Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

Érdekes, Columbo titkos be nem mutatott neve is Frank :lol: (kilett nagyítva amikor az igazolványát mutatja)

OFF

Hm... tényleg érdekes. Ráadásul Palpatine is úgy megvezeti a népet, mint Columbo, és az ő feleségét se ismerjük :lol:

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De emlékszem Erundy-ra:

"Rémborzalom ez a szörfözős jelenet!!!Tiszta CGI!És mi az a fehér paca körülöttük!"

 

Erundy mindenre rámondta, hogy cgi, ez nem ujdonság. Azóta már azt is tudjuk mi az a fehér paca. Remélem ő is rájött, hogy az nem hiba. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Ebben az "Obi-wan egyszer sem jelent meg hologramként a filmben" dologban nem voltam biztos, ezért utánanézt, én tök úgy emlékeztem, hogy amikor Obi-wan kapcsolatba lép Organaval, akkor őt is látjuk pár másodpercig hologram formában, de nem, szóval igazad van :lol:

 

Durosok: igen, persze, nem sokkal később rájöttem, hogy kik ők.

 

Bolygók: Itt azok számítanak, amiket láttunk egy kicsit is:

 

Coruscant, Tatuin, Naboo, Kashyyyk, Mustafar, Utapau, Polis Massa, Mygeeto, Felucia, Cato Neomodia, Alderaan, és az a bolygó ahol lelövik azt a Jedinőt, aki siklóval repül (nem jut eszembe a neve, a fenébe :lol: )

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erundy mindenre rámondta, hogy cgi, ez nem ujdonság. Azóta már azt is tudjuk mi az a fehér paca. Remélem ő is rájött, hogy az nem hiba. :lol:

 

Hát igen az sw.hu-n sok jóember volt, aki kicsit kitudta akasztani az embert a nagy várakozás közben. Erundy egyébként még messze a jobb fajtából volt, de az állandó CGI kritizálásával nem egyszer kitudott akasztani :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Coruscant, Tatuin, Naboo, Kashyyyk, Mustafar, Utapau, Polis Massa, Mygeeto, Felucia, Cato Neomodia, Alderaan, és az a bolygó ahol lelövik azt a Jedinőt, aki siklóval repül (nem jut eszembe a neve, a fenébe :lol: )

Saleucami

 

Az Erundyhoz hasonló CGI kritizálókban én azt nem tudom megérteni, hogy miért olyan nagy majré nekik a CGI. Régen a modellekből, jellmezekből volt kismillió a vásznon, mist CG dolgokból. Ugyan úgy egy filmtrükk. Ráadásul az SW-ben éppen az a szép, hogy még mindig kismillió modelt használnak fel, csakhát aki nem veszi a fáradtságot, hogy ennek utánna járjon, az ilyen hülyeségeket beszél. Amúgy nekem sem volt semmi bajon Erundy-val, csak ezt nem értem (Zed Zeroval is mennyit szoktam erről vitázni :lol:).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Saelucami elesett - pozitív értelemben! Akkor mit keres ott az a Jedinő,akinek ráadásul szintén nem ugrik be a neve :lol::(

Jó kérdés, már én is feltettem :lol:

Szerintem csak biztosította a bolygót, vagy újabb droidok érkeztek és őt küldték rendet tenni, vagy nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wan: "You have missed the report on the Outer Rim sieges.

Anakin: " I'm sorry, I was held up. I have no exuse."

Obi-wan: "In short they are GOING VERY WELL. Saleucami HAS FALLEN, and Master Vos has moved his troops to Boz Pity."

 

Magyarul:

 

Obi-wan: "Lekésted a Peremvidéki területekről szóló jelentést."

Anakin: "Sajnálom, feltartottak, nincs mentségem."

Obi-wan: "A lényeg, hogy minden RENDBEN halad. Saleucami ELESETT, és Vos mester átirányította csapatait Boz Pityre."

Namármost. Ha minden rendben halad, akkor Saleucamin csak a Köztársaságiak győzhettek. különben Obi-wan azt mondaná:

"Rossz híreim vannak."

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendesen kétértelmű, én eddig azt gondoltam, hogy a droidok foglalták el Saleucamit (és Voz mester átmenekült máshova), nem is gondoltam arra, hogy közben az order 66-ben ott hal meg egy Jedi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10.

 

2004. 08. 01 – 2004. 09. 01

 

„Alkonyul fölöttem…” – Yoda; A Jedi visszatér

 

Számomra az Episode III legnagyobb kérdése a Jedik eltűnésének titka. Vajon amikor egy Jedi eltűnik, és szellemalakban megjelenik, akkor érez még? Megőrzi tudata nagy részét? Fizikailag jelen van? Érzékeli a galaxisban tomboló feszültséget, helyzetet? Segítség! Valaki írja le, mi történik egy Jedivel, ha eltűnik! Ez egyenlő a halállal? Úgy értem a lelke számára? És miért csak Anakin, Obi-wan és Yoda képesek eltűnni? Lucas bácsi, ha hallasz, akkor ezt magyarázd meg nekem!

 

„Az élő Erőre figyelj, ifjú tanítványom!” – Qui-Gonn Jinn; Baljós Árnyak

 

 

"Újabb hónap, újabb remények! – mondhatnánk. Az eddig már rendszeressé vált Before The Helmet képek és a nem rég indult Knollvision képek mellé újabb sorozat indult útjára az elmúlt napokban! Az Arts of Revenge mindenki számára ingyen elérhető, csupán a Hyperspace-esek hamarabb kapják őket „kézhez”… (a föntebb látható klón-vadász kép is ezek közé tartozik)

Emellett újabb kérdésekre kaptunk választ, azaz ismét spoilerek érkeztek! Több részlet derült ki a Palpatine irodájában lezajló csatáról, ami méginkább érdekessé teszi azt a jelenetet! Lássuk csak:

Tehát, most már szinte biztos, hogy azért mennek Winduék a főkancellárhoz, mert azt veszik észre, hogy a Szenátus és a Jedik között egyre nagyobb a szakadék, és Palpatine is a Jedik ellen hangolja őket. Ez nagyon nem tetszik a több ezer éve fennálló Jedi-rendnek, elvégre a Köztársaság alapja a rend és a Szenátus közti béke, egyetértés. Nos, azt is tudjuk, hogy a négy Jedi, akik közül kettőt ismerünk (Kit Fisto és Mace Windu), bemennek az irodába, ahol némi szóváltás (?) után Palpatine felfedi magát, és kapásból elintézi Windu kísérőit, valószínűleg az Erő segítségével… Egyedül a kopasz lovag (micsoda rím!) marad talpon, akivel a Sith fénykard párbajba bocsátkozik. Palpatine legyőzi a Jedit, és a földre tiporja. Talán ekkor érkezik Anakin, aki hosszas vívódás után a Sith mellett dönt. Itt még mindig nem tisztázott, hogy mennyit fog hozzá beszélni Palpatine, és főleg itt téríti-e át, vagy már előzőleg sikerült-e neki, mindenesetre tény, hogy Anakin leszúrja Windut, aki lehet, hogy már a kezét is elveszti ekkorra, de ez még nem biztos.

A legtöbb találgatás egyébként arról születik, hogy melyek azok a Jedik, akik bemennek. Nos, Kit Fisto és Windu biztos, hogy ott lesz. Az is tuti, hogy Ki-Adi Mundi és Aayla Securra nem lesz jelen, mert ők az Utapaun lelik halálukat, Plo Koon sem lesz ott, mert vagy vele is a klónok végeznek, vagy lehet, hogy Grievous.

 

Az azonban bizonyos, hogy így lesz az időrend a coruscanti csata után:

- Obi-wanra rábízzák a feladatot, hogy találja meg Grievous tábornokot, egyideűleg a Jedi-tanács arról is dönt, hogy Anakin legyen Palpatine személyi testőre, a főkancellár személyes kérésére.

- Yoda a Kashyyykra megy, ahol megpróbálják visszafoglalni a bolygót a szeparatistáktól.

- Windu megígéri Yodának, hogy látogatást tesz Palpatine-nál.

- Anakin és Palpatine hosszasan elbeszélgetnek, ahol a főkancellár igencsak ócsárolja a Jediket, és vígasztalja a dühös Anakint, aki azért mérges, mert a tanács leszidja, mert megölte Dookut. Itt tehát megkezdődik Skywalker áttérítése.

- Yoda megérkezik a Kashyyykra, ahol a vukikkal és a klónokkal megkezdik a harcot a szeparatisták droidjai ellen.

- Obi-wan megérkezik az Utapaura, ahol találkozik Tion Medonnal, aki segít neki megtalálni Grievous bázisát.

- Windu három Jedivel – köztük Kit Fistoval – látogatást tesz Palpatine-nál, azonban a vörös gárdisták nem akarják beengedni, végül azonban – vélhetően az Erő segítségével – a Jedik bebocsátást nyernek.

- Grievousnál Obi-wan kihallgat egy beszélgetést – miután a Jedi legyőzte a tábornok testőr droidjait –, ami a generális valamint Darth Sidious között zajlik, és ahol Palpatine felfedi magát. Az adást azonban félbeszakítja Winduék érkezése. Megkezdődik a harc Obi-wan és a tábornok között. Annyit hozzáfűznék még ehhez, hogy a testőr droidok fegyverének végét a fénykard nem tudja átvágni.

- Winduék előtt felfedi magát Palpatine, és heves harc bontakozik ki közöttük. A Jedi a földre kerül, betoppan Anakin, akit Palpatine immár végképp a saját oldalára térített, és Anakin megöli Mace Windut.

- Yoda a Kashyyykon rájön – Windu és társai halálából –, hogy Palpatine Darth Sidious.

- A főkancellár ki adja a ’Kill the Jedi’ parancsot. Ezúton is köszönet a fórumon a többieknek, amiért felhívták a figyelmemet arra, hogy a Jedi szónak az angolban nincs többesszáma! :D

- A klónok szerte a galaxisban a Jedik ellen fordulnak, így hal meg vélhetően Aayla Securra, Ki-Adi Mundi és még jó néhányan.

- Yodának – Chewbackának köszönhetően – sikerül elmenekülnie, és visszatér Coruscantra.

- Anakin elindul a Jedi-templomba, hogy lemészárolja az ott lévő Jedi lovagokat.

- Obi-wan – bár a szótáramban nem létezik az a szó, hogy „szerencse”, most mégis azt kell mondanom, hogy óriási szerencsével győzi le Grievoust a tábornok lézer stukkerével, majd visszaindul Coruscant-ra.

- Anakin elvégzi küldetését, majd Palpatine-tól azt a feladatot kapja, hogy végezzen a feleslegessé vált szeparatista vezetőkkel, akik a Mustafarron vannak. Anakin azonban először Padmé coruscanti appartmanjába megy, ahol beszámol a lánynak arról, hogy mi történt vele, és elárulja neki, véget vet a háborúnak, ecélból pedig a Mustafarr-ra megy. Padmé biztosítja ennek ellenére a fiút, hogy szereti, és vele tart jóban-rosszban.

- Obi-wan és Yoda megérkeznek a Jedi-templomba, ahol a rombolások után arról is meggyőződnek, hogy Anakin átállt. Yoda Palpatine-hoz indul, Obi-wan Padméhoz.

- Az öreg Jedi-mester azonban hamarabb találkozik a Sith-tel, mint ahogy azt várná: a Jedi templomban óriási harc alakul ki az Erő urai között, és mindkettejükben maradandó nyomot hagy a csata, mely végén Yoda marad alul. Valamiért Palpatine azt hiszi, hogy a Jedi mester meghalt.

- Obi-wan beszél Padméval, és a lánnyal közösen elindul a Mustafarr-ra, hogy áttérítse Anakint.

- Bail Organa kimenti Yodát, és közösen elmenekülnek a szenátor siklóján, majd végül elhagyják a bolygót a TantiveIV-gyel.

- Obi-wan megérkezik Padméval a Mustafarr-ra. A lány beszélne Anakinnal, ám a dühös fiú – azt látván, hogy a felesége elárulta – belefojtja a lányba a szót, szószerint.

- Skywalker volt mestere épp időben érkezik ahhoz, hogy megmentse Padmét, majd óriási harc alakul ki közte és Anakin között.

- Bail Organa és Yoda a Mustafarr felé veszik az irányt.

- Anakin vagy önszántából, vagy véletlenül a lávába kerül, legyőzője pedig Padméhoz siet, majd nem sokkal később csatlakozik Yodához és Bailhez a TantiveIV-en.

- Anakint kimentik Palpatine emberei, de az is lehet, hogy a Császár maga, és megpróbálják megmenteni az életét.

- Padmé nagyon súlyos állapotba kerül, ráadásul közben beindul nála a szülés, ezért le kell szállniuk egy félreeső bolygón. Padmé ikreket szül, de utána meghal. Yoda, Obi-wan és Bail megegyeznek, hogy elrejtik az ikreket. Az öreg Jedit kiteszik a Dagobah-n, Bailt és a kis Leiát pedig az Alderaanon.

- Magához tér Darth Vader! Megtudja, hogy miatta halt meg Padmé, és irtózatos dühöngésbe kezd.

- Obi-wan Luke-kal leszáll a Tatuinra, a kis csecsemőt pedig Owen Larsra és feleségére, Berura bízza. Ő maga elbujdosik a sivatagba.

- Darth Vader, Palpatine és Tarkin nézik egy csillagrombolóból az épülő Halálcsillagot a Mustafarr fölött.

 

Remélem ezzel a részletes időrendi sorrenddel sikerült tisztázni néhány dolgot, ami még felmerülhetett a starwars.hu – n közölt cselekményvázlat elolvasása után. Viszont az is biztos, hogy nem ez volt az utolsó sorrend, amit felállítottunk, mert amint változik valami, garantálom, hogy tartok egy globális áttekintést!"

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Winduék harca elég sokáig, 2005 elejéig eléggé homályos volt a többi részhez képest. Akkoriban Hard Copy szolgáltatta az információkat, többnyire az Episode III-as könyvből :D Azon sem csodálkoznék, ha a kiderülne Hard Copyról, hogy nem más, mint Matthew Stover! :D

 

De visszatérve a mostani részhez. Az is érdekes, hogy nagyon sokáig azt hittük, Palpatine majd kód nélkül, "Kill the Jedi" néven adja ki a parancsot. Emlékszem, hogy ledöbbentem, amikor az egyik spoiler hírül adta, nem lesz ilyen mondat, csak Order 66.

 

A másik, ami nagyon későn derült ki, az a Palpatine - Yoda párharc helyszíne. Elképesztő hogy mennyire sokáig tudtuk tévesen a dolgokat.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már tudjuk hogy a Obi vs. Grivi párbajban Obi-nak nem a szerencsén múlik Griv legyőzése.Fénykardozásban legyőzte, utcai bunyóban nem.Néha elég hülyén néz ki hogy a DURACÉL Grivi a DURACÉL kezével és DURACÉL lábával akkorát üt izomból Obi-ba, és semmi baja nem lesz.Normális esetben Obi agyveleje csöpöpögne le arról a platformról és nem Grivié. :D

Obi legyőzte őt fizikailag is, és mentálisan is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha elég hülyén néz ki hogy a DURACÉL Grivi a DURACÉL kezével és DURACÉL lábával akkorát üt izomból Obi-ba, és semmi baja nem lesz.

 

Vader a kezével kivédett egy lézer-lövedéket. Ilyen alapon az is hülyén nézett ki, nem? :D Dehát nem hisz vele és Obi-val is ott az Erő :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zed Zero egyszer megsértődött, és azóta fikázza az első három részt. Vannak páran, akik személyes sértődöttség miatt kavarnak, és ez sokkal elszomorítóbb. Mintha csak az lenne a célja, hogy fájdalmat okozzon a film rajongóinak. :D:D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zed Zero egyszer megsértődött, és azóta fikázza az első három részt. Vannak páran, akik személyes sértődöttség miatt kavarnak, és ez sokkal elszomorítóbb. Mintha csak az lenne a célja, hogy fájdalmat okozzon a film rajongóinak.  :roll:  :vfuckoff:

No, ezt se tudtam. Mondjuk nagyon sokáig rendszeresen vívtunk baráti e-mail vitákat Trekről meg SW-ről, aztán az ep3 után ez megszakadt (ő megutálta az SW-t, a Trek "megszűnt létezni"), de úgy alapjaiba véve jó volt vele vitázni.

Azt mondjuk észre vettem, hogy az ep3 után gyökeresen megváltozott a véleménye az ep1-2-3-ról, mostanában meg már az egész SW-t alapjaitól elrontottnak tartja... hát... ilyen is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zed Zero fikázása azért különlegesen ciki, mert akkor támadta a leghevesebben az ep.3-at, amikor még nem is látta. Mi akkor már láttuk, tehát a véleményünk az ővénél jóval megalapozottabb volt, ehhez képest olyan méretes hülyeségeket köpködött ránk, hogy (idézet az sw.h-uról): "Walt Disney rajongó kisgyerekekkel nem vitatkozom. Megvárom míg felnőttök és belátjátok, hogy Anakint úgy kanalaznák össze egy ilyen mutatvány után. Legyen Kiválasztott vagy Télapó vagy akármi."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.