Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Ezt pontosan hogy kell elképzelni? Úgy tudtam, a mozgókép előrevalóbb a nyomtatott, szöveges formátumnál.

Akkor rosszul tudod, semmi ilyesfajta hierarchia nincs a különböző kiadványok fajtája között. Canon szintek vannak. És ha jól tudom, mind a kettő a C-Canonban foglal helyett, bár a sima CW-ben nem vagyok biztos. Elképzelni pedig elég agyf*sz, de annyira nem ástam bele magam a Coruscanti Csata hivatalos álláspontjába, hogy fel tudjam vázolni neked.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a gond hogy jelenleg 2 különböző hivatalos lista van (ráadásul azok se baromságmentesek) és most jön majd a harmadik, ami nem kizárt, hogy megint eltér majd az eddigiektől

De ha ott a Leland Chee nevű ürge, aki csinálja a TCW kronológiát, minek adnak ki újabb "hivatalos" verziókat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilm bizonyos részlegeinél többször is nagy fejetlenséget tapasztalni némely esetben.

Pl: Michael Reaves-t szerződésben kötelezték, hogy a Jedi Twilight elején elhalálozó Jedi, Jax Pavan mestere Even Piell legyen. Ehhez képest a TCW esetében a Lucasfilm már el is feledkezett a saját korábbi akaratáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban olvastam, hogy pletyka szinten felmerült Florence Welch Ep7-es szereplése. Nekem azonnal Mara ugrott be a csajról. :) Szerintetek elképzelhető, hogy az új filmben egy az egyben, vagy akár nyomokban, de átemelik Zahn karakterét az EU-ból? Tudom, állításuk szerint valami "teljesen újat" szándékoznak letenni az asztalra, de ez még nem feltétlen zárja ki Zahn elemeinek felhasználását, ahogy Coruscant elnevezésével, vagy a TCW-s Marg Sabl manőverrel történt. Érdekes lenne, Marában sok potenciált látok filmes szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban olvastam, hogy pletyka szinten felmerült Florence Welch Ep7-es szereplése. Nekem azonnal Mara ugrott be a csajról. :) Szerintetek elképzelhető, hogy az új filmben egy az egyben, vagy akár nyomokban, de átemelik Zahn karakterét az EU-ból? Tudom, állításuk szerint valami "teljesen újat" szándékoznak letenni az asztalra, de ez még nem feltétlen zárja ki Zahn elemeinek felhasználását, ahogy Coruscant elnevezésével, vagy a TCW-s Marg Sabl manőverrel történt. Érdekes lenne, Marában sok potenciált látok filmes szinten.

Szerintem elképzelhető. Annak idején csak azt jelentették ki, hogy nem regényeket, képregényeket fognak megfilmesíteni. És ez az állítás is csak az EP7-re vonatkozott.

Ez nem jelenti azt, hogy nem fognak karaktereket átemelni.

Habár a színésznő játszhatná Jaina Solo-t is.

Mindenestre, ha Mara élőben fog szerepelni és főszerepet kap, akkor is legalább a 9 kötetes Legacy of the Force, a Millenium Falcon egy része, és a 9 kötetes Fate of the Jedi, a Crucible át lesz húzva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban olvastam, hogy pletyka szinten felmerült Florence Welch Ep7-es szereplése. Nekem azonnal Mara ugrott be a csajról. :)

Lehetne a lánya és akkor már nem EU, hanem önálló, teljesen új karakter volna. EU-s alapokkal, de ennyi már igazán beleférne. Főleg, mivel Mara is eléggé megöregedett erre az időszakra :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetne a lánya és akkor már nem EU, hanem önálló, teljesen új karakter volna. EU-s alapokkal, de ennyi már igazán beleférne. Főleg, mivel Mara is eléggé megöregedett erre az időszakra :hehe:

Valóban, bár a másik topikban már kifejtettem, miért nem tartom jó ötletnek Luke utódját az új filmben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetne a lánya és akkor már nem EU, hanem önálló, teljesen új karakter volna. EU-s alapokkal, de ennyi már igazán beleférne. Főleg, mivel Mara is eléggé megöregedett erre az időszakra :hehe:

Ebben az esetben is át lennének variálva a dolgok, mert Luke-nak és Marának fia született: Ben, ő már fel is nőtt és aktív szerepet játszik a Legacy of the Force és Fate of the Jedi sorozatokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként abban az esetben zárulhat minimális Ep6 utáni EU "semmissé tételével" az új trilógia megjelenése, ha az Ep6 és Ep7 közt nagyjából 40-45 év telik el. Így átugornánk az összes post-Ep6 EU-t (a Legacy képregénysorozat kivételével), és csökkenne annak esélye, hogy az új részek felülírnak egy korábbi regényt, képregényt, játékot, stb. YU 45-50-ben már halott Jacen és Anakin Solo, Mara Jade, Chewie, az Abeloth fenyegetés szintén megszűnik, Luke visszatér száműzetéséből... így minden adott ahhoz, az Ep7 gond nélkül új történet mesélésébe kezdjen. Az esetlegesen függőben maradó szálakat, mint a Jaina és Ben karaktere által felmerülő problémákat (nem valószínű, hogy mindketten szerepet kapnak az Ep7-ben, ráadásul ezekkel a nevekkel) nem okozhat komolyabb gondot egy utólagos EU-s belemagyarázással megoldani. Akár azzal, hogy meghaltak valamikor a Crucible és az Ep7 között.

A fentebb írtak megvalósításával megoldható, hogy minimalizálják a non canonná váló műveket. Az viszont csaknem biztos, hogy ilyenek többé kevésbé, de lesznek, ahogy a TCW is feje tetejére állította a korszakot feldolgozó EU-t. Bízzunk a legjobbakban. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az EU kezelése szerintem is rendkívül egyszerűen fog történni, ahogyan már többen is írták.

Simán nekiugranak az új trilógia cselekményének kidolgozásának és lényegében összerakják azt, amit a készítők most szeretnének. Ez azokon a pilléreken nyugszik majd, amiket anno Lucas is nagy vonalakban elképzelt. Ebből összeáll a főszál és a jelentősebb mellékszálak, ami bizonyos mértékben át fogja írni/értelmezni az EU alkotásait, ami a fejesek közül senkit nem fog érdekelni.

Ami marad marad, ami nem az megy és kész. Aligha fognak külön energiákat mozgósítani azért, hogy igazodjanak bizonyos EU alkotásokhoz, de azért sem, hogy mindenképp eltöröljenek közülük bármit is. Teljes mértékben csak a 6 filmből fognak kiindulni, a TCW esetleg szóba jöhet, de az időbeli távlat amúgy se sok teret engedne az ottani fejleményeknek.

Az még elképzelhető, hogy a kisebb lyukakat az EU-ból nagyobb mértékben merítve töltik ki, ahogyan az a TCW esetében is történt. Gondolok itt néhány kisebb mozzanatra, jelentéktelenebb mellékszereplőre és hasonlók.

Viszont ellenpéldaként ott van, hogy már a prequel is átemelt dolgokat az EU-ból.

Ott van Coruscant,

a dupla pengés fénykard,

Aayla Secure és Quinlan Vos,

utalás a Nagy Hipertér Háborúra.

 

A TCW is nem egyszer át vett dolgokat az EU-ból. Jó persze több mindent is megváltoztatott, de összességében véve 75%-os mértékben figyelembe vették az EU-t.

A tendencia akár folytatódhat.

Bár egy jelentős különbség biztos van: az EP6 utáni EU a legtelítettebb. A legpozitívabb hozzáállás ellenére sem hiszem, hogy minden érintetlenül marad. De, ha egy jó történettel állnak elő, akkor ezt simán meg tudom bocsátani nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ellenpéldaként ott van, hogy már a prequel is átemelt dolgokat az EU-ból.

 

A TCW is nem egyszer át vett dolgokat az EU-ból. Jó persze több mindent is megváltoztatott, de összességében véve 75%-os mértékben figyelembe vették az EU-t.

A tendencia akár folytatódhat.

Bár egy jelentős különbség biztos van: az EP6 utáni EU a legtelítettebb. A legpozitívabb hozzáállás ellenére sem hiszem, hogy minden érintetlenül marad. De, ha egy jó történettel állnak elő, akkor ezt simán meg tudom bocsátani nekik.

Így van, ez igaz. Azért is írtam a lyukak tömködéséről, mert korábban is ez történt. Az általad írt dolgokat is úgy képzelem el, hogy a történet egészére vonatkozóan nem bírnak nagy jelentőséggel, minden lényeges dolog úgy lett kitalálva, ahogyan azt az akkori készítők szorgalmazták, aztán a maradék kisebb-nagyobb hiányosságoknál (mert azért nem lett 100%-osra kidolgozva minden apró elem) már merítettek az EU-ból. Lehet nem is annak vagy a rajongóinak tisztelete miatt, hanem mert egyszerűen voltak ott jól eltalált ötletek.

 

Az valóban kellemetlen az EU fanoknak, hogy az Ep.6 utáni dolgok elég kaotikusak. Sűrűn vannak fonva az események és még egymással sincsenek mindig összhangban, így nem elvárható azok tiszteletben tartása. Tényleg inkább a vakszerencse dönti majd el mi maradhat érintetlenül. Annyi szerencse van a szerencsétlenségben, hogy az Ep.7 már eléggé az EU-n túli időkben fog játszódni, így aligha piszkálnak bele olyan EU-s dolgokba, amikbe nem muszáj.

Az persze bőven elképzelhető, hogy lesznek olyan utalások, mellékszereplők, helyszínek, tárgyak, stb. az új trilógiában, amik vmi EU alkotásra referálnak, de ez eddig sem volt másképp. Ettől még az egész döntő többsége szinte biztosan teljesen új lesz és fundamentális elemeket nemigen fognak átvenni sehonnan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én személy szerint az Ep. VII utáni EU-t valahogy úgy fogom kezelni, mint az eddigiekben a Thrawn-trilógiát. Előre leszögezném, hogy az a regényciklus a kedvenc EU műveim között van, valahogy mégsem tudtam sose beilleszteni abba a képbe, ami a SW-ról kialakult bennem a filmek után. Sok a Star Wars univerzumot tekintve testidegen elemet tartalmazott az a trilógia (néhol ellentmondásokba is ütközött a későbbi filmekkel), ettől függetlenül nagyon üde és mély karaktereket alkotott meg Zahn, akik közül többen is a kedvenceim között vannak számon tartva. Azért a karakterábrázolásban is voltak kisebb "túlkapások", de attól még ez volt az a komponens, a csavaros történet mellett, ami nagyon élvezetessé tette számomra azokat a könyveket. Ettől függetlenül azt fenntartom, hogy nem volt meg számomra az a SW hangulat, ami a filmeknél szignifikánsan felismerhető volt. Szívesen olvastam (a mai napig is olvasom) ezeket a storykat, de a Saga folytatását, már akkoriban sem így képzeltem el! A továbbiakban hasonlóképpen állok majd hozzá az Ep. VI utáni EU-hoz is (amiket a sequel után nem lehet már beilleszteni a kontinuitásba), tehát egy jó történetként megőrzöm az értékeseket, de egyfajta mellékvágányként gondolok rájuk, mint a Chiss főadmirális kalandjaira. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Ez így elég érdekes lenne, ha igaz lesz egyszer(?)

http://furiousfanboys.com/2014/01/the-star-wars-eu-is-dead/

 

Lucasfilm would be making a new canon that all movies, television shows, books, and comic books from this point onward would follow.

 

 

A cikk végén leszűri tanulságot, hogy nem lesz többé G,T,C canon :hmm:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cikk szalagcíme eltúlozza a dolgokat. Ez nem az EU halála. Csupán úgy néz ki, hogy bizonyos EU művek ki fognak kerüli a kánonból, míg lesznek olyanok, melyek az új, koherens kánon részei lesznek. De ezzel nem hiszem, hogy minden menne a kukába. Csak gondolom, hogy azok az olvasók, akik mondjuk a Vong Háború eseményeit szentírásnak tekintik, örjöngeni fognak.

A Lucasfilm berkein belül például létezik egy olyan terv elméletben, hogy Timothy Zahn írna egy olyan regényt mely átvezetné az Endor utáni EU bizonyos részeit az EP 7 előtti időkbe.

 

Ráadásul Leeland Chee és más Lucasfilmesek is megerősítették, hogy lesz a jövőben is EU.

Valószínű, hogy ez inkább az EU újjászületése.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy túlzás és értelmetlen spekuláció az egész...

Nyilván új szelek fognak fújni az EU tájékán a felvásárlás eredményeként, de miért lenne annyi a komplett EU-nak? Kíváncsi vagyok, hogy képzelték el? Sorban hozzák ki az új filmeket, amik arról fognak szólni, hogy szisztematikusan megsemmisítsék az EU minden egyes szegmensét? Vagy a Disney kiad egy közleményt, mely szerint "mától minden EU nem hivatalos SW műnek számít"?

Persze azt is naiv dolog lenne elhinni, hogy kanonitás szempontjából az utolsó szálig sértetlen marad minden egyes regény, képregény és játék, de a ló túloldalára legalább ennyire értelmetlen átesni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Disney már nem fogja eröltetni az újjabb EU produktumok gyártását, vagy a régieket. Minek? Ez az egész EU elharapódzása szerintem Lucas pénztelenségének vagy lustaságának az eredménye, amolyan "olcsón SW-t mindenkinek" hozzáállást tükröz, mert érezte hogy valamit tennie kell már annyi év tétlenség után. Legjobb példa erre a Shadows of the Empire szerintem, tipikusan filmes hatást, folytatás hatást (közti rész), valami olyan hatást keltett mintha a SW körül történne valami (ami később történt is), de valójában csak " kamu" SW az én szememben. A Disney-nek nincs szüksége EU gyártásra. Van elég pénze, hogy csináljon igazi Star wars-t, úgy ahogy kell, moziban, széles vásznon, dübörgö Dolby-val, 3d ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint alább olvashatod, a Lucasfilm is megerősítette, hogy a Disney-érában is lesz EU, nem szűnik meg semmi. Érdekes is lenne, ha pont a Disney mondana le egy filmek mellett elenyésző, mégsem jelentéktelen bevételi forrásról. Mellesleg, a Marveles képregény ügynek sem volna sok értelme, az EU teljes megszűnésével. ;) Átszerveződés várható, mint ebből is kiderül, de másról egyelőre szó nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó elképzelés, csak kár, hogy a valósággal köszönő viszonyban sincs. Az EU közvetlen az ep4 után született, amikor Lucas éppen pont nem volt pénztelen, hiszen egy valag pénzt kaszált az ANH-val, nem mellesleg éppen nem is lustálkodott, mert az ep5-ön dolgozott, és valószínűleg már az ep6 is a munkaasztalon feküdt. Az említett Shadows of the Empire is akkor született, amikor Lucas már kőgazdag volt, és ha egész életében csak tesped, akkor is boldogan élnek még az unokái is, nem mellesleg éppen nyakig volt az ep1-2-3 tető alá hozásában, és az ep4-5-6 felújításának levezénylésében (mily meglepő, az Outraider benne is van az ep4-ben :)). Szóval icipicit nem állja meg a helyét ez az azért van az EU, mert Lucas éppen pénztelen vagy lusta volt. Egyrészt, amióta van Star Wars, Lucas nem pénztelen, hanem mocskosul gazdag, másrészt, az EU csak egy évvel fiatalabb az ep4-nél, hiszen az első könyv 1978-ban jelent meg (bár akár '77-et is megjelölhetnénk a születés évének, hiszen az első Marvel-képregények akkor jelentek meg), amikor Lucas még a következő filmeken ügyködött, szóval a tétlenség sem éppen érv.

A Disney meg fog foglalkozni vele, hiszen már eleve átvette a képregényeket a saját felségterületére, a Marvelhez, és készült a Rebels is, ami ugye szintén EU, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy könyv is lesz még. Ugyanis pénze soha senkinek sincsen elég, és ha valamit le lehet szűrni a Disney ténykedéséből, az az, hogy nekik aztán pláne nincsen soha elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Disney már nem fogja eröltetni az újjabb EU produktumok gyártását, vagy a régieket. Minek?

Dehogynem fogja. Ha leállnának az EU-val, akkor teljesen értelmetlen lenne átadni most a képregényeket a Marvelnek.

Ráadásul könyvek is lesznek, ezt Lucasfilmes illetékesek is megerősítették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, nekem van egy olyan érzésem, hogy ezentúl sokkal komolyabb összefonódás lesz itt mozifilmek, élő- és animációs sorozatok, képregények és könyvek között, mint eddig. Az EU, mint olyan, eddig formájában megszűnik létezni (kanonszint megy a levesbe), és ha a régi EU-ban már nem is tudnak rendet tenni, de szerintem az ő projektjeik már az Egy Univerzum szellemében fog készülni, amibe ugye a hat film, és mivel Filoni és csapata ott van, valószínűleg a TCW is bele fog még tartozni. De ismétlem, mindez az elgondolás csak abból jön, hogy milyen felfogásban építgetik a Marvel Moziverzumot. Valószínűleg tartom, hogy a Star Warsnál is ez lesz (már csak üzleti szempontból is ez éri meg), mert ez bizony követendő példa.

Hogy a lottó számait tudnám úgy előre megjósolni, mint ezt az új kánon rendszert. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.