Ugrás a kommentre

6x02 - Conspiracy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért Ahsoka esete nem éppen egy kis mezei padawan kitessékelése volt, aki túl agresszív, hanem egy állítólagos merénylő, aki kinyírt több Jedit, klónt és civil dolgozót, ráadásul a Köztársaság bírósága elé citálták. Még jó, hogy a Jedi Tanács ülésén vitatják meg a dolgot. És ez sem éppen egy egyszerű eset, mint írtam, nem arról volt szó, hogy tyúkszem nőtt a klónok lábára, hanem arról, hogy komoly, Jedikre életveszélyes gond van velük. Mire üljenek össze a Jedik tanácsa, ha nem erre? Kanasztázni? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban újraértelmezi Lama Su állításait ez az epizód, és ahogyan később a Yoda sztori, alapjaiban változtatja meg a nézők szemszögét a filmek esetében. Zsiráf-imitátor barátaink jobban bele vannak avatva a dologba, mint azt eddig bármennyire is sejtettük volna. Dehát végülis csak Dex szavait erősítették meg mégjobban a látottak, miszerint a kaminoiaknak a pénztárca tartalma az érdekük, és bár már hallottuk Lama Sut, amint a klónokat csupán biodroidoknak tekintve beszélt róluk, most végleg megláttuk, tök mindegy, kinek, mit, mennyit, mire, csak fizessenek érte. Pontosan tudnak arról, mi okozhat olyan zavarokat, mint ami Tupnál is jelentkezett. Bár igaz, hogy nekik sem mondanak igazat, hisz Dooku biztosítja őket arról, hogy a chip áruló Jedik ellen van tervezve. Szép kis hazudozási körforgás mondhatom, nem csoda, hogy a bizalmatlanság beférkőzik a Renden belülre is. Viszont hogy minek tekintik Dookut a kaminoiak, azt nem is tisztázták, ahogy azt nem is lett volna szabad, elég annyi, hogy Dyast használta manipuláló közegnek a megrendelésnél.

Tup kálváriája az egyik legszomorúbb a sorozatban, látni azt a társainál valamivel fiatalabb, de az umbarai sötétségben tűzkeresztelt, rátermett 501-est, amint a Sithek és a kaminoiak ármánykodásának áldozatául esik, és mint egy rendszerhibás droidot, likvidálásra ítélnek... tragikus. Méginkább szívszorító úgy látni ezt, hogy Fives, aki ilyen szoros barátságot épített fel vele, a végsőkig küzd, hogy megmentse az életét. Ez a tumor az egyik legalantasabb módszer, és szerintem nem is gondoltunk volna ilyenre, ha azt firtatjuk, mivel lehet a klónokat ilyen elfogult parancsvégrehajtásra ösztönözni. Az epizód maga is olyan sötét, mint amilyen sötét témát feszeget.

Jó volt kicsit visszatérni a Kaminora, látni valamivel többet Shaak Ti-ből, és viszontlátni Nala Se-t. Emlékszem, milyen jámbornak tűnt a Shadow of Malevolence-ben, hát most megmutatta az érem másik felét. Ahogyan végig ahhoz inzisztál, hogy "dehátezegyvíruskéremszépen", csak azért, hogy takarja a chip létezését, és ahogy Shaak Ti-val vitatkozik, hogy ne derüljön fény a titokra, vérlázító. Viszont az epizód bemutatott egy ugyanennyire szerethető karaktert is, AZ-3 formájában. Haláli ez az orvosdroid, és komolyan mondom, egy epizód alatt jellemfejlődést generált, pozitív irányban, droid létére! Fives nagyon szellemesen kihozta belőle, hogy neki kötelessége segíteni a betegen, még ha az a környezete szabályaival is ütközik. Ez azért nem semmi, hamar meg is komáltam. Jópofa, ahogy bemutatkozik, ahogy Fives-al a számokról és azok nevesített formájáról vitáznak, ahogy "pislog", ahogy röpköd, pörög, meg amikor beinteget a gyanakvó klónoknak, meg ahogy Nala Se figyelmét eltereli, nehogy észrevegye a szerencsétlenkedő Fivest :D. Apropó, új festésű klónokat kaptunk, akiknek a vállán egy aurebesh s (senth) betű van, egész jól mutat. És még mindig vannak régebben használt modellek, akiket viszontláthattunk. Megjelent az irányítóterem is, néhány dajkadroid is, olyanok, akik az elrabolt Erő-érzékeny gyerekekre "vigyáztak" a Children of the Force-ban, V-19-es Torrentek, meg kismillió már korábban látott orvosdroid fajta (az egyik 2-1B droid a rész elején a háttérben egy látszólag elgyepált kadétot a vállára támasztva vánszorgott a folyosón, csak nem Brictől jöttek? :D)

A rész végén mellesleg igazán szép dolog volt, hogy - régebbi ismertségük fényében - Shakk Ti hitt Fivesnak, és nem tekintette hülyének. Értékelem Ti hozzáállását, ő is, mint Fives, az igazságot akarja tudni, ami utópisztikus luxus ebben a háborúban. Ezt Palpatine egy gonosz kis kézösszetétellel nyugtázta, minden a tervei szerint halad.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár igaz, hogy nekik sem mondanak igazat, hisz Dooku biztosítja őket arról, hogy a chip áruló Jedik ellen van tervezve.

Amiben végül is nem hazudik, legalábbis az ep3 eseményei után a kaminoiak, mint a Galaxis többi "egyszerű" lakói is, azt hitték, hogy az egész Jedi Rend elárulta a Köztársaságot, így a chip voltaképpen egy lángelme szüleményének tűnhetett - sőt, messzebb megyek, a Jedik tényleg elárulták a kancellárt. Az más kérdés, hogy az indítékuk erre nagyon is helyes volt, és a valóságban a klónok a valódi áruló Jedi mellett menetelve irtották ki a Köztársasághoz végsőkig hű Jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha az egész rend árulását vesszük, akkor télleg igazat mond, de szerintem a rogue szó itt amolyan renegát, romlott, disszidens Jedikre vonatkozik, akik veszélyt jelentenek a köztársaság polgáraira, vagy magára a főkancellárra. Bár a Sitheknek minden Jedi áruló. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi több, ő a vezetőjük! :D

Egyébként fura, hogy Dooku egyszer mint az egyedi esetek megoldásának kulcsaként említi a chipet a kaminoiaknak, máskor meg nyíltan kérdez a 66-os ról. Hát, a kaminoiaknak aztán semmi érdekük nincs a kinti világ dolgainak alakulásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ, hogy mi is ez a 66-os parancs. Mert lehet, hogy ez nem egy konkrét parancs összefoglalása, hanem egy jelszó, ami utasítja a klónokat a közelükben lévő Jedik megölésére. A kaminoiaknak meg nem kell tisztában lennie azzal, hogy ez az összes Jedire vagy egy Jedire vonatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Conspiracy már egy fokkal jobban tetszett, mint a The Unknown, több okból kifolyólag is. Ugyanis itt körvonalazódik igazán, hogy tulajdonképpen miről is fog szólni ez a történetszál, az érdemi események sora itt veszi igazán kezdetét.

 

Először is ami nagyon tetszett, az Nala Se visszatérése volt.

Én már túl vagyok az ezt követő történetszálon is, így elmondhatom, hogy a hatodik évad meglepő bőkezűséggel nyúl vissza a korábban felbukkant karakterekhez, szinte majdnem minden epizódra jut egy-egy nagy visszatérő.

Ilyen volt Nala Se is, aki ugye az első évadban bukkant fel először és azóta egy-egy háttérszerep kivételével nem nagyon volt jelentősége. Ellenben most nem csak hogy egy teljesen új, eddig ismeretlen oldalába nyerhettünk bepillantást, emellett pedig még a történet egyik legfőbb mozgatórugója volt. Korábban már lehetett sejteni, hogy a kaminoiak mennyire kétszínű és álszent népség és ez itt nyert bizonyosságot úgy igazán. Mivel ők alkották meg a klón hadsereget, egyértelmű volt, hogy nyakig benne vannak és hogy mindent tudnak a 66-os protokollról, de látni, ahogy Lama Su és Nala Se nyíltan kapcsolatba lépnek Dooku gróffal az egészen elképesztő.

 

Ami kifejezetten tetszett, az Fives és AZI-3 kapcsolatának alakulása volt. Fives lenézte AZI-3-at, mert droid módjára gondolkodott és fordítva. De ennek ellenére a bajban mégis sikerült összebarátkozniuk és megérteniük egymást. Az kifejezetten tetszett, amikor Fives megpróbálta neki megmagyarázni, hogy igenis belé van programozva, hogy megszegje az utasításokat, amiket Nala Se-től kapott.

 

Apropó, ebben az epizódban felbukkant az immár teljes Jedi Tanács, aminek nagyon-nagyon örültem. Hat évadot kellett várni erre a pillanatra, de végül megérte. :)

 

Az egyetlen dolog ami nem tetszett, az Shaak Ti viselkedése volt. Ez a következő epizódra is ugyanúgy igaz. Utoljára az ARC Troopers-beli szereplésére emlékszem úgy igazán, de ahhoz képest nagyon furcsán viselkedett. Ez valószínűleg abból a bizalmatlan környezetből adódik, ami körüllengi Kaminót, de... Már-már azt hittem, hogy ő is nyakig benne van ebben a konspirációban, mert olyan gyanúsan és furcsán viselkedett. Az egyetlen, ami miatt tudtam, hogy nincs benne, az az, hogy ő Shaak Ti. Annak ellenére, hogy korábban őt úgy mutatták be, hogy tiszteli az életet és törődik a klónokkal, itt épp az ellenkezőjét sugallta. Olyan volt, mintha csak eszköznek tekintette volna ezeket a katonákat.

 

Tup halála annyira nem indított meg, bár kétségtelenül hatásos jelenet volt. Lényegében ennyi, tetszett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Conspiracy már egy fokkal jobban tetszett, mint a The Unknown, több okból kifolyólag is. Ugyanis itt körvonalazódik igazán, hogy tulajdonképpen miről is fog szólni ez a történetszál, az érdemi események sora itt veszi igazán kezdetét.

Szerintem az már akkor körvonalazódott, amikor Tup fejbe lőtte a Jedit az előző részben. :D

 

Mivel ők alkották meg a klón hadsereget, egyértelmű volt, hogy nyakig benne vannak és hogy mindent tudnak a 66-os protokollról, de látni, ahogy Lama Su és Nala Se nyíltan kapcsolatba lépnek Dooku gróffal az egészen elképesztő.

Sejthető volt, maximum. Darth Tyranus -sal léptek kapcsolatba. Nem biztos, hogy tudták, hogy a két személy egy és ugyanaz. Elmélkedtünk ezekről alább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kijött egy hosszú IGN interjú Filonival, de egyelőre csak a 66-os szálhoz tartozó részt olvastam el, mert még a Clovis-trilógiát se láttam végig...

Filoni állítása szerint a kamino-iak nem tudták a teljes igazságot a 66-os parancsról, és valóban elhitték, hogy a chip csupán a gátlástalan Jedik elleni védelmet szolgálja, vagy legalább is nem érdekelte őket igazán, hogy igaz-e a sztori - egyedül a munka végrehajtásával, és a pénz megszerzésével foglalkoztak. Ráadásul a kamino-iak nem tartották magukat gonosznak sem. A Köztársaság átlagpolgáraihoz hasonlóan, akik sosem találkoztak Jedikkel, a kamino-iak is csak minimális szinten voltak képben a Jedik szokásaival, módszereivel - szimplán a munkájukat végezték a maguk érzelemmentes módján.

 

El tudom fogadni, hogy ez van, de a "nagyúr" dolog továbbra is zavaróan belerondít ebbe a mesébe. "Tyranus mester" megszólítással jóval egyértelműbb és tisztább lenne a dolog.

Filoni szavait támasztja alá az is, amikor Nala Se és Lama Su furcsa szektás Jediket emleget egy Tyranus -sal való beszélgetés után. Plusz Tyranus csuklyája és maga Tyranus is, aki ezen a néven jelentkezik be. Ha nem kellene titkolózni, akkor simán Dooku -ként is odatelefonálhatott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni szavait támasztja alá az is, amikor Nala Se és Lama Su furcsa szektás Jediket emleget egy Tyranus -sal való beszélgetés után. Plusz Tyranus csuklyája és maga Tyranus is, aki ezen a néven jelentkezik be. Ha nem kellene titkolózni, akkor simán Dooku -ként is odatelefonálhatott volna.

Szerintem eme következtetések levonásához nem kellett Filoni. Jól megcsinálták a részt, tökéletesen érthetően beszélt az Filoni helyett is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem eme következtetések levonásához nem kellett Filoni. Jól megcsinálták a részt, tökéletesen érthetően beszélt az Filoni helyett is. :)

Nem egy epizódértékelésben kitértem rá, miért nem volt egyértelmű a dolog (mellesleg nem csak számomra). Filoni szavai nélkül továbbra is megállja helyét mindkét teória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ennél egyértelműbb már csak akkor lehetne, ha Filoni kommentálná a sorozatot. Ja, hopp... :P

Most komolyan, Dooku eltakarja az arcát, azt a nevet használja, amit igen kevesen ismernek a Galaxisban, azok java pedig közvetlen szövetségese. Ez elég egyértelművé teszi, hogy nem akarja, hogy a kaminoiak tudják, kicsoda ő. Emellett előad egy mesét, amiről mi tudjuk, hogy szemen szedett hazugság, de a kaminoiak kicsit sem kételkednek a dologban. Akkor hogy a bánatba merülhet fel lehetőségként, hogy a klónozók be vannak egy hangyafütyinyit is avatva bármibe a Sith-ek részéről? Nagyobb homályban vannak, mint a Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Most néztem meg ezt a részt, és szerintem jobb, mint az évadnyitó.

 

Kimondottan tetszik, hogy itt már szóba kerül a 66-os parancs, és hamarosan megkezdődik a Köztársaság bukása.

 

Csillagos ötös. Eddig szerintem nagyon jól indul ez az évad.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Ide nem kell a spoiler ha az adott részről van szó.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.