztaltabb Jedi mindhármuknál? 

Az elején igen, meg azért is, mert Sidiousnak kellett egy Jedi a végjátékhoz. Jól láthatóan leszúrhatná már korábban is Windut, de nem teszi meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Donát írta:

Az elején igen, meg azért is, mert Sidiousnak kellett egy Jedi a végjátékhoz. Jól láthatóan leszúrhatná már korábban is Windut, de nem teszi meg.

Csak annyit tennék hozzá, hogy lehetséges hogy nem volt véletlen, hogy pont Windu maradt meg a végjátékra. Mintha Palpatine tudott volna a sok feszültségről, ami Anakin és kifejezetten Windu között fennállt kezdettől fogva. Vele megrendezve lehetett a legbiztosabb a siker, hogy a fiú a Jedi Rend helyett Palpi mellé áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.