Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

Na ha már nosztalgia: én úgy 2000 magasságában csatlakoztam az sw.hu fórumhoz. Akkor még teljesen más volt, mint most. Kb. volt tiz állandó látogató és akkor még sokat mondtam. Akkoriban még nem nyitogattak idióta 'tanácskozós' meg 'Vongos' topicokat. Helyette megvitattuk (Ody-nak köszönhetően :)) hogy milyen szerepet tölt be a Baljós Árnyakban Jar Jar vagyhogy Panaka miért viselkedik olyan furán...

Volt akkor ott egy Boss Nass nevü fórumtag is... nagyon sajnlom, hogy eltünt, mert baromi jól kilehetett vele vesézni az új részeket. Itt lenne a helye.

Aztán emlékszem a Klónok bemutatása után hirtelen óriási tömeg jelent meg a fórumon. Olyan topikok nyiltak, mint a 'Miért szeretem Haydent' meg a 'Miért utáljuk olyan sokan az ep.1-2-öt' (hogy én hogy gyülölöm azt a topicot!).

Szerencsére idővel valamelyest rendeződött a helyzet, bár már sosem lett olyan mint a régi. Viszont az ep.3 bemutatója elött nekem is a nap egyik fontos pillanatává vált benézni az ep.3 topickba. Iszonyat jó volt együtt megvitatni a fejleményeket és fogcsikorgatva várni a májust. (csak nem kellett volna annyit beirni, hogy "Pangás van" :)). Aztán, ahogy várható volt a bemutató után megint elfajult a fórum, ám most itt van a Sagafórum és tisztára ugy érzem magam, mint 2000-ben, amikor az sw.hu-n tényleg csak normális emberek és valódi rajongók beszélték ki a filmet. Nagy nagy köszönet mindenkinek ezért! :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én legelőször 2003-03-05 17:14:03-kor írtam be az sw.hu fórumára, méghozzá a Társkeresés! topicba, és annyit össz-vissz, hogy "Jelen." :)

Igaz, akkor még a nevem is frstccvalyon volt, amit félreértés miatt adtam így meg (hiába, kezdő netező, még kezdőbb fórumozó voltam).

 

Aztán 2003-07-22 19:38:59 (fő a pontosság :)) Egy amatőr SW története, avagy én is megpróbálkozom egy Star Wars könyv írásával először írtam mint dzséjt, csupa kisbetűvel. Aztán valamikor Darth Krande rámszólt, hogy írjam nagybetűvel a nevem... szép lassan (ahogy beköszöntött a korlátlan net kora) aktív fórumozová válltam, részese lettem ennek a klasz csapatnak. 2005. május 19-től aztán arcokat is csatolhattam a nevekhez, bár akkor még csak egypáratokat ismertem meg, de jött a fórumos mozizás, amikor még többetekkel megismerhettem személyesen is :D

 

S bár az sw.hu-ra már igen ritkán írok, csak be-benézek, itt máig renceresen garázdálkodom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én ilyesmiket nem tudok, mikor írtam először. Egyszerűen elfelejtettem, nem jegyeztem meg.

Azt tudom 97 karácsonyán lett először gépem, kb másfél két évvel később neteztem először, de azthiszem még 98 ban. Akkoriban lehetett, hogy bírtam a keresőbe a starwarst, és az sw.hut dobta ki(mivel, hogy az 99 óta van, akkortól) Azóta nézem az oldalt, nem is gondoltam, hogy van ilyen magyar domain név. Fórumozásról évekig nem is gondoltam, nem tudtam mire jó. Aztán egyszer beírogattam, trilógia dvd miatt is, aztán sokáig nem. Végülis az első ep3 trailer óta vagyok állandó forumozó, mert akkor a hírben Plok, azt írta, hogy mivel csak HSes nézheti meg nézzetek körül, hátha van link a ep3 topikban. Kértem kaptam és ott ragadtam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is 99'ben neteztem elösszőr, de akkor még csak betárcsázóssal.Az első honlap amit láttam az a sw.com.Teljesen máshogy nézett ki, és akkor sokkal jobban tetszett.Utána jött az a narancssárga design, ami szerintem a legjobb volt.Emlékszem a sw.com-on is kerestem hogy hol lehet letölteni a Baljós Árnyakat :)

Meg az is érdekes volt, hogy a gépem régi karbantartója rátette a TPM első felét angolul, de nem is tudta hogy rajongó vagyok.Képzelitek milyen képet vágtam amikor a felénél végelett... :)

És be is vallom őszintén, régebben nagyon utáltam a sw.hu-t, mert ronda is volt meg nem volt rajta még enciklopédia.A fórumozást meg nem próbáltam meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helósztok!

 

Na, ha már itt tartunk, jöjjek én... :)

 

Az igazság az, hogy életemben először - talán ezt néhány tudják - 2002ben láttam SW filmet, az EpII-t, a moziban. Elképesztően magával ragadott, már első nézésre. A dallamát dúdolgattam, a szövegét idézgettem, meg persze megnéztem annyiszor, ahányszor tudtam. Aztán úgy 2003 júniusa körül eljutottam arra a pontra, hogy BESZÉLNI AKAROK AZ ÉRZÉSEIMRŐL a filmmel kapcsolatban. Meg persze rengeteg kérdés is felvetődött bennem. Aztán szerencsémre megjelent az Sw.hu öt legfrissebb fóruma között az EpIII, én meg egyből megrohamoztam. Irtó nagy mákom volt, mert akkor kezdődtek a spoilerek, szóval nem csoda, hogy ott ragadtam. Elképesztően jól éreztem magam. Tibi, Plok, Ody, Brigi, Buba, mindannyiótókkal/ mindannyiukkal remekül el tudtam beszélgetni, fel tehettem nekik a kérdéseimet. Közben elkezdtünk morfondírozni az EpIII-mon is, szóval jó volt. Én sosem voltam néma - ez az életben is jellemző rám:). - Jöttem, láttam, kérdeztem: Miért épült az első HCS 30 évig? Ez a felettébb hibás kérdés örökre megpecsételte a sorsomat... :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytatom a naplót, és vele együtt a bevezőt:

:arrow:

"Térjünk vissza a harmadik részhez, és folytassuk az ismerkedést az egyik új szereplővel, Grievousszal! A tábornok inkább gép, mint ember, ha kell, négy keze is van, és utálja a Jediket. Több lovag halt meg a keze által. Sokan Darth Vader elődjeként tekintenek rá, úgymond, a Nagyúr „születésének” főpróbája. Kétszer is megmérkőzik Obi-wannal, akárcsak Vader, csakhogy a további párhuzamokra is odafigyeljünk. A második alkalommal azonban a Jedi a tábornok saját fegyverével végez vele, úgy, hogy Grievous páncélja alá nyomja a sugárvetőt, és meghúzza a ravaszt.

 

Most pedig következzen az eddigi spoilerek összefoglalása, azaz mit tudunk eddig az Episode III cselekményéről:

 

>Három év telt el a geonosisi csata óta, mely kirobbantotta a galaktikus méretűvé szélesedett klónháborút. A háború legújabb állomásaként ádáz űrcsata dúl a köztársasági főváros, Coruscant felett a szeparatisták és a köztársaságiak csillagflottája között.

A szakadárok vezetője, Dooku-gróf fogságba ejtette Palpatine főkancellárt és kíséretét. Anakin Skywalker és Obi-wan Kenobi közösen indul a Köztársaság első emberének megmentésére, akit az egyik szeparatista cirkáló fedélzetén őriznek. Anakin, aki az évek folyamán padawanból Jedi-lovaggá lett, rátalál a főkancellár fogvatartóira, és a cirkáló fedélzetén megvív Dooku-gróffal, aki miatt három éve elvesztette jobb karját. A fiú, akinek a megbilincselt Palpatine és Dooku-gróf szócsatája közepett kell küzdenie, végül legyőzi ellenfelét, és kioltja a gróf életét.

A sérült cirkáló Coruscant felé zuhan, Anakinnak és Obi-wannak azonban sikerül biztonságban letennie a bolygó felszínén.

 

Dooku halálával a szeparatista erők elveszítik első számú vezetőjüket, de droidseregük irányítója, a félig robot Grievous tábornok, akinek kezéhez számos Jedi vére tapad, elmenekül.

A Jedi-lovagok a győztes csata után klónkülönítmények élén galaxisszerte támadást indítanak a szeparatisták bolygói ellen, hogy felszámolják megmaradt állásaikat. Még Yoda mester is elhagyja Coruscantot, Obi-wan Kenobit pedig azzal bízza meg a Jedi-Tanács, hogy egy saját különítmény élén fogja el a rettegett Grievous tábornokot.

 

Anakin méltatlannak érzi, hogy egykori mesterére bízzák a küldetést, hiszen ő végzett Dookuval, és ő mentette meg a főkancellár életét. Palpatine azonban, aki elrablása után meg kívánja erősíteni saját védelmét, tettei elismeréseként személyes testőrének nevezi ki az ifjú Jedit.

Mace Windu, aki a Jedi Templomban marad, hogy összehangolja a galaxisszerte zajló hadműveleteket, rájön, hogy Palpatine elárulja a Köztársaságot. Mikor azonban szembekerül vele, a főkancellárhoz hű Anakin és a Sith vezér, aki leveti álarcát, végez vele. Darth Sidious fondorlatos érveléssel maga mellé állítja Anakint, és felajánlja neki a Sötét Oldal hatalmát. Anakin elfogadja.

 

Ekkorra már a szenátorok egy része - köztük a fiatal Mon Mothma és Bail Organa - szervezkedni kezd Palpatine ellen, aki a Köztársaságot láthatóan császársággá kívánja formálni. Közéjük tartozik Padmé is, aki azonban a coruscanti csata után maga mögött hagyja a fővá-rost, és szülőbolygóján, a Naboon keres nyugalmat, ugyanis gyereket vár Anakintól.

A Köztársasághoz hű szenátorok aggodalmát tovább tetézi, hogy Palpatine a szenátus elé lép, és árulással vádolja meg a Jedi Rendet. Őket okolja az elrablásáért, és bizonyítékként hozza fel Mace Windu támadását. Végül kiadja a parancsot: a Jediket meg kell semmisíteni.

 

Anakin a Jedi-templomba vezeti a rohamosztagosokat, akik végeznek az otthon maradt tanítványokkal. Kiderül, hogy a klónok módosított génszerkezete feltétlen engedelmességre kényszeríti őket a főkancellár parancsait illetően. Így azokkal a Jedikkel, akik háborúba indultak, saját katonáik végeznek.

Obi-wan Kenobi eközben rátalál Grievous tábornokra, és fénykardpárbajt vív vele. A Jedi legyőzi ellenfelét, ám mikor visszatér harcosaihoz, menekülni kényszerül előlük.

Yoda mester csapatát a Kashyyyk bolygón éri utol a főkancellár parancsa. A mestert csak a bolygó lakói, a vukik menekítik meg saját katonái elől.

Obi-wan és Yoda így visszatér Coruscantra, ahol rálelnek a Jedi Templomban történt vérengzés nyomaira, és rá kell döbbenniük, hogy Anakin már a Sötét Oldalt szolgálja. Obi-wan magára vállalja a feladatot, hogy megfékezi egykori tanítványát. Yoda a Sith vezérrel száll szembe.

 

Anakin azonban már nincs a fővárosban. Palpatine elérkezettnek látta az időt, hogy véget vessen a szeparatista lázadásnak, ezért elküldte Anakint a szakadárok titkos búvóhelyére, hogy végezzen velük. Obi-wan nem tudja, hol keresse a fiút, ezért Padméhoz megy a Naboo-ra, hátha rajta keresztül eljut a rossz útra tért tanítványhoz. Mint megtudja, Anakin valóban járt Padménál. A lány elárulja Obi-wannak a fiú szándékait, és felfedi előtte kettejük titkát is.

A Jedi nyomban Anakin után indul a Mustafarr nevű lávabolygóra, és Padmé is vele tart, mert abban bízik, hogy ő még segíthet szerelmén. Mikor a bolygóra érnek, Anakin már elvégezte véres feladatát. Ahogy szembekerül egykori mesterével és saját szerelmével, a düh elborítja agyát. Úgy érzi, Padmé elárulta azzal, hogy elvezette hozzá Obi-want. Padmé annyira megriad Anakin viselkedésétől, hogy azt hazudja neki: a gyerekük már nem tud megszületni. Ez az utolsó lökés a Sötét Oldal befolyása alatt álló Anakin számára, aki nekitámad Padménak. Obi-wan közbeavatkozása menti meg a lányt, ám ezzel hosszú párbaj veszi kezdetét Kenobi és Skywalker között.

 

Yoda mester alulmarad a Darth Sidiousszal folytatott küzdelemben, és a Köztársasághoz hű szenátorokkal együtt menekülni kényszerül Coruscantról.

Obi-wan viszont kemény párbajban legyőzi Anakint, és a sebesült Padmét elmenekíti a zord lávabolygóról.

Anakin tehetetlenül magára marad a lángok között. Ám Darth Sidious nem hagyja meghalni újdonsült tanítványát. Anakin megcsonkult, égett testét kimentik, és orvosdroidok veszik kezelésbe.

Yoda mester és Obi-wan Kenobi Bail Organa szenátor hajójára, a Tantive IV-re viszi Padmét. A lány állapota aggasztó, és félő, hogy meghal, még mielőtt megszülné gyermekeit, hiszen - mint kiderül - ikreket vár. Végül sikerül világra hozni Luke-ot és Leiát, de Padmé túl gyönge, és belehal a szülésbe.

 

Anakin már Darth Vader páncéljában tér magához. Mikor megtudja, mi történt Padméval, a benne feltörő düh által hatalmas pusztítást végez maga körül.

Padmét eltemetik. Obi-wan, Yoda és Organa szenátor pedig eldönti, mi legyen az ikrek sorsa. Luke-ot Obi-wan elviszi a Tatuinra Larsékhoz, mert tudja: az az egyetlen hely, ahol Anakin nem találhat rá, hiszen emlékei távol tartják onnan.

Leiát Bail Organa veszi maga mellé, és vállalja, hogy felneveli az Alderaanon.

Yoda mester búvóhelye a Dagobah-rendszer lesz, ahová egy mentőkabin fedélzetén juttat-ják el.

 

Míg utolsó ellenségeik is bujkálásra kényszerülnek, Darth Vader és a magát császárrá kikiáltó Palpatine elkezdi építeni a Galaktikus Birodalmat és annak rettegett fegyverét.<

 

Forrás: www.starwars.hu."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dátumot nem írsz? Jó lenne tudni, hogy mikor is volt ez a mondás. Egyébként majdnem tökéletesen tudtuk a tartalmat. :o

 

A forrás pedig nem az sw.hu, hanem Te magad. Az egy dolog, hogy ott is fent van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. A szöveget a starwars.hu-ról szedtem le, ezt nem én írtam. Azért is van idéző jel. Az már más kérdés, hogy most a naplót idézem, de a forrást - szerintem - akkor is illik feltüntetni. Az a baj, hogy ennél a naplónál még nem volt naprakész dátum, így csak annyit lehet tudni, hogy körülbelül 2003. dec. 20-30. között valamikor.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban érdekes, hogy szinte minden stimmel, csak éppen részleteket nem tudtunk. Vajon honnan jöhetett az a teória, hogy Padmé azt hazudja Anakinnek, hogy nem képes megszülni a gyereket? És vajon miért fedte olyan jótékony homály (egészen pontos 2004.novemberéig) azt, hogy Padmé nem árulja el Anakint Obi-wannak? Ez nagyon érdekes...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2.

A szereplők

 

„Legyen… Jedi!” – Palpatine; A Jedi visszatér.

 

Ezt a címet sem véletlenül választottam. A Császár, amikor ezt mondja, rájön, hogy Luke-ot képtelen átállítani. A fiú pedig fenyegetést jelent rá, így meg kell halnia. Balga ifjú, csak most jön rá, hogy mily kevés hatalma van a Sötét oldal igazi urával szemben. A másik Skywalker pedig végre megtanulja, hogy hol a helye, és meglátja, mi jár annak, aki szembeszáll vele. Luke a végsőkig kitartott a Jedi eszméi mellett, és eldöntötte, mit akar.

Én is eldöntöttem, és remélem, hogy nem fogok csalódni. Persze lehet, hogy egy-két Palpatine kaliberű kihívással szembe kell néznem, rögtön itt van egynek a „Word”…

 

„Én Jedi vagyok, ahogy egykor apám is!” – Luke; A Jedi visszatér

 

 

"Most, hogy áttekintettük, mit is tudtunk eddig meg a film tartalmáról cirka másfél év alatt, folytassuk a karakterekkel! Mint teljesen új szereplőt, Grievoust, már valamelyest megismertettem Önökkel, de a többiekkel még adós vagyok. Tehát nézzük a szereposztást, már ami a főszereplőket illeti:

• Anakin Skywalker – Hayden Christensen

• Obi-wan Kenobi – Ewan McGregor

• Padmé Amidala – Natalie Portman

• Palpatine főkancellár/ Darth Sidious – Ian McDiarmid

• Mace Windu – Samuel L. Jackson

• Dooku gróf – Christopher Lee

• Yoda pedig most is digitálisan szerepel a filmben, Frank Oz hangjával.

 

Hogy tartsuk a sorrendet, kezdjük a szereplők bemutatását a „legnagyobb” Skywalkerrel.

 

:arrow: Anakin Skywalker, aki a kis tatuini kamaszból éretlen, önfejű, makacs, ám tiszta szívű fiatalemberré érett, immár Jedi-lovag. Három év alatt rengeteg csatában részt vett már a klónok oldalán. Mind a levegőben, mind a szárazföldön verhetetlen, az Erő mindig vele van. Magas tiszteletet harcolt ki katonái közt, sokra tartja a főkancellár is, aki mindenben segíti. Azon az ominózus estén, mikor Palpatine-t „elrabolják” Obi-wannal együtt indulnak megmentésére, ám ketté kell válniuk Grievous és Dooku gróf támadásai miatt. Anakin megmérkőzik Dookuval, kinek a végén fejét veszi Palpatine „jó” tanácsára. Ezzel magára vonja a Jedik haragját, akik ki akarták hallgatni a grófot. Miután Anakin végzett a Sith-tel, kiszabadítja Palpatine-t, és a fél ájult exmesterét, miközben a hajó egyre csak zuhan Coruscant felé. Anakinéknak végül sikerül valahogy földet érniük.

Ezek után az ifjú Skywalkernek nagyon rosszul esik, hogy a Jedik nem rá, hanem Obi-wanra bízzák Grievous elkapásának feladatát, őt pedig Palpatine „személyi testőrének” nevezik ki a főkancellár kérésére. A Sith hazugságokkal és fenyegetésekkel maga mellé állítja az amúgy sem jó kedvében lévő Skywalkert, és amikor Windu mester megérkezik, hogy lemészárolja Palpatine-t, Anakin úgy dönt, átáll. Egy picit próbáljuk beleélni magunkat a helyzeté-be:

Padméval bűnös viszonyt folytat, a Jedik nem ismerik el, mindenért csak büntetik, nem bíznak meg benne, és semmibe veszik. Ilyen idegállapot mellett nem volt nehéz dolga Palpatine-nak, aki tudomásunk szerint azt a lehetőséget is felkínálja neki, hogy legyőzheti a halált…

Miután Padmé megérkezik Obi-wannal a nyomában a Mustafarr-ra, Anakin végképp úgy érzi, hogy mindenki elárulta őt. Hirtelen haragjában belefojtja a szót a lányba, és még akkor sem engedi levegőhöz jutni, amikor betoppan Obi-wan. Anakin felesége nem hal meg, de túl súlyos sérüléseket szerez. Miután megtudja a fiú, hogy szerelme meghalt, éktelen haragra gerjed, bizonyítva, hogy mennyire szerette a lányt…

Az Episode I-ben Yoda mester tökéletesen érezte, hogy nem szabad az ifjú Skywalkert kiképezni, mert túl nagy volt benne a félelem. Féltette az anyját, tiltott érzelmeket érzett Padmé iránt, és túlságosan tisztában volt képességeivel, ami a későbbiekben arrogánssá tette. Obi-wan folytonos piszkálódása arra szolgált, hogy lelombozza ezt a nagy önbizalmat (persze ezzel nem mindenki ért egyet, van, aki azt gondolja, irigységből tette). Valahol elszúrták a Jedik Anakin kiképzését: nem becsülték meg. Legalábbis nem éreztették vele, mert féltek, hogy ez csak még jobban adja alá a lovat. Anakin ezért (is) pártolt át a sötét oldalra. Úgy érezte két rossz közül a >kevésbé rosszat< választja. Tévedett… De kijavította bűnét, egyensúlyt teremtett az Erőben, és méltóan foglalhatta el helyét két Jedi mentora mellett.

 

:arrow: Obi-wan Kenobi, aki elvállalta az egyik legnehezebb feladatot, hogy felnevelje a Kiválasztottat. Lehet, hogy volt benne irigység, lehet, hogy még alkalmatlan volt a feladatra és az is lehet, hogy semmi kedve nem volt a „padawanosdihoz”. De azt senki nem mondhatja, hogy nem tett meg mindent, hogy eltévedt tanítványát visszatérítse a jó útra. Az eredeti trilógiában egy öreg, bölcs Jedi-mestert ismertünk meg, akinek egyedi elképzelései vannak bizonyos dolgokról. De az mindenkit meglepetésként ért, hogy ez a bölcs, önfeláldozó (bár végül is Vader elleni harc után nem halt meg) ember hibázott, és emiatt (is) van a galaxis válság helyzetben.

Aztán jöttek az új filmek, új Obi-wannal. Az első részben, a Baljós árnyakban, láthatunk egy megfontolt embert, aki azonban nem ért egyet mestere lázongó természetével. Sok mindenben különbözik Qui-gonntól, de szereti mesterét. Aztán eljön az az idő, mikor neki kell felnevelnie saját tanítványát, és ekkor sokkal másabb, az eddigieknél még megfontoltabb Obi-wanunk van (!). Valójában mi játszódhat le benne a történetünk alatt? Elveszti mesterét, de a büszke-sége nem engedi, hogy megszegje a fogadalmát, ezért képes még a tanáccsal is szembe szállni. Bár a próbákat kiállja, tanítvány fogadására nem alkalmas a Baljós árnyak lejátszódása után.

 

:arrow: Padmé Amidala, Naboo fiatal királynője, majd szenátora, a demokrácia megtestesítője. Tragikus >szerep< jut neki a galaxis történetében: a szerelmük Anakin Skywalkerrel a második lépés az ifjú Jedi növendéknek a sötét oldal felé. Rengeteg tulajdonságával találkozunk az Episode I-ben, például a hűség, a tenni akarás, a bátorság. Ám a Klónok támadásában sokkal másabb oldaláról ismerhetjük őt meg. Tagadhatatlanul zavarja Anakin jelenléte, közelsége, ezt nem is tudja leplezni. A halál árnyékában elveszti minden reményét, hogy egyszer majd valahol, valamikor nyugalmasan letelepedjen, ezért elárulja Anakinnek az érzelmeit.

 

:arrow: A 6 részes történet legnegatívabb személyisége Palpatine főkancellár (vagy inkább Darth Sidious?), majd a birodalom császára. Gonosz tervet sző a Köztársaság ellen, és a Jedik ellen. Ám a sikerhez vezető utat gondosan megtervezte, majd mértani pontossággal végre is hajtotta. Ez a siker mindazonáltal önteltté tette, és lebecsülte az emberi érzéseket. ez lett a veszte.

Azonban ezzel együtt is kijelenthetjük: Palpatine a galaxis eddigi legmeghatározóbb egyénisége!

 

:arrow: Mace Windu, az új trilógia egyik legmarkánsabb karaktere, egy bölcs, diplomatikus Jedi-mester. Ám a Klón háborúk alatt ő is rengeteg csatában harcol. Tökéletes társa az öreg Yodának. Kötelességének érzi, hogy figyelje az ifjú Skywalker ténykedését, ám úgy tűnik, ő lesz a végzete. Samuel L. Jackson nagy fejtörést okozott George Lucasnak azzal, hogy hősi halált kért. De megkapta!

 

:arrow: Dooku gróf, a huszadik, aki elhagyta a rendet, és tíz évig semmit sem hallottak felőle a Jedik. Aztán visszatért, mint a szeparatista mozgalom vezetője, és ahogy az később kiderült, mint egy Sith lovag, Darth Sidious tanítványa. A gróf valaha Yoda mester tanítványa volt, a politikában pedig mindig szélsőséges nézeteket vallott. Bár a szerepe nagyon érdekes, sajnos Lucas, a rajongók nagy bánatára, csupán húsz-harminc percet szán-szánt neki.

 

:arrow: Yoda mester, mindenki (?) kedvenc Jedije! A bölcs, de nagyon erős mester, aki valamiért menekülni kényszerül az Uralkodó elől. Biztosan kijelenthetjük, hogy az Anakin/ Darth Vader – Obi-wan párbaj után az lesz a második legjobb jelenet, amikor Yoda megmérkőzik a Sith mesterrel, és veszít. Talán az a legnagyobb kérdés, hogy az Uralkodó miért hiszi őt halottnak?"

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy ide is felteszed részletekben, Donát! :o

 

Bekapcsolódom a múltidézésbe is. Ekkor, az EP3 előtt már masszívan fórumoztam, de csak passzívan. Általában naponta beléptem a sw.hu fórumára, és mindenkinek elolvastam a hozzászólását. Három évig csináltam ezt (nyaranta le is mentettem az oldalakat, mert ritkán jutottam nethez), mire 2004 októberében végre meg is szólaltam.

 

Nagyon jó volt olvasni azokat a régi-régi hozzászólásokat, még az EP2 idején. Boss Nassra jól emlékszem, de később még kis zöldfülű is elég jókat mondott, ha nem csal az emlékezetem. Donát első megszólalására is emlékszem. :o

 

Az EP3 várása nagyon jó volt a sw.hu-n. Iszonyú jókat beszéltünk, nagyion jókat filóztunk, és nagyokat pangtunk, ahogy Bomarr mondta. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:arrow:

 

3.

 

2004. 01. 01 – 2004. 01. 31

 

„Te hiszel ebben a fiúban?” Mace Windu; Baljós Árnyak

 

A naplóm megkezdi igazi működését, azaz most már valóban műfajának előírása szerint funkcionál. A címet ezúttal egy kicsit más célból választottam, mint ahogy azt eredetileg terveztem. Arra lennék kíváncsi, vajon a Jedik hisznek Anakinban? Vajon mennyire kezelik tényként, hogy Skywalker egyensúlyt teremthet az Erőben? Melyik az a pont, amikor feladják, amikor elismerik, vége, a prófécia marhaság volt? Hisz tagadhatatlanul lesz ilyen, perc, de vajon Anakin mikortól számít elveszettnek Obi-wan, és Yoda szemében? Vajon a Sith volt mestere azért megy a Mustafarr-ra, hogy legyőzze, vagy hogy visszatérítse? Számomra ezek azok a kérdések, amelyek a történet szempontjából nagyon fontosak. És nagyon remélem, hogy megkapom rá a választ. Vegyük az Episode I-et. Ott még csak Qui-gonn hiszi, hogy Anakin a Kiválasztott. Bár a Jedik alaposan megvizsgálják, és látják, hogy micsoda Erők lakoznak a gyerekben, még nem hiszik, hogy valaha is képes lenne ezt kontrolálni Anakin. Obi-wan sem hiszi el, mert különben nem furcsállná, hogy mestere annyit küzd Skywalkerért.

Az Episode II-ben már más a helyzet. Obi-wan a szíve mélyén továbbra sem hisz Anakinban, de a Qui-gonn iránt érzett szeretete kötelezi erre. Mace Windu azonban már kész tényként kezeli a próféciát, és Anakin jövőjét. Ezzel gyökeresen ellentétben áll Yoda-mester, aki továbbra is csak egy padawanként tekint Anakinra. Ám a lényeg egyértelműen a harmadik részben lesz. Vajon mielőtt Anakin átállna, ki hiszi el, hogy ő lesz az, aki megteremti az egyensúlyt? Ki hisz benne? És még fontosabb: ki nem?

 

„Ne feledd, ha a prófécia igaz, akkor a te tanítványod lesz az, aki egyensúlyt hoz az Erőbe!” – Mace Windu; A klónok támadása

 

Ezután a kis elemzés után lássuk, mit is tartogatott eddig számunkra a 2004-es év első hónapja!

 

:arrow: Először az Episode III-as űrhajók kerültek szóba. Sokaknak nem tetszett például, hogy Anakin Jedi-vadásza kissé hasonlít az eredeti Tie-fighterekre. Szuperkémünk szerint a hasonlóságból nem kell túlon-túl nagy következtetéseket levonni. Attól, hogy mindkét hajónak vannak napelem póznái, még nem feltétlen egymás utódai, csupán azonos elven működnek.

:arrow: Egy másik téma a még 2003-ban megjelent második >making of<, azaz az EpisodeIII-ról készült wekfilm. A videó (melynek teljes címe Making of EpisodeIII, mely magyarul annyit tesz: Az Episode III készítése) ezúttal hosszas interjúkat adott Lucasszal, és közben a film tetszetős részleteit láthattuk a háttérben.

 

Vessük bele magunkat az első hónapban lezajlott eseményekbe!

 

A legfontosabb ezek közül a három forgatási kép volt, mely Anakint és Palpatine-t mutatja nekünk.

Ezen kívül szó volt egy spekulációról, miszerint Anakint Padmé mellé „temetik”.

Ezt követően a Tbone közölt jó pár képet a forgatásról, melyek nagyon is élethűnek tűntek, mellesleg a tőlük származó információ eddig mindig hiteles volt. A szöveg, mely szintén tőlük van, egy elég érdekes témát tárt a spoilerre éhező fanok elé: mielőtt megérkeztek volna a szeparatisták, a wookie-k és a klónok vált válnak vetve küzdöttek. A már fentebb említett képek egyikén az eddig még nem látott új Naboo-i királynő látható temetési ruhában.

 

:arrow: Ezen a héten amellett, hogy előtérbe került az Anakin nem is gonosz! >szakkör< - egyébként itt megtalálhatók a legelveteműltebb végletek (például, hogy Darth Maul sem volt velejéig gonosz, amivel ellentétben áll a Darth Vader maga a gonosz elképzelés) - megkezdődött a tárgyalás a szeparatista hajók illetve Grievous tábornok hajójának alakjáról is.

 

:arrow: Amikor kifogytunk a témából, akkor sem állt meg a világ. Arról kezdtünk beszélni, hogy miként nézzük majd meg az annyira várt filmet, az Episode III-at:

Van, aki úgy vélte, hogy biztosan felmegy Pestre, az éjféli premierre, mások úgy vélekedtek, hogy majd csak pár nappal a bemutató előtt tekintik meg a legújabb Star wars filmet. Ennyi nappal a premier előtt furcsa látni, olvasni ezt!

 

:arrow: Azonban bátran kijelenthetem, hogy a hónap szencációja az a videó, amire egy fórumozónk bukkant, és amit rögtön közzé is tett. A videó a forgatáson készült, hihetetlen fénykard jelenetekkel Obi-wan és Anakin közt, persze effektek nélkül…

Íme egy kis összefoglaló, hogy mit is lehetett látni a mozgóképeken:

 

:arrow: 0:01 – 0:06-ig: Vadert láthatjuk, és az Episode IV-es párbajból származik a jelenet. >Régóta várok rád Obi-wan, most végre találkoztunk újra!< Obi-wan is felveszi az alapállást, és megkezdődik kettejük között a harc.

:arrow: 0:07 – 0:11-ig: Átvált a kamera Ewan McGregorra, aki arról mesél, hogy felgyorsulnak az események az új részben, és mindenütt felüti a fejét a gonosz.

:arrow: 0:11 – 0:13-ig: Anakint láthatjuk, aki elég sötéten, fenyegetően néz ránk, mögötte zöld vászon van. Az előtérben valakinek a válla látható, lehet, hogy Obi-wané?

:arrow: 0:13 – 0:15-ig: A Fox stúdió eblémájára közelít rá a kamera.

:arrow: 0:15 – 0:18-ig: Sidney-t láthatjuk, ahol a forgatás zajlott.

:arrow: 0:18 – 0:20-ig : A forgatás helyszínét látjuk, emberek hordozzák a díszleteket.

:arrow: 0:20 – 0:22-ig: Anakin és Obi-wan csúsznak le egy csúzdán, de a végén mintha már csatlakozna hozzájuk Palpatine is.

:arrow: 0:22 – 0:23-ig: Anakin felrugaszkodik egy állványra. A jelenet úgy készült, mintha a fiú az Erővel ugorna fel.

:arrow: 0:23 – 0:24-ig: Anakin arcát látjuk, amint azt eltorzítja a fájdalom, és próbálja valamin felhúzni ájult mesterét, akin mintha égési sérülések is látszódnának.

:arrow: 0:24 – 0:27-ig: Skywalker és Palpatine beszélget, először teljesen közelről látjuk őket, aztán viszont a kamera eltávolodik tőlük, és láthatjuk, hogy a stáb ugyanazon a berendezésen keresztül figyeli a forgatást, mint mi. Így egy pillanatra betekintést nyerhetünk a díszletekbe is, ami többnyire csak kék vászon.

:arrow: 0:27 – 0:31-ig: Ismét Obi-wan beszél, aki elmondja, hogy félelmetes, ahogy a Gonosz a felszínre tör, vagy valami ilyesmi:)

:arrow: 0:31 – 0:34-ig: Anakint látjuk, a szemei fehérek, ide-oda forgatja a fejét, és nagyon dühös. Kicsit az Episode VI-es Vader hezitálásra hasonlít.

:arrow: 0:34 – 0:37-ig: Anakin és Obi-wan kardoznak, a háttér ezúttal is kék.

:arrow: 0:37 – 0:38-ig: A C-3PO-t játszó Anthony Daniels sisak nélkül gyakorolja a robot mozdulatait.

:arrow: 0:38 – 0:41-ig: Lucas és McCallum beszélget.

:arrow: 0:41 – 0:42-ig: A rendező, a produccer és még egy harmadik személy beszéli meg a forgatókönyvet.

:arrow: 0:42 – 0:44-ig: Lucas egy maszkkészítővel beszélget, és elemzi az előtte látható figurát. Eközben McGregor hangját halljuk.

:arrow: 0:44 – 0:46-ig: Ismét a rendező beszélget McCallummal.

:arrow: 0:46 – 0:48-ig: Lucas magyaráz a kamera előtt.

:arrow: 0:48 – 0:52-ig: Ismét McGregort látjuk, és azt mondja, hogy nagyon odafigyeltek a forgatáson mindenre.

:arrow: 0:52 – 0:54-ig: McCallum és Lucas tanácskoznak

:arrow: 0:54 – 0:55-ig: A rendező magyaráz a Threepio jelmezt viselő Danielsnek.

:arrow: 0:55 – 0:56-ig: Egy R2-s jelenetet láthatunk a monitoron, közben az egyik stábtag bütyköl valamit.

:arrow: 0:56 – 0:58-ig: R2 és Threepio mennek egymás mellett. Utóbbi felbukik egy díszletelemben, és szétszakítja azt.

:arrow: 0:58 – 1:00-ig: A kisfilm egyik legjobb jelenete: Anakin, Obi-wan és Palpatine beszélgetnek, Skywalker mintha magyarázna valamit volt mesterének. Tisztára mintha a filmből lépett volna ki a képsor!

:arrow: 1:00 – 1:03-ig: Anakin és Obi-wan kardoznak, Anakin leesik, volt mester utána ugrik.

:arrow: 1:03 – 1:06-ig: Átvált a kép Haydenre, aki olyan motyogva beszél, hogy nem lehet érteni belőle semmit.

:arrow: 1:06 – 1:08-ig: Hayden továbbra is beszél, de a kép most a vívását mutatja Obi-wannal.

:arrow: 1:08 – 1:09-ig: A kép visszavált Haydenre.

:arrow: 1:09 – 1:13-ig: A párbajból láthatunk jeleneteket, különböző helyszíneken.

:arrow: 1:13 – 1:17-ig: Kék vászon előtt magyaráz Nick Gillard Haydennek

:arrow: 1:17 – 1:18-ig: Egy zöld díszletet vehetünk szemügyre.

:arrow: 1:18 – 1:19-ig: Anakin két kezével csimpazkodik egy párkányban, alatta mélység.

:arrow: 1:19 – 1:21-ig: Több főszereplő is feltűnik, köztük Samuel L. Jackson, aki Lucasszal nevetgél, Chewbacka, Hayden, amint továbbra is lóg és Padmé. Egy kis momentumot ismét láthatunk a párbajból.

:arrow: 1:21 – 1:23-ig: Anakint láthatjuk az űrhajójában.

:arrow: 1:23 – 1:25-ig: Padmé és Bail Organa kettőse, amint viháncolnak.

:arrow: 1:25 – 1:26-ig: Ismét visszaváltunk az edzőteremre.

:arrow: 1:26 – 1:27-ig: Megint a Bail Organát alakító Jimmy Smiths-t látjuk, épp megpuszil egy ezüst gömböt.

:arrow: 1:27 – 1:28-ig: Anakin és Obi-wan vívnak.

:arrow: 1:28 – 1:29-ig: Ewan és Hayden állnak egymás mellett, és nevetnek.

:arrow: 1:29 – 1:30-ig: McCallum érkezik a csapóval.

:arrow: 1:30 – 1:31-ig: A stáb forgat… a hajó mintha a Tantiv IV lenne!

:arrow: 1:31 – 1:33-ig: Hayden mutat egy minden rendben jelet.

:arrow: 1:33 – 1:34-ig: Obi-wan jön föl a víz alól, és vesz egy nagy levegőt.

:arrow: 1:34 – 1:35-ig: Samuel L. Jackson röhög, és bohóckodik.

:arrow: 1:35 – 1:36-ig: Obi-wan küzd három alakkal.

:arrow: 1:36 – 1:37-ig: Mace Windu suhint egyet kardjával

:arrow: 1:37 – 1:38-ig: Ismét a három alak, akik közül egy behúz a Jedinek.

:arrow: 1:38 – 1:39-ig: Mace Windu fordul meg.

:arrow: 1:39 – 1:40-ig: Ewan továbbra is küzd a harcosokkal

:arrow: 1:40: Mace Windu újabb mozdulata

:arrow: 1:40 – 1:41-ig: Hayden és Obi-wan kaszkadőre harcolnak.

:arrow: 1:41 – 1:43-ig: Ewan továbbra is az alakokkal küzd.

:arrow: 1:43 – 1:44-ig: Lucast látjuk a stábtagok között.

:arrow: 1:44 – 1:46-ig: Egy maszkos idegent vehetünk szemügyre.

:arrow: 1:46 – 1:48-ig: Chewbackát öltöztetik.

:arrow: 1:48: R2 látható egy pillanatra a képen.

:arrow: 1:48 – 1:54-ig: Hayden és Ewan harcolnak.

:arrow: 1:55 – 1:58-ig: A párbaj tovább folytatódik, de ezúttal már más helyszíneken.

:arrow: 1:58 – Egy pillanatra visszatérünk a díszletek készítéséhez

:arrow: 1:58 – 2:00-ig: Anakin és Obi-wan test-test ellen küzdenek.

:arrow: 2:00 – 2:01-ig: Lucas tekint hátra az egyik stábtagra.

:arrow: 2:01 – 2:02-ig: A rendező a Jedi-tanácsba is ellátogat, és kezet fog Plo Koonnal.

:arrow: 2:02 – 2:03-ig: Obi-wan suhint, Anakin pedig hátra esik.

:arrow: 2:03 – 2:04-ig: Ewannel szemben három alak, mind a négyen felveszik a támadóállást.

:arrow: 2:04 – 2:06-ig: Gillard magyaráz Obi-wan kaszkadőrének.

:arrow: 2:06 – 2:07-ig: Ismét a párbaj, zöld vászon előtt.

:arrow: 2:07 – 2:08-ig: Visszatértünk az edzőterembe.

:arrow: 2:08: Párbaj a kék vászon előtt.

:arrow: 2:08 – 2:09-ig: Lucas és a díszletek, előbbi letakarja a kamerát.

:arrow: 2:09: Egy pillantra mintha egy hajót láttunk volna robbanni!

:arrow: 2:09 – 2:15-ig: Eddigi leghosszabb összefüggő rész a párbajból: Anakin a kék háttér előtt behúz egyet Obi-wannak, aki elesik, és Skywalker utána indul.

:arrow: 2:15 – 2:18-ig: Zöld vászonos párbaj és az edzőterem váltakozása.

:arrow: 2:18 – 2:20-ig: A kék vászon előtt harcolnak Anakinék.

:arrow: 2:20 – 2:30-ig: Ismét a zöld vászon, és az aréna cserélődik. A két fiatal feldobja a kardját magasra, és fáradtan mennek a kijárat felé.

:arrow: 2:30 – 2:37-ig: Darth Vadert láthatjuk, amint a kamera felé fordul.

 

:!: Ami leginkább megragadta a képzeletünket, az Anakin egyik jelenete, melyben fehér színű szemekkel néz maga elé, mintha valakinek a villámozását nézné. Nos, utóbbiról meg is indult a találgatás, és azt a verziót, ami leginkább elnyerte tetszésem, most közzé teszem:

Windu-mester néhány Jedi kíséretében beront Palpatine irodájába. Valószínűleg a Jedik többségét feltartják a vörös gárdisták, így Windunak egyedül kell szembe néznie Palpatine-nal, illetve, ő azt gondolja, segít majd neki Anakin is. Windu kap egy kis >220-at<, s mikor segítségért kiállt Anakinnak, a fiú némi hezitálás után nem hogy segítene, hanem megöli a Jedit. Ez egy fantasztikus párhuzam, vagyis inkább ellentét az EpVI-és az EpIII között. De mindez csupán feltételezés, hisz minden a „fehér szemből” indult. :!:

 

:arrow: Mielőtt beköszöntött volna a február, kikerült az internetre az új klón harcos sisakról egy kép, melyen sajnálatosan rajta van egy távcső, ami miatt alig-alig lehet látni a harcos sisakját. Viszont nem elhanyagolható az a tény, hogy ezzel együtt is ez az első fotónk a rohamosztagosok harmadik részben viselt sisakjáról!

 

:arrow: Nagy öröm ért bennünket a topicban is! Megíródott az Episode III-as szobában a 10000 hozzászólás, mely Tibur55 nevéhez fűződik, „Mondtam” üzenettel, mely arra utal, hogy megmondta, ő lesz a 10000 (csupán megjegyezném, hogy én voltam a 10001). És ez még nem minden! Tibur közölte velünk, hogy január 30-án érkezik a Star wars making of Episode III harmadik része. Ráadásul megállíthatatlanul közeleg a februári klubnap. Úgyhogy van most mire várakozni, és természetesen pezseg a fórumon az élet! Ja és még valami! A klubnappal kapcsolatban... elhatároztam, hogy a napló olvasóinak kedvéért személyes tapasztalataim alapján fogok írni az eseményről!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, pl. ott van az, amikor Palpatine-ék lecsúsznak a csúszdán. Meg amikor egy ilyen nagy henger izé forog velük... bár azzal mintha a gravitáció változást akarták volna szimulálni, az meg a filmben is benne van...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.