Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Basszus, @caseyjones nem tudom, hogy van erre ilyen érzékeny radarod, de gyorsan lecsaptál. :D Még 20 oldal feketézés/genderezés között is rögtön kiszúrtad, hogy a Thrawn trilógia nem a kánon része :D

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Brodie írta:

Ezért nincs értelme az egésznek, mert olyan fogalmakkal dobálózol, amik az én értékeim szerint nem léteznek, pl. társadalmi nem. Szerintem ilyen nincs, csak biológiai nem van.

Újfent a valóságot tagadod. Ez nem vélemény kérdése. A társadalmi nem olyan tanult (nem biológiai) tulajdonságok, szerepek, viselkedésmódok halmaza, amelyet a társadalom elvár az egyéntől biológiai neme alapján. Szerinted nincsenek ilyenek? A társadalom nem várja el tőlem a biológiai nemem alapján, hogy nadrágot hordjak, és ne szoknyát?

12 perccel korábban, Yoda József írta:

Egy amerikai kriminológus elemzése nem elég tudományos neked?

Szóval... nem tudsz peer-reviewed tudományos cikkekre hivatkozni az állításod bizonyításához?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, kolmilan írta:

Újfent a valóságot tagadod. Ez nem vélemény kérdése. A társadalmi nem olyan tanult (nem biológiai) tulajdonságok, szerepek, viselkedésmódok halmaza, amelyet a társadalom elvár az egyéntől biológiai neme alapján. Szerinted nincsenek ilyenek? A társadalom nem várja el tőlem a biológiai nemem alapján, hogy nadrágot hordjak, és ne szoknyát?

Ez a te valóságod. Számomra ez áltudomány. Illetve annál is rosszabb: jóformán az embert egy pár dolog határozta meg: a vallása, ezt elvette tőle a "felvilágosodás", a nemzetisége, ezt ölte meg a multikulti, és a neme. Ezt öli most meg a gender. A megszámlálhatatlan nemmel, a nem átalakításokkal és ezzel, hogy ezt csak a társadalom várja el, hogy így viselkedj, de csak az EGYÉN a fontos, légy szabad! Én pl. nem azért nézem a gyönyörű öltönyöket, mert a 3-as metró utazói ezt várják el tőlem, hanem mert férfi vagyok, ez érdekel, ahogy a szép nők és az elegáns autók. Így születtem.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, kolmilan írta:

Szóval... nem tudsz peer-reviewed tudományos cikkekre hivatkozni az állításod bizonyításához?

https://www.pnas.org/content/116/32/15877

 

Jó lesz?

 

"There is widespread concern about racial disparities in fatal officer-involved shootings and that these disparities reflect discrimination by White officers. [...] We find no evidence of anti-Black or anti-Hispanic disparities across shootings, and White officers are not more likely to shoot minority civilians than non-White officers."

 

A CNN-es videó amúgy minden volt, csak nem tudományos, és nem peer-reviewed, de azért mégis úgy adtad elő hogy az ott elhangzó okok a "valódi okok". Érdekes ez a kettős megközelítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 minutes ago, Brodie said:

Basszus, @caseyjones nem tudom, hogy van erre ilyen érzékeny radarod, de gyorsan lecsaptál. :D Még 20 oldal feketézés/genderezés között is rögtön kiszúrtad, hogy a Thrawn trilógia nem a kánon része :D

:lol2::evil:

Egészen véletlenül néztem csak be a topikba, tényleg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Brodie írta:

Ez a te valóságod. Számomra ez áltudomány.

Tudtommal csak egy valóság létezik, az, amiben te és én élünk. A tudománnyal kapcsolatban pedig az a jó dolog, hogy igaz, attól függetlenül, hiszel-e benne vagy sem.

29 perccel korábban, Brodie írta:

Illetve annál is rosszabb: jóformán az embert egy pár dolog határozta meg: a vallása, ezt elvette tőle a "felvilágosodás", a nemzetisége, ezt ölte meg a multikulti, és a neme.

Szerintem azok az emberek sajnálják ezek "elveszését", akik nem tudnak jobb dolgokat találni ezeknél önmaguk meghatározásához. Bár még mindig léteznek vallások és nemzetek, szóval nem értem a hisztit. Nyugodtan lehetsz keresztény magyar ha akarsz. Anyukám is múlt hétvégén keresztelkedett meg.
Egyébként kis ellentmondást vélek felfedezni: a megszámlálhatatlan nemek hogy veszik el az emberek identitását? Épp, hogy még több lehetőséget adnak önmagunk meghatározásához, hogy pontosabban tudjuk, kik vagyunk valójában. Miért akarod elvenni az emberektől az identitásukat?

 

29 perccel korábban, Brodie írta:

hanem mert férfi vagyok, ez érdekel, ahogy a szép nők és az elegáns autók. Így születtem.

Más meg máshogy született. Kéretik tiszteletben tartani. A skót férfiak a gyönyörű skótszoknyákat bámulják úgy, mint te az öltönyöket.

23 perccel korábban, Yoda József írta:

Köszi! Most már látom, nem ilyen egyszerű a helyzet, mint gondoltam, sőt, jobb. Ennek örülök.

 

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 minutes ago, Brodie said:

Basszus, @caseyjones nem tudom, hogy van erre ilyen érzékeny radarod, de gyorsan lecsaptál. :D Még 20 oldal feketézés/genderezés között is rögtön kiszúrtad, hogy a Thrawn trilógia nem a kánon része :D

Nekem ilyen látnoki képességeim vannak. Ha valaki megemlíti a fórumon a Thrawn-trilógiát, én máris ott termek. Ne kérdezd, hogy sajátítottam el ezt a fajta hatalmat, én is csodálkozom, hogy rendelkezem ilyennel. 

revenge of the sith GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, kolmilan írta:

Tudtommal csak egy valóság létezik, az, amiben te és én élünk. A tudománnyal kapcsolatban pedig az a jó dolog, hogy igaz, attól függetlenül, hiszel-e benne vagy sem.

"Egy tudományág akkor válik igazán tudománnyá, amikor megjelennek benne a differenciálegyenletek" :D Ez csak vicc, nem kell komolyan venni ;) ezzel a mechanika professzorom poénkodott.

 

4 perccel korábban, kolmilan írta:

Köszi! Most már látom, nem ilyen egyszerű a helyzet, mint gondoltam, sőt, jobb. Ennek örülök.

Az igazság a legtöbbször mindig félúton van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, kolmilan írta:

Tudtommal csak egy valóság létezik, az, amiben te és én élünk. A tudománnyal kapcsolatban pedig az a jó dolog, hogy igaz, attól függetlenül, hiszel-e benne vagy sem.

Szerintem azok az emberek sajnálják ezek "elveszését", akik nem tudnak jobb dolgokat találni ezeknél önmaguk meghatározásához. Bár még mindig léteznek vallások és nemzetek, szóval nem értem a hisztit. Nyugodtan lehetsz keresztény magyar ha akarsz. Anyukám is múlt hétvégén keresztelkedett meg.
Egyébként kis ellentmondást vélek felfedezni: a megszámlálhatatlan nemek hogy veszik el az emberek identitását? Épp, hogy még több lehetőséget adnak önmagunk meghatározásához, hogy pontosabban tudjuk, kik vagyunk valójában. Miért akarod elvenni az emberektől az identitásukat.

 

Már megfogadtam, hogy nem reagálok, mégis ugrottam, hülye voltam.

Én hiszem, hogy nekem is van egy igazságom, meg Neked is.

Te meg tűzzel-vassal hajtod, hogy Nálad az igazság, annak ellenére is, hogy jóformán senki nem ért Veled egyet.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Brodie írta:

jóformán senki nem ért Veled egyet.

Mégis csak egyedül te vitatkozol itt velem :D De hadd adjak egy tanácsot, nem érdemes ennyire felhúznod magad ezeken a dolgokon. Az emberek különbözőek, ez bennük a szép.

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Az igazság a legtöbbször mindig félúton van :)

Igen, épp ezért tudjuk, hogy a Föld poliéder alakú :D (ezt sem kell komolyan venni ;) )

S0JX3ZK.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Brodie írta:

Én hiszem, hogy nekem is van egy igazságom, meg Neked is.

Szerintem ez a lényeg. :peace: 

Illetve még az, hogy megpróbáljuk meghallani a másik hangját akkor is, ha nem értünk egyet vele. Mert manapság szerintem olyan árkok ásódtak emberek közé, hogy lehetetlen a társadalmi párbeszéd, ami nélkül meg esélytelen egymás álláspontjának a megértése...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem ez a lényeg. :peace: 

Illetve még az, hogy megpróbáljuk meghallani a másik hangját akkor is, ha nem értünk egyet vele. Mert manapság szerintem olyan árkok ásódtak emberek közé, hogy lehetetlen a társadalmi párbeszéd, ami nélkül meg esélytelen egymás álláspontjának a megértése...

 

Én azt vettem észre, ha valakivel négyszemközt beszélgetek (online is), mindig könnyebb közös nevezőre jutni. Ha nyilvános a vita, akkor könnyebben szabadulnak el az indulatok. Talán azért van ez, mert négyszemközt egyszerűbb bevallani a gyengeséget, beismerni a tévedést. Ha mások is figyelnek, mindjárt defenzívebbek lesznek az emberek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Brodie írta:

Persze, van ilyen. A szkepticizmusom annak szól, hogy mennyire lehet őt nőnek nevezni, ha az előző mondatban még a két nem között volt. De ha jól tudom a versenytársai sem érezték azt, hogy korrekt az ilyen versenytársnő(?).

Interszex embereknél általában a szülők szokták eldönteni (már persze ha ezt tudják), hogy milyen nem szerint szeretnék nevelni a gyereket, elsősorban aszerint hogy külsőleg hova tartozik inkább. Ezt későbbiekben már követhetik olyan műtétek ahol "ténylegesen" megtörténik a nemváltás. A másik oldala meg persze az, hogy Ő melyik nemhez tartozónak érzi magát, ezért szoktak általában ezekkel a dolgokkal várni amíg felnő a gyerek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretnék különösebben belefolyni a vitába, mivel én mind a két politikai oldalt elutasítom. Azonban olyan személyként, aki részben gender studies-t is tanult az egyetemen (nem voltam genderszakos, de jó pár hozzá kötődő tantárgyam volt), kötelességemnek érzem, hogy hozzászóljak.

 

A gender studies-t az emberek hajlamosak az emberek valamiféle erkölcsi fertőként elképzelni, ahol az emberek agyát tömik húsz nemmel és különböző ideológiákkal. Holott ez koránt sem igaz, a gender studies egy tudományág, ami azt kutatja, hogy a férfiasság és nőiesség koncepciója hogyan változik társadalmanként, és ez milyen hatással van a kultúrára, politikára, társadalomra. Nekem az egyetemi éveim alatt legalább 7-8 tantárgyam volt, ami a témához kötődik, de egyiken sem került elő a huszadik nem vagy a gyerekek nemi átalakítása. Sokkal inkább ilyen jellegű témák: milyen hatással van a társadalomra, ha nők/férfiak vannak többségben az oktatásban; hogyan változik a férfi/női ideál a kultúrában és ez hogyan jelenik meg a politikában (pld. Trump "westernhős" karaktere); vagy milyen történelmi folyamatok vezettek oda, hogy manapság nők is tömegesen kerülhetnek vezetői pozíciókba.

 

Igen, valóban én is azt érzem, hogy gyakran túlzásba viszik és olyan dolgokban is elnyomást vagy férfierőszakot látnak, ahol nincs. Valóban néha már túlságosan bele van erőltetve olyan témákba, amelyeket teljesen más oldalról kellene megközelíteni. És igen, valóban néha túlságosan elvont és a valóságtól elrugaszkodott. De ebben a tudományágban nagyon fontos szerepe van a vitának és a kritikus gondolkodásnak, és millió irányzata van, tehát nem igazán lehet egy homogén "ideológiaként" tekinteni rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 17. - 12:02, Donát írta:

Közben úgy fest a Trópusi Vihart is utolérte a népharag. :(

 

"- Néccáz éven át ez a szó nyomott e' minket. Sokáig tartott, amíg így felküzdöttük magunk. De e'jött a mi időnk, végre labdába rúghatunk. Amíg élünk, összetartunk, bébi.
 - Ez a Jefferson család főcímdala!!!"

Sajnos igen, ahogy a Waczak Szállót is, meg még nem is tudom miket vesznek le képernyőről mert az agyhalottak belelátnak dolgokat. Bezzeg a Feketék Fehérenen senki nem háborog, ahol fekete férfiak játszanak fehér nőket.

 

Egyébként Uncle Bent is elérte a vég: https://index.hu/gazdasag/2020/06/18/az_uncle_ben_s-nek_annyi_svajcban_mar_a_negercsokot_ostromoljak/ Ez az ami nekem már tényleg az annyira túltolt PC-k próbálunk lenni dolog, hogy olyan messze van a határon túl már nem is látom. Ez az amin én az égadta világon semmi kivetni valók nem látok, én ha ránézek a logóra azt láttam mindig is, hogy na volt egy feka aki sikeresen létrehozott egy tökjó terméket. Aztán hogy amúgy mi Ben bá' mögött a háttérsztori nem tudom, de most már nagyon örülnék ha abbahagynák amit művelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 hours ago, Brodie said:

Basszus, @caseyjones nem tudom, hogy van erre ilyen érzékeny radarod, de gyorsan lecsaptál. :D Még 20 oldal feketézés/genderezés között is rögtön kiszúrtad, hogy a Thrawn trilógia nem a kánon része :D

Óvatosan a Thrawn-trilógiával, mert jövök! :evil::fuckoff::fuck2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen értelmezhetetlen, ami történik. Itt van pl. ez is. De anno az egyik program telepítőjénél alkalmazott grafikáknál meg kellett változtatni a fazonon lévő sapka színét, mert Kínában a zöld sapka vmi felszarvazással kapcsolatos dologra utal. Szánalmas az egész.

De a legszörnyűbb az az egészben, hogy az eredeti ügyek kapcsán ez olyan szinten ártalmas, hogy azt el nem lehet mondani. Trump már többek között ezért is nyert egy választást, mert a tökük tele volt az embereknek ezzel a PC, safe space, snowflake, metoo maszlaggal. Nem akarok vészjósló lenni, de ha ennek a gátlástalan tendenciának nem vet véget vmi értelmes módon, akkor szerintem még az életünkben el fog jönni egy újabb masszív közösségirtás, most az már "részletkérdés" milyen megkülönböztető jegy kapcsán.

Olyan szinten vannak percről percre provokálva az erre érzékeny emberek, hogy ez egyszer el fog csattanni. Miközben a normálisak közül is egyre nagyobb tömegek lesznek vagy totál érzéketlenek ezekre, vagy akár közelíteni is kezdenek a másik tábor felé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is egyértelműen a ló túloldalán vagyunk már bőven... amikor a 444 ír kritizáló cikket a PC-ről, akkor sejted, hogy baj van... :D 

 

https://444.hu/2020/06/18/a-washington-post-hosszu-tenyfeltaro-cikket-irt-egy-ket-evvel-ezelotti-hazibulirol-ahol-egy-nem-kozszereplo-no-ironikus-blackface-t-hordott

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Egészen értelmezhetetlen, ami történik. Itt van pl. ez is. De anno az egyik program telepítőjénél alkalmazott grafikáknál meg kellett változtatni a fazonon lévő sapka színét, mert Kínában a zöld sapka vmi felszarvazással kapcsolatos dologra utal. Szánalmas az egész.

De a legszörnyűbb az az egészben, hogy az eredeti ügyek kapcsán ez olyan szinten ártalmas, hogy azt el nem lehet mondani. Trump már többek között ezért is nyert egy választást, mert a tökük tele volt az embereknek ezzel a PC, safe space, snowflake, metoo maszlaggal. Nem akarok vészjósló lenni, de ha ennek a gátlástalan tendenciának nem vet véget vmi értelmes módon, akkor szerintem még az életünkben el fog jönni egy újabb masszív közösségirtás, most az már "részletkérdés" milyen megkülönböztető jegy kapcsán.

Olyan szinten vannak percről percre provokálva az erre érzékeny emberek, hogy ez egyszer el fog csattanni. Miközben a normálisak közül is egyre nagyobb tömegek lesznek vagy totál érzéketlenek ezekre, vagy akár közelíteni is kezdenek a másik tábor felé. 

Annyira találó az ep4-ben Leia szövege, hogy minél erősebben szorítják össze az öklüket, annál többen csusszannak ki az ujjaik között.

Az egyik legjobb barátomat szeretném felhozni példának, aki egy hiper-toleráns és nagyon-nagyon jószívű ember, és ő mondja 1-2 sör után bűntudattal, hogy már észre veszi magán, hogy idegesíti, hogy minden filmet, sorozatot és játékot tolerancia kapitány készít.

Én sosem voltam az a típus, aki erre vevő volt, de nem is fajulnék tettlegességig. Két kedvenc filmes franchise-om volt, a James Bond és a Star Wars. Ma ott tartok, hogy az új James Bond film egyáltalán nem érdekel és megvetéssel tekintek rá. Mivel a készítők mondták, hogy ez lesz az első #metoo utáni Bond film, és ezt már úgy is készítik. Egy feminista lett a forgatókönyvíró (L3 a Solo-ból) és a pletykák szerint egy fekete nő lesz a 007-es ügynök. Ha valaki olvasott egy Bond-regényt, vagy látta a klasszikus és sikeres Bond-filmeket, na az tudja, hogy azok pont ennek a szellemiségnek az ellenkezőjéről szólnak. Az a baj, hogy ezeknek muszáj mindent összekenniük saját magukkal.

És amiért most meg fogom kapni itt a dislike-okat: azt vettem észre magamon, hogy a Star Wars-tól is kezdek elfordulni. Amit az elmúlt 2 hétben a facebook-on műveltek, az számomra elfogadhatatlan. Gyakorlatilag egy szélsőbaloldali mozgalommá alakították a Star Wars-t, pedig a Star Wars nem egy mozgalom, hanem ahogy a régi trailer mondta: The most popular film of all time. Igen, a Star Wars-ban mindig is volt politika, mégpedig, hogy a demokrácia jó, a diktatúra rossz. De ez egyetemes igazság, a Black Lives Matter nem az. Az is igaz, hogy a feketék élete IS számít, de ne legyünk cinikusak, aki ma már ezt kiírja az nem a rasszizmus ellen harcol.

És nem vagyok hülye, ez nem a Lucasfilm döntése, nem követelem ezért Kathleen Kennedy távozását, mert akkor jön a következő helyette és ugyanúgy megy ez tovább. A Disney-nél ez ki van adva és minden termékükben most ilyen kell. Egyszerre lett homoszexuális a Pixar filmben, az élőszereplős Disney rajzfilm adaptációban, a Marvel filmben és a Star Warsban. Már nem egy független stúdió. Ezt tudtam persze akkor is, amikor megvették, csak most érzem a hatását. Az MCU-nál most már megy a licit, hogy milyen "kisebbséget" tudnak még behozni. Amivel nem is lenne baj, hogy ilyen karakterek is szerepelnek, de régen kit érdekelt, hogy Penge fekete, X-professzor kerekesszékes vagy Jean Grey nő? Karaktereket írtak tulajdonságokkal. Most pedig a "kisebbségi" megkülönböztetéshez raknak karaktert. Már ha van karakter, nem az a karaktere, hogy ő nő (Marvel Kapitány), ő fekete (Fekete Párduc), ő homoszexuális (Phastos), stb.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Egészen értelmezhetetlen, ami történik. Itt van pl. ez is. De anno az egyik program telepítőjénél alkalmazott grafikáknál meg kellett változtatni a fazonon lévő sapka színét, mert Kínában a zöld sapka vmi felszarvazással kapcsolatos dologra utal. Szánalmas az egész.

De a legszörnyűbb az az egészben, hogy az eredeti ügyek kapcsán ez olyan szinten ártalmas, hogy azt el nem lehet mondani. Trump már többek között ezért is nyert egy választást, mert a tökük tele volt az embereknek ezzel a PC, safe space, snowflake, metoo maszlaggal. Nem akarok vészjósló lenni, de ha ennek a gátlástalan tendenciának nem vet véget vmi értelmes módon, akkor szerintem még az életünkben el fog jönni egy újabb masszív közösségirtás, most az már "részletkérdés" milyen megkülönböztető jegy kapcsán.

Olyan szinten vannak percről percre provokálva az erre érzékeny emberek, hogy ez egyszer el fog csattanni. Miközben a normálisak közül is egyre nagyobb tömegek lesznek vagy totál érzéketlenek ezekre, vagy akár közelíteni is kezdenek a másik tábor felé. 

:facepalm: Nemrég valami játéknál is felháborodtak egyesek mert voltak benne maszkos meg fúvócsöves ellenfelek és kitalálták hogy ez sértő a feketékre nézve és a fúvócső meg amúgyis a füves cigire hasonlít.

2 perccel korábban, Brodie írta:

Mivel a készítők mondták, hogy ez lesz az első #metoo utáni Bond film, és ezt már úgy is készítik, egy feminista lett a forgatókönyvíró (L3 a Solo-ból) és a pletykák szerint egy fekete nő lesz a 007-es ügynök. Ha valaki olvasott egy Bond-regényt, vagy látta a klasszikus és sikeres Bond-filmeket, na azok pont ennek a szellemiségnek az ellenkezőjéről szólnak. Az a baj, hogy ezeknek muszáj mindent összekenniük magukkal.

És amiért most meg fogom kapni itt a dislike-okat: azt vettem észre magamon, hogy a Star Wars-tól is kezdek elfordulni. Amit az elmúlt 2 hétben a facebookon műveltek, az számomra elfogadhatatlan. Gyakorlatilag egy szélsőbaloldali mozgalommá alakították a Star Wars-t, pedig a Star Wars nem egy mozgalom, hanem ahogy a régi trailer mondta: The most popular film of all time. Igen, a Star Wars-ban mindig is volt politika, mégpedig, hogy a demokrácia jó, a diktatúra rossz. De ez egyetemes igazság, a Black Lives Matter nem az. Az is igaz, hogy a feketék élete IS számít, de ne legyünk cinikusak, aki ma már ezt kiírja az nem a rasszizmus ellen harcol.

És nem vagyok hülye, ez nem a Lucasfilm döntése, nem követelem ezért Kathleen Kennedy távozását, mert akkor jön a következő helyette és ugyanúgy megy ez tovább. A Disney-nél ez ki van adva és minden termékükben most ilyen kell. Egyszerre lett homoszexuális a Pixar filmben, az élőszereplős Disney rajzfilm adaptációban, a Marvel filmben és a Star Warsban. Már nem egy független stúdió, de ezt tudtam persze akkor is, amikor megvették, csak most érzem a hatását. Az MCU-nál most már megy a licit, hogy milyen "kisebbséget" tudnak még behozni. Amivel nem lenne baj, ha ilyen karakterek is szerepelnek, de régen kit érdekelt, hogy Penge fekete? X-professzor kerekesszékes, Jean Grey nő? Karaktereket írtak tulajdonsággal. Most a "kisebbségi" megkülönböztetéshez raknak karaktert.

007-es nem lesz innentől fekete nő. Most nem emlékszem pontosan már a hírre de valami olyasmi lesz csak, hogy ideiglenesen fogja megkapni a 007-es kódot a filmbeli nő de ugyanúgy Craig lesz Bond csak épp lelépett a térképről szokás szerint, vagy valami ilyesmi lesz a sztori. Csak ezt egyből felkapták és félremagyarázták, holott Barbara Broccoli elmondta egyből ezután, hogy ő amíg él addig James Bond marad fehér férfi.

 

Az a baj, hogy mostanság kap észbe mindenki hogy a PC-vel el lehet adni és hirtelen ömlesztve kapjuk, holott alapból semmi baj nem lenne vele. Meg utólag nyúlnak vissza és próbálnak belemagyarázni dolgokat karakterekbe, vagy egyik napról a másikra találják ki, hogy XY karakter másfelé is vonzódik csak ezt eddig olyan jól rejtegette hogy még az alkotók se tudtak róla. 

 

Amúgy nem is tudom hogy ha a Benny Hill Show ma menne mi lenne, kis túlzással felhúznák a lámpavasra.

55 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem is egyértelműen a ló túloldalán vagyunk már bőven... amikor a 444 ír kritizáló cikket a PC-ről, akkor sejted, hogy baj van... :D 

 

https://444.hu/2020/06/18/a-washington-post-hosszu-tenyfeltaro-cikket-irt-egy-ket-evvel-ezelotti-hazibulirol-ahol-egy-nem-kozszereplo-no-ironikus-blackface-t-hordott

 

Nekem a cikk vége tetszik nagyon: "Majd, miután mindezt levezette, Hughes mégis ezzel folytatta: „Másrészt viszont szükség van konkrét, személyes példákra, hogy meghúzzuk az elfogadható viselkedés határait. A buli minden egyes résztvevőjének mondania kellett volna neki valamit. Mindenki bűnös.” 

 

Szeretem ezt a hozzállást is, mikor valaki magasról tojik az egészre, de mivel nem vesz részt a népharagban ezért automatikusan életbe lép a Ha nem velünk akkor ellenünk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

007-es nem lesz innentől fekete nő. Most nem emlékszem pontosan már a hírre de valami olyasmi lesz csak, hogy ideiglenesen fogja megkapni a 007-es kódot a filmbeli nő de ugyanúgy Craig lesz Bond csak épp lelépett a térképről szokás szerint, vagy valami ilyesmi lesz a sztori. Csak ezt egyből felkapták és félremagyarázták, holott Barbara Broccoli elmondta egyből ezután, hogy ő amíg él addig James Bond marad fehér férfi.

A legutóbbi hírek szerint a filmben talán végig a fekete nő lesz a 007-es. Daniel Craig lesz James Bond és egy fekete nő lesz a 007-es. Csak ez olyan, mintha Robert Pattinson lenne Bruce Wayne csak Zoe Kravitz lenne Batman.

Az idézeted majdnem pontos volt, (már persze ha ugyanarra a nyilatkozatra gondolunk) de abban Barbara Broccoli csak azt mondta, hogy férfi, nem azt, hogy fehér férfi. Még jó, hogy férfi, furcsa is lenne egy James nevű nő. :D 

De már ez is nagyon gáz, mivel 1953 óta James Bond a 007-es ügynök. És ez sem egy spontán ötlet, hogy na most már ne is James Bond legyen a 007-es ügynök, hanem akár lehetne Lashana Lynch is.

 

Idézet

Amúgy nem is tudom hogy ha a Benny Hill Show ma menne mi lenne, kis túlzással felhúznák a lámpavasra.

Telitalálat. De nem is kell ennyire visszamennünk az időben. 10-15 éves filmek ma már nem készülhetnének így el.

 

 

Egyszer majd valaki elmagyarázhatná, hogy a numerus clausus miért rossz, a kvóta miért jó, a könyvégetés miért rossz de a film/sorozat betiltás miért jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Brodie írta:

De nem is kell ennyire visszamennünk az időben. 10-15 éves filmek ma már nem készülhetnének így el.

Majd letiltogatják azokat, amik viszont elkészültek.

Ez is kritikán aluli egyébként, hogy annak idején küzdött az emberiség a cenzúra ellen, a liberális eszmék egyik  legfontosabb alapköve ez volt. Ehhez képest most ott tartunk, hogy az emberjogi küzdelmekre és esélyegyenlőségre kamuhivatkozva visszahozzák a cenzúra intézményét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ez visszatérő elem: minél szélsőségesebb lesz egy politikai irányzat annál inkább hasonlít általában minden más szélsőségre. A beszéd és az alkotások cenzúrázását pedig minden szélsőség szereti csak mindenki másképp csinálná. Sajnos mint liberális én attól félek, hogy ezek a "túlkapások" az embereket úgy általában elijesztik a liberalizmustól. Úgy tűnik, hogy azok akik tényleg hisznek az önkifejezés szabadságában azok a tengerentúlon vagy kevesen vannak vagy nem elég hangosak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ez is, mint oly sok dolog, a kapitalizmusra vezethető vissza. A cégek nem jó filmeket akarnak készíteni, hanem olyan filmeket, amik a lehető legtöbb pénzt hozzák. Ezért ez egyfajta marketingstratégia - beleteszek egy meleg/transz karaktert a filmbe, és rögtön mindenki megőrül. Meg lehet nézni, (legjobb példa rá az IGN) milyen cikkek generálják a legtöbb kommentet, és a legtöbb interakciót: "X karakter nő/fekete/meleg/transz lesz az Y franchise-ban", "XY színész beszólt a rasszistáknak", "XY szerint a Z régi film rasszista, mert…", stb, stb. Erre rögtön ugranak a jajveszékelő kommentelők, hogy úristen, világvége, mi lesz így a gyerekkorommal, tiltsák be (ha meleg/transz van benne), ne tiltsák be (ha be akarják tiltani), "én tényleg nagyon toleráns vagyok de ez már nekem is túl sok", és így tovább. A cég meg röhög a markába, hogy a sok felháborodott hülye ingyenreklámot csinál neki.

 

Ugyanerre a kaptafára épülnek a "felvilágosodott" reklámok, pl. az az elhíresült Gillette-reklám. Kifejezetten azzal a célzattal készült, hogy a jobboldali embereket provokálja, kommentelésre, bojkottok indítására késztesse. Itt egy remek videó az angolul tudóknak erről a jelenségről:

 

 

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Sajnos mint liberális én attól félek, hogy ezek a "túlkapások" az embereket úgy általában elijesztik a liberalizmustól.

Bármit csinálnak a liberálisok/baloldaliak, a jobboldal mindig fog találni valamit, hogy lejárassa. Nem szabad a kegyüket keresni, és közben feladni az elveinket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.