Ugrás a kommentre

Ezra Bridger


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Szerintem hasonló cucc lehet, mint a gungák energiagömbjei.

 

Szerintem a gungák gömbjei körül van valami burok ami megvédi az elhajítóját az ön sokkolástól :) , kvázi egy lufi ami energiával van megtöltve, de ennél a csúzlinál nincs burok az energia csak megjelenik, és már húzza is hátra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Lassan az lenne meglepő, ha valakinek normális fénykardja lenne, kezd kicsit sok lenni a rendellenes verziókból. Értem, hogy az egyediségre utaznak, de ezzel könnyen az ellenkezőjét érhetik el. ;) A templomos lovagok kardja mellé, megkaptuk a polgárháborús szablya SW-s verzióját is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a design már napokkal a sorozat indulása után kikerült. Akkor bizonytalan is voltam benne, hogy berakta-e ide már valaki, de akkor nem. Egyébként ha valahol szinte támadhatatlan az egyedi fénykard akkor az ez:

Ezrának egyértelmüen egy olyan fegyver kell, amiről elsőre nem derül ki, hogy micsoda. Kanannak is ezért van szétszerelhetős.

Az ég adta világon semmi értelme nem lenne annak, ha Ezrának egy normális régi köztársaságbeli kinézetű kardja lenne, mindezt azon az alapon hogy azt szoktuk meg...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hány csodafénykard volt a Lucas-érában? Megsúgom, több, mint három. ;)

Nekem kettő jut eszembe: a dupla pengéjű kard mikor először szerepelt akkor ebbe a kategóriába esett, a másik pedig a Darksaber. Dooku görbített fénykard markolatát nem sorolnám ide, de ezek egymáshoz képest nagyobb időközönként tűntek fel. A Disney rában pedig ott van az Inkvizítor pörgő fénykardja, az ep7-es pallos és most ez a több funkciós Ezra fénykard, és mindez bő fél éveb belül bukkant fel. Egyik fegyverrel sincs bajom, de túl sok és túl gyakori, nem lenne jó, ha ezentúl már az menne csodaszámba ha egy hagyományos fénykard kerülne elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Azért kicsit több akadt kettőnél:

 

 

Akkumulátoros fénykard:

Corbosbattle.jpg

 

Fénykard tonfa:

Guard_shoto.jpg

 

Az eredeti dupla pengéjű fénykard:

Exarkun.jpg

 

Az eredeti keresztvasas fénykard:

Forked_Lightsaber.JPG

 

Hosszú markolatú fénykard:

Darth_Nihl_LECG.jpg

 

Fénykard bot vagy lándzsa:

Emperors_Shadow_Guard.jpg

 

Kardsétabot:

TeraSinubeSabercane-TCWs2BR2.png

 

Fényostor:

Nightsister_JATM.jpg

 

Lightfoil:

Lightfoil.jpg

 

Darksaber:

DarksaberRender.jpg

 

Forcesaber:

Forcesaber-DotJ0.jpg

 

Szétkapcsolható fénykard:

BlankSlate1.JPG

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kettő jut eszembe: a dupla pengéjű kard mikor először szerepelt akkor ebbe a kategóriába esett, a másik pedig a Darksaber. Dooku görbített fénykard markolatát nem sorolnám ide, de ezek egymáshoz képest nagyobb időközönként tűntek fel. A Disney rában pedig ott van az Inkvizítor pörgő fénykardja, az ep7-es pallos és most ez a több funkciós Ezra fénykard, és mindez bő fél éveb belül bukkant fel. Egyik fegyverrel sincs bajom, de túl sok és túl gyakori, nem lenne jó, ha ezentúl már az menne csodaszámba ha egy hagyományos fénykard kerülne elő.

Ahogy Dzséjt példáján is látható, amikor a korábbi érában tényleg jött a kontent -TCW sorozat- akkor bizony viszonylag rövid időn belül jöttek az új koncepciók is.

És itt most a jelenlegi konkrét esetet nézve sokkal több okuk van eltérni a régi desingtól mint régen volt, mert itt az eltérésnek a sztoriban is jelentősége van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Dzséjt példáján is látható, amikor a korábbi érában tényleg jött a kontent -TCW sorozat- akkor bizony viszonylag rövid időn belül jöttek az új koncepciók is.

És itt most a jelenlegi konkrét esetet nézve sokkal több okuk van eltérni a régi desingtól mint régen volt, mert itt az eltérésnek a sztoriban is jelentősége van.

És - bár off, de - vélhetően ugyanez igaz lesz a keresztkardra is. Egyedül az Inkvizítor pörgettyűs kardja tűnik fölöslegesnek, de ennyi erővel Darth Maulé is az volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából csak a kánon művek voltak a fejemben, de jogos. A Dzséjt által beszúrt fénykardok közül csak néhányat ismertem, a régi EU-ról elég foghíjasak az ismereteim.

 

Az Ezra féle kard egyébként tetszik, főleg, hogy meg is van a jelentősége a félelmem inkább a jövőre nézve szól, hogy ne legyenek elcsépeltek az egyedi fénykardok, és ne erőtessék ha esetleg nem szükséges, mert abból nem mindig sül ki jó, de persze ez még korántsem biztos, hogy így lesz.

 

Hogy ne legyen annyira OFF, nekem Ezra karaktere a Rebels legpozitívabb csalódása, a kezdés előtt vele kapcsolatban voltak kétségeim, de nagyon megállja a helyét. A sorozatból nem is tudnék rossz karaktert kiemelni, de Ezra így is előkelő helyen van, viszont a dobogóról így is lecsúszik egy hajszállal :)

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Most világosodott meg előttem, hogy Ezra ugyanazon a napon született amikor Luke és Leia. Na vajon ennek milyen jelentősége lesz a jövőben?

Jobb később, mint soha, pedig mintha az Empire Day-nél még beszéltünk is erről. :) Amúgy szerintem annál nem több, mint az említett epizódban. Ez inkább a Birodalommal összefüggő, semmint Luke-ékkal, akikről ugye hőseink azt sem tudják, hogy léteznek - és akiknél nem volt jelentősége a születésnapnak. Szerencsés véletlen, a Birodalomnak meg pech.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ezra, "űr-Aladdin", ahogy emlegették anno. Néhány vonásában megegyezik Luke-kal és Anakinnal. Sanyarú sorsú gyerekkora volt, mint Anakinnak, elvesztette a szüleit, mint Luke, és persze mindhárman Erőérzékenyek. De nagyjából ezzel ki is fújt minden közös vonásuk. Ezra egy utcagyerek, klasszikus mesei hős, ami szinte lételeme egy Star Wars alkotásnak, de sikerült nagyon gyorsan kiemelni ebből a skatulyából. A sztori elején még annyira nem is érdekes figura, tényleg csak egy utcakölyök, akinek kicsit nagy a pofája, kicsit magasan hordja az orrát, de nagyon hamar rájön, mennyire nem tud semmit a világról, s bár nem salambalam az élete, nála sokkal rosszabb helyzetben is élnek emberek. Ez ugye a Tarkintownban tett látogatásakor történik, ami igencsak a sorozat eleje.

Eztán a karakter fejlődésnek indul. Kiforrnak vezetői képességei, megtanulja használni az Erőt, a fénykardot, együttérzőbbé válik a világra, és szépen beilleszkedik a Ghost nyújtotta új családjába. És persze, a Galaxis hangjává válik, a Lázadók szimbólumává. Nem tudom, ez hová fog vezetni, de igencsak érdekes ez az állapot, pláne annak tekintetében, hogy az ep4-5-6-ban híre hamva sincs. Persze ez a kérdés jelenleg szereplők egész sorára áll, de Ezra, Kanan és Ahsoka esetében a legégetőbb. Akárhogy is, a tény, hogy Ezra ez alatt az egy évad alatt majdnem felnőtt. A Gathering Force után még úgy véltem, hogy érthető, miért nem mondja el Hera, hogy mi történt a szüleivel - élnek vagy halnak, bár tuti, hogy élnek. Ám Ezra az utolsó két részben bizonyította, hogy már nem az a forrófejű, vakon a bajba szaladó srác, mint akit a Spark of the Rebellionban megismertünk. Vezet, tervez és vállalja döntései következményét. Ugyan biztos tartogat még számára sötét dolgokat a jövő, már biztosabban fogadhatja azokat, mint a sorozat elején. Igaz, hogy most már jobban is kötődik másokhoz.

Emellett Ezra esetében még nagy kérdés az ereje. Nála ugyanis nem csak mint egy ösztönszerű hatásként manifesztálódott az Erőérzékenység, hanem tudatosan képes azt használni már azelőtt, hogy egyáltalán tudta volna, mi az az Erő. Az ugrások, amiket végrehajt, Zeb megmentése, vagy amikor az Inkvizítorra uszítja a szörnykirályt, mind azt jelzik, hogy igen erős az Erőben, erősebb, mint egy átlag Jedi. És persze valószínűleg Kanan sem véletlen hangoztatja olyan sokszor, hogy piszok gyorsan fejlődik. És igen, egy olyan gyerek, aki alig pár hónapja padawan, nagyobb utat járt be az Erőben, mint Luke évek alatt. És kíváncsi leszek, ennek lesz-e még jelentősége, hogy kiderül, mit is jelent az, amit anno Vader mondott, hogy az új fenyegetést az Erő gyermekei jelentik.

Ami még tetszik vele kapcsolatban, hogy a végén milyen jól összehaverkodott Zebbel. Mint két rosszcsont, civakodó testvér. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.