Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Mégis csak jön egy Obi-Wan film?

 

Az új információk szerint lesz Obi-Wan film, amely a Sith-ek bosszúja és az Új Remény között fog játszódni. Gareth Edwards, a Zsivány Egyes rendezője dirigálhatna a forgatáson és Ewan McGregor alakíthatná ismét a jedi mestert. A spin offhoz további részeket nem szeretnének gyártani, szóval nem második vagy harmadik felvonás. Ha minden igaz, akkor az Celebration hivatalosan be fogják jelenteni a projektet.

 

Egy hatalmas álmom válna valóra. Obi-Wan film, főszerepben McGregor rendezője pedig Edwards. Tyűűűha!

 

 

 

Amúgy a cikkben arról is szó van, hogy lesz negyedik trilógia is, pár évvel a harmadik vége után. Az sem lenne rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek az írásnak a lényegét foglaltam össze alább.

Én meg kifejtetem.

Arról nincs valami, hogy elmennének más korszakokba is? Vagy maradnak a klasszikus és a folytatás trilógia környékén?

Konkrétum még nincs, de sztem csak időkérdése. Ezek a projektek még az első körből származnak és az már hivatalos hogy most kezdték el kidolgozni a 2019 utáni 10-15 évre a filmeket. És sztem abba már lesznek más korszakokban játszódó filmek is mert a rajongók körében minimum ugyan olyan visszatérő kívánság mint egy Obi-Wan film. A 2. fázisban már lesz terük jobban kibontani az SW világát, vagyis a logika ezt diktálná. Az 1. fázis célja az SW felélesztése és beindítása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2. fázisban már lesz terük jobban kibontani az SW világát, vagyis a logika ezt diktálná.

 

 

Igen a rajongói logika feltétlenül ezt diktálja, de más szempontok is léteznek mikor ilyesfajta tervezésre kerül sor. Például a PT ideje feltehetően továbbra sem kap majd kiemelt szerepet, mert ugye sok rajongónak szálka a szemében az az éra, (Ebből adódik hogy sosem lesz Aayla Secura/Quinlan Vos film :( ) valamint azt sem gondolom hogy nekivágnának a régi köztársaság idejének, hiszen ott mindent a semmiből (jó ez azért így túlzás, de bizonyos értelemben igaz) kéne felépíteni. Szerintem a hírek alapján azért az látszódik hogy maradunk ebben az időben, valamint megyünk tovább előre a ST utánra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már annyira maratni akarnának a klasszikus és a folytatás környékén, akkor legalább a könyvek íróinak megengedhetnék, hogy kibontsák a régi időket. Mit nem adnék egy epikus, a Jedik eredetét feldolgozó, vagy a Százéves Sötétség idejében játszódó regényeknek, regényciklusoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem tudjuk hogy maradni akarnak-e a mostani korszakoknál. A nyilatkozatok alapján még ők se. Az ep.9 utáni projekteket most tervezik. A probléma az hogyha kiadják az iróknak és mondjuk 10 év múlva mégis filmet akarnak belőle akkor vagy igazodnak a közben megszületett temérdeknyi könyvhöz vagy eltörlik őket. Mindkettő fölösleges macera amit elkerülhetnek azzal ha a könyvírókat távol tartják a régi múlttól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Kenobi filmre gondolok, csak az jár a fejemben, hogy az EpIII-IV közti időszak nem szabad, hogy túlzottan izgalmas legyen Obi számára. Főleg, hogy most már Mault is kihúzhatjuk, egyszerűen nem hinném hogy azt a párbajt viszont látnánk nagyvásznon. Ahogy azt sem hiszem, hogy a film csak a 3-4 között játszódna. Egy ilyen film most annyira nem is hozna lázba, Ewan ide vagy oda.

 

Ha viszont egy olyan Kenobi filmre gondolok, ami bemutatja a fiatal Obi padawanságát is, a prequel környéki időket Qui Gonn caneoval netán Hayden cameoval is az EpII előtti kalandok végett, látnánk a CW-ből is eddig be nem mutatott kalandokat illetve a végén lenne egy 3-4 közötti szál szellemléttanulással, illetve egy extra jelenet a szellemlét másfajta perspektívából való bemutatásáról - mondjuk amikor Rey-hez beszél Obi - na akkor máris más a leányzó fekvése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha viszont egy olyan Kenobi filmre gondolok, ami bemutatja a fiatal Obi padawanságát is, a prequel környéki időket Qui Gonn caneoval netán Hayden cameoval is az EpII előtti kalandok végett, látnánk a CW-ből is eddig be nem mutatott kalandokat illetve a végén lenne egy 3-4 közötti szál szellemléttanulással, illetve egy extra jelenet a szellemlét másfajta perspektívából való bemutatásáról - mondjuk amikor Rey-hez beszél Obi - na akkor máris más a leányzó fekvése.

 

Én is ezeket gondolom. Viszont én szerintem - ha lesz persze Kenobi film - az EpI előtti padawanságát jó lenne megismerni, azt az arrogáns Obi-want, illetve az EpI-EpII(amely közelebb lenne a 2 -höz Hayden miatt :)) között is tökéletes lenne, mondjuk egy diplomáciai küldetés.

És ha már CW, ha esetleg terveztek Obi -val egy történetet, amelyet végül nem meséltek el, az tökéletes lenne :D Viszont az EpIII-IV közötti Obi-wan nem tudom hogyan működhetne. A Qui-Gon -nal folytatott beszélgetések még csak-csak izgalmasak lennének, de azon kívül?

 

Más:

A Bobás filmre kitérve - ha ez is lesz természetesen :) - szerintem ez úgy működhetne, ha több fejvadász is lenne a filmben, és ezek közül Bobára fókuszálna a történet, illetve a fejvadászok között lehetnének újak is, és régiek is(Aurra, esetleg Cad Bane ).

 

Amúgy én a Disney helyében úgy csinálnám, hogy ezt a két filmet gyorsan kiadnám, és onnantól szabad az út a többi korszak felé is :cool:. Hiszen ha mondjuk az EpIX után hagynának egy kis időt a kövi trilógiáig, én úgy csinálnám, hogy 2 évente jönnének filmek: 2021 - Kenobi film, 2023 - Fejvadász/Boba film, majd 2025 és 2029 között jönne a 4. trilógia, és a részek között(2026 ill. 2028) jönne 2 db új story film, amely már más korszakokban játszódna(khm... régi mandalore pl. :peace: ) Én egy ilyen felállásnak nagyon örülnék. Persze ez saját vélemény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Kenobi filmre gondolok, csak az jár a fejemben, hogy az EpIII-IV közti időszak nem szabad, hogy túlzottan izgalmas legyen Obi számára. Főleg, hogy most már Mault is kihúzhatjuk, egyszerűen nem hinném hogy azt a párbajt viszont látnánk nagyvásznon. Ahogy azt sem hiszem, hogy a film csak a 3-4 között játszódna. Egy ilyen film most annyira nem is hozna lázba, Ewan ide vagy oda.

 

Ha viszont egy olyan Kenobi filmre gondolok, ami bemutatja a fiatal Obi padawanságát is, a prequel környéki időket Qui Gonn caneoval netán Hayden cameoval is az EpII előtti kalandok végett, látnánk a CW-ből is eddig be nem mutatott kalandokat illetve a végén lenne egy 3-4 közötti szál szellemléttanulással, illetve egy extra jelenet a szellemlét másfajta perspektívából való bemutatásáról - mondjuk amikor Rey-hez beszél Obi - na akkor máris más a leányzó fekvése.

 

 

Olyan érdekes ezt olvasni. Én teljesen az ellentétét gondolom. Egyáltalán nem örülnék egy arrogáns Obi padawan eredetfilmnek. Nem mintha abban nem lenne lehetőség, de azt az Obit már ismerjük és én nem igazán tartom elég karakteresnek ahhoz hogy elvigyen egy filmet. Viszont az Ep3-4 közti Obi szinte ismeretlen. Azt tudjuk mivé vált az Ep4 idejére, de érdekes lenne látni a folyamatot. Ráadásul Obi nem az a fajta ember aki képes 20 évig békésen tábortűz mellett üldögélni. Szerintem ki lehetne találni köré pár érdekes kalandot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy klónokról szóló filmet szeretnék az ep3 után Temuera Morrisonnal, ami bemutatná hogy viszonyulnak a birodalomhoz. Az se derült még ki mi lesz a klónokkal a 66-os után, felfogják -e tettüket, vagy végig agymosottak maradnak. Bemutathatná hogy vadásznak megmaradt jedikre, majd később hogyan eresztik szélnek őket. Mi lesz a háború alatt született, egyedekkel akik még gyerekek, besorozzák-e őket, stb. Tök érdekes lenne pl. Rex és Cody szemszögéből nézni a dolgokat, esetleg találkozhatnának is. Nagyon állat lenne élőszereplősben látni a klónokat akik mind próbálnak egyedien kinézni. Kopasz Rex, szakállas klónok, fiatalabb idősebb, klónok stb. Mai technikával simán kivitelezhető lenne. Használhatnák benne a köztársasági és birodalmi hadi hajókat vegyesen, mivel a klónok mindenhol ott vannak láthatnánk megmaradt szeparatista droidokat, és az első lázadókat. De közben feltűnhetnének az első sorozott rohamosztagosok stb. Rengeteg lehetőség lenne egy ilyen filmben.

A klasszikus és az előzmény trilógia kedvelői is mind megkapnák a nekik tetsző elemeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan érdekes ezt olvasni. Én teljesen az ellentétét gondolom. Egyáltalán nem örülnék egy arrogáns Obi padawan eredetfilmnek. Nem mintha abban nem lenne lehetőség, de azt az Obit már ismerjük és én nem igazán tartom elég karakteresnek ahhoz hogy elvigyen egy filmet.

Dettó. Nagy csalódás lenne ha erre "elpazarolnának" egy story filmet amikor 5 millió érdekesebb dolog van ettől a Star Wars univerzumban. Amúgy a 3-4 közötti Kenobi filmmel is így vagyok. Sztem el kéne már engedni a EP 1-6-ig tartó időszakot, jobban örülnék ha az új trilógiához kapcsolódnának a stories filmek vagy esetleg a Régi Köztársasághoz vagy valami teljesen máshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dettó. Nagy csalódás lenne ha erre "elpazarolnának" egy story filmet amikor 5 millió érdekesebb dolog van ettől a Star Wars univerzumban. Amúgy a 3-4 közötti Kenobi filmmel is így vagyok. Sztem el kéne már engedni a EP 1-6-ig tartó időszakot, jobban örülnék ha az új trilógiához kapcsolódnának a stories filmek vagy esetleg a Régi Köztársasághoz vagy valami teljesen máshoz.

Ezt aláírom, de ha már lenne egy Kenobi film, akkor ne korlátozzák már le magukat a 3-4 közé, amikor mást is be lehetne mutatni a karakter kapcsán, ami szintén érdekes. Simán lehetne egy újabb összekötő kapocs a PT és az OT között és egy új perspektíva. Én sem vagyok nagy rajongója ezeknek az Ep1-6 körüli spin offoknak, de ha már Kenobi filmet akarnak, én egy ilyenre szavaznék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a 3-4 közötti Kenobi filmmel is így vagyok. Sztem el kéne már engedni a EP 1-6-ig tartó időszakot, jobban örülnék ha az új trilógiához kapcsolódnának a stories filmek vagy esetleg a Régi Köztársasághoz vagy valami teljesen máshoz.

 

Ezzel nem egészen értek egyet. Én is nagyon szeretnék Régi Köztársaságot, de azt gondolom hogy oda nem lenne elég 1-2 különfilm. Oda legalább 1 de inkább 2 trilógia kéne hogy rendesen felépíthessék a karaktereket és elmesélhessenek egy történetet. Egy teljesen más kort szerintem nem lehetne igényesen elmesélni 130 percben.

 

Ami az én fejemben megfogalmazódott:

- Lehetne pár, kicsivel az Ep1 előtt játszódó film mert ott sokmindent be lehetne mutatni amiről keveset tudunk (akár Sifo Dyas történetére)

- Az Ep1-2 között továbbra is hatalmas lyuk tátong, oda bőven lehetne mit csinálni - én ebből a tíz évből szeretnék leginkább filmet látni

- Kicsivel az Ep3 után játszódó film, ami a Birodalom első 1-2 évére, az túlélő Jedikre (ha voltak) és a lázadás csíráira koncentrálna.

- És amit te is írtál lehetne az Ep6-7 között filmeket csinálni, mert hát ott aztán tényleg hatalmas a lyuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Kicsivel az Ep3 után játszódó film, ami a Birodalom első 1-2 évére, az túlélő Jedikre (ha voltak) és a lázadás csíráira koncentrálna.

Rogue One Vader mészárlás megnézve szívesen megnéznék egy kegyetlen Jedik után vadászó Vader filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh, arra én is befizetnék. :D Megmondva őszintén, ugye az EpIX után egy kicsit hanyagolni akarják majd a 4. trilógiát, szóval tippre olyan 4-5 év elfog telni minimum a 9. és a 10. rész bemutatása között.

 

Egy Obi-wan film lenne az álmom. :) Csak nem tudom, hogy hogyan oldanák meg a 3-4 közötti időszakot. Hiszen a Qui-Gon -nal eltöltött beszélgetések még csak-csak, de azon kívül? Én mondjuk egy amolyan flashback -et eltudnék képzelni, ahol mondjuk még padawan, és a mesterével intéz vmit el, és közben megismernénk azt a történetet, amikor is találkoztak Satine -nal. Sőt, egy EpI-II közötti film Obi-val maga lenne a kánaán. :clap2:

 

A többi karakterre kitérve:

- Han ugye jön 18 -ban. Azt nem tudom, hogy a film karácsonyra jön-e, de ha az eddigi filmeket követjük, akkor sanszos. Ebben a filmben én szívesen látnám Bobát. :D

 

- Ha már Boba: ha lesz ilyen film - :roll: - akkor én csak egy olyat tudnék elképzelni, ahol egy csapat fejvadász van, és végrehajtanak valamiféle missziót, és az egészet Boba szemszögéből látnánk. Vagyis hát a végén meghalna sok fejvadász, de Boba és 1-2 másik túlélné, és Boba átverné őket és innentől szabadúszó lenne vagy vmi ilyesmi. Ebben látnék fantáziát, de egy film, ahol csak Boba lenne, mint fejvadász... hát necces.

 

- Yoda a másik... Vele egy filmet nem tudnék elképzelni. Jó, a TCW -ben róla szólt 1-2 szál, de az animációs volt. Filmben is jó lehetne egy hasonló, de szerintem ilyen nem lesz.

 

Megmondva őszintén, én most a legjobb választásnak egy Obi-wan filmet várnék. Persze egy fejvadászfilm se lenne rossz, meg az én általam felvázolt Republic Commando sem. Sok a lehetőség, remélem bölcsen választanak. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kathleen Kennedy azt nyilatkozta valószínűleg valamikor nyáron bejelentik az új spin-off filmet.

http://collider.com/star-wars-spinoff-kathleen-kennedy/#episode-9

 

Erre szerintem lehet esély. Hiszen nyáron lesz a D23 Expo Július 14 - 16 között. Ott tökéletes az időpont egy új spin-off film bejelentésére. És még másra is... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már a Collidernél is fejtegették, hogy nem mindent lőnek el a Celebrationön, mert a D23 is egyre nagyobb esemény évről évre, és ott is van alkalmuk bejelenteni, amit addigra kitalálnak. A Han Solo filmről biztosan ott és a SDCC-n tudunk meg többet, szóval a spin-offok menetrendjét is hozzácsaphatnák akkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már a Collidernél is fejtegették, hogy nem mindent lőnek el a Celebrationön, mert a D23 is egyre nagyobb esemény évről évre, és ott is van alkalmuk bejelenteni, amit addigra kitalálnak. A Han Solo filmről biztosan ott és a SDCC-n tudunk meg többet, szóval a spin-offok menetrendjét is hozzácsaphatnák akkor.

 

A Han Solo film az SDCC -n nem biztos hogy fog szerepelni. A D23 -on talán megjelenik a két rendező, meg Alden, és beszélnek egy kicsit a forgatásról, de még túl korai, ha valóban jövő karácsonykor jön a film.

Én az SDCC -re a SW8 -at mondanám, és ott talán levetítenének egy BTS videót, mint 2 éve JJ -ék. :) Meg azért én egy előzetesnek is örülnék. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idén a nagy rendezvényeken tuti az ep8-ra koncentrálnak, a Han Solo filmről szinte kizárt, hogy bármi komolyat mutatnának, vagy foglalkoznának vele. Az RO-ról sem hallottunk semmit az ep7 idején, mint ahogy az RO idején sem került elő egyik rendezvényen sem az ep8.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.