Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Azért ennyiből arra a következtetésre jutni, hogy nem lesz még egy trilógia a IX. rész után kicsit merész. Simán lehet új trilógia, és a jakkui csata utáni időszakot feldolgozó film(ek) is. Sőt én remélem lesz is még egy trilógia, esetleg a mostaninak úgy lesz vége, hogy nem zár le mindent, nyitva hagy kérdéseket a következőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is lesz 4. trilógia, viszont úgy gondolom, hogy amaz csak évek múlva fog következni, teszem azt 2026/27 -nél előbb nem hiszem. Adni kell egy meghatározott időt annak, hogy a 6-7 közötti 30 évet úgy-ahogy, de legalább félig-meddig lefedjék.

 

Én is úgy gondolom, hogy folytatni fogják a 3. trilógiát, viszont én szerintem nem teljesen. Lesz egy szál, ami tegyük fel azt meséli el a 3. trilógiában - jelenleg erre felé tartunk - hogy ugye az Ellenállás-Első Rend konfliktusban nincsenek sithek, és ha nincsenek sithek, akkor most láthatjuk azt majd, hogy a jedik ideje is végleg lejár, viszont ezzel egy új csoport hajnalát láthatjuk - Luke az utolsó jedi, míg Rey lehet eme új világos oldali csoport első képviselője :).

A 3. trilógia lerakja az alapokat eme új rendnek, és majd a következő trilógiában jobban belemélyedünk e kultúrába. És én örülnék, ha mondjuk a 9. rész után - ami jelenleg úgy áll, hogy Leia nem fog szerepelni, szóval lesz egy minimális időugrás: vagy picivel később játszódik és ugyaúgy 30 évvel vagyunk az EpVI után, vagy mondjuk egy fél-1 éves ugrás, aminek örülnék - lenne egy kb. 10 éves időugrás, így már azért még jobban eltávolodnánk a Köztársaság-Birodalom korszaktól, időben már kb. 40 évvel a Birodalom összeomlása után járnánk, aminek én kifejezetten örülnék.

 

Az biztos, hogy lesz új animációs sorozat, és elég valószínű (99%), hogy az EpVI-VII között fog játszódni - sőt én könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy a Vérvonal-EpVII közötti 6 évet fogja elmesélni. Spin-off -ok jöhetnek, kíváncsi vagyok, hogy mivel/mikkel rukkolnak elő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

 

Lassan tényleg úgy érzem hogy ölni tudnék a hivatalos Obi film bejelentésért. Ez a figura annyira zseniális, hog azt nem is igazán tudom szavakba önteni. Obi filmet akarok és kész!! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még egy Ahsoka filmnek is nagyon örülnék.

Tudom, tudom, bilibe lóg a kezem. :D

 

Lassan tényleg úgy érzem hogy ölni tudnék a hivatalos Obi film bejelentésért. Ez a figura annyira zseniális, hog azt nem is igazán tudom szavakba önteni. Obi filmet akarok és kész!! :rock:

 

Örök kedvenc karakterem. A TCW-ig is szerettem, de ahogy Filoniék elmélyítették a karakterét, amilyen irányba elvitték, örök kedvencé vált. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Szerintem vagy ő a világ egyik legtúlértékeltebb rendezője, vagy csak egyszerűen nekem nagyon nem fekszik a stílusa, de összességében nem kedvelem. Pedig többnyire az egekig magasztalják.

 

Az Érkezés tetszett, főleg mert nagyon érdekesen közelített meg egy amúgy elég elcsépelt témát. Egy egyedi nézőpont, de annyira nem voltam az egésztől elájulva, mint sokan. A Sicario számomra egy kifejezetten rossz alkotás, minimális értékkel. A Fogságbant is szerintem messze túlértékelik, egy nem túl érdekfeszítő erős közepes thriller, több kihagyott ziccerrel, rossz időgazdálkodással. Az Ellenséget húzta le leginkább a közvélemény, nekem a filmjei közül ez jött be leginkább, a maga elvont szimbolikája és igencsak bizarr mivolta ellenére is.

 

Nem tudom mit tudna kezdeni egy SW filmmel, de őszintén szólva nem is vagyok rá túl kíváncsi. A művészibb megközelítés vagy egyedibb hangnem a SW esetében talán kevésbé tud jól működni, legalábbis kockázatos. A történetvezetése, ill. a karakterei meg nekem egyszerűen kevesek. A SW meg leginkább ezekre épít. Az atmoszférateremtés és a hangulati elemek terén már tud jobbat alkotni, ezen kívül sok bizalmam nincs vele kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt már azóta latolgattam egy barátommal, hogy láttuk az Arrival-t és megtudtuk, hogy a BR2049-et is ő csinálja. Az utóbbi megtekintése után moziból kijövet az első dolog ami eszembe jutott, az az volt hogy ez az ember előbb utóbb Star Wars Story filmet fog csinálni. Bár úgy tudom, egyelőre Dune filmet akar megvalósítani, engem már meggyőzött, hogy SW-ra is képes lenne. Nagyon örülnék, ha ez a benyomásom igazolást kapna. :)

 

szerk.: Most látom, hogy a Dune film már le van zsírozva a cikk szerint is. Annál jobb.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A GameStar szerint már megvan a Boba Fettről szóló film munkacíme: https://www.gamestar.hu/masvilag/boba-fett-star-wars-tin-can-241169.html

 

Én annyira nem repdesek az örömtől, mint Han vagy Obi-wan kapcsán - már ha valóban érkezik a film. Nem rossz karakter Boba Fett, de egyszerűen nem igazán tudnék neki elképzelni semmilyen érdekes történetet, amit meg lehetne eleveníteni a filmvásznon. Főleg, mert A klónok háborúja (emlékeim szerint) 2. évadában kapott ő egy fantasztikus történetszálat. Igaz, akkor még gyerek volt, és amennyiben róla készítenének filmet, nyilvánvalóan az idősebbik énjével ismerkedhetünk meg. De szerintem az ő TCW-beli szereplése elég kielégítő volt arra vonatkozóan, hogy mi történhetett vele az apja geonosisi halála után.

 

Ha nagyon akarnék, egy történetet mégis el tudnék neki képzelni, de ez mondjuk kissé bizarr lehet: kiderülne, hogy Boba nem hal meg A Jedi visszatérben, és a története értelemszerűen ezt követően játszódna. De mint írtam, ez kissé túlzás lenne, azok után meg főleg, hogy Darth Maulllal ezt a "hozzuk vissza a halálból"-t már eljátszották ugye, A klónok háborúja animációs sorozatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, caseyjones írta:

. Nem rossz karakter Boba Fett, de egyszerűen nem igazán tudnék neki elképzelni semmilyen érdekes történetet, amit meg lehetne eleveníteni a filmvásznon.

Hát ha egy közel 20 évig világ dolgaitól elhúzódó remete életéről szóló film hallatára repesel az örömtől, viszont a galaxis legjobb fejvadásza köré nem tudsz érdekes történetet elképzelni, akkor van egy rossz hírem :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még nem tartom kizártnak, hogy a korábban rebesgetett fejvadászcsapatos heist film lesz belőle, csak Boba nevével gondolják eladni, legalábbis egyelőre.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Merr-Sonn írta:

Én még nem tartom kizártnak, hogy a korábban rebesgetett fejvadászcsapatos heist film lesz belőle, csak Boba nevével gondolják eladni, legalábbis egyelőre.

Egy ilyen filmet valószínűleg sokkal könnyebb eladni Boba Fett nevével, mint mondjuk Bosskéval. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egy ilyen filmet valószínűleg sokkal könnyebb eladni Boba Fett nevével, mint mondjuk Bosskéval. :)

Nekem semmi ellenvetésem sincs a vén gyík ellen. Sőt, még a Zuckuss: A Star Wars Story c. filmre is szívesen beülnék, ha egyszer jól megcsinálják. :D Komolyan véve, úgy érzem, igazságot tehetnének az elkaszált 1313-nek, ha kapnánk egy jó alvilági/bűnözős/fejvadászos/fűszerrel telített noir vagy heist filmet. Ugyanakkor, erre ott a lehetőség a majdani élőszereplős sorozatban is. Most jövök rá, hogy milyen érzés úgy beszélni ilyesmikről, hogy nem hangzik zavarodott rajongói lázálomnak, hanem ez a Kennedy asszony teremtette kemény valóság. :D

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt én azért átgondolnám. :) A galaxis fejvadásza nem halhat meg úgy ahogy Boba eltávozott.

Hát ki vagyok én, hogy Boba SW.com-os adatlapjának ellentmondjak? :P

"Over the years, Boba developed a reputation as the galaxy’s deadliest bounty hunter."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Hát ki vagyok én, hogy Boba SW.com-os adatlapjának ellentmondjak? :P

"Over the years, Boba developed a reputation as the galaxy’s deadliest bounty hunter."

Nem a legjobb, hanem a leghalálosabb. És egy dolog az image-et felépíteni, egy másik objektíven annak lenni. Amúgy ha a megrendelő élve akarja az árut, akkor korántsem biztos, hogy Boba a legjobb választás. Bár gyanítom ez a ritkább eset a fejvadászok esetében. Mindenesetre nem véletlen, hogy Vader külön hangsúlyozza, hogy Solot egyben akarja. :) 

 

Az biztos, hogy a legjobb temetkezési vállalkozókat linkedinen tuti Boba vadászná le (deadliest bounty hunter). :P  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
1 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Így már akkor csak Obi-Wan és Palpatine maradna ki.

Én titkon azért bízom benne hogy Palpatine még visszatér valamikor, valamilyen formában. Ian McDiarmid korábban nyilatkozta, hogy eljátszaná a nagyfőnököt újra. Mondjuk eléggé benne van már a korban, nem valószínű, hogy belekezdenének még egy nagyobb projektbe vele, de hátha. Továbbra is őt tartom a filmtörténelem number 1 főgonoszának és olyan jó lenne még viszontlátni a karaktert. De nem vagyok telhetetlen már egy Obi filmmel is beérném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nála nehéz a helyzet, mert igazán egyik filmbe sem illik, a Rogue One-ban sem működött volna, mert ott Krennic-hez képest Vadert és Tarkint kellett láttatni a magabiztos helyzetben, egyéértleműen két pozícióra volt Palpatine-tól, és így akkor azok a figurák tudtak kuriózumok lenni, Palpatine-tól az egész túlzsúfolttá vált volna. A Han-filmbe sem illik bele, abba nagyon nem, és egy esetleges Obi-Wan filmbe se nagyon illene. Ha lesz Boba Fett-film, oda tudom legjobban elképzelni, hogy mondjuk Boba személyesen tőle kap valamiféle megbízást, vagy a szálak esetleg elérnek hozzá. Nem tudhatjuk, hogy mikor játszódik majd a tv-sorozat, ott, ha a birodalom korában játszódik, akkor akár lehetne állandó szereplő.

 

Szerintem McDiarmid jó erőben van, fitten tartja magát a színházi szerepei miatt, és fiatalabb egyébként, mint Harrison Ford (aki azért még szépen akciózott néhány hónapja is Deckard-ként. Ráadásul nem nagyon tudom elképzelni, hogy többet kéne csinálnia, mint ülni a trónján, esetleg valakit megvillámozni. Azt kétlem, hogy olyan akrobatikus dolgokat írnának rá, mint a Sith-ek bosszújában, látványosan visszatérnek az eredeti trilógiás megjelenésükhöz az adott szereplőknek, szerintem ha viszontlátjuk, akkor úgy, mint a VI.-ban.

 

Aztán meg egyébként tökre el tudom képzelni, hogy Palpit is egyszer recastolják, hogy forgassanak róla egy eredetsztorit, hogy hogy is nézett ki ez a Plagueis-történet. Bár ott fura lenne, hogy ennyire negatív figurákról csinálnának filmet, ezt is inkább egy sokszálas tv-sorozat részeként tudom elképzelni, ahol ez az egyik történetszál.

 

De az Obi-Wan filmre visszatérve, én csak Qui-Gon, Yoda, a Larsék és a gyerek Luke jelenlétét tudom elképzelni. Ha a Han-filmbe behozzák Jabbát, ahova egyébként jobban illik a hutt, akkor az Obi-Wanban már tuti nem kapna szerepet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.