Ugrás a kommentre

TCW-zenék és más próbálkozások


gunji

Ajánlott hozzászólás

Sokat gondolkodtam azon, hogy a youtube-on miért találni olyan keveset a TCW zenéiből: hasonlókat, mint amelyekből a lentebbi összeállítás készült. Talán a jogtulajdonosok leszedetik azokat? Nem készülnek ilyesmik, vagy csak nem kerülnek fel oda? Esetleg a minőséggel elégedetlenek? Nem tudom.

 

Hivatalos OST-t valóban évente kellett volna kiadni, hiszen évadonként legalább másfél-két órányi anyagnak kellene lemezre kerülnie, s nem valószínű, hogy most egyszerre annyit kiadnának: kimaradna sok minden. Ha egyáltalán kijön bármi is.

 

Így aztán még tavasszal neki is álltam, s készült pár részlet. Elsősorban - amennyire lehetséges - beszéd nélkül, de az effektek maradtak: valahogy szerintem a hangulathoz azok is hozzá tartoznak (de nagyon nem is távolíthatók el). Ha szabad - az elkészültekből ízelítőül itt egy kis válogatás, különös tekintettel az ötödik évadra. Hátha valakinek megtetszik egy-két taktus, s kedve támad neki is ilyet készíteni.

Szerkesztve: - gunji
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az eredeti terveimmel ellentétben az utóbbi hetekben nagyon-nagyon sokat gondolkodtam a folytatásról, főleg, hogy hol is lehetne elhelyezni ezeket a zenei mintákat. A youtube egy értelmes lehetőségnek tűnt, de mivel ebben az évben rengeteg számomra kifejezetten negatív esemény történt velem és nem szeretnék bevállalni még egyet, így ezt - sajnálom, de - nem vállalom be (legalábbis most nem). Azaz maradnék a topiknyitóban alkalmazott megoldásnál, amennyiben nem baj. De inkább jöjjön a lényeg: jöjjön pár zenei minta a sorozatból.

 

Az elsőhöz a zenei topikból vettem az ötletet: a Mortis-szál befejező perceiből

 

Másodikként egy rövidebb minta, Satine drámai halálát aláfestő dallomok (itt sajnos nem volt eltávolítható a teljes szöveg)

 

Mára zárjuk a sort az egyik kedvencemmel az ifjonc-szálból

Szerkesztve: - gunji
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét jelentkezek pár zenével: először Mortisba látogatunk, majd találkozunk az ötödik évad ifjoncaival, Obi-Wannal és a Zillo sárkánnyal.

 

 

Az első három részlet az "Overlords" című epizódból származik. Elsőként a már a zenés topikban is látott/hallott zene szerepel, amikor Anakin megküzd a társaiért (1:07)

 

A második részlet az epizód elején hangzik el, amikor hőseink megérkeznek Mortisba (0:50)

 

A harmadik nyúlfarknyi részlet zárja az epizódot, miután Anakin dönt, s inkább elhagyná Mortist (0:25)

 

A folytatásban egy rövidke részlet erejéig segítünk megszöktetni Obi-Want, a "Lawless" című epizódban (0:33)

 

Az ötödik évad jedi ifjoncai következnek, ez alkalommal a hazaérkezésüknek lehetünk fültanúi az "A Necessary Bond" című részben (1:04)

 

Befejezésül a "The Zillo Beast Strikes Back" című epizódban Zillotól búcsúzhatunk (2:14)

 

 

A következő alkalommal (jövő hét közepén) az ötödik évad zárószálából mazsolázhatunk.

Szerkesztve: - gunji
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.