Ugrás a kommentre

Zenemizéria


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Szerintem arra célzott, hogy TELJESEN UGYANAZ a zene nincs kétszer. Az más kérdés, hogy egy témát, dallamot kicsit átvariálva hallhatunk újra, mert olyan mindenütt van.

Nekem egészen másnak tűnik a zenei felépítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem arra célzott, hogy TELJESEN UGYANAZ a zene nincs kétszer. Az más kérdés, hogy egy témát, dallamot kicsit átvariálva hallhatunk újra, mert olyan mindenütt van.  

Nekem egészen másnak tűnik a zenei felépítés.

 

De itt alább épp arról volt szó a régi trilógiában is vannak egy az egyben ugyanolyan részek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár tényleg nem a teljes szám a maga 9 percével, de a Rescue From Cloud City-ben benne van pontosan ugyan az a zene, mint ami Han és Luke hósiklós keresésénél szól (a hósiklós keresés viszont sehol nem szerepel a CD-n - ennyit az időrendről :( - a helyén meg olyan szól, ami ebben a formában nem is hallható a filmben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár tényleg nem a teljes szám a maga 9 percével, de a Rescue From Cloud City-ben benne van pontosan ugyan az a zene, mint ami Han és Luke hósiklós keresésénél szól (a hósiklós keresés viszont sehol nem szerepel a CD-n - ennyit az időrendről  :(  - a helyén meg olyan szól, ami ebben a formában nem is hallható a filmben).

 

Így van, de ott van még az első és a második halálcsillag elleni támadás zenéje. Ugyanaz megy mindkettőnél. (a Jediben akkor, amikor berepülnek a halálcsillagba... remélem jól mondom) Különben a Force theme-et miért nem említjük, hogy ismétlik többször, ha már az ismétlésekről van szó?

Force theme alatt az iker naplementés zenét értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi epizódokban is volt belső copy-paste, ez igaz. De azt, hogy az EP6-ban, amikor Vader kétszer is tiszteletét teszi a Halálcsillag tróntermében, ugyanazt a verzióját játsszák a birodalmi indulónak, tehát csináltak egy kopizást, össze sem lehet hasonlítani azzal, hogy az EP3-ban egy kulcsmomentum kapott duplán kopizott zenét. Ez inkább olyan, mintha az EP6-ban Vader legyőzése kapna kopizenét, vagy az EP4-ben Ben halála.

 

Ki-Adi-Mundi: az EP6-ban a HCS elleni támadás zenéje nem annyira copy-paste, inkább csak egy téma visszatérése. Teljesen más hangszereléssel adják elő (ami nekem nagyon bejön). Ugyanez igaz az Erő-témára. Most nem jut eszembe olyan eset, hogy azt valamelyik filmben kétszer ugyanúgy felhasználták volna. Copy-paste akkor lesz valami, ha a már előzőleg felvett zenei anyagot egyben, változtatás nélkül (esetleg a végeit lekeverve) emelik be valahová, nem oda, ahol eredetileg szerepelt. És ilyen copy-pastékból bizony az EP2-3-ban van a legtöbb.

 

Zenei CD-kben szerintem a felújított változat idején megjelent duplalemezes verziók a legjobbak. Nem csak a filmzenét tartalmazzák, ami szólt, hanem néha az alternatív verziókat is (pl. a Sarlacc-akciónál, vagy Vader égetésénél - ott szól a legtökéletesebb Erő-téma, amit fel sem használtak soha :( ), megfejelve még az önálló zenekari darabokkal is, amiket eleve nem filmzeneként vettek föl (Imperial March, Yoda's Theme, Luke and Leia stb.).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a Baljós dupla CD is tetszett :)

Szerintem össze tudnának szedni az új filmekre is két cdnyi anyagot, már csak azért is, mert mindegyik részben van olyan zene, amit nem hallani a CD-ken.

 

Én azt nem értem, hogy copy pastetnek nevezitek az templomi nyomulás zenéjét. Most Simon Z azt írtad, hogy "Copy-paste akkor lesz valami, ha a már előzőleg felvett zenei anyagot egyben, változtatás nélkül (esetleg a végeit lekeverve) emelik be valahová, nem oda, ahol eredetileg szerepelt." De ez a zene eredetileg sehol sem szerepelt ebben a formában filmben, tehát itt új. Még az ep2 CD-n sem így van, ott más az eleje, hisz hozzá tartozik a Love Pledge, s eleve máshogy kezd rá az ütemezésre - emelkedik a hang, a CD-n más a felvezetés, a végéből úgy 5 perc hiányzik - ez kicsit sok a lekeveréshez - valamint a nyugis rész is sokkal előbb jön a filmben. Ezen fellül, egymás mellett meghallgatva a zenét - ment a film mellette a zene - totálisan máshogy szólt ez a rész, más ütem, más hangfekvés. Ezek után még azt is ki merném jelenteni, hogy újra felvették, mert ez biztos nem copy, ebben a formában még a Kashyyyknál sem szerepelt, ahol pedig csak 5 másodperc kb, míg ez szól. Ha ezután mondjuk ugyan ebben a kiszerelésben hallanánk az ep4-5-6 valamelyikében, akkor lenne copy pastet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen Baljós Ultimate Edition nevetséges dolog volt a régi részekhez kiadott cd-khez képest.

 

Miért is? Szerintem egy szinten vannak. Imádom az EPI két CD-s, teljes zenéjét. Szóval nem értem miért lenne annyival jobb a 4-5-6 kétlemezes kiadványa...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok oda túlzottan az epI dupla kiadványáért. Az epIV-V-VI dupla cd-nél sokkal rosszabb hallgatni. Félre ne értsétek, ebben nem a zene a hibás :) Csak éppen zavar, pl. a végén, hogy az egymással párhuzamosan futó kb. 4 cselekményszál zenéi egyfolytában váltakoznak egymással. Hol a Duel szól, hol ez, hol az. Borzasztóan idegesít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Baljós dupla cd olyan, mintha a filmet nézném csak épp nincs kép. (az más kérdés, hogy a fejemben végigkövetem az egészet :)

De akkor van váltás, mint a filmben is. Azért nem tetszik, mert ha zenét akarok hallgatni, akkor egy teljes számot szeretnék hallani és nem azt, ami a filmben van. Lényegében ezért lenne több a filmzene kiadása a filmnél.

Pl. egy droid indulót is teljes egészében szívesen végighallgatnám úgy, mint az Imperial Marchot a Birodalom cd-jén.

Egyszóval én összecsapottnak érzem a Baljós dupla cd-jét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért hallgatom azt többet :)

Szép, hogy híven követi a filmet, de csak zeneként hallgatva már nem is annyira oké. Nálam nagyon fontos szempont, hogy önálló, képek nélküli zeneként is megállja a helyét, és kellemes hallgatnivaló legyen filmtől függetlenül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nagyon sok remek téma van a korongokon, ami a szimpla CD-ről lemaradt (pl. Anakin destroy the fed. battleship). Én ezért is imádom.

 

Egyébként a filmzenének a nevében is benne van, hogy nem önálló műnek készült, hanem egy képi mű kiegészítése, ha úgy tetszik egyik fele. Kétlem, hogy bárkinek aki hallgatja az SW zenéjét, ne a film egyes jelenetei ugorjanak be...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem legalábbis mindenképpen a képek ugranak be, ha nem egyből, akkor szándékosan idézem fel, ezért is szeretem jobban a baljós duplát, ráadásul tényleg tartalmaz nem egy olyan zenét, ami nincs is rajta a többi kiadványon. Ennek ellenére az 1cds verziót is szeretem éppen a komplet témák miatt (ha pl csak a Duel of the fatesre vagyok kíváncsi, akkor ezt veszem elő).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SE-dupla-CD-k annyival jobbak a TPM-nél, hogy mint írtam, rajtuk vannak a zenekari darabok is (együtt a film zenéjével), sőt, egyes jelenetekhez alternatív zenéket is találhatunk a CD-n. Ezek azok, amikkel többet az, mint a TPM Ultimate Edition, amin nincs pl. rajta a Duel és az Anakin's Theme. Ha ezek ott lennének, már oké lenne.

Ha jól tudom, anno Lucasék hivatalosan is bocsánatot kértek a rajongóktól az UE megjelentetése után a fenti probléma miatt.

 

Dzséjt: "Egyben" alatt nem azt értettem, hogy a teljes zeneszámot illesztik be, ami a CD-n van, hanem azt, hogy változtatás nélkül kiemelnek belőle egy hosszabb-rövidebb részletet, és azt bekopizzák. Egyébként ha eltekintenénk attól, hogy az EP2 CD-n is rajta van (ugyanígy, csak a filmben dobokkal is megspékelték a felülnézeti képnél, mert ott loopoltak egyet, ha jól hallom), akkor is gond van, mert a Kashyyyk feltűnésekor is ugyanez ment le, tehát egy filmen belül is duplázott copy/paste lenne. Mivel pedig szerintem fontos jelenetről van szó, nem tudok eltekinteni ettől. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha pl csak a Duel of the fatesre vagyok kíváncsi, akkor ezt veszem elő.

 

Ezért illett volna olyan dupla-CD-t kiadniuk, amin rajta van ez is. Nehogy már nekem kelljen CD-t váltanom a lejátszóban, ha ugyanannak a filmnek más zenéjét akarom hallani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.