Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Anakin-től Jabbaig, Han-tól Shmi-ig....Minden szereplőről 1-2 mondat.

 

Qui-Gon-TPM

A legjobb életfelfogású Jedi, igazi példakép.Nagyon laza.Amikor elösszőr megláttam, azthittem hogy ő Obi-Wan.De ahogy megláttam Ewant, már tudtam hogy ő Obi. :)

A Jedik sokat tanulhatnak tőle.Miután a kiválasztottat felfedezte, már megis halt.Beteljesítette a küldetését.Érdekes, hogy akik szellemmé váltak, azok a haláluk elött valamilyen módon elvégezték a feladatukat.Qui-Gon felfedezte, és elvitte a Jedi Templomba a kiválasztottat.Obi-Wan útra indította Luke-ot, és még aznap/másnap meghalt.Yoda kitanította Luke-ot, és mehalt.Érdekes...

Nagyon jó kardvívó volt az öreg, de öregen már elhagyta az erő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Qui-Gon-TPM

Amikor elösszőr megláttam, azthittem hogy ő Obi-Wan.De ahogy megláttam Ewant, már tudtam hogy ő Obi. :lol:

Amikor én először láttam a Cinemában az ep1-ről készült képeket, azt hittem, hogy Neeson Obi-Wan és McGregor Anakin. Aztán elolvastam a képaláírást. Akkortájt kezdtem Qui-Gont Kvin-gen Dzsinnek mondani, a moziban pedig felháborodtam, hogy lehet Kváj-Gon Dzsinnek mondani :lol:

Amúgy a best of Jedi, rosszat nem is tudok mondani róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon-TPM

Amikor elösszőr megláttam, azthittem hogy ő Obi-Wan.De ahogy megláttam Ewant, már tudtam hogy ő Obi. :lol:

Amikor én először láttam a Cinemában az ep1-ről készült képeket, azt hittem, hogy Neeson Obi-Wan és McGregor Anakin. Aztán elolvastam a képaláírást. Akkortájt kezdtem Qui-Gont Kvin-gen Dzsinnek mondani, a moziban pedig felháborodtam, hogy lehet Kváj-Gon Dzsinnek mondani :lol:

Amúgy a best of Jedi, rosszat nem is tudok mondani róla.

 

Sőt.Én amikor elösszőr láttam a plakátot egy képregény utolsó oldalán, én azthittem hogy Ewan Luke.Mert meggyőződésem volt hogy a jedi visszatér után fog játszódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan

 

Nekem ő a kedvenc karakterem, bár az első részben nem mindig szimpatikus.Túlságosan forrófejű, túlságosan kötődik a szabályokhoz, ellenben nagyon jó harcos, és bölcs.Nem sok ragadt rá QuiGon-ból az első részben :)

Ellenben a második részben.Ott már fejlődik valamennyit.Anakinnel rosszul bánik, nem azért mert "megköti a kezét", hanem mert nem vág vissza Anakinnek.Anakin nagyon szemét vele.A vivótudása visszafele fejlődik.

A ROTSben már igazi QuiGon, itt a legjobb.A vívótudása már magas fokon van.

Régebben a trilogiában én se annyira csíptem(bár szerettem), de most már megkedveltem.Sokan szidják azért mert füllentett Luke-nak az apjával kapcsolatban.Mondta volna azt, hogy áttért a sötét oldalra, levadászta a Jedi lovagokat, megküzdött vele, levágta a lábát, a kezét, és otthagyta hogy ropogósra süljön, most egy páncélban éli az életét, de ez elött még az anyádat is megölte..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ez elött még az anyádat is megölte..

Nem ölte meg, csak megszorongatta a torkát. Az biztos, hogy egy ilyen vallomással valószínűleg Luke még annál is jobban összezavarodott volna, mint amennyire összezavarodott. Ez jobban hatott volna rá, mint az "Én vagyok az apád."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon Jinn: A Jedi.

Mindig is ilyennek képzeltem a Jediket. Ben karaktere sose volt szinpatikus a trilógiában, Qui-Gont viszont az első pillanattól kezdve nagyon bírtam.

 

fantasztikus karakter, mindössze annyi zavar benne 1 kicsit, hogy egy sirh ipari tanuló ölte meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon Jinn: A Jedi.

Mindig is ilyennek képzeltem a Jediket. Ben karaktere sose volt szinpatikus a trilógiában, Qui-Gont viszont az első pillanattól kezdve nagyon bírtam.

 

fantasztikus karakter, mindössze annyi zavar benne 1 kicsit, hogy egy sirh ipari tanuló ölte meg...

 

Maul a szakma (majdnem)legjobbja volt, esélye se volt sokaknak ellene.A legtöbben már a 3. csapása után kifeküdnének.A VII. formában kardozik, ami a legjobb.Yoda is azt nyomja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul a szakma (majdnem)legjobbja volt, esélye se volt sokaknak ellene.A legtöbben már a 3. csapása után kifeküdnének.A VII. formában kardozik, ami a legjobb.Yoda is azt nyomja.

Mi? Yoda a forma IV-et nyomja, az az ugribugrival teletüzdelt stílus, a forma VII-ben Windu nyomul. És nem feltétlenül a legjobb, mert mintha Windu és Maul is meghalt volna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul a szakma (majdnem)legjobbja volt, esélye se volt sokaknak ellene.A legtöbben már a 3. csapása után kifeküdnének.A VII. formában kardozik, ami a legjobb.Yoda is azt nyomja.

Mi? Yoda a forma IV-et nyomja, az az ugribugrival teletüzdelt stílus, a forma VII-ben Windu nyomul. És nem feltétlenül a legjobb, mert mintha Windu és Maul is meghalt volna...

Forma I(nem az :D ):Ezt régebben használták, és a gyerekek fiatalkorukban.

Forma II:Ez egy nagyon régi, divatját múlt stílus amit pl Dooku nyomott.

Forma III:Ebben a stílusban Obi-Wan harcolt a 2-3-4. részben.

Forma IV:Ezt a stílust Obi-Wan és QuiGon nyomta, a TPMben.És Yoda, bocsi a hibáért.

Forma V:Anakin harcmodora a második részben.

Forma VI:A "tárgyaló" forma, ebben harcolt asszem Aayla.

Fomra VII:Ebben harcolt Maul.ÉS Windu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Forma I(nem az :D ):Ezt régebben használták, és a gyerekek fiatalkorukban.

Forma II:Ez egy nagyon régi, divatját múlt stílus amit pl Dooku nyomott.

Forma III:Ebben a stílusban Obi-Wan harcolt a 2-3-4. részben.  

Forma IV:Ezt a stílust Obi-Wan és QuiGon nyomta, a TPMben.És Yoda, bocsi a hibáért.

Forma V:Anakin harcmodora a második részben.

Forma VI:A "tárgyaló" forma, ebben harcolt asszem Aayla.

Fomra VII:Ebben harcolt Maul.ÉS Windu.

Azaz, szépen összefoglaltad Obi1.

Annyival kiegészíteném, hogy:

 

Forma I: nincs más megnevezése - a fénykardforgatás alapjait tartalmazza.

Forma II: Makashi - ősi vívóstílus a Sith háborúk idejéből, mikor a Jediknek még minden esélye megvolt arra, hogy vívniuk kell. Főként csukló és karmozdulatokból áll, szúrásokkal és riposztokkal operál.

Forma III: Ataru (vagy Ataro, fordítás kérdése) - a sugárvetők korában kifejlődött stílus, mely gyors mozgások egész sorából áll és kizárólag a védekezésre épít.

Forma IV: Shien - a legakrobatikusabb forma, mely alkalmazója az Erő mestere. Gyors, dinamikus, vágások egész sorozata, miközben a Jedi ugrik és forog, az egész testét használja. Egyben a leglátványosabb stílus is.

Forma V: Djen So - nagyon erőteljes vívóstílus, mely használója szinte táncoltatja a fénykardját. Erőteljessége miatt használója kísérti a Sötét Oldalt, mivel minden csapásba beleadja saját győzni akarását, s a mások fölött való győzelem a hatalom megtestesítője.

Forma VI: Soresu - a diplomata stílus, mely egyesíti magában az I. alapjait, a III. deffenzivitását, a IV. akrobatikusságát és az V. erőteljességét. E stílus mesterei éveket áldoznak e stílusok megsimerésére.

Forma VII: Vaapad - a legerősebb stílus, mesterei szinte legyőzhetetlenek. Fürge, mint az V. forma, és majdnem annyira precíz, mint a IV. Használója a saját Sötétségét fegyverként használja fel, a Jedik általában ezt a sötétséget a fénybe terelik, ezáltal maximálisan eggyé válnak az Erővel és képesek maguk irányítani a küzdelemt.

 

Qui-Gon Jinn az ep1 idején a Forma IV-es stílust használta a vívásban, fiatal korában azonban a Forma III-at részesítette előnyben.

Obi-Wan Kenobi az ep1-ben a Forma IV-et használta, az ep2-re viszont átállt a Forma III-ra. A Dooku gróf elleni vereség után azonban az ep3-ra a Forma VI mestere lett és ki is tart e mellett az ep4-ig (bár úgy tűnik, mintha csak a Forma I-et ismerné :D).

Anakin Skywalker egyaránt jól ismeri a Forma III-at és IV-et, de valójában mind az ep2-ben, mind az 3-ban a Forma V mestere. Darth Vaderként viszont áttért a Forma VI-ra.

Luke Skywalker színtén a Forma VI-ot használja az ep5-6-ban.

Yoda a Forma IV mestere az ep2-ben és ep3-ban is.

Mace Windu az ep2-3 idején a Forma VII egyetlen élő mestere.

Kit Fisto a Forma I mestere az ep3-ban.

Aayla Secura színtén a Forma VI-ot részesíti előnyben az ep2-3 idején.

Ki-Adi-Mundi az ep2-3-ban is a Forma V-öt használja.

Darth Sidious a Forma II-t, IV-t és V-öt ötvözve harcol az ep3-ban.

Darth Tyranus a Forma II mellett kötelezte el magát az ep2-3-ban.

Darth Maul a Forma VII mestere az ep1-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így lehetséges, hogy az ep2-ben nem vív jól, az ep3-ban meg jobban, mint az ep1-ben :D

 

Szerintem megkellett volna maradnia a Forma IVes stílusnál, nekem az a kedvencem.A III. stílust nem szeretem, nagyon béna a párbajok terén.Persze sokkal kézenfekvőbb megoldás, mert egy Jedi nap mint nap hárít vissza lövedékeket, Sithekkel pedig minden 100 milliomodik Jedi találkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars Episode II Képes Enciklopédia; Star Wars Episode III A Sith-ek bosszúja regény és a starwars.hu a forrásunk.

 

Obi1: egyet értek, én is a Forma IV-et bírom a legjobban, de a Forma II se semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ja KI: csakhogy én az első két rész idején téli álmot aludtam :P BE

 

Én is örülök, hogy köztünk vagy. :D Mindig olyan jókat írsz. :P

 

Éne lőször ezzel a forma elnevezéssel az EPII enciklopédiában találkoztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Obi1 - Mégcsak Qui-Gonn-nál tartottatok, szóval ha van egy kis idő, folytathatnánk a topicot :?

 

Én ezekkel a formákkal szintén az EpII enciklopédiában találkoztam, de azóta kajakra elfelejtettem őket, szóval mikor olvastam az EpIII könyvet semmit sem értettem belőle. Azt is ideje lenne már újra elolvasni... ősz óta nem volt a kezemben... 8)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.