Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Jól mellényúltam a jóslatommal, nagyon meglep Luke vezetése. Az előző években abszolút futottak még kategóriás volt, most meg veri Han-t. Ez akkor is meglepne, ha nem lett volna Ep.7, így meg pláne. Álmomban nem gondoltam volna, hogy az új film ekkorát dobhat Luke népszerűségén, pláne Han-nal szemben, akinél pedig úgy gondolom/gondoltam, hogy sokat adott a pozitív megítéléséhez. A másik fronton már meg se zökkenek, Sidious messze a legalulértékeltebb karakter, persze hogy Maul-lal is meg kell szenvednie.

 

Amúgy én a Sidious-Han duóra voksoltam. Maul-t nagyon kedvelem, már az Ep.1-es kurta szerepével is meggyőzött anno, de az az igazság, hogy a későbbi felbukkanásai számomra elég vegyesen jöttek ki. Szóval amennyit hozzátett a karakterhez és javított a helyzetén, nálam annyit rontott is rajta. úgyhogy nagyjából maradt a korábbi szinten. Sidious-szal viszont semmiképp nem említeném egy lapon, nekem az öreg a sötét oldali favoritom.

Han nekem sose jött be annyira, szóval az Ep.7-ig Luke-ra toltam volna a voksom egy ilyen párosításnál. Az is nagyon valószínű, hogy az Ep.8-9-ben Luke már fog annyit szerepelni és lesz annyira fontos és jól használt figura, hogy ezen filmek után már újra ő lenne a befutóm Han ellenében. Pont most van egy olyan átmeneti időszak, amikor az Ep.7-beli történéseknek hála az öreg csempész nyerheti a csörtét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól mellényúltam a jóslatommal, nagyon meglep Luke vezetése. Az előző években abszolút futottak még kategóriás volt, most meg veri Han-t. Ez akkor is meglepne, ha nem lett volna Ep.7, így meg pláne. Álmomban nem gondoltam volna, hogy az új film ekkorát dobhat Luke népszerűségén, pláne Han-nal szemben, akinél pedig úgy gondolom/gondoltam, hogy sokat adott a pozitív megítéléséhez. A másik fronton már meg se zökkenek, Sidious messze a legalulértékeltebb karakter, persze hogy Maul-lal is meg kell szenvednie.

 

Amúgy én a Sidious-Han duóra voksoltam. Maul-t nagyon kedvelem, már az Ep.1-es kurta szerepével is meggyőzött anno, de az az igazság, hogy a későbbi felbukkanásai számomra elég vegyesen jöttek ki. Szóval amennyit hozzátett a karakterhez és javított a helyzetén, nálam annyit rontott is rajta. úgyhogy nagyjából maradt a korábbi szinten. Sidious-szal viszont semmiképp nem említeném egy lapon, nekem az öreg a sötét oldali favoritom.

Han nekem sose jött be annyira, szóval az Ep.7-ig Luke-ra toltam volna a voksom egy ilyen párosításnál. Az is nagyon valószínű, hogy az Ep.8-9-ben Luke már fog annyit szerepelni és lesz annyira fontos és jól használt figura, hogy ezen filmek után már újra ő lenne a befutóm Han ellenében. Pont most van egy olyan átmeneti időszak, amikor az Ep.7-beli történéseknek hála az öreg csempész nyerheti a csörtét.

Én számítottam rá valamilyen szinten, mert Luke figuráját fura módon elmélyítette az ep7. Nagy kiváncsiságot keltett mindenkiben.

A nyitószövegben minden bekezdésben ott a neve. A filmben is csomószor említik. Végül elérünk hozzá, de ennyi.

A felcsigázottság megmarad az ep 8-ig. A történet mozgatórugója volt távollétében is, igazi megváltóként tekint rá mindenki.

Én rá szavaztam.

És a szokásosat is beírhatom. Az egyik képen egy ifjú Jedi-hős, a másikon egy öregember.

Kisarkítottam és elnézést érte, de tartom, hogy az ember vizuális lény, a fotókból egyből az aktuális kalandokra asszociál és lehet, hogy Han-nak is ereje teljében kellett volna versenybe szállni.

Vagy Luke-nak is öregen.. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is számíthat, hogy ki milyen képpel indul a versenyen, de szerintem nem annyit. De Luke és Han esetében szerintem ez az aspektus pont Han-nak kedvezne. Ő az Ep.7-ben legalább annyira fontos főszereplő volt, mint bármelyik OT filmben korábban, a jelentőségét és a pozitív szerepét tekintve egyaránt. Ráadásul nagyon jól ültek a jelenetei, továbbra is vagány és hősies volt, pluszban kapott egy nemes zárást is. A friss jó élményt tekintve most jobban jár ezzel az idősebb fizimiskájú fotóval. Luke meg már eddig se ért el semmit a fiatalkori képével (bár nem mindig az Ep.6-os kinézettel indult), ha pedig igaz az általad írt Ep.7-es szerepével kapcsolatos tényező, akkor pont az időskori figurával lenne nagyobb esélye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja hát ezt én se értem....köze nincs hozzá. :? Már mint a két beállásnak egymáshoz.

Hm? Nem Luke, hanem az én általam linkelt képre vonatkozik a második általam linkelt kép. Amin Luke, Anakin és Rey együtt feszít. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak volt közte egy másik kép is de ne zavarjon. ;)

És? Mint írtam, azt hittem, evidens, hogy nem arra a képre gondolok, aminek jól láthatóan köze nincs hozzá. Most az én hibám, hogy nem rágtam szájba, mint az ovisoknak, hanem feltételeztem, hogy felnőtt emberekkel vagyok körülvéve, akiknek nem kell külön elmagyaráznom, hogy ami nem hasonlít egymásra, az nem ugyanaz? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat, azt hittem, hogy a két kép közötti pöcre ugyanolyan beállás miatt evidens.

Mert evidens is. Most láttam a botos verziót, de még egy nap után is azonnal tudtam, hogy melyik képre vonatkozik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, Luke hivatalosan is kiütötte Hant, Maul pedig Sidioust. Így majd Obi-Luke párharc lesz a negyeddöntőben illetve Vader-Maul.

 

Ma a Yoda Ahsoka párharcban Ahsokára szavaztam, mert abszolút megérdemli, hogy minél tovább jusson, a legösszetettebb animációs karakter és egyetértek Dzséjttel abban, hogy a kevés minta Jedik egyike. Yoda sajnos rossz útra vezette a rendet, hiába a több száz éves rutin, a Sith-ek csúnyán túljártak az eszén. Ez nálam sokat vesz el a karakter értékéből, még ha a klasszikus trilógiában egyértelműen róla mintázták a bölcsességet.

 

A másik ágon egyértelműen Kylo Renre ment a szavazat Dookuval szemben. Dooku csak epizodista, messze van attól a mércétől, amit a Sith-ektől elvárna az ember. A TCW többnyire emelt a renoméján (volt, ahol nem lásd: összekötözve Anakinnel és Obi-wannal, csapdába ejtve kalózok által), és teljesen másként áll a Sötét Oldalhoz, mint pl. Kylo, de mégis előbbi jóval összetettebb karakter, sokkal érdekesebb számomra, mint Dooku. Egyébként elfogult vagyok a gróffal szemben, hiszen életem első SW mozis élményében ő volt a főgonosz, és mindmáig nagy kedvencem, de ez itt már nem elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyértelműen meglepődtem Luke sikerén Han-nal szemben, nem értem a dolgot. Ezzel kapcsolatban nem mondanám magam csalódottnak, mert nem vagyok Han akkora rajongója, a 7 előtt és alighanem a 8 után is Luke lesz nálam előrébb, de most szerintem pont megérdemelte volna Han. Ezek után már jósolni se merek mi lesz az Obi-Luke vége, noha előzetesen egyértelműen Obi sikerére voksoltam volna. Az mindenesetre kiderülhet, hogy Luke lett-e ennyivel népszerűbb, vagy Han-nak nem tett annyira jót a 7, hiszen pár éve Luke-nak esélye se volt Obi-val szemben.

A sithek oldalán már kifejezetten csalódott vagyok, mert Sidious megint hamar elbukott. Az egy dolog, hogy a végső sikerre még a gonoszok közt se lesz soha esélye, de lényegében elég sokan simán lenyomják népszerűségben, amit szintén nem tudok hova tenni, de ez van.

 

Ma egyrészt Kylo-ra szavaztam. Dooku-t a filmek (nyilván elsősorban az Ep.2) alapján kifejezetten kedveltem és nagyon érdekes karakternek tartottam. A TCW viszont nálam egyértelműen elvett belőle. Bejött az arisztokratikus eleganciája és a modorossága, a komoly képzettsége és Ereje, Lee pedig ehhez rengeteget adott hozzá az alakításával. Mégis az Ep.2-nél az tetszett benne nagyon, hogy egy komplex figurát láttam megvillanni. Egy idealista politikust láttam, aki nem egy velejéig romlott gazember, nem akar totális diktatúrát, a rossz útra tért Köztársaságot akarja megreformálni, csak rossz és erkölcstelen eszközökkel. Úgy tekintettem rá, mint aki csak ki akarja használni Sidious-t a saját céljai elérésére, méltó ellenfelének tartja magát Palpi-hoz képest, de végül rajtaveszt és a két nagy stratéga csatáját elveszti. Ehhez képest a TCW-ban eléggé szertefoszlatták ezen illúzióimat és "visszafokozták" egyszerű gonosz karakternek, aki többnyire hűen követi mesterét és amúgy tényleg egy görény. Ráadásul a kalózokkal vagy éjnővérekkel szemben nem is éreztem akkora ásznak, szóval csalódtam az egészben.

Kylo Ren-ből pedig eleddig nem láttunk olyan sokat, nem tudom hova vezetik ki a karakterét, de nála még bizakodó vagyok, hogy nem rontják el. Az Ep.7 alapján egy egyedi, érdekes és potens antagonistát ismertem meg. Mivel Dooku-nál azt érzem, hogy összességében "besült" a karaktere, míg Kylo kapott egy remek nyitányt és bizakodó vagyok vele kapcsolatban, így ő kapta a voksom.

 

A másik oldalon Yoda-ra tettem. Az utálattól eljutottam oda, hogy Ahsoka nálam már TOP5 karakter, ami hatalmas nagy szó. Viszont a 3-ba még nem sikerült beférkőznie és nagyon nehéz dolga is lesz. Nagyon örülnék neki, ha minél tovább jutna, de Yoda nálam annyira erős, hogy nem tudok mit tenni. Hozzátenném, hogy szerintem nagyon rossz húzás volt ezt a szavazást így időzíteni. Ha szegény Ahsoka-nak valaha lenne esélye igazán átütő sikert elérni egy ilyen "versenyben", akkor az alighanem a mostani Rebels évadzárás után lenne esedékes, de pár nappal előtte összeteszik egy Yoda-val.

Ha kellően megérint és megüt az ominózus szál, akkor el tudtam volna képzelni, hogy a pillanatnyi katarzis közepette akár Yoda-val szemben is teret engedjek az extra szubjektivitásomnak és a lányra szavazzak. De most még így ez nem áll fenn és már nem is lesz erre lehetőég, mert szinte biztosan ki fog esni addig. Nagy kár érte pedig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.