Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

A lentebb írt félrevezető külsőségek figyelmen kívül hagyása után (ebbe az is beletartozik, hogy legkedvencebb EU szereplőm szerepel a Baktaháborúban) arra jutottam, hogy egy hajszállal AA története jobban tetszik. Még akkor is, ha a számomra legszimpatikusabb lidérc meghalódott a 2. könyvben :)

Nagyjábol egyetértek veled, AA humora és stílusa jobban tetszik, de Stackpolenál a csatajelenetek és a politikai szál sokkal gazdagabb, viszont nála a karakterek jelleme olyan részletesen nincs kidolgozva. Szerintem.

Ki volt az a a 2 kedvenc karakter akikre utaltál?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Baktaháborúban vendégszereplő Talon Karrde az egyik, mint legfőbb kedvenc EU szereplőm. Hiába csak EU alak, nálam dobogós az összes SW személy között, beleértve a filmeket is.

A másik, aki meghalt AA Iron Fist könyvében, az a doktor úr, Ton Phanan, számomra ő a legszimpatikusabb szereplő a történetből.

De ha már kedvencekről van szó, akkor azt is leírom, hogy MAS zsiványai közül meg a másik doktorral, az ügyvéd úr Nawara Vennel szimpatizálok.

Ha érdekel az X-szárnyú könyvekről egy hosszabb vélemény tőlem, akkor a nyári szabadságom alatt (aug második hete) összehozok egy kis írást róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...A másik, aki meghalt AA Iron Fist könyvében, az a doktor úr, Ton Phanan, számomra ő a legszimpatikusabb szereplő a történetből. .

Phanan szerintem is nagyon jó karakter volt, a halála bekerült az EU 20 legjobb pillanatába. Itt a kép az Insiderből: :)

83DeathofTonPhannonFinal.jpg

 

Ha érdekel az X-szárnyú könyvekről egy hosszabb vélemény tőlem, akkor a nyári szabadságom alatt (aug második hete) összehozok egy kis írást róla.

Ha van időd rá írd meg, kíváncs vagyok rá. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok egyéb mellett azt sem tudtam, hogy létezik az EU 20 legjobb pillanata lista. A képet is köszönöm szépen. Tudom, hogy most nagyon tudatlannak fogok tünni, de pontosan hol lehet utánajárni? Érdekel.

 

A szabi alatt jól átgondolom, írok egy vázlatot (azért vázlatot, mert otthon nemhogy internetem, de még szgépem sincs, ezért régimódi leszek, papírra vetem gondolataim írásbeli irányvonalát), és amint visszajöttem, megírom. Az kb. két és fél vagy három hét. A türelmed előre is köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20050718_bg.jpg Ha a kép túl nagy akkor kiszedem...

Pár napja jelent meg külföldön a Dark Nest: Joiner King című könyv, ami a New Jedi Order sorozat után játszódik 5 évvel. ( a képen a leendő folytatása látható ) A Del Rey az NJO után biztosra akar menni, ezért ha megnézzük a megjelenés előtt lévő SW könyveket ( Dark Nest trilógia és a Legacy sorozat ) akkor 3 írót találunk. A 3 kedvenc írót: KAREN TRAVISS, aki eddig csak egy SW könyvet írt ( Hard Contact ) de az osztatlan sikert aratott, és a legnagyobb EU fanyalgók többségének is tetszett. A másik író AARON ALLSTON, aki az X-wing sorozat néhány részét, és az Enemy Lines-t írta, elég nagy sikerrel. A harmadik író TROY DENNING, ugyancsak fanok által elismert. A Dark Nest trilógiát Denning írja, és nagyrészt követi az "amit a fanok akarnak" irányvonalat. Hogy ez miben nyilvánul meg az írók személyén kívűl:

Az új "ellenség" (nem igazán ellenség, mert semmi problémájuk nincsen a Galaktikus Szövetséggel, de ők azok akik a bonyodalmat elindítják, ezzel felborítva a galaxis egyensúlyát ) szóval ők a Killik. A Killikek eredetileg az Alderaan őslakosai voltak és már jópár éve léteznek az SW-ben, ( sőt, az eredeti elképzelések/képek a Killikekről már az Illustrated Star Wars Universe című kiadványban is megjelentek, amit nem más illusztrált, mint Ralph McQuarrie ) Szóval a Vong után biztosra akartak menni...

A könyvekben többekközött szerepel Kyle Katarn ( akit a Jedi Knight sorozatból ismerhetünk ) és Lumiya ( aki a Marvel képregényekben kezdte pályafutását ). Az EU-s fórumokon ők a kedvenc szereplők...

Az EU-ban már sokszor említettek egy titokzatos fajt, akik a Corelliai rendszert, a Bendő halmazt és a Hapan csillaghalmazt "építették". Fanteóriák ezrei születtek már a külföldi fórumokon az elkövető kilétéről ( Rakata, Columi ) és persze ebben a könyvben a titokzatos faj kilétére is fényderül...

A könyvben van egy rész, ahol R2-D2 lejátssza Lukenak azt a holofelvételt, amit Anakin és Padme erkélyjelenetéről készített, és amit a ROTS-ban láthattunk! Vagyis a könyv megpróbál mindenből azt adni, ami a rajongókat érdekli, amt a rajongók látni szeretnének.

A Joiner King mégis sok felháborodott olvasót szült a TFN EU-s fórumán, ahol panaszkodnak, hogy a Killikek mintha a Star Trek-ből jöttek volna  :o , és Luke személyiségváltozásával se vannak kibékülve sokan.  

A TFN EU-s fóruma is hanyatlik. ;)  Egyre több a "Lucas tökkretette az életemet" szintű szánalmas vita. A legnagyobb EU-s zseni, Valiento, ( többszáz Moff nevét tudta fejből és hasonlók  ;) ) kb egy éve azt mondta, hogy ez neki nem kell. Azóta se látta senki. Karen Traviss már a biztonsági óvintézkedéseken gondolkozik, mert fél, hogy miután megírta a Legacy könyveit, keresztrefeszítik. ;)  

De a best of, az Matthew Stover üdvözlete a TFN-es fórumnak a Celebration 3-ról: :oops:  http://modi1138.atw.hu/stover.mov

 

Ez nagyon megható.Luke látja az édesannyját.Hihetetlen a kis R2.Ekkor látja a szüleit elöszőr?Sajnos én nem vagyok otthon annyira az EU-ban.Luke mit szólt hozzá amikor meglátta a jelenetet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még annyi, hogy én mindig is kiváncsi voltam arra, hogy vajon az EP 6 után Luke és Leia megpróbáltak megtudni dolgokat a múltról?Anakinról, Padméról?A Jedi Templomot helyreállították Coruscant-on?Ott rengeteg info-t tudtak volna meg.Kiváncsi lennék Luke mit szólna Qui-Gon-hoz.Na egy ilyen könyvet elolvasnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még annyi, hogy én mindig is kiváncsi voltam arra, hogy vajon az EP 6 után Luke és Leia megpróbáltak megtudni dolgokat a múltról?Anakinról, Padméról?A Jedi Templomot helyreállították Coruscant-on?Ott rengeteg info-t tudtak volna meg.Kiváncsi lennék Luke mit szólna Qui-Gon-hoz.Na egy ilyen könyvet elolvasnék.

 

Volt olyan könyv, amiben Luke próbált keresgélni az anyja után, de az már régebbi történet, nem is derült ki benne semmi az anyjukról. Igaz, hogy én nem olvastam mindent. Szerintem az ikrek anyja aféle tabu téma volt a könyv írók között. Persze a prequelek után már tudnak írni Padméról, de előtte nem írtak. Nálunk alig jelent meg olyan könyv, amit akkor írtak, amikor már az első 3 rész bármelyike bekerült a mozikba. És Anakinról sem derült ki sok minden a régi sztorikban. Az általam olvasott kb 50 könyvben nem.

Ezért is várok nagyon olyan regényeket is, amelyek már frissek, és esetleg szó van benne Padméról, a Naboo-ról, és Anakinról is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki mintha azt mondta volna, hogy az EU írók számára tabu volt a negyedik rész előtti korszak. Most már tudjuk miért.

 

Persze az újabb regényekbe már bele lehetne venni az ismert eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: az maga lenne a gyönyör ha benne lenne a tv sorozatban, a múlt utáni kutatás.Luke arcát azért megnézném amikor megnézi a felvételeket Anakin mészárlásáról a Templomban.Tényleg az EU-ban miért a Yavin 4-en van a Jedi Akadémia?Miért nem Coruscant-on a Templomban?Nem tartott volna semeddig renoválni.Bár az EP 3 ismeretében, lehet, hogy kegyeleti okokból hagyták békén az EP 6 után a Templomot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke arcát azért megnézném amikor megnézi a felvételeket Anakin mészárlásáról a Templomban.

 

Ja! Akkor pedig megjelenne az apja szelleme, és elmagyarázná a dolgokat:"Hát fiam az úgy volt, hogy..." :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg az EU-ban miért a Yavin 4-en van a Jedi Akadémia?Miért nem Coruscant-on a Templomban?

 

Ezt nem tudom, de azt el tudom képzelni, hogy esetleg Palpi később leromboltatta, mint a Jedik emlékművét. Ne legyen semmi, ami a Jedi Rendre emlékeztetne. Szerintem ez jellemző lenne rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg az EU-ban miért a Yavin 4-en van a Jedi Akadémia?Miért nem Coruscant-on a Templomban?

 

Ezt nem tudom, de azt el tudom képzelni, hogy esetleg Palpi később leromboltatta, mint a Jedik emlékművét. Ne legyen semmi, ami a Jedi Rendre emlékeztetne. Szerintem ez jellemző lenne rá.

 

Hát pedig A Jedi visszatér végén, mikor az ünnepi körkapcsolásban a Coruscantot kapcsolják, még ott van a Jedi Templom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig A Jedi visszatér végén, mikor az ünnepi körkapcsolásban a Coruscantot kapcsolják, még ott van a  Jedi Templom.

 

Az SE változatról megfeledkeztem. Sokkal többször láttam az SE előttit, és arra gondolok mindig, ezért folyton kimennek a fejemből a változtatások. Az általam olvasott EU könyvek egy része is az előtt írodott, hogy megjelent volna az SE verzió. Lehet, hogy előtte nem is tudták az írók, hogy létezik ez a templom, de most már semmiben sem vagyok biztos.

De lehet, hogy az SE verzióban is ott a templom? Most egy kicsit összezavarodtam, de hazamegyek, és megnézem az összes otthon fellelhető példányon az epVI végét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiába írtam, hogy most már összezavarodtam. Szerencsére otthon mindenféle változat van, már dvd is, este megnézem mindegyiken.

És köszi.

 

Viszont, ha csak a dvd változaton szerepel a templom, még inkább lehetséges az a verzióm, hogy a régebben írók nem tudták, hogy a Jedi templom létezik az Uralkodó halálakor is. Meg utána.

Talán a templom csak a prequelek óta létezik, és a trilógia készítésekor még nem is volt meg Lucas fejében. Ezért is kerülhetett be csak utólag az epVI-ba. De erről semmit konkrétat nem tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon megható.Luke látja az édesannyját.Hihetetlen a kis R2.Ekkor látja a szüleit elöszőr?Sajnos én nem vagyok otthon annyira az EU-ban.Luke mit szólt hozzá amikor meglátta a jelenetet?

Az anyját ekkor látja előszőr. A felvétel lesokkolja, és miután R2 nem hajlandó/tudja visszajátszani/folytatni a felvételt Luke hozzávág valamit a falhoz. És bosszankodik amiért a többiek nem láthatták.

 

Még annyi, hogy én mindig is kiváncsi voltam arra, hogy vajon az EP 6 után Luke és Leia megpróbáltak megtudni dolgokat a múltról?Anakinról, Padméról?A Jedi Templomot helyreállították Coruscant-on?Ott rengeteg info-t tudtak volna meg.Kiváncsi lennék Luke mit szólna Qui-Gon-hoz.Na egy ilyen könyvet elolvasnék.

 

Volt olyan könyv, amiben Luke próbált keresgélni az anyja után, de az már régebbi történet, nem is derült ki benne semmi az anyjukról. Igaz, hogy én nem olvastam mindent. Szerintem az ikrek anyja aféle tabu téma volt a könyv írók között. Persze a prequelek után már tudnak írni Padméról, de előtte nem írtak. Nálunk alig jelent meg olyan könyv, amit akkor írtak, amikor már az első 3 rész bármelyike bekerült a mozikba. És Anakinról sem derült ki sok minden a régi sztorikban. Az általam olvasott kb 50 könyvben nem.

Ezért is várok nagyon olyan regényeket is, amelyek már frissek, és esetleg szó van benne Padméról, a Naboo-ról, és Anakinról is.

Anakinról elég sokmindent megtudnak, viszont Padmeről szinte semmit. A Jedi Templomot a ROTJ után Luke megtalálta, de persze üresen és használhatatlanul. Mire nekiállt megalapítani az új Jedi Rendet, addigra a Birodalmi Maradvány elleni harcok miatt megrongálódott.

Amelyik könyvről te beszélsz ( yevethas trilógia ) ott a nő csak hülyítette Luke-ot azzal, hogy tudja ki az anyja.

Lucas megmondta, hogy az EU ( a prequelek előtt ) nem írhat Luke/Leia anyjáról.

 

Valaki mintha azt mondta volna, hogy az EU írók számára tabu volt a negyedik rész előtti korszak. Most már tudjuk miért.

 

Persze az újabb regényekbe már bele lehetne venni az ismert eseményeket.

Csak a Klón háborúk korszaka volt tabu, azonkívül írhattak az eo4 előttről.

Az újabb regényekbe bele is veszik az ismert eseményeket, csak még nem jelentek meg magyarul...

 

Van valami könyv, amiben Han és Leia elmennek a Tatooine-ra, és egy titkos napló alapján a prequel eseményeit kutatják. Valaki leírhatná pontosan, miket tudnak meg... :)

A könyv címe Tatooine Ghost, Troy Denning írta. Szinte mindent megtudnak Anakinról ami az ep1/2 környékén történik. Pl Shmi megróbált kapcsolatbalépni Anakinnal, de A Rend ezt megtagadta. A saját sírjukat ásták ezzel a Jedik...

A könyv jövőre megjelenik magyarul!

 

Tényleg az EU-ban miért a Yavin 4-en van a Jedi Akadémia?Miért nem Coruscant-on a Templomban?

 

Ezt nem tudom, de azt el tudom képzelni, hogy esetleg Palpi később leromboltatta, mint a Jedik emlékművét. Ne legyen semmi, ami a Jedi Rendre emlékeztetne. Szerintem ez jellemző lenne rá.

Luke kicsit nyugalmasabb helyen akarta tanítani a Jediket, elvonulva a nyüzsgéstől és a politikától. A Templom meg később romosabb állapotba került, mint ahogy a ROTJ-ban láttuk.

 

Viszont, ha csak a dvd változaton szerepel a templom, még inkább lehetséges az a verzióm, hogy a régebben írók nem tudták, hogy a Jedi templom létezik az Uralkodó halálakor is. Meg utána.  

Talán a templom csak a prequelek óta létezik, és a trilógia készítésekor még nem is volt meg Lucas fejében. Ezért is kerülhetett be csak utólag az epVI-ba. De erről semmit konkrétat nem tudok.

Természetesen a prequel előtti írók nem tudtak a templomról, de az újabbak már igen, és le is írták, hogy mi történt vele a ROTJ után ( ahogy azt már én is leírtam )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Templomot a ROTJ után Luke megtalálta, de persze üresen és használhatatlanul. Mire nekiállt megalapítani az új Jedi Rendet, addigra a Birodalmi Maradvány elleni harcok miatt megrongálódott.

Neeeeee!!! Hülye EU írók, muszály mindent lerombolniuk, amit a filmek felépítettek? Coruscant, Chewbacca, a Galaxis és most már a Jedi Templom is? Miért kell ez? Nem elég, hogy Sith-et Sith követ, vagy Sötét Jedi, vagy a Birodalom próbálja meg 999. alkalommal visszaszerezni a hatalmat, még el is pusztítanak minden filmes dolgot... :x

 

A Tatooine Ghostot már én is várom magyarul (a megejelenése óta).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Templomot a ROTJ után Luke megtalálta, de persze üresen és használhatatlanul. Mire nekiállt megalapítani az új Jedi Rendet, addigra a Birodalmi Maradvány elleni harcok miatt megrongálódott.

Neeeeee!!! Hülye EU írók, muszály mindent lerombolniuk, amit a filmek felépítettek? Coruscant, Chewbacca, a Galaxis és most már a Jedi Templom is? Miért kell ez? Nem elég, hogy Sith-et Sith követ, vagy Sötét Jedi, vagy a Birodalom próbálja meg 999. alkalommal visszaszerezni a hatalmat, még el is pusztítanak minden filmes dolgot... :x

Azért kell ez, mert a prequel előtt senki sem írt a Jedi Templomról, és utólag nem tudták volna belemagyarázni, hogy miért nem használták. Egyébként Coruscant újjáépítésének egyik első lépése egy új Jedi Templom építése volt. Csak Lukenak nem tetszik, hogy ezzel a Galaktikus Szövetség katonái lehetnek, és nem akarja, hogy ez megismétlődjön, ezért az Új Jedi Rend központja az Ossus lett, és emelett használják a Coruscanti templomot is.

 

A Tatooine Ghostot már én is várom magyarul (a megejelenése óta) / Kösz Modi.Már alig várom, hogy megjelenjen a Tatooine Ghost.

Ha jól tudom akkor márciusig kell várnunk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A szombati klubon elhangzott, hogy a Szukits kiadó kiadja a régebb SW könyvek egy részét, a Minervás fickó azt mondta, hogy egyenlőre az első két Thrawn könyvvel kezdik, így valószínűleg normál könyvboltban lehet megtalálni.

Amikor szeptember végén voltam Pesten, a Nyugati egyik antikvárjában volt a Birodalom örökösei és a Sötét erők ébredése. Most már valószínűleg csak volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits újra kiadta a Thrawn trilógia első két kötetét. Izgatottan bementem a legközelebbi veszprémi könyvesboltra (kb másfél percre van ) ahogy belépek, már látom, hogy ki van rakva a Birodalom örökösei, a borító megegyezik az amerikaival. ( régen Boros/Szikszai által készített festmény volt a könyv elején, amit egyébként a d6-os SW szerepjáték Kathol Outback kiadvány borítójának is használtak külföldön, ergo van olyan magyar ember, aki az EU készítésében valamennyire résztvett :41: ) Kinyitom az első oldalt, odavan írva , hogy Hungarian translation 1991. :o Ezek után erős késztetést éreztem rá, hogy a könyvet hozzávágjam valakihez. Végre kezd feléledni a magyar SW könyv kiadás, erre a Szukits a 91-es HIÁNYOS fordítással kiadja a legelismertebb EU-s könyvet. :):):D

 

Gondolkodtam rajta, hogy az Ultimate Visual Guideot megveszem angolul, de valszeg inkább a New Essential Chronology-t próbálom majd megrendelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Végre kezd feléledni a magyar SW könyv kiadás, erre a Szukits a 91-es HIÁNYOS fordítással kiadja a legelismertebb EU-s könyvet."

 

Leesett az állam, amikor ezt olvastam. De még egyszer belegondolva, sajnos jellemző. Így már lehet, hogy nem fogom megvenni a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.