Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Mit aggódunk mi itt a Solo miatt, amikor már tudni vélik egyesek, hogy jön a Bossk-film, és az Aurra Sing film. :lol2:

http://epicstream.com/news/Legendary-Star-Wars-Screen-Writer-Lawrence-Kasdan-Says-Hes-Working-On-A-Bossk-Spinoff-Movie

Az online újságírás csúcsa, kérem szépen! :lol:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyáltalán nem tartanék attól, hogy a Solo box office eredményei veszélyeztetnék a többi potenciális spin-off filmet. Egyrészt, ezek a számok szerintem még nekünk sem meglepőek, a Disney-nek meg pláne nem. Másrészt, tisztában lehetnek vele, hogy az időzítés több szempontból sem volt kedvező, ami nem a film hibája. Harmadrészt, a stúdió nyilván egy hosszú út elején jár, de a fő csapásirány már megvan. Ez a 2. spin-off, nem fognak minden ilyen jellegű ötletet és tervet sutba dobni, mert nem volt kiugró siker. Pláne úgy, hogy a RO szerintem elvárásokon felül teljesített.

 

Őszintén szólva, én a mai napig nem értem miért pont Solo-ról jött spin-off. Ugyan sajnos még nem volt szerencsém megnézni, de a végeredmény minőségétől függetlenül nem igazán értem az egész létjogosultságát.

Az OT-n azért látszik, hogy már eredetileg is terveztek elé filmeket, kiált az előzményekért. Ugyanakkor, ha van olyan szereplője, ahol ezt a legkevésbé sem érezzük fontosnak, akkor pont Han az egyik ilyen. Az ő belépője úgy ahogy van tökéletes a 4-ben. Ha valaki nem kedveli a karaktert, annál egyértelmű a dolog. Ha valakinél nagyrészt semleges, akkor nem fogja lázba hozni egy külön film róla. A kifejezett rajongói közül pedig sokan pont úgy vélekednek, hogy az ő belépőjét és múltját kár bolygatni.

Ehhez hozzávehetjük azt a rendkívül fontos tényt, hogy a legikonikusabb színészi alakítás Fordé. Ő forrt egybe leginkább a karakterével, a nézők nagy részének Han Solo maga Harrison Ford. Lehet azon agonizálni, hogy mennyire felnőtt gondolkodás egy színészcserén kattogni, de ettől nem változik az a tény, hogy a közönség nagyon érzékeny ezekre. Minden esetben, pláne egy ilyen szereplőnél, pláne egy ilyen színésznél.

 

És ezen kételyek nem alaptalanok, ahogy közeledett a film, egyre jobban körvonalazódott a helyzet. Ha egy film akár csak pár nappal a megjelenése előtt még a franchise rajongóit se mozgatja meg igazán, akkor nemigen lehet nagy sikert várni. Akit alapjáraton nem érdekel masszívan egy univerzum, az egy spin-off moziban történő megnézésétől már könnyen eltekint. Teljesen új nézők érdeklődését meg nem egy ilyen film fogja felkelteni.

Nem tudom van-e olyan, aki el tudta képzelni, hogy ez a film olyan lesz, hogy a végén egy hatalmas csettintéssel állhat fel a székből, mennyire parádés alkotást látott. Úgy érzem, hogy egy ilyen tematikájú és jellegű filmet eleve lehetetlen volt úgy elkészíteni, hogy az tényleg nagyot szóljon.

És akkor ehhez jött hozzá a forgatások körüli cécó, a Disney furcsa időzítése, valamint a minimalizált marketing. Ettől a filmtől senki nem várt sokat, így már azt sikernek könyvelhetjük el, ha a megítélése nem negatív. Márpedig eddig nagyrészt azt hallom, hogy jó kis film volt ez, egynek elment, ennyit megért. Azaz nagy csalódásként senki nem élte meg, a bevételei nyilván simán visszahozzák az árát, aztán lehet továbblépni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ezt szerintem is meg lehetne oldani. Egy kis Solo az elején, aztán jöhet a Bounty rész. :cool:

 

Amúgy egy kérdés: miért tartják sokan Hant és Bobát kvázi ellenségnek? Nekem az OT -ban nem jött le, hogy ezek ketten most de utálnák egymást, Bobának Han csak egy munka volt. Van ennek egyfajta Legendák-vonzata? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Bence1997 írta:

Amúgy egy kérdés: miért tartják sokan Hant és Bobát kvázi ellenségnek? Nekem az OT -ban nem jött le, hogy ezek ketten most de utálnák egymást, Bobának Han csak egy munka volt. Van ennek egyfajta Legendák-vonzata? :hmm:

Legendák vonzata van bőven, de szerintem az is beszédes ahogy Han megkérdezi EP VI-ban: "Boba Fett, hol?" Nekem ez olyannak érződik, mintha lenne vele elszámolni valója azon kívül is, hogy Fett kapta el. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Legendák vonzata van bőven, de szerintem az is beszédes ahogy Han megkérdezi EP VI-ban: "Boba Fett, hol?" Nekem ez olyannak érződik, mintha lenne vele elszámolni valója azon kívül is, hogy Fett kapta el. 

Nekem ez a megkérdezés régen se mondott semmit, egyszerűen csak megkérdezi, hogy hol van a fejvadász, mert ugye akkor még nem nagyon látott Han. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy azért aggódott, mert Chewie sérülten hörög neki egy tűzharc közepén, hogy ott van velük Boba Fett egy dereglyén, és éppen Luke-ot próbálja keresztüllőni. Nem kell ehhez ősellenésgeknek lenni, az egész helyzet Fettestül, Sarlaccostul, össze-vissza lövöldöző gyilkosokostul önmagában elég aggasztó valakinek, aki nagy sötét folt helyett már nagy világosat lát.

Egyáltalán nem kell ősellenségnek lenniük. Már csak azért sem, mert ha ezt meglépik, akkor Fettet jó nagy balféknek állítják be, aki éveken át nem képes kinyírni az ellenfelét, és még akkor is magasról tojik rá, amikor mellette áll a dereglyén. Mert azért na, ha annyira ősellenségek lennének, akkor talán Boba rászánja azt a két másodpercet az idejéből Hanra, amíg agyonlövi a neki háttal álló, vak corelliait.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hollywood Reporter is közöl híreket a spin off filmekről. Tegyük hozzá, hogy végre. 

 

https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/lucasfilm-licking-wounds-but-not-halting-star-wars-development-1122655

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2018. 06. 21. - 18:13, Bomarr írta:

Újabban nekem is kissé vegyesek az érzéseim az Obi-Wan meg a többi tervezett spin-off kapcsán. Egyrészt nagy buli lenne McGregort újra a szerepben látni másrészt sajnálnám, ha a Star Wars ilyen nosztalgia-branddé válna.

A Star Wars túl izgalmas ahhoz, hogy arra áldozzanak mozifilmeket hogy a régi kedvenceket újra rátegyék a nagyvászonra.

Így van!

Ennek kapcsán megjegyezném, hogy én eret tudnék vágni, mikor a fanok Darth Vader-spin-offot követelnek. Az egy dolog, hogy Vader talán minden idők egyik legkedveltebb, legikonikusabb gonosza, de egy róla szóló alkotás egyrészt már egy komoly(abb) lépés lenne az SW nosztalgia-branddé válása felé, másrészt tulajdonképpen a filmek első hat része róla szól... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A Star Wars túl izgalmas ahhoz, hogy arra áldozzanak mozifilmeket hogy a régi kedvenceket újra rátegyék a nagyvászonra.

Részben igaz, viszont én úgy látom, hogy egy önálló spin-off filmnek csak hasonló köntösben van létjogosultsága. Kell legyen egy ismert karakter, esemény vagy kor, amivel köthető a már meglévő filmekhez a spin-off. Ugyanis egy ekkora univerzumban egy film csak arra elég, hogy bizonyos lyukakat kitömjenek vagy megmutassanak egy eddig kevésbé ismert szegmenst. Egyetértek azzal, hogy érdemes lenne teljesen új érába menni, de ehhez már legalább egy trilógiára van szükség.

 

Most is egy-egy trilógia ölel fel egy korszakot, Egy film nem elég arra, hogy teljesen más irányt vegyünk, tök új szereplőkkel, sztorival, világgal, nagyrészt új hangulattal. De elvileg az új trilógia alapjai már készülőben, el fogunk szakadni a Skywalkerektől és a Saga-tól. Ha viszont 1-1 spin-offot is közbe akarnak szúrni, akkor amíg az új éra fel nem épül, addig a jelenlegihez tudnak csak nyúlni.

Persze nem muszáj Obi-Wanról, Yoda-ról vagy Boba Fettről szólnia egy ilyennek, de mindenképp rá lehet sütni, hogy bizonyos értelemben "nosztalgiavonat". Én szívesen megnéznék Ahsoka-ról is egy élőszereplős filmet, ahogyan az alvilágról is. Utóbbiba jöhetnének a fejvadászok (pl. Boba vagy Cad Bane), az ismert bűnbandák, Qi'ra és Maul, rengeteg potenciál van benne.

 

De ha már a Kenobi-film annyit szóba kerül, azt is egybe lehetne kötni ezekkel. Akár valami alvilággal kapcsolatos dolog miatt is veszélybe kerülhetne Luke, ami miatt Obinak lépnie kellene. De a Rebels is bekapcsolható lenne az inkvizítorokon keresztül, akik látványosan eltűntek a képből. Sok lehetőség van, és mivel aligha lesz már sok film a PT és OT időszakából, így érdemes lehet ezeket az opciókat kombinálni, hogy végül semmi értékes ne menjen pocsékba.

Elvégre lezárul majd az új trilógia, jön a Resistance és az élőszereplős sorozat. Innentől kezdve ez az időszak is teljes joggal követelheti magának a helyet a spin-offok tekintetében. Téma és alapanyag van bőven, jó eséllyel el is fognak mozdulni ebbe az irányba. Ahogy lecseng az új trilógia, a fősodor pedig ettől eltávolodva egy teljesen más irányt fog felvenni, úgy fgonak majd jönni a kiegészítőtartalmak a sequelhez is. Ebben szinte biztos vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, pb69 írta:

Én szívesen megnéznék Ahsoka-ról is egy élőszereplős filmet, ahogyan az alvilágról is. Utóbbiba jöhetnének a fejvadászok (pl. Boba vagy Cad Bane), az ismert bűnbandák, Qi'ra és Maul, rengeteg potenciál van benne.

Egy fejvadászos-alvilágos film tényleg nem lenne rossz, viszont szerintem egy ilyenhez elengedhetetlen lenne, hogy egy vagy két nagyobb SW-karakter tiszteletét tegye benne, ráadásul fontos szerepet is töltsön be. Mint ahogy a Rogue One-ban megjelent Tarkin meg Vader, nem beszélve a végén Leia hercegnőről. 

Maulnak nem nagyon örülnék, a Solóban való megjelenése már így is jócskán összezavarta az egyszerű, animációs sorozatokat ignoráló nézőt (ilyenből márpedig rengeteg van), de Cad Bane-t vagy Boba Fettet szívesen látnám.

 

Ahsoka-filmre akkor lennék csak kíváncsi, ha végre meg merik lépni a készítők a karakter halálát. 

 

OFF

Azt hogy sikerült összehozni, hogy az idézett szöveget Bomarr írta, mégis az én nicknevem van ott? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Egy fejvadászos-alvilágos film tényleg nem lenne rossz, viszont szerintem egy ilyenhez elengedhetetlen lenne, hogy egy vagy két nagyobb SW-karakter tiszteletét tegye benne, ráadásul fontos szerepet is töltsön be.

Boba vagy Maul elég ütős nevek, melléjük be lehet tenni egy Bane-t, Hondot, Qi'ira-t, Bossk-ot, valamely Rebels-es vagy TCW-s fejvadászt. Egy ilyen listából már lehet úgy szemezgetni, hogy az bőven elég legyen egy ilyen spin-offhoz.

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Maulnak nem nagyon örülnék, a Solóban való megjelenése már így is jócskán összezavarta az egyszerű, animációs sorozatokat ignoráló nézőt

Most már mindegy. Ignorálni úgysem lehet, akkor meg már szerepelhet más filmben is. Az egyszerű nézőnek pont jó motiváció lehet, hogy utánanézzen honnan és hogyan került elő. Ha a Solo-ban be merték vállalni, nem látom okát miért ne tennék máshol is.

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Azt hogy sikerült összehozni, hogy az idézett szöveget Bomarr írta, mégis az én nicknevem van ott?

Nem tudom már pontosan, de van egy erős tippem. Te idézted Bomarrtól, én pedig a Te posztodban jelöltem ki a szöveget és így nyomtam az idézet gombra. A rendszer valószínűleg annyit értékel, hogy kinek a posztját akarom beidézni, azt már nem, hogy az a szöveg ott nem egy másik idézetben volt-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.