Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

Ott van, én is csak megerősítem Ody. Óvatosan hányjál...

Sajnos attól, hogy benne van nem fogok tapsikolni hozzá. Iszonytatóan borzalmas... "kívénj bármit....hmmm Corellia kell" Broááááfff. Miért nem Padmé megmentését kívánta? :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3.

 

2005. 04. 01. – 2005. 05.01

 

„Anakin, Anakin, neee!” – Qui-Gonn Jinn; A klónok támadása

 

Személyes vélemény: Ajjaj. Gondoltam magamban. Tudjátok, most elárulok nektek egy titkot, remélem Tibi nem fog érte megharagudni. Szóval, tavaly nyáron, egy délután erejéig beugrottam a Star wars szuperkéméhez. Szerettem volna megtudni, hogy milyen is volt a második rész finise előtti időszak. Ugyan ő említette, hogy a film előtt egy-két hónappal az epizód részeit kisebb videón látták, de megvallom őszintén: nem hittem neki.

Még most se nagyon akarom elhinni, ami történt… kint vannak a harmadik rész kulcsjelenetei a neten!

Nem fogom megnézni… nem fogom megnézni… nem fogom megnézni… Yoda, adj Erőt!

 

„Anakin, neee!” – Obi-wan Kenobi; A klónok támadása

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét jelentkezem. Mielőtt az elemzők komoly következtetéseket vonnának le abból, hogy majdnem egy hete nem írtam, figyelmeztetem őket, ne tegyék! A szünet oka nem a készülékben keresendő, jó mobilos fogalmazásban, hanem bennem, azaz magamban. Szóval itt a naplóban most ódákat zenghetnék a regényről, a kikerült, és fent említett klippekről, de nem teszem. Mert nem olvastam el a regényt. Még állom a sarat. Majd magyarul. Apropó regény! Kikerült a forgatókönyv… Tibi, aki mindkettőt olvasta, így van összehasonlítási alapja, nagyon érdekesnek vélte a sok változást, és megmondom őszintén, hogy az alapján, amit leírt, én is furcsálltam azt a rengeteg változtatást, amit ejtettek a történeten. De hogy kicsit visszakanyarodjunk a klippekhez! Itthon én a jó öreg mindennapra egy mese elvet alkalmazom. Több-kevesebb sikerrel. Ez alapján elmondhatom, hogy láttam, amint Obi-wan kiszabadítja magát Grievous tábornok markából, illetve amint a tanács nevében megkéri Anakint, hogy kémkedjen a főkancellár után. Emellett volt szerencsém az Invisible Hand landolás előtti pillanataihoz, valamint Anakin rémálmához is. De ez még nem az összes! Láthattam, amint Anakin és Padmé arról beszélgetnek, hogy vajon jó oldalon állnak-e. Ezután egy kis törés, egy nagy törés – már ami a történetet illeti – és a Palpatine-hoz betörő Jedik teljes monológját hallhatom. Végül, de nem utolsó sorban, sajnos csak hallhatom, amint Sidious kihirdeti az új rendet.

Kicsit részletesebben néhányukról: Eddig a kedvencem a nagyon rövid, tíz másodperces Mace Windus szöveg:

A Köztársasági Galaktikus Szenátus nevében letartóztatom, főkancellár!

 

Ez nekem nagyon bejött. Az Invisible Hand letétele semmi, bár magát a landolást még nem láttam – sajnos. Amiről még érdemes beszélni, az a Birodalom megalakulása. Mint már említettem, csak hanghoz volt szerencsém, de az nagyon nagy! Ahogy a fórumon fogalmaztak: nyoma sincs a halk szavú Palpatine-nak, helyett a teli torokból üvöltő Sidioust láthatjuk. Padmé monológja is tetszik, amit Bail Organához intéz: A demokrácia elpusztult… ezrek tapsviharában.

 

Ám nem csak a klippek jelentettek izgalmat, hanem azok a TV-bemutatók, melyeket az USA-ban már játszanak, s melyek a starwars.com-on elérhetők. Szóval. Az első ezek közül az összevágott teaser. Ami viszont a legérdekesebb ebben, hogy immár nem James Earl Jones hangját halljuk Vaderként, hanem Haydenét...

A második egy rövid összevágás Anakin sötét oldalra kerüléséről. Nagyon jó. Végre felcsendül az első Star wars Episode III zenerészlet is!

A harmadik pedig szintén egy rövidke összevágás, ám ez bőven tartalmaz új jeleneteket. Nagyon-nagyon jó!

Apropó zene. A végére hagytam, hogy kijött egy egy perces részlet a harmadik részének zenéjéből, nagyon jó!

És a legeslegvégén: tekintsétek meg ezt a remek kis képet:

 

http://img92.imageshack.us/img92/4726/yodavssids8bb.jpg

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodát nem hiszem, hogy minden szemzögből leanimálná az ILM.

Dehogy nem, komplet 3D-s modellt kellett készíteni minden CGI figuráról, tehát minden szögből le van animálva, nem csak az aktuálisan vett szemszögből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 04. 12.

 

 

Ismét megrökönyödve látom, hogy majdnem egy hét telt el legutóbbi bejelentkezésem óta, pedig akár hiszitek akár nem, egyáltalán nincs pangás, sőt! Immáron jó néhányan büszkélkedhetnek jegyekkel a premierre, illetve Episode III – as figurákkal, ráadásul, ami még ennél is fontosabb: kijött a film zenéje! Szóval egyáltalán nem dögunalom az élet a fórumon, egyszerűen csak spoiler nincs már több, helyette jönnek azonban a kivágott jelenetek listái, melyet következő bejelentkezésemkor fogok részletezni.

Ám nemcsak az úgy nevezett „sound track” jött ki, hanem a forgatókönyv is. A mai napon erről fogok szólni. Miközben egy fantasztikus képet fogok beszúrni (reményeim szerint), addig olvassátok el SimonZ. barátom fantasztikus elemzésének egy részét a film forgatókönyvéről. De még mielőtt ezt megejtenénk, hadd említsek pár szót a zenéről: fantasztikus. Ennyi elég is lesz...

 

http://img139.imageshack.us/img139/5355/12261hq.jpg

 

A négy Jedi, mint a vadnyugati fenegyerekek, végigmennek a folyosón, ami Palpatine irodájához vezet. Az előtérbe érve a falhoz lökik a kancellár egyik segédjét és két köztársasági őrt, majd beviharzanak az irodába. Ezek a tettek meglehetősen merészek. A Jediknek már nem számít a Köztársaság, és most nem törődnek az alkotmánnyal sem. Ez már csak a Jedik és a Sith-ek, az ősi ellenségek ügye lenne?

 

PALPATINE: Windu mester! Feltételezem, Grievous tábornok immár halott. Azt kell, mondjam, korábban érkezett, mint vártam.

MACE: A Köztársaság Galaktikus Szenátusa nevében letartóztatom, kancellár. (mindannyian bekapcsolják kardjaikat)

PALPATINE: Ezt vegyem fenyegetésnek, Jedi mester?

MACE: A szenátus fog dönteni a sorsáról.

PALPATINE (kitörő dühvel): Én vagyok a szenátus!

MACE: Még nem!

PALPATINE: Akkor ez árulás!

 

Palpatine három Jedit azonnal kivégez hirtelen előkapott vörös fénykardjával. Miközben Anakin úton van, Windu a kardjával kitöri az iroda panorámaablakát. A párkányon küzdenek, amikor Anakin megérkezik. Windu hirtelen kiüti a kardot Palpatine kezéből, majd kiabálni kezdenek.

 

WINDU: Le van tartóztatva, "nagyúr"!

PALPATINE: Anakin! Mondtam, hogy ez lesz a vége! Igazam volt. A Jedik átveszik a hatalmat!

WINDU: Vén bolond! A Sithek zsarnoksága soha nem tér vissza! A terved, hogy átvedd a Köztársaság irányítását, csődöt mondott… vesztettél!

PALPATINE: Nem! Nem! Te vesztettél!

Palpatine villámokat szór Windura, aki a kardjával hárítja ezeket. Palpatine hátrébb szorul.

PALPATINE: Ő egy áruló, Anakin!

MACE: Hazugság! Ő az áruló! Állítsd meg!

PALPATINE: Térj észhez, fiú! A Jedik fellázadtak! El fognak árulni, ahogy engem is elárultak.

Windut elérik a villámok, és elkezdik kínozni.

PALPATINE: Nem tartozol közéjük, Anakin! Ne hagyd, hogy megöljenek! Én vagyok a hatalomhoz vezető út! Az én hatalmam meg tudja menteni azt, akit szeretsz! Választanod kell, Anakin! Állítsd meg!

MACE: Ne hallgass rá!

PALPATINE: Segíts! Ne hagyd, hogy megöljön! Már nem bírom sokáig! Áááá…

 

Windu közelebb lép, és a villámok elkezdenek visszaívelni Palpatine felé. Arca torzulni kezd, a szemi elsárgulnak, ahogy minden sötét Erejét beveti.

 

PALPATINE: Nem bírom… feladom. Segíts, gyenge vagyok… túl gyenge. Ne ölj meg! Feladom. Haldoklom. Már nem bírom…

MACE: Te Sith kórság! Most egyszer s mindenkorra véget vetek ennek!

ANAKIN: Nem ölheted meg, mester. Bíróság elé kell állnia.

MACE: Túl nagy befolyása van a szenátusra és a bíróságra! Túl veszélyes életben hagyni.

PALPATINE: Nagyon gyenge vagyok. Ne ölj meg, kérlek!

ANAKIN: A Jedik nem tesznek ilyet…

Mace felemeli a kardját.

ANAKIN: …Élnie kell!

PALPATINE: Kérlek, ne, könyörgöm…

ANAKIN: Szükségem van rá…

PALPATINE: Könyörgöm…

ANAKIN: Neeeem!!!

 

Anakin előreugrik, és levágja Windu fénykardot tartó kezét. Mace sokkolva néz Anakinre. Palpatine hirtelen felugrik, s egy mindent elsöprő erejű villámlást küld Windura, aki egyetlen kezével megpróbál védekezni, de képtelen rá. A villámok átjárják a testét, és kivágódik az ablakon, le a mélybe.

 

PALPATINE: Hatalom! Korlátlan hatalom!

 

Arca végérvényesen eltorzult. Anakin elszörnyedve néz rá. Palpatine felvihog.

ANAKIN: (a földre ül) Mit tettem?!

PALPATINE: Beteljesítetted a végzetedet, Anakin. Légy a tanítványom. Tanuld meg használni az Erő sötét oldalát.

ANAKIN: Megteszek mindent, amit kér.

PALPATINE: Jól van.

ANAKIN: Csak segítsen megmenteni Padmé életét. Nem tudok élni nélküle. Nem hagyom meghalni. Meg akarom állítani a halált.

PALPATINE: A halál legyőzésének titkát eddig csak egyvalaki fejtette meg... De tudom, hogy mi ketten, ha összefogunk, felfedhetjük a titkot.

Anakin letérdel Palpatine előtt.

 

ANAKIN: Elfogadom a tanításait. A Sith-ek útját.

PALPATINE: Jól van, jól van. Nagy benned az Erő. Hatalmas Sith válik majd belőled. Ezentúl legyen a neved Darth… Vader.

ANAKIN: Köszönöm, mester.

PALPATINE: Emelkedj fel, Vader nagyúr.

 

SimonZ. :"A távoli Kashyyykon Yoda arca ekkor megrezzen, és becsukja szemeit. Zavart érez az Erőben.

Megtörtént hát. A Jedik eleinte csakugyan roppant körültekintően jártak el. Mindenképpen bíróság elé akarták állítani Palpatine-t. De miután ő megmutatta az igazi hatalmát, túl veszélyessé vált, Windu tehát meggondolta magát. A jelenethez nincs mit hozzátenni, remek, nagyon feszült. Főleg Palpatine könyörgése… Fontos, hogy Anakin mikor mozdul ki a holtpontról: csakis az utolsó pillanatban. A legutolsóban. Ekkor olyan változást érzek Anakinben, ami már nem az egyszerű, logikus folytatása az eddigi eseményeknek. Azzal, hogy tudatosan átadta magát a sötét oldalnak, és átállt a Sith-ek oldalára, nagyon megváltozott benne valami. A sötétség azonnal elkezdi magába szívni. Fel sem tűnik neki, hogy Palpatine burkoltan bevallja, hazudott korábban a titokról. Már csak a sötét oldal létezik számára, nem lát más alternatívát. Jól mondja Yoda mester: „Ha egyszer elindulsz a sötét úton, örökre az határozza meg sorsodat.” Anakin, azaz Vader ennek megfelelően cselekszik. És Yoda megérzi a változást. Nem Windu halálát érezte meg, hanem ezt a változást. (Windu szidalma - You Sith disease! - engem A Jedi visszatér 'You rebel scum!'-jára emlékeztet.)"

 

PALPATINE: Mivel a Tanács nem bízott benned, ifjú tanítványom, úgy hiszem, te voltál az egyetlen Jedi, aki nem tudott a terveikről. Ha a Jedik megtudják, mi történt itt, elpusztítanak minket, a szenátorokkal együtt.

ANAKIN: Egyetértek. A Jedik következő lépése a szenátus ellen fog irányulni.

PALPATINE: Minden egyes Jedi, köztük a barátod, Obi-Wan Kenobi is, immár a Köztársaság ellensége. Megérted ezt, ugye?

ANAKIN: Megértem, mester.

 

"Anakinnel való beszélgetései során a kancellár különösen sokszor alkalmazta ezeket a visszakérdezéseket. Ez is egyértelműen jelzi, mire ment ki a játék. Senki mást nem próbált ilyen retorikával meggyőzni. És még most is ehhez folyamodik, hogy biztos legyen a dolgában.

Ezután Anakin megkapja a már ismert parancsot: a Jedi-templom lakóinak lemészárlását. „Ne tétovázz. Ne kegyelmezz. Csak így meríthetsz akkora erőt a sötét oldalból, ami elég lesz, hogy megmentsd Padmét.”"

 

ANAKIN: Mi lesz a többi Jedivel, szerte a galaxisban?

PALPATINE: Megbűnhődnek az árulásukért.

 

"Majd megkapja a második parancsot is: végezzen a szeparatistákkal. Nem tiltakozik egyik ellen sem, tárgyilagosan gondolja át a feladatokat. Ez már csakugyan nem az az Anakin Skywalker, akit megismertünk. Ez már Darth Vader. Csak egy célja van, és hogy elérje, képes bárkin átgázolni. Anakin nem ilyen volt."

 

PALPATINE: És végül a Sith fogja uralni a galaxist, és békét teremtünk.

 

"A következő jelenetben Anakin klónharcosokat vezet a Templomba az éjszaka közepén. Nagyon hatásos képsor, ez már az előzetesből és a reklámokból is érezhető. Itt említem meg, milyen jól választja ki Lucas a napszakokat az egyes jelenetekben. Alkonyatkor törtek rá a Jedik Palpatine-ra, és a sötétség beköszöntével megkezdődik a Jedik kiirtásának képsorozata."

 

És a második részlet:

 

OBI-WAN: Kudarcot vallottam veled, Anakin. Nem tudtalak megtanítani gondolkodni!

ANAKIN: Rá kellett volna jönnöm, hogy a Jedik át akarják venni a hatalmat!

OBI-WAN: A Sith-ektől! Anakin, Palpatine kancellár gonosz!

ANAKIN: A Jedik nézőpontjából! Az én nézőpontomból a Jedik a gonoszak!

OBI-WAN: Akkor véged!

ANAKIN: Ütött az órád, mester! Bárcsak máshogy történt volna!

 

SimonZ.: "Ahogy korábban Padméval, most már Obi-Wannal is csak elbeszélnek egymás mellett."

 

Anakin átugrik Obi-Wan platformjára. Ott küzdenek egy darabig, majd Obi-Wan elugrik, és elér a lávafolyó feletti fekete homokpadra. Átkiált Anakinnek, hogy befejezettnek tekinti a küzdelmet.

 

ANAKIN: Alábecsülöd a képességeimet!

OBI-WAN: Ne próbáld meg!

Anakin követi, és Obi-Wan egy pillanat alatt levágja tanítványa lábait, majd a bal karját is. Anakin lebukik a homokpad szélére, a láva közelébe. Megpróbál kapaszkodni a mechanikus kezével, de visszacsúszik.

 

"Obi-Wan előre figyelmeztette Anakint. Tudhatta volna, hogy ugrás közben nagyon sebezhetővé válik, és túlbecsülte magát. A hatalom hibája az arrogancia, a túlzott önbizalom lett. De az is igaz, hogy Obi-Wan tétovázott, mielőtt megsemmisítő csapást mért volna ellenfelére – ez lett volna a szánalom utolsó, megmaradt szikrája.

Jelképes, ahogy Anakin a fémkezével kapkodva próbál megkapaszkodni a homokpadon. A sötét oldal ugyanilyen megsemmisítő erővel próbálja összefogni a dolgokat, és azok ugyanígy kicsúsznak a kezei közül. Ahogy Leia is mondja majd az első Halálcsillagon Tarkinnak.

Most, hogy harcuk véget ért, Obi-Wan minden keserűségét és csalódását kiadja magából, könnyekkel küszködve."

 

OBI-WAN: Te voltál a kiválasztott! Azt mondták, te fogod elpusztítani a Sith-eket, nem pedig azt, hogy csatlakozol hozzájuk! Neked kellett volna egyensúlyt hoznod az Erőbe, nem pedig a sötétségbe taszítanod!

Magához veszi Anakin kardját, és elindul. Majd megáll, és visszanéz Anakinre.

 

"Mit mondhatna ekkor Anakin? Kérhet megbocsátást? Van rá esély, hogy itt, a vég küszöbén belássa kudarcát és tévedését? Legalább most kitisztulhatna az elméje, és felismerhetné, önmaga okozta a bukását. Mindent magának köszönhet. Régen még látta ezt. „Többet akarok, és tudom, hogy nem kéne.” Mennyi hiábavalóság, mennyi hazugság történt ebben a néhány napban. Hátat tudna nekik fordítani?"

 

ANAKIN: Gyűlöllek!

 

"Nem, Anakin az utolsó pillanatig görcsösen kapaszkodik a gyűlöletbe. Ez élteti, ez fűti sötét lelkét. Szeretet nem maradt benne. Önmagán kívül az egész világegyetemet gyűlölheti ezekben a percekben. De önmagát nem."

 

OBI-WAN: A testvérem voltál, Anakin. Szerettelek.

 

"De már nem képes szeretni. Számára Anakin halott ember, és Obi-Wan már meggyászolta a régi jó barátot.

És kezdetét veszi a Sith-tanítvány irgalmatlan szenvedése."

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.