Ugrás a kommentre

6x13 - Sacrifice


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha az a magyarázat amit írtok, akkor rendben. Számomra elfogadható. Főleg, hogy egy ősi bolygóról van szó. Az már kevésbé tetszene, ha pl. Coruscantot részről részre másképp hívnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is a neve, de végeredményben megmarad az Korribannak. Ha még Lucas kezében lenne a gyeplő, talán elterjedtebbé válhatna a Morraband név, de még ebben is kételkedem. Így viszont Korriban lesz az a jövőben is (már csak a Disney kánon rendszere és az azért felelősek miatt is), ez csak egy harmadik név a bolygónak, amin majd néha nevezik.

Egyetértek...ezt akartam én is írni, csak lusta voltam! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Yoda trilógiával kezdtem az új évadot. Azt hiszem ezt még jópárszor meg fogom nézni, mert tömör gyönyör, igazi mozfilmes hangulat. Valóban nem lehet ezt már max. pontszámban mérni, mert azt hiszem még az is kevés lenne rá. :rock:

 

Én egyedül R2D2-t tettem volna ki a sztoriból, mert csak azért, hogy Yoda ne magában beszéljen, erre teljesen felesleges volt a jelenléte. Szvsz.

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az a magyarázat amit írtok, akkor rendben. Számomra elfogadható. Főleg, hogy egy ősi bolygóról van szó. Az már kevésbé tetszene, ha pl. Coruscantot részről részre másképp hívnák.

Az episode guide-ban is belefoglalták, szóval csak vehetjük hivatalosnak. :)

 

OFF

Amúgy Coruscantnak is több neve van az EU-ban (Notron, Birodalmi Központ, A Mag Királynője), és nem lennék meglepve, ha a Rebelsben például a Birodalmi Központ név visszaköszönne (vagy esetleg átkeresztelné Had Abbadonra, ahogy Lucas eredetileg hívta volna -> ennyit arról, hogy "szereti a kezében érezni a gyeplőt és nem fogad el olyan dolgokat állandóként, amit nem Ő határozott meg korábban." :evil: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És talán merész kijelentés, de szerintem erre vonatkozik az ep3-ban Sidious mondata, hogy a halál legyőzésének módját eddig csak egyvalaki ismerte fel.

Ugye erre gondolsz:

"A halál felett eddig csak egyvalaki aratott diadalt, de ha mi ketten..."

Szerintem is merész igen, mert bár nem csoda hogy eszedbe jutott, mégis szerintem Plagueis-re utal Palpi végig,

és nem a halál utáni élettel győzködi Anakint, csak simán a haláltól való megóvásról beszél amit egy sötét oldali praktikaként állít be, és amely csak Plagueis sajátja volt eddig.

Mert Anakint Padmé iránt érzett aggodalma miatt ez érdekli.

 

Én egyedül R2D2-t tettem volna ki a sztoriból, mert totál felesleges volt és csak azért, hogy Yoda ne magában beszéljen, erre teljesen felesleges volt a jelenléte. Szvsz.

 

Ezzel egyet kell értsek, főleg a Birodalom visszavág beli "Yoda vs. R2"-ra gondolok, hisz az elég fura és még azt is megkérdőjelezi, hogy találkoztak egyáltalán Korriban korábban. :hehe:

Persze idővel R2-nak is lehetett egy memóriatörlése, bár a 3. rész pont ezt hangsújozza, hogy neki nem volt és igy még érdekesebb az Új remény, meg a továbbiak.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye erre gondolsz:

"A halál felett eddig csak egyvalaki aratott diadalt, de ha mi ketten..."

Szerintem is merész igen, mert bár nem csoda hogy eszedbe jutott, mégis szerintem Plagueis-re utal Palpi végig,

és nem a halál utáni élettel győzködi Anakint, csak simán a haláltól való megóvásról beszél amit egy sötét oldali praktikaként állít be, és amely csak Plagueis sajátja volt eddig.

Mert Anakint Padmé iránt érzett aggodalma miatt ez érdekli.

De ebből a részről egyértelműen kiderül, hogy Sidious (és Vader) számára is csak egyféleképpen lehet értelmezni a halál legyőzését: fizikai valójukban történő megmaradásban. Darth Plagueis halott fizikailag. Rá semmiképpen sem utalhat Palpatine, mert aki halott, az egyértelműen nem győzte le a halált abban a formában, ahogy ő elképzeli.

 

Ezzel egyet kell értsek, főleg a Birodalom visszavág beli "Yoda vs. R2"-ra gondolok, hisz az elég fura és még azt is megkérdőjelezi, hogy találkoztak egyáltalán Korriban korábban. :hehe:

Persze idővel R2-nak is lehetett egy memóriatörlése, bár a 3. rész pont ezt hangsújozza, hogy neki nem volt és igy még érdekesebb az Új remény, meg a továbbiak.

Nem ezért vagy azért, de R2 már az ep1-ben találkozott Yodával. Ezután miért is probléma, hogy most együtt kalandoztak kicsit? R2 vagy egyszerűen tartja a száját, vagy nem érti Luke. Mert ki tudja, mit füttyög akkor ott a Dagobah-n. :) Lehet, hogy teljes erejéből sikítja, hogy "bazzeg, ez a hülye, csapkodó manó Yoda, ne dőlj be neki, gazdám!" :D

Sőt, akár az is lehet, hogy amikor az ep4-ben telibe vágta az a lézerlövedék, R2 minden "emléke" elveszett. Van itt választék a dolog megmagyarázására bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ebből a részről egyértelműen kiderül, hogy Sidious (és Vader) számára is csak egyféleképpen lehet értelmezni a halál legyőzését: fizikai valójukban történő megmaradásban. Darth Plagueis halott fizikailag. Rá semmiképpen sem utalhat Palpatine, mert aki halott, az egyértelműen nem győzte le a halált abban a formában, ahogy ő elképzeli.

 

Csakis Plagueis praktikájával csábítgatja Anakin-t. A 3-ból ez jön le.

A "mindenkit meg tudott menteni, csak önmagát nem" miatt tisztában vagyok vele, hogy Plagueis nem volt halhatatlan.

Csak bírt egy képességgel ami Anakint érdekelheti.

Szerintem minden mondat rá utal ebben a témában.

Hogy mit képzel el Palapatine és, hogy mire vágyik az más lapra tartozik.

 

Ó és az alább idézett mondatot, már Maul-lal is próbálta itt valaki összehozni a fórumon, részemről mindkettőt ejteném..

 

A Yoda és R2 probléma meg nem probléma, gondoltam, hogy 1000 és 1 magyarázat születik kapásból..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maullal is én próbáltam összehozni, sőt, már Qui-Gont is hírbe hoztam vele. :) Mert szerintem baromira nem Plageuisra utal. Van valaki, akiről Palpatine tudja, hogy elérte a halhatatlanságot, és ez kell neki, ez a vágya nem tartozik más lapra, ha róla van szó. Olyan képesség meg baromira nem érdekelheti, amivel mást lehet megmenteni - Plageuis maximum ennyit tudott. És amikor bevallja Vadernek, hogy bocs kölyök, állításommal ellentétben és lópikulát sem tudok, akkor már nem hülyíti Vadert, hanem ösztönzi eme titok felkutatására.

Arról nem beszélve, hogy ha Plageuisra akarna utalni, akkor miért nem így hangzik a mondat: To cheat death is a power only Darth Plageuis has achieved, but if we work together, I know we can discover the secret.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maullal is én próbáltam összehozni, sőt, már Qui-Gont is hírbe hoztam vele. :) Mert szerintem baromira nem Plageuisra utal. Van valaki, akiről Palpatine tudja, hogy elérte a halhatatlanságot, és ez kell neki, ez a vágya nem tartozik más lapra, ha róla van szó. Olyan képesség meg baromira nem érdekelheti, amivel mást lehet megmenteni - Plageuis maximum ennyit tudott. És amikor bevallja Vadernek, hogy bocs kölyök, állításommal ellentétben és lópikulát sem tudok, akkor már nem hülyíti Vadert, hanem ösztönzi eme titok felkutatására.

Arról nem beszélve, hogy ha Plageuisra akarna utalni, akkor miért nem így hangzik a mondat: To cheat death is a power only Darth Plageuis has achieved, but if we work together, I know we can discover the secret.

 

Amikor az eredeti mondat elhangzik, az előtt Anakin erre kéri: "Csak mentsd meg kérlek Padmé életét!"

Eztán az öreg elkezd ködösíteni, de Anakin kéréséből arra következtettem, hogy őt még mindig az élők sorában tartás érdekli és mivel korábban Plagueis-képessége volt erre a mézesmadzag, így számomra rá utalt vissza. Nem mellesleg egyelőre az sem megy Palpinak, nemhogy az amivel az itteni Yoda-story foglalkozik, azaz a halál utáni átlényegülés és kapcsolat az élőkkel.

 

Ja, és Yoda Oktatói is halottak már -ezt mondják is- így messze nincs egyedül Yoda frissen szerzett ájtatosságával. Talán ez lesz a fő érv, hogy nem Yodára céloz a 3-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2D2 memóriáját törlik az EPp III.-ban, így végül Yoda kalandja is feledésbe merült.

C-3PO memóriáját törlik csak ki.

 

Nem mellesleg egyelőre az sem megy Palpinak, nemhogy az amivel az itteni Yoda-story foglalkozik, azaz a halál utáni átlényegülés és kapcsolat az élőkkel.

Azt el sem érheti, fizikai és mentális képtelenség, hogy egy Sith elérje a halhatatlanság eme formáját. Ezeket a próbákat egy Sith ki sem tudná állni, de Sidious szavai alapján, nem is akarná. Nekik tényleg csak a fizikai való halhatatlanság az egyetlen lehetőség. A Sötét Oldal követői nem részesülhetnek eme jutalomban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt el sem érheti, fizikai és mentális képtelenség, hogy egy Sith elérje a halhatatlanság eme formáját. Ezeket a próbákat egy Sith ki sem tudná állni, de Sidious szavai alapján, nem is akarná. Nekik tényleg csak a fizikai való halhatatlanság az egyetlen lehetőség. A Sötét Oldal követői nem részesülhetnek eme jutalomban.

 

Azthiszem a Sithek bosszúja regényváltozatában írnak erről legszebben, valami olyasmit, hogy az örök élet önfeláldozással és lemondással érhető el és nem a hatalom hajhászásával.

 

Visszatérve, szerinted akkor Sidious számára világos, hogy Yoda min ügyködött és, hogy a tesztet sikerrel is vette? Szerintem egyikben sem lehet biztos és mint írtam, biztos, hogy nem Yoda az első aki eléri a halhatatlanságot.

Nagyobb kérdés, hogy Anakin akkor rögtön nekimászik a tesztnek és sikerel is végzi, hisz oly hamar viszontlátjuk szellemalakban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utóbb átgondolva magam is úgy vélem már, hogy nem Yodára vonatkozik - inkább úgy érzem, hogy Sidious abban a hittben élt, hogy Yoda az ő kilétét kutatva ment Korribanra.

Az biztos, hogy nem Yoda az első, hiszen ebben a történetszálban hat másik élőlény is van, akik már elérték. :) Qui-Gon és az öt akármicsoda (ha az ep3 könyv vagy forgatókönyv alapján talán a Whillek?), ők már elérték, noha Qui-Gon nem tudta teljesen befejezni képzését.

Anakinnak szerintem a saját élete volt a próba, és végül vagy Ben és Yoda szelleme segítette át, vagy maga az Erő adta meg neki az örök életet. Neki a születése és a halála is rendkívüli, így lehet, hogy tanulnia nem kellett külön, csak a megtisztuláson átmenni (szembenézni félelmeivel, elfogadni sötét énjét és így legyőzni, eljutni az önfeláldozás szintjére, lemondani a fizikai javakról).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utóbb átgondolva magam is úgy vélem már, hogy nem Yodára vonatkozik - inkább úgy érzem, hogy Sidious abban a hittben élt, hogy Yoda az ő kilétét kutatva ment Korribanra.

Az biztos, hogy nem Yoda az első, hiszen ebben a történetszálban hat másik élőlény is van, akik már elérték. :) Qui-Gon és az öt akármicsoda (ha az ep3 könyv vagy forgatókönyv alapján talán a Whillek?), ők már elérték, noha Qui-Gon nem tudta teljesen befejezni képzését.

Anakinnak szerintem a saját élete volt a próba, és végül vagy Ben és Yoda szelleme segítette át, vagy maga az Erő adta meg neki az örök életet. Neki a születése és a halála is rendkívüli, így lehet, hogy tanulnia nem kellett külön, csak a megtisztuláson átmenni (szembenézni félelmeivel, elfogadni sötét énjét és így legyőzni, eljutni az önfeláldozás szintjére, lemondani a fizikai javakról).

 

Végre kezdünk egy nyelvet beszélni. ;)

Anakin valóban végigjárta az élete során a próbákat, így ez már itt lehet, hogy off.

Nekem ez jó magyarázat, hisz jobb egyelőre nincs.

Egyébként megnézném Qui-gont ahogy végül nem jár teljes sikerrel és Obi-wan-t is, akinek mint tudjuk szintén sikerült.

Számukra milyen lehetett? És főleg a Végső próba? Ők milyen formában küzdtek az élő Sith-ek manifesztációival?

Vagy csak Yodának kellett Morabandra utazni?

A többieknek más és más volt/lehetett a teszt?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi-Wannak nem ilyen formában kellett kiállnia ezeket a próbákat. Eleve el nem tudom képzelni, milyen próbákat kéne még kiállnia Obi-Wannak az ep3 után. De ha valamijet ki is kellett, az biztos nem olyanok voltak, mint Yodáé. Azt az öt akármicsoda állította fel, Obi-Want viszont már Yoda választotta ki. Pláne azután nem tudom elképzelni, hogy Obi-Wan még elutazott Korribanra is, hogy tőle függ Luke kinevelése. Szerintem őt már csak "szimplán" kiképezte Qui-Gon erre. Elég tanújelét adta, hogy megfelel a feladatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi-Wannak nem ilyen formában kellett kiállnia ezeket a próbákat. Eleve el nem tudom képzelni, milyen próbákat kéne még kiállnia Obi-Wannak az ep3 után. De ha valamijet ki is kellett, az biztos nem olyanok voltak, mint Yodáé. Azt az öt akármicsoda állította fel, Obi-Want viszont már Yoda választotta ki. Pláne azután nem tudom elképzelni, hogy Obi-Wan még elutazott Korribanra is, hogy tőle függ Luke kinevelése. Szerintem őt már csak "szimplán" kiképezte Qui-Gon erre. Elég tanújelét adta, hogy megfelel a feladatra.

Miért, Yoda talán 900 év alatt nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maullal is én próbáltam összehozni, sőt, már Qui-Gont is hírbe hoztam vele. :) Mert szerintem baromira nem Plageuisra utal. Van valaki, akiről Palpatine tudja, hogy elérte a halhatatlanságot, és ez kell neki, ez a vágya nem tartozik más lapra, ha róla van szó. Olyan képesség meg baromira nem érdekelheti, amivel mást lehet megmenteni - Plageuis maximum ennyit tudott. És amikor bevallja Vadernek, hogy bocs kölyök, állításommal ellentétben és lópikulát sem tudok, akkor már nem hülyíti Vadert, hanem ösztönzi eme titok felkutatására.

Arról nem beszélve, hogy ha Plageuisra akarna utalni, akkor miért nem így hangzik a mondat: To cheat death is a power only Darth Plageuis has achieved, but if we work together, I know we can discover the secret.

Egyértelmű, hogy Plagueisra utal. Plagueis legyőzte a halált, képes volt arra ösztökélni a midi-chlorianokat, hogy Erőt teremtsenek. Palpatine itt lényegében befejezi az operás történetet, ami meg egyértelműen Plagueisről szólt. Az meg nem érv, hogy miért nem hangzik el a neve. Ha én most azt mondom neked, hogy "Hé Te", akkor sem hangzik el a neved, de azért tudjuk, hogy rólad van szó.

 

Egy másik topikban pont most volt szó arról, hogy a tündéket is halhatatlannak nevezik, noha meg lehet őket ölni. Plagueis is diadalt aratott a halál felett, mégha halott is, a két dolog nem zárja ki egymást. Palpatine sem azt mondja egyébként, hogy "végérvényes diadalt", tehát úgy is lehet értelmezni - ha valaki annyira szőrszálat akar már hasogatni, mint most te - hogy egy csatát megnyert, de a háborút nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utóbb átgondolva magam is úgy vélem már, hogy nem Yodára vonatkozik - inkább úgy érzem, hogy Sidious abban a hittben élt, hogy Yoda az ő kilétét kutatva ment Korribanra.

Szóval akkor Te is belátod. :) Nem tudom mit gondolt Sidious, de az biztos, hogy lehetőséget látott abban, hogy Yoda bemerészkedett az oroszlánbarlangba. :) Talán attól is félt, hogy esetleg valamit megtud ott amit nem kellene.

 

Anakinnak szerintem a saját élete volt a próba, és végül vagy Ben és Yoda szelleme segítette át, vagy maga az Erő adta meg neki az örök életet. Neki a születése és a halála is rendkívüli, így lehet, hogy tanulnia nem kellett külön, csak a megtisztuláson átmenni (szembenézni félelmeivel, elfogadni sötét énjét és így legyőzni, eljutni az önfeláldozás szintjére, lemondani a fizikai javakról).

Anakin volt a kiválasztott. Szerintem azzal, hogy egyensúlyt hozott az Erőbe már bérelt helye volt a panteonban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, Yoda talán 900 év alatt nem?

Az epizód alapján, nem. :) 900 év alatt még a saját belső démonát sem sikerült megismernie és kontrollálnia, ahogy itt ugye kiderült. Csak most ért meg erre a kis mester. Mint ahogy az önfeláldozást is csak most értette meg igazán. Az egész próbatételt azért állította az öt akármi, hogy Yoda ráébredjen: távol volt attól, amit a Jedik képviselnek. Még meg is jegyzi gőgjében, hogy Jedi mester vagyok, ismerem magam. Jól le is oltja a libegő szellem.

 

Bocsi Dzséjt, azóta látom újra gondoltad az álláspontod. :peace:

No problem, csak legközelebb majd olvasd végig az egész dumcsit, még mielőtt letámadod a beszélgetőket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elérkeztünk Morabandra és ezzel együtt egy korszak végére is. Yoda itt beteljesítheti sorsát és azzá válhat, mint akit később a Birodalom Visszavágban megismerhetünk.

 

Moraband vagy nevezhetjük Korribannak is, a sithek ősi bolygója. Kell ennél nyomasztóbb hely egy ilyen epikus kaland lezárásához? Kötve hiszem... Kíváncsi vagyok vajon a Jedik kutatták-e ezt a bolygót információ morzsák után áhítozva? Nyilván igen, de az biztos, hogy jó régen lehetett. Mindenesetre az hamar nyilvánvalóvá válik, hogy az Erő papnői nincsenek egy helyre korlátozva. Így lényegében bárhol (és bárkinek) feltűnhetnek. Így már Qui-Gon képzésének kezdete se olyan ködös. Talán neki megjelentek ezek a lények. Az elején kicsit értetlenül álltam eme próba előtt, hiszen a nővérek kreálta veszélyekért kár volt ennyit utaztatni a jedit, azt megtehették volna odahaza is. Persze arra jók voltak ezek a látomások, hogy a sith felfogásból és tanaiból ízelítőt kapjunk. Halvány fogalmuk sincs, hogy az e világi hívságokon kívül létezik egy olyan hatalom (asztrál sík), amiben örök életet nyerhetnek. Így aztán ők az anyagi létet próbálják az örökkévalóságig nyújtani, ami eleve kudarcra ítéltetett. Ezt eddig is érezhettük, de bizonyosan, csak ez után a történet után tudhattuk meg. Mennyire ironikus, hogy a sith -ek úgy keresik az örök élet titkát, hogy az abban a formában, amire ők vágynak nem létezik (bár azért kíváncsi lennék Plaguies mit kotyvasztott a boszorkánykonyhájában).

 

Yoda fejében is ilyen gondolatok járhattak, amikor hallgatta a "sith szellemeket" vagy éppen a fennálló sith rend alapítóját, Darth Bane -t. Őt mondjuk jól ki is osztotta, hogy tőle aztán semmit se akar, mert egyszerűen nincs mit nyújtania neki. Yoda sziklaszilárdan állta útját mindennek, ami nem is csoda, hiszen a 900 év az mégis csak 900 év. Ennyi idő alatt igencsak nagy eltökéltségre tehetett szert még annak ellenére is, hogy amint az előbbi részből kiderült ő sem tökéletes. Na de a lényeg, ami ebben a próbában valódi tényezőként szerepel, az a valós sith fenyegetés! Ezért kellett Yodának Morabandra utaznia. A nővérek gyakorlatilag a sith elé vetik az agg jedi mestert, vajon ebben a végső megmérettetésben hogy fog szerepelni. Ahol megkísérti az Erő sötét oldala. És az nem egy vízió lesz, hanem valós veszély és csábítás. Direkt figyelmeztetik a mestert a katakomba bejárata előtt, hogy innentől már nem „babra megy a játék”. Mert bizony azzal, hogy Yoda besétált az oroszlán barlangjába, tálcán kínálta fel magát a sitheknek. Persze ők erre rá is harapnak, nagy lehetőséget látva Yoda balga lépésében (itt láthatunk egy sith varázslatot is, ami hasonlatos az Éjnővérek hasonló szertartásaihoz). Azért kicsit meglepő, hogy Sidious szerint, ha kiiktatják Yodát akkor a Jedi rendnek is annyi. Nem sokra tarthatja a Rend többi tagját, ami valljuk be nem meglepő. Az első próbálkozás nem más, mint Syfo-Dias képében érkezik, mert talán Sidious azt hiszi Yoda miatta ment a Morabandra. Egyébként a jól bevált receptet használja. Felajánlja a tudást és a hatalmat Yodának, csak oldozza el. Persze ha ezt megtenné Yoda azonnal elbukna. Ő azonban ennél agyafúrtabb és nem enged a csábításnak. A második próbálkozás már sokkal valóságosabb és nehezebb is. Anakin a központi alak, akit Yoda mindent feláldozva megment. Zseniális ez a jelenet, mert két értelmezési lehetősége is lehet. Az egyikben az önzetlenség játssza a főszerepet, ahol az élet mindenekfelett áll és Yodának az a kötelezettsége, hogy megmentsen egy magatehetetlen embert. Persze fel is áldozhatta volna, ami viszont nem a Jedik útja. A másik talán érdekesebb eshetőség és a párbeszéd is ebbe az irányba mutat, hogy Sidious elárulja Yodának, hogy ha engedi leesni Aankint akkor az ő terveinek is lőttek. Erre az a válasz a jedi részéről, hogy a jövő még változhat, ergo mintha tudna Anakin jövendőbeli sorsáról. Ezt viszont az ezután következő eseménysorok cáfolják, amiben egy deka utalás nincs arra vonatkozólag, hogy Yoda bármit is tudna Skywalker jövőjéről. A lényeg, hogy Yoda hajlandó feláldozni magát Anakinért és a végső zuhanásban már én is látom azt, amit eddig nem vettem észre. Sidious köpenye már üres akkor amikor Yoda megnézi, ami így helyes és logikus. A végén a papnő elbúcsúzása gyönyörűre sikeredett. Azzal, hogy Qui-Gon –t teszi meg Yoda tanítójának olyan gyönyörű kapcsot tesz az EPIII –hoz, hogy netovább.

 

A legvégén a sorozat olyan lezárást láthatjuk, ami után nem marad hiányérzet. Yoda és a Jedi templom udvarán lévő, levelét hullajtó fa együttese olyan motívum, ami önmagáért beszél. Yoda szavai pedig mindet elárulnak. Persze Windu és Kenobi nem sokat értenek belőle, de mi tudjuk, hogy ez már egy másik Yoda. Tisztában vele, hogy a háború megnyerése nem a végső cél, és ami még fontosabb, azt is látja már, hogy a konfliktusban ők maguk is odavesztek! VÉGRE VALAKI KIMONDTA EZT KÖZÜLÜK!

 

Nem kell keserű szájízzel felkelnünk tehát a képernyő elől, minden a helyén van, jöhet az EPIII. Az az EPIII ami már sose lesz olyan mint e sorozat előtt. De ez szinte elmondható az összes részről. Hála ennek a sztori szálnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeztek arra a jelenetre az EpIII-ból, amikor Windu, Obi-wan és Yoda beszélgetnek? (Hogyne emlékeznétek).

 

Ebben kételyének ad hangot Yoda azzal kapcsolatban, hogy tényleg jól értelmezték a próféciát. Na most ez ennek a szálnak a fényében meglehetősen más megvilágításba esik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én voltam. De ez csak a jéghegy csúcsa. Máshogy érthető most már az is, amikor Anakinnal beszélget a szobájában a halálról. Valószínűleg ennek köszönhető, hogy túlélte a 66-os parancsot is, vagy ez segítette hozzá ahhoz az elhatározáshoz, hogy ott hagyja Sidioust a Szenátusban. De például ez a párbeszéd is mekkora plusz tartalommal lett felruházva:

 

- Láttam egy várost a fellegekben.

- Mmm. És a barátaid ott vannak.

- Szenvedtek.

- A jövőt láttad.

- A jövőt? Meghalnak?

- Nehéz megmondani. A jövő mindig mozgásban van.

- Oda kell mennem.

- El kell döntened, hogyan segítesz nekik többet. Ha most odamész, segíthetsz nekik, de elpusztítod mindazt, amiért harcoltak és szenvedtek.

 

Yoda tapasztalatból beszél, hiszen hatalmas áldozatot hozott. Hagyta győzni Sidioust, hagyta elpusztulni a Jedi Rendet, tudván, hogy a jó és a rossz harcát nem nyerhetik meg közvetlen beavatkozással. Más módszer kell. Az erőszak csak erőszakot szül, mondhatjuk rá - bár kicsit ironikus, hogy Yoda sem tanulta meg teljesen a leckét. Viszont, ha Yoda a látomására hallgatva kivonja a Jediket a háborúból - megpróbálja elkerülni a klónok és a Jedik közti közvetlen konfrontáció lehetőségét -, ha elkezdi a Jediket méregetni, ki lehet az áruló, ha felfedi az igazságot a kalandjáról, valószínűleg olyan lavinát indított volna el, amely elpusztította volna mindazt, amiért a Jedik és a Galaxis harcolt és szenvedett. Többet segített azzal, hogy csak megfigyelő maradt, minimálisan avatkozott be. Talán csak Sidious elleni "merénylete" az, ami nem illik bele ebbe a képbe, de szerintem ezt már csak azért csinálta, mert mégsem sétálhatott el tétlenül.

 

De érdemes azt a mondatot is megvizsgálni, amiben Yoda közli Sidiousszal, hogy nem biztos, hogy a tanítványa beváltja hozzá fűzött reményeit. Mindezt annak tudatában mondja Yoda, hogy az egyik nővér már felvilágosította: van egy másik Skywalker, és az segít majd egyensúlyba billenteni az Erőt. Segíti, tehát Anakin hozza el az egyensúlyt, tényleg ő a kiválasztott, csak nem egyedül teszi azt meg.

 

És ki tudja még, mi változott, mi kapott mélyebb értelmet. Ez majd akkor válik nyilvánvalóvá, amikor újra nekiveselkedünk mind a hat mozifilmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Yoda azt is mondja, hogy meg kell ölniük a sitheket. Ergo neki feltett szándéka végezni velük ami a jövő kiszámíthatatlanságára vezethető vissza. Hiába minden előzetes tanács és tapasztalat, meg kell próbálni. Ahogy írtad, nem kulloghatnak el a kertek alatt. Obi-Wan nem tette volna meg az fix. Biztos, hogy Yoda ellenében is neki megy a sitheknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig is úgy gondoltam, hog próféciát jól értették, csak a beteljesedését ennek a háborúnak a végére tették időben.

És senki sem számított arra, hogy előtte Anakin vargabetűt tesz a Sith-ek útján.

Egyfelöl jó, hogy a papnő céloz egy másik Skywalkerre, (ez utalás Padmé immár esetleg meglévő magzataira?)

de egyeseknek azt sugallhatja, hogy nem Anakin a kiválasztott, pedig szerintem Ő az továbbra is.

És épp le a kartam írni, hogy Yoda "ölni készült", de megelőztél Ody, a magyarázat meg kb. jó.

Nagyszerű gondolatokat ébreszt ez a nagyszerű történetszál! :clap:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a papnős megjegyzést eddig nem tudtam hova tenni igazából, de megvilágítottad mire is gondolhatott. :D Hát persze, hogy a gyerekekre! Ezért is hallhattunk újszülött sírást. Szerintem az volt a lényeg, hogy Yodának távolabb kell látnia Anakinon.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.