Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Akkor én ezeket más nehézségi fokon képzelem el, hisz nekem úgy tűnik hogy Ott Qui-Gonékat nem hogy megizzasztja a droideka, de visszavonulásra készteti. Ez már kottynásnak számít?

 

Jaja... mivel fel se merül, hogy a két jedit bármi baj érheti. Qui-Gon is úgy fogalmaz, hogy patt-helyzet, de látszik, hogy akár órákig tudnák tartani a frontot a folyosó kellős közepén, csak hát nekik tovább kell állniuk, mert hát mégis értesiteni kéne a Naboo-iakat.

A Reszkessetek betőrökön pedig már kiskölyökként se izgultam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem inkább az a problémád, hogy ez a zene az első epizódban vált megszokottá?

Fejentaláltad a szöget, talán ez vágja haza a feelingemet. Egyszerűen az ep1-es képek ugranak be rá és nem tudok ide koncentrálni. :D

Sose a zene milyenségével van bajom, hanem a felhasználásával.

 

Duel a Szenátusi csatában, nem rossz, de sokkal jobban is lehetett volna használni. Teszem azt Anivs Obi párbajban a duel egy drámaibb változatban a szenátusba pedig tomboljon az uralkodó témájának egy akciósított változata.

Abban a formában ott a duel nem a legjobb, pedig szépen áthangszerelték és a kórus meg leszedi a fejed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 7: Happy Reunions

Time: 0:22:42-0:26:28

 

Tartalom

 

Hőseink siklója landol az Annex-dóm nevű hivatali épület hangárjában. Palpatine-t a lojalista szenátorok fogadják. Anakin követi pártfogóját, de a siklón maradó Obi-Want látva megáll és kérdőre vonja, hogy nem-e jön ő is. Kenobi hevesen tiltakozik, mondván, sose volt elég bátorsága a politikához és amúgy is jelentenie kell a Jedi Tanácsnak, majd azt mondja, hogy úgyis minden Anakin érdeme.

Hajdani tanítványa azonnal tiltakozik ez ellen, érvként azt hozza föl, hogy a mentőakciót eleve Obi-Wan találta ki. Kenobi ez ellen pedig felsorolja mindazt a hőstettet, amit Anakin az akció során végrehajtott, a kullancsdroidok kilövésétől Dooku megölésén át az ő kicipeléséig. Anakin tovább szerénykedik, mondván erre csak azért volt képes, mert mestere jól kitanította. Obi-Wan ekkor lezárva a vitát kijelenti, Anakin vitathatatlanul a nap hőse és megérdemli, hogy fürödjön a dicsőségben. A Jedi lovag végül megadja magát, de hozzá teszi, hogy mestere tartozik neki és nem azért, mert tizedszerre mentette meg az életét. Obi-Wan azonnal helyesbít, hogy csak kilencedszerre, Cato Neimoidia nem számít, aztán jókedvűen elbúcsúzik tanítványától, aki csatlakozik a szenátorokhoz.

Mace Windu ekkor üdvözli Palpatine kancellárt. Azonnal megkérdi, hogy jól van-e, Palpatine pedig elmondja, hogy semmi baja, hála a Jedi lovagoknak, akik megölték Dooku grófot. Aztán megemlíti a Jedi mesternek Grievous tábornok szökését. Windu azonban nem tart Grievoustól, szerinte gyáva ellenfél s most el fog bujdosni. A kancellár szerint Grievous veszélyt jelent, mivel Dooku halálával a tábornok lett a droidhadsereg vezére, így a Szenátus a háború mellett fog szavazni, míg ő él. Windu nem rest kijelenteni, a Jedi Tanács elsődleges feladata ennek fejében Grievous elfogása. A beszélgetés után mindenki a hivatalépület belseje felé indul.

Menet közben Bail Organa szenátor háláját fejezi ki Anakinnak, C-3PO pedig szóba elegyedik R2-val, aki az átélt események szörnyűségéről beszél. C-3PO kétkedik ebben, bár néhol azért egyet ért a kis droiddal.

Anakin eközben elmagyarázza Organanának, míg Grievous él a harcoknak nem lesz vége. A szenátor biztosítja, hogy ő mindent el fog követni a Szenátusban, amit csak lehet. Anakin azonban már nem figyel, udvariasan elnézését kéri és faképnél hagyja Alderaan képviselőjét.

Berohan az oszlopok árnyékába, ahonnét egy alak figyelte őt. Átkarolja feleségét, a levegőbe emeli és megcsókolja, majd elmondja, mennyire hiányzott neki. Padmé Amidala elárulja, hogy azt hitte, meghalt, legalábbis erről suttogtak. Anakin biztosítja a jóléte felől. Úgy érzi, mintha ezer éve nem találkoztak volna, és ha nem rabolják el a kancellárt, még mindig a Peremvidéken harcolna. Ezután újabb csókot lehet Padmé ajkaira, de a lány tiltakozik. Anakinnak azonban elege van a titkolózásból és azt se bánná, ha valaki meglátná őket. Ellenben Amidalával, aki szinte reszket. Férje ezt csakhamar megérzi, és aggódva vonja kérdőre. Amidala majdhogynem riadtan közli, hogy terhes. Anakin szóhoz se tud jutni döbbenetében, ám rövidesen kiütnek rajta az öröm jelei. Ezzel szemben Padmé tovább aggodalmaskodik, azt kérdezve, mihez kezdenek most. Anakint élete legszebb percében viszont nem akar a gondokkal törődni és ezt javasolja szerelmének is.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

A fejezet kezdő képsoraiban máris újabb jelét láthatjuk annak, hogy Obi-Wan és Anakin a legjobb barátok. Ráadásul mindketten döbbenetes jellemváltozáson estek át. Kenobi itt már engedi, hogy Anakin a dicsőségben fürödjön, sőt, maga is méltatja a képességeit, míg Anakin önzetlen módon meg akarja osztani a dicsőséget mesterével. Sehol sincsenek már az ep2-ben megismert figurák. Ez nagyon tetszett.

Palaptine és Mace beszélgetése viszont nem ilyen felhőtlen. Érződik köztük a feszültség. Windu máris amellett van, hogy Grievous nem fog veszélyt jelenteni, hisz gyáva alak, míg Palpatine biztosra veszi, hogy a Szenátus tovább akar majd háborúzni. Windu szeméből csak úgy sugárzik a gyanú Palaptine felé, és a kancellár ezt jól tudja. Szerintem már most alig várja a percet, mikor átsütheti a Jedi mestert.

C-3PO és R2-D2 is most találkozott először újra, és szokatlan módon nem vitáznak, bár aranyszínűvé vált protokoll droidunk már most is kételkedik az asztromech néhány szavában. Azt viszont nem értem, neki minek kéne szerviz, hiszen jobban néz ki, mint eddig bármelyik részben.

Végre Bail Organát is néven nevezik, ez fontos momentum, már csak a korábbi szerepe miatt is.

Végül Padmé és Anakin találkozása szerintem nagyon megható. Érezhetően szeretik egymást. Nagyon jól játszik mindkét szereplő és az utolsó találkozásukat leszámítva, talán itt játssza a legjobban a szerelmes párt Christensen és Portman. Azt viszont nem értem, Amidala miért kezeli a gyerekáldást úgy, mintha igazi sorscsapás lenne. Szinte retteg, mikor elmondja Anakinnak. Ez még érthető is, hiszen nyílván nem előre betervezett gyerek, szóval Anakin reakciója kétes, de akkor is csak aggódik, amikor Anakin már egyértelműen örül a hírnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Padmé egyértelműen azért reszket, mert fél a következményektől. Hogy mi lesz, ha kiderül. Egy gyereket nem lehet titokban tartani, anélkül, hogy a kis csecsemőt meg ne viselje. Ettől fél Padmé.

 

Érdekes, nekem valahogy nem jön át Windu és Palpatine közt a gyanú meg a feszültség. Udvariasak, protokolláriasak, de semmi több. Persze ellenekező állásponton vannak, de ettől még nem dől össze a világ. Persze valószínűleg bennem van a hiba...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu tudja mit beszél, mikor Grivit gyávának nevezi. Előle is meglógott nem olyan rég.

Én sem érzem annyira feszültnek a helyzetet. Kapáslból ellenkező állásponton vannak ez látszik, de semmi többi, talán ha elhangzik az a mondat, ami az eredeti elképzelésben volt és kivágódott.

Sokkal érdekesebb részlet Grievous tábornok. Megölhette volna a kancellárt... de nem tette.

Ez igazán feszültté tette volna kettejük kapcsolatát. Szerintem óriási lett volna.

 

Padmén én is azt érzem, hogy Bűnnek érzi terhességét. Angolul ráadásul borzalmasan hangzik az a szó, mintha azt mondaná hogy vemhes. grrr.

El kell mondjam, hogy nekem Padmé ezen jelenete(meg mégegy) jobb magyarban, mint az eredetiben. Zsigmond Tamara hihetetlen jól elkapta a lényegét a karakterének. Úgy tudom Ő is ott volt az Intercomos moziáson, mikor a szinkronrendezőék még a szinkronizálás előtt megnézték naggyából az egész filmet, hogy kielemezzék a szereplőket. Ez szerintem hihetetlenül látszik Padmén. Ha mindenkivel megnézetik talán az egész ilyen lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Natali is jól elkapta a karakter lényegét.  

Padmé bűnösnek érzi magát, és nagyon aggódik. Szerintem jól játszik itt Natali. A szinkronra nem emlészem.

 

Donát.

Azt hogy szerintem a szinkronban jobb, nem azt jelenti, hogy Natalie rosszabb. Natalie tökéletes 10/10, de nálam szinkronban 10/12.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bűnösnek?? Igen, de a 2000-rek szervezkedése miatt. A terhességét csak addig nem tudja hogyan kezelni, amíg Anakinnak el nem mondja... Aztán hamar lenyugszik, rájön hogy a Naboo-n akar szülni, érthetjük úgy, hogy a lehető legtávolabb a politikától...

 

Palpi kontra Windu első menet: figyelitek azt a pofit ahogy MEGDICSÉRI a Jediket egy egykori jóbarátjuk megöléséért? Szinte csak ez alapján lehetne tudni hogy ő ugrasztotta össze Dookut a Jedikkel, továbbá, hogy minden szokás szerint az ő tervei szerint halad és megy a visszaszámlálás hogy meddig vannak még életben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Innentől lassul le a film, és változik meg a kalandos, kissé vidám légkör. A jelenet elején, amikor megközelítjük a leszállót, a környezetnek kicsit halálcsillag felszín feelingje van nem gondoljátok? Bennem teljesen olyan érzést kelt. A Falcon poént is sikerült elsőre észrevennem. :o

 

Itt van az egyik csúcspontja, a barátivá vált Anakin Obi-Wan viszony bemutatásának. A premieren majd leesett az állam, amikor Obi elkezdte dicsérni, már-már ajnározni Anakint. Erre Ani válasza "mert jól kitanítottál". :o Remek viszonyban vannak, és ez nekem is legalább annnyira bejön mint Dzséjtnek. :D

 

Mace és Palpi szóváltásában én sem érzek különösebb feszültséget, de barátinak se mondanám. Inkább protokoláris a megfelelő szó. :D Bail bevezetése is jól sikerült.

 

Padmé-Anakin találkozása. REMEK! Itt nagyon jól játsza Hayden a meglepett férjet. Elsőre nem is tudtam mit fog szólni, mert nem éppen örömittas arcot vág. :D Aztán csak kinyögte, hogy boldog... Padmé talán kicsit tartott a bejelentéstől, hisz nyilván nem volt betervezve a dolog, és tartott Anakin reakciójától. Meg kell még említeni a zenét, ami elég baljós ehhez a jelenethez...ráadásul az oszlopok árnyékában állnak, félhomályban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ahhoz képest, hogy ez örömteli pillanat, legalább olyan baljós, mint az ep2 szerelmi jeleneti közül a kandallós rész.

Pedig ez nem csak kettejüknek örömteli pillanat, hanem a Galaxisnak remény.

 

Részemről azért érzek feszültséget, mert mesterkéltnek érzem Windu nyitókérdését, akárcsak Palpatine dicséretét a Jedikről. Meg nálam a protokoláris egyfajta feszültséget is jelent, olyan "na ezen is túl kéne esni" dolog. És ez mindkettőből sugárzik, de különösen Winduból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van az egyik csúcspontja, a barátivá vált Anakin Obi-Wan viszony bemutatásának. A premieren majd leesett az állam, amikor Obi elkezdte dicsérni, már-már ajnározni Anakint. Erre Ani válasza "mert jól kitanítottál". :D Remek viszonyban vannak, és ez nekem is legalább annnyira bejön mint Dzséjtnek.

Nekem is hihetetlenül bejön a párbeszédük, ez egy érett Anakin. Úgy viselkedik, ahogy kell. Nem beképzelt, helyén kezeli a dolgokat. Tudja, hogy ő volt a jobb mégis dícséri Obi-t. Élvezi, ha dícséri Obi, és ez a legjobbat hozza ki belőle, de nem is biztos, hogy ez hozza ki a legjobbat belőle, hanem Obi. Mikor ő jelen van mindig a legjobban viselkedik, talán kivéve a tanácsba való kinevezését, de ott is hamar magához tér és bocsánatot kér, talán rá sandít Obi-Wanra. Itt válik egyértelművé, miért kell Palpinak eltüntetnie Obi-t mellőle, és miért kell minnél jobban ellene hangolnia.

Az a kis poén pedig óriási. "10-szer mentettelek meg... Csak 9 Cato Neimoidia nem számít" :D:o:o:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mace-palpis jelenet, különösen érdekes számomra, mert:

Itt mindketten megjátszák magukat, egyik a főkancellár, a másik a tanács "vezetője" (direkt idéző jelbe tettem!!)

Az sugárzik sztem ebbőla jelenetből, hogy mindketten túl akarnak esni a formaiságokon+ Windu-n érzem azt feszültséget, hogy a Jedi Tanács bajban, a Jedi Rend bajban van mióta Palpatine a kancellár...

 

Windu meg is kérdezi, picit gúnyosan:Are You all right?Mitha azt várta volna, kívánta volna, bárcsak meghalt volna és akkor a jedi végleg leszámolnak a szeparatistákkal.

De Grivi életben maradt, és két különböző véleményük volt, Mace azt mondta hogy vége a háborúnak, míg Palpi azt hogy folytatjuk, és a Szenátus fel fogja ruházni őt még több hatalommal és ez nem tetszett a Jedi mesternek.

 

Szóval nem rossz jelenet, megmutatja azt, hogy milyen a jedik főkancellár viszony, mindketten kívánják egymást a francba, stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tom, én is kiérzem ebből az álludvariaskodásból a kettejük közötti nem túl kellemes kapcsolatot, és részemről nem érzem belemagyarázásnak.

"Are You all right?"

Windunak ezt a kérdését érzem a legmesterkéltebbnek. Tisztán formálisan kérdi meg, semmi őszinteség nincs benne, úgy érzem, hogy egyáltalán nem érdekelné az se, ha Palpatine-t darabokban hozták volna ki... illetve érdekelte volna, de nem negatív értelemben, bár azt sem mondanám, hogy örült volna neki, inkább megkönnyebbült volna. Elvégre Palpatine gond nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért szerintem ott még nem akarták holtan látni, meg nem örültek volna, ha meghal. CSak szerették volna, ha befejezi a háborút.

 

Egyébként az EpII-ben még nem okozott gondot a jediknek, hogy Palpatine hivatali ideje lejárt? VAgy ez csak az EpII-III között történt meg?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az ep2 idején is le kellett járnia a hivatali időnek, mert tudtommal. 4 évig lehet főkancellár és egyszer újra lehet választani. (Mint az USA elnököt). Ha 5 év, akkor az utolsó éve az ep2. De én 4ről tudok. SW ben a politika gyakorlatilag úgy működik, mint az usa politikája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az ep2 idején is le kellett járnia a hivatali időnek, mert tudtommal. 4 évig lehet főkancellár és egyszer újra lehet választani. (Mint az USA elnököt). Ha 5 év, akkor az utolsó éve az ep2. De én 4ről tudok. SW ben a politika gyakorlatilag úghy műkösdik, mint az usa politikája.

 

Asszem 5 év. Azért keleltt a háború, hogy tovább maradhasson. (Persze klehet, hogy Dooku leadta a rendelést a Kaminón, mondták hogy kb 10 év, mire Palpi az Ep1 és 2 közt átíratta az alkotmányt 4ről 5 évre... kinézem belőle.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.