Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Hát jól van. Én utoljára ennyi pirosat egy kommenten a TLJ értékelős topikjában láttam, ahol többen nem túl szimpatikus stílusban becsmérelték a filmet, és ezért érthetően kaptak rá sok iyen értékelést. Ezért gondoltam azt, hogy esetleg fikázásnak gondoltátok mondjuk a Disney-vel kapcsolatos mondatomat, pedig nem annak szántam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyszerű megoldás mellett döntöttem, ami a Kánon/Legendák ügyet illeti. Az "én kánonom" helyett szimplán két független univerzumként tekintek rájuk. 

A Kánon a hivatalos, hivatkozási alapként szolgáló SW univerzum. A Legendák pedig egy párhuzamos SW univerzum. Számomra mindkettő történetei ugyanúgy léteznek, de el tudom különíteni őket egymástól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy nézőpont. Csak sajnos a Legendák nem egybefüggő kötetek, mert nem mindegyik író vette figyelembe a másik írók műveit. De vannak, akik ezt megtették: pl. A gonosz útvesztőjében Luceno többször is utal a Clone Wars-projekt keretén belül megjelent regényekre.

Egyébként tök jó lenne, ha a Legends-művek közt is lenne valami összefüggés, és akkor hivatalosan is lehetne őket párhuzamos univerzumként tekinteni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont úgy gondoltam a dolgot, ahogy Casey. Ha valakinek a Legendák tetszik jobban és azt akarja a saját "kánonjának" tekinteni, akkor tekintse annak nyugodtan. Aztán majd megtalálja azokat, akikkel jókat tud beszélgetni velük. Én jókat tudok beszélgetni, mind a Legendák, mind a kánon híveivel. Nyilván, ha valami üti egymást, akkor arról nem beszélnek, vagy nem nyitnak vitát. Az egyikben így van, a másikban meg másként aztán kész. Nem bűn az, ha valakinek a Legendák jobban bejönnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

39 minutes ago, Darth Revan9 said:

Én pont úgy gondoltam a dolgot, ahogy Casey. Ha valakinek a Legendák tetszik jobban és azt akarja a saját "kánonjának" tekinteni, akkor tekintse annak nyugodtan. Aztán majd megtalálja azokat, akikkel jókat tud beszélgetni velük. Én jókat tudok beszélgetni, mind a Legendák, mind a kánon híveivel. Nyilván, ha valami üti egymást, akkor arról nem beszélnek, vagy nem nyitnak vitát. Az egyikben így van, a másikban meg másként aztán kész. Nem bűn az, ha valakinek a Legendák jobban bejönnek.

Igen, tehát a "mindenki maga döntse el, mit számít kánonnak" mondatomban a Kánon szót képletesen/idézőjelben kell érteni. Írhattam volna úgy is, hogy a "te saját Star Wars-világodban, amelyet a szívedben őrzől". :)

Csak én ezt nem tettem elég egyértelművé, ezért keletkezett félreértés belőle @Nute Gunray helytartó részéről (is). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Konkrétan melyik részével? Az, hogy vannak Legends-művek, amelyek simán jobbak, mint egy Canon-mű? Vagy hogy a Disney-féle Canon úgyse jön be mindegyik rajongónak? Vagy hogy a hivatalos idővonal remek abból a szempontból, hogy rendbeszedték vele az univerzumot, és eltüntették a káoszt? Mert ezek mind-mind tények

Az már nyilván az én személyes véleményem, hogy mindenki maga döntse el, mit számít bele a maga Kánonjába (amit bővebben kifejtettem a lejjebbi hsz-eimben). De abból kiindulva, hogy a hivatalos Kánonnal úgyse elégedett minden egyes rajongó, nem tehetem meg én vagy sok más fan, hogy egy adott művet a szívébe zár, és ún. a saját kis személyes Kánonjának a  részének tekinti, de ha a hivatalos Kánont érintő diskurzusról van szó, akkor nyilvánvalóan már figyelembe veszi, hogy az valójában nem az igazi Kánon része, és annak alapján érvel? :o Pl. ahogy fentebb említettem, nem fogom azt mondani, hogy C'Baoth nem lehet Snoke, azzal indokolva, hogy "mert ő meghalt Az utolsó parancsban", mert tudomásul veszem, hogy az a regény hivatalosan nem a Kánon része, de szívem szerint nekem az a TROTJ folytatása, tehát az úgynevezett én saját Kánonom szerint az a TROTJ folytatása.

Nekem az a bajom hogy a Legendsben lévő storyk nem történtek meg és nem illeszthetők be a kánonba. Más a múltjuk, jelenük ,jövőjük. Ráadásul érvként sem lehet használni őket vita közben mert nem történtek meg. Így értelmét sem látom hogy olvassam őket. Persze nem vitatom valakinek az jobban bejön. Régen a kilencvenes években én is a Legends-könyveket olvastam, de akkor nem volt más. Sőt a Thrawn-trilógia is nagyon tetszett. De ugye nem az a hivatalos 7-8-9. rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 minutes ago, Frenkie said:

Nekem az a bajom hogy a Legendsben lévő storyk nem történtek meg és nem illeszthetők be a kánonba. Más a múltjuk, jelenük ,jövőjük. Ráadásul érvként sem lehet használni őket vita közben mert nem történtek meg. Így értelmét sem látom hogy olvassam őket. Persze nem vitatom valakinek az jobban bejön. Régen a kilencvenes években én is a Legends-könyveket olvastam, de akkor nem volt más. Sőt a Thrawn-trilógia is nagyon tetszett. De ugye nem az a hivatalos 7-8-9. rész.

Ez egy teljesen érthető, elfogadható és korrekt vélemény. 

Én is tudomásul veszem, hogy a Legends-beli művek gyakorlatilag nem történtek meg. Én a Thrawn-trilógiát tartom a ROTJ folytatásának mindörökre, de elfogadom a tényt, hogy nem az a hivatalos sequel trilogy, így mikor a véleményemet írom a hivatalos sequel trilogyval kapcsolatban, érthető módon nem fogok azzal érvelni, hogy "de hát ez hülyeség, mert ellentmond a Thrawn-trilógiában történtekkel". Ilyenkor tudomásul veszem, hogy az a hivatalos folytatás, de nekem szívem szerint Zahn trilógiája az. 

Quote

Ráadásul érvként sem lehet használni őket vita közben mert nem történtek meg. Így értelmét sem látom hogy olvassam őket.

Pedig sokszor csak egy apró pici dolog miatt nem illeszthető bele egy mű a Kánonba. Lásd J. J. Miller Kenobiját. És egy-kettő hiába nem a Kánon része, sokkal több érdekes információt ad és szórakozást nyújt, mint egy-egy Kánon-regény. Most azért, mert nem Kánon, még nem jelenti azt, hogy minden egyes mondata a könyvnek ellentmond a Kánonnak, így pár érdekes információt azért megtudhatsz belőle. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nem bűn az, ha valakinek a Legendák jobban bejönnek.

De ezt senki az égadta világon nem mondta, mindig ezt hozod fel kánon-legends témában pedig sosem beszél ilyesmiről senki.

24 perccel korábban, caseyjones írta:

Most azért, mert nem Kánon, még nem jelenti azt, hogy minden egyes mondata a könyvnek ellentmond a Kánonnak, így pár érdekes információt azért megtudhatsz belőle. :)

Csak azok az érdekes infók akármikor átalakulhatnak ellentmondóakká, így nincs értelme addig sem kánonnak tekinteni valami legends infót amíg az konkrétan ellentmondásos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 minutes ago, Darth Cupsy said:

Csak azok az érdekes infók akármikor átalakulhatnak ellentmondóakká, így nincs értelme addig sem kánonnak tekinteni valami legends infót amíg az konkrétan ellentmondásos.

Én nem írtam, hogy egyből Kánonnak is kell tekinteni a háttérinformációkat. Csak azt, hogy vannak olyan érdekes háttérinformációk (bolygóleírások, karakterleírások stb.), amelyek nem biztos, hogy szerepelnek egy-egy Kánon-műben, viszont egy Legendák-műben igen, és nem ellentmondásosak.

Ha például szereted Thrawn Admirális karakterét, akkor a - hivatalos Kánonba nem tartozó - Kirajzásból nagyon sokat megtudhatsz a karakterének a jelleméről, a múltjáról, a modoráról, a szokásairól, a népének a kultúrájáról. Az ott szereplő leírások Thrawnról szerintem ugyanazok a Kánonban is. De javítsatok ki, ha tévedek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, caseyjones írta:

Kirajzásból nagyon sokat megtudhatsz a karakterének a jelleméről, a múltjáról, a modoráról, a szokásairól, a népének a kultúrájáról. Az ott szereplő leírások Thrawnról szerintem ugyanazok a Kánonban is. De javítsatok ki, ha tévedek. 

Pontosan erről beszélek, a 2. Kánon Thrawn könyv kapásból átírta már Thrawn múltját, és ha jól tudom a következő trilógia kifejezetten a múltjára/eredetére koncentrál. Szóval hiába vannak ezek az infók a Kánon szempontjából irrelevánsak. Nagyon jó példa erre a huttok nemisége, ugye a Legendsben képesek nemet váltani, míg a Kánonban nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 hours ago, Darth Cupsy said:

Pontosan erről beszélek, a 2. Kánon Thrawn könyv kapásból átírta már Thrawn múltját, és ha jól tudom a következő trilógia kifejezetten a múltjára/eredetére koncentrál. Szóval hiába vannak ezek az infók a Kánon szempontjából irrelevánsak. Nagyon jó példa erre a huttok nemisége, ugye a Legendsben képesek nemet váltani, míg a Kánonban nem.

Ez érdekes. De a teljes múltját meg minden vele kapcsolatos dolgot átírtak a Kánonban úgy, hogy egyetlen aprócska információ se legyen igaz a Legendákban leírtakból? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, caseyjones írta:

Ez érdekes. De a teljes múltját meg minden vele kapcsolatos dolgot átírtak a Kánonban úgy, hogy egyetlen aprócska információ se legyen igaz a Legendákban leírtakból? :o

Nem, de valamit átírtak, szóval a Legends infók irrelevánsak teljes mértékben, ha kánonról beszélsz akkor is ha nem mond ellent még semminek, nincs rá biztosíték hogy, nem is fog később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 minutes ago, Darth Cupsy said:

Nem, de valamit átírtak, szóval a Legends infók irrelevánsak teljes mértékben, ha kánonról beszélsz akkor is ha nem mond ellent még semminek, nincs rá biztosíték hogy, nem is fog később.

Ja hát igen, elvégre bármikor felülírhatók.

 

Egyébként, a napokban gondolkoztam el a téma kapcsán azon, hogy a Canon-Legends rendszer miatt egy Legends-könyv kb. pont annyi tényezővel bír a SW Universe-ben, mint egy fan fiction?! :D Nyilván ez így kicsit erős megfogalmazás, de ha belegondolok, hogy ha összedobok most gyorsan egy fan fictiont, az pont ugyanannyira a Canon része, mint a Jedi Akadémia-trilógia vagy a Klónok háborúja-regények. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a kánonra nézve ugyanannyira relelváns, mint egy fan-fic. Én úgy kezelem a Kánon-Legendst ahogy Sky, vagyis alternatív univerzumnak, így tehát a Legendsbe nem fér bele a fan-fic. nekem. Meg azért a Legends mégis egy átlagos minőségi szintet jelöl. Meg engem amúgy is ráz a hideg bármiféle fan-fictől, nemcsak az SW esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Darth Cupsy said:

Nyilván a kánonra nézve ugyanannyira relelváns, mint egy fan-fic. Én úgy kezelem a Kánon-Legendst ahogy Sky, vagyis alternatív univerzumnak, így tehát a Legendsbe nem fér bele a fan-fic. nekem. Meg azért a Legends mégis egy átlagos minőségi szintet jelöl. Meg engem amúgy is ráz a hideg bármiféle fan-fictől, nemcsak az SW esetében.

Igen, azt ki is felejtettem az írásomból, hogy minőségben azért egy fanfic meg egy Legends-regény eléggé eltér, még ha a kettő pontosan ugyanannyira határozza is meg a Canon történéseit. 

Én is ódzkodom egyébként a fanficectől, akár Star Wars, akár nem. Egy átlag Legends-könyv azért mégis csak színvonalasabb, meg olyan írók tollából származnak, akik a Lucasfilm bérírói, és esetleg az SW-n kívül már más témákban letették a névjegyüket. Pl. Alan Dean Foster SW-regények mellett írt Alien-regényt is, de többek közt két Transformers-kötet is fűződik a nevéhez. (Mondjuk lehet Foster pont rossz példa volt, mert A közelgő vihar szerintem egy igencsak közepes és kegyetlenül unalmas regény, és szinte mindenkitől azt hallom, hogy a TFA regényváltozatát meg totál elszúrta. :D De hirtelen más nem jutott eszembe. :D)

Mindenesetre, akárhogy is vesszük, egy olyan rajongó szemében, aki nagyon-nagyon szigorúan veszi a Canont, egy Legends-regény tulajdonképpen egyenlő értékkel bír(hat), mint egy fanfiction. :D

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 5/31/2019 at 11:08 AM , Dzséjt said:

A tökéletes és hibátlan Star Wars EU eltörlése nagyjából emberellenes bűntett. Hát ezzel a mindig koherens és konzisztens kánonon kívülre kerültek olyan hatalmas ötletek, mint a Yuuzhan Vongok, Darth Vader kesztyűje, Zorba a hutt,

, nem is beszélve az Ewoks és Droids animációs filmekről, meg a többi, mindenki által szeretett dologról. Petíció kell, hogy a Disney állítsa vissza az EU kánon státuszát.

Furcsállom, hogy neked ennyire nem tetszenek a Yuuzhan Vongok. Már korábban is tettél olyasmi megjegyzést ebben a topikban, hogy az egyik legrosszabb ötletnek tartod az SW Universe-ben. Én csak A túlélők keresésében olvastam róluk, tehát az inváziójukról szóló történeteket egyáltalán nem ismerem, abból leszűrve viszont én személy szerint érdekesnek találtam őket, és nem tartom őket semmivel se rosszabb ötletnek, mint a TCW-ből a Pyke-okat vagy az Éjnővéreket. 

 

Quote

nem is beszélve az Ewoks és Droids animációs filmekről,

 

A Droidsot még nem láttam, viszont látatlanban is meg tudom mondani, hogy többet ér, mint a (Kánonnak számító) Roll Out. :lol:

 

Quote

az az űrnyúl

Nem ismerem ennek a nyuszinak a pontos hátterét, de borzalmasan hangzik. Ha valamit nyert a Star Wars Univerzum ezzel az EU-dologgal, akkor az az, hogy a kukába száműzték az olyan ostobaságokat, mint ez vagy a Jedi herceg-sorozat. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, caseyjones írta:

Furcsállom, hogy neked ennyire nem tetszenek a Yuuzhan Vongok. Már korábban is tettél olyasmi megjegyzést ebben a topikban, hogy az egyik legrosszabb ötletnek tartod az SW Universe-ben. Én csak A túlélők keresésében olvastam róluk, tehát az inváziójukról szóló történeteket egyáltalán nem ismerem, abból leszűrve viszont én személy szerint érdekesnek találtam őket, és nem tartom őket semmivel se rosszabb ötletnek, mint a TCW-ből a Pyke-okat vagy az Éjnővéreket. 

A pyke-ok csak egy X. idegen faj az SW-ben, igazából semmi különleges nincs bennük, ugyanolyanok, mint a huttok. Az Éjnővérek meg egy másik Erőhasználó csoport a Jedik és a Sith-ek mellett (és amúgy a Legendsből lettek átemelve). Nem egy feleslegesen egy másik galaxisból idecitált (mintha az SW Galaxisa nem lenne elég nagy - persze, amikor az íróknak csak ex-birodalmi tisztek és Sötét Jedik/Sith-ek jutnak csak eszébe, mint ellenségek...), az életet adó Erőtől elkülönülő (tehát az SW alapjait szembeköpő), és az egész Star Wars univerzumot szó szerint módszeresen leromboló (elpusztítanak ismert bolygókat, megölnek egy rahedli szereplőt) elcseszett lények. Minden aspektusukból az SW megcsúfolását jelentik. És ezt úgy írom, hogy én nem csak egy műben találkoztam velük. ;)

 

1 órával korábban, caseyjones írta:

A Droidsot még nem láttam, viszont látatlanban is meg tudom mondani, hogy többet ér, mint a (Kánonnak számító) Roll Out. :lol:

Nem látatlanban, egy-két rész megtekintése alapján mondom: a Roll Out aranyosabb, bár abban egyetértek, hogy egyik sem képviseli az SW minőségi magasságait. Megjegyzem, a Roll Out ugyanúgy nem kánon, mint a The Freemaker Adventures.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, Dzséjt said:

A pyke-ok csak egy X. idegen faj az SW-ben, igazából semmi különleges nincs bennük, ugyanolyanok, mint a huttok. Az Éjnővérek meg egy másik Erőhasználó csoport a Jedik és a Sith-ek mellett (és amúgy a Legendsből lettek átemelve). Nem egy feleslegesen egy másik galaxisból idecitált (mintha az SW Galaxisa nem lenne elég nagy - persze, amikor az íróknak csak ex-birodalmi tisztek és Sötét Jedik/Sith-ek jutnak csak eszébe, mint ellenségek...), az életet adó Erőtől elkülönülő (tehát az SW alapjait szembeköpő), és az egész Star Wars univerzumot szó szerint módszeresen leromboló (elpusztítanak ismert bolygókat, megölnek egy rahedli szereplőt) elcseszett lények. Minden aspektusukból az SW megcsúfolását jelentik. És ezt úgy írom, hogy én nem csak egy műben találkoztam velük. ;)

 

Tehát akkor tulajdonképpen a Yuuzhan Vongokat úgy nyúlták egy másik univerzumból? Nocsak, ezt nem is tudtam. 

De ha majd egyszer eljutok a The New Jedi Orderhez, lehet én is hasonlóan fogok vélekedni velük kapcsolatban, mint te. De ne így legyen. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ha valamit nyert a Star Wars Univerzum ezzel az EU-dologgal, akkor az az, hogy a kukába száműzték az olyan ostobaságokat, mint ez vagy a Jedi herceg-sorozat. 

Meg az ellentmondásokat, mint pl. a HCS tervrajzainak ellopására is volt 2 verzió (legalább is ennyiről tudok, lehet több is :D ).

 

 

 


Amúgy nekem nincs bajom a Vongokkal :D bírom a Legacy képregény sorozatot is , a Birodalmi lovagokat kifejezetten imádom :D 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem ismerem ennek a nyuszinak a pontos hátterét, de borzalmasan hangzik. Ha valamit nyert a Star Wars Univerzum ezzel az EU-dologgal, akkor az az, hogy a kukába száműzték az olyan ostobaságokat, mint ez vagy a Jedi herceg-sorozat. 

A Jedi Herceg sorozatot olyannyira utálta mindenki, hogy a benne szereplő dolgok, nem tudom mennyi idővel a megjelenésük után, de még a régi EU szerint SEM történtek meg, a benne felbukkant új szereplők (Ken, Triclops stb,) SOHA, SEHOL sem bukkantak fel többé, max. az ott felbukkant új fajokat vették át mások, vagy említették meg.

 

Pl. a "whaladon"ok

latest?cb=20071023013855

 

@Darth Cupsy: újabb remek példa.

 

 

Szerk.: Pontosítás!

Triclops és Ken később felbukkantak a "STAR WARS Mesék 14. részében", bár ott is csak paródiaként egy "nem a régi EU részének számító" képregényben.

 

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, Darth Cupsy said:

Amúgy nekem nincs bajom a Vongokkal :D bírom a Legacy képregény sorozatot is , a Birodalmi lovagokat kifejezetten imádom :D 

A túlélők keresése alapján nekem sincs velük bajom. Bár egy kicsit klisés ez az egész univerzumot leromboló idegen, pusztító faj dolog, de nem bánom, hogy ilyen is van a Star Warsban. Én már kíváncsian várom a The New Jedi Ordert. Ha jól tudom, jövőre már a magyar piacon is elérhető lesz.

11 hours ago, Dzséjt said:

Minden aspektusukból az SW megcsúfolását jelentik.

Ez szerintem inkább a szóban forgó Jedi herceg-sorozatról mondható el. Nem tudom, olvastad-e, bár őszintén, még el se kell olvasni ahhoz, hogy ilyen megállapítást tegyünk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ez szerintem inkább a szóban forgó Jedi herceg-sorozatról mondható el. Nem tudom, olvastad-e, bár őszintén, még el se kell olvasni ahhoz, hogy ilyen megállapítást tegyünk. :D

Győztél. :) Inkább a yuuzhan vongok, mint a Jedi hercegből még egy sor. Bevallom, sosem jutottam az első könyv végéig sem, de szerintem jóóóóval a közepe elkőtt bedobtam a törülközőt - azt hiszem, a Darth Vader kesztyűje volt az. Erős a gyomrom, de azt nem bírtam lenyelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A yuuzhan vongok megjelenése az írói kreativitás  válságának egyértelmű tünete volt az ezredforduló tájékán. Az azt megelőző évek önismétlő történeteit (jön egy új erőhasználó, aki addig valahol megbújt, a nagy trió pedig ismét megmenti a Galaxist) volt hivatott lezárni ezzel a sokkoló megoldással, aztán meg elnyújtották, mint a rétestésztát. Azért el fogom olvasni, ha most megjelenik magyarul, de nem sajnálom, hogy ez a történetvonal a kukába került. Mennyivel koherensebb például, amit pl. a Vérvonal lefektetett az új EU-ban, pedig az egyelőre csak egyetlen történet abban a sok évtizedes periódusban, ami még szinte teljesen homály.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A yuuzhan vongok megjelenése az írói kreativitás  válságának egyértelmű tünete volt az ezredforduló tájékán. Az azt megelőző évek önismétlő történeteit (jön egy új erőhasználó, aki addig valahol megbújt, a nagy trió pedig ismét megmenti a Galaxist) volt hivatott lezárni ezzel a sokkoló megoldással, aztán meg elnyújtották, mint a rétestésztát. Azért el fogom olvasni, ha most megjelenik magyarul, de nem sajnálom, hogy ez a történetvonal a kukába került. Mennyivel koherensebb például, amit pl. a Vérvonal lefektetett az új EU-ban, pedig az egyelőre csak egyetlen történet abban a sok évtizedes periódusban, ami még szinte teljesen homály.

Szerintem érthető, hogy próbáltak újítani az unalomig ismételt Luke-Leia-Han trió és az újra és újra felbukkanó ilyen-olyan Sötét Jedik és birodalmi maradányokkal való harcok után.

 

A yuuzhan vongok Erőben való "hiánya" ahhoz hasonló lehet, ahogy pl. Luke is elvágta magát az Erőtől az Ep8-ban. Csak ők ezt faji szinten művelik. De elvileg erre részletesebben kitérnek a könyvekben. Vagy ott vannak az ysalamirik, amik Erő-mentes "buborékot" hoznak létre maguk körül, így hatékony védelemmel bírnak az Erő-használókkal szemben. Ez szerintem nem kevésbé meredek, mint a vongok esete.

 

De ha már meredek dolgok, szerintem Abeloth-é az 1. hely... bár vele kapcsolatban tetszett, ahogy összefonták a sztoriját a TCW-ből megismert Egyekkel (Atya, Fiú, Leány). Vagy olyan ősi, rejtélyes elemekkel, mint a Bendő feketelyuk-halmaz vagy a Középpont Állomás. 

  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A yuuzhan vongok Erőben való "hiánya" ahhoz hasonló lehet, ahogy pl. Luke is elvágta magát az Erőtől az Ep8-ban.

Nem hiszem. Luke csak elzárta magát az Erőtől, nem elvágta magát tőle. Ettől ő még tudta használni az Erőt (legalábbis annyira, hogy újra megnyissa magát az Erő előtt), és ha valaki ráküldött volna egy Erőlökést, az hatott volna rá. A yuuzhan vongokra egyáltalán nem hat az Erő, nem lehet őket fellökni vagy felemelni, nem látni előre a mozdulataikat, nem lehet érezni a jelenlétüket (ez hasonló Luke-hoz). És ők egyáltalán nem is tudják használni az Erőt, még ösztön szinten sem, mint az alacsonyabb midi-chlorian számú lények, abszolúte nem érzékelik. Szó szerint az Erőn kívül léteznek, ami viszont összeegyezthetetlen több filmben is elhangzott tézissel: az Erő nélkül nincs élet. Nem lehet azon kívül élni, mert azon kívül nincs élet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.