Ugrás a kommentre

Jelölések, díjak


Ajánlott hozzászólás

Én mindig azt hangoztattam, hogy a díjak nem sokat érnek, és itt főleg az Oscarra gondolok. Az aranymálnát nem számítom ide, mert az a szememben pár feltünési viszketegségben szenvedő idióta agyszüleménye.

 

Az ok, amiért ennek ellenére mégis létrehoztam ezt a topicot, prózai. Bárhogy nem szeressem, azért érdemes beszélni róla. :D Próbáljunk meg minden jelölést, és díjat felsorolni, amiket majd remélhetően nyerni fog a ROTS. Úgy is a szavazások szezonja jön. :D

 

Egyenlőre egy "Teen Choice Award" nevű cuccról tudok, ahol öt kategóriában jelölték. Az akció/kaland díjat meg is nyerte. 1 már van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobb férfi főszereplő: Jelölhetik.

Legjobb férfi mellékszereplő: Jelölhetik.

Legjobb ruha design: Jelölhetik.

Legjobb rendező: Jelölhetik

Legjobb vágás:Bár szerintem a filmnek nincs valami jó vágása, de azért jelölhetik.

Legjobb make-up: Jelölhetik.

Legjobb filmzene: Jelölhetik.

Legjobb forgatókönyv: Jelölhetik.

Legjobb hang-vágás: Jelölhetik

Legjobb vizuális-effectek: Jelölhetik.

Legjobb film:Naná! :D

 

Ezekben van esélye, a többiben nem nagyon.

És naná hogy mindet megnyeri :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen a legjobb film, és rendezés diját érdemelné.

Mióta egy krimi(bárányok hallgatnak) nyerte az Oscart azóta nevetségesnek tartom.

Vagy amikor a "Ryan közlegény megmentése" helyett a "Szerelmes Shakespeare" nyert akkor is dobtam majdnem egy hátast.

Ez is a pénzről szól mint minden.Igazságosság nincs benne.

Innentől kezdve abszólut nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mióta egy krimi(bárányok hallgatnak) nyerte az Oscart azóta nevetségesnek tartom.

Egyrészt a Bárányok hallgatnak nem krimi, hanem thriller, másrészt szerintem az a film megérdemelte az Oscart, Antoni Hopkins fergetegeset alakít benne.

Az SW-ben én annak örülnék, ha Ian McDiarmidot jelölnék a legjobb férfi mellékszereplő kategóriában. Hatalmasat alakított és ezt a filmakadémia is elismerhetné... szép vágyálom mondjuk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Férfi mellékszereplő szinten van esélye a jelölésre. Effektusok terén 100%. Most nem lesz GYU, hogy elvigye a díjat :D

Ha egy-két jelenete erősebb volna, talán még a férfi főszereplő is bejönne.

JW már kapott életében 42 vagy 43 jelölést, majd minden évben jelölik valamiért, most is bejöhet akár.

Lehetne még egy-két "technikai" díjat írni, de már az előző filmek sem tobzódtak benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Oscarra én nagy ivben teszek, de ha tippelni kell, akkor szerintem is egy darab jelölést fog kapni az FX-re, de 100%, hogy nem kapja meg. Viszont a többi -és szakmai körökben jóval nivosabb- dijkiosztón nagyon komoly esélye van. Ahol a legjobb esélye van az a 'Saturn dijátadó', ahol a sci-fi, fantasy és horror filmeket dijazzák... az ep.2-nél itt jelölték Lucast a legjobb rendezőnek, a filmet a legjobb sci-finek, John Williamst a legjobb zenére... sajnos akkor csak két jelölést tudott dijra váltani: a trükköket, és a legjobb kosztümnek járó dijat... remélem ezuttal tarolni fog :D

Emellett még nagy esélyes a VES Award, ahol külön dijazzák a trükköket, számtalan kategóriában. Sajnos a múltkor csak a matte-festésért kapott elismerést a többire csak jelölést... na majd most :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán vagyok otthon Oscar témában, és a rövidítésekben sem.  

Mi az az Fx?  

Biztos a fejemhez kapok majd, ez így nekem kínai.

 

Egyszerübben az FX: speciális effektek.

Más: Jó előjel, hogy a Hollywood Film Festival diját szinte biztosan megnyeri az ep.3 (az év filmje ugyebár). Nagyon valoszinünek tünik, hogy a közönség-dijakat mind befogja gyűjteni az új SW :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a többi -és szakmai körökben jóval nivosabb- dijkiosztón nagyon komoly esélye van. Ahol a legjobb esélye van az a 'Saturn dijátadó', ahol a sci-fi, fantasy és horror filmeket dijazzák...

 

Aggódok, mert erősek az ellenfelek. Főleg a Serenity. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mióta egy krimi(bárányok hallgatnak) nyerte az Oscart azóta nevetségesnek tartom.

Egyrészt a Bárányok hallgatnak nem krimi, hanem thriller, másrészt szerintem az a film megérdemelte az Oscart, Antoni Hopkins fergetegeset alakít benne.

Az SW-ben én annak örülnék, ha Ian McDiarmidot jelölnék a legjobb férfi mellékszereplő kategóriában. Hatalmasat alakított és ezt a filmakadémia is elismerhetné... szép vágyálom mondjuk :D

 

Off:

Ilyen filmet mint a "Bárányok hallgatnak", már egy csomót láttam.Van egy sorozatgyilkos és meg kell találni idő elött.Ilyen storyval 20 milllió film van.Hopkins tényleg jól játszott benne sőt az Oscart is megérdemelte.De a film nem.Iyen alapon akkor a Rambo-nak is adhatnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

A Bárányok hallgatnak az egyik legcsodálatosabb, legizgamasabb, legvérfagyasztóbb, leghangulatosabb stb. thriller, amit valaha láttam. Tizszer ennyi dij is mehetett volna neki. Ha a story-t lecsupasztijuk persze egyszerűnek tünik, de ilyen alapon az SW is egyszerű, hisz van egy fiatalember, aki egy öreg tanitó segitségével felveszi a harcot a gonosz ellen és végül győz... csináltak már egy-két ilyet (csak nem ilyen jól :P ) :D

 

És azt se felejtsük el, hogy a sok sorozat-gyilkolos film, szinte mind a Bárányok hallgatnakot majmolja... ez volt az alap!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

A Bárányok hallgatnak az egyik legcsodálatosabb, legizgamasabb, legvérfagyasztóbb, leghangulatosabb stb. thriller, amit valaha láttam. Tizszer ennyi dij is mehetett volna neki. Ha a story-t lecsupasztijuk persze egyszerűnek tünik, de ilyen alapon az SW is egyszerű, hisz van egy fiatalember, aki egy öreg tanitó segitségével felveszi a harcot a gonosz ellen és végül győz... csináltak már egy-két ilyet (csak nem ilyen jól  :P )  :D

 

És azt se felejtsük el, hogy a sok sorozat-gyilkolos film, szinte mind a Bárányok hallgatnakot majmolja... ez volt az alap!

 

OFF:Hát én elötte is láttam ilyesmi story-val filmet.Az átlagnál tényleg jobb film, de nincs benne semmi egetrengető.Na jó talán Hopkins szökése.De ettől még nem érdemel Oscart.Nekem ezerszer jobban tetszik a "Játszma".Abban rengeteg eredeti, és jó ötlet volt.Legalábbis szerintem..De nem baj.Nem vagyunk egyformák.

 

On.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, épp ezért nincs értelme egyetlen dijazásnak se. Mert a vélemények nagyon különbözöek és még az Oscar dij se több annál, minthogy pár ezer ember véleményének átlagát kimutatja... és joggal tesszük fel a kérdést, hogy miért kéne minket pont az ő véleményük érdekeljen (föleg ugy, hogy köztudott, hogy a jelöltek különféle "ajándékokkal" lepik meg az akadémia tagokat, s cserébe elvárják, hogy rájuk szavazzanak :D ). A Játszma szerintem is jó film, bár nekem a Bárányok hallgatnak sokkal jobban bejött... izlések és pofonok :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg ez tilos lenne. Ha mégis megtörténik vissza kellene küldeni, de itt hangsúlyoznám, hogy kellene!

A gyakorlat biztos mást mutat. Sőt, olvastam olyan esetről is (nem tudom, hogy valóban megtörténik-e), hogy a szavazó x titkárnője/hozzátartozója tölti ki a lapot az alapján, máshol ki lett a befutó! Ha igaz, nagyon durva!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Priest mondta még az sw.hu oscaros topikjában, hogy a Producerek tudják kik az akadémiai tagok(még Priest sem tudott neveket mondani a köztudottakon kívül), és azoknak küldenek ajándékokat, meghívásokat...

De szerintem a titkos svájci bankszámlák is működnek rendesen, hisz ha egy film kap 4-5 Oscar díjat és még megy a moziba, nagyon megemelkedik a nézőszám, mert egy ilyen díjazott filmet látnikell, vagy mégegyszer látni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy tudom, kb.6000 a létszám. Köznépet egyébként is a hírességek érdeklik, a többség neve egyébként sem mond nekik semmit.

Az átlag ember, aki nem foglalkozik a filmekkel, csak nézi a lökött tévéműsorokat, úgysem tud akár 10 rendezőt felsoroni. Más szakmabeliekről nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Helósztok!

 

Engem is érdekel, hogy az általam oly szeretett film milyen díjat fog besöpörni, de mióta fórumozom, azóta megtanultam, hogy az OSCAR-ra figyelmet sem érdemes fordítani. ÉS ezt nem csak SW frontról hallottam, hanem olyanról is, ahol a film kedvező elbírálás alá esett (ezalatt értem az EPI-II felháborító oscarhiányát).

De ettől eltekintve mindenre kíváncsi vagyok!

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.