Ugrás a kommentre
Wilde

Sport 3.0

Ajánlott hozzászólás

Akkor nézzük azt. Ma belenéztem egy egyetemi bajnokiba. Meglepődtem mennyivel lassabb a játék.

Hat nem olyan szinvonalas nem porog nem villantanak olyat mint a pro ban de azert NFL es szeretjuk

sajna most hazat epitek es egy perc szabadom sincs ami meg van ayt lekoti a parom es az olvasas

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elég durván átálltam az európai fociról az amerikaira. Persze előbbi iránti szenvedélyem sosem fog megszűnni, de most sokkal több amerikai meccset nézek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ha találok stream-et mindenképpen megnézem a Giants @ Cowboys-t! Két olyan csapat játszik, akiket mindig szeretni fogok... utána meg Brady vs. Manning :hmm: ha ébren tart az első meccs, akkor azt is bevállalom. :cool:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A fasorban sincs hozzá képest. :D Az európai fociból is kiábrándultam, szóval ez most nálam a szórakoztató sport. :)

:rock:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Amellett, hogy tényleg remek mérkőzések voltak tegnap/ma az NFL-ben (elég, ha csak a Green Bay vs. Minnesota, vagy a San Diego - Kansas esetleg a Cowboys @ Giants találkozókra gondolnunk... és akkor még nem ejtettem szót a nap meccséről!), de én most mégis megemlékeznék a labdarúgás egyik különleges mérkőzéséről. Ugyanis napra pontosan, ma van 60 éve, hogy legyőztük az angolokat a Wembley-ben (a két kedvenc nemzeti csapatom egyébként). Érdekes volt belepillantani a hazai sajtó orgánumok cikkeibe. Náluk (ezáltal lehet a közvélemény szemében is) inflálódott az egész esemény. Az persze igaz, hogy az akkori angol XI. közel sem képviselt olyan legendás játékerőt, mint amilyennek utólag be lettek állítva, de a tény az tény marad, hogy ebben az időben Magyarországnak volt a világon a legütőképesebb, legkiemelkedőbb válogatottja (megjegyzem egy all-time összevetésben is minimum a Top 5-ben van az Aranycsapat) és ezt a világ számára ezen a mérkőzésen bizonyítottuk leginkább (az egy évvel ezelőtti Olimpiát azért nem veszem ide, mert ott ugye nem mindenki a legjobb állománnyal állhatott ki). Ez tehát szerintem az 53'-as mérkőzés igazi értéke! Ezzel szemben mára, ezt a megemlékezést, ami a egyben a magyar labdarúgás napja (érdekes az is, hogy manapság a magyar labdarúgásról beszélni - esetleg megemlíteni, hogy talán nem olyan rossz a helyzet, mint amilyennek lefesti a közhangulat - már nem szabad, vagy legalábbis nevetség tárgyává teszi az embert), politikai csatolásoktól nem mentesen egyfajta negatív propagandára használják fel a futball ellen. Én nem vagyok elkötelezett a magyar labdarúgás mellett, nem is nagyon nézek már meccseket, de azért számomra is szomorú látni, hogy miként bánnak az ilyen alkalmakkal. Azt sulykolva az emberekbe, hogy 1. nem is olyan nagy dolog az a győzelem; 2. nem az a lényeg, hogy akkor nyertünk, hanem az, hogy most megint kikaptunk és nem jutottunk ki a vb-re, mert mi örök lúzerek vagyunk és csak ez lebegjen a szemünk előtt. Ez a hozzáállás egyrészt elértékteleníti a múltat, másrészt a jövőbeni sportsikereknek is beteszi a kaput. A magyar labdarúgás jövője érdekében remélem azért vannak, akik nem így állnak hozzá ehhez a kérdéskörhöz...

NFL - Mindenki nézze meg a Broncos @ Patriots-ot!

Ismét bebizonyosodott számomra, hogyha esetleg egy fantasy draft-on GM lennék, akkor Brady-t választanám Manning-el szemben! Talán egyszerűbben úgy is mondhatnám, hogyha alapszakaszt kell nyerni, akkor Manning lenne a pick-em, viszont ha rájátszást és a Lombardit (a bajnoki címet), akkor mindenképpen Brady-t vinném a csapatomba. Azzal együtt, hogy kettejük relációjában Peyton az igazi precision passer, clutch szituációkban és egymás ellen is messze túlszárnyalja Brady PM-et.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A HVG egy igen gusztustalan cikket hozott le (fölösleges mindehova a politikát belekeverni szerintem), az Index meg csak a szokásos dehonesztáló stílusát hozta.

Szétpasszolná és szétütközné a Bayernt az Aranycsapat

Ezt a cikket talán érdemes elolvasni, bár én a fő következtetésekkel nem értek egyet (nem lehet összehasonlítani egy 1953-as és egy 2013-as csapatot, sokat változott azóta a foci).

Aki pedig meg akarja nézni a teljes meccset, az 21:35-kor megteheti a Duna tv-n.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Sokat keresgeltel. sejtettem kosz

Az igazat megvallva, ha nagyon sürgősen szeretted volna megtudni az eredményt, akár te magad is utánanézhettél volna, egy google search és kész... ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Jaja, szerintem is. :) Én a Jerry Maguirre óta a Cardinals -nak drukkolok, bár még nem túl erős a kötődés. Ki tudja kibe szeretek bele időközben. :P

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ugye nem kell mondanom, hogy milyen nap van ma Amerikában... T-Day, ez pedig 3 NFL meccset jelent ma (ebből már egy véget ért, de a másik kettő engem jobban érdekel, főleg a Steelers - Ravens)!! :cool:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ugye nem kell mondanom, hogy milyen nap van ma Amerikában... T-Day, ez pedig 3 NFL meccset jelent ma (ebből már egy véget ért, de a másik kettő engem jobban érdekel, főleg a Steelers - Ravens)!! :cool:

Na arra én is. Ha van hozzá link...khm. :D :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Na arra én is. Ha van hozzá link...khm. :D :D

Tessék egyébként:

Tomlin mekkora forma volt már :D, mondjuk lehet NBA meccsen Kidd le is ütközte volna, mint anno Woodson-t -

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ravens - Steelers

Először is. Nagyon tetszik a Ravens meze. :D Amúgy is szeretem a feketét, szóval igazán tetszetős. Maga a meccs jó volt, a két irányító remekül játszott. Mind Flacco mind Röthlisberger sok yardot összeszedett. A Ravens néha felcsillantotta miért is lett bajnok tavaly. Viszont az meglepett, hogy ennyire gyengén állnak... A meccs végén eléggé elfogyott a Steelers, kicsit sajnáltam is őket. Durva, hogy mekkorát kapott az a csávó akinek lerepült a sisakja. :o :o Én ott haltam volna meg az is biztos. :D Szóval jó kis meccs kerekedett belőle.

Valaki írjon már bővebben a csoportokról és főleg a továbbjutó helyekről! Mi az a wild card? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Összesen 8 csoport van, 4-4 a két főcsoportban. Ezek mindkét konferencia esetében az égtájak nevét viselik (bár a franchise-ok földrajzi elhelyezkedéséhez nem minden esetben igazodnak) - így tehát van: NFC East, North, South és West. (Ugyanez az AFC-ben is megvan - East, North, South, West.)

Ezt a formulát 2002-ben dolgozták ki, amikor csatlakozott egy újabb franchise (a Texans) és így 32-re bővült a tagok száma (ezt több változás is követte, mert 02' előtt 3-3 csoport volt még csak és pl. a Seattle másik konferenciában is szerepelt). Egyébként az NFC a régebbi konferencia, a régi NFL nagy része itt található, míg az AFC, az egykori AFL-ből és az akkori NFL-ből tevődött össze, mikor 1970-ben a két rivális liga összeolvadt az egységes NFL-ben.

NFC East: Dallas Cowboys, New York Giants, Philadelphia Eagles, Washington Redskins

NFC North: Chicago Bears, Detroit Lions, Green Bay Packers, Minnesota Vikings

NFC South: Atlanta Falcons, Carolina Panthers, New Orleans Saints, Tampa Bay Buccaneers

NFC West: Arizona Cardinals, San Francisco 49ers, Seattle Seahawks, St. Louis Rams

AFC East: Buffalo Bills, Miami Dolphines, New England Patriots, New York Jets

AFC North: Baltimore Ravens, Cincinnati Bengals, Cleveland Browns, Pittsburgh Steelers

AFC South: Houston Texans, Indianapolis Colts, Jacksonville Jaguars, Tennessee Titans

AFC West: Denver Broncos, Kansas City Chiefs, Oakland Raiders, San Diego Chargers

A jelenleg is hatályban lévő playoff rendszert 1990-től alkalmazzák, itt is egy bővítés történt, mert korábban csak 10 csapat juthatott be. Ez azt jelenti, hogy a fentebb említett csoportokból összesen 12 csapat juthat be a rájátszásba (tehát az összes együttes közül nagyjából az 1/3-uk vehet részt a rájátszás küzdelmeiben). A 4-4 csoportgyőztes mindképpen bejut és mindenképpen hazai pályán játszik az első körben. A maradék négy helyre pedig mindkét konferenciából két-két wild card ("szabad kártyás") csapat is bekerül. Ide mindig azok a csapatok kerülnek, akik ugyan nem nyerték meg a saját csoportjukat, de ezt leszámítva a két legjobb mérleggel rendelkeznek (ők lehetnek csoport 2.-ak, de akár egy csoport 3. is bejuthat még az utolsó wild card helyen, hogyha jobb a record-juk, mint a másik három csoport másodiknak).

Aztán, ha megvan a 6-6 csapat a két ligából, akkor jön a kiemelés, aminek a hazai pálya miatt van jelentősége. Mindkét oldalon a két legjobb alapszakaszbeli mérleggel rendelkező együttes a rájátszás első körében (Wild Card Weekend) pihenhet, amolyan erő-nyerőként. Ők kapják meg természetesen az 1., illetve a 2. kiemelési pozíciót. A másik két csoportgyőztes alanyi jogon (és a record alapján) lesz a 3. és a 4. kiemelt, és a wc csapatok - hiába esetleg jobb a mérlegük, mint a harmadik, vagy a negyedik helyezett csoportelsőnek - az 5-6. helyeket kapják. Mindig a magasabban rangsorolt csapat játszik hazai pályán és a major ligák közül egyedülállóan itt minden párharcban egyetlen mérkőzés dönt a továbbjutásról (baseballban a wild card körben szintén egy meccs dönt, viszont ott a rájátszás további részében több nyert meccsig játszanak). Ezt követi aztán a Divisional Round, ahol már az első két kiemelt is bekapcsolódik a küzdelmekbe. Mindig úgy játszanak, hogy az 1. - 4./5. és a 2. - 3./6. kiemelttel játszik, attól függően, hogy ki jutott tovább a wc körből. Ezen mérkőzések győztesei végül a konferencia döntőkben szállnak harcba az NFC és az AFC bajnoki címéért. A két bajnok pedig aztán a nagy-bajnoki döntőben, a Super Bowl-on mérheti össze tudását... és ez jelenti a végét a rájátszásnak! Tehát összesen 4 hétvégét ölel fel a playoff (közte egy hétvége kimarad a Pro Bowl miatt, amit főcsop. döntők után, de a SB előtt szoktak beiktatni, hogy az abszolút katarzis a SB zárja a szezont... mert régen a Pro Bowl volt a bajnoki év utolsó eseménye, de ezt néhány éve megváltoztatták). Hivatalosan persze az utolsó esemény az egyéni díjak átadása szokott lenni, amit már a SB után rendeznek egy gála keretében. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ