Ugrás a kommentre

A prófécia


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Remélem nem baj hogy külön topicot nyitottam a témának.Igazából se a Plaguies-es, se az Anakines, se a Palpis topic nem illik a témába.

 

A prófécia értelmezése nem csak a Jedi számára, hanem számunkra is gondot okoz.Pár lehetséges feltevés:

1. Plaguies megteremtette Anakint, a tökéletes Sith-et, hogy egyensúlyt hozzon a Sithek javára.Ezt elmondta a tanítványának, Palpinak.

De Anakint elösszőr nem a Sithek, hanem a Jedik fedezték fel.Amikor Palpatine tudomást szerzett az erő nemzette magas midi számú gyerekről, gondolta hogy ő a Plaguies teremtménye.Ezért átállította a sötét oldalra, és kiképezte Sithnek.Végül Anakin a jó oldal mellett döntött és megölte a Császárt, ezzel egyensúlyt hozott az erőbe.

2. Réges régen, megszületett Palpatine.Rettenetesen nagy hatalma volt az erő felett.Az erő válaszul megteremtette Anakint, hogy egyensúlyt hozzon az erőbe.

3. Most találtam ki egy új megoldást:A Sith-Jedi háborúban járunk.Senki se győzedelmeskedi egymás felett.Az erő ezért létrehoz egy olyan embert, aki megmutatja a helyes utat az erőnek.Meg kell tapasztalnia mind a két oldal előnyét és hátrányát, és végül döntenie kell.Ez a személy Anakin lett.Anakin végül a jó oldal mellett döntött, ezzel örök győzelemre segítette a Jediket.

 

Persze van mág egy rakat megoldás, várom a véleményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről volt szó a Plaguies topicban...nem is kevés. Majd később írok róla bővebben.

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ja csak ott a megközelítés más. Azért vérvelés miatt vettük elő, hogy teremthette-e Sith Anakint. Itt az a lényeg, ha jól sejtem, hogy mi is a prófécia, mi volt benne, bár ezt is végigrágtuk ott, viszont onnan Sith legyen a talpán aki kihámozza.. :) gyanítom itt is jön majd a gubanc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor keletkezhetett vajon a prófécia? Ugyanis egy-két problémát felvet. Mert ha a Jedik úgy tudják, hogy csak Jedik vannak, akkor az ő hitük szerint egyensúly van. Akkor minek egyensúlyba hozni? Az egy mester-egy tanítvány módszerről tudnak, akkor azt is tudniuk kell, hogy igenis valahol ott élnek mellettük a Sith-ek is. Egyszerűen csak nem vettek róluk tudomást? Lehet erről valami konkrétat tudni azon kívül, ami elhangzik az epI végén? Mert az sajnos nem sok.

Ennek a prófécia dolognak régmúltba nyúló íze van. Lehet, hogy a Sith háború idején keletkezett, mikor még Sith-ek is voltak, és akkor nagy jelentősége volt egy ilyen próféciának.

A Sith-ek akkor nem pusztultak ki, a Jedik ezt tudják, így az évezredes egyensúly is csupán látszólagos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez az egyensúly dolgot az teszi nagyon érdekessé, hogy szerintem a Jedik nem tudják pontosan mi ez, csak nagyon akarják.

Jól hangzik egyensúly, de jobb annál, mint ami most (mostot az ep1-2 környékére értem)van náluk. (Kicsit hasonlít arra a gondolkodásra, mint ami nálunk volt a rendszerváltás előtt, mindenki nagyon akarta a nyugati demokráciát, kapitalizmust, de senki illetve a nagy többség, nem tudta, hogy az tulajdonképpen micsoda.)

 

Számomra ez nagyon érdekessé teszi, ezt az egész dolgot, hogy lehet nem is tudják mi az egyensúly. Lehet, ha tudják mivel jár, akkor nem törekedtek volna rá... Bár nem feltétlenül kell azzal járnia, mint amivel végül járt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor keletkezhetett vajon a prófécia?

 

Valószínűleg még a sith háborúk idején, tehát minimum 1000 éve. Yoda mondja is az EPIII-ban, hogy esetleg rosszul értelmezik a próféciát. Ez számomra azt jelenti, hogy nagyon ősi, és töredékes jövendölés lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Jedik nem veszik komolyan az egyensúly dolgot az első rész végéig.Lehet hogy azt, aki azt jövendőlte hogy eljön az aki egyensúlyt teremt az erőben hülyének titulálták.De amikor rájöttek, hogy a Sithek visszatértek, sőt egész végig jelen voltak, és jött egy hihetetlen képességű gyerek, akkor azt mondták hogy lehetséges hogy a prófécia valós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Obi inkább az ep2 után hisz Anakinban azok után miután látta, hogy mindent elintéz, mindenkit megment, mintha védené a mundér becsületét, hisz ő tanította. Lehet, hogy az ep2 idején, még WIndu védi a mundért, mert ők adtak engedélyt a tanításra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem az lenne az igazi poén, ha Palpatine értesülne Plaguiestől, hogy az teremtett egy tökéletes Sith-et, aki majd romba dönti a Jediket.

ERre sok évvel később hall Anakinről, és azt hiszi, hogy ő lesz az.

Közben pedig Anakin egy másik, az Erő által, kiválasztott, akinek egyensúly teremtés a sorsa :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 5 évvel később...

George Lucas szerint, a VI. rész végén lesz egyensúlyban az erő, amikor Anakin Palpatine-t ledobja, és nincsenek többé Sith-ek, így nincs zavar és egyensúly lesz. Nem ismerem (és nem is szeretem) az EU-t, így számomra nincsenek sötét Jedik, Palpatine klónok, ROTJ utáni Sith-ek. Azonban a TCW nem EU, és Lucas-tól is származik, így az Éjnővérek (és maga Talzin anya) Lucas-canonná váltak. Még nincs vége a TCW-nek, így biztosra nem tudhatjuk a sorsukat, de feltételezem, h nem fognak meghalni. Ezek után kérdezem, h a létük nem okozna bármiféle zavart az egyensúlyban, és magában az erőben?

 

(pláne úgy, h most láttam a hírben a Book of Sith könyvet, és Talzin anya is benne van...)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

George Lucas szerint, a VI. rész végén lesz egyensúlyban az erő, amikor Anakin Palpatine-t ledobja, és nincsenek többé Sith-ek, így nincs zavar és egyensúly lesz. Nem ismerem (és nem is szeretem) az EU-t, így számomra nincsenek sötét Jedik, Palpatine klónok, ROTJ utáni Sith-ek. Azonban a TCW nem EU, és Lucas-tól is származik, így az Éjnővérek (és maga Talzin anya) Lucas-canonná váltak. Még nincs vége a TCW-nek, így biztosra nem tudhatjuk a sorsukat, de feltételezem, h nem fognak meghalni. Ezek után kérdezem, h a létük nem okozna bármiféle zavart az egyensúlyban, és magában az erőben?

Nem hinném. Talzin mama sehol sincs a sithekhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos a kérdés. Az, hogy Talzin anya sehol sincs a Sithekhez képest, nem fedi el a tényt, hogy ő is a sötét oldal használója a többi Éjnővérrel szemben.

2 dolog jut eszembe: vagy szó szerint kell venni, hogy Sith, a többi Erőt használó pedig mászkálhat a galaxisban százával (ami nem kicsit ellentmondó a filmekkel), vagy pedig a TCW szintén EU (fene tudja, milyen canon, nem is nagyon számít ebből a szempontból), így a filmek szempontjából nem számítanak az események, amelyek a sorozatban történnek. Részemről az utóbbi, mivel már eddig is többször hangot adtam a TCW-vel kapcsolatos véleményemnek, és a feltett kérdés is ezt erősíti. A filmek szintjére semmilyen egyéb alkotás nem ér fel, azokat önmagukban mindenféle EU-tól mentesen kell kezelni.

Az Éjnővérek az EU-ból származnak (ahol veszélyesnek állították be őket, még maga Yoda is), onnan vették át a TCW készítői, így nem halnak meg a TCW keretén belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos a kérdés. Az, hogy Talzin anya sehol sincs a Sithekhez képest, nem fedi el a tényt, hogy ő is a sötét oldal használója a többi Éjnővérrel szemben.

2 dolog jut eszembe: vagy szó szerint kell venni, hogy Sith, a többi Erőt használó pedig mászkálhat a galaxisban százával (ami nem kicsit ellentmondó a filmekkel), vagy pedig a TCW szintén EU (fene tudja, milyen canon, nem is nagyon számít ebből a szempontból), így a filmek szempontjából nem számítanak az események, amelyek a sorozatban történnek. Részemről az utóbbi, mivel már eddig is többször hangot adtam a TCW-vel kapcsolatos véleményemnek, és a feltett kérdés is ezt erősíti. A filmek szintjére semmilyen egyéb alkotás nem ér fel, azokat önmagukban mindenféle EU-tól mentesen kell kezelni.

Az Éjnővérek az EU-ból származnak (ahol veszélyesnek állították be őket, még maga Yoda is), onnan vették át a TCW készítői, így nem halnak meg a TCW keretén belül.

Az éjnővérek a sötét oldalt használják? Ez új nekem. Szerintem egyszerű mágusok. Én még nem láttam olyan "százával a galaxisban" rohangáló lényt, aki erősebb lenne a Jediknél vagy a sitheknél. A TCW-s ellenérzésedet meg kár belekeverni, mert szerintem szó sincs arról amit írtál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

George Lucas szerint, a VI. rész végén lesz egyensúlyban az erő, amikor Anakin Palpatine-t ledobja, és nincsenek többé Sith-ek, így nincs zavar és egyensúly lesz. Nem ismerem (és nem is szeretem) az EU-t, így számomra nincsenek sötét Jedik, Palpatine klónok, ROTJ utáni Sith-ek. Azonban a TCW nem EU, és Lucas-tól is származik, így az Éjnővérek (és maga Talzin anya) Lucas-canonná váltak. Még nincs vége a TCW-nek, így biztosra nem tudhatjuk a sorsukat, de feltételezem, h nem fognak meghalni. Ezek után kérdezem, h a létük nem okozna bármiféle zavart az egyensúlyban, és magában az erőben?

 

(pláne úgy, h most láttam a hírben a Book of Sith könyvet, és Talzin anya is benne van...)

No de kicsit bővebben. Itt nyilván arra gondoltak, hogy a sötét oldal nagy fenyegetése az, ami felborítja az egyensúlyt. A sitheken kívül nincs olyan fenyegetés a galaxisban, ami akkora veszélyt jelentene az Erő egyensúlyára mint ők. Vannak fura lények és különböző mágiákat használó, elszigetelten élő lények, de ezek jól megvannak magukban is, nem fenyegetik a galaxis békéjét. És azt se feledjük, hogy a túl sok fény is egyensúlytalansághoz vezet. :) Van egy nagyon jó részlet az SW BD-n, ahol Lucas a TCW íróknak beszél az Erőről. Érdemes lenne feltenni a netre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is úgy jött le, h a sötét oldalt használják, de nem Sith-ek az biztos. Mivel az Erőnek eddig ismeretlen képességeit használják, amiket sem a Jedi-k sem a Sith-ek nem ismernek, de nekem sötét oldalnak tűnt.

 

Azonban az is igaz, h Talzin sehol sem lehet, Palpatine mellett.

 

Mellesleg több olyan dolog van a filmekben is ami az EU-ból származik, de át lett alakítva, és így Lucas-canonná vált.

 

Az, hogy kinek mi számít canonnak, az lehet ízlés kérdése, mert senkinek semmi nem kötelező, de van egy hivatalos álláspont, mely szerint a TCW az.

 

Update: Ody, ezt a válaszodat el tudom fogadni, és ebben van ráció, ugyanis ha a sötét oldalt használják is, akkor is ott elvannak a saját kis közösségükbe és kész.

 

Akkor azt a kis videót, nem csak én szúrtam ki?? Az valami Isteni! Már többször megnéztem!!! :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.