Jump to content

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás

Recommended Posts

Ha minden jól megy az SN10 tesztrepülésével, vagyis nem robban fel, akkor 2024-ben indulhatnak az első ellátmányos előkészítő missziók a marsra, 2026-ban pedig az első emberek. Musk ilyesmi ütemtervben gondolkozik.

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Gondolom nem egyedül csinálja ezt a programot hanem a NASA-val közösen.

Valószínű, hisz a Dragon űrhajók is NASA szerződés keretében járnak a nemzetközi űrállomásra. De a fejlesztést azt ő állja ha jól tudom.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért az a 2026-os dátum elég merész. De legyen így. Nagy show lenne.

Az 100%, kiváncsi vagyok honnan szedi majd össze a 100 fő/Starship legénységet. De ha már két ellátó és két legénységes hajó felszáll, akkor azzal már létre tudnak hozni egy kolóniát.

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Az 100%, kiváncsi vagyok honnan szedi majd össze a 100 fő/Starship legénységet. De ha már két ellátó és két legénységes hajó felszáll, akkor azzal már létre tudnak hozni egy kolóniát.

Szerintem 2 perc alatt lesz annyi jelentkező amennyiből kifog jönni a 100 fő :D Ha ilyen 1-2 évre is fel lehetne menni és biztosítva van a visszaút, akkor én simán jelentkeznék.

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Szerintem 2 perc alatt lesz annyi jelentkező amennyiből kifog jönni a 100 fő :D Ha ilyen 1-2 évre is fel lehetne menni és biztosítva van a visszaút, akkor én simán jelentkeznék.

Slow Motion Smoking GIF

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hihetetlen, hogy egy idegen világról ilyen képeink vannak. Fantasztikus!

És ezt még fokozza majd a Perseverance is, sőt még majd a kínaiak szondája is! 

Amúgy, a 24.hu készített egy jó interjút Avi Loeb-al, a könyvének megjelenése okán.:D

https://24.hu/tudomany/2021/02/27/avi-loeb-foldonkivuli-civilizacio-intelligencia-konyv-oumuamua/?fbclid=IwAR3fCaDMYwqvcnWQcW8491yXRqS9AeQuIuIHSD7pm0Aqaun4NbEIYR4irtk

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt a hajót melyik misszióhoz akarják majd használni?

Ezzel akar Musk kolóniát létrehozni a Marson. De talán már a holdraszálláshoz is felhasználják majd, ha elnyeri a SpaceX a Nasa Lunar Lander (holdi leszállóegység, ami azért kell mert az Orion képtelen landolni, így a Gateway űrállomásra dokkolva szállnak át a leszállóegységbe az asztronauták) pályázatát. 

Éppen most , NorbiLordi írta:

Nekem olyan tiszta sci-fi hangzása van ennek a Gateway űrállomásnak :D 

Because the future is now.:D Már csak az első, élesben használt Starshipet kéne elnevezni Enterprisenak és mehetne a csillagflotta. Nem @Dzséjt?:D

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Nekem olyan tiszta sci-fi hangzása van ennek a Gateway űrállomásnak :D 

Pont a múlt héten néztem újra az Alien filmeket, úgyhogy ez a Gateway Station most nagyon betalált. :)

17 perccel korábban, Wilde írta:

Pont a múlt héten néztem újra az Alien filmeket, úgyhogy ez a Gateway Station most nagyon betalált. :)

Majd ha a Wayland-Yutani is bekerül a sztoriba akkor elkezdhetünk aggódni :D 

Éppen most , NorbiLordi írta:

Majd ha megtalálják az első Xenomorphot, na majd akkor de nagyon!:D

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Elon Musk a mi korunk Peter Weyland-je, szerintem nem olyan elrugaszkodott a párhuzam. "Building Better Worlds" - ez lehetne akár a Tesla szlogenje is. 

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Majd ha megtalálják az első Xenomorphot, na majd akkor de nagyon!:D

Ha "a tökéletes organizmust" nem is, de a marsi életre utaló nyomokat lehet, hogy hamarosan találunk. 

8 perccel korábban, Wilde írta:

Building Better Worlds" - ez lehetne akár a Tesla szlogenje is. 

Vagy a SpaceX-é is, ha már űrutazás.:)

8 perccel korábban, Wilde írta:

Ha "a tökéletes organizmust" nem is, de a marsi életre utaló nyomokat lehet, hogy hamarosan találunk. 

Idő kérdése igen. Az biztos, hogy hatalmas pillanat lesz ha a Perseverance bizonyítékot talál a marsi életre. Csak ne Kelvint találja meg.:D

39 perccel korábban, Wilde írta:

Az történelmi lenne, minden szempontból. Talán mondani se kell milyen hatása lenne a Földi civilizációra.