Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

És akárcsak a legtöbb jelenetnek, ennek is többféle változatát vették fel. Az egyikben Anakin düh-ből csapott volna felemelt kardokkal... erről egy kép:

 

Ez a kép benne van a filmben, ha gyorsan lepause-álod a jelenetet, miután Anakin kezébe repül Dooku kardja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akárcsak a legtöbb jelenetnek, ennek is többféle változatát vették fel. Az egyikben Anakin düh-ből csapott volna felemelt kardokkal... erről egy kép:

 

Ez a kép benne van a filmben, ha gyorsan lepause-álod a jelenetet, miután Anakin kezébe repül Dooku kardja. :)

 

Jaja... ezt a film bemutatója után irtam még és akkor nem volt ilyen kikockázási lehetőségem. Azóta magam is rájöttem csak elfelejtettem kivágni beszurás elött :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attila, Isten ostorának állitolagos kardja (legalábbis nagyjából igy néz ki) és Dooku kard-markolata:

 

dooku_kard_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Edit: És még érdekességképp érdemes megjegyezni, hogy anno a ROTS játék-változatán voltak videók a filmből. Ott Palpi megjegyzése után ("You did well, Anakin") Anakin nem mond semmit, és nem oldalról mutatja a kamera, ahogy leveszi róla a 'bilincset', hanem hátulról :) Úgy tünik ezt menetközben megváltoztatták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tibi: Akkor ezek szerint nem voltam elég figyelmes, ami a képet illeti :)

 

Ha jól emlékszem, akkor eredetileg abban a jelenetben - legalábbis a forgatókönyv szerint - Anakin dühös Palpatine-ra, amiért felhozza a buckalakós történetet. Talán a könyvben is így van, nem emlékszem.

De a forgatókönyvben így volt benne, nem?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem egyben, hanem sok kicsiben van meg, és nem is mind :)

 

Egyébként valaki, azt hiszem talán Tibi, azt mondta a premier előtt egy órával, hogy tippeljünk mi marad ki a film elejéből. Én pedig mondtam, hogy biztos Dooku ezen mondata, hogy hiába vannak ketten, stb...

 

Egyébként is hülyeség lenne Dookunak ez a mondata, hiszen a második részben már bizonyította, hogy a számbeli fölény nem feltétlen jelent erőbeli fölényt. Szóval én örülök, hogy kivágták ezt a mondatot.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sajnálom, mert egy tipikusan beképzelt Sith mondat, hatalmas büszkeségről árulkodik és nagyon szép kontraszt lett volna Dooku azon mondata, hogy "Minél nagyobb a büszkeség, annál nagyobb a bukás."

 

Azon túl, Dooku az ep2-ben mindig csak egy Jedivel harcolt, sosem egyszerre kettővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 6: Confrontig Grievous

Time: 0:17:48-0:22:41

 

Tartalom

 

Az Invisible Hand méltóságteljesen halad végig a csatán, míg hőseinket a hídjára kísérik. Grievous tábornok azonnal örömét fejezi ki, hogy találkozhat a nagy Jedi diplomatával, Kenobi tábronokkal, bár hozzá teszi, hogy a mentőakciójuk igazán gyengére sikerült. Ezután Anakint méltatja, mondván, hogy a hírneve alapján idősebnek hitte. Anakin nyomban visszavág Grievous méreteivel, mondván, sokkal alacsonyabb, mint hitte. A szeparatista tábornok szitkozódva arrébb megy, míg Obi-Wan figyelmezteti Anakint, hogy inkább ne dühítse fel, mert még dolguk van vele.

Grievous eközben zsebre vágja a két Jedi fénykardját és kifejezi, mennyire hiányolta már e két fegyvert a gyűjteményéből, ám ekkor Obi-Wan meglepő magabiztossággal közli, hogy azok még nem lesznek a gyűjtemény részei és ezúttal elszökni se fog előlük. Ekkor Anakin rászól R2-ra és a kis droid mindenét aktiválja, amilye csak van, jókora zűrzavart keverve.

Obi-Wan az Erővel kinyúl a kardjáért, s pillanatok alatt levágja magáról és barátjáról a bilincset. Grievous parancsot ad az elpusztításukra, ám ekkor már Anakin is visszavette kardját.

A magna testőrök a Jedikre vetik magukat, míg két harci droid kifelé vezeti Palpatine-t. Grievous pedig mindenkit a helyére parancsol. A testőrdroidok eredményesen szállnak szembe a Jedikkel, az egyik még fej nélkül is tovább támadja Kenobit. Végül Anakin legyőzi ellenfelét és kiszabadítja Palpatine-t, miközben Obi-Wan színtél elbánik fejnélküli rosszakarójával.

Grievous parancsot ad a droidoknak, hogy tartsák pályán a hajót, ő maga pedig megszerzi az egyik testőre elektrorúdját. A Jedik levágva néhány droidot bekerítik, így Grievous csak egy felé menekülhet. Az elektrorúddal berobbantja a híd egyik ablakát és a keletkező szélvihar kiszippantja az űrbe. Odakint egy szigonnyal visszahúzza magát a Hand felszínére.

Eközben hőseink a szélviharral küzdenek. Anakin robot kezével kapaszkodva vissza húzza Obi-Want, aki így megmenekül. Végül a hajó biztonsági rendszere elfedi a nyílást és a veszély elmúlik.

Grievous mindez idő alatt a hajó felszínén végigmenve bejut a mentőkabinokhoz.

Obi-Wan és Anakin nekiesnek a hídszemélyzet bátrabb részének felaprításához, míg a gyávábbak inkább menekülőre fogják a dolgot.

A hajó törzse ekkor a számtalan sérülés miatt a gravitáció hatására megroppan.

Grievous alkalmasnak látja az időt hajója elhagyásához, és kilövi magát mentőkabinjával. Csakhogy az összes kabint kilőtte. Obi-Wan ezt látva kénytelen megkérdezni Anakint, tud-e cirkálót vezetni, akinek felelete korántsem megnyugtató, mert szerinte a jelen körülmények között édes mindegy, hogy tud-e cirkálót vezetni, inkább kössék be magukat. Hozzá is lát a hajó lassításához, kinyitja a fékezőszárnyakat, lezárja a hajtóművet, miközben a hajó belép Coruscant légterébe. A súrlósástól keletkezett lángok belobbantják a hajó üzemanyagát, a robbanás pedig kettétépi a hajót.

A hajó első fele egyre gyorsulva zuhanni kezd Coruscant felszíne felé, ráadásul fokozatosan esik széjjel. Anakin, Obi-Wan és R2 mindent megtesznek a hajó épségben való letételéhez. Közben tűzoltóhajók csatlakoznak a roncshoz egyúttal megkezdik az oltását. A Hand nagy nehezen egyenesbe áll, s éktelen csikorgással landol az ipari negyedben, ledöntve egy tornyot.

Hőseink fellélegezhetnek, Obi-Wan pedig még meg is jegyzi, hogy egy újabb mókás leszállással gazdagodtak.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Hőseinket elfogták, de úgy tűnik, ez se több számukra, mint egy újabb kaland. A MagnaGuardok nagyon eredeti figurák és logikus, ha valaki Jedik ellen küzd, akkor Jedik ellen is fejleszt fegyvereket. Ráadásul nekem van egy olyan érzésem, hogy Grievous legtöbb trófeájához ezek a droidok jutatták hozzá. Bár ezek sem győzhetik le a Jedi Rend két legjobbikát. Szóval a szabadulásuk parádés, akárcsak Grievous szökése. Mondjuk ezt én nem tartom gyáva dolognak, elvégre ezt a két jóembert nem győzhette volna le egyszerre.

A Hand roncsának landolása pedig igazi SW feelinget ad, R2 sípolásaival, a zenével, a látvánnyal, mindennel együtt. És érdemes közben Palpatine pofavágásait figyelni, mintha értené R2-t :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OH, HELL YES!

 

Én innen a landolást emelném ki. Elképesztően jól hangzik a "The Tide Turns - Death" Episode I-es zene alatta. Monumentális, és az ILM nagyon kitett magáért, ráadásul Palpatine arca is kész tanulmány. Talán itt megfordult a fejében, hogy mégsem volt olyan jó ötlet ez a csapda :)

 

R2 sem semmi, és Anakin!

 

"Nem volt nála jobb pilóta a galaxisban. Sem ügyesebb harcos."

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont pont negatívumként írom a zenét, hisz az ep1 felhőtlen mesés boldog hangulata, nekem egyáltalán nem összeegyeztethető az ep3 hangulatával.

Eddig minden kalandjukat csak figyeltem, hogy ezt, hogy ússzák meg.

pl Anakin majd lelövi Obi-t - bennem ott a félsz, hogy lelövi.

liftezés két részben, másodszor nagy bravúrral menekülnek meg.

Grivitől kiverekszik magukat.

De a leszállásnál én semmit nem éreztem. Nem fordult meg a fejemben, hogy ebből baj lehet. Az eddigieknél pedig mind ott volt. Ez csakis a zene hibája lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku-t leszámitva szerintem végig felhőtlenül kalandos az első fél óra.

Kalandos azt jelenti veszélytelen?

Mert úgy dobáljuk ezt a jelzőt, mintha olyan könnyen jutottak volna addig.

Én minden egyes alkalommal halálra izgulom magam mindenen(csakúgy mint az ep1 első fél óráját, vagy a klónok utolsó 40 percét, ahol szintén cseberből vederbe kerülnek, nem beszélve a régi filmekről), kivéve a landolást. Nem érzek semmit, csak azt, hogy Anakin leteszi a gépet. Ahhoz hasonlítanám, mikor a bkv busz megáll a végállomáson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, nálam ez a zene a csatára, a pergésre utal. Elképesztően nagy hangulata van, imádom.

 

Donát.

Hát ez az, ide nem pergős, csatás zene kell, hanem amitől azt érzed, hogy ez az egész mindjárt a fejedre esik.

A zenét én is imádom, de az ep1ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt értem kalandoson, hogy könnyed akció, érzelmek terén nem pattanásig feszült. Semmi sorsdöntő momentum, "csupán móka". Valahogy az ep3 eleje inkább csak mókázásnak tűnik, leszámítva Dooku legyakását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a kalandos azt jelenti inkább, hogy eseménydús, de korántsem könnyű.

Nálam végig feszültségben vannak, vagy ahogy Indy is.

Mindig fellélegzek ha kimásznak egy bajból. Legyen az a geonózisi aréna, vagy a szemétzúzó, vagy Jabba palotája. Ennél a leszállásnál nálam, nincs honnan fellélegezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét láthatjuk Grievoust, aminek nagyon örülök. :D Persze itt is játsza magát, nagyokat szól. Viszont ha harcra kerül a sor, akkor gyáván meghúzodik a háttérben. :) Egyébként a magna guardok elleni harc remek, és az is, ahogy a jedik rendet tesznek a hídon. Remekül működik az Obi-Anakin páros, itt már világosan látszik. Szinte legyőzhetetlenek ők ketten. Érdekes, hogy a droidok próbálják elhurcolni Palpatine-t, ám Anakin egy mozdulattal legyakja mindkettőt, és levágja a kancellár bilincsét. :o Nem mindennapi mozdulat! Aztán ahogy a droidok feltartott kézzel, jajveszékelve menekülnek a hídról, az is jó poén. Működik a motivátoruk. :D

 

Érdekes, hogy a landolás Anakinra hárul, Obi-Wan nem is próbál a pilóta székbe ülni. Úgy látszik tisztában van vele, hogy Anakin a jobb pilóta, aki a landolás alatt erről tanubizonyságot is tesz. Újabb adalék Anakin és Obi-Wan remek viszonyára, ami a bizalomra épül. Nekem nagyon bejött ez a jellemfejlődési fázis (a történet többi része ezeket meg is követeli!). R2 csipogásai és Palpatine grimaszai külön történet. :) A végén már nagyon idegesítette a kis droid sipákolása Palpit. :D

 

A leszállás alatt nekem is tetszik a zene! Szerintem nagyon energikus, a jelenethez illő. Nem értelek lokatelli, hiszen az EPI-ben is feszültséggel teli részeket festett alá (menekülés Naboo-ról, fogatverseny legizgalmasabb pillanati), ha akkor jó volt, most mi a baj vele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A leszállás alatt nekem is tetszik a zene! Szerintem nagyon energikus, a jelenethez illő. Nem értelek lokatelli, hiszen az EPI-ben is feszültséggel teli részeket festett alá (menekülés Naboo-ról, fogatverseny legizgalmasabb pillanati), ha akkor jó volt, most mi a baj vele?

Igen de az ep1-ben teljesen másfajta a feszültség, sokkal könyedebb a légkör, itt egyből úgy kezdünk, hogy atyaég itt mindjárt vége a világnak. Csak egy részéről. Én ezt tematikai félrelépésnek tartom, keverni a részek zenéit, azért mert mindegyik résznek felépített zenei volnala van, egy hangulat, ami az egész filmen végig vitt, nem illik a másikhoz. De úgylátom ez egyre inkább csak engem (meg talán SimonZ-t) fog zavarni. Én ezt olyan durva tévedésnek tartom, mintha berakták volna ide JarJar témáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kalandos azt jelenti veszélytelen?

 

Természetesen. Dooku-t leszámitva egyetlen pillantra se tünik veszélyesnek a helyzet. Pont úgy, ahogy az ep.1 elején. Látszik, hogy meg se kottyan nekik.

Akkor én ezeket más nehézségi fokon képzelem el, hisz nekem úgy tűnik hogy Ott Qui-Gonékat nem hogy megizzasztja a droideka, de visszavonulásra készteti. Ez már kottynásnak számít?

Én még a Reszkessetek betörőkön is halálra tudom izgulni magam, biztos túlságosan beleélem magam a filmbe. Egyedül a ez landolás képez kivételt, ebbe nem tudom beleélni magam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt tematikai félrelépésnek tartom, keverni a részek zenéit, azért mert mindegyik résznek felépített zenei volnala van, egy hangulat, ami az egész filmen végig vitt, nem illik a másikhoz.

És a Duel of the Fates a film végén? Az is az ep1-ből vándorolt a szenátusi aprításba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét láthatjuk Grievoust, aminek nagyon örülök. :D Persze itt is játsza magát, nagyokat szól. Viszont ha harcra kerül a sor, akkor gyáván meghúzodik a háttérben.

 

Grivi feneke alatt ott volt egy szétesni készülő hajó, és kismillió probléma. A neimoidik miatt nem zavartatta magát, az hogy Palpi élve kellett volna, félúton az Utapau felé jutott az eszébe... arra meg nem gondolt, h Anakin egyben lerak egy fél hajót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.