Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Nekem nincs bajom a jelenlegi rendszerrel, szerintem szintén maximálisan áttekinthető ez a rangsorolt felbontás. Az persze szép és jó, hogy egy regény/képregény/játék történetei (már amennyiben minőségiek) ugyanannyira részét képezik majd ezen Galaxis történéseinek, mint egy mozifilm, de valahogy nincs előttem a kép, hogy a rajongók ugyanúgy elfogadják xy regényben olvasottakat, mint azt, amit a vásznon látnak, a fő alkotóktól.

 

Másrészt kíváncsi vagyok, mi alapján határozzák meg mi "kánon" és mi "nem kánon" a jelenlegi EU-ból. Leülnek egy asztal köré, maguk elé pakolnak minden EU kiadványt és elkezdenek mazsolázni, mi maradhat és mi nem? Vagy (a meredekebb elképzelésem) minden eddigi EU kuka, a filmeken és TCW-n kívül pedig kizárólag a Disney alkotta művek teremtik meg az új EU-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy mindent kidobnának. Ha tényleg így lenne, akkor nem lenne szükség a Story Group munkájára.

 

A Star Wars junior mehetne már. Sőt a Dark Empire-t is kidobhatnák Örülnék neki.

 

Eszembe jutott egy érdekes gondolat. Ha a Story Group befejezi a munkáját, akkor gyakorlatilag a jövőben az Expanded Universe kifejezés értelmét fogja veszíteni, hiszen minden jövőben megjelenő mű, immáron egyenlő lesz.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott egy érdekes gondolat. Ha a Story Group befejezi a munkáját, akkor gyakorlatilag a jövőben az Expanded Universe kifejezés értelmét fogja veszíteni, hiszen minden jövőben megjelenő mű, immáron egyenlő lesz.

Kizártnak tartom, hogy le tudják nyomni ezt az EU-utáló rajongók torkán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök ennek az új rendszernek. A sok szemetet (Galaxy Of Fear, Darth Vader Kesztyűje) végre eltrölik, és lesz egy egységes, szép kánon.

 

Engem főleg a Klónok Háborújára vonatkozó rész érdekelne. Sok mindent felülír a TCW, de a CW nagy része szerintem még így is passzol a kánonhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az a lényeg, hogy elvileg nem lesz külön T, C, S meg G... hanem csak canon, illetve non-canon?

A legkézenfekvőbb és egyben a legkényelmesebb megoldás ebben az esetben az lenne, hogyha tényleg resetelnek és előröl kezdik az egész EU-t. Innentől kezdve akkor minden a kánon része lehetne, ami meg eddig kiadásra került, az pedig mind mehetne a levesbe...

Ennél mérsékeltebb opció lenne, ha végignézik az összes (EP VI.-ig bezárólag) eddig elkészült művet és megvizsgálják, melyek illeszthetőek be a kontinuitásba (a 6 filmhez és a TCW-hez igazítva). A hatodik rész utáni EU már érdekesebb kérdés, ott én is egy törlést nyomnék és kezdődjön tiszta lappal a történet, mert akarva-akaratlanul át fog húzni sok mindent az új éra - és elsősorban ahhoz kellene majd igazítani a további produktumokat, nem az eddig elkészült sztorikhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy (a meredekebb elképzelésem) minden eddigi EU kuka, a filmeken és TCW-n kívül pedig kizárólag a Disney alkotta művek teremtik meg az új EU-t.

Túl sok EU-rajongónak nem venné be a gyomra (és ők a rajongókból élnek), szóval szerintem ez a legesélytelenebb opció.

Persze ha mégis így lesz, mindenkinek egyénileg adott, hogy kukába dobja a hivatalos kánont :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl sok EU-rajongónak nem venné be a gyomra (és ők a rajongókból élnek), szóval szerintem ez a legesélytelenebb opció.

Persze ha mégis így lesz, mindenkinek egyénileg adott, hogy kukába dobja a hivatalos kánont :hehe:

Szerintem se valószínű. Ha mindent törölni akarnának, akkor nem is lenne szükség a Story Group-ra, csak egy nyilatkozatra, arról, hogy minden megy a levesbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam, "meredek" elképzelés. Ha nem valószínű sem lehetetlen. Anno a TCW kaszáját se gondoltuk komolyan, mégis meglépte a Disney (annak ellenére, hogy érkeznek még epizódok)... ha lesznek saját "EU" termékeik, akkor nem maradnak bevétel nélkül ezen a téren sem.

 

A jelenlegi konszenzus az, hogy az összes Ep6 utáni mű kuka, hogy az Ep7 tiszta lappal indíthasson, ne kösse meg őket a 20 éves regényekhez, képregényekhez való alkalmazkodás. Ha az új trilógia cselekménye felülírja az Ep6 utáni EU javát, ez valóban elkerülhetetlen. Azt nem várhatjuk el, hogy az EU kedvelők óhajáért átnyálaznak mindent, hogy mit építhetnek bele a filmekbe, hogy az ne ütközzön az EU-val. Így megkötnék a saját kezüket, ami nyilván nem lenne a Disney ínyére. A konszenzus ellenére szerintem akadhat olyan mű, ami túléli az új filmeket, ahogy az Ep1-2-3-at is túlélte nem egy regény/képregény. Rengeteg függ a cselekménytől, a karakterektől, melyek esetében 1-1 apróság is komplett műveket vághat kukába. A spin-offok esetében kérdéses még, mennyire szándékoznak igazodni a Disney előtti EU-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban attól függ, miről fognak szólni a spin-offok. Ami nagyobb kérdés, hogy miként fogja kezelni a Disney az eddigi EU-t... ha lesznek filmek az Ep1-2-3-4-5-6 között (pl. Boba Fett mozi), vagy a Régi Köztársaság idejében, maguk alatt vágják a fát azzal, ha mindent felülírnak. Persze építhetnek arra, hogy majd a "saját EU"-val az egészet helyrehozzák (miután a filmekkel egyenértékű lesz az új besorolás révén), de a rajongók elhidegülését is könnyen kivívhatják a számtalan regény/képregény/játék figyelmen kívül hagyásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az új filmek miatt elsősorban az Endor utáni időszakból lesznek törlések. Talán a The New Jedi Order és a folytatásai lehetnek a legesélysebbek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az EU-ról mindenki tudja, hogy fenntartásokkal kell kezelni, mert nem hivatalos, vagy legalábbis nem olyan szinten. Illetve amúgy is el kell ezt fogadni, nincs választás. Az, hogy később bármilyen magasabb szintű alkotás felülír egy-egy EU alkotást, az teljesen természetes és így is van rendjén. Ha valaki ezen besértődik, akkor magára vessen. :)

 

Nyilván ez nem jelenti azt, hogy pusztán kedvtelésből ezentúl minden újabb hivatalos alkotásba bele fognak erőltetni minél több olyan dolgot, ami a lehető legtöbb EU-s szálat áthúzza. Azt viszont igen, hogy a készítőknek nem sűrűn kell majd a fejüket fogni az EU-s információk rengetegében hogyan hangolják össze azokat a saját ötleteikkel, ami szerintem pozitív és elengedhetetlen a minőségi kreatív munkához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az "új EU" töröl olyan sztorikat, karaktereket, amelyek legalább 15 éve velem vannak, csípem őket, akkor az új canon mehet a kukába :P Ezeket a történeteket megsemmisíteni már nem lehet, kinyomtatták őket, ott állnak tucatjával a polcomon. Nekem mindig az SW része lesznek, akárki akármit mond odaátról :P Ha ellentmondanak majd az új filmeknek, hát istenem, én tudom kezelni az ilyesmit is. És semmit sem kell elfogadni, amit nem szívesen teszel meg, mert senki nem tart puskát a fejedhez (by Dzséjt), hogy így tegyél. Szerintem ez szabadon választott :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az EU-ról mindenki tudja, hogy fenntartásokkal kell kezelni, mert nem hivatalos, vagy legalábbis nem olyan szinten. Illetve amúgy is el kell ezt fogadni, nincs választás. Az, hogy később bármilyen magasabb szintű alkotás felülír egy-egy EU alkotást, az teljesen természetes és így is van rendjén. Ha valaki ezen besértődik, akkor magára vessen. :)

 

Nyilván ez nem jelenti azt, hogy pusztán kedvtelésből ezentúl minden újabb hivatalos alkotásba bele fognak erőltetni minél több olyan dolgot, ami a lehető legtöbb EU-s szálat áthúzza. Azt viszont igen, hogy a készítőknek nem sűrűn kell majd a fejüket fogni az EU-s információk rengetegében hogyan hangolják össze azokat a saját ötleteikkel, ami szerintem pozitív és elengedhetetlen a minőségi kreatív munkához.

Amint a Sory Group befejezi a munkáját már minden más lesz. Azok az EU művek, melyeket ők bent hagynak a kánonban azok a legszilárdabb értelemben egyenrangúak lesznek a mozgóképes alkotásokkal. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a jövőben a későbbi filmeknek már igen is figyelembe kell venniük a csoport által meghatározott műveket. Példa: a SG úgy dönt, hogy a Darth Plagueis bent marad a kánonban. 2020-ban akarnak majd csinálni egy Palpatine filmet. Ebben az esetben Palpatine-nak nem kreálhatnak egy új eredet történetet, hanem a James Luceno által írtakat kell vászonra vinni. Gyakorlatilag azt is mondhatjuk, hogy pár éven belül megszűnhet az Expanded Universe kifejezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Azért tartom túldimenzionáltnak az EU-t, mert nem képes felismerni a saját határait. A SW gyűjtőbázisa igen kiterjedt, óriási tömegeket lefedő rajongótábort és (ez nagyon fontos) passzív érdeklődőt is magába foglal. Az EU ezzel szemben viszonylagosan szűkebb keresztmetszetben ér el sikereket és szerez szimpatizánsokat. Ennek több oka is van. A film önmagában egy teljesen másfajta művészeti ág, nevezhetjük, akár tömegszórakoztatásnak is. (Sport analógiával élve - az irodalom a tenisz, a film meg a labdarúgás. Mindkettőnek megvan a maga szépsége, de teljesen más élményt nyújt.)

Az sem marginális kérdés, hogy az adott rajongókat nem feltétlen maga a forrás (ebben az esetben a könyv), ami eltéríti az EU megismerésétől, hanem sok esetben az adott produktum tántorítja el. Ez nem azt jelenti, hogy mondjuk az adott EU könyv, irodalmi értékében, sem a szép, sem a szórakoztató irodalmi elvárásokat nem tudja kiszolgálni, hanem lehetséges, hogy nem tudja beilleszteni abba a saját maga által kialakított képbe, amit a sagaról kialakított magában. Én, akikkel ilyen témában beszéltem, általában ezt tapasztaltam a kérdésben felmerülő válasz gyanánt. Ez részben igaz a prequel-re is, tényleg vonható egyfajta párhuzam a két tábor között. Sokaknak mondjuk Palpatine "feltámasztása", a Yuuzhan Vongok megjelenése "sok" volt... de lehetséges sokaknak már az is "sok" volt, hogy feltűnt Jar-Jar Binks, hogy "megmagyarázták" az Erőt, vagy Anakin és Padmé szerelmi szálát is ilyennek tekintették. (Ezekért én nem ítélnék meg senkit, maximum abban az esetben, ha véleményét úgy hozza tudomásomra, hogy nincs tekintettel arra, hogy én másképp vélekedek ezekről a dolgokról!)

Ettől függetlenül nyilvánvalóan akadnak olyanok is, akik elutasítanak mindenféle irományt és játékot, azért mert számukra csak és kizárólag a filmek jelentik a SW-ot. Nagy valószínűséggel nem is ismerik az adott produktumot, a felszínes emberek pedig, amit nem ismernek sokszor le is írják egyből, látatlanba.

Ami problémám nekem speciel az EU-el van, az mind a korábbiakban felvettekre vezethető vissza. Tehát vannak olyan könyvek (közöttük példának okáért a New Jedi Order, A Fekete Flotta fenyegetése trilógia, vagy éppen a Thrawn trilógia) amelyek kisebb-nagyobb mértékben távol állnak, némely esetben, akár összeegyeztethetetlenek azzal a képpel, ahogy én a SW univerzumát a 6 film alapján látom. Persze itt is szükséges disztingválni, mert míg a Thrawn trilógia, úgymond 'egyéb' olvasmányként nagyon tetszett (Thrawn, mint a sagaba átültetett reciprok S. Holmes nagyon érdekes karaktert eredményez), addig a New Jedi Order, vagy a Fekete Flotta még úgy sem... amellett, hogy SW idegennek éreztem.

Persze elsősorban nem ezek miatt nem gondolkodnék EU filmben, hanem azért, mert megvannak azok a határai, melyeket nem tudja átlépni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem értelemszerűen az lenne a legjobb, ha mindent elvarrnának. Legégetőbb szükségét a Maul-szál esetében érzem ennek, de mint tudjuk, az eredeti forgatókönyv alapján megismerhetjük a folytatást képregénybe átültetve. Ahsoka szála a sorozatot tekintve viszonylag lezárt, másrészről viszont egyáltalán nem... ám ha feltűnik a Rebels-ben, kaphat esélyt a karakter a teljes lezárásra. A mandalore vonal és Talzin sztorija regénybe átültetve lenne az igazi, különösen utóbbi. Számos kérdés és rejtély övezi a TCW-ben betöltött szerepét, ami érzésem szerint részletesen ecsetelve működne igazán. Rebels-beli feltűnése a nulla felé konvergál, így nem látom akadályát annak, hogy egy író megragadja az alkalmat, és minőségi sztorit kanyarítson Talzinnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb cikk arról, hogy az Eu halott

 

Viszont ez azt jelenti, hogy az EPVII-ben nem lesz Jaina Solo , Mara Jade és társai, mint azt JediDrigger nevű ürge állította korábban.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az EU-t szeretők inkább azon lepődnének meg, ha egyáltalán bármelyikük benne lenne az ep7-ben :) Legalább is részemről így van akkor is, ha szeretném némelyiküket filmen látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban belegondolva szerintem csak azért szóltak a Hasbro-nak, hogy hagyják az EU figurákat, mert még nem tudni mi lesz.

Nem hinném, hogy az egész EU halott lesz, max csak egy része.

 

Meg aztán JediDrigger több ponton ellentmondott saját magának. És van olyan dolog, amit már biztosan cáfolni lehetett állításai közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.