Ugrás a kommentre

R2-D2 & C-3PO


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Furcsálom, hogy éppen a Saga "elmesélőiről" nincs még topic, pedig hát ők az igazi főszereplők :lol:

E két droid szerintem a filmtörténelem leghíresebb mechanikus szereplői. C-3PO állandó szövegelése és R2-D2 hősiessége mindenkiben megmaradt. Ráadásul állandó cívódásuk - legalábbis az ep4-5-6-ban - a humor forrását is biztosítják.

C-3PO protokolldroid sokáig nem volt a kedvencem. Az ep2 viszont megkedveltette velem az aranybogarat (akkor még rozsdás-szürkés bogarat), hiszen egy alapvetően vicces karakter, és jobban belegondolva megszerettem, hogy állandan sopánkodik. Ráadásul akárcsak Anakin, ő is részről részre változik :lol: Viszont, csak nekem tűnik úgy, hogy a memóriatörléssel C-3PO jelleme is megváltozott?

R2-D2 a multifunkcionális kukáról meg hát mit is lehetne mondani. Mindig is imádtam, mindig is imádni fogom. Az ep3 óta azt is tudjuk, hogy ő a legfőbb krónikása a Saganak, és mint ilyen, mindig a főhős közelében marad (C-3PO általában a mellékszálat tartja figyelemmel), akciózik, titkolózik, mindig a legjobb helyen van és nála nagyobb hőst még nem termett a Galaxis (ha nem lép közbe az ep1-ben, nekünk most nincs Sagank :)).

 

kenny_baker19.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

C-3PO: Valamilyen oknál fogva az elöző gazdája a roncs-telepre hajította (milyen szerencse, igy aztán a kis Anakin megtalálhatta és össze-szerelhette). De vajon miért? Már az is eszembe jutott, hogy 3PO esetleg hibás példány, de legalábbis a filmben a többi protokoll-droid nem pofázik ennyit. Jó példa erre a Birodalom visszavág, ahol 3PO összetalálkozik egy hozzá hasonlatos társával. De az ep.1 elején látható ezüst szinű droid sem szó-szátyárkodik.

3PO karakterének különös bája, hogy egy szebb és diplomatikusabb kort jelképez. A sors fintora, hogy csak az ep.3-ban töltheti be azt a szerepet, amire kitalálták, ám itt is csak csetlik-botlik a zavaros események forgatagában és nem igazán érti mi megy körülötte ('I feel so helpless'). Bár az első részben még határozottan kijelenti, hogy utál repülni, a harmadik részben már ő maga vezeti a királynő hajóját. Úgy látszik elég fejlödőképes, ám ezt a fejlődést visszaveti a memoria-törlése és igy az ep.4-ben megint parázni kezd, amikor felülnek a Millenium Falconra.

3PO igazi nagy felemelkedése az utolsó részben éri, amikor is váratlanul istenként kezdik tisztelni, ám ő túl "jól nevelt" és túl demokratikus jellem ahhoz, hogy ezt méltányolja vagy hogy élvezze. Úgy általában elmondható róla, hogy sosincs igazán képben, nem úgy, mint három keréken guruló társa:

 

R2-D2: Ellentétben 3PO-val, aki a szeméttelepről származik, R2 vezetékeiben királyi kenő-anyagok folydogálnak. Nem kissebb dolgot mondhat el magáról, minthogy ő a királynő hajójának egyik szerelője... kivánhat-e egy asztro-droid ennél többet? :cry:

És R2 igyekszik nem alább adni a szinvonalat. Folyton az események sodrásában marad és igyekszik a tébláboló hősöket megmenteni amikor lehet. Részt vesz a Naboo-i ütközetben, megmenti Padmét a ropogósra süléstől, majd végül az ep.3-ra igazi akcióhőssé válik. Simán elintéz két harci droidot. Ám ez csupán a kezdet. A negyedik részben megkapja élete talán legfontosabb küldetését: a Halálcsillag terveinek örzését. R2-nak kemény feladat jutott: csak ő látja át az eseményeket teljesen, épp ezért, ahol lehet ott manipulálnia kell (Luke-nak csak Leia üzenetének egy részét mutatja meg, pont azért, hogy aztán információkat adjon meg Obi-Wanról). Végül jól ügyeskedik és később az összelapulástól is megmenti az esetlen hősöket, hogy a Yavin-i csatában való részvételéről ne is beszéljünk. Itt majdnem meg is hal, s talán e rossz élmény következtében ezután némileg háttérbe vonul és onnan tartja rajta szenzorait a történet fő csapás-irányán, azaz Luke jedivé válásán.

Persze ezt sem uszhatja meg könnyedén. Egy mocsári lény majdnem felfalja, de R2 szerencsére nem az a sértődös fajta. Még azt is szó nélkül türi, hogy Luke erő-levitációs próbálkozásainak van kitéve. Az utolsó részben aztán újabb feladatot kap, s kém-droidokat megszégyenitő precizitással olvad be Jabba kompániájába. Ám bármilyen leleményes is legyen a mi R2-nk, rávan szorulva a mindig értetlenkedő 3PO-ra, hisz beszélni nem tud, és csak ez a furcsa protokoll-droid tudja közvetiteni a 'szavait'.

 

Kettejükre kapcsolata jól mutatja, hogy az ellentétek valóban vonzzák egymást. :( A végére egy exkluziv kép, egy róluk szoló rajz-film sorozatból :cry:

 

mj05.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravo Bomarr. :41:

 

Egyébként az is érdekes, R2 mennyire szerény, és hűséges. Pedig akkora tudása van, hogy simán kérkedhetne vele. Az EPV-VI -ban pedig úgy tűnik, mintha Luke értené miket beszél a kis robot. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az is érdekes, R2 mennyire szerény, és hűséges. Pedig akkora tudása van, hogy simán kérkedhetne vele. Az EPV-VI -ban pedig úgy tűnik, mintha Luke értené miket beszél a kis robot. :(

 

 

A kérkedés "ritusa" nincs beléprogramozva :cry: Bölcs robot.

Artu volt a kedvencem mikor pici voltam úgy sajnáltam mikor szétlőtték :cry: , akkoriban nekem ez volt a dráma :cry: .

Van olyan, hogy nem egy nyelvet beszélünk és mégis egy nyelvet beszélünk :cry: .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakin, Luke és Obi-Wan megértik R2-t (Kenobi R4-el is tök jól elbeszélgetett), vagy az Erővel, vagy ez a füttyögő nyelv ugyanúgy megtanulható, mint teszem az a kettes számrendszer (valami logikának kell enne lennie, különben C-3PO sem értené meg). Meg aztán, mi is megértjük a különböző fütyüléseit, csiripeléseit, visításait.

 

Tegnap, hpgy néztem az ep5-t, elgondolkodtam azon, vajon mit gondol R2 Yodáról, mikor a kis manó felbukkan mögöttük a mocsárban. Végül is ő ismerte az ep3-ból. Azért jópofa, hogy a kis droid sose rontja el a Jedik játékát és nem fütyül közbe, hogy hőhe, ez Yoda,vagy nana, Kenobi ferdíti a tényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem emlékszem olyanra, hogy Kenobi elbeszélgetett volna R4-el. Ha jól rémlik, csupán parancsokat adott neki.

 

Ami még érdekes, hogy R2-nak már nem müködnek a Birodalom visszavágban az oldal-rakétái. Úgy tünik a két trilógia között is elég kalandos volt az élete... vagy csak szimplán elromlott menetközben :cry: (ha jól emlékszem régen volt egy olyan 'ál-hir' az sw.com-on, hogy az R2-eseknek idővel lejár a garanciájuk és nem javitják meg automatikusan őket... végülis ez igy egy magyarázat :()

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem emlékszem olyanra, hogy Kenobi elbeszélgetett volna R4-el. Ha jól rémlik, csupán parancsokat adott neki.  

 

Ami még érdekes, hogy R2-nak már nem müködnek a Birodalom visszavágban az oldal-rakétái. Úgy tünik a két trilógia között is elég kalandos volt az élete... vagy csak szimplán elromlott menetközben  :cry: (ha jól emlékszem régen volt egy olyan 'ál-hir' az sw.com-on, hogy az R2-eseknek idővel lejár a garanciájuk és nem javitják meg automatikusan őket... végülis ez igy egy magyarázat :()

 

Vagy Antilles kaptány kiszedette belőle, mert R2t csak egy kisegítő droidnak használta tárgyalásokkor.És hogy nézne ki ha egy mindent tudó svájci-bicska kisrobot szolgálná fel a kávét :cry:

És Luke se szokott beszélgetni vele, kivéve a hajóban mert ott van szótárgép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy csak éppen nem volt szüksége a rakétákra, mint az ep1-ben. Én nem láttam, hallottam olyat se a filmben, se máshol, hogy nem működnek a rakétái, vagy nincsenek meg. A periszkópja sincs meg akkor az ep5-ig mert odáig nem láttuk? Miért kéne minden részben használnia minden funkcióját, pl a fejfelemelését is csak egyszer használja, az N-1-es foglalatában.

 

Obi-Wan szólt R4-nek, hogy tud-e erősíteni a jelen, R4 válaszol neki, Kenobi megérti.

Luke beszélget R2-val a Dagobahn, mondja, hogy ismerős, erre R2 csipog, Luke meg azt feleli, hogy nem tudja, csak olyan ismerős. Ez nekem társaslgásnak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke R2-val társalog, nekem mindig úgy tűnt, hogy jóbaráti viszonyba kerültek. Nem számít, hogy R2 nem szerves lény.

Viszont Obi R4-ral már kevésbé. Köztük mindössze hivatalos az ismeretség. Az az érzésem, Obi-Wan nem egy droid párti. Szükséges rossz, hogy vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPVI-ban, Jabba bárkájánál jól jött volna neki az a rakéta. :(

 

Igen, talán, de nem biztos, hogy a homokba temetve tudta volna használni őket. A rakétái C-3PO-n nem tudtak volna segíteni, mindenképpen ki kellett halászni őket a homokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, talán, de nem biztos, hogy a homokba temetve tudta volna használni őket. A rakétái C-3PO-n nem tudtak volna segíteni, mindenképpen ki kellett halászni őket a homokból.

 

Az EPII-ben lelökte C3Po-t majd ellebegett... Az EPVI-ban is ezt szerette volna, csak a rakétái már nem működtek. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke R2-val társalog, nekem mindig úgy tűnt, hogy jóbaráti viszonyba kerültek. Nem számít, hogy R2 nem szerves lény.  

Viszont Obi R4-ral már kevésbé. Köztük mindössze hivatalos az ismeretség. Az az érzésem, Obi-Wan nem egy droid párti. Szükséges rossz, hogy vannak.

 

Ja mondjuk meg is jegyzi a 2.-ban, hogy ha a droidok gondolkodnának mi már rég nem lennénk, vagy valami ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPII-ben lelökte C3Po-t majd ellebegett... Az EPVI-ban is ezt szerette volna, csak a rakétái már nem működtek. Szerintem.

 

Tényleg, van abban valami, amit írsz :cry: R2 C-3PO után ugrott/esett, ahelyett, hogy repült volna. Vagy csak szolidaritásból :(

Oké, valószínűleg tényleg nem működtek már a rakétái.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, talán, de nem biztos, hogy a homokba temetve tudta volna használni őket. A rakétái C-3PO-n nem tudtak volna segíteni, mindenképpen ki kellett halászni őket a homokból.

 

Az EPII-ben lelökte C3Po-t majd ellebegett... Az EPVI-ban is ezt szerette volna, csak a rakétái már nem működtek. Szerintem.

Na ja, csak az ep6-ban akkor már semelyik barátja nem volt bajban, nem akarták őket beolvasztani, semmi dolga sem volt és a bármelyik pillanatban bekövetkező robbanás miatt ésszerűbb volt ugrani mint vacilálni a hajtóművel. És mint írtam, soha sehol semmilyen formában nincs említve a filmben, hogy azok a rakéták nem működnek, tehát működnek, csak nem használja őket (ha már sokszor hallom azt, hogy "a filmben nem volt, és maradjunk csak annál"). Mert pl szerintetek a Dagobahn hogy ment fel az X-Szárnyú tetejére? Szvsz nem Luke hátán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2 szokott kockáztatni. És jó láthatóan nem esett semmi baja (C térdig belefúródott a homokba, méghozzá fejjel lefelé, és neki se lett baja). Több kockázat volt abban, hogy begurult a Geonosisi arénába, mint ebben az ugrásban. Gondolom saját maga is fel tudta mérni a talajt (elvégre droid érzékelői kicsivel többet érzékelhetnek a homok lazaságából, mint mi a szemünkkel) és rájött, hogy felrobbanni kellemetlenebb, mint homokba zuhanni. Ez ésszerű.

 

Máshol meg besegítik az x-szárnyúba. Az határozottan látszik.

Ennyi lustaság megengedhető neki. Meg szerintem az Eta-2-esbe is úgy emelték bele, mert az is ilyen fellül foglalatos, bár ezt nem mutatták soha (meg azt sem, hogy maga szállt be, de azt pl nehéz elképzelni, hogy beugrik :( De végül is oda még akár Anakin is felemelhette kézzel, nem olyan magas az Eta-2-es, mint az X-Szárnyú).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2-t az X-wingbe géppel rakják be és a Dagobah-i mocsárban igenis jól jött volna neki a rakéta, mert akkor nem taknyol bele a szmötyibe és nem rágcsálja meg a helyi élővilág egyik jeles képviselője. Ezért irtam azt, hogy 'Birodalom visszavágban kiderül, hogy nem működnek az oldal-rakétái'... irhattam volna, hogy a régi trilógiában kiderül, de valójában a többi részben nem volt szüksége rá (bár most, hogy Ody mondja: az ep.6-ban teljesen logikus lett volna; ha vannak rakétái minek fejel bele a homokba és ad plusz munkát másoknak azzal, hogy őt is kimenteni/tisztogatni keljen, és miért nem repült át a többiekhez ... ebben én nulla logikát látok; jó észrevétel Ody :( )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyha R2ban működtek volna a rakéták akkor miért kellene géppel belerakni a hajóba?

Az Endori csatában is megtehette volna hogy átrepül a bunker egyik oldaláról a másik oldalára, stb.

 

Én azt nem értem hogy az EpIIben miért löki le C3PO-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2-t az X-wingbe géppel rakják be és a Dagobah-i mocsárban igenis jól jött volna neki a rakéta, mert akkor nem taknyol bele a szmötyibe és nem rágcsálja meg a helyi élővilág egyik jeles képviselője. Ezért irtam azt, hogy 'Birodalom visszavágban kiderül, hogy nem működnek az oldal-rakétái'...

Érdekes, számomra egyáltalán nem derül ki, mert nem igazán láttam sehol sem szikrázni, mint Jango háti rakétáját. Ez csupán FELTÉTELEZÉS, nem kész tény. A mocsárban mintha Luke parancsba adta volna neki, hogy maradjon ott, míg ő körülnéz. Peche volt, mert az X-szárnyú megbillent ő meg belepottyant a lébe, s mint tudjuk, rakéta vízben nem használható, így megkostolták.

A hajónál meg már írtam. Hopp, Luke gazda három másodperc múlva darabokra robbantja a hajót. Jé, nekem két másodperc kell annak a vacaknak az elővételéhez, és még vagy három, míg végre emelkedni is kezdek, hogy az előre haladásról ne is beszéljek... ja de nekem a hajón kéne átrepülnöm, lehetőleg fölötte, mert ugye a vitorlák között már manővereznem is kéne, és akkor a haverok már álljanak is egy kicsit a felrobbanó hajó mellett, míg én landolok, mert mégis csak könnyebb landolni álló alkalmatosságon. És akkor még húzzák is ki C-3PO komámat, akit a homokba taszítottam. Igen, még ha Luke gazda késik is, és legalább öt másodperc kéne neki szétdurrantani ezt a vacakot, nekem akkor is legalább fél percembe tellene a hajtómű beizzításától addig, hogy landoljak a deregjén és akkor a komámat még ki se húztuk. Ja, hogy közbe szétvisz minket a felrobbanó bárka (ha egyáltalán elérem)? Nem számít. De mégis, inkább fejest ugrok a finom puha és meleg homokba, ami láthatólag C-t is felfogta, pedig fejjel lefelé fúródott bele a homokba és az még a robbanástól is megvéd, és max három másodperc kell az eléréséhez, vagy annyi se és fix helyem is lesz, jöhetnek értem a gazdik is... ugrás.

 

A lényege ennek: Luke azonnal robbantott, R2-nak meg nem csak beindítania kellett magát, hanem mozgásba lendülni, megkerülni a bárkát, landolni és mindeközben Luke-ék el sem mozdulhattak a bárka mellől, mert akkor R2 nehezen landol (nem tűník valami jól manőverezhetőnek), és utánna még C-t is fel kéne szedni. Közben a felrobbanó bárka darabokra szedi őket. Tehát így nézve R2 a barátai élete és a saját léte miatt sem használhatta a hajtóműveit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, számomra egyáltalán nem derül ki, mert nem igazán láttam sehol sem szikrázni, mint Jango háti rakétáját. Ez csupán FELTÉTELEZÉS, nem kész tény. A mocsárban mintha Luke parancsba adta volna neki, hogy maradjon ott, míg ő körülnéz. Peche volt, mert az X-szárnyú megbillent ő meg belepottyant a lébe, s mint tudjuk, rakéta vízben nem használható, így megkostolták.

 

Ez persze, hogy feltételezés, akárcsak az ellenkezője, miszerint még mindig müködnek a rakétái. Hisz ez ugyanugy nem támasztható alá, mint az előbbi. De azért azt jegyezzük meg, hogy pl. az ep.3-ban simán kitudja védeni, hogy a robot karjából ne a földre essen... tehát az X-wingről való leesést simán ki kéne tudnia védeni. Mivel robot, igy nála nem kell a meglepődöttség érzésével számolni. (egyébként meg miért kéne füstölnie mint Jango háti-zsákjának... Jangonak azért füstöl, mert nem tudja, hogy nem müködik, de megprobál elrepülni... R2 viszont minek probálna repülni egy olyan rakétával, amiről tudja, hogy nem müködik? :( )

 

A hajónál meg már írtam. Hopp, Luke gazda három másodperc múlva darabokra robbantja a hajót. Jé, nekem két másodperc kell annak a vacaknak az elővételéhez, és még vagy három, míg végre emelkedni is kezdek, hogy az előre haladásról ne is beszéljek... ja de nekem a hajón kéne átrepülnöm, lehetőleg fölötte, mert ugye a vitorlák között már manővereznem is kéne, és akkor a haverok már álljanak is egy kicsit a felrobbanó hajó mellett, míg én landolok, mert mégis csak könnyebb landolni álló alkalmatosságon.

 

Egyrészt: R2-nek még rengeteg ideje van a leesés után. Másrészt: nem értem minek kéne Landoéknak odébb állniuk meg hasonlók. R2 anno simán átrepült egy robot-gyáron és pontosan oda-manöverezett ahova kell. Most miért ne tudna teszem azt elrepülni vagy a kis bárkára vagy simán előre a sivatagba, csak ne a robbanó bárka tővébe(!!!), ahol aztán majd utolag felszedhetik. Mennyivel kényelmesebb és logikusabb lenne, nem? (ráadásul mivel nem irányitott esésről van szó, hanem lebukfencezésről, simán meg is sérülhetne)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2-t az X-wingbe géppel rakják be és a Dagobah-i mocsárban igenis jól jött volna neki a rakéta, mert akkor nem taknyol bele a szmötyibe és nem rágcsálja meg a helyi élővilág egyik jeles képviselője. Ezért irtam azt, hogy 'Birodalom visszavágban kiderül, hogy nem működnek az oldal-rakétái'... irhattam volna, hogy a régi trilógiában kiderül, de valójában a többi részben nem volt szüksége rá (bár most, hogy Ody mondja: az ep.6-ban teljesen logikus lett volna; ha vannak rakétái minek fejel bele a homokba és ad plusz munkát másoknak azzal, hogy őt is kimenteni/tisztogatni keljen, és miért nem repült át a többiekhez ... ebben én nulla logikát látok; jó észrevétel Ody  :( )

 

Ha R2-öt géppej rakják be akkor , a Dagobah-n ,hogy kerül az X-szárnyúba?Ott nem volt gép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is sok lehetősége lett volna R2-nak a 4-5-6 alatt, hogy használja a rakétáit. Korábban megtette ha lehetett, de 2x év után már nem. Én ebből azt veszem ki, hogy nem működött ez a funkciója. És még lehet, hogy sok másik sem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha R2-öt géppej rakják be akkor , a Dagobah-n ,hogy kerül az X-szárnyúba?Ott nem volt gép.

 

Luke berakja... akár mentális akár fizikai erővel... ezutobbit megnézném :( Ahogy azt is, ahogy szépen lassan Luke megtisztitja a sok dzsuvától a gépet... érdekes mellékszál lenne :cry:

 

Másik lehetőség, hogy az X-wingnek van olyan műszere/ felszerelése, amivel betudja tenni az R2-eseket. Ez elég logikus is lenne :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2-t az X-wingbe géppel rakják be és a Dagobah-i mocsárban igenis jól jött volna neki a rakéta, mert akkor nem taknyol bele a szmötyibe és nem rágcsálja meg a helyi élővilág egyik jeles képviselője. Ezért irtam azt, hogy 'Birodalom visszavágban kiderül, hogy nem működnek az oldal-rakétái'... irhattam volna, hogy a régi trilógiában kiderül, de valójában a többi részben nem volt szüksége rá (bár most, hogy Ody mondja: az ep.6-ban teljesen logikus lett volna; ha vannak rakétái minek fejel bele a homokba és ad plusz munkát másoknak azzal, hogy őt is kimenteni/tisztogatni keljen, és miért nem repült át a többiekhez ... ebben én nulla logikát látok; jó észrevétel Ody  :( )

 

Ha R2-öt az X-szárnyúba géppel rakják, akkor hogy kerül a Dagobah-n a gépbe?Ott nem volt gép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha R2-öt géppej rakják be akkor , a Dagobah-n ,hogy kerül az X-szárnyúba?Ott nem volt gép.

 

Yoda belebegtette. :(

 

Komolyra fordítva. Ez az egyetlen esetleges érv amellett, hogy talán mégis működött a rakéta. Az is lehet, hogy akkor égett ki teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.