Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

14 perccel korábban, pb69 írta:

Pontosan. Amiből következik egyébként, hogy átlagban a nők munkán kívüli terheltsége nagyobb a mindennapokban, mint a férfiaké. Felveti többek között azt az érdekes kérdést, hogy vajon egy ugyanolyan munkabírású X és Y ember közül ugyanabban a szellemi munkakörben melyikőjük fog nagyobb eséllyel jobban teljesíteni? Akinek kisebb vagy nagyobb a terhelése munkaidőn kívül? :?

Látod, itt mutatkoznak meg az egyenlő bérezés előnyei: kompenzálja a nőket a férfiak helyett végzett munkáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, kolmilan írta:

Látod, itt mutatkoznak meg az egyenlő bérezés előnyei: kompenzálja a nőket a férfiak helyett végzett munkáért.

Ez azért így igencsak aggályos. Én úgy látom, hogy ezzel nem a maga szintjén és helyén akarsz kezelni egy adott kérdéskört.

A fizetést a munkáltató adja, a munkahelyen történő munkavégzés ellenértékeként. Ebből fakadóan semmi köze nincs ahhoz, hogy a munkán kívül kinek milyen a terhelése. Irreális elvárás, hogy a munkáltató kompenzálja a háztartást vezető nőket azért, mert otthon átlagosan többet dolgoznak, mint a férfiak. Ezt családon belül kell ügyezni, ott lehet megfogni.

 

Már csak azért sem lenne szerencsés megközelítés, amit írsz, mert egy átlagos jelenségből nem lehet teljesen általános következtetést levonni, majd ez alapján intézkedéseket hozni. Pontosan ez a gond pl. a rasszizmussal kapcsolatos ügyekben is. 

Az, hogy a nőknek több a munkán kívüli feladatuk, eleve csak a családos nőkre vonatkozik, de ott se mindenkire. Ha egy nő nem nevel gyereket, pláne még egyedülálló is, akkor semmivel nincs több dolga, mint egy férfinak. Innentől kezdve, ha magasabb bért kap a nem létező tényező kompenzálására, az igazságtalanság.

Ráadásul a családos nőknél sem igaz mindenhol a fenti feltételezés. Arról nem is beszélve, hogy emiatt ez a modell pontosan azt gátolná, hogy a probléma a megfelelő helyen és szinten legyen kezelve. Ha a nőket általánosan kompenzálod az otthoni túlterhelés miatt, azzal akadályokat gördítesz azon folyamat elé, hogy a háztartással kapcsolatos terheket minél egyenlőbb arányban osszák meg a felek.

Hiszen kvázi elismered, hogy a nő fizetést kap azért, hogy otthon dolgozik, a férfi meg nem, tehát ezek szerint ez csakis a nők dolga. Máris elértünk oda, hogy kontraproduktív az egész. Pont azokat fogod "büntetni", akik felvilágosultabban közelítik meg a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Brodie írta:

Ne vicceljünk már. Konkrétan Dél-Afrikában fehér ellenes népirtás folyik évtizedek óta, és akkor most azon megy a vita, hogy lehet-e egy néger rasszista.

A "fehérellenes népirtás" ismert összeesküvés-elmélet. A dél-afrikai "farmtámadások"-ról kiderült, hogy

"Unsubstantiated claims that such attacks on farmers disproportionately target whites are a key element of the white genocide conspiracy theory and have become a common talking point among white nationalists worldwide.[18][19][20][21][22][23] There are no reliable figures that suggest that white farmers are being targeted in particular or that they are at a disproportionate risk of being killed.[1][6][19][24][25][26][23] The Government of South Africa and other analysts maintain that farm attacks are part of a broader crime problem in South Africa and do not have a racial motivation.[2][19][27][28]"

9 perccel korábban, pb69 írta:

Innentől kezdve, ha magasabb bért kap a nem létező tényező kompenzálására, az igazságtalanság.

Nem azt mondtam, hogy magasabb bért kapjon, hanem azt, hogy egyenlő bért kapjon, ugyanabban a munkakörben és ugyanannyi munkaidőben.

10 perccel korábban, pb69 írta:

Hiszen kvázi elismered, hogy a nő fizetést kap azért, hogy otthon dolgozik, a férfi meg nem, tehát ezek szerint ez csakis a nők dolga. Máris elértünk oda, hogy kontraproduktív az egész. Pont azokat fogod "büntetni", akik felvilágosultabban közelítik meg a témát.

Még egyszer: egyenlő bérezés. Ez azt jelenti, hogy egy olyan családban, ahol a férfi végez több házimunkát, épp, hogy ő lesz kompenzálva ezért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, kolmilan írta:

Ez azt jelenti, hogy egy olyan családban, ahol a férfi végez több házimunkát, épp, hogy ő lesz kompenzálva ezért.

Ezt értem, és akkor a munkáltató majd meg fogja kérdezni, hogy ki mennyit dolgozik otthon? :D Ezt majd családon belül elintézik. Ha X keres többet ugyanazért a munkáért, de otthon Y melózik többet, akkor X ad Y-nak cserébe $-t, ha úgy gondolják. De ennek semmi köze a munkabérhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, pb69 írta:

Ezt értem, és akkor a munkáltató majd meg fogja kérdezni, hogy ki mennyit dolgozik otthon? :D Ezt majd családon belül elintézik. Ha X keres többet ugyanazért a munkáért, de otthon Y melózik többet, akkor X ad Y-nak cserébe $-t, ha úgy gondolják. De ennek semmi köze a munkabérhez.

Melyik részét nem érted annak, hogy "egyenlő bért kapjon, ugyanabban a munkakörben és ugyanannyi munkaidőben [dolgozva]." ?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, kolmilan írta:

Melyik részét nem érted annak, hogy "egyenlő bért kapjon, ugyanabban a munkakörben és ugyanannyi munkaidőben [dolgozva]." ?

Értem, de kihagyod belőle a teljesítményt, így pedig nem sok értelme van. Attól, hogy valaki ugyanabban a pozícióban van, ugyanúgy pl. heti 40 órában, attól még nem fog ugyanolyan teljesítményt is letenni az asztalra, a bérezésnek pedig ezen kéne alapulnia. És a különbség nem feltétlenül abból adódik, hogy a munkaidejében ki mennyit [dolgozik], hanem attól is, hogy milyen hatékonysággal és minőségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, pb69 írta:

Értem, de kihagyod belőle a teljesítményt, így pedig nem sok értelme van.

Aki jobban teljesít, annak gondolom adnak több felelősséget, tehát más lesz a munkaköre. Ha meg nem teljesít elég jól, akkor fokozzák le / rúgják ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Remélhetőleg nem. Most volt egy megugrás az esetszámban ezért azonnal reagáltak Kínában és lezártak. Ez az, amit tavaly nem igazán akartak megtenni, amíg el nem fajult a helyzet. Szóval ha minden jól megy, a szigor meg fogja hozni a hatását.

Remélem, így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, kolmilan írta:

A "fehérellenes népirtás" ismert összeesküvés-elmélet. A dél-afrikai "farmtámadások"-ról kiderült, hogy

"Unsubstantiated claims that such attacks on farmers disproportionately target whites are a key element of the white genocide conspiracy theory and have become a common talking point among white nationalists worldwide.[18][19][20][21][22][23] There are no reliable figures that suggest that white farmers are being targeted in particular or that they are at a disproportionate risk of being killed.[1][6][19][24][25][26][23] The Government of South Africa and other analysts maintain that farm attacks are part of a broader crime problem in South Africa and do not have a racial motivation.[2][19][27][28]"

"2017-ben Dél-Afrikában 84 farmert öltek meg, közülük 59 volt fehér. Ez egyébként csökkenésnek számít az 1998-as rekord 153-hoz képest, de a támadások száma évről évre nő, évi több mint 500-nál tart a statisztika." - Ezt egyébként a szélsőjobbos index írta meg. 

Viszont részemről itt be is fejeztem a dolgot, mert ennek már semmi értelme nincs. Én elhiszem rólad, hogy Te tényleg úgy gondolod, hogy a nagyobb jóért küzdesz és ezt érdemes akár a többség ellenében is. Csak itt a volt keleti tömbben élő népeknek olyan szar 40 évük volt, - amíg közben a nyugati társadalmak soha nem látott gazdagságot értek el - , hogy nem mondva csinált problémákon kellett aggódniuk, hanem azon, hogy semmit nem kaptak a boltban, nem volt pénzük, bármikor jöhetett értük a fekete autó, de akár fel is köthették őket. Ezért nem tudnak/tak ebben a régióban ezek a szélső-liberális eszmék lényeges társadalmi támogatottságot szerezni, mert láttak már olyan ideológiát, amit erőszakkal nyomnak a többség ellenében és évtizedek alatt megtanultak a "sorok között olvasni".

Van itt olyan ember, aki nem tudja, hogy mit jelent az, ha azt olvassa, hogy "két család összeverekedett", vagy ha azt olvassa, hogy "Kölnben fiatalok lányokat molesztáltak"? És mi nem tudunk mit kezdeni azzal a hírrel, hogy az "Afrikai futónő apa lesz". Én sem tudok, hogy magyaráznám el ezt a nagyszüleimnek, meg minek...?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Brodie írta:

"2017-ben Dél-Afrikában 84 farmert öltek meg, közülük 59 volt fehér. Ez egyébként csökkenésnek számít az 1998-as rekord 153-hoz képest, de a támadások száma évről évre nő, évi több mint 500-nál tart a statisztika." - Ezt egyébként a szélsőjobbos index írta meg. 

Ah, szóval a Wikipédia-szócikk nem objektív a számtalan idézett forrással? Jó tudni.

4 perccel korábban, Brodie írta:

Csak itt a volt keleti tömbben élő népeknek olyan szar 40 évük volt, - amíg közben a nyugati társadalmak soha nem látott gazdagságot értek el - , hogy nem mondva csinált problémákon kellett aggódniuk, hanem azon, hogy semmit nem kaptak a boltban, nem volt pénzük, bármikor jöhetett értük a fekete autó, de akár fel is köthették őket. Ezért nem tudnak/tak ebben a régióban ezek a szélső-liberális eszmék lényeges társadalmi támogatottságot szerezni, mert láttak már olyan ideológiát, amit erőszakkal nyomnak a többség ellenében és évtizedek alatt megtanultak a "sorok között olvasni".

Nem értem, milyen ideológiát nyomnak erőszakkal. Szerintem sokkal boldogabbak lennénk, ha nem lefitymálnánk mások problémáit, hanem komolyan vennénk őket, és segítenénk nekik (ahogy időnk és energiánk engedi) problémáik megoldásával. Nem ötezer kommentet írni arról, hogy "de neked ez valójában nem is probléma, mert jó dolgodban nem tudsz mit kezdeni magaddal".

9 perccel korábban, Brodie írta:

Van itt olyan ember, aki nem tudja, hogy mit jelent az, ha azt olvassa, hogy "két család összeverekedett", vagy ha azt olvassa, hogy "Kölnben fiatalok lányokat molesztáltak"?

A bőrszín ebből a szempontból irreleváns, mert a magasabb pigmentkoncentráció a bőrben nem okoz agressziót. Ahhoz, hogy megoldjuk ezeket a problémákat, a kiváltó okot kell megszüntetni, abban pedig nem segít, ha a bőrszínre mutogatunk, mint okra.

11 perccel korábban, Brodie írta:

És mi nem tudunk mit kezdeni azzal a hírrel, hogy az "Afrikai futónő apa lesz".

Miért kellene ezzel a hírrel bármit is kezdeni? Sok boldogságot neki. Spoiler mögött leírom, ez mit jelent, mert egyébként lenyűgöző, természetes biológiai jelenség.

Spoiler

Caster Semenya interszex sportoló. Születésekor nőnek minősítették, nőként nőtt fel, és nőnek vallja magát. Viszont (valószínűleg tinédzserkorában), amikor nem kezdett el menstruálni, felfedezték, hogy interszex (ezt az állapotot régebben hermafroditának nevezték, ez a kifejezés mára már idejétmúlt). Ez azt jelenti, biológiailag a két nem között van. Többféle interszex állapot létezik. Semenya esetében ez azt jelenti, hogy XY kromoszómái vannak, de az anyaméhben valami "félrement", ezért női külső, és férfi belső nemi szervekkel rendelkezik. Tehát hüvelye van, belül viszont heréi vannak, melyek úgy látszik, spermiumokat termelnek. Ezekkel pedig meg tudja termékenyíteni a feleségét (igen, leszbikus). Mindez, amit leírtam, teljesen természetes módon alakult ki, kivéve persze a spermiumok kivonását és a felesége megtermékenyítését.

 

Sajnos a természet bonyolultabb annál, hogy mindenkit teljes bizonyossággal be tudjunk sorolni a férfi/nő skatulyákba. Interszex emberek mindig is voltak, és mindig is lesznek. A nagyszüleid korában is léteztek. Én egy dologgal nem értek egyet: Semenya nő, ezért nem helyes az "apa" megnevezés, hiszen az apák férfiak. Valószínűleg a cikkíró direkt akart hergelni ezzel a címadással (ami nem lep meg, hiszen a Magyar Nemzet / Vadhajtások / Blikk hozta le a hírt)
 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, kolmilan írta:

A bőrszín ebből a szempontból irreleváns, mert a magasabb pigmentkoncentráció a bőrben nem okoz agressziót. Ahhoz, hogy megoldjuk ezeket a problémákat, a kiváltó okot kell megszüntetni, abban pedig nem segít, ha a bőrszínre mutogatunk, mint okra.

Vajon ők is akarják hogy segítsenek rajtuk? Millió segítség ment már(nem csak pénzre gondolok), de semmi eredmény. Hiába akarok én valakit megmeteni ha ő nem akarja. Először szerintem nekik is akarni kell és meg kéne tenniük azt amivel fel lehetne őket hozni először az alsó középosztályba. Mondjuk nem ártana tanulni, pl okáért viselkedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Vajon ők is akarják hogy segítsenek rajtuk? Millió segítség ment már(nem csak pénzre gondolok), de semmi eredmény. Hiába akarok én valakit megmeteni ha ő nem akarja. Először szerintem nekik is akarni kell és meg kéne tenniük azt amivel fel lehetne őket hozni először az alsó középosztályba. Mondjuk nem ártana tanulni, pl okáért viselkedni.

Ezerszer hallottam már ezeket a gondolatokat, viszont csak nagyon ritkán vezetik végig őket. Tegyük fel, hogyha tényleg nem akarják, nem lehet rajtuk segíteni - akkor mit csinálunk velük? Semmit? Ha nem csinálunk semmit, csak romlik a helyzet. Sterilizáljuk őket? Megöljük őket? Ezek közül egyik sem opció, bármennyire is szeretnék egyesek. Meg kell találni a módot, hogyan lehet ráébreszteni őket, hogy ki akarjanak törni. Mert ez nem lehetetlen. Nehéz, idő-és pénzigényes folyamat, de elkerülhetetlen.

 

Amúgy írod, hogy millió segítség ment már - biztos vagy ebben? Pénzügyileg lehet, hogy igazad van, de tudomásom szerint érdemben egyik kormány sem igazán akart kezdeni semmit ezzel a problémával, a felzárkóztatásra szánt pénzeket meg rendre ellopják (lásd: Híd a munka világába). Belinkelek két interjút L. Ritók Nórával, aki a téma szakértője, talán segít árnyalni a helyzetet.

https://444.hu/2020/02/25/akik-ilyen-osztalyban-kezdenek-nem-igazan-tudnak-kilepni-belole

https://24.hu/kultura/2019/12/25/l-ritok-nora-interju-melyszegenyseg-karacsony-politika-oktatas/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Brodie írta:

Ne vicceljünk már. Konkrétan Dél-Afrikában fehér ellenes népirtás folyik évtizedek óta, és akkor most azon megy a vita, hogy lehet-e egy néger rasszista.

Dél-Afrika külön állatfaj. Az Apartheidről biztos hallottál már.

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

 Ezt egyébként a szélsőjobbos index írta meg. 

Mitől szélsőjobbos az index? Én sűrűn olvasom, de semmi szélsőjobbost nem találok benne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mitől szélsőjobbos az index? Én sűrűn olvasom, de semmi szélsőjobbost nem találok benne. 

Irónia lett volna, hogy az bizony nem egy (szélső)jobbos portál és ugyanezt írták ők is.

Igen, hallottam az Apartheidről, most is az van, csak fordított. És mindkettő szar.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Brodie írta:

Igen, hallottam az Apartheidről, most is az van, csak fordított. És mindkettő szar.

Miért állítasz valótlanságokat? Dél-Afrikában nincs fehér népirtás, nincs fordított apartheid. Mindkét állításodat megcáfoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, kolmilan írta:

Miért állítasz valótlanságokat? Dél-Afrikában nincs fehér népirtás, nincs fordított apartheid. Mindkét állításodat megcáfoltam.

Te bebizonyítottad már azt is, hogy néger nem lehet rasszista fehérrel szemben, meg azt is, hogy valaki a két nem között van, belső férfi nemi szerve van, és egyben nő is.

Hagyjuk már egymást békén, kérlek, az előbb is próbáltam jelezni.

Értem, hogy Neked fontos az *izmus, nem is akarlak belőle kizökkenteni, nem is tudnálak, de rám meg a Tiéd nem hat. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Brodie írta:

meg azt is, hogy valaki a két nem között van, belső férfi nemi szerve van, és egyben nő is.

Ez konkrétan igaz. Tudományos tény. Androgén-érzéketlenségi szindrómának hívják. Miért tagadod a valóságot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, kolmilan írta:

Ez konkrétan igaz. Tudományos tény. Androgén-érzéketlenségi szindrómának hívják. Miért tagadod a valóságot?

Figyelj, keress magadnak más játszótársat, gondolom erre ahogy nekem, úgy Neked sincs több időd.

Sok sikert kívánok Neked az életben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kolmilan írta:

Ezerszer hallottam már ezeket a gondolatokat, viszont csak nagyon ritkán vezetik végig őket. Tegyük fel, hogyha tényleg nem akarják, nem lehet rajtuk segíteni - akkor mit csinálunk velük? Semmit? Ha nem csinálunk semmit, csak romlik a helyzet. Sterilizáljuk őket? Megöljük őket? Ezek közül egyik sem opció, bármennyire is szeretnék egyesek. Meg kell találni a módot, hogyan lehet ráébreszteni őket, hogy ki akarjanak törni. Mert ez nem lehetetlen. Nehéz, idő-és pénzigényes folyamat, de elkerülhetetlen.

 

Amúgy írod, hogy millió segítség ment már - biztos vagy ebben? Pénzügyileg lehet, hogy igazad van, de tudomásom szerint érdemben egyik kormány sem igazán akart kezdeni semmit ezzel a problémával, a felzárkóztatásra szánt pénzeket meg rendre ellopják (lásd: Híd a munka világába). Belinkelek két interjút L. Ritók Nórával, aki a téma szakértője, talán segít árnyalni a helyzetet.

https://444.hu/2020/02/25/akik-ilyen-osztalyban-kezdenek-nem-igazan-tudnak-kilepni-belole

https://24.hu/kultura/2019/12/25/l-ritok-nora-interju-melyszegenyseg-karacsony-politika-oktatas/

 

 

Egyetértek abban hogy akkor is folytatni kell. Nyilván nem kell őket kiírtani. De én szélmalomharcnak érzem. Mint a drogok elleni harcot is. Szerintem a politikának is jó ez így. Lesz mindig szavazótábor 10 kg cukorért. Nekik sem érdekük ezeket az embereket felemelni. A gazdaságnak meg jók olcsó munkaerőnek. Amiket eddig tettek "értük" azt csak látszaintézkedésnek tartom. De hangsúlyozom nekik is tenniük kell érte ha egyszer valódi segítséget kapnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Te bebizonyítottad már azt is, hogy néger nem lehet rasszista fehérrel szemben, meg azt is, hogy valaki a két nem között van, belső férfi nemi szerve van, és egyben nő is.

Akármennyire is lehetetlenül hangzik, ilyen genetikai rendellenesség létezik. Az már más kérdés, hogy ezen mit lehet "lenyűgözőnek" tartani, az nekem sem fér a fejembe... A heteroszexuálistól eltérő szexualitás az pont ugyanolyan genetikai rendellenesség, mint pl. az, hogy valaki nem 4 végtaggal születik. Szerintem egyikben sincs semmi lenyűgöző, úgyhogy az ebben való gyönyörködést meghagyom másoknak ;)

 

2 órával ezelőtt, kolmilan írta:

Dél-Afrikában nincs fehér népirtás, nincs fordított apartheid. Mindkét állításodat megcáfoltam.

Remek, pont annyira nincs fehér népirtás Dél-Afrikában, mint amennyire nem mutatható ki statisztikailag az amerikai rendőrségről, hogy "intézményesen" rasszista lenne ;) remélem egyetértünk. Vagy csak azt a statisztikát fogadod el, ami téged igazol?

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

Akármennyire is lehetetlenül hangzik, ilyen genetikai rendellenesség létezik. Az már más kérdés, hogy ezen mit lehet "lenyűgözőnek" tartani, az nekem sem fér a fejembe... A heteroszexuálistól eltérő szexualitás az pont ugyanolyan genetikai rendellenesség, mint pl. az, hogy valaki nem 4 végtaggal születik. Szerintem egyikben sincs semmi lenyűgöző, úgyhogy az ebben való gyönyörködést meghagyom másoknak ;)

Persze, van ilyen. A szkepticizmusom annak szól, hogy mennyire lehet őt nőnek nevezni, ha az előző mondatban még a két nem között volt. De ha jól tudom a versenytársai sem érezték azt, hogy korrekt az ilyen versenytársnő(?).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Az már más kérdés, hogy ezen mit lehet "lenyűgözőnek" tartani, az nekem sem fér a fejembe...

Nem lehet gyönyörködni a természet sokféleségében?

 

12 perccel korábban, Yoda József írta:

A heteroszexuálistól eltérő szexualitás az pont ugyanolyan genetikai rendellenesség

Mint biszexuális, kikérem magamnak a "rendellenes" jelzőt.

 

15 perccel korábban, Yoda József írta:

Vagy csak azt a statisztikát fogadod el, ami téged igazol?

Én tudományos kutatásokat linkeltem, tőled is ezt várom el, nem a mandínert.

 

4 perccel korábban, Brodie írta:

A szkepticizmusom annak szól, hogy mennyire lehet őt nőnek nevezni

Mivel a mindennapi életben a társadalmi nem a releváns, ezért teljes nyugalommal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, kolmilan írta:

Nem lehet gyönyörködni a természet sokféleségében?

Lehet, mint mondtam, meghagyom másoknak ;)

 

9 perccel korábban, kolmilan írta:

Mint biszexuális, kikérem magamnak a "rendellenes" jelzőt.

Ne haragudj, nem állt szándékomban megsérteni téged, de az előző kommentben te magad is rámutattál, hogy a tárgyalt jelenség egy "szindróma". Egy szindróma az bizony rendellenesség. Sőt, te magad is úgy fogalmaztál még korábban, hogy "az anyaméhben valami félrement". A rendellenes szót nem pejoratív értelemben használtam, pont ezért írtam példának a végtag nélkül születő embereket. Náluk is félremegy valami az anyaméhben. Nem tudok szebb kifejezést használni a "rendellenes" helyett. Mivel te is a "félrement" kifejezést használtad, azt hittem ez nem gond.

 

9 perccel korábban, kolmilan írta:

Én tudományos kutatásokat linkeltem, tőled is ezt várom el, nem a mandínert.

Egy amerikai kriminológus elemzése nem elég tudományos neked? Elolvastad egyáltalán a cikket, vagy csak ránéztél, hogy Mandiner, és nem is foglalkoztál vele? (én a CNN-es videót megnéztem, és a Wiki cikket is elolvastam - el fogadtam, hogy nincsen fehér népirtás)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért nincs értelme az egésznek, mert olyan fogalmakkal dobálózol, amik az én értékeim szerint nem léteznek, pl. társadalmi nem. Szerintem ilyen nincs, csak biológiai nem van.

Olyan mintha a régi Thrawn trilógiára hivatkozva lenne bajod az új trilógia eseményeivel. Számomra az nem létezik. Két külön dimenzióban folyik a vita.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Yoda József írta:

Remek, pont annyira nincs fehér népirtás Dél-Afrikában, mint amennyire nem mutatható ki statisztikailag az amerikai rendőrségről, hogy "intézményesen" rasszista lenne

Nem tudom, hogy most pontosan mi történik Dél-Afrikában. De, ha van is ilyesmi, azt hiszem nem meglepő, azok után, amit az appartheid rendszerben műveltek a fekete bőrszínű lakosokkal. Tehát ha most ugyanez történik csak visszafelé, az számomra még jobban aláhúzza, hogy mennyire fontos lenne elejét venni a rasszizmusnak, mert a hatásai évszázadok keresztül velünk maradnak. És igen, ebből a szempontból fontos, hogy ne szemellenzővel nézzük a kérdést, és ha valahol a feketék harapnak a fehérekre, az ellen is lépjünk fel. Én ezt aláírom. Csak azért azt ne felejtsük el, hogy hogy indult mindez. Ezért nem kéne pl. négerezni, ha tudott, hogy ezzel megsértesz embereket. Vagy ezért kéne megértőbbnek lenni, mert ugye ez nem úgy indult, hogy a gonosz feketék gondoltak egyet és elnyomták a fehéreket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Donát írta:

És igen, ebből a szempontból fontos, hogy ne szemellenzővel nézzük a kérdést, és ha valahol a feketék harapnak a fehérekre, az ellen is lépjünk fel.

Ez a lényeg! Kár, hogy ez gyakran elfelejtődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.