Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

Jaja, pl. ott van az, amikor Palpatine-ék lecsúsznak a csúszdán.

 

Nem az amikor a lift falán csúsznak lefelé? Lehet, hogy akkor mégis benne volt a filmben?

Szerintem az az és benne van, csak esetleg többször felvették Palpival és nélküle. Mert két ilyen van a videoban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egy igen poénos történet fűzödik a kilinkelt képhez. Tudniillik amikor a fórumra felkerült az első hivatalos kép a harmadikrész beli clone/stormtrooperekről, akkor elég sokan - köztük én is - nem értették az új dizájnt. Csupán később jöttek - jöttem - rá, hogy az nem csupán a klón sisakja, hanem rajta van még plusz egy távcső is. Bizony, amikor először pillantottam meg a képet, akkor egy pillanatra meghűlt bennem a vér :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(A februári részt több részletben teszem ki, mert elég hosszú)

:arrow:

 

4.

 

2004. 02. 01 – 2004. 03. 01

 

„Segítsen Obi-wan Kenobi, Ön az egyetlen reményem!” – Leia Organa; Egy új remény

 

Ismét újabb hónap következik, és be kell ismernem, a januári nem volt valami mozgalmas. Persze a videó nagyon jó volt, de ahogy azt az oldalak száma is mutatja, a hírekben szűkölködtünk.

Az előző hónap elején azon gondolkodtam, hogy vajon a Jedik hisznek-e Anakinban. Most pedig azon töröm a fejem, hogy vajon amikor Leia üzen Obi-wannak, akkor mit érezhet az öreg Jedi? Az szerintem világos, hogy a mester itt már nem hisz a próféciában. Most mégis az Erő új utakat jelölt ki a számára. De vajon miért?

Szerintem a Jedi itt jön rá, hogy már csak egy célja maradt az életben: az ifjú Skywalker helyes útra igazítása. Semmi több. Hisz a fiú a galaxis egyetlen reménye. Vagy mégsem?

 

„Ez a fiú az egyetlen reményünk!” – Obi-wan Kenobi; A birodalom visszavág

 

"Említettem már Önöknek a starwars.hu fórumján az Episode III-as topicot, mely szakavatott a Csillagok háborújában. Úgy döntöttem, hogy az év hátralévő hónapjaiban kifaggatok néhány tősgyökeres fórumozót Star wars élményeiről és elvárásairól. Tehát, mostantól időnként meg fog jelenni egy-egy riport néhány Star wars rajongóval. A sort a starwars.hu főszerkesztőjével, Plokoommal kezdem:

 

:arrow: 1.Mi a véleményed az eredeti trilógiáról?

 

>Életem legmeghatározóbb filmélményét jelenti az eredeti trilógia három epizódja - ha nem így lenne, nyilván nem is lennék ma rajongó. 6-7 éves koromban láttam először a trilógiát, és nem csupán jobban megfogott, mint előtte bármely film, hanem azóta is újra és újra megújuló élményt nyújt. Biztos vagyok benne, hogy legtöbben így vagyunk vele, ezért is tudunk olyan sokan rajongani iránta. Szerintem a Star wars-filmek nagy titka az, hogy két különböző szinten hatnak: a felszínen egy rendkívül könnyed, rendkívül befogadható mozi-élményt nyújtanak, mint egy látványos show, vagy koncert, amin az ember kitombolhatja magát, a felszín alatt viszont rengeteg értéket hordoznak. Ha egyszer alámerülsz a felszínnek, egyre több és több felfedezésben lesz részed. Már sokszor megírták, hogy Lucas története az ősi mítoszokat éleszti újjá, melyek jelentőségét, szerepét a nyugati civilizáció mára elfeledte, de tudat alatt mégis hordozzuk magunkban az irántuk érzett igényt. És természetesen az sem utolsó szempont, hogy színvonalas filmalkotásokról van szó. A Birodalom visszavág nem egyszerűen a kedvenc Star wars epizódom, hanem a kedvenc filmem is. Egyszer egy kritikus azt írta, ez az alkotás Hollywood fénykorát idézi. A trilógia filmtörténeti jelentőségéről pedig, azt hiszem, nem kell különösebben beszélnem.<

 

:arrow: 2. Mi a véleményed a prequelekről?

 

>Messze nem vagyok olyan rossz véleménnyel, mint sokan mások, és azt gondolom, legtöbben méltánytalanul alulértékelik az új epizódokat. Ennek okát pedig abban látom, hogy a negatívan vélekedők az új filmek esetében nem képesek igazán mélyre nézni, pedig ott ugyanúgy jelen vannak azok az értékek, amelyekről a klasszikus trilógia kapcsán beszélhetünk. A valóság az, hogy néhány dologban az új trilógia fölé nő a réginek, és megdöbbentő, ez mennyire elkerüli a fanyalgók figyelmét. Az alaptörténetet eleve érdekesebbnek tartom, hiszen míg a régi trilógia arról szól, hogyan tér vissza Anakin Skywalker a Sötét Oldalról, az új arról mesél, hogyan válik szörnyeteggé. Szerintem ez a történet érdekesebb fele. A "prequelek" története ráadásul összetettebb, cselekményvezetése kifinomultabb, mint a klasszikus trilógia filmjeié. Ha megnézzük, kiderül, hogy az I. és II. Epizód cselekményszálai egyértelműen bonyolultabbak, sokan mégis képesek azt mondani, hogy az új filmeknek nincs sztorija. Pedig csupán arról van szó, hogy itt a történet befogadásához már át kell gondolni a szálakat, és erre – attól tartok – nem mindenki veszi a fáradtságot. Az új filmek legnagyszerűbb értékének azonban azt tartom, ahogy többletjelentéssel ruházzák fel a klasszikus epizódokat. Tehát nem csak kibővítik, hanem zseniális módon újraértelmezik a történetet. Jogos kritikák persze lehetnek, és nekem is vannak olyan filmesztétikai kifogásaim, melyekhez hasonlók a klasszikus trilógiát tekintve legfeljebb a "Jedi" kapcsán állnak meg. Az „Egy új reményt” és „A Birodalom visszavágot” egyszerűen jobb filmnek tartom a többinél, ez azonban nem jeleni azt, hogy ne lenne meg minden egyes epizódnak a maga értéke és különlegessége. Érthető módon az új filmeket nem övezi számomra olyas fajta nosztalgia, mint a klasszikus epizódokat, ezért aztán ez utóbbiak mindenképp közelebb állnak a szívemhez. De ez az a szempont, ami a későbbi generációkat már nem érinti.<

 

:arrow: 3. Mi a véleményed a www.starwars.hu -ról?

>Szerintem az Internet egy óriási áldás a Star wars rajongók számára. Aki nem volt rajongó az Internet-kor beköszöntét megelőzően, annak fogalma sincs a különbségről. Én tíz évig egyetlen embert sem ismertem, aki hasonló módon szerette volna kedvenc filmjeimet, ezért aztán joggal feltételeztem, hogy egyedi "kórban" szenvedek. A 90-es évek elejéig ráadásul egy hosszú csönd vette körül a Star warst (a Star wars sötét évei - rajongók nagyon találóan így szokták nevezni ezt az időszakot), és emlékszem, nem volt rá módom, hogy bárhonnét hiteles információt szerezzek, mint ahogy arra sem, hogy másokkal megosszam a kételyeimet. Egy évtizeden át szegény szüleimet nyaggattam azzal, szerintük lesz-e második, majd harmadik trilógia (honnan tudták volna a választ?), mert minden támpontom néhány elrongyolódott újságcikk volt a 80-as évek elejéről, melyben Lucas megígérte, hogy az ezredfordulóra kilenc részessé bővíti az űreposzt. Ezzel szemben ma ki sem kell lépned a négy fal közül, és egy közösség részesének érezheted magad, melyben mindenki rendszeresen tanúságot tesz arról, hogy rajong ezekért a filmekért, és az Internet révén tetszésed szerint tájékozódhatsz is kedvenc témádban. A világháló minden problémánkra megoldást adott, egyedül csak 2005 májusát nem hozza közelebb. A www.starwars.hu szerintem mindkét funkciót elég jól ellátja a magyar rajongók számára: a közösségünk fóruma és megbízható hírforrás. Éppen ezért nagyon örülök neki, hogy a weboldal egyik szerkesztője lehetek.<

 

:arrow: 4. Mi a véleményed a készülő filmről?

 

>Egy kicsit nehéz előzetesen a III. epizódról beszélni, mert egy lényeges dologban különbözik a korábbi filmektől; ez a filmfolyam kulcsepizódja, a történet fordulópontja. A film legfőbb történései kikövetkeztethetőek, a III. epizód tehát nem a cselekményével kell hogy hasson, hanem a jeleneteinek az erejével. Márpedig ezt csak a moziban tudjuk majd megítélni. A történet természetesen erős, így a legjobb esélyek adottak egy jó filmhez. De legalább a forgatókönyvet - a papírra vetett jeleneteket - ismernem kellene ahhoz, hogy képet alkossak. Egyelőre csak abba kapaszkodom, hogy a forgatókönyvről bíztató hírek érkeznek.

Természetesen vannak aggodalmaim, hiszen rengeteg hiba becsúszhat egy film elkészítésébe. De a legfőbb félelmem az, hogy a hatalmas lehetőségeket rejtő jelenetek (mester és tanítványa összecsapása; Darth Vader születése; Padmé halála; annak pillanata, amikor a Gonosz végre leveti álarcát) nem bírnak majd olyan erővel, mint azt joggal elvárnánk. A filmtől azt várom, hogy precízen kapcsolja össze a régi és új epizódokat, varrja el a történet elvarrandó szálait, működjön azon az említett két szinten, amin a többi epizód, és legyen átitatva a Star Wars hangulatával. A legtöbben a párbajt várják a film legjobb részének. Talán így is lesz, de remélem, ezen kívül is átélhetünk a moziban néhány hátborzongatóan hatásos pillanatot. Bízom benne, hogy tökéletesen elégedett lehetek, amikor látom majd, hogy egy több, mint negyed évszázados történet a végéhez ér.”<

 

Ezúton is szeretném megköszönni a hírszerkesztő úrnak a riportot, és kívánok neki élményekben gazdag Star wars filmre való várakozást! :)"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként mindenki annyira készséges volt velem, amikor az érzéseiről faggattam :D Te is, Ody! :) Pedig akkor még csak úgy voltam a fórumon, senki nem tulajdonított nekem jelentőséget. Az ilyen "rangot" mindig ki kell érdemelni vagy állandó linkeléssel, jelentéssel (Tibi), vagy állandó segítőkészséggel (Turegga), vagy állandó rajongással és kritikával (Ody), vagy állandó értelmes hozzászólásokkal (Bomarr) vagy állandó hírekkel (Plok.) Nekem a naplóval sikerült. Azt hiszem. Meg azzal a másfél évvel, amit aktívan köztetek tölhettem.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(folyt. köv, 2004. február) :arrow:

 

 

"Javaslom, lépjünk tovább, és tekintsük át a februári eleji eseményeket:

 

 

• A péntekente érkező Before The Helmet kép: egy >valami<, amit Yoda mester talál a Kashyyykon. Leginkább egy mini csillagrombolóra hasonlít.

• A Making of Episode3chapter3 – mely az új elemek beépítését hivatott bemutatni, és amit nem az ILM, hanem egy másik cég vállalt el.

• Egy újabb BTH kép, amin az Obi-wan mellett álló úriembernél az új klón harcos sisakja látható.

 

Egy kicsit beszéljünk részletesebben az utóbbi napok történéséről! Szóba került a Jedi ölő robotok képregény- és könyvváltozata, de ami ennél is fontosabb, egy >újonc< elénk tárta azt a kérdést, melyre a válasz számomra cseppet sem kielégítő! Még pedig azt, hogy miként lehetséges, hogy Leia emlékszik az anyjára, pedig Padmé elméletileg kislánya születésekor meghal! Nos erre a kérdésre a fórum válasza mindig ugyanaz: Leia nem emlékszik az anyjára, csak az Erő által kapott képekre, melyek az anyját, Padmét ábrázolják.

 

Tibur ismét meglepett minket ezen a napon! Kijelentette, hogy nem lesz semmiféle Jedi-áruló! És hogy a klón hadsereg megrendelője, valamint Kamino kitörlője egy és ugyanaz a személy! Sőt, a lehető legegyszerűbb válaszra kell gondolnunk. Ezek után joggal kérdezheti a kedves olvasó, hogy ki az a személy! Nos ha a legegyszerűbb választ vesszük, hmm… Syfo Dias! De ha valamivel reálisabban gondolkodunk, rájöhetünk, hogy a valóság egyszerű: Dooku-gróf. Ezzel együtt persze Lucas az egyik legnagyobb csavar lehetőséget is kiiktatta, sajnos. De van még valami, ami igen fontos lehet: Lucas egyik bejelentésében azt mondta, hogy az Episode3-ban lesz egy EU szereplő. Az EU Star wars berkekben az Expended Universe-t jelenti, amin minden a filmen kívüli, de a Star wars világához tartozó művet értünk. Tehát az egyik ilyen szereplő elméletileg szerepel majd az új filmben, de az, a legutóbbi hírek szerint, korántsem biztos, hogy a moziban látjuk is ezt a személyt (?), mert könnyen lehet, szerepe oly csekély lesz, hogy kivágják. Mások szerint ez a hír nem megalapozott, mert az EU-karakteres jeleneteket még föl sem vették!

Egy új, és érdekes hír is napvilágot látott: Az ILM kódolt jelenetcímeket kapott kézhez, melyek elkészítéséhez neki is láttak. Ilyen például: CYQ: Coruscant, Yoda’s quarter – azaz Yoda jelenete. Vagy OSB: Opening Space Battle – azaz a film eleji űrcsata. Még jó néhány ilyet kaptunk spoilerként, és most törjük is a fejünket a megoldásán!

 

A napi beszámolók mellett folytattam a Star wars rajongók meginterjúvolását, és ezúttal egy fiatal fannal készítettem beszélgetést, aki legalább annyira lelkes, mint amennyire jók a hozzászólásai! Nézzük, hogy miként vélekedik Buba Fett a filmekről:

 

>Túl sokat nem írok, mert az egy regény lenne. :D<

 

Mi a véleményed az eredeti trilógiáról?

 

>Ezt a kérdést megválaszolni elég hosszú lenne. Úgyhogy röviden annyi: imádom! :)<

 

2. Mi a véleményed a prequelekről?

 

>A prequelekről is órákat lehetne beszélni. Én úgy vagyok vele, hogy nagyon jók. Az első rész kicsit gyerekesre sikerült, de, mint valaki mondta is a fórumon, a Star wars filmeket együtt kell látni. Így ebből következik, hogy az Episode I még a boldogság, a kezdet. Az Episode II-ről az a véleményem, hogy „A Birodalom visszavág” után a legjobb! Az Episode III meg valami iszonyat jó lesz. :))<

 

3. Mi a véleményed a www.starwars.hu -ról?

 

>Nekem a kedvenc oldalam. (ez a kezdőoldalam is:)) szerintem nagyon jól összetartja a magyar Sw közösséget (fórum), és mindig naprakész hírekkel várja az Sw fanokat. Ráadásul tartalmilag is nagyon jó. Csak gratulálni tudok az oldal készítőinek!<

 

4. Mi a véleményed a készülő filmről?

 

-> aggályaid?

 

>Aggályom csak annyi van, hogy nem magyaráz meg minden kérdést, de amit csak lehet Lucas tisztáz, tudtom szerint. A másik problémám az, hogy lehet, hogy a túl sok párbaj a film rovására megy, bár amilyen háborús időszakot mutat be a történet, nem hinném, hogy gond lesz.<

 

-> mit vársz tőle?

 

>Azt várom, hogy összekösse a prequeleket a régiekkel. És szerintem ez teljes mértékben meg fog valósulni. Elvárom, hogy Lucas a lehetséges összes szálat varrja el, ami már nincs a régi trilógiában. És magyarázzon meg mindent, amit lehet. :) Meg lenne egy jó hosszú listám, úgyhogy most azt nem írom le… :)<

 

-> mi lesz a legjobb rész?

 

>Én már nagyon várom a Yoda vs. Sidious párbajt :), de az Anakin vs. Obi-wan is nagyon durva lesz. Úgy az egész nagyon jó lesz. :)<

 

A riportot ezúton is köszönöm, de azt meg kell jegyeznem, hogy Buba barátomból az interjú óta eltelt időszak alatt sem sikerült kiszednem, hogy mit gondol az eredeti trilógiáról :D

 

Végezetül, ahogy ígértem, elmentem a Star wars napra, Pestre, hogy saját szememmel lássam, hogyan is zajlik ez az esemény. Minden szempontból kellemes meglepetés ért (kivéve a pénztárcám vastagságának kitapintását), de hogy hogyan is éreztem magam, az most kiderül!

 

Február 7. Az év első klubnapja. Mindenki, aki ráér, szereti az Sw-t, el tud jönni Pestre, és szeretne találkozni hasonló emberekkel, most ellátogat az eseményre. Rengeteg program áll rendelkezésére: megtekinthetőek az új forgatási képek, a már elhíresült, februári videó, részt lehet venni egy kvízben, lehet játszani az új Sw PC játékkal, a Knight of the Old Republic – kal (KOTOR-ral), valamint lesz még egy ráadás videó is, és természetesen lehetősége van mindenkinek beszélgetni azokkal a rajongókkal, akik jelen lesznek. Valóban nagyon jó kínálat!

Én a magam részéről láthattam egy csomó megvásárlásra váró cuccot, jó néhány jelmezes >alakot< (lehet, némelyik még alakváltó is volt:), sok képet, Tibur előadásában:), fan videókat, Sw paródiákat, szóval minden, amivel jól el lehetett tölteni az időt. Tibi kommentálta a képeket, mi pedig jókat nevettünk (vagy épp nem), majd megnézhettünk egy TieTanic nevű vicces Star wars átalakítást. Volt még ezen felül Star wars kvíz (sajnálatosan sikerült elrontanom) és sok-sok beszélgetés. Összességében nagyon jól érezte mindenki magát (legalábbis úgy tűnt:)!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, sokan fejtegették, hogy ez az a bizonyos "ősi prófécia", amit Yoda a Kashyyykon talál, ergo ez egy holokron. PErsze Tibi egyből leállított minket, hogy nem lesz holokron a filmben. Az már más kérdés, hogy azt is mondta, hogy Yoda nem talál, hanem kitalál valamit a Kashyyykon, de asszem ez nem jött be. :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az már más kérdés, hogy azt is mondta, hogy Yoda nem talál, hanem kitalál valamit a Kashyyykon, de asszem ez nem jött be. :D

Kitalált valamit. Kitalálta, hogy a klónok a Jedik és az ő életére törnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az az említett BTH kép egyébként ez:

 

http://img388.imageshack.us/my.php?image=k...udjamiez8mt.jpg

 

Megjegyzem, azóta se sikerült rájönnöm, mi ez :D a file neve is utal erre :D

 

Van valakinek ötlete?

 

Donát.

 

Üdv újra itt, Donát unszolására gondoltam életjelet adok magamról. :D

Erre a BTH-ra visszatérve, asszem tudom mikor lehet látni. A film végén, amikor Organa landol az Alderaan-on, és megmutatja a feleségének Leia-t, a terasz korlátján látható ez az "ojjektum".

itt egy kép róla: http://szlorincom.uw.hu/PDVD_234.jpg

De javítsatok ki ha tévednék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlenek vagytok! A b*dös életbe nem jöttem volna rá! :D

 

Örülök, hogy benéztél Buba!

 

Obi1: Sajnos Buba barátunknak alig van szabadideje, úgyhogy erre kevés az esély :D:D:D:cry::cry::cry:

 

A válaszotok örömére még frissítek egyet.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jó hallani, hogy még néha vkinek az eszébe jutok. :D

 

Amúgy dúrván most 14 hónapja hogy abbahagytam a fórumozást. Tavaly októberben lett tele a tököm az egésszel. Azóta a kedvem elfogyott, időm meg pláne. Szval mostmár talán néha felnézek, de időm az szinte semmi, szval nem túlgyakran fogok tudni irogatni.. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:arrow: (2004, február)

 

"De térjünk vissza az Episode III-ra! Sajnos munkámban betegségem hátráltatott, ám amikor visszatértem a topicba, hogy a legújabb infókat begyűjtsem, hihetetlen mennyiségű adatra bukkantam!

 

Először is, a Tbone ismét rengeteg képet hozott le az harmadik részről, mint például Natalie Portman Lucasszal beszélget, vagy az Anakin Skywalkert alakító Hayden Christensennel pózol. Megtekinthető Bail Organa siklója, egy rakat klón, és egy valami, ami leginkább egy idegen lényre hasonlít.

 

Az EpIII-as topicban új szenvedélyüknek hódolnak a fórumozók.Összemontázsolt képek szebbnél-szebb kivitelezésbe láthatók. Parádés.

 

Ám az utóbbi napok legfontosabb információját a végére hagytam: az első hivatalos kép Grievousról. A tábornok képét fénykarddal a kezében Odynak köszönhetően mutatom be önöknek.

 

Tehát, mint azt már említettem, felpezsdült az élet a topicban, ami lényeges, mivel az új Before The Helmet kép nem volt valami fényes, viszont az azt megelőző kép fantasztikus volt:

Anakin Skywalker, csuklyában, immár a sötét oldalon, küldetés előtt.

 

Megtudtuk, hogy május 2-án, a magyar sci-fi napon, ellátogat kicsiny hazánkba két birodalmi admirális: Ozzel – és Piette-admirális. Ez az örömteli hír feldobta legtöbbünket. És ha ez még nem lett volna elég, láthattunk egy képet Mon Mothmáról, mint ifjú fiatal szenátor.

 

Csoda történt! Tibur elszólta magát! Mikor arról beszéltünk, hogy vajon a szenátorok elmenekülnek-e Coruscantról, azt válaszolta, hogy Bail Organán és néhány Kereskedelmi Föderációs képviselőn kívül senki sem menekül el. Mindehhez hozzátette, hogy Bail is akkor menekül, amikor Yodát kimenti. Ezek szerint Yodát kétszer mentik meg az Episode III-ban. Csuvi is és Bail is kimenekíti őt.

Fantasztikus képek is megjelentek ezzel egy időpontban. Nem is akármilyenek! Két kép Anakinról a LÁVA UTÁN! Ha ezeket beteszik a filmbe, akkor az garantáltan korhatáros lesz. Nézzük sorban a fotókat, tartalmuk szerint:

• Két kép Mustafarr-ról, egy vulkánban épült gyárról, és a láva feldolgozó helyről. Itt választ kapunk egy fontos kérdésre: a láva szón jelen esetben nem a kőzet lávát, hanem az olvadt fémet értjük… Így az nem olyan sűrű, és akár egy test is elmerülhet benne!

• Egy Köztársasági suhanó vázlata.

• Egy „Junior AT-ST”. - Ki is robbantak a viták: Azt írta a többség, hogy kinézetre az EpVI–osokra hasonlít, stabilitásban viszont az EpI-es járművekre.

Vuki csónak, én viszont nem tudtam túl sokat kinézni belőle.

• A trónterem, ahol Palpatine-t tartják majd fogva. Több kép is volt ezzel kapcsolatban, az egyiken látható Grievous és Coruscant.

A Szeparatista „cápa” hajók.

 

A Lucasfilm bosszúja sem késett sokat! Másnapra minden képet leszedtek a legtöbb internetes honlapról. Tibi ezt megelőzendő, leszedte saját maga a honlapjáról, így már sajnos nem elérhetők, de! A cég „gyorsaságát” jellemezte, hogy mire leszedték a képeket virtuálisan, már a szobám falán lógtak…

Tibur a kedvenc szövegével állt elő: „Ki akar velem fogadni, hogy holnap jön a making of 4?”

Nos tényleg, ki lenne az a bolond, aki fogadna vele?! Bár ebben az esetben nyert volna. A videó még nem jött meg, de bármelyik napon érkezhet, ebben biztos vagyok.

 

Nos, mint kiderült, Tiburnak ezúttal is igaza lett. Amint ismét Internet elé kerültem, már terjedt a making of 4. Az új rossz fiúról, Grievousról volt szó benne… Sikerült sok rajongóval megbarátkoztatni a tábornokot. Sokan azonban attól tartanak – érthetően –, hogy az új szereplő Dooku-gróf fölé nő. Tibur azonban tökéletes hasonlattal állt elő. Grievous és Dooku viszonya olyan, mint Vader és Tarkin viszonya volt. Az egyikük katonai, a másik pedig politikai vezető.

 

Az utóbbi hét nagyon mozgalmasan telt! Jó néhány dolog szóba került, melynek sajnos én – betegségem miatt – csupán passzív szemlélője voltam. Ám az egyik témát éppen én vetettem fel, és ez elég sokáig vitaalapot szolgáltatott! Méghozzá azt, hogy kedvenc filmjeink, a Star warson belül, rengeteg helyen szerepelnek. Egymás után több fajta újság is említette a nevét, vagy utalt rá, ami bizonyítja, mennyire gyakori jelenség.

 

Ám ezek után három – Star wars szempontból érdekesebb – kérdést vetettünk fel:

Mi lesz Jar-Jarral?

Látjuk-e Tarkint, vagyis inkább hányszor látjuk?

Nem bővült-e Vader öt perces szerepe?

 

Nos Tibi, rögtön segítségünkre sietett e kérdés megválaszolásával és leszögezte, Jar-Jar nem fog elbujdosni, mert ő csak egy bábu volt Palpatine terveiben, és ez mindenképpen arra ösztönzi a többi szereplőt, hogy megbocsássa neki ezt a bűnt. Ám többen egyáltalán nem értettek egyet Lucas azon cselekedetével, hogy Jar-Jarnak kellett kimondani a Köztársaság halálos ítéletét. Sokkal inkább Bail Organára illett volna ez a szerep – egyesek szerint.

Nos, a „látjuk-e Tarkint?” kérdés megválaszolása roppant egyszerű volt – Tibur számára. Kétszer fogjuk megtekinteni Tarkin ügyködését. Először még a Jedik alatt (?) szolgálván a kezdeti űrcsatában, amikor is megtámadtatja a Jedikkel az egyik szeparatista kórház fregattot, a második jelenet pedig a film végén, amikor is Palpatine, Vader és ő figyelik a Halálcsillag építését.

A harmadik kérdésre még nem lehet egyértelmű választ adni, ugyanis a vágásokat még nem csinálták meg, így aztán nem tudjuk, hogy mekkora lesz pontosan Vader szerepe. Egy biztos: tíz percnél nem lesz több.

 

Új kémjelentés terjed a világhálón! Az Oscar-díj átadógálán Hayden Christensen elszólta magát a készülő filmmel kapcsolatban. Történt ugyanis, hogy egy újságíró megkérdezte Haydent, hogy milyen volt együtt dolgozni az ikrekkel. Erre a fiú, mit sem sejtvén, hogy besétált a csapdába, kijelentette, hogy Vader nem találkozik az ikrekkel. Hát igen… Biztos, hogy ennek Lucas nem fog nagyon örülni, nem úgy, mint mi!

A fenti három kérdés egy újabbal egészült ki, nevezetesen, hogy találkozik-e Obi-wan a mentorával, Qui-gonnal. Tibi nem adott rá éppen kielégítő választ, de hát ez is több a semminél: „Találkoznak, méghozzá nem úgy, hogy Qui-gonn szellemalakban lesz!” Hát ez is valami, de még mindig lehet tippelni, hogy akkor hogyan is történik a beszélgetés…"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:arrow: (2004.feb.)

 

"Továbbra sem mondtam le arról a szándékomról, hogy jó néhány Star wars rajongóval riportot készítek, hogy milyennek is látják a filmet. Következzen egy női vélemény, azaz milyenek a filmek a másik nem szemszögéből? Íme a fórum egyik lelkes tagjának, Briginek az interjúja!

 

 

Oké. Néhány kérdés:

 

>Hú, röviden vagy hosszan? :D<

 

- Mi a véleményed az eredeti trilógiáról?

 

>Kiváló és korszakalkotó. Ugyanannyira szeretem, mint az előtrilógiát, mégis, az eredeti trilógiához sok szép és kellemes emlékem fűződik. Sosem fogom elfelejteni, hogy hány estét ültem végig a TV előtt, mikor egy német adó vetítette a filmeket (még a SE előtti verziót). Hiába volt meg videón, akárhányszor ismételték, megnéztem (a legtöbbször apukámmal, aki szintén szereti). Németül láttam először, de ez semmit sem változtatott a lényegen: már első pillantásra beleszerettem a történetbe, a jelmezekbe, a díszletekbe, a színészekbe. Egy lebilincselő, meseszerű történet, ami számomra örök klasszikus marad. Leginkább talán a Jedik fogtak meg (noha a szereplők összjátéka teljessé tette a történetet). Az volt a legvonzóbb bennük, hogy olyan keveset árult el róluk a trilógia. A történelmüket és szokásaikat szinte teljesen homály fedte, és ez mindig arra ösztökélt, hogy akaratlanul is filózgassak ezen: hogy vajon hogyan is élhettek, mikor a rendjük még a fénykorát élte. Mindig ittam Ben és Yoda szavait (noha igazán sose szerettem őket), hátha egyszer észreveszek valamit, amit addig nem, és a Jedik egy újabb vonását fedezem fel. :)Az űrcsaták is nagyon tetszettek. Emlékszem, a yavini csatát mindig tűkön ülve izgultam végig. A hoth-i csatát nem igazán szerettem, viszont a 6. rész ütközete igazi non plusz ultra. Annyi gyönyörű hajó, rengeteg vadászgép, közben Leia-ék kommandóznak az Endoron... Remek. Azt mindig sajnáltam, hogy nem készül folytatás. Kíváncsi voltam, Lucas hogyan képzelte volna el a szereplők további történetét. Amióta a Sw-t szeretem, sokkal többet foglalkozok az "űrrel". Imádom a csillagokat, korábban emiatt csillagász és asztronauta is szerettem volna lenni.<

 

- Mi a véleményed a prequelekről?

 

>Őszintén? Először hihetetlenül dühös voltam Lucasra. A TV-ben, a különböző képregények hátulján, mindenhol reklámozták, hogy jön az új Sw film (a TPM). De már a csapból is az folyt. Mérges voltam, mert úgy gondoltam, hogy Lucas ezzel lehúz még egy bőrt azokról a csodálatos filmekről, amik megváltoztatták a gyermekkoromat. Nem is igazán kísértem figyelemmel az eseményeket, így az 1. részt nem is láttam a moziban. Utána ugye elcsendesedett a dolog (mint most). Teltek-múltak az évek, elérkezett az érettségim, szóval mindennel foglalkoztam, csak a Star warsszal nem. 2002. májusban volt az írásbelim, egyik hétfőn (magyarból). Előtte való este éppen tanultam, mikor megláttam az egyik TV adón a reklámot, hogy aznap este leadják az első részt. Valami megmozdulhatott bennem, mert félretettem a tanulnivalót, és elkezdtem nézni. Valami csodálatos élményben volt részem. Fogalmam sem volt, mit várjak a filmtől, még azt se tudtam, miről fog szólni. Első pillantásra beleszerettem. Olyan volt, mintha az évek során bennem felhalmozódott kérdésekre kaptam volna választ. Olyanokra, amiket a régi trilógia "tett fel". Megpillantottam a Jediket, az ifjú Obi-want, egy teljesen új mestert, Qui-Gont, és már akkor olyan érzésem volt, hogy ez a film már rossz nem lehet. Ahogy haladt előre a történet, egyre több Jedivel találkoztam, ott volt a templom, ahol éltek, fénykardoztak, tanácsoztak... Egyszerűen tökéletes volt. Hihetetlen élményekkel gazdagodva feküdtem aznap le. Hétfőn és kedden lementek az írásbeli érettségijeim. Azt hiszem, szerdára esett a napja a 2. epizód premierjének. Aznap délelőtt bementem a városba, örültem, hogy végre letudtam a vizsgákat. Bementem az egyik bevásárlóközpontba, hoztam magamnak egy moziműsort, majd megláttam: egy életnagyságú SW2 posztert, az Anakinos verziót. Szerintem 5 percig ott álltam, szótlanul, és néztem a képet. Legszívesebben leloptam volna onnan, annyira tetszett. Aztán elmosolyodtam. Végiggondoltam, milyen stresszes voltam az előző napokban, mennyit kellett tanulnom. És úgy gondoltam, megérdemlek annyit, hogy beüljek egy Sw-filmre. Ráadásul kíváncsi voltam, mi a történet folytatása. Így odamentem a kasszához, és vettem egy jegyet az első előadásra (azt hiszem, délben volt). Odaülhettem, ahova akartam, alig voltunk páran. De azóta egy film sem passzírozott annyira a moziszékbe, mint akkor a Klónok támadása. Végig csillogó szemekkel néztem, csak kapkodtam a fejem a csodálatos effektektől. Semmi, de semmi sem volt, ami ne tetszett volna (kivéve talán Natalie Portman néhány érzelemmentes sorát). Megnéztem még kétszer azon a héten, és elvittem rá a legjobb barátomat is. Öröm volt látni, hogy ő is ugyanúgy élvezte a filmet, mint én (ő akkor látta először). Azóta is mindig mondja, milyen csodálatos élmény volt. :? A mozijegyet azóta őrzöm a pénztárcámban.

Ezután kezdtem a neten kutakodni, és rábukkantam a sw.hu-ra. :o Maguk a filmek szerintem ugyanolyan tökéletesek, mint a régi trilógia volt annak idején. Sokan panaszkodnak ugyan, hogy a számítógépes grafika miatt túl művi az egész. De nekem meg pont ez a része tetszett. A városok, bolygók grafikái, a csodálatos űrhajók mind lenyűgöztek. A történetvezetéssel semmi problémám, elfogadom olyannak, amilyen. Azt várom, hogy szórakoztassanak, úgy, ahogy Lucas elképzeli. Felesleges illúziókba ringatnom magam, hogy az én elképzeléseim majd megjelenhetnek a filmvásznon. A történet eddig is azért volt jó, mert Lucas "szülte", így a befejező rész is tökéletes lesz.<

 

- Mi a véleményed a www.starwars.hu -ról?

 

>Már írtam, hogyan kerültem velük kapcsolatba. :D Remek kis oldal, informatív, a cikkek (hírek, írások) nagyon tetszenek, szívesen látogatom, ha tudom, akár naponta többször is, de hetente minimum. Imádom a fórumot, mert rengeteg barátra és hasonszőrűre tettem szert, és megtaláltam a miskolciakat is, így már nem vagyok egyedül a szülővárosomban sem. :o<

 

- Mi a véleményed a készülő filmről:

 

-aggályaid?

 

>GRIEVOUS. A legnagyobb aggályom. Különösebben egyébként nem szoktam ezen gondolkozni. Mikor azonban egyre több hír erősítette meg, hogy lesz egy ilyen droid admirális, kissé megijedtem. Nem szeretném, hogy Lucas elveszítse az eredetiségét. Mikor Grievous felmerült, rögtön a Terminátor és annak legújabb része jutott eszembe. Félek, Lucas ezt az elemet azért helyezte bele a sztoriba, mert a Terminátor 3. része is most jött ki, és sikeres volt, ez alapján úgy véli, az ő történetébe is kell egy ilyen robot. Tartok tőle, hogy el fogja rontani az összképet, nem fog odailleni. A másik dolog: félek, hogy nagyon Gyűrűk Urás lesz, hiszen ez a trilógia most nagyon nagy népszerűségnek örvend, és a filmek biztos fognak belőle táplálkozni. Úgy vélem, Lucas a maga saját módján is nagyon kreatív, nincs szüksége ilyen "ötlet-lopásokra".<

 

-mit vársz tőle?

 

>Egy csodálatos befejezést, ami méltó arra, hogy a filmtörténet legutolsó Sw-filmjeként bevonuljon a köztudatba.<

 

- mi lesz a legjobb rész?

 

>Nem tudom! :) A párbajt várom, ez természetes. Amidala sorsa is nagyon érdekel (a jelmezei is, ezt bevallom:), valamint az, hogy miként hullik valójában darabjaira a Jedi-rend.<

 

Brigi

 

Briginek is nagyon szépen köszönöm az interjút. Nagyon érdekes látni azt, ahogy egyre több ember Star warsos élménye elevenedik meg előttem, komolyan mondom, nagy öröm számomra ez a munka...

 

De... lépjünk tovább, hisz a fórumon mindig újabb, és újabb kérdések merülnek fel, melyek mindig mozgásban tartják a topicot.

Az újonnan felmerült dolog, hogy ki is volt az Episode III társforgatókönyv írója? Sokak szerint Jonathan Hales, aki az EpII-nél is, de ő hivatalosan cáfolta a megállapítást, azt viszont hozzátette, hogy voltak ötletei az EpIII-hoz is, de Lucas egyedül készítette az utolsó (?) Star wars film forgatókönyvét. Ez egyébként megegyezik a hivatalos állásponttal.

A másik ilyen kérdés, melyről az utóbbi napokban sokat beszéltünk a fórumon, hogy vajon R2 memóriáját is törlik-e, vagy csak Threepioét. Rengeteg találgatás, ötlet született, és a legtöbben arra hivatkoztak, hogy végül is R2 maga akarta felkeresni Obi-want, tehát tudta, hogy hol keresse. Ez pedig arra utal, hogy emlékszik a Tatuinra, illetve Obi-wanra. Ugyanígy felmerül a kérdés, hogy vajon Ben hazudott-e, amikor kijelentette, hogy soha nem volt droidja? És szándékosan nem akarta felismerni R2-t, vagy tényleg nem emlékezett rá?

Itt egyébként megegyezhetünk abban, hogy Obi-wan tényleg nem került kapcsolatba igazán R2-val, hiszen nem sokszor találkoztak (a Baljós árnyakban a végső ceremónián és az űrhajón, A Klónok támadásában pedig Padmé apartmanjában), így aztán nyugodtan mondhatta, hogy soha nem volt droidja (R4 lehetett egyedül, akivel közelebbi kapcsolatba került, de mivel a Jedik nem birtokolhattak, ezért rá sem lehet mondani, hogy Obi-wané volt), és hogy nem ismeri R2-t.

Ezzel egy időben felvetődött a kérdés, vajon Owen Lars felismeri-e Threepiot. Erre az egyértelmű válasz az volt, hogy miután kiderül, hogy Obi-want keresi a droid, Lars mindenképpen rájött, hogy valójában kik is a robotok.

 

Egy másik téma, ami az utóbbi időben nagy botrányt kavart, hogy az egyik angol újság nyilvánosságra hozta azt a képet, amit a Lucasfilm talán a legjobban titkolt. Azt, amelyiken Anakin a láva utáni állapotában van! Így az most már az angol olvasókat (is) sokkolta. Bár nem vagyunk valami bölcs Jedi-lovagok, néhány fenékbe billentést, és beperlést előre láthatunk, bár… a jövő mindig mozgásban van!"

 

(február vége)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.