Ugrás a kommentre

Star Wars filmzenék


Lenci

Ajánlott hozzászólás

  • 7 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

Pár hónappal ezelőtt érett meg bennem a gondolat, hogy a filmes Star Wars OST-kből begyűjtöm a lehető legtökéletesebb és legegységesebb változatokat. Akkor még nem sejtettem, hogy ennyi idő alatt fog ez sikerülni és nem csak annyiból fog állni, hogy megveszem, vagy letöltöm. 
Sokat kellett utánaolvasnom hozzá, ha valaki ezt szeretné elkerülni, akkor hagyja ki a következő bekezdéseket és töltögessen. Lehet, hogy nem fog kiderülni a leírásomból, de baromi jó cucc!! :D

 

Az ep4-6 zenéi 100%-ban ki lettek ugyan adva, de a 2 CD-s változatoknak borzalmas a hangminősége. A legjobb minőségű az Antológia kiadás, az viszont nem teljes. Szerencsére sikerült rálelnem egy rajongói változatra, ahol az Antológiai kiadás került kibővítésre a 2 CD-s változattal, úgy, hogy az is fel lett javítva és teljesen egységes lett a hangzása, természetesen kronológiai sorrendben.

 

Az előzmény trilógiából csak az ep1 zenéje került teljes terjedelmében kiadásra, annak viszont katasztrofális a vágása. Az ep2-3 csak 1 CD-s kiadást élt meg, ami azt jelenti, hogy 74 percnyi a zenei anyag, ez elég kevés egy több, mint 2 órás filmnél, aminek kb. 90%-a rendelkezik zenével. Viszont a hiányzó zenéket is el lehet ám érni anélkül, hogy a filmből szednénk ki gyenge minőségben egyéb háttérhangokkal, mivel a korábbi játékokhoz is ezeket a zenéket használták fel. Ezeknél a filmeknél sikerült rálelnem egy rajongói változatra, ahol a hivatalos OST-k kerültek kibővítésre a zenékkel a játékokból, úgy, hogy azok is fel lettek javítva és teljesen egységes a hangzása. Szóval, ennek a trilógiának is a 100%-os zenei anyagát lehet élvezni mostantól kronológiai sorrendben, tökéletes hangminőségben.

 

Ha valaki nem ismerné az FYC kifejezést, akkor olyan, mint én voltam korábban. :) Amikor egy filmnek a zenéjét nevezni szeretné a stúdió egy díjra, akkor készít egy ilyen CD-t és elküldi a bírálóknak. Ezek a CD-k nem azonosak a kereskedelmi kiadásokkal. Szerencsére azért ezek is felkerülnek ebay-re, így hozzá lehet jutni. Az ep7-8-Rogue One esetében olyan változatot sikerült találnom, ahol az OST ki van bővítve az FYC-vel, így sokkal hosszabbak és kronológia sorrendben vannak, természetesen tökéletesen hangminőségben.

 

A Solo-t elfelejtette a Disney Oscarra nevezni, így nem valószínű, hogy lesz FYC, de ez a változat is jobb, mint a kereskedelmi, mivel kronológia sorrendben van és ki van bővítve a stáblista zenéjével, ami a hivatalos kiadásról lemaradt, hirtelen a csúcsponton elhallgat az utolsó track.

 

Jó szórakozást hozzá, ez bármilyen hangrendszeren maximálisan élvezeti értéket nyújt! :)

 

 

Szerkesztve: - Brodie
  • Nagyon tetszik 6
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, SimonZ írta:

Brodie: nagyon köszönöm az utánajárást és a feltöltést is. A "baromi jó cucc" távol áll a valóságtól, ez igazi kincs! :) 

Szívesen, örülök, ha tetszik! :) 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Remélem még egy darabig fent maradnak ezek az anyagok. 

Igen, egy jó ideig még nem tervezem törölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Brodie, hát hová tűnt az a gyönyörűséges EpII-es elektromos gitár ebből a verzióból? :D 

Vajon erre mi lehet a magyarázat, hogy a te verziódban ez nincs benne.

6 órával ezelőtt, Donát írta:

Zseniális vagy, Brodie! :clap: Gyorsan lementettem mindet. Nagy köszönet érte!!!

Nagyon szívesen! :) 

 

Az az oka, hogy az általad linkelt verzió az Album változat, amit én töltöttem fel, az pedig a filmben hallható verzió, és a játékokban is ezeket használták fel.

Például a Sith-ek bosszújában a coruscanti csata a filmben dobszóval indul, ahogy az "én változatom" is, az OST-n viszont nincs dobszó.

Akik készítették az általam feltöltött az albumokat, a végére betették az Alternatív és Album változatokat is, csak én hagytam el őket, mert sosem volt már ezekhez kedvem, amikor végig hallgattam kronológiailag a film teljes zenéjét.

De ha szeretnéd, nagyon szívesen feltöltöm ma vagy holnap az alternatívákat a 9 filmhez. :)

A Solo-nál azért nem releváns, mert csak egy track lett kettévágva és az utolsó lett meghosszabbítva a stáblistával.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Brodie írta:

De ha szeretnéd, nagyon szívesen feltöltöm ma vagy holnap az alternatívákat a 9 filmhez. :)

 

Hát ha nem esik nehezedre, akkor szívesen venném. Én tuti letölteném.  De ha sok meló van vele, akkor hagyd. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Resistance-ből még nincs összeállítás?

Egyelőre még nincs több, sajnos.

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Brodie Ezek a zenék mennyiben mások mint amiket feltettél a saját topikjukba? :) 

Az ep7 esetében ez 16bites, korábban 24-est tettem fel, de kicseréltem erre, hogy egységes legyen a többivel. A Rogue One ugyanaz.

Az ep8-nál korábban feltettem az Isolated Scoret, ami a film teljes zenei anyaga, de sokkal gyengébb minőségű, mint ez. 

Várható, hogy készül majd egy olyan változat is, amiben az OST az FYC és a feljavított Isolated Score lesz kombinálva. :)

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Hát ha nem esik nehezedre, akkor szívesen venném. Én tuti letölteném.  De ha sok meló van vele, akkor hagyd. :) 

 

1 órával ezelőtt, SimonZ írta:

Csatlakozom Donáthoz, én is örülnék a teljességnek. :) (Akár egy negyedik pakk formájában, hogy ne kelljen megbontani a már meglévőeket.)

Spoiler

Parancsoljatok, itt van az összes Alternatív változat! :) Ezek eltérnek a filmekben ismertektől. Ugyanaz a könyvtárszerkezet, mint eddig, szóval csak simán be tudjátok a saját mappáikba másolni. Rosszul emlékeztem, nincs mind a 9 filmnek alternatív zenéje, de így is még plusz 640 megabyte. :D 

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És lenne 2 nagyon gonosz kérdésem is akkor a filmzene rajongókhoz:

Melyik Saga filmnek van a legjobb zenéje?

És John Powell vagy Michael Giacchino?

 

Nekem a válaszom az, hogy "amelyiket éppen nézem/hallgatom". :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Brodie írta:

És lenne 2 nagyon gonosz kérdésem is akkor a filmzene rajongókhoz:

Melyik Saga filmnek van a legjobb zenéje?

És John Powell vagy Michael Giacchino?

 

Nekem a válaszom az, hogy "amelyiket éppen nézem/hallgatom". :)

Én az előzmény filmek zenéit szeretem jobban, azok közül is a Baljós árnyakét mondanám, ha muszáj lenne választani egy filmet. Duel of the Fates, Across the Stars, Battle of Heroes, hogy csak egy-egy zenét említsek a 3 epizódból, amik úgymond "belém égtek". Imádom ahogy a kórust használja John Williams. Ezáltal sokkal drámaibbak, energetikusabbak az egyes darabok. Ott van még a The Droid Invasion, ami jobban tetszik, mint Darth Vader témája, a Flag Parade, ami a fogatverseny előtt szólal meg, a The Big Parade, aminél felemelőbb és vidámabb záró zene még nem volt a sagában, vagy Grievous tábornok témája, ami szintén egyedi.

A másik kérdésre már nehezebb választ adnom. Talán John Powell, főleg a bolgár női kórussal tarkított Marauders Arrive-nak köszönhetően, ami az egyik kedvencem lett. Ő pl. Williamstől vette a kórus ötletét, a SW hivatalos oldalán lévő interjúban mondta, hogy a mester inspirálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán is az ep5-öt tenném az első helyre, de a Baljós Árnyak simán dobogós nálam. :) 

Giacchino csodát művelt pár hét alatt, és olyan motívumokat alkotott, amelyek már első nézéskor is a fülemben maradtak. 

Évekkel a Rogue One előtt olvastam valahol, hogy Giacchino az új Williams, ami nyilván olyan hasonlat, amiből soha nem jöhet ki jól, de én is úgy gondolom, hogy jelenleg ő korunk egyik legjobb filmes zeneszerzője, viszont a RO-nál az az érzésem, hogy nagyon Williams-pótlék szeretett volna lenni, ahelyett, hogy a saját hangját kereste volna. 

Enfys Nest témája csodálatos és megunhatatlan! Kicsit lehet, hogy a Solo OST-je jobban tetszik, viszont Han Solo témáját pedig pont Willams szerezte, így kevésbé tudom Powell munkáját értékelni.

 

Csináljanak még egyet-egyet! :D  

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon köszönöm!

 

Az első kérdésre a kitérő válaszom, hogy majd most szépen újrahallgatom az összeset. ;) A Baljós árnyak nálam is dobogós, és az EP4-5 van még rajta. A 4-et tavaly ősszel hallottam zenekarral előadva, és újra lenyűgözött, ezért nem tudom azt mondani, hogy az 5-öt jobban szeretem.

És nálam egyértelműen Giacchino, remek zenéi voltak a Zsiványban, sokszor hallgatom újra. És egy filmben, ami percekkel azelőtt ér véget, hogy Williams klasszikus zenéje először elhangzik, nem zavar, ha valamelyest hajaz rá. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Brodie írta:

Melyik Saga filmnek van a legjobb zenéje?

És John Powell vagy Michael Giacchino?

Az elsőre az ep1-et mondanám. Az volt meg először CD-n, azzal a filmmel lettem rajongó, a Duel of the Fates klipet rongyosra néztem VHS-en, szóval nagyon közel áll hozzám az a zene.

A második fogós kérdés. Giacchino erősebb és egyedibb zenét tudott összehozni, aminek szerintem azért bőven megvan a saját hangja. Én nem érzem, hogy Williams-re hajaz, ellenben Powell-lel, aki nagyon sokszor nyúlt Williams dallamaihoz. Viszont az ő zenéjében meg pont az a jó, hogy sokszor érint meg így érzelmi szálakat, plusz imádom munka közben hallgatni. Elvan a háttérben, nem vonja el a figyelmet, mégis jó hangulatot teremt. Viszont az újdonságot mindig jobban szeretem, szóval Giacchino.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Brodie írta:

És lenne 2 nagyon gonosz kérdésem is akkor a filmzene rajongókhoz:

Melyik Saga filmnek van a legjobb zenéje?

És John Powell vagy Michael Giacchino?

 

Nekem a válaszom az, hogy "amelyiket éppen nézem/hallgatom". :)

 

Igaz külön egy Köszönömöt nyomtam amit hoztál, de nem lehet elég hálásnak remek anyag :D Az erővel köszönöm mégegyszer. 

A kérdésekre: Én nem szeretnék választani mindegyik jó csak más miatt.

A második kérdés: Nálam egyértelműen Powell még akkor is,ha a fő témát nem ő szerezte. Az ő munkájánál sokkal jobban átjött az SW érzés ellenben a Giacchinoval akinél teljesen érződött,hogy rövid idő alatt rakta össze  persze így is jó munkát végzett, de nekem nem kiemelkedő. Powellnél meg főleg Enfys Nest témája még mai napig bennem van. 

 

Az én kérdésem viszont olvastam, hogy Resistance-ből nincs ugye ilyen összeállítás, de a Rebelsből se? Vagy akár a Clone Wars esetleg? 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Brodie írta:

És lenne 2 nagyon gonosz kérdésem is akkor a filmzene rajongókhoz:

Melyik Saga filmnek van a legjobb zenéje?

És John Powell vagy Michael Giacchino?

 

Nekem a válaszom az, hogy "amelyiket éppen nézem/hallgatom". :)

Az első tényleg gonosz. Érzelmi szálak fűznek az EpII-hez, ezért elsőre azt mondanám. De objektíven nézve az EpI-re sokkal erősebb anyagot tett le az asztalra Williams. Úgy készített hozzá világklasszis zenét, hogy már készített korábban SW OST-t, mégis gyökeresen meg tudott újulni, az új érához teljesen új dallammotívumokat kreálva, ami mégis hangzásvilágában abszolút illeszkedik a régi filmekhez. Emberfeletti munka, hogy ezért az EpI.

 

A Powell vs. Giacchino kérdésben nincs szerintem semmi nehéz. Giacchino pazar munkát tett le az asztalra, remekül illeszkedve az EpIV zenei világához. A Solo zenéje egyelőre nem fogott meg, egyedül a kórusra kaptam fel a fejem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Kargarosz írta:

de a Rebelsből se? Vagy akár a Clone Wars esetleg? 

De van belőlük! Megtalálod őket a TCW és Rebels szekciókban. Nem tudom fent vannak-e még. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Az én kérdésem viszont olvastam, hogy Resistance-ből nincs ugye ilyen összeállítás, de a Rebelsből se? Vagy akár a Clone Wars esetleg? 

 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De van belőlük! Megtalálod őket a TCW és Rebels szekciókban. Nem tudom fent vannak-e még. 

 

UPDATE: A TCW 3. évadjában vannak track-ek, amelyek jobb minőségűek, mint a korábbiak, a Rebels esetében pedig mind a 4 évadnál vannak minőségi cserék és új zenék is!

 

7 órával ezelőtt, Donát írta:

az EpI-re sokkal erősebb anyagot tett le az asztalra Williams. Úgy készített hozzá világklasszis zenét, hogy már készített korábban SW OST-t, mégis gyökeresen meg tudott újulni, az új érához teljesen új dallammotívumokat kreálva, ami mégis hangzásvilágában abszolút illeszkedik a régi filmekhez. Emberfeletti munka, hogy ezért az EpI.

Ezzel nagyon egyetértek, a film minden dallama aranyat ér és erőset építkezik rá az ep2-3 de még a 7-8 is, és milyen jó volt a Duel of the Fates részlet a Solo-ban is. :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 02. 20. - 19:50, Brodie írta:

És lenne 2 nagyon gonosz kérdésem is akkor a filmzene rajongókhoz:

Melyik Saga filmnek van a legjobb zenéje?

És John Powell vagy Michael Giacchino?

 

Nekem a válaszom az, hogy "amelyiket éppen nézem/hallgatom". :)

Nekem is kb. ez a válaszom. :)  A klasszikus filmek zeneileg nagyon közel állnak hozzám, mert anno a látvány és a sztori mellett a zenének is óriási szerepe volt abban, hogy ennek az univerzumnak a rajongója lettem, de aztán az Ep I-II-III zenéje ugyanígy elvarázsolt, ezeken belül is főleg az Ep II zenéjét szeretem nagyon, de a másik kettő is kiváló. Szóval nincs kitüntetett album. :)

 

A második kérdésre viszont egyértelműen a Giacchino a válaszom. A Lost zenéjéért szerettem meg, és el nem tudtam volna képzelni, hogy a Star Wars-hoz is tud olyan szintű zenét szerezni, de nem csak hogy tudott, hanem mindezt pár hét alatt... Nagyon jól írták többen is, hogy a saját stílusában, de megtalálva a kapcsolódást Williams zenéjéhez, és hát a finálé zenéje valami elementáris. :)

A Solo zenéjét is szeretem, de ha választani kell, akkor a Rogue One nyer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 02. 21. - 18:33, Brodie írta:

 

 

UPDATE: A TCW 3. évadjában vannak track-ek, amelyek jobb minőségűek, mint a korábbiak, a Rebels esetében pedig mind a 4 évadnál vannak minőségi cserék és új zenék is!

 

Ezzel nagyon egyetértek, a film minden dallama aranyat ér és erőset építkezik rá az ep2-3 de még a 7-8 is, és milyen jó volt a Duel of the Fates részlet a Solo-ban is. :)

 

Én egyáltalán nem bánom, ha ezeket is feltöltenéd legalább teljes lenne a pack. Persze csak, ha nem probléma. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.