Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Szerintem Anakin szimplán azért fordul Yodához, mert köztudott, hogy ő a legnagyobb hatalmú. Fölösleges lenne végigkolbászolnia a jedi-ranglétrát a kis padawanoktól a kopasz Winduig, ha egyszer ott a leghatalmasabb, aki ha nem tud válaszolni, akkor senki se...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mert teljességel, minden elemével szemben áll azzal a résszel, amikor Vader bevonul a Templomba! Mindenki gyűjtse össze az ellentéteket...:)

 

Olyan sok ellentét lenne? Nos nem balról, hanem jobbról van filmezve; ott éjszaka van és nem üres a bejárat, mert épp menetelnek be... ezenkivül van még?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz. Viszont azért elgondolkodtató, hogy Yodával közli a problémáját, mégha virágnyelven is, Obi-wannal viszont nem. Szerintem attól tart, hogy Yodával ellentétben Obi-wan átlátna rajta, és rájönne, hogy Anakin Padmé halálától tart.Anakin egyszerűen nem akar lelepleződni.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha félsz elmondani a teljes igazságot, jobb, ha egy tőled távolabb állótól kérsz tanácsot, mert ő kisebb eséllyel jön rá arra, amit elhallgatsz, tehát a titkod biztonságban marad. Emellett talán kevésbé lesz részrehajló, ami ilyen esetekben még jól is jöhet. Az meg csak hab a tortán, hogy a kiszemelt egyén a leghatalmasabb Jedi-mester. Egyértelmű, hogy őt kell megkérdezni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mert teljességel, minden elemével szemben áll azzal a résszel, amikor Vader bevonul a Templomba! Mindenki gyűjtse össze az ellentéteket...:)

 

Olyan sok ellentét lenne? Nos nem balról, hanem jobbról van filmezve; ott éjszaka van és nem üres a bejárat, mert épp menetelnek be... ezenkivül van még?

Egy szóval sem mondtam, hogy olyan sok lenne, csak azt hogy mindenki gyűjtse össze őket, mert éppenséggel tényleg nincs sok sőt kifejezetten kevés, csak annyit tennék még hozzá hogy egyik esetben halk a zene másikban viszont harsog, viszont nekem nagyon bejön a dolog és remélem ez nem bűn...:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Következő érdekes kimaradt szál lehet, hogy Anakin nem Yodával való találkozás miatt késik. Ha csak az lenne nem mondhatná azt, hogy nincs mentsége, hisz, simán mondhatta volna, hogy Yodával beszélt. Gondolom, az ilyen Yodával való dumcsizások nem titkosak, nincs Yodának titoktartási kötelezettsége, vagyis, megmondhatja, Obi-nak Yoda, hogy nála volt.

Anakin bizony máshol is volt, mégpedig a könyvtárban, ahol olyasmikre bukkant, amik nagyon érdekelték, de nem nézhetett bele, mert nem mester. Ezért nem keresett kifogást, és mondta, hogy feltartották.

Ez megmagyarázza azt is, hogy mikor Palpatine kinevezi a tanácsba, akkor miért  az az első reakciója, hogy: "Én?! Mester legyek?"

Ezzel megkapta volna a kulcsot azokhoz a könyvekhez a könyvtárba.

Szerintem jobb is, hogy ez a szál kimaradt - meg szerintem ezt csak Stover találta ki -, mert így Anakin egyértelműen hatalomvágyó, míg úgy helyes indoka van a mester címre, ami már kevésbé Sötét dolog.

Obi-Wannak meg csak azért nem mondta, amit itt a többiek is mondtak. Yodának sem kell erről beszélnie, főleg, ha Anakin még meg is kéri, hogy legyen bizalmas. De lehet kérni se kellett, elvégre a látomása mindenkinek a magánügye, döntse el ő, kivel osztja meg.

 

(Sajnos otthon bizonytalan időre megszűnt a netem, így legközelebb csak hétfőn lesz új chapter.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Yoda-Anakin párbeszéd után hatalmasat süllyedtem a moziszékben, addig szinte pörögtem és nem akartam elhinni, hogy ilyen lenyűgöző ez a film, ez a rész viszont a vesémig hatolt, és döbbenetes is lett. Amiket Yoda mond attól, mindenki aki tudja mi az a ragaszkodás nyel egyet, legalább. :56: :34: .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit így olyan lenne ezzel a könyvtáras szállal, mintha a közvetlen érv a sötét oldal mellett az lenne, hogy nem lett mester. Így csak egy ok és nincs aládúcolva azzal, hogy a mester címre nem "hiúságból" vágyott, hanem sokkal inkább azért, hogy a könyvtárban lévő anyagokhoz hozzáférhessen. Ez összefűzné az indítékokat egy olyan hálózattá, láncolattá amiből tényleg nincs más kiút, nincs más választás csak az amit választ. Így van több indok egymás mellett és a későbbi jelenetekben Anakin reakciói és mondatai kicsit lógnak a levegőben :26: . Ha odaérünk rákérdezek, mert van amit nem értek, hogy miért mond :D. (Például a kirohanása Jedik előtt, bár az a természetével indokolható, és utána Obival való beszélgetésében amit mond ). A későbbi „Tudom hogy nem árulnak el nekem mindent az erőről” mondata is tökéletesen kiemelné ezt a láncolatot, bár az a könyvtáras szál nélkül is teljesen a helyén van. :39:

Más kérdés, hogy nem volt elég felkészült, ahhoz hogy az információkat megfelelő módon értelmezze és használja, így is úgy is elragadta volna a sötét oldal, "minden út Rómába vezet".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

„Tudom hogy nem árulnak el nekem mindent az erőről”

Nekem ez a mondat, egyből a könyvtáras szálat juttatja eszembe. Szerintem nem biztos, hogy csak Stover találta ki ezt a szálat, hisz a párbeszéd ugyanez.

Mindenesetre ez a szál nálam nagyot üt a könyveben a filmben is, ha odaképzelem :wink: Persze nem hiányzik, mert így misztikusabb. Néhány lyukat magunk tömhetünk be.

 

Szerintem Yoda nem gyóntató pap, így akárkivel beszél az nem titok. Megkéri, hogy kezelje bizalmasan, azt meg nem hiszem, mert az már magában gyanús, és mivel a filmben nem hangzik el nem kérte meg, ahogy a könyvtárba sem ment el :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre ez a szál nálam nagyot üt a könyveben a filmben is, ha odaképzelem :wink: Persze nem hiányzik, mert így misztikusabb. Néhány lyukat magunk tömhetünk be.

 

Nagyon is hiányzik :D Ez a szál szerintem nagyon is kellene ... Enélkül nem is nagyon értem miért akad ki annyira Anakin mikor nem kapja meg azt a fránya mester címet. Remélem lesz bővített változata ennek a filmnek, nagyon rászorulna :D Mikor nézem a filmet teljesen vágom már mi következik. (megjegyzem így is már a tökéletesség határait súrólja, csak hát ahogy te is mondtad, lyukak) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre ez a szál nálam nagyot üt a könyveben a filmben is, ha odaképzelem :wink: Persze nem hiányzik, mert így misztikusabb. Néhány lyukat magunk tömhetünk be.

 

Nagyon is hiányzik :D Ez a szál szerintem nagyon is kellene ... Enélkül nem is nagyon értem miért akad ki annyira Anakin mikor nem kapja meg azt a fránya mester címet. Remélem lesz bővített változata ennek a filmnek, nagyon rászorulna :D Mikor nézem a filmet teljesen vágom már mi következik. (megjegyzem így is már a tökéletesség határait súrólja, csak hát ahogy te is mondtad, lyukak) :D

 

Egyszerüen a hatalomvágya miatt vágyik a Mester címre.Minden Jedinél különbnek képzeli magát, és ha ők mesterek akkor ő miért nem lehet az?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem épp elég "önmagában" az a mesteres dolog. Palpi berakja a Tanácsba. Oké. Jedik ezt elfogadják. Nem oké, de mint tudjuk alakul a feszültség köztük Palpival. Tehát a helyén van. A Jediknek mindössze annyit kéne tenniük, hogy nem szívóznak és elismerik Anakint. A képességeit, a megállíthatatlanságát, hogy épp előző nap hozott le egy fél csatacirkálót főkancellárostul, csak Obi életét 9-10 alkalommal mentette meg... és ezért mindössze annyit kellene tenniük, hogy egy PICIT lazábban veszik a helyzetet, és nem teszik olyan idióta helyzetbe hogy tag is meg nem is. Így nagyon "ezzel akarják kiszúrni a szemét". Plusz még a kémkedősdi amit a Tanács kér tőle, miután olyan.... rugalmatlanul viselkedtek vele. Na jó ez már másik jelenet:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.