Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Nekem nem maga a technika kell, hanem a mondanivalója. Szvsz nekem így tetszett volna (képes forgatókönyv alapján):

 

- Kísérletem, hogy megállítsam a Sithet, kudarcott vallott. - Yoda

- Ne hibáztasd magad öreg barátom. - Qui-Gon

- Túl öreg voltam. Túl merev. Túl arrogáns, hogy lássam, a régi út nem az egyetlen út. A Jedik egy másik kor gyermekei voltak... a Galaxis megváltozott, de a Jedi Rend nem. - Yoda. Ez a rész fontos, mert itt teszi meg Yoda a vallomást, hogy ő és vele együtt a Jedi Rend nagyot hibázott. - Végtelen rejtély az Erő... sok a tanulnivaló, még mindig előttem.

- És neked lesz is rá időd, hogy megtanuld. - Qui-Gon

- Végtelen tudás... végtelen időt kíván. - Yoda

- Lesz időd rá. - Qui-Gon, itt jön a lényeg - Amikor eggyé váltam az Erővel, nagy felfedezést tettem. A segítségemmel, képes leszel eggyé válni az Erővel. Fizikai éned eltűnik, de meg fogod őrizni a tudatodat.

- Örök élet. - Yoda

- A Sithek végső cálja. Ám ez az állapot könyörülettel, nem pedig mohósággal érhető el. A szeretet a válasz a sötétségre. - Qui-Gon; és itt a lényeg, erről beszéltem lentebb. itt a válasz, de senki nem tudná, hogyan lehetne ezt a választ megérteni az ep6-ig, amikor Luke ránéz apja megcsonkított robotkezére és eldobja a kardot.

- Hatalmas Jedi mesterré váltál Qui-Gon Jinn. Hálás szívvel válok tanítványoddá. - Yoda; a végére egy kis okulás is, hogyan lehet a tanár is hálás diák, és a hálás diák hogyan lehet tanár.

 

Na, én valami ilyet képzelek el, ez egyszerre veszi el az egész levegőben lógását, és mégis misztikus marad, miközben homályosan a válaszok is benne vannak. Persze ezt lehet akárhogyan vagdosni, ez csak egy elképzelés, csak a Whill krónikák sámánjait hagyják ki, a történelmi lecke nem kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De tudjuk ,hogy hosszú távon nem ér semmit a sith győzelme.Huszonvalahány év aztán Palpi aknában végzi, Birodalma meg széthullik.Tehát elvileg nincs dráma az EP3 végén mert ismerjük a 4-5-6-ot.Más lenne a helyzet ha a 4-5-6 még nem lenne kész.Akkor egyetértenék Odyval de így nem.

Ne ránk gondolj, hanem azokra kik még nem látták, és az elejétől nézik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvben nem pont így van. Ebből is látszik, hogy mindenki a saját szájíze szerint nézi. Engem az is taszít, hogy Qui-Gon ekkora hatalommal bír. Elvégre ő volt az aki a Jedi rendre szabadította Anakint. Kicsit el van túlozva, de így, hogy csaak beszélnek róla, még elmegy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

míg a csillagromboló flotta Vaderrel, Uralkodóval és Tarkinnal maga a megtestesült álom.

Mivel nem láttam az epIV-VI filmeket moziban, így nagyon jó volt ezt látni itt. Kis jelenet, de mégis az előbb készült filmek látványvilága. Fantasztikus volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne ránk gondolj, hanem azokra kik még nem látták, és az elejétől nézik!

A barátnőm nem látta még a filmeket, de attól még tudja, hogy mennyi az annyi SW ügyben. Nem hiába olyan mélyen a kultúra része az SW. Éppen tegnap beszéltünk róla, hogy meg fogja velem nézni a filmeket, csak eddig azt nem tudta eldönteni, hogy milyen sorrendben. A lepetéseket tudja, így aztán az ő esetében nincs értelme ilyesmiknek. Egyébként epI-gyel fogjuk kezdeni (főleg, hogy úgy bírja Maul fizimiskáját).

Persze ez csak egy kiragadott példa :)

 

Qui-Gon ügyben maradéktalanul Dzséjt pártján vagyok.

 

Igaz, hogy Qui-Gon szabadította rá a Rendre Anakint, de ő meghalt, és utána döntötte el a Tanács, hogy kitanítják. A Tanács volt, aki döntött, az ő kezükben volt minden további tett, stb. Qui-Gon felelőssége szerintem minimális, ő "csak" felfedezte a fiút. De ne felejtsük el, hogy végül neki lett igaza :) Szinte meg vagyok győződve arról, ha Qui-Gon nem hal meg és ő tanítja ki Anakint, akkor nem áll át a sötét oldalra. Jó mestere lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az is taszít, hogy Qui-Gon ekkora hatalommal bír.

Engem nem taszít (hogy is ne, mikor másik kedvencemről van szó :)). Ő az élő Erőt "részesítette előnyben" (vagy hogy is fogalmazzam). Többek közt ez alapján is úgy gondolom, hogy maradéktalanul szerette (és ismerte) az életet magát önmagáért és minden formájában. Talán ez adott neki egyfajta pluszt, amiért képes volt olyan szinten érteni az Erőt, hogy úgy tudott eggyé válni vele: halhatatlanná vált (mert az Erő az életből árad, ezt már Yoda mester is megmondta, igaz, hogy utólag volt okos, vajon miért? :)). Az életből áradó Erő jutalma :) És a hatalom az ő esetében egészen mást jelent, mint máséban, talán nem is a hatalom szót kellene rá alkalmazni, csak éppen nem jut eszembe más, ami jobb vagy kifejezőbb ennél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontyosan, MissKarrde. Obi-Wannak és a Tanácsnak több a felelőssége, mint Qui-Gonnak. Nem azt kell elítélni, aki bemutatta a fegyvert, hanem aki rosszúl használta azt. Én biztos vagyok benne, hogy Qui-Gon tanításával Anakin jobb lett volna, mivel hasonló jellemek. Qui-Gon mellett nem lett volna Anakinnak gondja a szabályokkal, megtanulta volna kezelni azokat, ezáltal az érzelmeit. De abban is biztos vagyok, hogy az ep3-beli Obi-Wan is képes lett volna már rendesen megtanítani Anakint.

Amúgy meg, ha Qui-Gon nem szabadítja rá a Galaxisra Anakint, a Jediket mind kiírtják (mert Qui-Gonnak és Anakinnak semmi köze a klón hadsereghez), a Köztársaság végérvényesen elveszik (ehhez sincs közük) és Palpatine marad az Uralkodó (mert hát Qui-Gonnak semmi köze a felemelkedéséhez).

 

Nekem nagyon tetszik az, hogy a film végére eltávolították a köztárasági jeleket a Venatorokról és a Birodalom egyszínűségére változtatták. Így már ezen az egy hajótípuson is látható, mekkora különbségek vannak a két kormány között. Ezért kellett az ep1-2-3-nak csilli-villinek lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De abban is biztos vagyok, hogy az ep3-beli Obi-Wan is képes lett volna már rendesen megtanítani Anakint.

Amúgy meg, ha Qui-Gon nem szabadítja rá a Galaxisra Anakint, a Jediket mind kiírtják (mert Qui-Gonnak és Anakinnak semmi köze a klón hadsereghez), a Köztársaság végérvényesen elveszik (ehhez sincs közük) és Palpatine marad az Uralkodó (mert hát Qui-Gonnak semmi köze a felemelkedéséhez).

Talán igen, az epIII-as Obi-Wan is képes lett volna Anakint rendesen kitanítani, de ebben már nem vagyok olyan mértékben biztos. Csak majdnem :)

Bizony-bizony, a Sith készült a Jedik kiirtására és a hatalom megszerzésére. Anakin nélkül is bekövetkezett volna, így talán csak egy hajszállal könnyebb volt. Vagy még annyival sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy a Yoda-Qui-gon beszélgetés nagyon tetszik, de szerintem elvenné az élét a történéseknek, és a figyelem elterelődne, vagy nem kapna kellő hangsúlyt Anakin drámája. Az eltűnéses dolog bővebb kifejtése inkább a film első felébe lehetett volna jobb, persze más kifejtéssel.

Szerintem Lucas jó döntést hozott ebben is. Az Erő misztikuma megmaradt, nem akárki beszélhet az Erővel eggyéválókkal, és a következő részekben meg még nyilvánvalóbbá válnak az ilyen személyek. Szép íve van ennek a dolognak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért Anakin/Vader kulcsszerepet játszott a Jedik kiírtásában és a Birodalom összetartásában... Nélküle nem tudott volna igazán naggyá lenni Sidious.

A mi lett volna, ha ... dolgot írtam, nem tényeket. Amit Te írsz, az alapján Sidi csak kispályás, aki egymaga képtelen egy ilyen szintű "forradalmat" kiötleni, kivitelezni és irányítani. Holott már lebeszéltük, hogy Sidi egy zseni volt. Ha nem lett volna Anakin, másként csinálja meg a hatalom átvételt. A Birodalom összetartásáról nem volt szó, csak a kezdetről (prequel időszak) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinnak a hatalomátvételben és a Jedik kiírtásában szvsz semmilyen kulcsszerepe nem volt, csak szerepe. Ha nem ő, akkor más masírozott volna a klónok élén, és a Jedik kiírtását a klónok végezték, még Ben is azt mondja, hogy Vader csak segített az Uralkodónak. De ebben segítette Maul is, Tyranus is, Grievous is, Gunray is és még sok mindenki. A hatalom átvételében meg aztán egyáltalán nem volt szerepe sem. Abban inkább Amidalának volt kulcsszerepe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban inkább Amidalának volt kulcsszerepe.

Hehhh.... beosztották ezt a kedves szülők rendesen :)

 

Qui-Gon: hát igen, bele lehet menni hogy Anakin milyen ideális lett volna, meg vele együtt az egész Köztársaság, ha... Ha a legelső részben egy Sith nem lékeli meg.

Hoppá! Lehet hogy itt egy allegórikus ábrázolása annak h a Sith megtöri az Élő Erő egyensúlyát? Aminek a helyrebillentőjét pont ő találta meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Mi lett volna, ha"... ilyen szerintem nincs az SW-ben. Minden okkal történik... Qui-Gont se azt mondja, hogy "azért találtunk Anakinra mert szétlőtték a hyper-hajtóművűnket", hanem az Erő vezette oda. Látszolag a hősöknek megszámlálhatatlan véletlen vezérli az útját ("mi lett volna, ha Qui-Gonék nem abba a boltba mennek", "mi lett volna ha nem robban be a piros robot, és Luke nem veszi meg R2-t" stb.) de pont az a lényeg, hogy mindennek igy kellett történnie.

 

Ami leginkább nem tetszik a regény változatban: Yoda arrogánsnak titulálja saját magát! Másrészt, mintha a történet végén lennénk Qui-Gon levonja a nagy tanulságot, mintha csak egy népmesében lennénk (pedig még csak a story közepén vagyunk). Túl szájbarágós az egész és sokkal szebbnek érzem, azt ahogy Luke eldobja a kardját és nem harcol tovább az ep.6-ban... ott anélkül, hogy a szánkba rágnák megértjük a Sötét oldal és a Világos oldal nagy differenciáját és szemtanúi leszünk annak, hogy a szeretet válasz a sötétségre. Azzal, hogy Luke ekkora áldozatot képes hozni, mindennél többet mond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az ep1-ben az Erő akarta, hogy Qui-Gon rátaláljon Anakinre, akkor lehet, hogy már akkor meg volt írva az Erő forgatókönyvében, hogy később egyesüljön vele.

Qui-Gon feladata az volt, hogy megtalálja a kiválasztottat. Megtalálta és végül meghalt. Hol az ellentmondás?

Az túlzás, hogy pontos forgatókönyve van az Erőnek, épp ezért fogalmaztam, ugy hogy minden okkal történik. Hasonló, de nem ugyanazt jelenti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az a jelenet nem annyira a birodalomról, mint inkább Vaderről szól... épp ezért szerintem jobban illik oda a pattogós induoló helyett a melankolikus dallamok, ahogy Vader elfoglalja a helyét, ahonnan aztán közel két évtizeden át nem is tud szabadulni. Mintha a zene Anakint temetné.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hányszor temetik már el szegény Anakint?

Amikor felkerül rá a Vader-maszk még a régi önmaga tör fel utoljára benne egy keserű 'Nooo!' kiáltásban. Ez a csillagrombolós jelenet, ahol végleg elfoglalja azt a bizonyos helyet a Császár oldalán... nemtom mi a probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél a jelenetnél, ha már ez a zene került ide, akkor maradjon végig, és ne ugráljunk bele a Birodalmi indulóba. Ide most nem való, akárhogy is ott vannak a csillagrombolók, stb. Máshova jobban menne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira semmi, csak megkavart egy kicsit az előző chapter elemzése. Ott már olvastam, hogy a Nooo!-nál volt az első temetése.

Fokozatosan szorul a háttérbe Anakin, és ezt sokszor kihangsúlyozzák. Gesztusokkal (Nooo), vagy épp a zenével. :) Ez gyakorlatilag a film utolsó fél óráját végig kíséri.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.