Ugrás a kommentre

Boba Fett


Wilde

Ajánlott hozzászólás

Egy fejvadászós filmben én is látok potenciált, csak abban nem vagyok biztos, hogy ezt Boba Fett főszereplésével kéne megcsinálni. Persze nyilván a legeladhatóbb. De én nem tartom valami nagy karakternek - akkor tudna érdekes lenni a figura számomra, ha jobban belemennének klón mivoltába. Sajnos a TCW sem foglalkozott ezzel, inkább a bosszúhadjáratára koncentrált, pedig ebben már én is látnék potenciált. Amit meg lehetne fűszerezni azzal, hogy még a karrierje kezdetén van.

A Star Wars 1313 című játék pont ezzel akart foglalkozni, hogyan válik a TCW-s Boba az ep4-5-6-ban megismert Bobává. És hát ki tudja, lehet, hogy annak a forgatókönyvét gyúrják filmmé.

Ez nekem is bejönne. ;) Egyébként én sem vagyok elájulva Bobától, de a szemszögén át látni az alvilágot - az már nagyon jól hangzik. A filmben megismert fejvadászok közül őt választanám erre a célra, ha már Jango ugye nem lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is bejönne. ;) Egyébként én sem vagyok elájulva Bobától, de a szemszögén át látni az alvilágot - az már nagyon jól hangzik. A filmben megismert fejvadászok közül őt választanám erre a célra, ha már Jango ugye nem lehet.

Voltaképpen Jango is lehet, csak akkor az ep2 előtt kell játszódnia a sztorinak. :)

Persze, a filmekből megismert fejvadászok közül mindenképpen Boba a legjobb jelölt, hiszen még a nála sokkal királyabb apját is túlszárnyalja kidolgozottság terén. Bár azért megnéznék egy IG-88 filmet is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre ez a Boba Fett film egy rajongói vágyálom. Ami lehet hogy megvalósul, de egyelőre semmi nem utal erre egyértelműen. A harmadik spin-offról semmi biztosat nem tudunk. Kennedy azt mondta, hogy ne számitsunk arra hogy minden spin-off valami előzmény film lesz. Szerinte puszta véletlen hogy az első két jóváhagyott projekt pont prequel lett.

 

Amit pedig biztosan tudunk a harmadik spin-offról azaz hogy Kasdan nem csinál vele semmit. Ő a Han Solo film után kiszáll az SW bizniszből. Ha már Boba Fett: szerintem neki komoly esélye van rá, hogy feltünjőn a Han Solo filmben. Jabbának is bedolgozik pont úgy mint Solo. Nem is kéne kacifántos sztori hogy valahogy összehozzák őket legalább 1-2 jelenet erejéig.

 

Megjegyzem ha lenne Boba Fett film azt a magam részéről imádnám. Pont az alvilág miatt amit én is szivesen viszont látnék a mozivásznon. De valószinüleg ezt az igényt hellyel-közel a Han Solo film is ki fogja elégiteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
1 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Rákos lesz Boba? Nheeee. Vagy csak Dzséjt költői túlzása ez? :)

Nem költői túlzás, miután kimászott a Sharlaccból, Bobának rákszerű megbetegedése lett (arra már nem emlékszem, hogy konkrétan ráknak nevezték-e, de daganatos megbetegedés volt. Persze azóta ez már nem kánon, hála az égnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
29 perccel korábban, ZoliZoltán írta:

A vàllàn lévő mandaloriai cimerről tud valaki egy Magyar leiras linket adni?

Egyszeruen sehogy nem talalok....pedig jo regen 100% ,hogy volt valahol.

SW.hu-n talan....

 

Koszonom.

Az a Mythosaur koponya jelképe, a Mandalóriban Kuiil mondja, hogy régen azt a fenevadat ülték meg az ősi mandalóriak. Ha jól emlékszem A fejvadász kódex című könyvben van róla pár sor, linket sajnos nem tudok :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
20 minutes ago, pb69 said:

Boba Fett egyrészt nem mandalori. 

Nem igazán vagyok képben az ő életútjával kapcsolatban, viszont Wookipedián ezt írják: "Boba Fett was a Mandalorian warrior and bounty hunter." (Tehát mandalore-i harcos és fejvadász volt.) 

:?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, caseyjones írta:

Nem igazán vagyok képben az ő életútjával kapcsolatban

Hát az Ep.2-t csak láttad, nem? Boba Fett egy nyers klón, az égvilágon semmi köze nincs Mandalore-hoz...

Jango Fett izgalmasabb kérdés, mert az ő kapcsolódása Mandalore-hoz tényleg ködös tudtommal. Akit hallottunk, soha senki nem ismerte el mandalorinak, bár ő maga azt állítja, hogy Concord Dawnon született, és csak a szélsőséges nézetek miatt nem ismerték el őket. De tudtommal nincs egyelőre konkrét bizonyíték arra vonatkozóan, hogy Jango tényleg mandalori lett volna. Arra meg aztán pláne nincs, hogy maga ebben a szellemben élt volna, no pláne arról, hogy Bobát ebben a szellemben nevelte volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Quote

Nem épp olyan kultikus halála volt, mint Maulnak, most Landoval meg Hannal fusson össze balhézni, amiért egy bohózatba illő jelenetben bepottyant a lyukba? Olyan szinten csinált hülyét belőle az a jelenet, hogy nem sokan tudnák komolyan venni, ha előkerülne, mint Han nemezise. Eleve, Han vagy Lando sem olyan karakterek, akikhez ez passzolna.

Ha meg nem kapcsolható senkihez, akkor rögtön az egyik fontos szempont kiesik, amiért megérte volna visszahozni.

Viszont anno az EU-ban visszahozták; túlélte a sarlacc vermét. Valaki vagy valakik úgy gondolták, nem olyan felesleg feléleszteni őt. :)

Szerintem csacskaság volt; ha már mindenáron vele akartak foglalkozni, akkor azt megtehették volna a sarlacc verme előtt és a gyerekkora közötti időszakban (mint ahogy azt a TCW-ben meg is tették.)

1 minute ago, pb69 said:

Hát az Ep.2-t csak láttad, nem? Boba Fett egy nyers klón, az égvilágon semmi köze nincs Mandalore-hoz...

Közben beugrott, igen, viszont a magyar Wikipédián meg úgy fogalmaznak, hogy mandalore-i származású. Ez már talán jobban megállja a helyét. :D Bár ezen is lehetne vitatkozni, hogy mandalore-inak vagy egyáltalán mandalore-i származásúnak tekinthető-e egy olyan személy, akit egy mandalore-iból klónoztak, akit sose ismertek el mandalore-inak. :hehe: 

Szóval érdekesnek találom, hogy a te álláspontod szerint ő abszolút, egy kicsit sem az, de a Wookipedián meg nyíltan kijelentik, hogy az, pedig az a portál elég jól felülvizsgált tudtommal. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, caseyjones írta:

Viszont anno az EU-ban visszahozták; túlélte a sarlacc vermét. Valaki vagy valakik úgy gondolták, nem olyan felesleg feléleszteni őt. :)

Tudom, de valakik mindig úgy gondolják, hogy fel kell éleszteni X-et vagy Y-t. Aztán van akit kánon szerint is felélesztenek, másokat meg nem. Van akit csak a kánon szerint. Olyan is van, akit sehogy se. Szerintem kár ebbe logikát keresni, mert nincsen. :) 

5 perccel korábban, caseyjones írta:

Szerintem csacskaság volt

Szerintem is. ;) 

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Bár ezen is lehetne vitatkozni, hogy mandalore-inak vagy egyáltalán mandalore-i származásúnak tekinthető-e egy olyan személy, akit egy mandalore-iból klónoztak, akit sose ismertek el mandalore-inak. :hehe:

Hát lehet rajta vitatkozni, de szerintem nem. A klónozás nem könnyít a helyzeten, de pl. ha egy nem magyar állampolgár Izlandon szül egy gyereket, akkor az magyar származású lesz attól, hogy az anyja anno magyar kötődésű területen született? És ugye Jangoról sem tudjuk egyértelműen, hogy mandalori vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Dzséjt said:

Én azért jobban szeretem a komplexebb karaktereket, mint Duke Nukemet és Doom Guy-t. Persze tudom, hogy vannak, akiknek tényleg elég ennyi, máskülönben Boba Fett sem lett volna olyan népszerű

Nem lehet, hogy Boba Fett népszerűsége - a menő páncélja mellett - abból is fakad, hogy ő is egy ilyen titokzatosabb fickó? Egyszer sem veszi le a maszkját a filmekben, nem nagyon tudunk róla semmit, és gondolom sokaknak piszkálhatta a fantáziáját, hogy az univerzum egyik legnagyobb fejvadásza ki is, honnan jött... Amellett persze, hogy frankó volt az öltözéke.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, pb69 írta:

Hát az Ep.2-t csak láttad, nem? Boba Fett egy nyers klón, az égvilágon semmi köze nincs Mandalore-hoz...

És te láttad A mandalori című sorozatot? Mert abban elhangzik valami olyasmi, hogy a mandalori nem egy faj, hanem egy hitvallás. :P :) Fettről nem tudunk sokat a TCW után, lehet később felvette a hitvallást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, caseyjones írta:

Nem igazán vagyok képben az ő életútjával kapcsolatban, viszont Wookipedián ezt írják: "Boba Fett was a Mandalorian warrior and bounty hunter." (Tehát mandalore-i harcos és fejvadász volt.) 

:?

A Wookie-nak van Canon és Legends szekciója, ilyet a Canon szekcióban nem olvashattál ;)

 

Canon:

https://starwars.fandom.com/wiki/Boba_Fett

 

Legends:

https://starwars.fandom.com/wiki/Boba_Fett/Legends

 

 

A Wookienak semmi gond nincs a felülvizsgálatával, csak tudni kell használni. A Legendsben Boba mandalori, mivel Jango is az. A kánonban meg egyik sem az.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, Yoda József said:

A Wookie-nak van Canon és Legends szekciója, ilyet a Canon szekcióban nem olvashattál ;)

Igaz, azt nem is figyeltem. Én ezt onnan szedtem, amit elsőnek kidobott a Google, és az természetesen a legends-es verzió volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hogy Jango nem mandalore-i, onnan származik, hogy az éppen Mandalore-t uraló vezetés szeretett volna elhatárolódni a régi harcos kultúrától. Az ő értelmezésükben Jango nem volt mandalore-i, hisz nem Mandalore bolygón született. (Amúgy a Concord Dawn a Mandalore-szektor egyik bolygója, szóval tágabb értelmezésben valóban mandalore-i)

Ezzel szemben tudjuk, hogy Satine kormánya és ideológiája kárász életű volt. Az utána következő rezsim visszatért a harcos életmódhoz, ami szerint mindenki mandalore-i, aki eszerint a kultúra/vallás szerint él, legyen a faja ember, zabrak, twilek, vagy bármi más. Ebbe az értelmezésbe már beletartozik Jango, Boba, Fenn Raun, Din Djarin, az összes foundling, akiket felnevelnek eszerint a kultúra szerint. És igen, ha Baby Yodát Din a saját a mandalore-i kultúrája alapján neveli fel harcosnak, akkor ő is mandalore-i lesz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Ez hogy Jango nem mandalore-i, onnan származik, hogy az éppen Mandalore-t uraló vezetés szeretett volna elhatárolódni a régi harcos kultúrától. Az ő értelmezésükben Jango nem volt mandalore-i, hisz nem Mandalore bolygón született. (Amúgy a Concord Dawn a Mandalore-szektor egyik bolygója, szóval tágabb értelmezésben valóban mandalore-i)

Ezzel szemben tudjuk, hogy Satine kormánya és ideológiája kárász életű volt. Az utána következő rezsim visszatért a harcos életmódhoz, ami szerint mindenki mandalore-i, aki eszerint a kultúra/vallás szerint él, legyen a faja ember, zabrak, twilek, vagy bármi más. Ebbe az értelmezésbe már beletartozik Jango, Boba, Fenn Raun, Din Djarin, az összes foundling, akiket felnevelnek eszerint a kultúra szerint. És igen, ha Baby Yodát Din a saját a mandalore-i kultúrája alapján neveli fel harcosnak, akkor ő is mandalore-i lesz

Mármint kérész? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Ez hogy Jango nem mandalore-i, onnan származik, hogy az éppen Mandalore-t uraló vezetés szeretett volna elhatárolódni a régi harcos kultúrától. Az ő értelmezésükben Jango nem volt mandalore-i, hisz nem Mandalore bolygón született.

Pontosan. Almec, amikor még Satine mellett szolgált kerek-perec kijelentette, hogy Jango csak egy imposztor.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Míg az Első Rend a Birodalom, addig Boba Fett a Maul és Jabba után maradt űrt tölti be. :clap: De azért ambícióban nincs hiány a Fetteknél. Az egyik egy a klónsereg mintaegyede lett, a másik meg a galaktikus alvilág feje lehet.  :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyelőre úgy tűnik könnyebben jut hatalomra, mint Maul. :D 

Azért a Fekete Nap esetében Maul is hasonlóan érvelt a hatalomátadás megvitatásakor. Ott persze az indulatok jobban elszabadultak, tárgyakat dobáltak, néhányan a fejüket is elvesztették, de végül a jelenlegi helyzetben is lőttek a korábbi vezetőségnek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.