Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

A könyvek tartalmaznak többletinformációkat, elsősorban ezen van a hangsúly. Pl. Bel Iblis pusztán csak említve van a 3. könyvben, mint a Korélia szenátora és a 2000-ek Delegációjának tagja. Ha a könyvek is canon, akkor a karakter túlélte a "nagy csapást". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvek tartalmaznak többletinformációkat, elsősorban ezen van a hangsúly. Pl. Bel Iblis pusztán csak említve van a 3. könyvben, mint a Korélia szenátora és a 2000-ek Delegációjának tagja. Ha a könyvek is canon, akkor a karakter túlélte a "nagy csapást". :)

Igen, ezt értem, de közben meg ott a rakadtnyi információ, ami meg nem kánon. És most az olvasó döntse el, hogy akkor mi hivatalos és mi nem? Ráadásul sok nem is egyértelmű. Pl. Anakin a könyv szerint azért akar mester lenni, mert csak így férhet hozzá a holocronokhoz. Az ep3 alapján azért, mert hataloméhes. Az egyik egy jó indok, a másik egy Sith indok. Anakin karakterének az utóbbi felel meg, és ugyan kizárják egymást, de ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni. Ezért vagy írják újra a filmkönyveket, hogy a többlet információk ellentmondások nélkül maradjanak meg, vagy menjen az egész a levesbe. Mert ebben a formában ez szimplán baromság. Az új kánonnak pont az a lényege, hogy tiszta lappal induljunk, ne ugyanazzal a lapokkal, mint ami eddig volt. Mert akkor miért nem tartjuk már meg a többi olyan könyvet is, amiben benne vannak Lucas jegyzeteinek a nyomai? Azért, mert senkinek nincs kedve kimagozni, hogy mi kánon és mi nem.

 

Mondjuk én a Del Rey szavában momentán nem nagyon hiszek (eme kijelentésről tudna valaki linket adni, mert eddig csak itt olvastam ezt), hiszen csak egy kiadó, közük nincs a Lucasfilm döntéseihez. Kennedy meg csak a hat filmet és a TCW-t erősítette meg, Chee és Hidalgo sem jelezte, hogy a filmkönyvek kánonok lennének. Szóval amíg a három illetékes közül valamelyik nem nyilatkozik erről, szerintem biztosabb, ha a filmregényeket is kánonon kívül kezeljük.

 

Karrde: Iblis miatt én nem aggódnék, van egy olyan sanda gyanúm, hogy a Rebelsben valamilyen formában helyet kap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én a Del Rey szavában momentán nem nagyon hiszek (eme kijelentésről tudna valaki linket adni, mert eddig csak itt olvastam ezt), hiszen csak egy kiadó, közük nincs a Lucasfilm döntéseihez. Kennedy meg csak a hat filmet és a TCW-t erősítette meg, Chee és Hidalgo sem jelezte, hogy a filmkönyvek kánonok lennének. Szóval amíg a három illetékes közül valamelyik nem nyilatkozik erről, szerintem biztosabb, ha a filmregényeket is kánonon kívül kezeljük.

Remélem úgy lesz ahogy mondod, mert ha nem akkor már indulása pillanatában kardjába is dőlt az új rendszer, hisz rögtön meg is vannak az első könyvek amik kánonok is meg nem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se a hasamra ütve találtam ki a dolgot, mindössze a Del Rey kijelentését tolmácsoltam. Itt a forrás. De lehet, hogy én feltételeztem naivan azt, hogy egy híresnek mondható könyvkiadó cég valamelyest tudja, mit beszél, ha egyértelmű tényként jelent ki valamit. :)

 

Különben azt is el tudom képzelni, hogy ezek a regények újra kiadásra kerülnek, ellentmondásoktól mentesen.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, ezért kértem a linket, hogy lássam, honnan jön. Hát, ha ez igaz, akkor b*szhatjuk az egész új kánon rendszert. Ennyi erővel meghagyhatták volna a régieket is. Mondjuk mázli, hogy egy kiadó - akármennyire híres - szava ilyen kérdésekben csak akkor lenne döntő, ha az ő tulajdonában lenne a könyv, plusz, azért ez csak egy Twitteres beböfögés. Szóval amíg a illetékesek (a Story Group) mást nem mond, szerintem nem feltétlen kell készpénznek venni a kiadó szavát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én - józan paraszti ésszel - csak olyan szempontból venném figyelembe a filmkönyveket, hogy van-e esetleg a filmeken látható olyan karakter, amit a filmkönyv nevez meg, míg a film maga nem. Azt a nevet használnám, amúgy meg mehet a levesbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Habár szeretem az EU-t, úgy hiszem amit ezek az emberek csinálnak, az nevetséges.

Én például még tavaly támogattam a Save The Clone Wars kampányolóit, de ők nem kezdtek el ócsárolni csak azért, hogy megkapják amit akarnak.

Hogyha ezek az EU fanok így akarják jó színben feltüntetni magukat, akkor eléggé rosszul csinálják... Hogy finoman fogalmazzak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van a YouTube-on egy Matt Wilkins nevű fickó, aki már egy jó ideje buzdítja az EU fanokat a "lázadásra" a "nagy gonosz Disney" ellen és őt megemlítik az alábbi TheForce.net-es cikkben is.

 

Azt kell mondjam, időnként mond eléggé elgondolkodtató dolgokat és néha azon kapom magam, hogy egyet értek vele.

Viszont láthatóan szeret finoman utalgatni rá, hogy szerinte Filoni mekkora egy barom és a többi. Arra is figyelmes lettem, hogy a videóiban hirtelen barátságosabb hangnemre váltott miután tudomást szerzett a TheForce.net véleményéről az EU "mozgalommal" kapcsolatban... :hmm:

 

https://www.youtube.com/watch?v=bLTczH5wHBM&index=5

 

Eléggé zavaros ez az egész hócihő... :? Elvileg azt akarják, hogy az EU folytatódjon, továbbra is a Legends címszó alatt és egy afféle alternatív univerzumként szolgáljon.

Ez mind szép és jó, de az írók nem tudnak kétfelé szakadni. Ráadásul ezzel megint csak megosztanák a rajongótábort, amit jelenleg próbálnak egy kánon alatt egyesíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van a YouTube-on egy Matt Wilkins nevű fickó, aki már egy jó ideje buzdítja az EU fanokat a "lázadásra" a "nagy gonosz Disney" ellen és őt megemlítik az alábbi TheForce.net-es cikkben is.

 

Azt kell mondjam, időnként mond eléggé elgondolkodtató dolgokat és néha azon kapom magam, hogy egyet értek vele.

Viszont láthatóan szeret finoman utalgatni rá, hogy szerinte Filoni mekkora egy barom és a többi. Arra is figyelmes lettem, hogy a videóiban hirtelen barátságosabb hangnemre váltott miután tudomást szerzett a TheForce.net véleményéről az EU "mozgalommal" kapcsolatban... :hmm:

 

https://www.youtube.com/watch?v=bLTczH5wHBM&index=5

 

Eléggé zavaros ez az egész hócihő... :? Elvileg azt akarják, hogy az EU folytatódjon, továbbra is a Legends címszó alatt és egy afféle alternatív univerzumként szolgáljon.

Ez mind szép és jó, de az írók nem tudnak kétfelé szakadni. Ráadásul ezzel megint csak megosztanák a rajongótábort, amit jelenleg próbálnak egy kánon alatt egyesíteni.

A rajongótábort már megosztották és a új egységes kánon alatt sem lehet egyesíteni.

Elvileg folytatódhatna a Legends univerzum is, de ahhoz sokkal több írót kell mozgósítani, gyakorlatilag az elmúlt évtizedek szinte minden íróját vissza kéne hozni és új szerzőket is foglalkoztatni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Kíváncsi vagyok, vajon tudják-e, hogy a Legendák ihletforrás, és mit csinálnak majd, ha olyan elemet emelnek át, ami nekik piszkosul nem tetszik. :lol:

 

A TIE vadászokkal nem tudom, mit kell problémázni én díjazom, ha eltérnek és megpróbálnak új modellt behozni.

A Kristálycsillagról nem sok jót halottam ( Bár már az új kánon regények között is vannak olyanok, melyet ehhez hasonlítanak)

Skippy-vel sics különösebb bajopm, az ő története annak idején nagyon tetszett.

A furcsa Jedik. Hát gondolom próbáltak olyat behozni, ami még nem volt. Ooroo mesterrel nem volt bajom. C'baoth-tal ésd a klónjával sem volt gondom.

A Triclops, Triocolus dolgot én sem csíptem.

Erről a C-3PX droidról még nem hallottam. Midenesetre már az új sztorik között is van egy gonosz Artu és gonosz C-3PO. Lásd Darth Vader sorozat.

A Luke klónnal annak idején nem volt bajpm.

A Napzúzó nem volt éppen a kedvenc részem a Jedi-Akadémiában, de különösebb gondom se volt vele.

A síró hegy tényleg furán néz ki.

Az ewokos rajzfilmmel meg szerintem nincs semmi baj. Nyilván ovisknak csinálták. Lehet, hogy a Diseny is csinálni fog még hasonlót a legkisebb korcsoportnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Sly Moore-féle sztori Triclops-szal nekem új. Melyik műben/novellában stb. jelent meg?

 

szerk.: átneveztem a topikot az új szituációnak megfelelően.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wookieepedia csak a junior novellákat említi és a Mesék 14-es képregényszámát amiből, valószínűleg a Császári bíróság történet lesz az amiben megvan ez az információ. De ennek még utána kell nézni. A 10-es listához még annyi, hogy a mostani 7. epizódhoz is lehet írni egy ilyen listát, hogy mit vettek át az EU-ból vagy más történetekből. Mint pl: Kylo Ren - Revan, Darth Vader ereklyegyűjtés - Darth Vader fekete kesztyűje vagy Kypp Duron endori látogatása Vader sírjánál, A rohamosztagosok sisakja - Donald kacsa csőre és lehetne folytatni a sort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Én semmit sem tudok a vongokról. Jó nekem?

Alapvetően igen, de a téma horderejét tekintve nem árt tudni arról a sztoriszálról legalább néhány mondatot, hogy értsd a hivatkozási alapokat :) Szóval attól függ :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A Legendák nem egy alternativ idővonal, hanem a kánonból törölt alkotások gyűjtőhelye.

Pedig tekinthető annak, hisz a legendákból is vannak újrakiadások, a Disney engedélyezi más országokban a könyvek kiadását, és a TOR-t se lőtték még le. Ráadásul több dolog is ugyanúgy történik a legendákban is mint a kánonban. A legendák felirat már magában jelenti az alternatív idővonalat. Nem azt írják rájuk, hogy törölt művek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze mert nem akarják megsérteni a régi művek rajongóit. Nyilván nem fogják rányomtatni az újrakiadásokra, hogy "Kukázott regény". De ettől még ez a lényeg. Azt meg nem is értem hogy a Legendák miért válna alternativ idővonallá azért mert vesznek át ötleteket belőle az új kánon művekhez. Az egyik sehogy se következik a másikból. A Disney-nél egyetlen idővonal van. Ami nem tartozik bele az simán nem kánon. Ezen semmit nem változtat az, hogy a régi műveket még pénzzé teszik meg vesznek át belőlük ötleteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony, az alternatív idővonalak lényege, hogy ugyanúgy a kánon részei. A Legendsről ez nem mondható el. Plusz az sem árt, ha van egy pont, ami előtt az alternatív és az eredeti idővonal 100%-ig megegyezik, ilyen meg pláne nincs a Legendnél, hiszen a kánonhoz képest a múltja, a jelene és a jövője is más. Legfeljebb egy másik Star Wars világként lehet rá hivatkozni, de alternatív idővonalként semmiképpen sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez az idővonal nem fejlődik tovább (nem születnek újabb Legends-történetek, képregények stb.), ezért szerintem nyugodtan lehet "törölt" idővonalnak nevezni. Ezen megsértődni egyébként is kár lenne, mert a korábbi élmények nem vesznek el, és a polcomon is bérelt helye van ezeknek a könyveknek (hogy a Kotor-t, mint életem egyik legmeghatározóbb pc-játékát már ne is említsem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pont hogy születnek új sztorik, hisz ott vannak a TOR kiegészítők.

Még ott vannak... Ha még ott vannak... ;) Ha van még a Bioware Austinnsk kapacitása a TOR-ra a titkos projektjük mellet, ami a pletykák alapján egy Star Wars MMO lesz. Szerintem ha még lesz kiegészítő, egynél több már biztos nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donáttal értek egyet, simán alternatív univerzum, egy "mi lett volna ha" univerzum, ilyen történetek voltak régen is, hát most egy kicsit szerteágazóbb az egész, de igazából kinek, hogy jön be jobban, hogy akarja értelmezni a dolgot. Nekem ez az alternatív Univerzumos dolog jön be a legjobban, de már halottam olyat is, hogy mivel legenda vagy megtörtént vagy nem amíg kánon info nem írja felül. Nekem olyan is a fejembe jutott, hogy lehetnek olyan történetek, amit pl, egy apa olvas a kislányának lefekvés előtt lásd. Mátyás király mese (töriből azért azt tanultam, hogy volt más dolga is mint álruhában a pórnép közt járni a mese mégis erről szól). Manapság hány meg hány olyan valós karaktereken alapuló film születik (Kincsem) ami csavarint a tényeken, hogy izgalmasabb legyen, szóval akár így is fel lehet fogni a Legendsetm hogy az Univerzum ponyva művei :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fel lehet de nem azok. Nyilván ez olyan hogy nézheted ugyis a Star Wars-t hogy a Birodalom a jó fiú, az űrhajókat pedig a hajtóművekbe rejtett pónik hajtják. Nyilván mindenki úgy nézki ahogy szeretné, de ettől még nem jelenti azt hogy minden vad értelmezés megáll a lábán. A Legendák nem a Star Wars ponyvái, a kánonban pedig csak egy idővonal van. Eleve már csak azért sincs értelme a Legendákat alternativ idővonalnak nevezni mert a Legenda művek rengeteg helyen ellentmondanak egymásnak méghozzá nem is kis dolgokban (ezért volt ugye korábban szükség a kánon-szintekre). Nem egy logikus egésszé összeálló világról van szó, hanem egy rakás műről amiket kiraktak a kánonból.

De pont hogy születnek új sztorik, hisz ott vannak a TOR kiegészítők.

Egy az új rendszer előtt született játék kiegészitői az egyetlen példa. Ez jól belövi a Legendák pozicióját. Amolyan utolsó rúgások a végső halál beállta előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.