Ugrás a kommentre

Premier megtekintés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most olvastam valahol, hogy csak 1 jelenetet vettek fel Imaxel. ugye ez csak kamu? Az egész film Imaxben lesz ugye????

 

Általában nem szoktak egész filmeket IMAX-kamerákkal felvenni, csak az akciójeleneteket, illetve látványos snitteket (pl. szép nagytotálok). Pl. ha megnézed az Interstellart, tökéletesen látszik, melyik snitt van IMAX-kamerával felvéve, mert teljesen más képarány, nem szélesvásznú. A sima mozis verzióban az IMAX-szel felvett snittek croppolva voltak, azaz a tetején és alján le lett csapva annyi, hogy cinemascope-ban legyen az is, mint a film többi része.

Azt kétlem, hogy mindössze egy akciószekvenciához használtak volna IMAX-et, pláne, hogy Boyega sokat beszélt róla interjúkban, hogy milyen volt egy ilyen kamerával forgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jakku egyes részeit vették azzal.

 

 

 

Betettem spoilerba, nehogy gond legyen belőle. :)

 

Elvben csak az üldözést vették fel Imax kamerával, látszik is a Falcon cockpitjéhez erősített IMAX doboz a making of felvételen. Hátha lesz több felvétel is...:)

 

star-wars-force-awakens-imax-comparison-pic_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Sajnos ebben a videóban is azt mondja JJA, hogy csak egy jelenetet vettek fel IMAX kamerával.

 

 

"Nagy rajongója vagyok az IMAX élménynek, tehát ezt az egy jelenetet mindenképpen IMAX kamerával akartam rögzíteni, mégha csak egy ilyen jelenet is van a filmben, mindenképpen élmény lesz nézni."

 

Viszont a teljes üldözést így vették fel, látszik, amint a piaci üldözésnél Finn és Rey arcába tolják az IMAX kamerát. Ez jó hír!

 

 

 

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van egy ismerősöm aki mozigépészként dolgozott a Cinema City-be és ő mondta hogy minden filmet a premier előtt megnézi a főmozigépész vagy a mozi magnerre tesztelés képen hogy minden rendeben van az adott kópiával és ilyenkor több alkalmazott is csatlakozhat. Aztán lehet hogy a Star Wars estében különleges intézkedések vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.