Ugrás a kommentre

6x11 - Voices


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Esélyük sem volt hogy hallják vagy lássák azt amit Yoda. Mert egyszerűen nem voltak rá jogosultak, nem voltak beavatva. Ez a meghívó csak Yodának szól, és még szerencse, hogy csak neki.

Igen, én is így gondolom, csak az idézett mondatomból kimaradt egy "nem" szócska (a többiek nem hallanak semmit, mert nem felkészültek rá). :)

 

Ebben az a legszebb, hogy a végzetet nem pont úgy látja ahogy majd be fog következni. A Jedik frontálisan ütköznek meg a klónokkal, Anakin nincs sehol. Talán ez is azt jelképzeni, hogy nincs kőbe vésve a jövő.

Valóban, ezt elnéztem... :oops: Annyira magával ragadott a látomás engem is, hogy már azt sem tudtam, mit látok. Pedig igazán így van értelme a jelenetnek. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda semmi nem lát. csak azt hogy a Jedik harcolnak a Templomban a klónokkal, azt hogy Windut villámozzák. De az hogy az elkövetők kik azt nem. Mert akkor ha visszamegy az első dolga lett volna Anakint ledöfni.

Magyarán csak képeket kap a jövőről. Ez pont jó mert ezért nem is tudja megakadályozni hogy bekövetkezzen.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esélyük sem volt hogy hallják vagy lássák azt amit Yoda. Mert egyszerűen nem voltak rá jogosultak, nem voltak beavatva. Ez a meghívó csak Yodának szól, és még szerencse, hogy csak neki.

 

Ebben az a legszebb, hogy a végzetet nem pont úgy látja ahogy majd be fog következni. A Jedik frontálisan ütköznek meg a klónokkal, Anakin nincs sehol. Talán ez is azt jelképzeni, hogy nincs kőbe vésve a jövő.

Könnyen lehet, hogy ez az Erős kapcsolat az Élő Erővel segítette Yodát időben megérezni a bajt az EpIII-ban, és így tudott a 66-os elől is megmenekülni. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nagyon erős kép, ahogy örvénylik az élet a Jedi Templom körül, és ők a Tanácsteremben meditálnak együtt – de hiába. A többiek nem hallanak semmit, mert felkészültek rá.

És remekül kiegészíti az előző jelenetet, amiben Anakin és Yoda beszélgetnek. Akkor Anakin "véletlenül" meghallja Qui-Gont, míg a Jedi Tanács kollektív erejével sem képes valamit is hallani. Nyilván azért, mert Qui-Gon cseszik megszólalni, hiszen ez Yoda küldetése, nem a Tanácsé (ami valahol érthető), mégis jelzi, hogy Anakin Erőben jóval a Jedi Tanács felett áll.

 

Ebben az a legszebb, hogy a végzetet nem pont úgy látja ahogy majd be fog következni. A Jedik frontálisan ütköznek meg a klónokkal, Anakin nincs sehol. Talán ez is azt jelképzeni, hogy nincs kőbe vésve a jövő.

Viszont vannak, amiket elég pontosan látott: Windu halálánál nem csak pont azt mondja Sidious, amit a valóságban is mondani fog, de Windunak hiányzik a jobb keze (igaz, az elhangzottakat a valóságban még akkor mondja, amikor Windu kardot lóbál). Ugyanígy az irodai mészárlás is pontos - az a legpontosabb -, és Shaak Ti halálát egy kék fénykard okozza a látomásban -> vagyis Anakin átállása sem annyira kérdéses, csupán Yoda nem látja, ki áll a fénykard biztonságosabb végén. Viszont a kék kard egyértelműen jelezheti neki, hogy egy Jedi elárulja majd őket.

 

Arról pedig ne feledkezzünk meg, hogy az utolsó részben az egyik nővér újabb látomást küldött, amiben nem csak Luke-ot említi meg, de a Vader-maszk jellegzetes hangja is felcsendül. Ebből nekem az következik, hogy itt már Anakin átállása halálbiztos.

 

 

Könnyen lehet, hogy ez az Erős kapcsolat az Élő Erővel segítette Yodát időben megérezni a bajt az EpIII-ban, és így tudott a 66-os elől is megmenekülni. :hmm:

Lehet ez is, de szerintem ott már Yoda jobban gyanakodott a klónokra, mint bárki más. Elvégre ott volt a tény, hogy Dooku rendelte őket, a látomásában látta a Jedik és a klónok összecsapását, szóval ő ekkor már biztosan tudta, hogy a klónok ellenük fordulnak. Amikor pedig megérezte a Jedik tömeges halálát, felteszem egyből tudta, hogy ő is sorra kerül. Akkor meg már elég volt csak figyelnie a klónok mozdulatait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe még egy dolgot tettek helyre zseniálisan ebben a részben. A nem kellően tájékozott emberkék korábban mindig hibának hozták fel, hogy Obi miért nevezi mesterének Yodát az EPV -ben.

 

1. Nem nevezi annak, az egy fordítási hiba, de ettől most tekintsünk el. :D

2. Obi-Wan és Ki-Adi beszélgetésében elhangzik, hogy mindegyiküket tanította Yoda mester! Így Obi szavai az EPV -ben végig úgy ülnek mint a pinty. :clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt már kicsit szájbarágósnak is éreztem Obi-Wan ep1-es megjegyzése és az ep2 ifjoncos jelenete után, de tény, ezzel aztán már nincs értelme vitába száni. Itt most aztán konkrétan kimondják, amit voltaképpen már rég lehetett volna szűrni, ha ésszel néznék a fikázók a filmeket. Csak az a baj, hogy erre is meg lesz a válaszuk: ez csak egy buta mese, amivel Lucas azt a keveset is megtiporta, ami az ep1-2-3 után megmaradt a Star Warsból. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És remekül kiegészíti az előző jelenetet, amiben Anakin és Yoda beszélgetnek. Akkor Anakin "véletlenül" meghallja Qui-Gont, míg a Jedi Tanács kollektív erejével sem képes valamit is hallani. Nyilván azért, mert Qui-Gon cseszik megszólalni, hiszen ez Yoda küldetése, nem a Tanácsé (ami valahol érthető), mégis jelzi, hogy Anakin Erőben jóval a Jedi Tanács felett áll.

Igen, és Anakin is az élő Erő embere, aki mindenféle tanítás nélkül gyerekkora óta ösztönösen használja. Talán Yoda ezen képessége miatt is (a szabályszegési hajlandósága mellett persze :)) kéri fel őt cinkostársnak. Itt Yoda sokkal közelebb kerül Anakinhoz, mint addig bármikor.

 

Viszont vannak, amiket elég pontosan látott: Windu halálánál nem csak pont azt mondja Sidious, amit a valóságban is mondani fog, de Windunak hiányzik a jobb keze (igaz, az elhangzottakat a valóságban még akkor mondja, amikor Windu kardot lóbál). Ugyanígy az irodai mészárlás is pontos - az a legpontosabb -, és Shaak Ti halálát egy kék fénykard okozza a látomásban -> vagyis Anakin átállása sem annyira kérdéses, csupán Yoda nem látja, ki áll a fénykard biztonságosabb végén. Viszont a kék kard egyértelműen jelezheti neki, hogy egy Jedi elárulja majd őket.

 

Arról pedig ne feledkezzünk meg, hogy az utolsó részben az egyik nővér újabb látomást küldött, amiben nem csak Luke-ot említi meg, de a Vader-maszk jellegzetes hangja is felcsendül. Ebből nekem az következik, hogy itt már Anakin átállása halálbiztos.

 

Az végül is nem derül kil, hogy Yoda ilyen mértékben fel is fogja, amit látott. Letaglózzák a képek, amiből megérti, hogy veszíteni fognak, de nem úgy tűnik, mint aki elkezd azon filózni, hogy vajon ki lehet majd az áruló. És talán azért nem, mert nem akar változtatni rajta, még akkor sem, amikor Qui-Gon felvilágosítja, hogy ez nem a jövő, hanem ez most zajlik. Rájön, hogy a Jedik győzelmét nem a háború fogja elhozni, hanem az, amit Qui-Gon szeretne neki megmutatni. Yoda bölcsessége e téren már ebben az epizódban megmutatkozik, még mielőtt továbbmenne. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és Anakin is az élő Erő embere, aki mindenféle tanítás nélkül gyerekkora óta ösztönösen használja. Talán Yoda ezen képessége miatt is (a szabályszegési hajlandósága mellett persze :)) kéri fel őt cinkostársnak. Itt Yoda sokkal közelebb kerül Anakinhoz, mint addig bármikor.

Igen, ez nagyon így van. Szerintem Yoda igazán ekkor értette meg Anakint, és talán Anakin is kicsit jobban megbízott benne ezután, ezért is fordulhatott hozzá a látomásaival (oké, mivel Yoda a legbölcsebb és legnagyobb Jedi, ez is lehet ok :)). Ugyanakkor valamilyen szinten el is kellett távolodnia később tőle és az összes Jeditől. Lehet csak belemagyarázás (bár attól függ, hogy Lucas mikor találta ki ezt az egészet), talán az ep3-ban ezért sincs annyit a Jedik között. Az elején a szobájában van elzárkózva - még a redőnyöket is leeresztette, hogy kizárja a külvilágot (csak nem Qui-Gonnal csevegett? :D), aztán egyetlen jelenete van a Jedi Tanácsban a többiek között, utána önként elhúz Kashyyykra, pedig ott már van egy Jedi, Luminara. Onnantól kezdve pedig legközelebb csak Obi-Wannal találkozik. Mintha Lucas szándékosan elszeparálta volna Yodát az ep3-ban a többi Jeditől, távolságtartóvá vált.

 

Amúgy, a szökés alatt fel-felvillant az a mókás Yoda, aki az ep5-ben Luke-kal találkozik. Szerintem baromira élvezte az öreg ezt a kis kalandot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az végül is nem derül kil, hogy Yoda ilyen mértékben fel is fogja, amit látott. Letaglózzák a képek, amiből megérti, hogy veszíteni fognak, de nem úgy tűnik, mint aki elkezd azon filózni, hogy vajon ki lehet majd az áruló. És talán azért nem, mert nem akar változtatni rajta, még akkor sem, amikor Qui-Gon felvilágosítja, hogy ez nem a jövő, hanem ez most zajlik. Rájön, hogy a Jedik győzelmét nem a háború fogja elhozni, hanem az, amit Qui-Gon szeretne neki megmutatni. Yoda bölcsessége e téren már ebben az epizódban megmutatkozik, még mielőtt továbbmenne. :)

Ez valóban döbbenetes, hisz a rendtársai és egyben barátai halálát előre látja. Alig megérthető, hogy erről hogyan tud hallgatni mindvégig. Mit gondolhat pl. amikor Windu szemébe néz?

 

Ugyanakkor valamilyen szinten el is kellett távolodnia később tőle és az összes Jeditől. Lehet csak belemagyarázás (bár attól függ, hogy Lucas mikor találta ki ezt az egészet), talán az ep3-ban ezért sincs annyit a Jedik között. Az elején a szobájában van elzárkózva - még a redőnyöket is leeresztette, hogy kizárja a külvilágot (csak nem Qui-Gonnal csevegett? :D), aztán egyetlen jelenete van a Jedi Tanácsban a többiek között, utána önként elhúz Kashyyykra, pedig ott már van egy Jedi, Luminara. Onnantól kezdve pedig legközelebb csak Obi-Wannal találkozik. Mintha Lucas szándékosan elszeparálta volna Yodát az ep3-ban a többi Jeditől, távolságtartóvá vált.

Azért fura ez mert neki inkább Coruscanton kellene figyelnie és várnia a jelre, nem pedig "elbujdosni" a Kashyyyk -ra. A társai mellett kellett volna maradnia a templomban ha már látta előre mi fog történni. Bár az igaz, hogy a helyszín nem volt benne a látomásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár az igaz, hogy a helyszín nem volt benne a látomásban.

Se a mikor, se a hogyan. Viszont a látomásában jól felismerhető Jedik voltak egy rakáson, így gondolhatott arra, hogy ha beüt a krach, az csak olyankor lehet, amikor a látomásban szereplő Jedik egy helyen tartózkodnak, ami az ep3-ban nem igazán volt igaz. Pech, hogy a jövő mozgásban volt.

De voltaképpen édes mindegy, hol volt, mert a hogyan, mikor és hol kérdések megválaszolása nélkül nem tudhatta, hol kéne lennie, vagy mikor kéne ott lennie. A Kashyyyk sem volt alkalmatlanabb hely a várakozásra, mint a Coruscant, vagy akármelyik másik bolygó. Addig sem volt tétlen legalább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez nagyon így van. Szerintem Yoda igazán ekkor értette meg Anakint, és talán Anakin is kicsit jobban megbízott benne ezután, ezért is fordulhatott hozzá a látomásaival (oké, mivel Yoda a legbölcsebb és legnagyobb Jedi, ez is lehet ok :)). Ugyanakkor valamilyen szinten el is kellett távolodnia később tőle és az összes Jeditől. Lehet csak belemagyarázás (bár attól függ, hogy Lucas mikor találta ki ezt az egészet), talán az ep3-ban ezért sincs annyit a Jedik között. Az elején a szobájában van elzárkózva - még a redőnyöket is leeresztette, hogy kizárja a külvilágot (csak nem Qui-Gonnal csevegett? :D), aztán egyetlen jelenete van a Jedi Tanácsban a többiek között, utána önként elhúz Kashyyykra, pedig ott már van egy Jedi, Luminara. Onnantól kezdve pedig legközelebb csak Obi-Wannal találkozik. Mintha Lucas szándékosan elszeparálta volna Yodát az ep3-ban a többi Jeditől, távolságtartóvá vált.

 

Amúgy, a szökés alatt fel-felvillant az a mókás Yoda, aki az ep5-ben Luke-kal találkozik. Szerintem baromira élvezte az öreg ezt a kis kalandot.

Érdekes, eddig nem is gondoltam erre, hogy milyen elszeparáltan szerepel Yoda az Ep3-ban, pedig igaz. :) Mindig is fura volt, hogy épp ő megy a vukikhoz (Obi-wan meg épp akkor az Utapaura, így Anakin mellett nem marad senki, csak Windu, aki nem egy beleérző típus :)), amikor pedig magam is arra számítanék, hogy Coruscanton fog kialakulni a válsághelyzet csúcspontja. Furcsa, hogy nem érezte, mennyire közel van ez a pont, főleg ennek az epizódnak a fényében.

 

 

Ez valóban döbbenetes, hisz a rendtársai és egyben barátai halálát előre látja. Alig megérthető, hogy erről hogyan tud hallgatni mindvégig. Mit gondolhat pl. amikor Windu szemébe néz?

Ha ebbe belegondolok, akkor csak az marad ésszerű magyarázatnak, hogy ő már távolabbra koncentrál, és nem érzi, hogy ez mennyire valós és közeli veszély, ahogy fentebb is írtam. Mert az nem nagyon tudnám elhinni róla, hogy érzéketlenül hagyja, hogy a sorsuk kiforrja magát. Itt nem csak a győzelemről vagy a vereségről, hanem életekről van szó, ahogy írtad is, a barátai életéről.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért érdemes észben tartani, hogy Yodának elég nehéz helyzetben van. A jövőt ismerőkben ugyanis felmerülhet, hogy mi indukálja a látott eseményeket. Az, ha beavatkozik vagy az, ha nem. Gondoljunk csak Anakinra: látta, mi lesz Padméval és végül pont az vezetett a nő halálához, hogy meg akarta változtatni a jövőt. A jövő ismerete miatt kezdte el oly makacsul keresni a halál legyőzésének módját, ennek ígérete miatt tért át a Sötét Oldalra, és végül emiatt elkövetett tettei - az árulástól a gyerekgyilkosságokon át felesége megtámadásáig - vezetett Padmé halálához. A jövőhöz, amit el akart kerülni.

Yodának is szembe kellett néznie azzal, hogy ha beavatkozik, talán pont az okozza majd azt a jövőt, amit látott. Vagy az, ha nem. Elég kellemetlen dilemma. Anakin a beavatkozást, Yoda a távolmaradást választotta - ahogy azt később Luke-nak is javasolja. Innét nézve, Yodának lett végül igaza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ebbe belegondolok, akkor csak az marad ésszerű magyarázatnak, hogy ő már távolabbra koncentrál, és nem érzi, hogy ez mennyire valós és közeli veszély, ahogy fentebb is írtam. Mert az nem nagyon tudnám elhinni róla, hogy érzéketlenül hagyja, hogy a sorsuk kiforrja magát. Itt nem csak a győzelemről vagy a vereségről, hanem életekről van szó, ahogy írtad is, a barátai életéről.

Vagy pedig az van amit Dzséjt is mondott, hogy azon dilemmázott mit tegyen. Beleavatkozzon? És ha azzal tesz rosszat? Ám szerintem volt egy pont, a templomi mészárlás után, ahol már nem bírta cérnával, és neki ment az Uralkodónak. Lesz ami lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy pedig az van amit Dzséjt is mondott, hogy azon dilemmázott mit tegyen. Beleavatkozzon? És ha azzal tesz rosszat? Ám szerintem volt egy pont, a templomi mészárlás után, ahol már nem bírta cérnával, és neki ment az Uralkodónak. Lesz ami lesz.

Szerintem is a Templomban tett látogatás már sok volt neki, főleg, amikor meglátta a biztonsági szobában a holofelvételen Sidioust, amint letérdel elé Vader. Yoda még sóhajt is egyet. A halott Jedik, a halott ifjak, és a tény, hogy Sidiousnak volt pofája betenni a lábát a Templomba a mészárlást követően és parádézik (mintha csak kérkedne: tessék, itt térdepel előttem a kiválasztottatok, az új tanítványom, Lord Vader), Yoda is besokallt a maga módján. És még Obi-Wan is adja alá a lovat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez nagyon így van. Szerintem Yoda igazán ekkor értette meg Anakint, és talán Anakin is kicsit jobban megbízott benne ezután, ezért is fordulhatott hozzá a látomásaival (oké, mivel Yoda a legbölcsebb és legnagyobb Jedi, ez is lehet ok :)). Ugyanakkor valamilyen szinten el is kellett távolodnia később tőle és az összes Jeditől. Lehet csak belemagyarázás (bár attól függ, hogy Lucas mikor találta ki ezt az egészet), talán az ep3-ban ezért sincs annyit a Jedik között. Az elején a szobájában van elzárkózva - még a redőnyöket is leeresztette, hogy kizárja a külvilágot (csak nem Qui-Gonnal csevegett? :D), aztán egyetlen jelenete van a Jedi Tanácsban a többiek között, utána önként elhúz Kashyyykra, pedig ott már van egy Jedi, Luminara. Onnantól kezdve pedig legközelebb csak Obi-Wannal találkozik. Mintha Lucas szándékosan elszeparálta volna Yodát az ep3-ban a többi Jeditől, távolságtartóvá vált.

 

Amúgy, a szökés alatt fel-felvillant az a mókás Yoda, aki az ep5-ben Luke-kal találkozik. Szerintem baromira élvezte az öreg ezt a kis kalandot.

Szerintem ennek inkább az lehetett az oka, hogy a Jedi rend dilettanizmusát nem akarta egy az egyben Yodával azonosítani Lucas, ezáltal a kis zöld mester - egyébként igen magas - reputációját csorbítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínű, minden esetre, ezek a TCW részek végleg helyrebillenti Yoda renoméját. Önmagában erre az ep3 nem volt képes, pláne, hogy a leginkább ezt a célt betöltő jelenetet be se tették a filmbe (Yoda és Qui-Gon beszélgetése).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnik, mintha a Kozimkus Erő választotta volna ki Yodát a feladatra, hogy majdan segítse az egyensúly megteremtését. Talán itt most Qui-Gon képében manifesztálódott az Erő akarata, amire annyiszor hivatkoztak már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnap este óta vagy négyszer megnéztem ezt az epizódot... annyira hihetetlen és fantasztikus, hogy még most sem tudom az érzéseimet megfogalmazni. Terítékre került az Erő, ennek a megfoghatatlan valaminek a színe és fonákja. Ezze ilyen behatóan eddig nem hogy egy TCW rész, de még a filmek sem foglalkoztak, bár a Mortis-szál talán kivételt képez (azonban azzal ellentétben ez a rész nagyon de nagyon tetszett).

 

És még e filozofikus részben is volt humor, legalábbis Yoda mondatán szakadtam, miszerint "A Jedi Tanács elleni szembeszegülés a te szakterületed". :D Egyébként jól jellemző, hogy a bizalmatlanság már a Tanács tagjai között is felütötte a fejét, legalábbis Ki-Adi elég hamar "meggyőződik" arról, hogy Yoda a Sith-ek befolyása alá került. A kúpfejű most kimondottan s*ggfej volt, még Windu-t is lekörözte, pedig őt azért kedvelem... Viszont az tetszett, hogy végre a Jedi Tanács teljes terjedelmében ülésezett, senki sem hiányzott.

 

Számomra mindig is Qui-Gon volt A Jedi, és most még inkább az. Kiváncsi vagyok, miként szert tett halálon túli képességére. Végre azt is megtudhatjuk, hogy Yoda miként került kapcsolatba a Dagobah-val, bár eddig is sejtettem, hogy nem random szerűen bökött a galaktikus térképre, amikor száműzetésbe kellett vonulnia. :) Az erdős jelenetek valósággal árasztották az EP5 fílinget (ideje újranéznem mostanában...). A látomások pedig... fájdalmas volt látni. :( A Templom ostroma, a fénykard párbaj a kancellári irodában, Sidious kivehetetlen alakja... elkerülhetetlen mind. Érdekes, hogy Shaak Ti halála is bekerült, pedig a filmből azt kivágták. Remélem, hogy ez a kanonizációt jelenti (a TFU-sztorit meg töröljék).

 

Úgy látom, a (Kozmikus) Erő Qui-Gon megszemélyesítésén keresztül már hosszabb távon "gondolkodik", azaz a Klónháború végkifejlete elkerülhetetlen, ám Yoda feladatául tűzte ki a majdani Luke felkészítését, aki visszabillenti az egyensúlyt az Erőbe.

 

Yoda spirituális útjának első állomása volt ez. A folytatásra iszonyú kíváncsi vagyok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Eddig tetszetős a szál. Úgyis mondhatnám, hogy kifejezetten bejövős. :)

 

Megtudjuk Yoda hogyan jut el Dagobah-ra, az meg külön hatalmas poén, hogy R2 is megy vele. Mekkora húzás már az Ep.4-es vicceskedésük tükrében. :) Az is tök jó, hogy Yoda bemegy a barlangba, ahova később Luke is és amitől félti. Meg is jön a látomás, ami szerencsére pontatlan és ködös, noha sokat sejtető. Ez remekül támasztja alá a jövő mozgását, ami miatt nem lehet feltétlen hinni ezekben. Itt kiderül, hogy Dooku tényleg csak tanítvány és más a mester. Ennek fényében nyer értelmet Windu dumája az Ep.3-ban. Akkor már tényleg keresték a sith mestert és gyanakodhattak többek közt Palpi-ra is.

 

Furcsa és egyben hátborzongató Yoda-t ennyire esetlennek látni. Néha túlzásba is vitték kicsit, de egész jól érzékeltették vele az Erő nagyságát. Anakin bevonása megint nagyon fontos kapocs a későbbiekhez. Amikor Palpi mondja neki, hogy az Erővel vissza lehet térni a halálból. Most már érthetőbb miért hiszi el Anakin (a sóvárgása és hataloméhsége mellett) olyan könnyedén. Ahogy az is, miért üti meg annyira, hogy a jediktől ezt nem tanulhatja meg. Mert valahogy az az érzésem, hogy azért nem fogják őt tökéletesen beavatni ebbe sem, ami növelheti a bizalmatlanságát. Tudja, hogy mekkora dologról van szó, de nem ismertetik vele részletesen.

 

Qui-Gon is megérdemelte a fontosabb szerepet, ha már Maul-nak kijárt. :) Ki gondolta volna, hogy az az Ep.2-es kis kiáltás ide vezet majd történetileg. Az is jó, ahogy kezd körvonalazódni Yoda jövőképe a teljesen más jellegű reménysugárral (Luke). Ezek után már szinte természetes, ahogy a kis zöld barátunk az Ep.3 végén felkerekedik a Dagobah-ra, miután az ikrek helyrekerültek. Mondjuk Qui-Gon is mekkora lator, hogy pont akkor kerül elő, amikor már minden sugallat ellenére is késő a jediknek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Qui-Gon is mekkora lator, hogy pont akkor kerül elő, amikor már minden sugallat ellenére is késő a jediknek. :D

 

Lehet csak akkorra sajátított el akkora hatalmat odaát, hogy képes legyen efféle megnyilvánulásokra. Qui-Gon megjelenése azért is jó, mert így Ep3-ban nagyobb értelmet nyer mikor Yoda mondja Obi-Wan-nak, hogy mestere visszatért és megtanítja hogyan tud vele beszélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EpVIII előtt mindenképpen érdemes újranézni ezt a szálat! Zseniális első része volt a 4 részes történetnek, igazi spirituális kérdésekkel, és válaszokkal az Erőről. És való igaz: Yoda és Anakin itt vannak egymáshoz a legközelebb. Az pedig, hogy Anakin véletlen hallja Qui-Gont remek indikátora annak, hogy hogyan tud a Jedi Visszatér végén magától megjelenni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.