Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Épp most néztem meg a filmet, és ennél a résznél külön figyeltem, hogyan is volt az a gombnyomás... - és szerintem nincs benne hangfelvevő indítási utalás egyáltalán.

Sőt mi több, a filmben nincs is benne, hogy volt hangfelvétel, ez csak a könyvben szerepel :o:)

A filmben csupán annyit hallunk Palpatine szájából a Szenátusban, hogy a Jedik a kancellár ellen fordultak, de egy szó nincs arról, hogy erre van ilyen bizonyíték. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben csupán annyit hallunk Palpatine szájából a Szenátusban, hogy a Jedik a kancellár ellen fordultak, de egy szó nincs arról, hogy erre van ilyen bizonyíték. :)

Anakin a bizonyíték. A nép szemében ő a szuper Jedi, a legyőzhetetlen, a hős! Anakain szava már elég. Padménak is azt mondja, hogy a Jedik elárulták a köztársaságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin a bizonyíték. A nép szemében ő a szuper Jedi, a legyőzhetetlen, a hős! Anakain szava már elég. Padménak is azt mondja, hogy a Jedik elárulták a köztársaságot.

Igen, én is ezt gondolom. :) Nekem elég ez így, ahogy a filmben ezt a kérdést rendezik. Csak Ti az előbb frenkie-vel azon filóztatok, hogy az a gombnyomás a fénykardon indíthatta a hangfelvételt. Én pedig erre reagáltam, hogy a filmben nem volt hangfelvétel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin a bizonyíték. A nép szemében ő a szuper Jedi, a legyőzhetetlen, a hős! Anakain szava már elég. Padménak is azt mondja, hogy a Jedik elárulták a köztársaságot.

Akkor viszont, hogyan magyarázta azt el a népnek az öreg, vajon hova tünt a rettenthetetlen hős?Azt csak nem mondhatta ,hogy a fekete páncélban van, szétégve.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont, hogyan magyarázta azt el a népnek az öreg, vajon hova tünt a rettenthetetlen hős.Azt csak nem mondhatta ,hogy a fekete páncélban van szétégve.

Őt is a Jedik csonkították meg, mert ellenszegült a lázadásuknak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel vitatkoznék... szerintem nagyon kevesen tudták, hogy Vader = Anakinnal. Tarkin tudta, de a tisztek, és az egyszerű emberek biztos, hogy nem (Owen Lars pl... vagy éppen Luke Skywalker)... pedig így biztos kitudódott volna.

 

Gondolom Palpatine azt mondta a népnek, hogy Anakin halott. Vader meg csak a semmiből jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is fura dolog ez Anakinnal. Mondhatták azt a népnek, hogy ellenállt a Jediknek, de ha egyszer volt egy Jedi, aki ellenállt, akkor lehetett ilyen több is, így megmaradhatott a kétely a nép szemében a Jedikkel kapcsolatban. Ha egy Jedi maradt a régiek közül, akkor nem pusztult el a Rend. Anakinnak el kellett tűnnie, mint a többieknek, hiába volt hős. Vagy pont azért kellett eltűnnie. Vader meg csak jött :D Mint ahogy jöttek birodalmi tisztek, katonák, admirálisok is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Ugraum, pontosabban a videó készítői arra akartak utalni, h később nem látszik az ajtónyílásban. De szerintem egyszerűen csak nincs a kamera látószögében.

Bár a másik két Jedit sem látni, és az már gyanúsabb... lehet, hogy baki...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugraum, pontosabban a videó készítői arra akartak utalni, h később nem látszik az ajtónyílásban. De szerintem egyszerűen csak nincs a kamera látószögében.

Bár a másik két Jedit sem látni, és az már gyanúsabb... lehet, hogy baki...

Ott van egy üreg, aminek mindegyik Jedi a szélén állt. Szerintem mindhárom legurulhatott a lépcsőkön (amúgy ziher nem voltak ott, az a díszlet éppen nem volt elég két színész + kamerák mozgatására sem, nem, hogy még "hullákat" is kerülgetniük kelljen, ráadásul, a jelenet egyes részeit újravették).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Korábban felmerült, hogy Palpatine letartóztatásánál miért annyira lassú Tin és Kolar mester, hogy a sith simán leszúrhatja őket. Nos szerintem itt inkább a rögtön kialakuló konfliktus az, ami gátolja őket. azt ne feledjük, hogy Palpatine mégis csak a szenátus vezetője, nyilván bennük is ez a kép élt még akkor is, ha éppen gyanús nekik. A fénykardos támadása ezek fényében teljesen meglepte őket, és a korábbi beidegződések miatt reagálhattak lassan. Magyarán tudat alatt ők sem akarták elhinni, hogy mind ez igaz lehet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
Dzséjt: Valószínü a Birodalomban már gondolkodott Palpi.De az EP3-ból kiderül, hogy akkor kezdte végérvényesen megvalósítani a diktatúrát mikor Anakin átállt.Ha nem ehhez kötötte volna akkor Dookuval is megcsinálja.Neki Anakin kellett jobb kezének(azért mert annál nagyobb alázás nincs a Jedi Rend ellen minthogy a Kiválasztottat átállítja), mégpedig az Ep1 óta.Legalábbis szerintem.Jedik kiírtása és Anakin megszerzése.Ezért volt az egész.Ahogy Anakin átállt. leállította a droidhadsereget, kikiálltotta a Birodalmat.Ezért kötöm Darth Vader születéséhez.

Szerintem nem. A két esemény egy időben történik, de nem egymás elengedhetetlen kelléke. Eleve, mikor Palaptine kiagyalta ezt a tervet, még sehol sem volt Anakin, így nem is építhette rá a tervet. Az ep3-ból az derül ki, hogy Palpatine tervei révbe értek a diktatúráját meg 13+ éven keresztül valósította meg, nem az ep3-ban. Az a befejezés, nem az egész. Anakin nem elengedhetetlen része a tervének. Állhatott volna Darth Maul is a klónok élén, mikor bevonultak a Jedi Templomba, és akár Cody parancsnokot és egy klón zászlóaljat is elküldhetett volna a Mustafarra. Anakin csak egy jutalom. Kellet neki, tény, de nem azért, mert nélküle nem lehetett volna Birodalom, hisz mint mondtam, ez egy ezer éves Sith terv, és Palpatine is már jóval az ep1 előtt elkezdhetett dolgozni rajta (hiszen nem aznap került a nabooi szenátor székébe).

Az sem igaz, hogy Anakin átállásával kezdett neki a végjátékhoz, hiszen az átállás már a végjáték része. A végjáték az ep3 előtt, az elrablásával kezdődött. Viszont Anakin átállását még sok kulcsmomentum követte, mint a 66-os parancs. És ahhoz is Windu esztelenségére volt szüksége, nem Anakinra, hiszen a hős megmentőt egy szóval sem említette, ellenben azt, hogy a Jedik megtámadták és megsebezték, még ki is emelte (és ugye azt is tudjuk, hogy Sidiousnak nem volt szüksége segítségre Winduék ellen, tehát Anakin létszükségletét ez is kizárja). Vader ugyanaz Sidious számára, mint Maul, Tyranus, Gunray, Grievous és mindenki más: egy feláldozható eszköz. Nincs szüksége rá (ahogy ez ki is derül az ep5-6-ból), nem is alapozta rá a tervet (nem tehette, hiszen valószínűleg Anakin még nem is élt, mikor ez a terv formálódni kezdett), ennél fogva az átállása baromira nem osztott vagy szorzott a Birodalom megszületésében. Ha nincs Anakin, lett volna valaki más, mint ahogy Maul, majd később maga Vader helyett is talált mást.

 

Arról már nem is szólva, hogy technikailag az ep2 óta diktatúra van a Köztársaságban, az egész demokrácia csak látszat, hiszen Palpatine-nak korlátlan jogai vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami Anakin fontosságát illeti, ott lehetett egy kicsit lényeges a szerepe, hogy Palpi erős Jedinek tartotta, tehát jobb volt őt a maga oldalán tudni (mivel úgyis kellett egy tanítvány maga mellé), és nem a Jedikén. A Jedikkel is csak Anakin átállása után végzett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami Anakin fontosságát illeti, ott lehetett egy kicsit lényeges a szerepe, hogy Palpi erős Jedinek tartotta, tehát jobb volt őt a maga oldalán tudni (mivel úgyis kellett egy tanítvány maga mellé), és nem a Jedikén. A Jedikkel is csak Anakin átállása után végzett.
Meg hát ő volt a Kiválasztott, aki elpusztítja a Sitheket. Ez okból is jobb, ha a Sith-ek oldalán van, mintsemhogy a Jedikén legyen ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedikkel is csak Anakin átállása után végzett.

Leszámítva Qui-Gont, Kit Fistot, Agen Kolart és Saesee Tiint, meg azokat, akiket a klón háborúkban vesztek el. A 66-os parancsot tényleg csak az átállás után adta ki, de még inkább az után, hogy Windu a kezébe adta a Jedik árulásának bizonyítékát. Ez azért valamivel fontosabb volt, mivel enélkül nem irthatta ki őket anélkül, hogy a Szenátus ne kérdezősködjön.

Az tuti, hogy a legnagyobb Jedinek tartotta, akit jobb lenne megszerezni (vagy megölni, kétség kívül kinyírta volna az irodában, ha nem áll át), mint a Jedik oldalán tudni, de ettől még nem kulcsfontosságú része a tervének. Az átállása után sem csinált Anakin semmi olyat, amit más, akár egy mezei klón osztag ne tudott volna végrehajtani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Én azért megnéztem volna, hogy elbír-e Palpatine Anakinnel. Szerintem nem. A villámait hárította volna Anakin (ha csak nem meglepetésből kapja), és a kardtudása (pláne kard nélkül) nem volt valami fényes az öregnek...

Azért én nem vennék arra mérget, hogy tudta volna hárítani a villámokat. Az ep2-ben a sokkal gyengébb Dooku is padlóra küldte villámokkal pár percre. ;) Az Erőben azért annyira nem volt jártas, legalábbis Yoda és Sidious-hoz képest tuti nem. A legnagyobb kunsztja (a szénné égés túlélésén kívül) a medikai szoba összezúzása volt, de ahhoz is egy elég nagy érzelmi sokk/kitörés kellett.

 

Azokban a dolgokban épp az volt a súly, hogy Anakin csinálta.

Persze, de csak Anakin szempontjából volt súlya (ezzel erősítette meg helyét a Sötét Oldalon), nem a terv szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.