Ugrás a kommentre

6x01 - The Unknown


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1. rész - The Unknown / Az ismeretlen

 

epguide601.jpg

 

Írta: Katie Lucas

Rendezte: Bosco Ng

 

Helyszín: Ringo Vinda, Serenno

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Rex százados - Dee Bradley Baker

Fives - Dee Bradley Baker

Tup - Dee Bradley Baker

Kix - Dee Bradley Baker

Tiplar - Anna Graves

Tiplee - Anna Graves

Doom parancsnok - Dee Bradley Baker

Trench admirális - Dee Bradley Baker

Kraken - Matthew Wood

Darth Sidious - Tim Curry

Dooku gróf - Corey Burton

Wullf Yularen admirális - Tom Kane

 

Történet

Anakin Skywalker két Jedi társával hosszú és kemény csatát vívnak a Trench admirális vezette szeparatista csapatokkal. Amikor végre úgy tűnik, hogy a Köztársaság győzedelmeskedni tud, egy váratlan és tragikus esemény visszavonulásra készteti őket.

 

Előzetes

 

Érdekességek

- A koncepció, miszerint egy űrállomás körülölel egy bolygót, először a Revenge of the Sith készítése során bukkant fel. A rajzot Ryan Church készítette még 2002 júniusában.

- Doom parancsnok páncéljának színei hasonlítanak a Doktor Doom ruházatán látottakhoz, aki egy Marvel képregénysorozat ismert gonosz karaktere.

- Tiplee és Tiplar karaktere egy az Attack of the Clones -hoz készült női sith szereplő konceptjén alapult, amit végül a filmhez nem használtak fel. A rajzot Ian McCaig készítette.

- Trench admirálist legutóbb a 2x16 Cat and Mouse -ban láthattuk, ami a sorozat kronológia sorrendjében az első sztori volt.

- Az epizód végén látható orvosi fregatthoz a köztársasági fregatt modelljét használták fel.

- Az epizódban debütált a frissített dizájnú rakétameghajtású super battle droid. Az újrafestés a 1x13 Jedi Crash -ben látott droid modell alapján történt. Az új dizájnban a rakéták a robot vállaiban kaptak helyet, ami által az egész kinézet leginkább a Robotech animációs sorozatban látott női Zentraedi erő páncélra emlékeztet.

 

Concept Art galéria

 

concept01.jpg

Ringo Vinda illusztrációja, melyet Amy Beth Christenson készített még 2011 szeptemberében

 

concept02.jpg

Ringo Vinda folyosórendszerének hologramja

 

concept03.jpg

Az űrállomás parancsnoki őrhelye

 

concept04.jpg

A rakéta meghajtású super battle droid illusztrációja

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Na, sikerült külön megnéznem az első részét. Haladok sorjában, most azonban a komment következik.

Sok kérdésem nincsen, hiszen hozta a rész az elvárásokat. Tap-nak hívják a klónt (nem tudom hogy kell írni, de valahogy így ejtették a nevét), aki megöli a jedi mestert, kinek valami nagyon fura neve van, és ezért nem is értettem a nevét. A 2 jedi testvérek, ezt tudtuk. Szóval minden oké. Engem még a nyáron bemutatott videó, a "the future of star wars the clone wars" videóban, ami az első rész előzetese konkrétan, már ott meglepett, hogy az a pók csávó, mégha félig robot is, él. Ep. III.-as beütése van, mikor a kullancsdroidok letámadják a hajót. Ami egy nagy kérdésem van, az az, hogy a pók "emberünk" ismeri a 66-os parancsot?

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, sikerült külön megnéznem az első részét. Haladok sorjában, most azonban a komment következik.

Sok kérdésem nincsen, hiszen hozta a rész az elvárásokat. Tap-nak hívják a klónt (nem tudom hogy kell írni, de valahogy így ejtették a nevét), aki megöli a jedi mestert, kinek valami nagyon fura neve van, és ezért nem is értettem a nevét. A 2 jedi testvérek, ezt tudtuk. Szóval minden oké. Engem még a nyáron bemutatott videó, a "the future of star wars the clone wars" videóban, ami az első rész előzetese konkrétan, már ott meglepett, hogy az a pók csávó, mégha félig robot is, él. Ep. III.-as beütése van, mikor a kullancsdroidok letámadják a hajót. Ami egy nagy kérdésem van, az az, hogy a pók "emberünk" ismeri a 66-os parancsot?

 

A nevek, amikkel bajban voltál lentebb olvashatóak.

Trench admirális nem sokkkal különb egy vezér droidnál..Nem tud ő semmit csak engedelmeskedni.

Nem sokat írtál a részről. Én felirat után nyomok érdemi véleményt. egyébként nem Te vállaltál feliratkészítést?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nevek, amikkel bajban voltál lentebb olvashatóak.

Trench admirális nem sokkkal különb egy vezér droidnál..Nem tud ő semmit csak engedelmeskedni.

Nem sokat írtál a részről. Én felirat után nyomok érdemi véleményt. egyébként nem Te vállaltál feliratkészítést?

De, csak nem tudom hogy kell feliratot (.srt) fájlt készíteni. De erről nem itt, mert erősen off. Amúgy tényleg, nem is figyeltem, hogy lentebb vannk a nevek. Amúgy meg sok dolgot tényleg nem lehet írni erről a részről, de a következőről igen, amit most néztem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még emészteni kell a dolgokat. :)

Trench nem igazán hiányzott volna, másrészt meg észrevettétek, hogy Tup mikor fejen lövi Tiplar-t (ő Tiplee testvére) utána semmi bemeneti seb nem látszik, de nemcsak a fején, máshol sem... A hangok amúgy tetszettek, kivéve Dooku szinkronját, valahogy nem tudtam hozzáilleszteni a karakterhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendhagyó nap ez a mai, quadro-premier a TCW éra záró felvonásának. Rendkívül lázba hozott a sztoriszál, de nézzük is, mit adott nekünk az első epizód.

Meg kell mondanom elvárásaim csak aziránt voltak, hogy a rész hozza a sorozat állandósult profizmusát, ami sikerült is neki. Az érzés pedig, miszerint vadonat új TCW tartalmakat lát az ember, méginkább felpumpálta adrenalinnal, már-már eufórikus állapotba hozta SW rajongói énemet.

Mivel németül legfeljebb szótöveket és egyszerű, állandósult kis mondatokat értek meg, most a főbb verbális tartalmaktól eltekintve, magát a látottakat, és az általuk keltett benyomásokat vesézném ki.

 

A cselekmény térbeli elhelyezkedése máris kiemelkedik az eddig látottaktól. Új bolygónk a Ringo Vinda, és máris a körülötte levő valamiféle űrállomás-gyűrűre kaluzoltak bennünket (Elysium :D), megmondom először azt hittem, a Kuatnál vagyunk, ott van ilyen alakú hajógyár. A bevezető csihipuhi az első pillanatokban visszahozta azt, ami számomra a TCW igazi virtusát jelenti, kickass űrcsata, majd dinamikus beltéri bunyó, aminek mozgékonysága a nyitóepizódok közül a Revival-t idézi.

Triplar és Tiplee. Jópofa nevek eme új faj képviselőinek, egész jól néznek ki, a mocsárzöld festésű klónjaikkal együtt. Az epizód tele volt tűzdelve megmosolyogtató kis utalásokkal és kikacsintásokkal, amik közül az első a droidikák alá becsusszantott sokkgránát, úgy tűnik általános direktíva lett a GAR-ban :D. Másik ilyen dolog volt, hogy a klónok pajzsaikkal a testudo alakzat elülső sorát formálták meg, hivatkozásképpen a réges-régen, messze-messze alkalmazott haditaktikára. :D A BX kommandósdroidok pedig összeszedték magukat, és régi fényükben tündököltek, a szokott gyilkológép módjára.

Az előzetesből már ismert jelenet előtt Tup agya már el is kezdett szivárogni (fura ez a Jédi szó), és meg is történt a baj. Ha nem lett volna elég Triplar halála, megjelentek ezek a fejlesztett super-jet-battle droidok, amik nagyon keményjaniknak tűntek. No és akkor jött a sorozat egyik legoltáribb univerzumon kívülre való utalása, mégpedig a bázisra való visszavonulás után. Automatizált E-Web lézerágyúkat raktak ki az ajtón kívülre, majd behegesztették a bejáratokat: Aliens. Oda meg vissza voltam tőle, gondolom Dzséjt is majd rákap erre. :D

Tupnak mégjobban elöntötte a sz*r az agyát, amikor meglátta Tipleet. Ezek után jöhetett is a tetőpont, miszerint Tupot el kell küldeni kivizsgálásra Kaminora, Trench viszont már összebeszélt Dookuval. Nos ami utána következett, az egycsapásra emlékeztetett minket róla, hogy a sorozat milyen sötét, brutális szintekig emelkedhet. Kéremszépen amit a super battle droidok és a kullancsok műveltek, az a sorozat legmorbidabb jeleneteinek csarnokában bátran helyet foglalhatna. Annyi jó származott a jelenetből, hogy láthattuk, hogy fest a légzővezeték a klónsisak szűrőjébe csatlakoztatva, illetve új orvostiszti felszerelést láthattunk pár klónon, akik közül az utolsónak megmaradt láthatóan reszketett, mielőtt nekiment a droidoknak. Azért ilyet se láttunk még. Apropó, biztos feltűnt nektek is, a sikló, amivel Tupot el szándékoztak szállítani egy olyan kibővített rakterű Nu osztályú, amivel Gasconék nyertek egérutat az Abafaron. Jó hogy ilyen kreatív elemek visszaköszönnek még így a végjáték során is. De hogy csak azért se a fél csáppal a sírban levő Trench arassa le a babérokat, Anakin rutinos módon mentőakciót szervezett, két kedvenc 501-esünk, Rex és Fives asszisztálásával. Megjegyezném, hogy igazán szép dolog volt látni, Fives mennyire törődő, baráti kapcsolatot épített ki Tup iránt, ami majd a későbbiekben méginkább megnyilvánul. A szepikhez való bejutás pedig szintén kikacsintással történt meg, az állomás aljára fejjel lefele dokkoló Eta siklóval, a Grievous Intrigue-t és Eeth Koth kiszabadítását idézve. Ami utána történt, az "csak" a hős trió profizmusát ecsetelte, ahogy elbántak a BX-ekkel. Az viszont nem kicsit volt meglepő, amikor a szuper taktikai droid bevitt egy pár horgot Anakinnak. :D

A rész végére igazán megsajnáltam Tupot, elvégre ő semmiról sem tehet, és mégis ilyen megpróbáltatás lett az osztályrésze. Dehát a parancs az parancs.

 

Summázva kicsit az érzelmi kavargást, ami elkapott, nagyon örültem, hogy újra TCW-t láttam és egyáltalán nem okozott csalódást, ugyanott pedig rossz érzés, hogy pontosan tudjuk, mikor lesz vége ennek a zseniális show-nak, de addig is élvezzük minden pillanatát, ami elénk tárul.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlenül jó érzés volt ennyi idő után újra TCW-t nézni, már el is felejtettem, hogy 720-as felbontásban milyen királyul néz ki a sorozat. :) Ez egyébként főleg a Trench közeli képeken mutatkozott meg (őt nagyon jó volt viszontlátni a második évad óta először!). A német nyelvet nagyon gyorsan megszoktam, úgyhogy szerintem kár megvárni az angol verziót. Ugyanúgy élvezhető volt.

 

Az első rész inkább csak egy felvezetés volt; a csata igen látványosra sikeredett a gyűrű alakú állomáson, szép számmal hullottak klónok is, a készítők nem fukarkodtak az erőszakkal. Tup azért mégiscsak közvetlenül lőtte fejbe a Jedi ikerpár egyik tagját... még ha vér, agyvelődarabkák nem is látszottak. Tetszett, hogy az életben maradt testvér uralni tudta az érzéseit, ezzel megmutatva annak ellentettjét, amit Anakin művelt volna egy ilyen helyzetben. Az űrben közlekedő B2-esektől kirázott a hideg, és az is látványos volt, ahogy kiméletlenül lemészárolták a hajó legénységét (nem is beszélve arról, hogy az egyik klón megfagyott tetemét nagytotálban mutatták). Egy röpke jelenet erejéig Yularen admirális is feltűnt, nagyon megöregedett szegény, hiába, ilyen a háború. :D

 

Ja és ismét megismerhettünk egy új fajt, amelynek kimondottan örülök, így tovább bővült az SW univerzum. :)

 

Kíváncsi vagyok, hogy a Kaminón mit állapítanak meg Tup állapotával kapcsolatban. Mindig is kérdéses volt, hogy a katonák fejében mi ment végbe, amikor kiadták a 66-os parancsot. Transzállapotba kerültek vagy nagyon is tudatosan cselekedtek? E téren az EU sem volt egységes. A TCW az előbbi álláspontot képviselni, ezek szerint. Na meglátjuk, hova fajul ez az egész (a történetet illetően teljesen spoilermentes maradtam, szerencsére :D)

 

9/10 (a következő részek, érzésem szerint, még inkább ütni fognak, azoknak meg mégse adhatok 11 pontot :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem, és hadd térjek ki itt rögtön az elején. Kolmilan! Nagyon köszönöm feliratot!

 

Ami a részt illeti: hát ezért megérte ennyit várni! Bámulatosan baljós hangulata volt, olyan váratlan eseményekkel, amire nem igazán számítottam. Az, hogy rögtön a rész elején megölnek egy Jedit... meglehetősen durva felütés volt. Főleg, egy klóntól. Kissé sokkolt az is, hogy úgy látszik, Sidiouséknak közük is van hozzá, meg nem is. Említik, hogy a programozásuk lehet az oka, de közben meg problémának ítélik meg, amiből én arra következtetek, hogy az időzítéssel lehet a gond.

 

Tetszett az admirális is. Egyébként én azt hittem, hogy Sidious próbálgatja, teszteli a parancsot, de ezek szerint ezt elvethetjük.

 

Baromi erős jelenet volt a komp lerohanása is, de ezt szinte az egész részre el lehet mondani. Minden stimmelt, fantasztikus rész volt! Nálam top 5.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre ismét TCW részt nézhettem! Már teljesen elszoktam tőle. :D Fura volt a német nyelv, ezt is szoknom kell még. Most a feliratra is jobban kellett támaszkodnom mint annak előtte, mert enélkül bizony szinte semmit nem értettem volna. :D

 

Maga a rész bejövős volt az új bolygóval és a remek akciókkal. Fantasztikus látványvilága volt az epizódnak, az a gyűrű a planéta körül nagyon tetszetős volt. Bár azt nem értettem teljesen miért éppen azt foglalták el a szeparatisták, bár lehet, hogy már a bolygón is ők voltak az urak? Jó volt megint akcióban látni Fives -t és Tup -ot is, akit az Umbarai események alatt nagyon megkedveltem. Ezért is érintett kellemetlenül, hogy bekattant. De erre majd később térnék rá, mert még előtte mindenképpen meg kell említenem Trench admirálist. Nagy túlélő az öreg pók! Szívesen megkérdezném tőle milyen módon élte túl azt a robbanást a Christophsis-nál... Bár biztos megsínylette, hisz pár évig híre-hamva se volt. Itt is remek érzékkel veszi észre, hogy valami nem stimmelt a klónok soraiban. Pontosabban szegény Tup -al akadtak gondok. :( Az ő agya akarta kidobni a programot. A programot amit Sidious -ék ezek szerint már "születésüktől" kezdve (bár ez még nem biztos) beléjük programoztak. Vajon miként aktivizálódhatott? Nagyon sajnáltam ahogy őrült módjára ismételgette az agyába programozott szavakat. Innentől neki vége van és már csak az a kérdés miként fog eltávozni az élők sorából. :( Pedig az elején még Fives életét is megmentette... Így a sorozat vége felé azt hiszem kijelenthetjük, hogy a klónokat inkább sajnálni lehet mint megvetni. Amit ezeknek az embereknek ki kell állni a háború alatt az minden csak nem humánus. És még a java hátra van. A TCW 180 fokkal változtatta meg a véleményem a Köztársaság katonáiról.

 

Persze ne feledkezzünk el a rész egyik legnagyobb WTF jelenetéről, mégpedig Dooku és Sidious párbeszédéről. Itt a fórumon is sokat dilemmáztunk azon, hogy vajon Dooku mennyire van beavatva Sidious terveibe. Hát kérem... Anakinon kívül mindenről tud! Az az átokfajzat még a 66 -os programozásában is részt vett! Így aztán végérvényesen elfelejthetjük a jóhiszemű Dookuról szóló esti meséket. Ugyanolyan, ha nem mocskosabb mint a gazdája. Hamisítatlan sith, akinek pusztulnia kell. Természetesen nagyon várom a folytatást mert kíváncsi vagyok miként fogják ezt az ügyet elkenni Sidious -ék. Mert hogy elfogják abban biztos vagyok. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos ami utána következett, az egycsapásra emlékeztetett minket róla, hogy a sorozat milyen sötét, brutális szintekig emelkedhet. Kéremszépen amit a super battle droidok és a kullancsok műveltek, az a sorozat legmorbidabb jeleneteinek csarnokában bátran helyet foglalhatna. Annyi jó származott a jelenetből, hogy láthattuk, hogy fest a légzővezeték a klónsisak szűrőjébe csatlakoztatva, illetve új orvostiszti felszerelést láthattunk pár klónon, akik közül az utolsónak megmaradt láthatóan reszketett, mielőtt nekiment a droidoknak. Azért ilyet se láttunk még.

 

Erről el is feledkeztem! Valóban nagyon durva jelenet volt. Lehet, hogy nem jól figyeltem de nekem úgy tűnt, hogy nem hagyták még el a rendszert amikor megtámadták őket. Miért nem siettek Anakinék a segítségükre? Egyébként nagy mészárlás volt és a lebegő jéggé fagyott hullák ahogy Anakinék bemennek a hajóba....igazi keményvonalas TCW feeling volt. :)

 

Egy röpke jelenet erejéig Yularen admirális is feltűnt, nagyon megöregedett szegény, hiába, ilyen a háború. :D

 

Nekem is feltűnt az új karakter design, szerintem jó lett. Már kicsit őszes is. :D

 

Kíváncsi vagyok, hogy a Kaminón mit állapítanak meg Tup állapotával kapcsolatban. Mindig is kérdéses volt, hogy a katonák fejében mi ment végbe, amikor kiadták a 66-os parancsot. Transzállapotba kerültek vagy nagyon is tudatosan cselekedtek? E téren az EU sem volt egységes. A TCW az előbbi álláspontot képviselni, ezek szerint. Na meglátjuk, hova fajul ez az egész (a történetet illetően teljesen spoilermentes maradtam, szerencsére :D)

 

Most kapjuk meg A VÁLASZT a kérdéseinkre. :D

 

Szerintem evidens volt, hogy Dooku tud a 66-os parancsról.

De más szerint nem. ;) Biztos emlékszel, hogy ment a vita arról, hogy Dooku mennyire ismeri Sidious lapjait.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De más szerint nem. ;) Biztos emlékszel, hogy ment a vita arról, hogy Dooku mennyire ismeri Sidious lapjait.

Jogos!

Egyébként ezért is örülök, hogy nem egyben nézzük! A többiek kissé átsiklottak a rész fölött a 4-et egyben látva. Szerintem viszont egy nagyon erős rész volt, amit akkor tud az ember kellően értékelni, ha szünetekkel nézi, és felkészül a következő részekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így látom. Voltak ebben a részben is nagyszerű momentumok, egyben nézve ezek elveszhetnek. Felkészülni is jobban lehet a következő epizódra így.

 

Egyébként Sidious nem merné megkockáztatni, hogy fény derüljön a 66 -osra. Mondja is, hogy a terveit húzhatja keresztül ha rájönnek a Jedik a turpisságra. Kardinális kérdés, hogy kinél van Tup! Jelenleg óriási értéket képvisel mind a két oldalnak. Csak sajnos ezt a Jedik szerintem még nem sejtik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így látom. Voltak ebben a részben is nagyszerű momentumok, egyben nézve ezek elveszhetnek. Felkészülni is jobban lehet a következő epizódra így.

 

Egyébként Sidious nem merné megkockáztatni, hogy fény derüljön a 66 -osra. Mondja is, hogy a terveit húzhatja keresztül ha rájönnek a Jedik a turpisságra. Kardinális kérdés, hogy kinél van Tup! Jelenleg óriási értéket képvisel mind a két oldalnak. Csak sajnos ezt a Jedik szerintem még nem sejtik.

Jó meglátás. Magam is úgy gondolom, hogy az időzítés miatt szívja a fogát Palpi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, hivatkozik rá. Vajon hogy fogja visszalapátolni a sz*rt a lóba? :D A Jedik viszont most a kezükbe kaphatnák a saját sorsuk elkerülésének kulcsát, egyúttal közel kerülhetnek a sith -ez. Persze ehhez az kellene (kellett volna), hogy rájöjjenek a beültetett kódra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, a Kaminón majd Lama Su és Bric is fel fog tűnni. :) Egyébként Palpatine-t nem féltem. Minden bizonnyal bravúrosan fogja megoldani a krízist, talán úgy, hogy még jobban is jön ki az egészből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vártam a megnézéssel, s nem bántam meg. Jó volt újra látni a régi kedvenceket, még ha a hangjuk időközben kicsit meg is változott.

 

A csatajelenetek... váó! Elképesztő! Eddig is ilyen jók voltak? :D Meg kezdem megérteni miért is olyan nagy szám a TCW zenéje.

Dooku és Trench beszélgetése furcsa. Nyilván nem kötnek egy 66os szintű dolgot mindenki orrára, de mintha Dooku is meglepődne.

Sidiousék beszélgetését párszor megnéztem, s valóban úgy néz ki, van egy kis gondjuk a 66os időzítésével.

A mészárlás a kompon... "annyira" nem is durva. Ellenben mikor vizsgálódnak a helyszínen, s megfordítják az egyik klónt és a szemén megcsillan a fény... a hideg futkosott a hátamon.

Tup "jó katonázása" is kissé ijesztő, talán Fivesnak a legijesztőbb. Nem tudni mi van a barátoddal, csak azt látni, hogy egy mondatot ismételget...

 

A komp megtámadása nekem is furcsa kicsit, nem úgy tűnik, hogy olyan távol voltak már, hogy ne lehetett volna segítséget küldeni. A vörös B2esek rémisztőek, nem úgy néz ki, hogy fel tudják venni ellenük a harcot az űrben... (Amúgy nincs ezeknek valami elnevezésük? Kicsit katibogarasak. :))

A remegő klónon elgondolkoztam, félnek Ők? Vagy voltak, akiknek elsődleges feladatuk inkább az orvosi ellátás volt, nem a harc? Merthogy az utolsó, remegő klónnak még páncélja sincs, csupán egyenruhája (az egyenruháról amúgy a birodalmi tisztek egyenruhája jutott eszembe elsőre).

Szerkesztve: - P.I.D.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trench nem tudott a 66 -osról, ezért tetette előtte a hülyét Dooku.

 

Érdekes, hogy Tup nem gerjedt be Anakinra csak Tiplee -re. Pedig Skywalker is ott állt előtte. :hmm:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tudott volna róla, az nagy baj lett volna. Viszont amikor tájékoztatja Dooku-t, olyan sejtelmesen mondja, hogy transzba esett... Lehet nincs semmi ilyesmi, de nekem tetszik. :D

 

Az elején Tiplee-re sem, de végül mégis Rá fókuszált. Viszont Anakin alatt szolgált, elsősorban nem a saját parancsnokukat kellett volna megöljék? Ó, csak lenne már felirat, az valószínűleg megmagyarázná. :D

Szerkesztve: - P.I.D.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként csak ezt az egy részt adták le szombaton? Mert én megtaláltam az első négyet a neten, amiket szemlátomást egy tévéből vettek föl/töltöttek le.

 

Az első négy részt adták le szombaton, nem tudom, miért nincs megnyitva a többi topik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

iszont Anakin alatt szolgált, elsősorban nem a saját parancsnokukat kellett volna megöljék? Ó, csak lenne már felirat, az valószínűleg megmagyarázná.

 

Ez nekem is eszembe jutott, de szerintem azért nem, mert valószínűleg a 66-os szerint Anakin már Sith. Elvégre a Császár akkor adja ki, amikor átállítja a Sötét Oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Négy részt adtak le, de egyelőre csak ehhez van felirat. Egyesek megnézték egyben, kettesek meg csak felirattal nézik, az meg még nincs tovább.

A többi talán azért nincs megnyitva, mert Ody nem látta még őket. :D

 

Itt viszont van egy kis defekt Tup-nál, és Anakin még nem sith. Vagyis ha előre bekódolták, hogy Anakint ki kell hagyni, akkor az elég nagy kockázat lehetne, mert akkor más módon kéne Anakint elintézni, ha esetleg nem áll át. Szerintem Anakin kihagyása nem előre volt programozva, hanem a 66-os kivételeként volt inkább megemlítve, a kiadáskor.

Szerkesztve: - P.I.D.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most vettem észre, hogy a hajó, amivel Tupot el akarták szállítani Trenchék, ugyanaz a típus, amivel Gascon ezredesék szlalomoztak a jéggé fagyott üstökösök között. Ezzel együtt kapásból két hajót emelek át abból a sztoriból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura kicsit a 66-os boncolgatása,mert arra eddig nem bekódolásként tekintettem.

Úgy tudom eredetileg így szól; "ha a vezetőitek árulókká lesznek, haladéktalanul ki kell őket végezni."

Szóval a szememben eddig nem ezt jelentette, hogy "fujj jedi!, Öld a jedit!" :P

Így kíváncsi vagyok, hogy mi is lesz kihozva történetből...

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF Addig nem nyílnak meg a topikok amíg nincs hozzájuk felirat. De ezt írtam is a megfelelő topikban. ON

 

Anakin helyzete kérdéses. Az EPIII -ban is vígan masírozott a klónok élén pedig nem hinném, hogy Sidious külön parancsba adta volna, hogy őt nem lehet bántani. Ebből a szempontból is érdekes lesz a történet további menete.

 

Szóval a szememben eddig nem ezt jelentette, hogy "fujj jedi!, Öld a jedit!" :P

Így kíváncsi vagyok, hogy mi is lesz kihozva történetből...

Ebbe belefér, hogy a Jedik árulókká lettek. Bár az is lehet, hogy a 66 -os sokkal közvetlenebb mint sem gondolnánk. Egyébként ha ilyen hatással van Tup -ra az egész akkor az is lehet, hogy a klónok a parancs végrehajtása után semmire se fognak emlékezni? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebbe belefér, hogy a Jedik árulókká lettek. Bár az is lehet, hogy a 66 -os sokkal közvetlenebb mint sem gondolnánk. Egyébként ha ilyen hatással van Tup -ra az egész akkor az is lehet, hogy a klónok a parancs végrehajtása után semmire se fognak emlékezni? :D

Pont ez az érdekes az egészben! A klónok a 66-oskor egyetlen, Tup által mutatott jelet sem produkáltak. Ergo, Sidiousék vagy finomítottak az eljáráson a végére, vagy ez most valami más, mint az akkori parancs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Tup "bekattanása" nem tervszerű esemény, szerintem nyugodtan feltehetjük, hogy selejtes egyed, azaz normális esetben nem így kell viselkednie a klónnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt ennyi idő után ismét fejest ugrani a TCW-be, mondanom se kell, mennyire hiányzott. Főleg annak fényében üdítő a premier, hogy korábban maga az évad is ingoványos talajon állt. Szerencsére minden akadály elgördült a fennmaradó epizódok elől, és méltó búcsút vehetünk a sorozattól, amihez jó alapot szolgáltat a szóban forgó epizód. A német szinkron egyáltalán nem volt zavaró, sajnálom, ha valaki emiatt halasztja el az élményt. :) Bár tény, hogy eleinte furcsa volt, a hangulat gyorsan magába szippantott, így nem okozott problémát szokatlan szinkron.

 

A témaválasztás tökéletes, és nem mellesleg rég óta esedékes. Kedvenc TCW-íróm, Katie Lucas ismét bebizonyította, hogy nem az "apuci kislánya" titulus miatt került az írói székbe. Olyan témát kezd boncolgatni az epizód (ami remélhetőleg hatványozottan igaz lesz a szál többi részére), ami rég óta foglalkoztatja a rajongókat (engem legalábbis biztosan), illetve egy olyan ellentmondást igyekszik feloldani a klónok kapcsán, melyet épp a sorozat generált. Nevezetesen az elméletben "feltétlen engedelmességre" programozott klónokra gondolok, akik nem egyszer megmutatták nagyon is emberi oldalukat a TCW-ben, mellyel egyúttal közelebb kerültek a nézőhöz. Szerintem szükség volt arra, hogy ne arctalan, hús-vér "droidokként" tekintsünk a Köztársaság katonáira, hanem baljós és szerencsétlen körülmények közé "született" és élni kényszerülő, érző, önálló és egymástól elkülönülő személyiséggel rendelkező emberi lényekként. Ez nagyon fontos a háború drámaibbá tételében. Az eddigiek alapján a lehető legevidensebb és leglogikusabb módon készülnek megmagyarázni, miért is hajlandó a klónok zöme kérdőjel nélkül kivégezni Jedi-tábornokát, akikkel nyilvánvalóan szoros kötelékek alakultak ki a háború folyamán. Mert ez valóban értetlen, különösen az umbarai eseményekre való tekintettel.

 

A programozásban elrejtett "Sith-kód" érdekes fejlemény, noha halványan azért lehetett gyanítani, hogy bizony nem "egyszerű" köztársasági klónkatonákról van szó... Palpatine észjárását ismerve, neki gondoskodnia kellett róla, hogy minimalizálja a rizikófaktort és a hadsereg emberei a Jedik ellen forduljanak az ominózus pillanatban, hezitálás és parancsmegkérdőjelezés nélkül. Ezt pedig a szóban forgó génmanipulációval érhette el a leggyorsabban és legbiztosabban. Mindezek fényében számomra nem volt kérdéses, hogy Dooku tudott-e a 66-osról. Bár ez a filmekből nem derül ki teljesen egyértelműen, utalnak rá, hogy a Sith-ek műve a hadsereg felállítása, és Dooku törölte ki Kamino-t a Jedi Könyvtár adatbázisából, hogy elrejtse nyomait... ergo ő lehetett az is, aki Sifo-Dyas-ként (vagy a Jedi-mestert felhasználva, bár ez EU) leadta a Jedi Rend megrendelését, egy állandó klónhadsereget igényelve. Ez pedig szerintem egyet jelent azzal, hogy tudnia kellett mestere különleges óhajáról: a klónok génjeiben elrejtett, Jedik sorsát megpecsételő kódról, illetve a 66-os parancsról. Bár megkísérelte leváltani Savage kapcsán, többször fény derült rá, hogy Dooku bedőlt Palpatine felé irányuló manipulációinak is, és elhitte, hogy hosszú távú szerepe lesz mellette. Így nem jelentett különösebb veszélyt Palpatine számára az, hogy tanítványa tud a Parancsról. Likvidálása után pedig még ennyire sem. Arra vagyok kíváncsi, hogy a kamino-iak mennyiben tudtak erről? Merész feltételezés, de talán ők is a Sith-ek szövetségesei lettek volna? Elvégre ők voltak a klónozók, illetve a génmanipulációkért felelős tudósok, így szinte lehetetlen elképzelés, hogy tudtuk nélkül került volna a "Sith-kód" több generációnyi egyedbe. Ám ennek valamelyest ellent mond Lama Su Ep2-es szövege, mely szerint Sifo-Dyas Jedi-mester rendelte meg a sereget... egy Jedi sereget rendel, amely "gombnyomásra" likvidálja a saját fajtáját? Vagy nagyon jól tudta, hogy valójában a Sith-eké a megrendelés, csupán Kenobinak hazudott? Dex elmondása szerint a kamino-iak a legtöbbet fizető óhajának tesznek eleget, így a Sith-ek nyílt megbízatása nem kizárandó. Bár ezen húzással Sidious és Tyranus tovább növelik annak rizikófaktorát, hogy kiszivárog valami jövőbeli terveiket illetően. Tehát erre baromi kíváncsi vagyok: a kamino-iak ilyen formában is részét képezték a Sith-ek terveinek, vagy Sidious-ék valamiként a tudtuk nélkül érték el a kód beültetését? Remélem, a következő részekben fény derül erre.

 

Jó volt újra viszontlátni Fives-t, Rex-et és Tupot. Ez előbbi klón fejlődését különösen érdekes nyomon követni a sorozat eleje óta. Kíváncsi vagyok, milyen hatást fognak gyakorolni rá az események... ha nyomozásba kezd Tup és a Sith-kód kapcsán, majd túl sokat tud meg Palpatine terveiről, szinte biztos, hogy ebben a szálban látjuk utoljára. Minden esetre, nem egyszerű a pályafutása lelki szempontból sem: először elveszti csaknem minden testvérét a Rishin, később legjobb barátját Echo-t és 99-et, jelenleg pedig úgy fest, hogy ismét egy legjobb barátjától kell búcsút vennie. Mindezen drámát tetézheti, ha rájön az igazságra a Köztársasági Hadsereggel és saját létezésével kapcsolatban.

 

Trench feltűnése nem ért váratlanul a korábbi előzetesek után, de ahogy azt előre gyanítottam, sajnos zéró magyarázatot kaptunk arra, miként élte túl, hogy gyakorlatilag felrobbant a parancsnoki híddal együtt, Christophsis-nál. Ezt az "apróságot" nem ártott volna tisztázni... akár úgy, hogy a Köztársaság csak itt értesül az admirális túléléséről, és elhintenek néhány infómorzsát, amikből a jelenleginél egyértelműbben lehet következtetni. Nem mondanám, hogy csak parancsokat teljesíteni képes, miután stratégiai lángelme hírében áll a Köztársaságban, melynek tanúbizonyságát is adta néhány alkalommal. Az szerintem evidens, hogy nem fog keménykedve ellentmondani Dooku parancsainak...

 

Tiplee és Tiplar személyében egy új és érdekes fajjal bővült az SW-világa, sajnálom, hogy személyiségükből csak keveset ismertünk meg. Tiplar halála rideg és baljós jelenet volt, ami az egész rész hangulatára rányomta bélyegét. A vákuumban lebegő klónholttestek hasonló hatást keltettek. Azt furcsálltam, hogy Tiplar holttestén sehol nem volt bemeneti seb, holott elég egyértelműen fejbe lőtte őt Tup... ennél azért láttunk már durvább dolgokat is a sorozatban, így szükségtelennek érzem a kihagyását.

 

Yularent szintén jó volt viszontlátni, nem semmi, mennyit öregedett a sorozat korai részeihez képest. Hiába, a háborúval járó stressz senkit nem kímél. :)

 

Az új B2-esek ötletes elemei voltak a résznek, a kullancs droidokkal karöltve meglepő hatékonysággal tették hidegre a klónokat. Az űrcsata egyébként hozta a szoksásos színvonalat, látványosra sikeredett. A Ringovinda körüli állomás is tetszett, egyből a Régi Köztársaságbeli Kuat Hajógyár ugrott be róla.

 

Eaw_Kuat.jpg

 

 

Összességében az egyik legerősebb évadnyitányra sikerült a 6., remélem, a folytatásban is csak kellemesen kell csalódnom. Az eddigiek alapján nincs okom aggodalomra. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.