Ugrás a kommentre

A Halálcsillag


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Mivel első ránézésre nagyon sok ellentmondás van a Halálcsillag történetével kapcsolatban az EU és a filmek között, ezért röviden leírom a hivatalos magyarázatot... hátha érdekel valakit:

 

- 3 évvel a TPM után (vagyis 29 BBY ) Raith Sienar elkezdett tervezni egy hatalmas űrállomást. Sienar műve még Darth Maul űrhajója és a TIE vadász széria is.

Ha valakit érdekel az EU is :

Qwi Xux nevü tudós tervezi a Halál csillagot a Bendő Halmaz belsejében lévő Bendő Bázison. Tarkin viszi oda és parancsba adja hogy tervezzen egy űrállomást amin nagy lézer van és ereje el tudjon pusztitani már rág kihalt köves bolygókat mert a birodalom igy hatékonyabban tud bányászni. Qwi(wedge leendő barátnője :evil: )megterveyi a nagyrészét és csinálnak egy prototipust a bázis mellet ami működőképes ennek alapján felépítik az eredetit a bendő halmazon sok évvel késöbb Qwi a bendő Bázisra érkezett és foglyulejtett Han Solotól tudja meg mit csinált a birodalom valóban a Halálcsinllagal (nem tünik fel nek a névböl - Halálcsillag) ey persze azután történik miután következő pusztító találmánya is működőképes Napzúzó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első HCS tervezésekor még csak asszisztens volt, a másodiknál viszont már több volt annál. Na de Qwi készített halálosabb fegyvert is, az említett Napzúzót :evil: Igazi mérnök zseni az Omwat nevű bolygóról. Kissé drasztikus képzést kapott szegény Tarkin hülye (de hatékony) ötletéből adódóan.

Ja, és aztán majd valamikor szakítanak is Wedge-dzsel, csak nem tudom, mikor és miért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem t'om. Mennyivel jobb, hogy ezek a geonosisi pondrók tervezték? :evil:

Ők tervezték? Honnan veszed? Ott volt a szeparatista bázis. Abból a kompániából bárki tervezhette. :lol: Valószínűleg a techó unió tudósai voltak a fő mérnökök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a film végén nem hiába látjuk Vaderék mellett Tarkint, még ha a jelenet esetleg később is játszódik, mint a film maga (szerintem igen, de ez nem idevágó téma). Nem látjuk máskor a filmben, de tuti, hogy köze van az egész projekthez kezdettől fogva. Ha eltekintünk az EU-tól, akkor is, mert minek jelenne meg az epIII végén? Az EU dolgot meg Modi már beírta lentebb, ha jól emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ők tervezték? Honnan veszed? Ott volt a szeparatista bázis. Abból a kompániából bárki tervezhette. :D Valószínűleg a techó unió tudósai voltak a fő mérnökök.

Ja... télleg. :D Ahogy Poggle a mancsában lóbálta, valamiért egyből nekik adtam a szabadalmat. Nem tudom, miért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja... télleg. :D Ahogy Poggle a mancsában lóbálta, valamiért egyből nekik adtam a szabadalmat. Nem tudom, miért.

Végülis ezt sugallja elsőre... :D Poogle a kicsi volt otthon, ezért lóbálhatta. :D

 

A lényeg, hogy az EPIV-re egész szép kis űrállomás lett. Volt egy olyan "hír" régebben, hogy a Geonosisik építették. Mármint a rabszolga munkát végeztek ott. Valaki még fel is vette, hogy az újabb kiadású DVD-be bele is raknak majd egy egy villanásnyi időre egy geonosisi dolgozót. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 évvel később...

Szerintem azért mert az első generációk is, mindíg magukban hordoznak némi tervezési hibát (lásd első Halálcsillag)

Miért is volt itt tervezési hiba? :) Nyilván ott volt az a szellőző de ember fia nem tudott volna oda belőni csak egy Jedi. Azok meg ugye már akkor elvileg nem is léteztek. Lehet, hogy tudatosan vállalt a mérnök egy k*rva nagy rizikót. Mennyi esélye volt, hogy kilövik? Egy a millióhoz? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosabban szólva, egy Erőhasználó. Bár azért Vörös 1 is majdnem beletrafált. Mondjuk én sem mondanám éppen tervezési hibának. Eleve, talán vannak olyan dolgok, amiket ki sem lehet küszöbölni, mert máshogy nem lehet megoldani. Nyilván kellett egy szellőző, és amekkora a mérete a Halálcsillagnak, szerintem az a két méter átmérőjű akna a minimum határértéken lehetett.

A tervezési hiba az lett volna, ha a fegyverek nem tudták volna védeni, ha nincs pajzs, vagy ha a Halálcsillag az első lövéskor felrobban túlhevülés miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, az X-szárnyú számítógépe, de az nem is bombázó, hanem vadászgép. Nem véletlen az Y-szárnyúakat küldték előre, amiket már erre, precíziós bombázásra találtak ki. Azoknak a számítógépe lehet, hogy jobban boldogult volna a célponttal. Meg azért az is számít, milyen a pilóta. Nyilván nem olyan célpont, amit könnyű eltalálni, de szerintem nem is olyan, amit csak és kizárólag Erőhasználó tud eltalálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem annak semmi értelme, ha csak Erőhasználó képes rá. :) Ha ez így lenne, akkor a Lázadók miért támadtak, miért nem csomagoltak össze és küldtek a Birodalomnak egy levelet, hogy "oké, győztetek, mi feladtuk." Vagy öngyilkos akart lenni mind a harminc pilóta és a teljes Szövetség, csak jobb ötlet nem jutott eszükbe, mint elrepülni egy eleve vesztette harcba, és várni, hogy a Halálcsillag felrobbantja majd őket?

Nem, tudták, hogy van esély rá. Nem kétségbeesett lépés volt ez tőlük, hanem a lehetséges győzelem reményével indultak el. Lövésük sem volt arról, hogy van egy Jedi-jelölt a soraikban (ha így lett volna, gondolom nem az utolsó hármasfogatban hagyják), viszont biztosak voltak abban, hogy volt ott harminc tökös pilóta, akiknek van esélye eltalálni. Wedge egy tejfeles szájú nyikhaj ekkor még (mellesleg, amilyen jó pilóta, ha odaért volna, szerintem ő is betalál), mit tud arról, mi lehetetlen és mi nem az. Luke messze nem volt még annyira sem Erőhasználó, mint a Halálcsillag ellen, amikor buckapatkányokra lődözött egy olyan géppel, ami távolról sem vadászgép vagy bombázó, aztán mégis célba talált. Poe Dameron egyetlen rárepüléssel kilenc TIE-t lő le, ami sokak szerint legalább ilyen lehetetlen. Lando végigrepül teljes sebességgel egy teherhajóval a Halálcsillag II alagútján, ez is eléggé az. Hannak sem volt sok esélye a Falconnal az aszteroida övben manőverezni, mégis simán vette az akadályt. Jango Fett meg egy aszteroida mezőben kis híján kicsinálta Obi-Want.

Elég sok Luke-nál százszor jobb pilóta röpköd a Galaxisban, akik vették volna ezt a kis akadályt Erő nélkül is. Az X-Wingben még én is betaláltam. :D Más kérdés, hogy azok java nem volt ott, vagy nem jutott el odáig. Luke volt a biztos befutó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is mezei akárkinek kellett lennie, hanem egy f*sza pilótának. Mint Luke, Anakin, Wedge, Lando, Han vagy Poe. Az én olvasatomban ezek nem mezei akárkik, hanem a Galaxis legjobbjai, ezért is van belőlük a sok-sok pilóta közül 60-70 év alatt mindössze hat. De azért azt sem akarom, hogy minden problémára csak az Erő legyen a válasz, mert azzal a Lázadók törekvéseit tesszük céltalanná. Ha csak egy Erőhasználó tudott volna célba találni a Halálcsillagnál, akkor számomra az a 29 másik pilóta nem hős, hanem húsdarálóba küldött fasírt és a Lázadók világéletükben egy eleve elvesztett ügyért harcolnak, hiszen egy Jedi nélkül semmit sem érnek. Ez nekem nem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy gondolom, hogy az Erő ugyan nagyon sok dolgot könnyebbé (vagy egyáltalán lehetővé) tesz, de nem minden bravúrhoz van szükség Erőhasználatra. Tipikusan abba a "lyukba" való betalálást is ilyennek gondolom, ehhez egy zseniális pilóta (és/vagy célzószámítógép) kellett, de nem feltétlenül Erőhasználó. Bár nyilván az Erőt használva "könnyebb" a mutatvány, bár ugye ez se triviális, mert az Erő is egyfajta eszköz. Ahogyan pl. láncfűrésszel könnyebb fát vágni, de ha valaki nem ért hozzá, akkor lehet csak nehezebben fog boldogulni vele, mint egy fejszével. Lényeg a lényeg, szvsz nem Erőérzékeny is képes lett volna betalálni.

 

A Halálcsillag szellőzőnyílását amúgy szerintem nyugodtan tekinthetjük tervezői hibának. Biztosan csak akkor állíthatnánk, ha tudnánk, hogy semmilyen formában nem lehetett volna elkerülni egy ehhez hasonló megoldást, ez esetben egyfajta mérnöki kompromisszumról beszélhetnénk. Én viszont úgy gondolom, hogy azért ezt meg lehetett volna oldani ügyesebben és jobban is. Ez persze nem azt jelenti, hogy a mérnökök idióták voltak (bár a birodalmiakat ismerve, miért pont ők lennének kivételek), egyszerűen mindenki követ el hibákat. Egy ekkora konstrukcióba számos hibapont és sebezhetőség kerül, ezek egy része a végleges verzióban is benne marad, ez elkerülhetetlen. Ez a szellőzőnyílás is ilyen volt, ráadásul valószínűleg csak egy a sok közül. Ha nem erre, akkor egy másik gyengeségre próbálnak meg játszani a lázadók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont úgy gondolom, hogy azért ezt meg lehetett volna oldani ügyesebben és jobban is.

Ha így gondolod, akkor áruld már el, hogy gondolod. Tetszik, amikor valaki egy fantázia-technológiáról magabiztosan kijelenti, hogy azt azért meg lehetett volna jobban is csinálni (mintha legalábbis diplomás Halálcsillag-dizájner lenne :) ), csak a példákat már nem sorolja valami hűde nagy buzgalommal, hogyan is lehetett volna jobban, mi több, tökéletesen megcsinálni.

Mellesleg, ha lett volna rá más, biztosabb megoldás, akkor gondolod, hogy nem azt választja a tervező ahelyett, hogy sugárpajzsot feszít elé, beleteszi egy nehezen megközelíthető árokba és még jól körbe is bástyázza turbólézer-lövegekkel? ;) Hallom is a tervezőt, amikor Palpatine-nak magyarázkodik: volt egy bombabiztos, egyszerű megoldás, de inkább a hecc kedvéért az agyonbonyolított verziót használtam. Bocsi, nem jött be, majd legközelebb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha így gondolod, akkor áruld már el, hogy gondolod. Tetszik, amikor valaki egy fantázia-technológiáról magabiztosan kijelenti, hogy azt azért meg lehetett volna jobban is csinálni (mintha legalábbis diplomás Halálcsillag-dizájner lenne :) ), csak a példákat már nem sorolja valami hűde nagy buzgalommal, hogyan is lehetett volna jobban, mi több, tökéletesen megcsinálni.

Nekem meg az tetszik, ha valaki úgy csinál, mintha az adott bekezdésből csak egyetlen mondatot olvasott volna el. :P Most erre mit példálózzak? A hőelvezetést meg lehetett volna oldani másképp, nem hinném, hogy egy ekkora bázisnál egy ilyen ehhez képest jelentéktelen kis szellőzőnyílás lett volna a kulcs. Meg nyílegyenesen vezetett be a főreaktorba. De persze majd egy másik "diplomás Halálcsillag-dizájner" megválaszolja, hogy de hát pont ez kellett, ez volt a minimum, amivel meg lehetett oldani. :P

Vagy védhették volna olyan energiamezővel, amin nem lehet átlőni protontöltényekkel. Amúgy az is megér egy misét, hogy Luke nem "belepottyantotta" a cuccot, mint egy bombát, hanem kvázi a nyílás felé lőtt, az meg mintha beszippantotta volna a lövést, azt egyenesen levezetve a bázis középpontjába. De mondjuk ha lettek volna zsilipek abban a hosszú csőben, akkor még ott elakadhatott volna benne a lövedék, ahol nem robbantotta be az egészet. Vagy legalább lett volna szabályozható az a szellőzőnyílás. Talán annyit kibírt volna a bázis hőháztartásilag, hogy egy adott harci periódusra lezárják azt a nyílást. Vagy ha nem, akkor lett volna több ilyen lyuk és ha mindegyikbe ennyire nehéz belelőni, akkor tuti nem fogja tudni több hajó is egyszerre mindet tűz alatt tartani és legalább az az egy mindig szabadon maradhat, amin keresztül épp szellőzik a rendszer.

 

Mellesleg, ha lett volna rá más, biztosabb megoldás, akkor gondolod, hogy nem azt választja a tervező ahelyett, hogy sugárpajzsot feszít elé, beleteszi egy nehezen megközelíthető árokba és még jól körbe is bástyázza turbólézer-lövegekkel? ;) Hallom is a tervezőt, amikor Palpatine-nak magyarázkodik: volt egy bombabiztos, egyszerű megoldás, de inkább a hecc kedvéért az agyonbonyolított verziót használtam. Bocsi, nem jött be, majd legközelebb. :)

Nyilván nem arra gondolok, hogy a mérnökök összeraktak egy tökéletes konstrukciót, majd a végén valaki poénból kitalálta, hogy "ez így túl szép és jó, tegyünk azért rá egy kis rést, hátha egyszer valaki beszopat vele". Direkt írtam is, hogy mindig lesznek hibák és gyengepontok, ez esetben épp ez volt az, amúgy meg lett volna egyéb. De az is megérne egy misét, hogy amúgy azon nem sokan problémáznak, hogy a katonák vagy a tisztek milyen hülyék, mert hát "ilyen a Birodalom". Az se gond, hogy az eszközeik (páncélok, fegyverek, hajók, egyéb járművek) amúgy is elég szerencsétlen konstrukciók, mert hát "ilyen a Birodalom", de a Halálcsillagot tervező mérnököknél nem fér bele egy ilyen hiba, mert hát "nem olyan hülye a Birodalom". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na látod, nehéz volt? Máris mennyi jó példát hoztál, hogyan lehetett volna megoldani. És szerintem nem tartott se napokba kitalálnod mindezt, és vér sem csorog még a homlokodon? :P:evil: Így van alátámasztva egy érv. ;)

Egyetlen kötekedés: a protontorpedók ugyanolyan önvezérlő manőverező lövedékek, mint minden rakéta és torpedó a Star Warsban, saját fedélzeti számítógéppel, így képesek kanyarokra, igen élesekre is. Szóval befordultak az aknába, nem beszippantotta őket az akna.

 

A Birodalom a Halálcsillagnál is hülye volt több szinten is (nem küld ki megfelelő számú TIE vadászt, a védelmet nagyarányú, hadihajókkal elkövetett, frontális támadás ellen képezték ki - ezért nem tudnak a turbólézerek alacsony szögben lőni -, és olyan gyenge pajzsot használtak, amin egy egyszemélyes gép simán átrepül). Voltak ott hibák szép számmal. De speciel szerintem azt a szellőzőt azért követték el, mert vagy nem volt jobb megoldás, vagy nem volt rá jobb ötletük. Azért, ha látod, hogy ott egy hiba, és a kijavítása helyett inkább körbebástyázod, az nagyfokú baromság. Ennyire még a Birodalom sem volt idióta.

 

És naná, hogy baj, hogy a Birodalom annyi szinten szerencsétlen. De muszáj annak lenniük, egy jól működő Birodalmat nem ver szét pár lelkes amatőr és egy halom plüssmaci. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na látod, nehéz volt? Máris mennyi jó példát hoztál, hogyan lehetett volna megoldani. És szerintem nem tartott se napokba kitalálnod mindezt, és vér sem csorog még a homlokodon? :P:evil: Így van alátámasztva egy érv. ;)

Nem egy bothan vesztette életét, hogy hozzájussak ezekhez az infókhoz. :D Egész egyszerűen szükségtelennek tartottam ennyire elmélyülni a technikai részletekben, de ha már ilyen szépen kérted. :D

 

És naná, hogy baj, hogy a Birodalom annyi szinten szerencsétlen. De muszáj annak lenniük, egy jól működő Birodalmat nem ver szét pár lelkes amatőr és egy halom plüssmaci. :D

A plüssmacikat sose becsüld alá, ellenük nincs elég erős védelem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is mezei akárkinek kellett lennie, hanem egy f*sza pilótának. Mint Luke, Anakin, Wedge, Lando, Han vagy Poe.

Ezek közül Anakin és Luke akik számítanak. A többi mitől lett hirtelen mesterlövész? Most egy specifikus esetről beszélünk, nem általánosságban! Poe lehet, hogy bárkit lelőtt egy csatában de ebbe a lyukba sose talált volna be.

 

Az én olvasatomban ezek nem mezei akárkik

A két úriembert leszámítva azok.

 

De azért azt sem akarom, hogy minden problémára csak az Erő legyen a válasz, mert azzal a Lázadók törekvéseit tesszük céltalanná. Ha csak egy Erőhasználó tudott volna célba találni a Halálcsillagnál, akkor számomra az a 29 másik pilóta nem hős, hanem húsdarálóba küldött fasírt és a Lázadók világéletükben egy eleve elvesztett ügyért harcolnak, hiszen egy Jedi nélkül semmit sem érnek. Ez nekem nem tetszik.

Pedig ez így van. Sorsszerű. Afféle kamikazék. Segítették azt az embert aki felrobbantja a Halálcsillagot. Képesek voltak pajzsként, feláldozható hátvédként repülni, hogy az az egy elől majd hátha betalál. Mi a hősiesség ha nem ez? Hogy lehet ezeket azt embereket fasírtoknak hívni? :fuckoff:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poe lehet, hogy bárkit lelőtt egy csatában de ebbe a lyukba sose talált volna be.

Ebben nem lennék ennyire biztos. ;)

 

A két úriembert leszámítva azok.

Nem azok. Attól, hogy nem Erőhasználók, attól még a maguk területén kiemelkedőek. Ahogyan a legjobb omlettet se biztos, hogy Erőérzékenyek tudják sütni, úgy zseniális pilóta is lehet ilyen fazon. Meg attól, hogy a SW-ban van Erő, attól még a más területen kiváló zsenik nem számítanak mezei akárkiknek. Példának okáért egy Messi kaliberű focista nem lenne ott se egy hétköznapi nímand, akkor se, ha amúgy nem Erőérzékeny.

 

Pedig ez így van. Sorsszerű. Afféle kamikazék. Segítették azt az embert aki felrobbantja a Halálcsillagot. Képesek voltak pajzsként, feláldozható hátvédként repülni, hogy az az egy elől majd hátha betalál. Mi a hősiesség ha nem ez? Hogy lehet ezeket azt embereket fasírtoknak hívni? :fuckoff:

Ezt azért erős túlzásnak érzem. Egyrészt, aligha volt ez ennyire nyílt tény, hogy meghalni mennek fel, pláne meghalni azért, hogy majd az utolsók közt az utolsó pillanatban beesik az "új srác" és véghezviszi amit kell. Eleve ha ennyire Luke-ra alapoztak volna, akkor miért ült egy olyan hajóban, ami alapból kevésbé alkalmas a feladatra, mint egy Y-Wing? Szóval nem hinném, hogy ennek az akciónak az lett volna a lényege, hogy mindent egy lapra feltéve Luke keze alá dolgozzanak. Pláne, hogy annyira ekkor még nem volt közismert, hogy ő Luke Skywalker, az Erőérzékeny csodagyerek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.