Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

A Traitort láttam angolul. Beleolvastam. Pénzileg most sok lett volna még az is.

e-book? Úgy ingyen van. (nekem is csak úgy van meg) :wink:

 

Olyan bizarr, hogy Jacen testvére Anakin és ugyanolyan műszaki zseni, mint a nagyapja...

Ben is hasonlít Benre?

A keresztnév mindig tanulnivalót takar, a vezetéknév pedig azt amit már tudunk, az örökséget.

Nem tudom, hogy a két Ben hasonlít-e egymásra, mert a fiatalabbik még csak 3 éves a legkésőbb kiadott könyvben :evil:

Anakin Solo tényleg hasonlít a nagyapjára, főleg jellemben. Meglepődtem, amikor az egyik AOTC előtt kiadott könyvben néhány a filmben is meglévő dolgot mondtak neki. pl "ne akarj túl gyorsan felnőni"

Jacen Solo nevét Tim Zahn a fia egyik barátjáról nevezte el, akit Jasennek hívtak. Itt a kersztnév is örökség. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

e-book? Úgy ingyen van. (nekem is csak úgy van meg) :wink:

 

És hol találni??

Én mindent olyan nehezen. Mindig ilyen fórumos módon sikerül :)

 

Modi: láttam más hozzászólásaidból, hogy elég jártas vagy az EU-ban. Plusz figyelsz a részletekre. Én már sokat felejtettem és kissé le is akadtam. A „A New Hope” előtti idők homályosak.

:): Az infók, amiket az EPII elemzés topic-ban írtál, azt EU-ból tudod ugye?

Az archivum, a Rishi köd etc. :? :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

e-book? Úgy ingyen van. (nekem is csak úgy van meg) :wink:

 

És hol találni??

Én mindent olyan nehezen. Mindig ilyen fórumos módon sikerül :)

Nagyon sok angol SW e-bookot megtalálsz itt: ( szörnyen lassú, és az orosz nyelv ne tévesszen meg )

http://hungryewok.narod.ru/sw/books.htm

 

Ha gyorsabb letöltést akarsz akkor keresgélj DC++on

 

Modi: láttam más hozzászólásaidból, hogy elég jártas vagy az EU-ban. Plusz figyelsz a részletekre. Én már sokat felejtettem és kissé le is akadtam. A „A New Hope” előtti idők homályosak.

:): Az infók, amiket az EPII elemzés topic-ban írtál, azt EU-ból tudod ugye?

Az archivum, a Rishi köd etc. :? :39:

Amiket az ep2es topicban írtam csak egy része EU, a Rishi ködös pl nem.

Ha valamire nem emlékszel, vagy homályos, csak kérdezz, arra van a fórum. :wink: Pontosan mire vagy kíváncsi a New Hope előttről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan mire vagy kíváncsi a New Hope előttről?

 

Van pár triviális, ami mégsem teljesen tiszta. Péld: a Jedik mikor tudják meg, hogy Dooku Sith? A CW idején ugye? Vagyis nem az EP3 elején, mint ahogy azt valaki írta valahol, az azért sántítana.

 

A másik, az egy nagyobb halmaz, talán megérne egy külön témát. A Sith era, vagyis pontosan mit vallanak a Sithek, mit a Jedik, hogy lettek ellenségek? Mi van az archívumban?

Egy folytatásban mintha olvastam volna, hogy egy Jedi kimentett infokat onnan és elrejtette...Luke a nyomára bukkan. Állandóan végiglapozni egy polcnyi könyvet, ah, csak foszlányok vannak a fejemben.:)

 

Ja és talán újra kéne olvasnom az összes könyvet, mert annyi apróság van, összefüggések, ami fel sem tűnik, hogy ihaj.

A Rishi köd honnan :):

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik, az egy nagyobb halmaz, talán megérne egy külön témát. A Sith era, vagyis pontosan mit vallanak a Sithek, mit a Jedik, hogy lettek ellenségek? Mi van az archívumban?

 

A starwars.hu-n van pár jó írás a Sith és Jedi történelemről

http://www.starwars.hu/enciklopedia/vilaga...oldal_alcim.htm

 

http://www.starwars.hu/enciklopedia/vilaga...oldal_alcim.htm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A starwars.hu-n van pár jó írás a Sith és Jedi történelemről

 

Ja ezekbe nemrég belekóstoltam. Kicsit száraz, iskolás, azért végigrágom. Azt gondoltam talán valami könyv, regény is van ezekről az időkről. Tudom magyarul ne számítsak rá. :)

 

:) Az érdekelne, hogy ezekből mennyi Lucas kinyilatkoztatása. Nem mintha csak azt tartanám SW-nek amit ő mond, csak feltűnt hogy van némi ellentmondás az EU egyes dolgai között.

Szóval örülnék egy egységes galaxis és karaktertörténetnek, mert így kicsit átláthatatlan az egész. Jó hogy vannak alternatív történetek, csak legyen egyértelmű, hogy melyik történet melyik párhuzamos galaxis-idősík története.

Van, hogy a film és a belőle készült könyvváltozat is más. Persze sokszor ezek apróságok, engem mégis nagyon összezavarnak, hogy akkor most mire hivatkozzak, vagy mi alapján beszélgetek egy karakterről mikor a könyv más, mint a film. Az egyéni értelmezés jó dolog, mégis fura, hogy a filmből másképp látom ugyanazt a karaktert, mint a könyvből. Anakint például. Nem egyszerűen több részlet derül ki, hanem más megvilágításba helyezi a motivációkat. :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja ezekbe nemrég belekóstoltam. Kicsit száraz, iskolás, azért végigrágom. Azt gondoltam talán valami könyv, regény is van ezekről az időkről. Tudom magyarul ne számítsak rá. :)

 

:? Az érdekelne, hogy ezekből mennyi Lucas kinyilatkoztatása. Nem mintha csak azt tartanám SW-nek amit ő mond, csak feltűnt hogy van némi ellentmondás az EU egyes dolgai között.

Szóval örülnék egy egységes galaxis és karaktertörténetnek, mert így kicsit átláthatatlan az egész. Jó hogy vannak alternatív történetek, csak legyen egyértelmű, hogy melyik történet melyik párhuzamos galaxis-idősík története.

 

A Sith-érát csak a Tales Of The Jedi, a Jedi vs. Sith képregénysorozatokból, és a Knights Of The Old Republic játékokból lehet megismerni. Könyv sajna nincs...

 

Hogy van-e köztük lucasi kinyilatkoztatás? Kétlem...

Minden esetre az egységesítés szerintem is jó ötlet, mondjuk egy teljeskörű enciklopédia...hmmm :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sith-érát csak a Tales Of The Jedi, a Jedi vs. Sith képregénysorozatokból, és a Knights Of The Old Republic játékokból lehet megismerni. Könyv sajna nincs...

 

A link amit Modi adott, egész jó bánya, Sith-éra ott se van.

 

A KOTOR. Ja. :)

Utoljára a :twisted: Diabló 2-vel játszottam előtte meg csak a Final Fantasy :63: volt...már nem merek belevágni semmi ilyen játékba...belebetegszem... egész nap csak a játék...a vég az, amikor az élet minden helyzetében csak a játékra tudsz gondolni :43: ...túlestem ezen...

 

Hogy van-e köztük lucasi kinyilatkoztatás? Kétlem...

Minden esetre az egységesítés szerintem is jó ötlet, mondjuk egy teljeskörű enciklopédia...hmmm :)

 

Az amazon.com-on jártam, mik nem vannak külhonban :? , már beindult a több könyv egyben menet, pl 4-5-6 egy kötetben. Érdemes ezt kiterjeszteni, mondjuk a filmek közötti időszakokra is beiktatni...álmodozom... és lenne egy Dűnéhez hasonló könyvciklus...

 

 

Tele van az oldal Tao és az Sw, Az Sw filozófiája és ehhez hasonló könyvekkel…ez nem jelenti azt, hogy jók is, csak hogy ott vannak...végül is ezekre magunktól is rájöhetünk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A link amit Modi adott, egész jó bánya, Sith-éra ott se van.

Valakinek írnia kéne már pár jó könyvet ebben a témában is. Stover például? :)

 

és lenne egy Dűnéhez hasonló könyvciklus...

Így igaz! A legutóbbi Dűne kiadások példaértékűek!

 

Tele van az oldal Tao és az Sw, Az Sw filozófiája és ehhez hasonló könyvekkel…ez nem jelenti azt, hogy jók is, csak hogy ott vannak...végül is ezekre magunktól is rájöhetünk...

Az ilyen könyvektől nagyon ódzkodok, sok bennük az erőltetett belemagyarázás + egyéb hülyeségek. De sajna már divat ilyeneket kiadni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van pár triviális, ami mégsem teljesen tiszta. Péld: a Jedik mikor tudják meg, hogy Dooku Sith? A CW idején ugye?

 

Nem. Az EPII végén Yoda már tudja. A Jedi tanácsteremben mondja Obinak és Macenak, hogy Dooku átállt a sötét oldalra. Ergo sith lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik, az egy nagyobb halmaz, talán megérne egy külön témát. A Sith era, vagyis pontosan mit vallanak a Sithek, mit a Jedik, hogy lettek ellenségek? Mi van az archívumban?

Hogy lettek ellenségek? 500 évvel a Köztársaság megalapulása után egy Jedi (Xendor) áttért a Sötét Oldalra (elsőként). Követőket gyűjtött, de aztán legyőzték őket, és eltűntek az ismeretlenben, ahol 20 000 évig építgették titokban a Sith birodalmat. Aztán persze a Köztársaság rájuk talált és... :evil:

 

Egy folytatásban mintha olvastam volna, hogy egy Jedi kimentett infokat onnan és elrejtette...Luke a nyomára bukkan. Állandóan végiglapozni egy polcnyi könyvet, ah, csak foszlányok vannak a fejemben.

Luke rengeteg helyen talált rengeteg infót az arhívumból. Egyébként valszeg a Szökevények című könyvre gondolsz

 

A Rishi köd honnan

Ahogy azt már ott is elmondtam a hivatalos oldalon írták, az aki a filmhez csinálta a képernyőkön lévő kiírásokat (köztük azt amin a Rishi köd rajta van) és a hologrammokat. Egyébként a Rishi ( a bolygó, nem a törpegalaxys ) már az EU-ban is létezetta film előtt.

 

Ja ezekbe nemrég belekóstoltam. Kicsit száraz, iskolás, azért végigrágom. Azt gondoltam talán valami könyv, regény is van ezekről az időkről. Tudom magyarul ne számítsak rá. :?

 

:) Az érdekelne, hogy ezekből mennyi Lucas kinyilatkoztatása. Nem mintha csak azt tartanám SW-nek amit ő mond, csak feltűnt hogy van némi ellentmondás az EU egyes dolgai között.

Szóval örülnék egy egységes galaxis és karaktertörténetnek, mert így kicsit átláthatatlan az egész. Jó hogy vannak alternatív történetek, csak legyen egyértelmű, hogy melyik történet melyik párhuzamos galaxis-idősík története.

 

A Sith-érát csak a Tales Of The Jedi, a Jedi vs. Sith képregénysorozatokból, és a Knights Of The Old Republic játékokból lehet megismerni. Könyv sajna nincs...

 

Hogy van-e köztük lucasi kinyilatkoztatás? Kétlem...

Minden esetre az egységesítés szerintem is jó ötlet, mondjuk egy teljeskörű enciklopédia...hmmm :)

Lucas kinyilatkoztatása a Sith Eraval annyi, hogy a Tales of the Jedi sorozat írói megkeresték őt, és megkérdezték, hogy mit nem szabad. Ja és a Dark Lord of the Sith kifejezést ő találta ki.

Csak az Infinities történetek játszódnak alternatív galaxisban, egyébként meg az az információ nyer, amelyiknek nagyobb a canonszintje. A Sith Eráról elég sok infó van még szerepjátékkönyvekben, és a hivatalos oldalakon.

Könyv pedig lesz! (persze nem itthon) 2006 októberben jelenik meg, és Drew Karpyshyn írja majd ( ő írta a KOTOR storiját ) Eredetileg 2 könyvet akartak megjelentetni a Sith Erában, de az írónő ( Elizabeth Hand ) TEGNAPELŐTT meggondolta magát, úgyhogy csak 1 lesz...

Az egységesítésről: Az EU már olyan szinten túlnőtte magát, hogy egy teljeskörű enciklopédia kiadása könyvformában kivitelezhetetlen lenne. A Lucas Licencingnek van egy digitális formában, de megmondták, hogy ne is várjunk a kiadására...

A Dűne csak pár könyv, az SW pedig több száz... (tényleg annyi) Nem lesz összefoglalt egységes kiadás.

 

Utoljára a  Diabló 2-vel játszottam előtte meg csak a Final Fantasy  volt...már nem merek belevágni semmi ilyen játékba...belebetegszem... egész nap csak a játék...a vég az, amikor az élet minden helyzetében csak a játékra tudsz gondolni  ...túlestem ezen...

De mi abban a rossz :D: :o Hagyd, hogy a játék töltse ki minden gondolatod! Do it! :twisted:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. Az EPII végén Yoda már tudja. A Jedi tanácsteremben mondja Obinak és Macenak, hogy Dooku átállt a sötét oldalra. Ergo sith lett.

 

Ventress is a sötét oldalon állt mégsem volt Sith. Dooku jól ki is röhögte :evil:

 

Jaj Modi: te vagy az én emberem. :)

 

Azért ha nem is mind a sokszáz könyvet, de legalább a TPM-től a ROTJ-ig tartó időszakot, a fővonalon maradva, a hat film közti hézagokat kitöltve... bár remélem ezt a sorozatok, az animációs filmek megteszik és akkor Halleluja.

Nekem nagyon, de nagyon hiányoznak a filmekből a női Jedik, a sötétek főleg...

:): Sith nő van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress is a sötét oldalon állt mégsem volt Sith. Dooku jól ki is röhögte :evil:

 

Van a filmek és az EU. A filmek világában nincs olyan, hogy sötét Jedi meg hasonlók. Vagy Jedi, vagy éppen ha a sötét oldalra állt, akkor sith. Hogy mi volt a CW-ben és a könyvekben, az irreleleváns ha a filmeket vesszük alapul. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Úgy tudom a Sithek előbb voltak és sokan"

 

Hát igen ezt a verziót ismertem előbb. Modi rávilágított, hogy a Jedik előbb voltak. Bár a köztársaság előtt még mindig lehetett valami más. Na igen és akkor voltak a Sithek. A káoszból nőttek ki és egyénekként követték a belső harcos szellemet. Roninok voltak mielőtt szamurájok lehettek volna. Pazar. Megyek meg is írom a saját EU-mat. :water:

 

(Ez mi? Gúnyos arcot vágó emotikon?

:56:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van a filmek és az EU. A filmek világában nincs olyan, hogy sötét Jedi meg hasonlók. Vagy Jedi, vagy éppen ha a sötét oldalra állt, akkor sith. Hogy mi volt a CW-ben és a könyvekben, az irreleleváns ha a filmeket vesszük alapul. :)

 

Közben magam is rájöttem. Végül is tudták, hogy van egy Sith mester, akinek egy tanítványát elbuktatták, ebből nem nehéz arra a következtetésre jutni, hogy Dooku az új tanítvány.

 

Csak nem egyértelmű. A filmek szerint, ezek szerint, max két lovag állhat a sötét oldalon?

És mi van az elveszettekkel? Azok nem tudják maguktól felfedezni a sötétséget, csak egy mester által? A Jedik nem tanítják meg a kölköknek mi az a sötétség, csak azt hogy óvakodj tőle, ettől és ettől az érzéstől mert odajutsz és elemészt?

 

- Ne nézz le! Ne nézz le!

- Miért?

- Mert lezuhanok.

 

Vagy:

- Ne fogd meg, mert forró!

- Milyen az a forró?

- Fogd meg és megtudod.

 

Vagyis kezdetben vala a világosság, aztán belép az életedbe egy Sith és elcsábít, vagy felfedez mielőtt a Jedik felfedeznének, s lőn sötét s ég?

Úgy tudom a Sithek előbb voltak és sokan, aztán elfajultak, és a Jedik a Sithek megreformálásáért lettek, aztán mikor a Jedik is elfajultak, a megreformált Sith-ek revansot vettek, akik a Jedik megreformálásáért lettek.

Vagyis a sötétség megelőzi a világosságot. Mi is sötét helyről jövünk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz: Én csak a film alapján értelmezem a dolgokat. Az elveszett Jediket én nem úgy tekintem, hogy a sötét oldalon kötöttek ki. Ugyan miért? Lehet, hogy valaki azért vált ki a rendből, mert szerelmes lett és családot alapított. Nem állhat minden mögött a sötét oldal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerelmes lett és családot alapított. Nem állhat minden mögött a sötét oldal.

 

Nem is mondtam, hogy mindenki. Olvastam is olyan történetet ahol csak pont ezért lépett ki egy Jedi. A nevekkel mindig bajban vagyok. Viszont nem tudom Dooku, hogy kavarodott Sidius kegyeibe.

 

Szerintem Anakin, ha Sidiust megöli Windu, akkor is a sötét oldalon végezi. Azt sem tartom kizártnak, ha késik, vele kezdte volna.....aztán beveti magát a archivumba és lenyul mindent a Sithekről, megszökik Padméval és az egyensúly meg...mit tom én mi lesz vele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Úgy tudom a Sithek előbb voltak és sokan"  

 

Hát igen ezt a verziót ismertem előbb. Modi rávilágított, hogy a Jedik előbb voltak. Bár a köztársaság előtt még mindig lehetett valami más. Na igen és akkor voltak a Sithek. A káoszból nőttek ki és egyénekként követték a belső harcos szellemet. Roninok voltak mielőtt szamurájok lehettek volna. Pazar. Megyek meg is írom a saját EU-mat.  

A Jedik előtt léteztek a Sithek mint egy gyíkszerű faj a Korribanon. Tudták használni az Erőt, de nem feltétlen rosszra. Aztán a kitaszított sötétjedik( Xendor követői ) rájuktaláltak és kihasználták/írtották/manipulálták amíg csak néhány korcs maradt, és létrehozták a saját rendjüket, amit a Sithekről neveztek el. Ez a valódi Sith rend, akik a Sötét Oldalt követik és akiket a filmekből is ismerhetünk. A Köztársaság előtt meg volt a Rakata Birodalom ( meg a Huttok terjeszkedtek nagyon )

 

Sith nő van?

Csak egy. Bár a Lucas Licencing azt hangoztatja, hogy nem is Sith, a kiadványokban mégis a Dark Lady of the Sith tisztséget birtokolja. A neve Shira Elan Colla Brie Lumiya. (komolyan)

 

Szisz: Én csak a film alapján értelmezem a dolgokat. Az elveszett Jediket én nem úgy tekintem, hogy a sötét oldalon kötöttek ki. Ugyan miért? Lehet, hogy valaki azért vált ki a rendből, mert szerelmes lett és családot alapított. Nem állhat minden mögött a sötét oldal.

Az EU szerint is csak egy kis részük tért át a Sötét Oldalra. Az elveszett 20-ak egyébként csak azok az elveszett Jedik akik mesterként léptek ki, és a Ruusani csata után. Ez azért van mert az EU-ban "picit" több mint 20 Jedi lépett ki...

 

EDIT:

Viszont nem tudom Dooku, hogy kavarodott Sidius kegyeibe.

Dooku kereste Sidioust, és Gunray segítségével talált rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik előtt léteztek a Sithek mint egy gyíkszerű faj a Korribanon. Tudták használni az Erőt, de nem feltétlen rosszra. Aztán a kitaszított sötétjedik( Xendor követői ) rájuktaláltak és kihasználták/írtották/manipulálták amíg csak néhány korcs maradt, és létrehozták a saját rendjüket, amit a Sithekről neveztek el. Ez a valódi Sith rend, akik a Sötét Oldalt követik és akiket a filmekből is ismerhetünk. A Köztársaság előtt meg volt a Rakata Birodalom ( meg a Huttok terjeszkedtek nagyon )  

 

Sith nő van?

Csak egy. Bár a Lucas Licencing azt hangoztatja, hogy nem is Sith, a kiadványokban mégis a Dark Lady of the Sith tisztséget birtokolja. A neve Shira Elan Colla Brie Lumiya. (komolyan)

 

 

Wow! Na az erdeti Sithség, az az ami döfi nekem, bár nem sokat tudok róla, csak érzem :)

 

Anakint jól átverte magát a palánkon. A Sithségit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudja valaki véletlenül, hogy M.A. Stackpole 5.X-szárnyű könyve, az Isard's revenge miért nem jelent meg magyarul? Úgy tudom, hogy 5 kötetből áll a sorozat, angolul már láttam is, de magyarul még soha. Mintha nem is létezne.

Mostanság meg is született bennem az elhatározás, hogy beszerzem angolul, amint látom valahol. Sokáig tart majd elolvasni, mert angol tudásom elég poros, de nagyon érdekel a történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudja valaki véletlenül, hogy M.A. Stackpole 5.X-szárnyű könyve, az Isard's revenge miért nem jelent meg magyarul? Úgy tudom, hogy 5 kötetből áll a sorozat, angolul már láttam is, de magyarul még soha. Mintha nem is létezne.

Kicsit félreérthető a dolog, de az Isard's Revenge a 8. :!: könyv, nem pedig az ötödik. Az zavarhatott meg, hogy az ötödik, hatodik, hetedik könyvet nem Stackpole írta, hanem Aaron Allston. Itthon eddig az első 6 részt adták ki, a hetedik talán jövő decemberben jelenik meg ( :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Modi köszönöm szépen !!!! Örök hálám.

 

A Wedge's gamble megvan angolul, véletlenül jutottam hozzá. A fedlap belsejében fel vannak sorolva az SW könyvek, M.A. Stackpole-nál öt általa írt X-szárnyú könyvet sorol fel, és utána több X-szárnyú történet címszó alatt szerepel 4 db Allston könyv. Ebből gondoltam, hogy az az ötödik. De ezek után lehet akár a 9.is. Vagy az utolsó AA könyv a 9. ? Holnapra megnézem az összes címét, és beírom ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arra értettem a hibát, pontatlanul fogalmaztam (már megint), elnézést. A 2. könyv angol változatának belső oldalán írhatták rosszul esetleg. Tegnap otthon megnéztem, és így szerepel a felsorolás (Bantam Books kiadványról van szó, azt hiszem GB-ből való a könyv):

 

X-Wing adventures by M.A. Stackpole: Rogue Squadron, Wedge's Gamble (ez van meg nekem), The Krytos Trap, The Bacta War, Isard's Revenge

 

More X-Wing adventures by Aaron Allston: Wraith Squadron, Iron Fist, Solo Command (ez fog megjelenni nemsokára magyarul), Starfighters Of Adumar

 

Ezek voltak így felsorolva. Remélem, most semmit nem írtam el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-Wing adventures by M.A. Stackpole: Rogue Squadron, Wedge's Gamble (ez van meg nekem), The Krytos Trap, The Bacta War, Isard's Revenge

 

More X-Wing adventures by Aaron Allston: Wraith Squadron, Iron Fist, Solo Command (ez fog megjelenni nemsokára magyarul), Starfighters Of Adumar

 

Ezek voltak így felsorolva. Remélem, most semmit nem írtam el.

Most már értem, az lehetett félreérthető, hogy írók szerint sorolták fel a köteteket, nem pedig a történetek sorrendjében... Az Allstonos könyveket is olvastad, vagy csak a Stackpole féléket? ( ami megjelent itthon ) Ha igen, melyik író könyve tetszett jobban? Az emberek többségének Allston stílusa a nyerő, (nekem is) kíváncsi vagyok, te mit gondolsz.

Egyébként, ha jól tudom Stackpole ajánlotta be a Aaron Allston, akivel együtt szerepjátékozott (innen ismerte)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20050718_bg.jpg Ha a kép túl nagy akkor kiszedem...

Pár napja jelent meg külföldön a Dark Nest: Joiner King című könyv, ami a New Jedi Order sorozat után játszódik 5 évvel. ( a képen a leendő folytatása látható ) A Del Rey az NJO után biztosra akar menni, ezért ha megnézzük a megjelenés előtt lévő SW könyveket ( Dark Nest trilógia és a Legacy sorozat ) akkor 3 írót találunk. A 3 kedvenc írót: KAREN TRAVISS, aki eddig csak egy SW könyvet írt ( Hard Contact ) de az osztatlan sikert aratott, és a legnagyobb EU fanyalgók többségének is tetszett. A másik író AARON ALLSTON, aki az X-wing sorozat néhány részét, és az Enemy Lines-t írta, elég nagy sikerrel. A harmadik író TROY DENNING, ugyancsak fanok által elismert. A Dark Nest trilógiát Denning írja, és nagyrészt követi az "amit a fanok akarnak" irányvonalat. Hogy ez miben nyilvánul meg az írók személyén kívűl:

Az új "ellenség" (nem igazán ellenség, mert semmi problémájuk nincsen a Galaktikus Szövetséggel, de ők azok akik a bonyodalmat elindítják, ezzel felborítva a galaxis egyensúlyát ) szóval ők a Killik. A Killikek eredetileg az Alderaan őslakosai voltak és már jópár éve léteznek az SW-ben, ( sőt, az eredeti elképzelések/képek a Killikekről már az Illustrated Star Wars Universe című kiadványban is megjelentek, amit nem más illusztrált, mint Ralph McQuarrie ) Szóval a Vong után biztosra akartak menni...

A könyvekben többekközött szerepel Kyle Katarn ( akit a Jedi Knight sorozatból ismerhetünk ) és Lumiya ( aki a Marvel képregényekben kezdte pályafutását ). Az EU-s fórumokon ők a kedvenc szereplők...

Az EU-ban már sokszor említettek egy titokzatos fajt, akik a Corelliai rendszert, a Bendő halmazt és a Hapan csillaghalmazt "építették". Fanteóriák ezrei születtek már a külföldi fórumokon az elkövető kilétéről ( Rakata, Columi ) és persze ebben a könyvben a titokzatos faj kilétére is fényderül...

A könyvben van egy rész, ahol R2-D2 lejátssza Lukenak azt a holofelvételt, amit Anakin és Padme erkélyjelenetéről készített, és amit a ROTS-ban láthattunk! Vagyis a könyv megpróbál mindenből azt adni, ami a rajongókat érdekli, amt a rajongók látni szeretnének.

A Joiner King mégis sok felháborodott olvasót szült a TFN EU-s fórumán, ahol panaszkodnak, hogy a Killikek mintha a Star Trek-ből jöttek volna :? , és Luke személyiségváltozásával se vannak kibékülve sokan.

A TFN EU-s fóruma is hanyatlik. :) Egyre több a "Lucas tökkretette az életemet" szintű szánalmas vita. A legnagyobb EU-s zseni, Valiento, ( többszáz Moff nevét tudta fejből és hasonlók :lol: ) kb egy éve azt mondta, hogy ez neki nem kell. Azóta se látta senki. Karen Traviss már a biztonsági óvintézkedéseken gondolkozik, mert fél, hogy miután megírta a Legacy könyveit, keresztrefeszítik. :)

De a best of, az Matthew Stover üdvözlete a TFN-es fórumnak a Celebration 3-ról: :?

http://modi1138.atw.hu/stover.mov

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia Modi!

Úgy látom, Te mindent tudsz az EU-ról.A New Jedi Orderről részemről semmit. Jelent meg egyáltalán magyarul egy könyv is? Nem emlékszem, hogy láttam volna. Akkor persze meg is volna otthon :lol:

Most akkor újra beírom a de. "eltünt" irásomat (jegyzettömböt nem felejtem el használni).

A 4 Stackpole könyvet és a magyarul megjelent 2 Allston könyvet olvastam. Mivel az angol tudásom nem a legjobb, így a folytatást hiába láttam már angol nyelven, mégsem vettem meg, hanem várok türelmesen a magyar fordításra. Azt tudom (írtad is, ha jól rémlik), hogy a Solo Command fog néhány hónap múlva megjelenni.

És hogy melyik tetszik jobban? Ez nehéz kérdés. Mindkét író könyvei a kedvenceim közé tartozik. Az a probléma, hogy még nem olvastam az A. könyvek folytatását, így nehéz választanom. Annak idején alig győztem türelemmel kivárni a második részt magyarul.

Annyit azért elöljáróban írnék, hogy a S.könyveket régebben olvastam, így azok "régi jó barátok". Na nem mintha az A.könyvek mai gyerekek lennének. A szereplői visszatérnek T.Z. második Thrawn sorozatában is, ami szintén kedvencem (mármint T.Z.könyvei). A hétvégén megtárgyalom magammal, hogy ilyen félrevezető érvek nélkül melyik sorozatot tartom jobbnak, és megírom jövő héten (sajnos a hétvégén nem jutok nethez).

Még soha nem filóztam el azon, hogy számomra melyik a jobb. Úgy látszik, ennek is eljött az ideje :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lentebb írt félrevezető külsőségek figyelmen kívül hagyása után (ebbe az is beletartozik, hogy legkedvencebb EU szereplőm szerepel a Baktaháborúban) arra jutottam, hogy egy hajszállal AA története jobban tetszik. Még akkor is, ha a számomra legszimpatikusabb lidérc meghalódott a 2. könyvben :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.