Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Már indulófélben voltak, amikor Anakin beköpte Sidibát. Eredetileg csak elmozdítani indultak, csak aztán módosult a terv Sithelenítésre.

 

Nem. Akkor sem azért mentek. Windu nem hitt Anakinnak!!!!!!!!!!!!!! Be is szívta. Lassan arra kell rájönöm, hogy Windu agyára volt legnagyobb hatással a sötét oldal. Sík hülye lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voltaképpen mindenféleképpen Sithteleníteni akartak, akár Palpatine-nal van, akár Palpatine maga a Sith. A céljuk Sidious kiugrasztása lehetett, és a különleges jogok visszaszolgáltatása a Szenátusnak.

Anakin mondókája valóban nem hatotta meg Windut, dehát ő már túl magabiztos volt, Anakinban azonban sajnos már egyáltalán nem bízott meg. Hozzáteszem, jogosan, hiszen az ep2-ben Anakin megszegte a tőle kapott parancsot, Palpatine rajta keresztül kémked a Jedik után, bejutatta őt a Jedi Tanácsba, álandóan felesel.

Viszont az is valószínű, hogy a fénykardjaikat nem habókra aktiválják, és nem is csak a szavaik nyomatékosítására. Legalábbis Tiin és Kolar harcra készen tartották... kínos, hogy éppen ők ketten lettek az első áldozatok :lol:

Az viszont biztos, Windu a végén már annyira ellene van Skywalkernek és annyira elakarja csípni Palpatine és Sidious grabancát, hogy az orránál sem lát tovább. Ez a megszállotság okozza végül a vesztét. Palpadious előtte hever, Anakinra nem hallgat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a jogosítvány szóval semmi gond nincs, elvégre, a jogsi is Vezetői engedély, nálunk erre a szóra ez a jelentése terjedt el. Jogosítvány szónak egyedül nincs is jelentése, hisz nem hangzik el mire jogosít. Szerintem azért került ez a szó a szinkronba, mert oda több szótag kell ahol ezt emlegetik, próbáld meg simán "jogok"-kal helyetesíteni, kevés lesz a szótag. És akkor meg az lenne a hiba, hogy nem úgy mozog a szája.

 

ON

Windu azért sem hitte el Anakinnek a dolgot, mert túl biztos volt magában. El sem tudta képzelni, hogy nem érezte meg a Sithet, amikor többször beszélt vele közelről személyesen. Az is benne lehetett, hogy ha igaza is van Anakinnek, akkor is elégnek kell lennie négyüknek. Hisz ők a Jedik legnagyobbjai. Elbizakodottság lett a vesztük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Érdekes, az ep2-ben meg tudták oldani jogokkal, többszőr is. Egyszerűen át kellett volna fogalmazni a mondatot. Egyszerűen az én szótáramban (meg néhány ismerősömnél) a jogosítvány szó az autóvezetéshez köthető, arra aszociálok, nem a politikára. Igaz, ez egyéni szocprobléma, de az idegesít, hogy az ep2 után ezt így elszúrták. Mint az ep2-ben a Tyranus Úrt, amit meg akkor még négy, azóta öt rész át meg tudtak oldani Nagyúrként, szótag problémák nélkül.

ON

 

Hát én végignéztem a Csillagkapu szériát már angolul is, de még egyszer sem hallottam, hogy Hamond, O'Niell vagy Carter Mylordozta volna valamelyik politikust, őket is sirözték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helósztok!

 

Hát nem tudom,gyerekek, én Szisz (és egyben a saját) álláspontján/álláspontomon vagyok.:lol: Szerintem Windu elhitte Anakinnek a dolgot, különben nem lépett volna fel olyan aggresszívan. De az biztos, hogy előtte azért indultak el, hogy személyesen kérjék vissza Palpatine-től a jogokat. Nem telt szerintem el ott túl sok idő Grievous legyőzése a Jedik indulása között. Egyszerűen arról van szó, hogy Winduék személyesen akartak gondoskodni arról, hogy Palpatine lemondjon a jogosítványairól.

 

És ha már itt tartunk: szégyen, nem szégyen, először én is szinkron hibának tartottam a jogosítvány és államcsíny szavakat (ez utóbbit eléggé szégyenlem) aztán több történelem könyvben is (töri fakt, je!) találkoztam velük, azóta bátran merem használni. Pl. Napóleon államcsínyt hajtott végre, és elérte, hogy különleges jogosítványokkal ruházza fel a konvent. - írta az egyik töri könyv.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Windu elhitte Anakinnek a dolgot, különben nem lépett volna fel olyan aggresszívan.

 

A filmből szerinem ez nem egyértelmű. Beparázik Windu, de még mindig nem veszi biztosra, hogy igaza lenne Skywalkernek. Az az igazság, hogy Winduból nagy balfék lett az EPIII. :lol: Majd ha chapterezünk, kifejtem bővebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu azt mondja, hogy : ha igaz, amit mondasz. Nekem ebből az jön le, hogy nem hisz neki, bár rá lehet fogni erre is, hogy nem egyértelmű :39:

Az agresszív fellépés szólhatott a Palpi körül "lengedező" sötét oldalnak is, vagy pedig a hatalomra törő főkancellár viselkedésének is :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még azért sem tudom hibának mondani a jogosítvány szót, mert nekem kicsit mást jelent az ep2-es "különleges jogok" és az ep3as "különleges jogosítványok", pusztán azért, mert a külenleges jogokat az ep2ben kapta meg, azóta, csak egyre többet kapott, és ezt egy gyűjtőnévkét már nem jogoknak, hanem jogosítványoknak nevezik, azokkal a jogokkal együtt, amiket, azóta kapott. Ez egy kicsit izmosabb szó.

Nem tudom lehet-e érteni.

Mindenesetre, ha valamit magadnak meg tudsz magyarázni, azt elfogadod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze nyelvtanilag teljesen helyes hogy jogosítvány.Ami azt jelenti hogy valakit feljogosítanak valamire.Teljesen korrekt.

DE

Az emberek a jogosítványról az autó-jogosítvány jut eszébe.Engem is teljesen kizökkent a hangulatból(jó, a szinkronnak hangulata sincs :lol: ).

Azt mondom, mondják inkább jogoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én fennakadtam, és elérte, hogy ne sűrűn nézzem meg az ep3-t szinkronosan (mondjuk ez a nélkül is fenn állt volna, de így legalább lelkiismeret furdalásom se lesz). No persze, ezen felül azért van még egynéhány szinkron balfogás. De ez durván OFF, úgyhogy mostantól ON.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Sajnos nem igazán találtam megfelelő helyet, ahol feltehetném a kérdésemet, ezért ezt a topicot választottam, remélem nem baj:

 

Ha a Jedik annyira Palpatine ellen voltak, akkor miért indították útnak Anakint és Obi-want? Csak azért, hogy kapják el Dooku-t? Vagy hogy a nép nehogy meglincselje őket?

 

Szerintem amikor Palpatine visszatért, akkor sem volt már minden rendben, de az igazi ellenszenv Palpatine felé a Jediktől igazán ez után bontakozott ki.

 

Talán akkor, amikor a Szenátus újabb jogokat szavazott meg neki. A Jedik talán itt jöttek rá, hogy Dooku csak ürügyként szolgált a főkancellárnak a hatalom eléréséhez. Nem?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a Jedik voltak a hadsereg vezetői, ha ők nem csinálnak semmit, simán elfoglalja Coruscantot a Szepi sereg.

Kancellárt meg ki kell szabadítani, mert ő a törvényes vezetőse, a közt-nak.

Különben is ki tudta volna lefogni Anakint, hogy ne menjen?! :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
De szerintem az se elképzelhetetlen, hogy lemegy érte a dokkba, elvégre oda pottyant, lehet látni a dokkszint fényeit. Vagy leküld valakit érte.

Háát amikor mutatják Windu kardját leesni, az a nagy semmibe repül...van ott vagy félezer emelet mélység

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.