Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Egy kis segítségképp, ha még nem tudod: A fórum fő oldalán a fő topic címek mellett van egy kis sárga SW feliratú téglalap. Ez azt jelzi hogy azon belül van nem olvasott hozzászólás. Ha ráklikkelsz a téglalap eltűnik, és az összes hozzászólást olvasottá lesz nyilvánítva azon a fő topicon belül, ergo ha legközelebb születik ott új hozzászólás ismét megjelenik. Így a legkönnyebb képben lenni, hogy hol van új beszélgetés.

Ez egy jó segítség, köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha már jönnek az új filmek, én szívesen látnám, hogy Boba is visszatér (Maul után ez már semmiség, és azért valljuk be, Bobáé nem volt egy méltó halál), és egy ilyen 7 szamurájos filmbe még tökéletesen be is illene. Ráadásul a karakterében van még "mélyítési potenciál", azonkívül meg hihetetlen királyság lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hogy BoB Iger Disney nagyfőnök megerősítette, hogy készülni fognak a spinoff filmek, igencsak megnőttek az esélyei ennek a SW mozinak.

 

Izgatottan várom a fejleményeket :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Igazából engem érdekelnének az ilyen mellékvágányok, csak maradjanak színvonalasak. Tökéletes mellékszereplők kibontására, karaktereik mélyítésére, arról nem is beszélve, hogy a fősodorból kikerülve mélyebb betekintést nyerhetünk a mindennapi életbe.

 

Kérdés, hogy a SW világából mely karakternek lenne igazán piaca az ilyesmire. A rajongók, akik a SAGA figuráit, az EU számos eseményét ismerik, nyilván megvehetők egy-egy ilyen projektre, de a szélesebb közönséget hogy húzná be egy ilyen film a mozikba?

 

Kicsit olyan az érzésem, mintha a Disney az Avengers filmeket akarná másolni, legalábbis szellemiségben. Lesz egy főfilm-sorozat, al a Avengers filmek, ez esetben ep7-8-9, mellé jönnek a különálló, de az univerzumnak ugyanúgy részei, az azt bővítő karakterfilmek, csak itt valószínűleg nem egy karakterre, hanem egy csoportra akarnának koncentrálni.

 

Igen, nekem is ez jutott eszembe. Csak ott az Avengers-ben felbukkanó hősöknek mind eleve külön kult-státusza van világszerte, de az USA-ban atombiztosan (Vasember, Amerika kapitány, Hulk, Fekete Özvegy, stb). A Star Wars világában mely karakter az, melyre akkora brand épül az "anyatörténetén" kívül, hogy az évekre, évtizedekre visszanyúlóan egy stabil rajongói bázist szolgált ki? Han Solo kétségkívül vagány karakter lenne, de az EU világában neki se a képregényekben, se a regényekben nincs olyan önállóan elkülöníthető múltja, mint egy Hulknak vagy egy Vasembernek. Boba Fett? Sok esetben a rajongókon kívül alig tudja valaki, ki az. Ki marad? Mert valljuk be, a nem SW-rajongó köztudatban mi az, ami rögtön eszébe jut az átlagembernek? Darth Vader, esetleg Luke Skywalker, fénykardok, droidok, "bugyuta" űrlények, űrhajók és igazából ennyi. :(

Szerkesztve: - LeeLee
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Addig amíg nincs konkrétum ok. De amint kiderül egy konkrét projekt, úgy is saját topikot fog kapni. Egyelőre nem tudom még hogy kezeljem ezt a spin-off szálat. Érdemes lenne neki egy új szekció? Vagy esetleg valami más? A spin-off helyett is kellene majd valami más mert ez elég hülyén hangzik. Mindig a spenót jut róla eszembe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most elsőként én arra lennék kíváncsi, h a felmerült Han Solo spinoffhoz mit szólnátok? Én pl örülnék neki, ha néhány dolgot tényleg átvesznek az EU-ból, ugyanis Ann Carol Crispin trilógiája igazán reális és jól kidolgozott volt, talán a legjobb Star Wars regények. Nagyon szépirodalmi stílusban írta meg Han Solo eredetét, nem esett túlzásba, nem akart további, valószínűtlen összefüggéseket teremteni a galaxis jól ismert 20-30 szereplője között, kisebb eseményeket is jól ábrázol lélektanilag. Hogy miért látnék erre esélyt? Egyrészt, mert ennél jobban nem nagyon lehetne megírni a történetét, másrészt kegyeleti okokból: Crispin tavaly szeptemberben hunyt el, és ez az egyedüli SW-munkája (meg még pár novella).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mennyire érdekelne... Solot kedvelem de sose volt a kedvenc karakterem. Egyébként nem hiszem, hogy egy kész EU művet filmesítenének meg, amint erről már volt is szó.

 

Tudom, pont ezért indokoltam is, és csak ötletek átvételéről beszélek, nem pedig konkrét adaptációról. Amúgy alapvetően én pont az EU ellen vagyok, ezer okból, főként a regények ellen, elsősorban amiatt, mert ponyvák. De a Han Solo-trilógia meglepően jó történet. Ha van bárki is, aki csak egy kicsikét is ért a művészethez a Lucasfilmnél (miért ne lenne), akkor ezt tudja. Amúgy meg a három felmerült név - Fett, Solo, Yoda - közül ugye Boba Fett biztos, én egy Yoda-filmet nagyon nehezen tudok elképzelni (akkor már inkább a droidok), de Han Solo az a figura - még akkor is, ha neked különösebben jön be -, akire igazán azt lehet mondani, hogy kidolgozott karakter a sagában. És a nézőket az új filmre is Harrison Ford fogja bevonzani. Nem telt el annyi idő a legutóbbi film óta, hogy olyan várakozás övezze az új filmet, mint '99 előtt, a csalódás az új trilógiában, és a Disney-s felháborodások is csak rádobnak erre egy lapáttal. Nyilván egy Star Wars-film sok embert érdekel, de azért érdemes vetni egy pillantást a bevételi különbségekre. A régi színészekkel együtt a nézők is visszatérnének a moziba: ez végre hamisítatlan eredeti trilógiás SW feelinget ígér mindenkinek. A filmeket ismerő, de mélyebben a rajongásban el nem merülő barátaim is folyamatosan azt kérdezik: és tényleg benne lesz a Harrison Ford? Erre szerintem az lenne már csak marketinges szemmel is (hiszen a művészi kreativitást általában egyedül ez fogja vissza) a legjobb, ha készítenének egy Han Solo előzményfilmet is. Ebben a filmben persze a nagy rizikót a casting rejti, ami pl. a Boba Fett filmben nem nagyon van jelen, mivel azt a figurát nem kötjük ennyire senkihez, meg amúgy is ott a Daniel Logan esetleg Temuera Morrison (bár közel esélytelennek tartom, hogy ők alakítják majd, sztem új színészt keresnek). A spinoffokban nem tudni, mennyire lesz benne Abrams, de neki a jó szereplőválasztás pont menne a Star Trekből kiindulva. Amúgy persze már régóta létezik Han Solo spinoff: Indiana Jones.

Az esetleges Han Solo-film erős kapcsolatot ápolhatna a Boba Fett-filmmel, mivel ők már korábban is ismerték egymást, sőt, lehetne egy film, amin a két szál összeér: megtudjuk a konfliktusuk okát. Emellett végre láthatnánk moziban Lando és Han sabaccpartiját, Han és Chewie barátságának kialakulását, szerepelhetne benne az igazi Tatooine, Jabba, a Cantina, azaz a legerősebb SW-hangulatot idézné fel, magán a karakteren túl is rengeteg dologra választ kapnánk, ami a legendáriumnak fontos része.

 

Milyen Pixarral közös filmtervet tudtok elképzelni? A pletykák szerint készül egy ilyen is. Biztos vagyok benne, hogy az az SW univerzum egyik gyöngyszeme lenne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új trilógia anyagilag roppant sikeres volt. Ez a fórum is azért létezik mert elkészült az I-II-III. Persze a hangos kisebbség mindig nyafogni fog de ez ellen nincs mit tenni. Mint írtam én fenntartásokkal kezelem ezeket a még nagyon ködös dolgokat. Klasszikus trilógia feelingre sincs szükségem, hisz az a korszakból adódott amikor éltünk. Mivel az értelemszerűen nem jön újra el, max. egy koppintott önismétlést lehetne bevetni, hogy felidézze az emberekben azt az érát. Ha ilyen lesz a dolog én abból látatlanban se kérek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új trilógia anyagilag roppant sikeres volt. Ez a fórum is azért létezik mert elkészült az I-II-III. Persze a hangos kisebbség mindig nyafogni fog de ez ellen nincs mit tenni. Mint írtam én fenntartásokkal kezelem ezeket a még nagyon ködös dolgokat. Klasszikus trilógia feelingre sincs szükségem, hisz az a korszakból adódott amikor éltünk. Mivel az értelemszerűen nem jön újra el, max. egy koppintott önismétlést lehetne bevetni, hogy felidézze az emberekben azt az érát. Ha ilyen lesz a dolog én abból látatlanban se kérek.

 

Ahhoz képest, hogy milyen sikeres is lehetett volna, nem. A baljós árnyak sikerét igazán elkönyvelhetjük a régi filmek népszerűségének és a reklámkampánynak. A klónok támadása a kétharmadát hozta csak a baljós árnyak bevételének, és véleményem szerint maradt is volna ez a tendencia, ha a harmadik részben nem lett volna biztos, hogy Darth Vader visszatér a mozivászonra.

Valamilyen szinten kifejezetten kell önismétlés. Innen tudod, hogy Star Wars-filmre ültél be, nem egy Bergmanra. Viszont újítani is kell a szérián, de ezeket az újításokat már a szkript az írókra erőlteti, hiszen óriási dilemmát jelent, hogy hogyan folytassák a sorozatot, hogy mégis megmaradjon a nagyívűsége. A spinoff filmekben pedig kísérletezhetnek is, én sem szeretném egyiknél sem azt érezni, hogy ez akár lehetett volna egy fő epizód is (ezért várnék pl. egy pixar-filmet). Szóval ebből a szempontból már most biztosíthatlak róla, hogy újítani fognak az elkövetkező filmekben. De ha tényleg pár éven belül el leszünk halmozva Star Wars-filmekkel, akkor igazán beleférhet egy régi trilógia-hommage.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anélkül, hogy mélyebben belemennék az a cirka 2,5 milliárd dollár amit az EPI-II-III termelt szerintem nem rossz. :) Persze mindig lehetne több, de akkor le kellett volna butítani kommersz szintre ami nem lett volna a legszerencsésebb. Így kaptunk egy remek sorozatot amit nem áldoztak fel a népszerűség oltárán csak azért, hogy minél többet kaszáljon. Magunk között szólva ettől félek az EPVII -nél, hogy egy üres marketing lufi lesz kivénhedt Solo -val. Biztos kaszálni fog, de hogy időtálló lesz-e az nagy kérdés.

 

Az aktuális témához továbbra is azt tudom mondani, hogy nagyon keveset (gyakorlatilag a nullához konvergál) tudunk a készülő projektekről. Így nem is lehet érdemben beszélni róla, maximum a reményeinket és félelmeinket írhatjuk le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, az új trilógia szerintem is nagyon sikeres volt. Az, hogy most az EP2 kicsit kevesebbet termelt nem sokat jelentt, csak annyit, hogy a fintorgók egy része nem ment el a moziba. Szerintem ha tényleg a prequel utálóknak lenne igazuk, akkor az EP2-nek és az EP3-nak vagy meg kellett volna buknia nayagilag is, vagy csak minimális hasznot kellett volna hajtania.

Azt biztosan kijelenthetjük, hogy immáron felnőtt a második generációs rajongótábor és számukra a prequel éppolyan fontos, mint a klasszikus. Sőt, szerintem a jövőbena másodgenerációsok és a harmadgenerációsok egyre inkább ki fogják szorítani a fintorgó első generációsokat.

 

Felőlem csinálhatnak Han, Boba, vagy akár Yoda filmeket is, de egy Han film engem csak felületesen érdekelne, egy Boba film kicsit már jobban, Yoda viszont határozottan jöhetne.

 

A spin-off filmekről Kennedy állításának fényében még az is eszembe jutott, hogy talán egyes TCW és Rebels karakterek kapnának önálló filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a generációsdi szerintem nem létezik (nem csak elvakult rajongók vannak), itt pusztán a szubjektivitásról van szó. De ha mégis feltételezzük, hogy ez létezik, amit írtál, akkor nem tudom, hogy miért jó kiszorítani az első generációs rajongókat, és miért kéne emiatt harcolni, miért lenne kevesebb az ő rajongása (vagy egy idősebb miért gondolja, hogy kevesebb a tiéd) és miért lenne rossz? Ezen felül most már tényleg nem akarok rugózni a prequeleken, én is szeretem őket, ha nem lennének kevesebb lenne a katarzis a Jedi visszatér végén, amikor egyben megnézem a hat filmet. De azért még megosztok veletek valamit magamról: filmesnek tanulok, elsősorban a forgatókönyvírás és a filmdramaturgia érdekel, és mióta egyre többet tudok ezekről a dolgokról, egyre jobban fáj az, hogy (leginkább a klónok támadásában és a baljós árnyakban) csomó jelenetet jobban is megcsinálhatták volna, és ez nem azt jelenti, hogy én vagyok a nagyokos, aki jobban ért hozzá, mint George Lucas, hanem hogy Lucas feláldozta a művészi színvonalat a pénz oltárán. Imádom a sagát, mind a hat részt, igazából nagyrészt ennek köszönhetem azt a pályát, amit választottam magamnak, de fáj, hogy a kedvenc filmjeim igazából filmként nem elég jók (ez nem igaz a régi trilógiára és a sith-ek bosszújára, de utóbbira is rányomja a bélyegét sok rosszul exponált történetszál). Ez azért durva, mert néhány éve még én is úgy gondolkoztam, mint ti, mert nekem is az új trilógia a gyerekkorom (szóval tkp. én is második generációs vagyok), de az az igazság, hogy sok igazuk van az általad "első generációsnak" nevezett személyeknek, szerintem a kritikusoknak, más filmeseknek, akik nem adtak díjat az új filmeknek és egyszerű, ámde idősebb jóízlésű embereknek. Joggal gondoljátok, hogy akkor most burkoltan rosszízlésűnek neveztelek titeket, igazából csak olyanoknak, akiknek ez a gyerekkora, fiatalkora, és nem a stop-motion lépegető, és ez az, ami baromira megérthető. És az is megérthető, hogy a rohamosztagos páncélba öltözött rajongó többnapos sátorozás után csalódottan jött ki a moziból. Erre nem javaslom, hogy rögtön indulatosan válaszoljatok, ez az én szubjektív érzésem, amit most megosztottam veletek, így ezen nem tudtok változtatni.

 

Az viszont biztos, hogy már mi is nagyjából felnőttünk, és sok filmet láttunk, van valamiféle műveltségünk, és jó folytatást akarunk. Egy elkövetkező filmet már nem tudok befogadni, ha az filmként pocsék (a TCW filmet se tudtam, de szerencsére kárpótolt a sorozat, ami viszont nagyon kellemes meglepetés volt). Nem Fellinit akarok, a kultúrsznobizmust utálom, de jó, minőségi, intelligens szórakoztatást várok el, nem pedig egy hosszabb reklámfilmet az akciófigurákhoz. Az a szerencse, hogy úgy érzem, jó kezekben van a széria.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem mondtam, hogy jó, vagy rossz kiszorítani az első generációsokat.csak azt amit eddig tapasztaltam. Pl. A prequel-hez kötődő regényeket és képregényeket is éppolyan számban megveszik, mint a klasszikhoz kötődőeket.

 

A történetek írásáról, meg amúgy a történetekről, legyen az regény, vagy film, úgy általában: ez erősen szubjektív kategória. Nem lehet objektíven kijelenteni azt, hogy ez a regény, vagy film rossz, mert ezt, meg azt rosszul csinálták benne. A történetekkel kapcsolatos dolgok, pl cselekmény, szereplők, párbeszédek leírások, ezek mind szubjektív dolgok és nem objektív tényezők. A művész, az alkotó úgy fejezi ki magát, ahogy akarja. Aztán vannak olyanok akiknek tetszik, vannak olyanok akiknek kevésbé, vagy nem tetszik.

Ha már a kritikusoknál és a fintorgó rajongóknál vagyunk. Számtalan ilyen véleményt olvastam és nekem az jött le, hogy legalább a 90%-uk a miatt sír, mert nem másolták le a klasszikus trilógia motívumait. Aztán csak magyarázzák a h*lyeségeiket objektív dolgoknak beállítva, holott elég lenne azt mondaniuk: nekem nem tetszett. Nem kell ezt mindenféle objektív tényezőkkel magyarázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A Boba és Solo előzményfilm (?) nem túl meglepő, de a Red Five tényleg érdekes. Figyelembe véve, hogy Hamill sem a 20-as éveiben jár már, furcsán venné ki magát egy Lázadás korában játszódó Luke film. Persze lehet szó az idősebb Luke-ról is (az Ep6-7 között), mint Red 5. Bár az se biztos, hogy Luke-ról van szó, miután Anakin is használta ezt az azonosítót a Klónok Háborúja során, ahogy Grizz Frix is az endori csatában. Így szerintem bárki szóba jöhet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grizz Frix is az endori csatában.

Nekem is ez jutott eszembe, mármint, hogy ki lehetett a Vörös Ötös az endori csatában, hátha ő lesz. :D

Mondjuk azért jobb lenne, ha a spin-off filmek nem a főszereplőkre koncentrálnának. A főszereplőket elég jól ismerjük az episode filmekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Han-os Luke-os ötletekkel el vannak már késve.

Persze lehet erőltetni -akár más színésszel fiatal korukban-, de sajnálom, hogy nem az Old Repuplic időkre csinálak spin off-okat.

Ott szabadon mozoghatnának! Számomra mint fogalom is hihetetlen egyelőre egy sw spin-off..Valaogy nem tudom elhinni..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Han-os Luke-os ötletekkel el vannak már késve.

Persze lehet erőltetni -akár más színésszel fiatal korukban-, de sajnálom, hogy nem az Old Repuplic időkre csinálak spin off-okat.

Ott szabadon mozoghatnának! Számomra mint fogalom is hihetetlen egyelőre egy sw spin-off..Valaogy nem tudom elhinni..

 

Ugye csak viccelsz Csoli? :)

 

Han Solo a Star Wars világ és a filmes popkultúra egyik ha nem a leghíresebb karaktere. Csak Darth Vader vetekszik vele, de ő már megkapta a maga 3 részes spin-off ját. Old Republic....na ne röhögtess már! :lol: Han Soloval filmet készíteni felér egy atomtámadással (fiatal színésszel is!), garantált aranybánya némi gyémántal és rubintal megfűszerezve. Össze nem lehet hasonlítani az Old Republic akármivel. Körülbelül úgy lehetne leírni, hogy a Luke - Han Solo spin -off filmek a Mount Everest, az Old Republic pedig egy közepesen nagy építkezéshez odahordott homokdomb.

 

han-solo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(Ez csak poén, nehogy magadra vedd Csoli!)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han Solo a Star Wars világ és a filmes popkultúra egyik ha nem a leghíresebb karaktere. Csak Darth Vader vetekszik vele, de ő már megkapta a maga 3 részes spin-off ját.

Azért ezt kicsit túlzónak érzem. Tény és való, hogy Han rendkívül népszerű karakter, de egyáltalán nem érzem annyira kiemelkedőnek pl. egy Vader-Yoda-Kenobi-Boba kvartettel kiegészített pakliból.

 

Old Republic....na ne röhögtess már! :lol: Han Soloval filmet készíteni felér egy atomtámadással, garantált aranybánya némi gyémántal és rubintal megfűszerezve. Össze nem lehet hasonlítani az Old Republic akármivel.

Az bizonyos, hogy Han Solo karaktere önmagában garancia a nagy nézettségre, viszont könnyen előjöhet a rókabőr effektus. Az ő belépője úgy tökéletes, ahogyan van. A semmiből előbukkan és főszereplővé válik. Nem érzem szükségét annak, hogy nagyon fejtegessék a fiatal korát. Nem kell minden egyes szereplő előéletét részletesen bemutatni, pláne egy ilyen stílusú figuráét.

Én is szívesebben néznék egy teljesen más korszakban játszódó spin-off-ot, ami már tényleg minden tekintetben elszakad a Saga-tól. Sokkal nagyobb szabadság és rengeteg potenciális alapanyag. A régi köztársaság aranykora, kialakulása vagy korábbi válsága is remek alapul szolgálhatna valami filmhez, nem látok ebben semmi rosszat. Lehet, hogy nem vonzaná előzetesen annyira az embereket, utána mégis sokkal elégedettebben állnának fel a székből, mint egy Han-film esetén.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.