Ugrás a kommentre

Rohamosztagosok


pb69

Ajánlott hozzászólás

Arra van valami racionális magyarázat, hogy miért ilyen "síkhülyék" a rohamosztagosok? :D

 

A prequel-ben (és a TCW-ben is) szereplő klónok, illetve a klasszikus trilógia rohamosztagos katonái között zongorázni lehet a különbséget. A klónoknál tényleg látszik, hogy egy elit fejvadász "sarjai", mert a harctéren is sokszor bizonyítanak és igazi minőséget képviselnek. Ezzel szemben a rohamosztag egy szedett-vedett paródiának tűnik. Nyilván nem is láttuk őket olyan sok klasszikus harcjelenetben, de ahányszor képernyőn voltak, mindig lebőgtek és a legegyszerűbb feladatokat is képtelenek voltak ellátni.

 

Úgy tudom, hogy a Birodalom kiépülésekor a klónutánpótlás megszűnt és sima toborzási rendszer vette át a helyét. A megmaradt klónok egy részéből rohamosztagosok lettek, de ők a klasszikus idejére már kiöregedtek. Szóval bénázni már a toborzott arcokat látjuk.

Én arra gondoltam, hogy a Birodalom a mennyiségre alapozott, nem pedig a minőségre, ahogyan pl. a CIS is tette a droidokkal. Így összeszedtek mindenféle jelentkezőt és minimális erőbefektetés után, érdemi kiképzés vagy tréning nélkül mehettek is harcba.

 

További érdekesség Obi-Wan Ep.4-es megnyilvánulása, miszerint a rohamosztagosok rendkívül precízen céloznak és lőnek. Aztán ennek tökéletes cáfolatát látjuk órákon át. Ezt pedig annak tulajdonítom, hogy Obi-Wan sokat dolgozott együtt klónokkal, akikre tényleg illik a leírás. Azt hihette, hogy a rohamosztagok jelentősebb hányadát teszik ki klónok, még annyi idővel a Birodalom kikiáltása után is. Mondjuk ennek ellenére is furcsa kicsit a dolog.

 

Kicsit komolytalanabbra véve a figurát, arra is gondoltam, hogy a rohamosztagos sisakok már nem voltak olyan high-tech kijelzős cuccok és az illetékesek nem láttak ki rendesen belőle, valamint a páncél is annyira gagyi volt, hogy nem tudtak benne rendesen mozogni. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az EU-ból arra emlékszem, hogy azért nem mindenkiből lehetett rohamosztagos. A Birodalom akadémiáin az elérhető legjobb kiképzésben részesültek és a korszak leütőképesebb eresztését az elit rohamosztagok képezték. Persze lehet kissé túl voltak misztifikálva, de ez valamilyen szinten igaz a klón archetípusra is. A classic során nem is igazán ismerhettük meg mélyebbről a rohamosztagosokat, inkább csak díszletelemként funkcionáltak, ezzel szemben a klónokra sokkal nagyobb figyelem hárult a prequel és TCW során.

Az igaz, hogy nem osztogatnak sűrűn instant fejlövéseket, az Endoron vívott csatában tényleg több helyen is eléggé esetlennek tűntek, de ezeket leszámítva bennem sosem fogalmazódott meg, hogy olyan látványosan szerencsétlenek lennének. Az persze egy kognitív disszonanciát válthat ki, hogy azzal nincsen összhangban a teljesítményük, amit Obi-Wan állít róluk.

 

A szelekcióhoz meg csak annyit, hogy biztos volt egy szint: "Törpéket is felvesznek rohamosztagosnak?" :D (tudom klasszikust csak szó szerint, szóval elnézést, ha hibásan idéztem)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak annyi a helyzet, hogy a klónokkal ellentétben a rohamosztagosok csak töltelékek, abszolút nincsenek kibontva. Azzal nem értek egyet, hogy semmit nem érnek, hiszen egy egész diktatúra épül rájuk szóval annyira bénák nem lehetnek. Az EPIV elején pl. egész szépen lerohanták a corvettet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végig a 3 rész során elképesztően amatőrök, nemcsak az Endor-on. Az ok, hogy valamilyen szinten rájuk (is) épült a Birodalom hadi gépezete, ezért is furcsa nekem az inkompetenciájuk.

 

Most az egy dolog, hogy az Ep.4 nyitójelenetén kívül kb. egyetlen olyan lövést se adtak le, ami talált volna, de őket mindenki kilövi. Tipikusan tucatszámra rohangálnak a jelenetekben és rendszeresen bolondot csinálnak belőlük. Semmi tudatosság vagy taktika, csak fejetlenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Roppant egyszerű a magyarázat miért nem érnek el találatot. Mert a főhősöket egyik filmben sem lehet lelőni, mert ha az elején lelövik pl Hant akkor :

 

1. Ő nem lenne főhős

2 . Vége is lehetne a filmnek

 

Szóval ezeken nem kell kiakadni ez minden filmben, képregényben, könyvben így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én, hogy nem lőhetik mondjuk fejbe egyik főhőst se, de akkor ezt igényesebben kellett volna kezelni.

 

Nyilván a klónok esetében könnyen adta magát a dolog, mert a droidokat lehetett irtani rendesen. Esszenciális karakterre meg ritkán támadtak, akkor is az tipikusan vmi sith vagy jedi volt, aki pl. fénykarddal könnyedén háríthatta akár a pontos lövéseket is.

A rohamosztagosoknál komplikált a dolog, mert lényegében igencsak "alulöltözött" és minimális fegyverzettel rendelkező főhősöket kell kergetniük, de akkor is illett volna erre normálisabb megoldást találni. A főhőseink mondjuk lopakodhattak volna többet és nem kellett volna tucatnyi rohamosztagossal találkozniuk. Vagy legalább ne 7-8 méterről lőnének rájuk. De éppenséggel lehetett volna pár komolyabb harcjelenet is egyéb lázadók ellen (mint a Tantive IV-nél). Amúgy az ewok-ok közt se rendeztek túl nagy irtást és ott se voltak ügyesebbek, pedig ők nem voltak (egyenként) fontos karakterek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy az Endoron a gumimacik vs "válogatott katonáim egy egész hadosztálya" harc tényleg nem azt tükrözte, hogy olyan istenadta lövésztehetséggel, vagy taktikai zsenialitással rendelkeztek, vagy vehetnénk a Bespint, ahol hőseink szép számmal küldték őket a levesbe, miközben a saját veszteségük egy befagyasztott csempész és egy lába-kélt 3PO protokolldroid volt, de ennek ellenére azt gondolom, hogy a főhősök sebezhetetlenségén kívül (ami nem is teljesen igaz) van más magyarázata is annak, hogy kvalitásban messze alulmúlják a klón légiókat. Kiöregedtek a klónok, de nagy volt a Birodalom, kellettek feltöltések a rendfenntartó és a végrehajtó karhatalmi erőkbe, és ezt csak tömeges toborzással lehetett elérni, ellentétben a kizárólag harcra készített lombikbébikkel. A Rohamosztagos Hadtestek-ről úgy írnak, mint a Birodalom fehér, arc nélküli, elit végrehajtóiról, akik a Császár hegemóniájának szimbólumai - a TIE sorozattal és a csillagrombolókkal egyetemben -, és sokan is vannak emellé. Én úgy gondolom, a sors fintora, hogy mire kiteljesedett a Lázadás, a professzionális katonák felett eljárt az idő, és a Birodalom kénytelen volt a lényegesen kisebb osztályzatú, normál embereket a csúnya, vérszomjas, terrorista lázadók ellen küldeni, és így, ha nem is létszámbeli, de minőségbeli egyenlőséggel harcolni velük. Kivéve az ewokokat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem a Rebels többet fog foglalkozni a birodalmi hadsereg felépítésével, és meg merik mutatni, hogy miért is jelentettek a rohamosztagosok akkoriban rettegett haderőt. :) A Disney XD, mint csatorna miatt kicsit félek, hogy nem így lesz, de jó lenne látni, ahogy a rohamosztagosokon keresztül megnyilvánul a zsarnoki rendszer (ártatlan civilek lemészárlása, kijárási tilalom, visszaélések stb.)

 

Osztom Frenkie és Dzséjt véleményét, hogy a filmekben miért is tűnnek esetlennek a fehér páncélosok. Ez főleg az Endoron szembetűnő egyébként, a Hoth-nál és a Tantive IV-en szerintem odatették magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én, hogy nem lőhetik mondjuk fejbe egyik főhőst se, de akkor ezt igényesebben kellett volna kezelni.

Semmilyen más filmben sincs erre ennél jobb kezelés. Egyszerű: a főhősökkel szemben az ellenség MINDIG béna. Ennyi. Ha ezen lovagolsz, ne nézz filmeket. ;) Reálisan John McClane meghal az első öt percben, Martin Riggs-t az orvlövész lelövi a film elején, a Terminator gond nélkül elvégzi küldetését, Ripley meghal a Nostromón, míg Han Solot már Greedo lelövi, de legkésőbb meghal a Falcon rámpájánál. De Obi-Wan és Yoda sem jutott volna be a Templomba, sőt, Obi-Wan már meghalt volna akkor, amikor pont mellé csapódott be egy olyan lézerlövedék az Utapaun, amitől addig tankok robbantak fel. Ő meg meg sem pirult.

 

Kiöregedtek a klónok, de nagy volt a Birodalom, kellettek feltöltések a rendfenntartó és a végrehajtó karhatalmi erőkbe, és ezt csak tömeges toborzással lehetett elérni, ellentétben a kizárólag harcra készített lombikbébikkel.

Ez azért nem állja meg a helyét, mert a toborzás és annak sikeressége nincs összefüggésben a kiképzés minőségével. Nem kellenek éveken át tartó kiképzés ahhoz, hogy egy ember képes legyen eltalálni egy két méteres, járkáló szőnyeget egy szűk folyosón. Egy átlagos US Marine kiképzése 13 hét, évente 40 000 embert képeznek ki két bázison. És a legbénább tengerészgyalogos is képes célba találni. Na nehogy már az Első Galaktikus Birodalom, csak azért, mert sok embert kell felvenniük - békeidőben!!! -, nem tudja kiképezni a katonáit. Arról nem beszélve, hogy ezek még mindenféle modern haditechnikai vívmánnyal is fel vannak szerelve.

Mindemellett, a börtönblokkban az automata fegyverek sem találtak célba, de az ott lévő tisztek sem. (Külön poén, amikor az ep4 végén Vader annak ellenére mellé lő, hogy a vadászgépe befogta a célt. :lol: )

Erre az univerzumon belül nincs racionális magyarázat. El kell fogadni azt, amit minden akciófilmnél: a főhősöket nem lehet lelőni, még akkor sem, ha az ellenfele a világ legelitebbelitje, aki bekötött szemmel, hátrakötött kézzel, pusztán a kislábujját használva 1000 méterről ellövi egy vágtató ló hátáról a lég szárnyát egy Vulcan gépágyúval. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért nem állja meg a helyét, mert a toborzás és annak sikeressége nincs összefüggésben a kiképzés minőségével.

Persze, nem is akartam kőbe vésetni a gondolatomat, sőt nem is hinném, hogy abban a Galaxisban bármi is úgy működne, mint itt, tehát marad a hősök on-screen halhatatlansága. Viszont a toborzás intenzitása, hogy a mi világunkból példálózzak, bizony kárára lehet a katona testi-szellemi útravalójának, amit a boot camp-ben kap (persze nem békeidőben). Ott van a Wehrmacht és a Waffen-SS, egész Európa bebújt az asztal alá előlük, de elfogytak az erőforrások, több ember kellett, és tudjuk jól, kik voltak már a tagjai '45-ben. Ez LEHETNE egy magyarázat mondjuk az endori csatára, hisz az már nem az áldott béke idejében volt. Node nem akarok itt új Szentírást bevezetni, ez csak egy aspektus a sok közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ez a példa is csak maximum a klón háborúkra lehetne igaz, nem az ahhoz képest kis délutáni adok-kapoknak kinéző polgárháborúra. Azért a Szövetség nem okozott akkora károkat a Birodalomban, hogy az elvesztett embereket tizenévesekkel keljen sebiben pótolni, és azokat azonnal a frontra küldeni, mert különben az ellenség simán besétál Coruscantra, és bekopog a császári palota főkapuján. A németek akkor végszükségben voltak, a Birodalom az Endor után került legfeljebb ebbe az állapotba, de akkor maga a kormány összeomlott, vagy legalábbis egy olyan instabil szakaszba jutott, ahol a toborzás, mint olyan, már senkit sem érdekelt, mert a háborút elvesztették -> mint a III. Birodalom, amikor az oroszok már Berlint ostromolták.

Eleve, frontvonal sem volt ebben a polgárháborúban, nem voltak a Szövetség kezén területek, semmi olyanról nem beszélhetünk, ami egy klasszikus háborúba beleillene, mint amilyen a klón háborúk voltak, ahol több tucat bolygón mindennaposak voltak az umbarai és rylothi csatákhoz hasonló összecsapások. Esetleg az ep6-ban lehetne ilyenről szó, de akkor is csak az endori csata alatt/után. A rohamosztagosok viszont már az ep4-ben is bénák voltak, ha a főhősökre lőttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban a Birodalom max. Coruscant Imperial Center elvesztésekor kerülhetett akkora bajba, jobban átgondolva ilyen asszimetrikus hadviselés esetében tényleg bénán hangzik a példám, szóval maradok a "maradjunk annyiban, hogy a SW-ban így megy ez" megközelítésnél. Mondjuk a US of A afganisztáni szerencsétlenkedése még mindig ördögien hasonlít. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem valahogy propagandának tűnik az erejük. Ők a félelmetes, arc nélküli, bátorság színében (!) pompázó katonák. A nép meg hallgasson el. Főleg hogy a nép a klónokra emlékszik főleg. (Obi-Wan is.) Hogy ez a propaganda-helyzet nem vág egybe a valósággal? Az ep4 (asszem) könyvváltozatában van az elején, hogy a császár a hatalomátvétel után egyre kevésbé kapott reális képet a Birodalmáról. Ezt lehet szellemírózni, meg lehet túlhaladott EU-nak titulálni, de szerintem tökéletes magyarázat. Nem tudom melyik szovjet vezetőről hallottam hogy nem értette a végén hogy miért esett szét a Szovjetunió, pedig hozzá mindig a jó hírek értek el. Valami hasonló jelenséget gyanítok. (Persze ez az én magánvéleményem.) Sz.rból meg lehet "válogatott katonáim egy egész hadosztálya"-t válogatni, csak az nem lesz használható.

 

De hogy védjem is őket, az Endoron a fás terepen száguldozás egész jól ment nekik. Én biztos fél percen belül nekimentem volna egy fának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre az univerzumon belül nincs racionális magyarázat. El kell fogadni azt, amit minden akciófilmnél: a főhősöket nem lehet lelőni, még akkor sem, ha az ellenfele a világ legelitebbelitje, aki bekötött szemmel, hátrakötött kézzel, pusztán a kislábujját használva 1000 méterről ellövi egy vágtató ló hátáról a lég szárnyát egy Vulcan gépágyúval.

 

Egyetértek. :D

 

Egyébként nem tudom, olvastátok-e, de Timothy Zahn a Thrawn-trilógiában megpróbálja föloldani ezt az ellentmondást (mármint, hogy a rohamosztagosok elvileg a legjobb katonák, és simán kicsinálják őket), azzal, hogy a Császár az endori csata során az erővel irányítja a katonáit, így azok nem voltak eléggé hatékonyak (és miután meghalt a Császár, össze is zavarodtak. Ez így kissé zavaros, de sajna a könyvben sem fejtették ki jobban, inkább csak Thrawn célozgatott rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet jobb is, hogy nem fejtegették ezt. :D

 

Az öreg eléggé el volt foglalva odafent, teljesen értelmetlen lett volna, hogy közben a lenti katonáit irányítsa, amikor azoknak teljesen egyszerű rutinfeladatokat kellett volna csak ellátniuk. Legalábbis ő ugyebár biztos volt ebben.

 

De például ez a "válogatott katonáim" is olyan motívum, amit nem értek igazán. Ok, a történet miatt nem ölhetnek fontosabb karaktereket és mivel szinte csak azok vannak a jelenetekben, így a rohamosztagosok bénák. Csak akkor minek kihangsúlyozni többször, hogy ezek a szerencsétlenek igazából az elit? A prequel-ben vagy TCW-ben annyira ült a dolog, hogy a buta droidokat lehet aprítani. Valahogy csak annyit vártam volna el, hogyha nem is tudnak belső magyarázatot adni a rohamosztagosok bénázásaira, akkor legalább ne akarják elhitetni velünk, hogy mekkora spílerek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Másrészt...egyre inkább kezdem átérezni azoknak a félelmét, akik attól tartanak, hogy a rohamosztagosokat a TCW-s harci-droidok szintjén fogják kezelni. Jó persze, az eredeti trilógiában sem voltak épp az elitkatonák, akikre a rajongók egy bizonyos csoportja emlékszik, de akkor is....Ha csak sorban arra fogják őket használni, hogy a hősöknek legyen kit lepofozni, nem nagyon fog átjönni, hogy mennyire fenyegető a Birodalom.

 

A páncél pedig szinte minden fikcionális műben hasztalan, semmi újdonság nincs benne, hogy itt is az.

 

Szinte minden fikcionális műben? Ennek fuss neki még egyszer szerintem, mert nagy átlagban pont, hogy nem hasztalan, annyira semmiképpen sem, mint ahogy a TCW-ben kezelték a klónokat (komolyan, amikor valaki puszta kézzel LEÜTI a klónt, és neki még csak a keze sem fáj, az azért gááááz).

 

A rohamosztagosok mindig is nevetség tárgyai voltak (már ha nem a nosztalgia fátylán át nézi az ember), sosem voltak más szinten, mint a harcidroidok, csak kevesebbet poénkodtak. Ezen rontani már nemigen lehet. Mert ugye, Han, Chewie, Leia és Luke hány rohamosztagost is nyírt ki a Halálcsillagon, a Bespinen, az Endoron? Szerintem a szám konvergál a száz felé, pedig csak négy átlag emberke állt szembe a Ben által kiváló lövésznek titulált, katonai kiképzésen átesett birodalmi rohamosztaggal. Aztán úgy szedi le őket egy 19 éves fiú, aki addig legfeljebb "légpuskával" lövöldözött, mintha agyag galamba lövöldözne. A saját parancsnokuknak nekimenő TIE-pilótákról meg jobb, ha hallgatunk. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egy promóciós kép, szóval nem kell parázni. :)

Csak épp ott vannak még az animatics-ek is, amiken hasonló bánásmódban részesülnek.

 

Szinte minden fikcionális műben? Ennek fuss neki még egyszer szerintem, mert nagy átlagban pont, hogy nem hasztalan,

Oké, nem minden műben, de ezt azért nem nevezném egy rövid listának sem.

 

annyira semmiképpen sem, mint ahogy a TCW-ben kezelték a klónokat (komolyan, amikor valaki puszta kézzel LEÜTI a klónt, és neki még csak a keze sem fáj, az azért gááááz).

 

Figyelembe véve, hogy csak Erő-használók, mint Ahsoka és Ventress csináltak ilyet, nekem mindig egyértelműnek tűnt, hogy az Erő-t használták, hogy felerősítsék az öklüket.

 

A rohamosztagosok mindig is nevetség tárgyai voltak (már ha nem a nosztalgia fátylán át nézi az ember), sosem voltak más szinten, mint a harcidroidok, csak kevesebbet poénkodtak. Ezen rontani már nemigen lehet. Mert ugye, Han, Chewie, Leia és Luke hány rohamosztagost is nyírt ki a Halálcsillagon, a Bespinen, az Endoron? Szerintem a szám konvergál a száz felé, pedig csak négy átlag emberke állt szembe a Ben által kiváló lövésznek titulált, katonai kiképzésen átesett birodalmi rohamosztaggal. Aztán úgy szedi le őket egy 19 éves fiú, aki addig legfeljebb "légpuskával" lövöldözött, mintha agyag galamba lövöldözne. A saját parancsnokuknak nekimenő TIE-pilótákról meg jobb, ha hallgatunk. :)

 

És ez talán olyasmi, amit szívesen látnál újra-és-újra ismétlődni öt évadon keresztül? Szerintem nagyon gyorsan bosszantóvá válna. Nem azt mondom, hogy annyira el kéne menniük a másik irányba, mint az EU tette időnként, de azért legalább egy kis fenyegetést jelenthetnének.

 

De végül is mindegy, mert tényleg korai még ezen aggodalmaskodni. Én is csak annyit mondtam, hogy kezdem átérezni, ezeket a félelmeket, nem azt, hogy már biztos vagyok benne hogy ez lesz, és már előre utálom.

 

Ja, és a Halálcsillagon állomásozók védelmében, azt ne felejtsük el, hogy csak megjátszották, hogy megakarják állítani a hősöket, hiszen mint kiderült, Vader és Tarkin azt akarták, hogy megléphessenek!

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, és a Halálcsillagon állomásozók védelmében, azt ne felejtsük el, hogy csak megjátszották, hogy megakarják állítani a hősöket, hiszen mint kiderült, Vader és Tarkin azt akarták, hogy megléphessenek!

Igen, de az a terv már csak azután fogant meg, hogy a riadójelzést jelentették Tarkinéknak. Addig pedig pár balfütyi rohamosztagos meghalt. Emlékezzünk csak a börtönblokkbeli lövöldözésre, amikor hőseinknek még mozognia sem kellett, hiszen a rohamosztagosok, a tisztek, az őrök, még a biztonsági rendszer is mellé lőtt. :D És ha még a terv kiagyalása utáni rohamoszikat fel is mentjük, mi van az összes többivel? Bespin, Endor, Hoth, Tatooine - ezek mindent el tudnak találni, csak a célt nem. :D

 

És ez talán olyasmi, amit szívesen látnál újra-és-újra ismétlődni öt évadon keresztül?

Eddig sem zavart, ezután sem fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zeb topic-jában előkerült a "béna rohamosztagos" kérdéskör, amiről itt is volt már korábban szó.

 

Osztom Werebazs azon kételyeit, hogy a Rebels-ben a klónok leváltásával a totális dilettantizmus is beköszön majd a rohamosztagosokkal együtt. Tény és való, hogy egyelőre ez csak egy feltételezés, kár előre ezen aggódni, de balsejtelmeink lehetnek. Jó lenne, ha ez a a klasszikus motívum nem lenne átemelve az OT-ból.

 

A dologról amúgy továbbra is azt gondolom, hogy elég átgondolatlanul lett tálalva az OT-ban, sokkal igényesebben is megoldhatták volna. Elég összecsapottak és esetlegesek a rohamosztagos csatajelenetek, ahol szembetűnő, hogy a vagány fehér páncél és némi fegyveres konfliktus felvillantásán kívül semmi érdemi szerepük nincs, akár bábuk vagy lövegtornyok is lehetnének.

Ez engem már önmagában is zavart kicsit, de az meg pláne, hogy ennek ellenére megpróbálták őket elitkatonákként feltüntetni, ami elég abszurd. Ha már koncepcionálisan a bohócszerepet szánták nekik (ami még bizonyos szempontból védhető álláspont), akkor legalább ne tettek volna fontos pillanatokban ezzel teljesen ellentétes utalásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Szerintetek nem volt egyértelmű a Saga-ból, hogy a Birodalom már nem klónokat használ? Csak mert a 7 kapcsán van 1-2 SW világában kevésbé járatos ismerősöm, ill. a neten is bele-belefutok olyan beszólásokba, hogy azért nonszensz Finn, mint rohamosztagos, mert hiszen Jango klónjait használta a Birodalom és így az Első Rend is. Ez engem őszintén ledöbbentett, mert nekem az első perctől kezdve magától értetődő volt, hogy a Birodalom már nem egy homogén klónhadsereget használ. És most tegyük félre a Rebels-t, mert abban ezt számtalanszor megerősítik, de azt viszonylag kevesen követik.

 

Arról nem is beszélve, hogy az Első Rend már egy másik szervezet és a sok hasonlóság ellenére se triviális, hogy a Birodalom mintájára működne a seregük személyi állományának menedzselése. Pláne, hogy a filmben Kylo-nak van is egy beszólása Hux-nak, miszerint Snoke-nak klónkatonákat kéne alkalmaznia, amiből elég egyértelmű, hogy valójában nem azokat használ az Első Rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hót egyértelmű. Más a magasságuk és a hangjuk, míg a klónok feltűnően tök egyformák voltak ilyen téren. Persze nyilván sokaknak akkor lett volna ez egyértelmű, ha bemondják: nem használunk klónokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is már többször kellett elmagyaráznom ismerettségi körömben, hogy a birodalmi rohamosztagosok már nem klónok... soha nem értettem, hogy ez miért nem egyértelmű a nem hard-core rajongók, nézők számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónok imázsa olyan frenetikusan jó lett, különösképp a TCW-ben, hogy a laikusok velük asszociálják a fehér páncélt. "A PT nem hagyott érdemi nyomot a SW világában" cöcöcöcö. :D

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.