Ugrás a kommentre

Zenemizéria


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Szerintem Vader ébredésénél Qui-Gon temetésének zenéje telitalálat. Egyrészt, ezt először egy Jedi halálakkor hallottuk. Most újra egy Jedi "halálánál" hallhatjuk, egyben a Jedi Rend "halála" is. Másrészt Qui-Gon fedezte fel Anakint, azzal, hogy Sithé lett, ezzel a zenével Qui-Gon Anakinba vetett hitét is eltemetjük + az ep1-beli nabooi temetést összeköti az ep3-beli nabooi temetéssel is. És ez a zene annyira találó lett, hogy magamban már elkereszteltem Jedi temetésnek és tegnap azon kaptam magam, hogy hiányolom Darth Vader elégetésénél az ep6-ban...

 

Bomarr: ilyet már én is tapasztaltam számtalanszor, ezért mindig, mielőtt rányomok az Elküld gombra, kiteszem a szöveget vágólapra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrdéval és Lokatellivel már 3:3. ;)

 

Nekem is ennyi jött ki :o

Talán még Ki-Adi is hajlik felénk :wink:

 

majd az egész elszállt a "proxy error" miatt

 

Ha az elküldésre kattintás után írja ki a proxy errort, utána érdemes egy vissza gombot nyomni. Erre kijön a hozzászólás írása tábla üresen, de nem kell vele foglalkozni, mert a hozzászólást beszúrta a maga helyére, csak bele kell menni a tartalomjegyzékbe. Vagyis nekem így oké volt, nem veszett el, amit írtam.

 

Huhh... a Jedi templomba való bevonuláshoz nagyon erőltetett lett volna a Birodalmi induló.

 

Áthangszerelve nem is lett volna rossz. Ez is egy olyan zene, mint pl. az Erő téma, ami nem baj, ha végigkíséri a filmet, csak jól kell vele bánni :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ennyi jött ki  ;)  

Talán még Ki-Adi is hajlik felénk  :wink:

 

Kiváncsi lennék mennyire jönne ki az arány, ha széleskörben megkérdeznék az embereket. Mondjuk az sw.hu-ra kilehetne tenni kérdésként, hogy ki mennyire volt megelégedve a zenével... van egy olyan érzésem, hogy kissebbségben lennétek... de ez csak megérzés :wink:

 

Ha az elküldésre kattintás után írja ki a proxy errort, utána érdemes egy vissza gombot nyomni. Erre kijön a hozzászólás írása tábla üresen, de nem kell vele foglalkozni, mert a hozzászólást beszúrta a maga helyére, csak bele kell menni a tartalomjegyzékbe.

 

Igen, ez a legtöbbször nekem is beszokott jönni... most nem :o

 

 

Áthangszerelve nem is lett volna rossz. Ez is egy olyan zene, mint pl. az Erő téma, ami nem baj, ha végigkíséri a filmet, csak jól kell vele bánni :roll:

 

A Birodalmi induló már csak azért se kisérheti végig a Sagat, mert egyrészt se az ep.4-ben se az ep.1-ben nem hangzik fel, másrészről mig az Erő az egész Saga központi témája nemcsak zenében, de történetben is, addig a Birodalom igazán a "régi trilógiában" dominál. Épp ezért a zene jobb helyen van ott. Arról nem is beszélve, hogy ez a zene föleg az óriási gépmonstrumok lassú, ám annál hatásosabb vonulásának aláfestéseként müködik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem zseniális, hogy Vader születése közben gyász-zene megy? Mintha ezzel a születéssel egyben Anakin halála ment volna végbe (szigoruan metaforikus értelemben). A zene nagyon is pontosan és átgondoltan van elhelyezve, és remekül ötvözi az eddigi zenéket (mert ez a fontos... össze kell kötni az eddigieket) s közben behoz egy-két újat, de vigyázva, hogy ne tolakodoan és ne harsányan, mert akkor azok hiányoznának a "későbbi" filmekből"

 

Ezt akartam írni én is! Nem véletlen, hasukra ütve pakolgatják be a zenéket.

 

A proxy errornál ha visszalépsz, akkor megmaradt volna a hozzászólásod. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áthangszerelve nem is lett volna rossz. Ez is egy olyan zene, mint pl. az Erő téma, ami nem baj, ha végigkíséri a filmet, csak jól kell vele bánni :roll:

 

Szerintem is, a birodalmi induló maradjon csak a birodalomnál. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

van egy olyan érzésem, hogy kissebbségben lennétek... de ez csak megérzés  

 

Az eredeti zenékkel semmi bajom, sőt, remeknek tartom. Csak az az egy-két sokat emlegetett részlet ne lenne úgy, ahogy van.

Tényleg nem kíséri végig az Imperial march a filmeket, mert kettőből hiányzik, de még mindig tartom magam ahhoz, hogy áthangszerelve nem lett volna rossz. Több helyen is feltúnik a dallam az epIII-ban, csak nem olyan hangsúlyosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is, a birodalmi induló maradjon csak a birodalomnál. :P

 

Ööö, ízé, minek is a megszületését láthatjuk az epIII-ban :P

Egyébként az Imperial march másképp Darth Vader's theme.

Oké, abbahagyom a kötözködést :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy MissKarrde írta, a birodalmi induló egyben Darth Vader témája is, tehát végig kell kísérnie a sagát (természetesen inkább a második felében dominálva), és ezt is teszi, leszámítva az EP4-et. Mert az EP1-ben is hallatszik Vader témája, a végén, amikor Yoda a fiú ködös jövőjéről beszél. (Anakin témájának a vége is a birodalmi indulóra hajaz.) Az EP2-ben Anakin tombolása után lehet hallani egy érdekes variációját ennek a témának, az utolsó két hangot negyeddé alakítva. A téma a film végén pedig a leendő Birodalmat idézi fel gyönyörűen. Az EP3-ban ennek logikus folytatása lenne, hogy egyrészt Anakint többször is Vader témája festi alá (tehát az összerakásakor is inkább ezt preferálnám), másrészt a megszülető Birodalom felé vezető lépések legfontosabbját, a Jedik kiirtását is ezzel kéne illusztrálni:

1. lépés: A Köztársaság militarizálása, EP2.

2. lépés: A béke őreinek elpusztítása, EP3.

Qui-Gon temetési témájában leginkább az zavar, hogy Padmé temetése alatt is ez hallatszik, pedig ahhoz semmi köze sincs. Nekem sokkal jobban tetszene ott egy olyan sirató, amit az Across The Stars-ból faraghatott volna a maestró. Ennek több köze lenne a karakterhez, aki a vásznon látszik. Így is szép a zene, és Dzséjtnek teljesen igaza van abban, amit ír róla, de ezzel a témával elveszett a lehetőség, hogy a zene megmutassa, mit érez Vader, mikor megtudja, hogy Padmé meghalt. Ha egy, a jelenethez és a karakterhez szorosabban komponált zene lenne itt, az megmutathatná, ahogy azt az EP6 végén, Luke tombolásakor és utána az Uralkodó szikrázásakor hallhattuk.

Amiben Dzséjttel nem értek egyet: ezt a témát nem fogom hiányolni Vader égetésekor. Az szerintem a saga egyik legcsodálatosabb, legemelkedettebb pillanata, olyan zenével, ami teljesen odaillik a jelenethez, tematikailag lezárja a sagát, és... és gyönyörű. :)

Ody: szerintem félreérted, amit mondunk. Nem azt akarjuk, hogy a birodalmi indulót tegyék oda úgy, ahogy van pl. az EP5 CD-jén, sőt! (Az megint egy copy-paste lenne...) Át kellene hangszerelni, átütemezni, hogy passzoljon a jelenethez stb. Hiszen a film témái a legritkább esetben szólnak kétszer ugyanúgy. Még a főtéma sem kivétel ez alól (csak az EP2-3-ban...)

Bomarr: az EP4-5-6-ban is elég sokszor vannak "szájbarágva" a dolgok zeneileg, szerintem ez egyáltalán nem baj. Meg kell találni az arányokat. Van bennük éppen elég finom érzékeltetés is, pl. Yoda halálakor, meg olyan is, amikor "odacsap" a zene, ha kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy MissKarrde írta, a birodalmi induló egyben Darth Vader témája is, tehát végig kell kísérnie a sagát (természetesen inkább a második felében dominálva),

 

És végig is kiséri, ahogy aztán irod is. Ám teljes erővel a régi trilógiában szól és ez érthető is, nemde? :)

 

Az EP3-ban ennek logikus folytatása lenne, hogy egyrészt Anakint többször is Vader témája festi alá (tehát az összerakásakor is inkább ezt preferálnám), másrészt a megszülető Birodalom felé vezető lépések legfontosabbját, a Jedik kiirtását is ezzel kéne illusztrálni:

1. lépés: A Köztársaság militarizálása, EP2.

2. lépés: A béke őreinek elpusztítása, EP3.

 

Ez is olyan ami igy leirva jól hangzik, csak egyszerüen nem müködne. Pl. Vader összerakása egy montázs formájában történik, ami óriási, hisz igy vizuális párhuzamot hoz a születő Skywalkerek és a születő Vader, valamint a meghaló Padmé és a meghaló Anakin között (ez utobbi megintcsak szigoruan metaforikus). Az itt felhangzó zene nemcsak Vader-t kell aláfesse, hanem a másik szálat is, ezért halható teljesen ésszerű módon a gyász-zene.

Másrészről: amiről beszélünk az a Birodalmi INDULÓ (vagy pontosabban 'Vonulás' ugyebár). Miért kéne politikai fordulatok alatt szólnia? :P

 

Qui-Gon temetési témájában leginkább az zavar, hogy Padmé temetése alatt is ez hallatszik, pedig ahhoz semmi köze sincs.

 

Nem is kell semmi köze legyen Qui-Gonhoz. Ez egy gyász-zene, amit elöszőr Qui-Gonnál hallhattunk, s aztán többször is feltünik(az hogy a cime szerint csak Qui-Gonnak szól az legyen Williams baja; ez a film szempontjából irreveláns) Hogy Padmé temetésekor miért hallható a prequelek gyász-zenéje az nem hinném, hogy magyarázatra szorul (ráadásul itt nemcsak Padmét, hanem az egész Köztársaságot temetjük; nem véletlen, hogy pont Naboo-n vagyunk a köztársaság "jelképében").

 

 

szerintem félreérted, amit mondunk. Nem azt akarjuk, hogy a birodalmi indulót tegyék oda úgy, ahogy van pl. az EP5 CD-jén, sőt! (Az megint egy copy-paste lenne...) Át kellene hangszerelni, átütemezni, hogy passzoljon a jelenethez stb.

 

Mi meg épp azt magyarázzuk, hogy a birodalmi induló annyira nem illik ezekhez a jelenetekhez, hogy olyan radikálisan átkéne hangszerelni/ irni, hogy végül rá se lehetne ismerni. Mert abban a formájában, ahogy most van egyáltalán nem passzol azokhoz a jelenetekhez.

 

 

az EP4-5-6-ban is elég sokszor vannak "szájbarágva" a dolgok zeneileg, szerintem ez egyáltalán nem baj. Meg kell találni az arányokat. Van bennük éppen elég finom érzékeltetés is, pl. Yoda halálakor, meg olyan is, amikor "odacsap" a zene, ha kell.

 

Szerintem egyáltalán nincs szájbarágva ott semmi. Minden a helyén van, ahogy az ep.3-ban is :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, Téged idézlek:

 

"A Birodalmi induló már csak azért se kisérheti végig a Sagat, mert egyrészt se az ep.4-ben se az ep.1-ben nem hangzik fel"

 

Erre írtam, hogy bizony végigkíséri, és végig is kell neki. :)

Amiről beszélünk, az a birodalmi induló, mely egyben Darth Vader témája is, tehát személyes (Anakin) és galaktikus méretű (Birodalom) fordulatok esetében is indokolt lehet a használata. A Jedi-irtás alatt szerintem tökéletes lenne egy Vader-téma: lehet azt úgy hangszerelni, hogy remek legyen, ehhez Williams és a hangszerelői nagyon értenek. És tematikailag mindkét fent említett tényező ennek a használatát erősíti. Ha nem ugyanúgy szól, mint az EP5-ben (pontosabban ahogy a megfelelő számban egyetlenegyszer szólt), hát nem. Nem baj, attól az még ugyanaz a téma marad.

Szerintem ott van a bibi, hogy mást jelent számunkra a birodalmi induló. Nekem ez kilenc (vagy kb. 42) hangot jelent, tetszőleges hangszeren játszva, bizonyos szintig tetszőleges ütemmel és kísérettel, nem pedig azt, ahogy pl. az EP5 2. lemezének első számában szól. Amellett számtalan verziója hallatszik még ennek a témának az 5-6-ban is. Zeneileg nincs neki "mostani" formája, inkább csak legismertebb formája.

 

A montázs alatt, mint mondtam, remekül hangzik a temetési zene is, és igazatok van abban, amivel ezt pártoljátok. Csak nekem speciel egy olyan verzió jobban tetszene, mely karaktercentrikusabban közelít ehhez a jelenetsorhoz, nem ilyen globálisan, mint ez. De ez sem rossz, ezt szeretném kihangsúlyozni, sőt! Csak épp lehetne még jobb is.

 

Amúgy Vader témája kiváló gyászzene is lehet, amint azt az EP6 végén, a maszk levételekor hallhatjuk: öt hangszer játssza egymás után ezt a témát, olyan lassan, keserédesen, hogy senkinek sem jut eszébe erről a hatalmas Galaktikus Birodalom, és a hadsereg. Csak egy kis áthangszerelés kellett neki, és máris Vader sorsának befejezését zenésíti meg, a gonosz mögül ismét előbukkanó jót, akinek már csak pár perc jutott az életből, és meg kell halnia - ezt az utolsó hangszer, a hárfa lassú pengetése fantasztikusan jól érzékelteti. Pedig korábban nem gondoltam volna erről a témáról, hogy ezt is meg lehet vele csinálni.

Két szereplőt pedig egy szépen kivitelezett tranzícióval is össze lehet kötni, ahogy az számtalanszor megtörtént már a Star Wars-ban.

 

"Szerintem egyáltalán nincs szájbarágva ott semmi. Minden a helyén van, ahogy az ep.3-ban is "

 

Ez sommázza a nézetkülönbségünket. Nálam helyenként nem passzol az EP3-ban. :P Néha szorít, néha meg túl tág.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, Téged idézlek:  

 

"A Birodalmi induló már csak azért se kisérheti végig a Sagat, mert egyrészt se az ep.4-ben se az ep.1-ben nem hangzik fel"

Erre írtam, hogy bizony végigkíséri, és végig is kell neki. :)

Amiről beszélünk, az a birodalmi induló, mely egyben Darth Vader témája is, tehát személyes (Anakin) és galaktikus méretű (Birodalom) fordulatok esetében is indokolt lehet a használata. A Jedi-irtás alatt szerintem tökéletes lenne egy Vader-téma: lehet azt úgy hangszerelni, hogy remek legyen, ehhez Williams és a hangszerelői nagyon értenek.

Persze, hogy végigköveti, de teljes dics-fényében érthető ha a "Birodalmi" vonulókra marad, mert ez a zene lényege a régi trilógiában is. Egyébként meg képes lennél megfosztani a filmet az egyik legszebb és legszivszoritóbb zenéjétől? Még a leglehuzobb kritikák is megemlékeznek a jedi irtó jelenetről és az itt felhangzó zene hatásosságáról. Sokan irták, hogy még könnyeztek is itt... én ugyan nem, de rendesen ledöbbentem. Hogy kerülne ide az Imperial March? Egy zene ami a menetelésre/ felvonulásra született, mit keresne egy ilyen volumenű tragédia háttér-zenéjeként?

 

Szerintem ott van a bibi, hogy mást jelent számunkra a birodalmi induló. Nekem ez kilenc (vagy kb. 42) hangot jelent, tetszőleges hangszeren játszva, bizonyos szintig tetszőleges ütemmel és kísérettel, nem pedig azt, ahogy pl. az EP5 2. lemezének első számában szól. Amellett számtalan verziója hallatszik még ennek a témának az 5-6-ban is. Zeneileg nincs neki "mostani" formája, inkább csak legismertebb formája.

Röstellem, de fogalmam sincs hogy nekem hány hangot jelent a birodalmi induló, de az biztos, hogy még félálomban is felismerném bármelyik módozatát... :P

 

Amúgy Vader témája kiváló gyászzene is lehet, amint azt az EP6 végén, a maszk levételekor hallhatjuk: öt hangszer játssza egymás után ezt a témát, olyan lassan, keserédesen, hogy senkinek sem jut eszébe erről a hatalmas Galaktikus Birodalom, és a hadsereg. Csak egy kis áthangszerelés kellett neki, és máris Vader sorsának befejezését zenésíti meg, a gonosz mögül ismét előbukkanó jót, akinek már csak pár perc jutott az életből, és meg kell halnia - ezt az utolsó hangszer, a hárfa lassú pengetése fantasztikusan jól érzékelteti.

Ennél a jelenetnél alig hallható a zene és nem igazán gyász-szerü, inkább melankolikus. A Qui-Gonos gyász-zene teljesen más felépitésű és hangzású és teljesen más érzelmi töltettel rendelkezik. Sokkal tragikusabb... és az ep.3-ra ez kell... szerintem :P

 

Pedig korábban nem gondoltam volna erről a témáról, hogy ezt is meg lehet vele csinálni.

Két szereplőt pedig egy szépen kivitelezett tranzícióval is össze lehet kötni, ahogy az számtalanszor megtörtént már a Star Wars-ban.

És, ahogy az megtörtént az ep.3 végén is ugyebár :P:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, csak most tudatosult bennem, hogy egy ideje elbeszélünk egymás mellett! A templomba menetelés zenéjéről beszéltem végig, amikor a birodalmi induló mellett érveltem, nem az utána következő mészárlászenéről, a Lamentről.

 

A Vader halálakor hallható zenét azért írtam, mert érzékeltetni akartam, olyan nincs, hogy valamiből, ami indulós zene, ne lehetne melankolikusabb zenét csinálni és fordítva. Egy zeneszerző áthangszereléssel és átütemezéssel simán produkál ilyet, de még zeneszerzőnek se kell hozzá lenni: a szobatársammal a Schindler listája főtémájából csináltunk egyszer könnyed kis indulót pár perces munkával. Egy témát a végtelenségig lehet variálni, és szinte bármit el lehet mondani vele, csak tehetséges zeneszerzőnek (és hangszerelőnek) kell ülnie a kottapapír fölött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az addig okés, hogy egy témát a végtelenségig lehet variálni; a kérdés az, hogy érdemes-e. Mert, ahogy látom szived szerint, szinte minden fontosabb momentumhoz odatennéd, és egyfajta "fő-témává" emelnéd az imperial march-ot, csakhogy egyértelmüen nincs ilyen szerepe. Ez nem olyan, mint a Volt egyszer egy Vadnyugat, ahol végig három témát variálnak. Az SW-nek ennél jóval komplexebb zenei felépitése van és kár lenne, ha minden fontos helynél az imperial köszönne vissza, ilyen vagy olyan formában... persze ez szigoruan az én személyes véleményem :wink:

 

Egyébként olyan sokáig nem beszéltünk el egymás mellett, csak a legutobbi postban. Mivel jedi-irtást irtál és én egyből a 66-os parancsra asszociáltam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, semmiképpen nem emelném főtéma jellegűvé Vader témáját, csak két ponton használnám fel pluszban: a menetelésnél, és Vader felébredésénél. Szerintem mindkettő olyan jelenet, ahol indokolt a használata, és szerintem valószínűleg jobb lehet, mint a jelenlegi megoldás. Nem akarom "túlhangsúlyozni" Vader témáját, és szerintem ezzel a két jelenettel nem fenyeget ez a veszély. Pusztán csak másokkal együtt kevesellem ennek a témának a használatát, tekintettel arra, hogy mindkét dolog, amire asszociálunk róla, itt születik meg. De ugyanezt igaznak érzem az Uralkodó témájára, amit szintén eléggé elnyomtak érzésem szerint. Ez is túl kevésszer szólal meg, holott ebben a filmben elég nagy szerepe van a fickónak. De ennek ellensúlyozására sem pakolnám "tele" a filmet ezzel a témával, pusztán csak egy vagy két jelenetbe csempészném bele. Amikor Yodával küzd, akkor pl. az egyik alkalommal pont a birodalmi induló rovására döntenék inkább az Uralkodó témája mellett. Merthogy ott inkább azt tartom indokoltnak. Nem a Birodalom győzedelmeskedik (csak átvitt értelemben) abban a pillanatban, amikor Yoda elterül az első villámtól, és Palpi odasétál elé, hanem a legnagyobb Sith-mester nyert a legnagyobb Jedi-mester ellen, a Sötét a Világos ellen. Ehhez inkább Palpi témája illene tematikailag. Zeneileg meg bármi passzolna. :) De ez csak apróság, az előző két változtatás lenne a legdurvább azok közül, amiket összeszedtem. Majd a kritikám második felében kitérek ezekre, bár már a felét elmondtam annak, amit ott fogok. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy képtelenség, úgy filmet/zenét csinálni, hogy az mindenkinek 100%-ig bejöjjön. Viszont ahogy te is irtad, azért eltudod fogadni a mi érveinket, tehát talán kilehet mondani, hogy a zene nem gyökeresen rossz vagy éppen elszurt; egyszerüen nem tudott mindenkinek megfelelni... furcsa is lenne, ha igy lenne :)

 

Egyébként annak is nyilván nagyon jó oka van, hogy Yoda falhoz vágásakor az megy, ami :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, természetesen nem gyökeresen rossz a zene. :P Egyszerűen csak bizonyos szempontból kevésbé tudott megfelelni nekem, mint más SW-filmek zenéje.

Furcsa logika, de nálam minél közelebb van valami a tökéleteshez, annál inkább zokon veszem azt a keveset, ami elválasztja tőle. És számomra ez a film van a legközelebb A tökéletes SW-filmhez. Ami leginkább elválasztja tőle, az a zene, és néhány jelenet kivágása. Ezért nézem el nehezen ezeket a zenei dolgokat.

Az persze tudom, hogy mi, zenemizériások kisebbségben vagyunk a zenével elégedett rajongókhoz képest. Nem is baj. :P Az egyik barátomnak a mai napig fogalma sincs róla, mi a problémám többek között a korábban tárgyalt részletekkel, de ő pl. azt sem érti meg, hogy minden SW-filmnek kicsit más a zenéje, és rövid belehallgatás után el lehet dönteni egy részletről, hogy melyik filmből van. Még akkor is, ha egy közös témáról van szó.

(Hehe... kivéve, ha az EP2 és EP3 copy/pastéit halljuk. :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simon! A reklamált betétek nyilván okkal maradtak ki. Vader születésénél nem akartak variálni, inkább az elmúlást érzékeltették, amit a mellékelt zenei részlet tökéletesen kiemel. Főleg úgy, hogy itt nem csak a szuszogósról van szó, hanem Padmé és a Köztárasaság haláláról is. Egy montázsban oldották meg, így nyilván belátod, hogy a Köztársaságot csak nem lehet egy Imperial témával búcsúztatni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Nem, oda én egy siratószerű Across-variációt szeretnék, ami átmegy Vader témájának első kilenc hangjába, amikor felemelkedik az asztal. Vader témáját esetleg férfikórus is előadhatná szép lassan, méltóságteljesen, utalva egyrészt a sötét oldalra (mennyire hasonlóvá vált mesteréhez), másrészt keretbe foglalva a páncélos Vader életét: uralkodói férfikórus kíséretében emelkedik fel a műtőasztal az EP3-ban, míg az EP6-ban a Vader-téma lágyan, tisztán, halkan szólal meg legutoljára, egy hárfán.

Ezt a két témát (Across és Vader) simán át lehet egymásba vinni, és marha jól is hangzik, ilyen van az EP2 CD utolsó számának legvégén, csak azt a filmben nem lehetett hallani. Ezek tematikailag közelebb lennének a karakterekhez, ezért tetszenének nekem jobban. Vader témájából a felébredéskor valami egyedi zene bontakozhatna ki, ami követné Vader lelkiállapotának változásait, amikor megtudja, hogy Padmé halott. Azt a hatalmas dühöt, csalódottságot remekül vissza lehetne adni egy megfelelően komponált zenével, ahogy azt számtalanszor láttuk már a régi és az új epizódokban is. Valami ilyesmit szerettem volna hallani, és ezért tartom kevésbé jónak a jelenlegi (megint mondom. szintén szép) megoldást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írsz érdekes, de éppen azt a drámát ölné ki a jelenetből, ami most benne van. Hogy miért? Mert elképzelni se tudom hogyan lehetne szívszórítóvá tenni azokat a taktusokat, ami meg most van, az nagyon érzelmes és tökéletesen illik a látottakhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az EP1-ben is hallatszik Vader témája, a végén, amikor Yoda a fiú ködös jövőjéről beszél. (Anakin témájának a vége is a birodalmi indulóra hajaz.)

 

Az Anakin's theme-ben feltünő Darth Vader's theme-ről megfeledkeztem. Pedig hányszor meghallgattam már csak azt a részt, és itt nem jutott eszembe :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örömmel látom, hogy megérkezett SimonZ támogatva a zenemizériások táborát.

Az nagyon tetszik, hogy itt mindenkit érdekel a zene. Kit ezért, kit azért, de senkit nem hagy hidegen ez a téma.

 

Nekem azért nincsenek olyan elképzeléseim a zenéről, mint SimonZ-nek, ennek az az oka, hogy botfülű zenekedvelő diletánsnak tartom magam. Aki hallgatni szereti a zenét, de érteni nem ért hozzá, még akkor sem, ha van valami minimális előképzettsége.

 

Hogy jövök én ahhoz, hogy egyáltalán eszembejusson, hogy egy olyan művészt bíráljak aki olyan hoangokat képes varázsolni, amit senki más.

Én sokkal inkább azzal, vagyok elégedetlen, hogy olyan zenéket hallunk ami nem ide készült.

 

Egy olyan példát mondok, aminek semmi jelentősége nincs sem történeti, sem zenei szempontból. Szólhatna ott akár a boci, boci tarka szinfónikus változata is, de nem az szól.

 

Arról a részletről beszélek amikor eltalálják a Handet és az elkezd közelíteni a Coruscant felé. Itt az escaping from Naboo szól, mikor ugyebár Qui-Gonék megszöktetik a királynőt...

 

Teljesen ellentétes a két jelenet. Az ep1-ben egy megszállt bolygóról menekülnek, és ez jó bizakodó érzéseket kelt bennem. Míg az ep3ban viszonylag nyugi van erre fel szétlövik a hajót és baj lesz.

Az ep1ben rosszból a jó felé mutatott a zene, az ep3ban teljesen ellentétes, jóból, rosszba, vagy rosszból még rosszabba megyünk.

 

Nekem ez teljesen elrontja az élményt. Ez a zenei részlet, az ep1 azon részére íródott, ez azt jelent, hogy a zeneszerző megnézte a jelentete, majd ellátta érzésekkel. Erre fel ezeket az érzéseket, ráteszik egy teljesen más részletre. Ezek a hangok nem ide íródtak, nem ide passzolnak, csak mindenféle hangmérnöki manipulációval kaphatunk hasonló hatást. Ezt a manipulációt és amatőr fércmunkának tartom, mint, mikor egy fanfilm alá vágjuk a zenéket.

 

JW-re az a jellemző, hogy a zene mindenre reagál, ami történik a vásznon. (Erre remek példa a Jurassic park, főleg az embriólopásos rész)

Az ep3-ba nagyon kevés dologra reagál a zene. Nincsenek szinkronban. NEkem az ilyen dolgok csípik a csőrőmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.