Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

5.

 

2004. 03. 01 – 2004. 04. 01

 

"„Az Uralkodó tudta, amit én. Ha Anakinnak gyermeke születik, az rá nézve fenyegetés!” – Obi-wan Kenobi; A Jedi visszatér

 

Vajon Palpatine teljes mértékben maga mellé tudja állítani Anakint az Episode III végén? Vajon, ha nem lett volna Luke és Leia, Vader a végsőkig kitartott volna mestere mellett? Szerintem a Császár folyamatos rettegésben volt, hogy mikor pártol el tőle Skywalker. Sohasem lehetett biztos tanítványa hollétében. De mégis, akkor hogyan tudja meggyőzni Anakint, hogy hagyjon el mindenkit, Padmét, Obi-want, a Jediket csak a sötét oldalért… és miután ez sikerült neki, miért nem tudja tartósan maga mellett tartani őt? Ezekre a kérdésekre is választ várok.

 

„Jöjj velem, és mi ketten uralhatjuk a galaxist, mint apa és fia!” – Darth Vader; A birodalom visszavág

 

:arrow: Egy másik dolog, ami immár a márciusi spoilereket gyarapította, az volt, hogy kikerült egy kép, ami állítólag akár az Episode III hivatalos posztere is lehet. A fotón Anakin Skywalker arca feleződik meg Darth Vader által, és mögötte a feketeségből kitűnik a „Join the dark side” azaz az „Állj át a sötét oldalra” szöveg.

Nos, mielőtt bárki is elcsodálkozna, hogy ilyen hamar kijön a hivatalos poszter, Tibi lehűtötte a kedélyeket, mert kijelentette: „Remélem senki nem hitte el, hogy ez lesz a hivatalos poszter!” És ez még semmi! Ugyanis március 15-én, pont a szép, ünnepi napon, Tibi egy igazi spoiler listával állított be a fórumra. Íme:

1. Az Episode III-ban nem lesz utalás a Jedi-lovagok számára, így továbbra is csak az EU-s tényekre alapozhatunk, ami szerint kb. 10000 Jedi-lovag védelmezte a Köztársaságot a végső bukáskor.

2. Az Insider címlapján szereplő Grievous csak egy illusztráció, nem számítógépes modell.

3. Palpatine nem fog tudni az ikrekről. – Mondjuk ez elég nyilvánvaló volt, tekintve, hogy Obi-wan elmondta az EpVI-ban.

4. A filmben nem lesznek bothanok, és ithoriaiak. – Ez csak azért fontos info, mert ez esetben az EU szereplő, aki benne lesz a filmben, sem ilyen fajtájú lesz.

5. Mace Windu nem egyedül érkezik Palpatine irodájába, de ő marad talpon legtovább.

6. Csupán két Jedi-lovag lesz jelen a nyitó csatában Coruscant egén. – Kitalálhatjuk, hogy ez a kettő Anakin és Obi-wan lesz, és Tibi még azt is elmondta, hogy sokat beszélnek komlinken. Nos ehhez hozzávehetjük azt a régóta ismert spoilert, hogy Anakin Obi-want a csatában folyamatosan Bennek csúfolja, mire a Jedi kijelenti, hogy utálja ezt a nevet.

7. Bail Organa felesége csak egy nagyon kicsi szerepet kap, valószínűleg akkor, amikor Leiát befogadja.

Íme egy mondat a filmből: „Magnetiiize!”. Ennek a legideillőbb fordítása a mágnesvasérc. Ha kíváncsiak szerény véleményemre, szerintem akkor fog elhangzani ez a mondat, mikor Anakin beleesik a lávába.

8. Anakin nem fog találkozni a Naberri családdal, ami csak azt a tényt erősíti, hogy valóban Anakin fojtja meg Padmét, hisz nem lesz ott a temetésen, tehát nem találkozik a lány szüleivel.

9. Yodának több akciójelenete is lesz. Ez csak akkor lenne meglepő, ha tudnánk hogy mennyi az a több.

10. Nem derül ki, hogy Fett miért gyűlöli a Skywalkereket, ezt csak Rick McCallum, a producer nyilatkozta még régebben.

11. Anakinnek 3 különböző ruhája lesz a filmben. Nos láttuk a csuklyájában, láttuk a páncéljában, tehát még az elején kell lennie egy másik ruhának.

12. Csak Threepionak törlik a memóriáját, R2-nak nem. Nos a dolog eldőlt, úgy tűnik.

13. Az új naboo-i királynőt nem vágják ki a filmből, mert Padmé temetésén lesz szerepe.

A végére hagytam az egyik legérdekesebb hírt, miszerint Windu nem fog eltűnni, és meglepetésben lesz részük a nézőknek a Jedik szellemmé válásával kapcsolatban. Na most mondja valaki, hogy az Episode III-ban nem lesz meglepetés!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinnek 3 ruhája van a filmben?Én csak a sima Jedi tunikát meg a Vader öltözéket számoltam össze.

Ez szerintem borzalmas poster, sose hittem el hogy ez lesz. :) Mert ez Hayden egy másik képéből lett összevágva.A haja is rövid. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha én is olyan jókat röhögök a régi képeken... :o

 

Az majd csak "később" következik, igaz, de arra emlékeztek, amikor az terjedt el, hogy a film címe a "Lopakodó félelem" lesz? :) Mindjárt megnézem, hogy hogyan is volt ez angolul. Tibi 90% esélyt adott, hogy a hír igaz :!:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jé, pont a mai folytatásban következne: :o

 

"Újabb meglepetést szolgáltatott az, hogy napvilágra került a Star wars Episode III eset-leges címe. A „Lopódzó félelem” címnél keresve se lehet találni… rosszabbat. Szerintem elég nagy kamu ez a hír, mert Lucas jobbnál jobb címek közül válogatva nem hinném, hogy ezt fogja választani, bár Tibi 70% esélyt ad a hír hitelessége, de remélem csak azért, hogy ránk ijesszen!"

 

Ezek szerint rosszul emlékeztem. Tibi csak 70% esélyt adott neki :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kicsit visszaolvastam a 2004. márciusi hozzászólásokat, hogy megtaláljam az eredeti címet (nem sikerült) de olyan nosztalgia fogott el... csemegéztünk a spoilereken, találgattunk, meg minden... jaj, bárcsak vissza lehetne forgatni az időt! :):o

 

Persze akkor még nem lenne EpIII...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

folyt. (2004.március) :arrow:

 

:arrow: "Tibi küldött nekem egy képet, nem is akármilyet! Boba Fett van rajta fiatal korában, körülbelül 15 évesen. Filmbeli kinézettel látható, páncélban és tökéletesen! Hiába mondta eddig Tibi, hogy nem lesz benne a filmben, én végig reméltem, hogy mégis szerepet kap, hisz fantasztikus karakter, és rengeteg lehetőség rejtőzhet benne!

 

Emellett arról folyt még a vita a fórumon, hogy kinek nyertel el tetszését az a kép, ami Anakin láva utáni állapotát ábrázolja. Az viszont biztos, hogy benne lesz a filmben, mert kulcs fontosságú – állapítottam meg nagyon okosan.:D

 

Nos, Plokoom, hogy kellőképpen elbizonytalanodjunk, kijelentette, hogy a fotó, amit Boba Fettről láttunk, korántsem biztos, hogy a filmből van. Én viszont nagyon remélem! Egy biztos! Májusban majd kiderül.

 

Újabb meglepetést szolgáltatott az, hogy napvilágra került a Star wars Episode III esetleges címe. A „Lopódzó félelem” címnél keresve se lehet találni… rosszabbat. Szerintem elég nagy kamu ez a hír, mert Lucas jobbnál jobb címek közül válogatva nem hinném, hogy ezt fogja választani, bár Tibi 70% esélyt ad a hír hitelessége, de remélem csak azért, hogy ránk ijesszen!

 

Megjöttek az új Insider képek, rajta egy új karddal, melyet állítólag Anakin ad oda Luke – nak, bár szuperkémünk szerint ez nem az. Ennyi bevezető után jöjjenek a mellékelt fontos kémjelentések:

:arrow: Palpatine származására fény fog derülni.

:arrow: Nem láthatjuk a nyitó csatában a Csillagrombolók hídján tartózkodó Jediket.

 

Az említett kémjelentések után elég nagy pangás köszöntött ránk. A fórumot csak vitatkozás jellemezte, egészen pontosan arról, hogy akkor most mi is lesz Anakin kardjával, amit odaad Obi-wan Luke-nak.

Sőt, a hírek most inkább az eredeti trilógiáról szólnak, mert egy spoileres kép megmutatta – hála Tibinek –, hogy az Uralkodó hologramját kicserélik egy sokkal jobbra. Ezáltal pedig kiderült, hogy lesznek változások a DVD – n. Így aztán most még az Episode III-as topicban is ez a téma, mert a készülő film háza táján sajnos pangás van…

 

Már majdnem egy hét telt el legutóbbi bejelentkezésem óta, de továbbra is csak azt mondhatom: kevés a spoiler... de azért elvétve akad! Itt van rögtön egy:

- állítólag, a filmben egyelőre nem lehet meghatározni a bolygók számát, mert:

:arrow: Lesz egy montázs, amiben azokat a bolygókat láthatjuk, ahol a klónok a Jedik ellen fordulnak.

:arrow: Továbbá azért sem, mert ezek a jelenetek még vágás alatt állnak. Két bolygó kivágásáról már most tudunk: a „Híd planéta” és a „Kristálybolygó” névre hallgató égitesteket már most kivágták, mert míg az első nagyon hasonlított a Bespinre, addig az utóbbi meg nagyon hasonlít a Hoth-ra. Viszont, kárpótlásképpen, ha hinni lehet a híreknek, a Mustafarr bolygón lesz egy vulkáni kristályos rész. Majd elválik.

 

Addig is, amíg szűkölködünk a hírekben itt az ideje, hogy elolvashassák Tibur55-tel, a Star wars szuperkémével készült riportot, mely az interjú anyagom 4. része:

 

>Régi Trilógia: Szándékosan nem "klasszikust" írtam a "régi" helyett, mert nekem már az "új" trilógia is klasszikus. Mit is mondhatnék róluk - miattuk lettem Star wars rajongó. Érdekes, hogy amikor 1987 körül láttam az epizódokat, nem nagyon maradtak meg bennem. Kisiskolás koromban valahogy jobban érdekeltek a szuperhősök (Superman, Batman, Pókember). A 4. részre még nagyjából emlékeztem, de a Birodalom visszavágról és a Jedi visszatérről csupán egyetlen kép maradt meg bennem - snow-trooperek (nagyon kicsit látszódnak a hothi csatában) néznek felfele a Dagobah felszínéről, és látják az épülő második Halálcsillagot. Hogy honnan vettem ezt a kesze-kusza emléket, az rejtély, mindenesetre amikor 1995-ben egy német adón újra, immár teljesen átadva magam az "érzésnek" végignéztem a három filmet, egészen más élményben volt részem. Napok alatt beszereztem az éppen akkor megjelenő "THX" kiadást, és megszámlálhatatlanul sokszor megnéztem mindhárom epizódot. Elkezdtem képregényeket rajzolni, újságcikkeket kerestem, figyelemmel kísértem a Special Edition-ok készülését. Amint lehetett, azokat is beszereztem (az "is" nem éppen a megfelelő szó, ugyanis a régi változatokat töröltem le értük - most már bánom:), és szintén megtanultam kívülről a kissé megváltoztatott párbeszédeket. Érdemes megjegyezni, hogy 1999-ig csak és kizárólag a szinkronos, teljes képernyős változatokon éltem, az eredeti hangú, szélesvásznú verziókat egy félreértés folytán, véletlenül szereztem be video-cd-ken - csak akkor tudtam meg, hogy véletlenül nem a magyarul beszélő változatokat kaptam, amikor beraktam a 4. részt a lejátszómba. Azóta viszont - mint minden "nagy" rajongó - csak is angol nyelven nézek minden epizódot).

Bevallom őszintén, nem is igazán a filmek maguk ragadtak meg, hanem ami köréjük felépült: a milliós rajongótábor, a megszámlálhatatlan figura, könyv, cd, és az a végtelen szeretet, ahogy a filmeket fogadták. Bárhova kapcsolom a tv-t, szinte naponta (de hetente mindenképpen) beleütközök egy-egy Star wars "utalás"-ba, filmekben, show-műsorokban, reklámokban, vagy akár vetélkedőkben folyamatosan bukkannak fel szállóigévé vált mondatok ("Én vagyok az apád!"), karakternevek, egyéb hasonlatok. Amatőr filmesek tucatjai csinálnak önzetlenül fan-filmeket, gyermekek öltik magukra kedvenc figuráik maskaráit a jelmezbálokon, rajongók lépnek kapcsolatba egymással a világ minden pontjáról.

Valamilyen szinten mindenkit foglalkoztat George Lucas mítosza - és szerintem ebben rejlik a Star wars filmek igazi Ereje...<

 

>Starwars.hu: A legjobb magyar Star wars oldal. 2000 eleje óta látogatom rendszeresen, a legnagyobb minőségi ugrást Plokoom megjelenése jelentette. Neki köszönhetőek a napi frissítések, a magyar rajongók szinte órára pontosan tájékozódhatnak a Csillagok háborúja világának híreiről.

Az Episode III-nál érdemes megemlíteni, hogy a kémjelentéseknek köszönhetően a magyar rajongók sokkal (de tényleg sokkal) többet tudnak a készülő filmről, mint bármely más országban élő társaik - és ha jól emlékszem, a starwars.hu volt az első web-oldal a világon, aminél megtalálható volt egy épkézláb EpIII tartalom. A hivatalos oldal forgatási "naplójelentéseit" csak itt olvashatták az emberek szinte tükörfordításban (még rövidebb összefoglalókat sem találtam sehol máshol).

Természetesen vannak hírek, amiket nem közölhetnek le, mert a hírforrás egyelőre visszatartja az engedélyt (kiszivárgott egy kép a régi trilógia DVD változatából, amin az ep5-ös új Palpatine látható - a képről bebizonyosodott, hogy eredeti, és ha leközölték volna, hamarosan Lucasfilm figyelmeztető e-mailje követte volna), vagy akár azért, mert túl hihetetlenül hangzik. Például kb. 1 hónappal a debütálása előtt küldtem nekik részletes leírást a Clone wars rajzfilmbeli Grievous tábornokról, de olyan furán hangzott, hogy a lábával is fénykardot fog, hogy senki (még én sem) hitte volna el akkor - így nem is lett hír belőle.

A fantasztikus híreken kívül vannak még enciklopédiák, képgalériák, fórumok, és mindenféle egyéb nyalánkság, amire az ember kíváncsi lehet.

Ha egy rajongónak az alapján kellene lakóhelyet választania, hogy melyik web-oldal nyújtja a legszínvonalasabb szolgáltatást, biztos vagyok benne, hogy a starwars.hu miatt Magyarországot választanák... <

 

>Episode III: Mit várok tőle? Igazából semmit. Én még sohasem csalódtam George Lucasban, most is tátott szájjal fogom imádni, amit 2005 májusában elém rak.

Na jó, talán annyit várok, hogy a kémjelentések nagy része igaz legyen, és ne rajtam (és a híreimen) nevessen mindenki a bemutató utáni percekben...:)<

 

Amellett, hogy megköszönöm Magyarország legnagyobb Star wars szuperkémének a riportot, meg kell mondjam, hogy tökéletesen egyetértek Tibivel."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

folyt. (2004.március) :arrow:

 

"Ha megengedik, most én is leírnám saját véleményemet a fenti kérdésekről:

 

Star wars eredeti trilógia: Nos, valójában fura az én történetem, ugyanis először 2002-ben láttam őket teljes egészében, magyarul. Nem tévedés, a Klónok támadása után. Emlékszem, kicsi koromban az egyik német csatornán láttam a Jedi-visszatért, de pár évvel később ebből már semmire sem emlékeztem.

De akkor hogyan lettem Star wars rajongó? – jöhetne a kérdés, jogosan. Nos, a nagy áttörést számomra 2002 májusa hozta. Történt ugyanis, hogy keresztapámmal együtt beültem az Episode II-re, és egyszerűen hihetetlen volt! Addig nem tudtam semmit, hangsúlyozom: semmit (!) a Star warsról, még azt sem, hogy Anakinból lesz Vader (talán Vadert már ismertem), így teljesen megdöbbentett keresztapám mondata, amikor mondta, hogy tök jól vezetik át Anakint a Sith sötét urává. Innentől kezdve nem volt megállás. Először megnéztem még egyszer a filmet moziban, majd az Ep I-et videón. Ezt követően a másik három Star wars filmet. Emlékszem, végizgultam Luke-ék Halálcsillag elleni támadását, majd szétvetett az öröm, amikor Hanék megkapták a medálokat, borsódzott a hátam, amikor megláttam az Ep V-ben Vadert, ittam Yoda szavait, és majdnem elájultam, amikor hallottam Vader szavait: Én vagyok az apád! Az is tisztán előttem van, hogy elsírtam magam az Endoron lévő győzelmi ünnepségen, hisz azt hittem, hogy nem lesz több Star wars rész, vége.

 

Tévedtem. Persze sejtettem, hogy hátra van egy rész, de mivel környezetemben senki nem volt olyan, akivel tudtam volna beszélgetni erről, hát tanácstalan maradtam. Az EU felé fordultam, az összes könyvtárban lévő Star wars könyvet elolvastam. Aztán 2003 elején megismertem az interneten a www.starwars.hu - t, amit először csak hírolvasásra használtam, aztán viszont 2003 nyarán felfedeztem a Star wars EpisodeIII fórumot. Egy hihetetlen közösségbe csöppentem. Hirtelen át kellett alakítanom mindent, amit eddig a Star warsról tudtam, és rá kellett jönnöm, hogy nem én vagyok az egyetlen magyar rajongó, sőt! A fórum olyan jó volt, annyi érdekességet jelentett számomra, hogy ezek után csak topicozni jártam fel az internetre. Figyelemmel kísérhettem a forgatókönyv kitudódását, az első videókat, képeket… egyszóval részese lehettem valaminek, aminek eddig nem.

 

A prequelekről.

A Klónok támadása megváltoztatta az életemet. Megváltozott az életfelfogásom, igyekeztem mindent a lehető legnyugodtabban átlátni, és nem engedni az olykor-olykor feltörő „sötét oldalamnak”. Az Ep II szövegét magyarul, angolul kívülről fújtam-fújom, karaktereit megvizsgáltam, kielemeztem, és minden jelenetet, minden képkockát megjegyeztem. Örömmel tapasztaltam, hogy a fórumon jó néhányan vannak így, akik hozzám hasonlóan imádják a prequelt. A Baljós árnyakról még nem beszéltem. Az annyira nem tetszett, mint az AOTC, de méltán lehet a Star wars filmek egyik képviselője. Viszont hiszem, hogy az Episode III minden prequel részt fel fog emelni, így az Episode I-et az Új remény, a Klónok támadását pedig a Birodalom visszavág fölé.

 

Az Episode III-ról.

Abból, amit eddig tudok a filmről, azt kell mondjam: ez lesz a legjobb Star wars film. A forgatókönyve, a sötétsége, a szereplőinek elképzelt párbeszéde mind-mind afelé hajt, hogy mindenkinek azt mondjam: gyerekek, készüljetek fel 2005 májusára, mert nem akármi lesz! Aggályom nincs a filmmel kapcsolatban, és a legjobban Obi-wan és Anakin harcát várom."

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6.

2004. 04. 01 – 2004. 05. 01

 

„Holnap pedig elviszed azt a droidot, és kitörölteted a memóriáját!” – Owen Lars; Egy új remény

 

Vajon mindkét droid memóriáját törlik? Ez egy olyan kérdés, amely rendkívül fontos - szerintem. Gondoljunk csak bele, R2-t nem „bántják”. Mennyit mesélhetne az a droid akár Threepion keresztül, akár az X-szárnyún keresztül Luke-nak, vagy bárkinek. Hihetetlen mennyiségű információ, mind a Klón-háborúról, mind a Birodalom elleni harcról: egy droidban! Mekkora felelősség egy robot vállán! Senkinek nem beszélni a tudásáról, melyet harminc év alatt felhalmozott. A legjobb barátja nem emlékszik semmire, ő viszont tudatában van mindennek. Vajon R2 memóriáját is törlik? Egy újabb kérdés, amire választ várok!

 

„Hogy ez mit jelent?! Azt, hogy én vagyok itt a főnök!” – C-3PO; A klónok támadása

 

 

"Április elseje van! A bolondok napja – még a fórumon is. Sajnos én azokon a napokon nem lehettem a fórum aktív résztvevője, így aztán később értesültem az aznapi átverésekről. Az első ilyen >hír<, hogy a Star wars prequel filmek látványtervezője visszatér a stábhoz. Aztán következett Tibi „diadalmenete”, amelyben bejelentette, hogy megszerezte az Ep III forgatókönyvének néhány lapját. És végül, de nem utolsó sorban, körbe járt egy kép, a rohamosztagosok egyik tagjáról, melyről később megint csak kiderült, hogy egy ügyes hamisítvány.

 

És ez az! Végre megint felpörögtek az események! Április közepén járunk, és megélénkült a topic! Tibur, mint eddig már rengetegszer, most is bőven ellátott minket infóval... de kezdjük mindjárt az elején.

Elárulta, hogy az Eu-szereplő nem Timothy Zahn regényéből való, és két füle van.

Most már hivatalosan is megerősítette, hogy a rend árulója Dooku, aki kitörölte Kaminot.

Egyébiránt ez úton is szeretném felköszönteni a szuperkémünket, Tibur55 – t, Tibit, névnapja alkalmából. Köszönjük neki azt a sok-sok mindent, amit adott a fórumon, és amivel színesebbé teszi a várakozás napjait.

Kiderült a héten az is, hogy a DVD-n még sem lesz változás a Special Editionhoz képest, mert kinyomozták a kémek, hogy az Uralkodó kijavított változata, egy ügyes photoshop munka volt. Ez igen sajnálatra méltó, de mindenesetre megemelem a kalapom azelőtt, aki ilyen ügyes munkát hajtott végre!

Véget ért a Clone wars a rajzfilm csatornán, amelynek utolsó részében színre lépett Grievous, kinek nevét „grívesz”-nek ejtették ki. Bár magam a részéről még nem láttam, azt mondták a fórumozók, hogy a megjelenése félelmetes volt. Reméljük, azért nem félelmetesebb, mint Vaderé, mert azért mégis csak ő a FŐGONOSZ…

Az utóbbi időben arról dúl a vita, hogy ki mit akar az Episode III – ban, ki mennyire szeretné sötétre. Ebben a kategóriában a Star wars filmek közül magasan vezet A birodalom visszavág. Az általános vélemény, hogy igenis legyen nagyon szomorú, nagyon kemény és nagyon drámai a film! A legnagyobb kívánságunk, hogy legyen ez a legsötétebb epizód a Star warson belül!

 

Közben persze jött az új Before The Helmet kép, és megláttuk, a már régóta találgatott japorfa faragást! Azt a kis bábut, amit Anakin ajándékoz Padménak a Baljós Árnyakban.

Újabb érdekes info, hogy Tibi bejelentette, hogy nem sokára megérkeznek a forgatókönyv részletei. Miközben izgatottan vártuk, megláthattuk az első fotót Darth Vader Episode III-as kinézetéről. Az egyetlen gond, hogy sötétben készült, így sajnos túl sokat nem lehet látni belőle…

ÉÉÉSSS! Újra beindult a spoiler gépezet! Először is információt kaptunk arról, hogy a Kashyyyk valóban benne lesz a történetben, és szerepet kap a filmben egy Utapau nevű bolygó, bár a pontos neve még nem közismert. Tibur szerint, amikor Obi-wan, aki Gievoust üldözi, megtudja, hogy Palpatine= Darth Sidiousszal.

Más hírek is érkeztek! A kezdeti nyitócsatában véglegesíthetjük azt a változatot, hogy Coruscant ege felett lesz, és Anakinnak, valamint Obi-wannak lesz a feladata, hogy kimentsék a főkancellárt, egy zuhanó hajóból…

A harmadik hír pedig két párbajról szól: Yoda és Palpatine, valamint Anakin és Obi-wan párbajáról.

Az előbbiben azt hallhattuk, hogy a két „mester” először fénykarddal ugrik egymásnak, majd az Erőben mutatják meg tudásukat, a Jedi-templomban. A másikról pedig azt olvashattuk, hogy egy lávabolygón (Mustafarron) játszódik, nagyon hosszú lesz, és lebegő dolgokon is fognak ugrálni.

Eközben a fórumon sem állt meg az élet, de továbbra is Anakinról folyik a vita. Valójában ő most jó, vagy rossz? És a körülményeknek köszönhetően tér át a sötét oldalra, vagy saját döntése miatt? A válasz nagyon bonyolult: de mégis, leegyszerűsítve ez a lényege: Vader rossz, Anakin jó. Az első részben fel sem tűnik Anakinban a sötétség, viszont a másodikban már igen. Néha-néha már Vader irányítja a fiút, például amikor megöli a buckalakókat, vagy amikor arról képzeleg, hogy ő lesz a legerősebb Jedi a galaxisban. Az Episode III-ban fele-fele arányban láthatjuk Anakint és Vadert, amint egymással harcolnak, és hol egyikük, hol másikuk irányítja a fiút.

De az én véleményem helyett inkább nézzünk az újabb kémjelentést: Anakin és Obi-wan együtt támad Dookura, akárcsak az EpisodeII-ben!

Akkor viszont Obi-wan elől megszökik Grievous, de a Jedi nem ekkor ájul el, hanem amikor Dooku ellen küzd. Ezután pedig Anakin fogja legyőzni a grófot, a sötét oldal és Palpatine segítségével. Megtudtuk azt is továbbá, hogy Lucas az első percekben zajló űrcsatát igencsak megvágja, mert nem szeretné, ha túl hosszúra sikeredne a film akciódús eleje.

Az is valószínű, hogy Obi-wan és Anakinnak előtt is eggyel kevesebb akadály fog feltűnni, így hamarabb ér a két Jedi a Palpatine-t fogva tartó hajóra. Állítólag még jó néhány jelenet a vágóasztalon végzi, és még többet csiszolni kell. Így még azt sem tudjuk biztosan, hogy hány effektet kell az ILM-nek megcsinálni. Jelenleg úgy áll a dolog, hogy 2100-at, amiből már elkészült 160.

Az Ep III-as topicban olvastam egy érdekes okfejtést:

Bár az EpIII-ban a gonosz győzedelmeskedik, azért ebben a filmben is megtalálhatjuk az egyensúlyt. Nézzük csak! Darth Sidious/ Palpatine legyőzi Mace Windut és Yodát ezzel 2-0 a gonosznak. Obi-wan azonban legyőzi Grievoust és Vadert, ezzel a jó oldal egyenlít. A Dooku-Anakin harcot vehetjük semlegesnek, mert Anakin ott a sötét oldalt is használja, így az mind a jónak, mind a rossznak pontot ér…

Ugyanilyen egyensúly lelhető fel a teljes sagában:

EpI: A látszat szerint győz a jó oldal.

EpII: A látszat szerint győz a sötét oldal.

EpIII: A sötét oldal győz.

EpIV.: A jó oldal részsikert arat.

EpV.: A sötét oldal részsikert arat.

EPVI.: A jó oldal nyer.

 

Teljes győzelmek száma: 1-1

Részsikerek száma: 1-1

Látszat győzelmek száma 1-1

 

Látszik, hogy Lucas ügyel a részletekre. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a japorfa esete, vagy éppen az, amire Ody Mandrell hívta fel a figyelmünket:

Az EpII naboo-i, „kandallós” jeleneténél megfigyelhetünk Padmé nyakán egy sálat. Ha hozzávesszük, hogy hogyan hal meg Padmé, könnyen észrevehetjük a hasonlóságot."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, Ody, elérkeztünk azokhoz a részekhez, ahol te játszod a főszerepet :)

 

7.

 

2004. 05. 01 – 2004. 06. 01

 

„Tudom, mily nagy hatalmad van Jabba, és nem kisebb a haragod Solo ellen!” – Luke Skywalker; A Jedi visszatér

 

A galaxis megváltozik az Episode III-ban. De ez vajon milyen hatással lesz az ott élőkre? Lássuk be, George Lucas a prequelben csak a felső vezetők szemszögéből nézi a történteket. Nem látjuk, hogy adott esetben mi történik a köznéppel, a csempészekkel, a fejvadászokkal. Illetve, azért a második részben már beleláthatunk a dolgokba! Például Coruscanton Dexternél, vagy az üldözős jelenetnél, a bárban. Azt is láthatjuk, hogy miként boldogul Jango Fett, a galaxis leghírhedtebb fejvadásza. Mégis, én úgy érzem, hogy nem fektet a történet elég hangsúlyt a galaxis egyszerű embereinek, genxtereinek és csempészeinek életének alakulására. Talán, ha globálisabban látnánk a galaxist, talán még jobban megragadna minket a történet… talán!

 

„Nem akarsz pár halálpálcát?” Egy fűszer-dealer; A klónok támadása

 

 

"Új hónap, új remények: így lehetne jellemezni május hónapot a Star wars rajongók körében. Mindenki a forgatókönyv részleteit várja, és reménykedik. Addig is, bár sajnos ezekkel nem szolgálhatok, hadd írjak Önöknek néhány érdekes részletet a forgatásról, illetőleg magáról a Star warsról:

George Lucas ezen a héten volt 60 éves, úgyhogy méltán köszönthetjük most őt. Grievous tábornokról felkerült a videó a starwars.com oldalára, ami igencsak megkésettnek számít, hisz legalább egy-másfél hónapja kint van a neten. A making of Episode III negyedik részét teljes egészében le lehet tölteni, így bárki megismerkedhet a droidtábornok készítésének módjával.

A hónap eleji hozzászólások közül pedig Ody Mandrellét hoznám „nyilvánosságra”, mert rendkívül precíz munka, és összefoglalja az eddig leírtakat:

 

Star wars EpisodeIII Time Line

 

>1. A bevezető szöveg, dallam.

2. A nyitó csata Coruscant ege felett, melyet két Jedi irányít, Anakin és Obi-wan.

3. Céljuk a Palpatine –t „fogságba ejtő” Dooku-gróf zászlóshajója.

4. Jó néhány akadályon kell átvergődniük, mire elérik a megsérült hajót, mely Coruscant felé tart.

5. Obi-wan először találkozik Grievous tábornokkal. A félig droid harcos elmenekül.

6. A két Jedi együtt megtámadja Dookut, a csatát Palpatine is figyelemmel kíséri.

7. Obi-want kiüti a gróf.

8. Anakin Palpatine instrukcióit követve megöli Dookut, enged a sötét oldalnak, de még nem áll át.

9. Skywalker kimenekíti a főkancellárt és Obi-wan-t, vagy a zuhanó hajóról, vagy időközben megszünteti a zuhanást, és leteszi a gépet Coruscanton.

10. A két Jedi a tanács előtt

11. Obi-want megbízzák, hogy keresse meg Grievoust.

12. Anakint leszidják, amiért megölte Dookut, pedig élve kellett volna elkapnia. Anakin nagyon dühös.

13. Palpatine a személyi testőrének nevezi ki Skywalkert.

14. Obi-wan megtalálja Grievoust az Utapau bolygón, ahol a tábornok épp egy holofelvételt folytat Palpatine-nal.

15. A Jedi rájön, hogy Palpatine egyenlő a Sith nagyúrral, Darth Sidiousszal.

16. Obi-wan holoneten értesíti Yodát és Mace-t a történtekről.

17. A szenátus előtt Palpatine nem mond le a személyi jogokról.

18. Mace és még néhány Jedi beront Palpatine irodájába, ahol feltartóztatják a vörös gárdisták.

19. Mace és kíséretének nagy része bejut Palpatine-hoz, ahol a „főkancellár” megtámadja őket.

20. Yoda mester a Kashyyyk bolygóra megy, eddig rejtélyes okból.

21. A Mace-t kisérő Jedik halála után Palpatine halálos párbajt vív Winduval, ekkor toppan be Anakin.

22. A Jedi a földön fekszik, Anakin leszúrja.

23. Palpatine kiadja a „Kill the Jedi!” parancsot, a Jedi elbukik, átáll.

24. Obi-wan legyőzi Grievoust, és visszatér Coruscantra.

25. Yoda mestert a Kashyyykon Chewbacka menekíti ki az őket üldöző klónok elől.

26. Anakin visszatér a Jedi-templomba, és lemészárol mindenkit.

27. Yoda visszatér Coruscantra.

28. Skywalker beszámol Padménak a fejleményekről, és elárulja, hogy a Mustafarr-ra megy, elintézni a többi szeparatista vezetőt.

29. Obi-wan és Yoda találkoznak a Jedi-templomban, és értesülnek arról, hogy Anakin átállt.

30. Skywalker exmestere felkeresi Padmét, aki elárulja neki, hogy hováment Anakin. Obi-wan utána megy, valamint a lány is, aki elbújik a Jedi hajóján.

31. Yoda megküzd Palpatine-nal, alul marad, Bail Organa menti ki.

32. Obi-wan találkozik Anakinnal a Mustafarron, de Padmé megelőzi, beszélni akar a fiúval, aki azonban a dühtől tajtékozva fojtogatja a lányt – mondván, hogy az elárulta.

33. Obi-wan az utolsó percben közbe lép, megkezdődik a PÁRBAJ!

34. Yoda és Bail elmenekülnek Coruscantról.

35. Hosszas harc után Anakin a lávába zuhan, Palpatine menti ki, Obi-wan Padméval együtt felszáll Bail és Yoda hajójára.

36. Egy bolygón megszületnek az ikrek. Padmé meghal.

37. A Mustafarron megszületik Darth Vader.

38. Padmét eltemetik a Nabboo-n.

39. Darth Vader „átrendezi” a körülötte lévő dolgokat, amikor megtudja, hogy Padmé halott, és ő ölte meg.

40. Yodát a Dagobah-ra viszik.

41. Bail magához veszi Leiát.

42. Obi-wan átadja Luke –ot Owen Larsnak, és elballag a tatuini buckák felé.

43. Egy csillagromboló hídjáról nézi Tarkin, Darth Vader és Palpatine az épülő Halálcsillagot.

44. Directed by George Lucas…<'

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen! Mennyi régi emlék! Ejj, de jó 3 év is volt ez.

 

Az előzetes várakozásoknak megfelelően jópár "kémjelentés" nem jött be, de ez természetesen nem a hírforrások hibája, hanem a vágóké. Obi-Wan a Grievous harc előtt tudja meg, hogy Palpatine = Sidious, heh, épp a napokban botlottam bele pár képbe, ami ezt az eredetileg leforgatott jelenetet mutatja, amikor a rejtekhelyen a jedi kihallgatja a holo-beszélgetést a főkancellár és a tábornok között...

 

Tényleg, ha kéne valamit feltölteni mostanában, van valahol egy topikom a Fan-arts fórumban (ajánlom figyelmetekbe a sok-sok új ep3-as screen-themes-t meg az ep3 utáni képregényeket, de akármi szóba jöhet - kivéve az exluzív részleteket Kovi 18-as filmjéből, mert azt csak akkor tudom megvágni, ha a kedvesem már szunyókál... :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre nem is emlékeztem a naplóból !! Egy évvel a film előtt tudni lehetett már a film kb. 95%-át! Az Erőre, ez nem semmi! Szép kis összeállítás volt ez, Ody :)

 

De az volt benne a szép, hogy senki nem tudta biztosra, hogy így lesz-e? Köszi Karrde, de én is csak bemásoltam a TFN fórumról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen! Mennyi régi emlék! Ejj, de jó 3 év is volt ez.

 

Szenzációs volt, felejthetetlen! Remélem a sorozat körül is ilyen felhajtás lesz majd. :) Rácuppanok a siteodra, pedig azt hittem mostanában nem foglalkozol vele. Szerintem reklámozd meg a saját helyeden is (fan art fórum). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.